C&A MAAKT 19.- 39.- 49: 29.- 98.- 39.- 100: 8! CDA Sassenheim pleit voor verplaatsing van Schiphol 1 Leiderdorp stopt met aanleg parkeerhavens ser-jèsr- Leiden Omgeving Uitblijven locatie voor weekmarkt wekt ergernis Na protest Riet Dekkers Flatwoning brandt volledig uit 140? 360? Voortbestaan Sportraad Leiderdorp in het geding Port Zeelande in Sassenheim LEIDERDORP Het standpunt van de commis sie Beroep- en Bezwaarschriften, dat de Leider- dorpse Sportraad (LSR) niet bevoegd is namens de Leiderdorpse sportverenigingen op te treden, is bij het bestuur van de LSR in het verkeerde keelgat geschoten. Volgens voorzitter Van der Vlies van de Sportraad staat de uitspraak van de commissie haaks op eerdere afspraken die ge meente en LSR met elkaar hebben gemaakt. De sportraad had het opgenomen voor de vereni gingen die door een korting van 25 procent op de subsidies werden getroffen. De commissie oor deelde onlangs echter, dat de Sportraad als over- koepelertde organisatie voor de Leiderdorpse sport door het besluit van de gemeente niet rechtstreeks in haar belang wordt getroffen. Vol gens de commissie Beroep- en Bezwaarschriften moet daarom het bezwaarschrift van de LSR door de gemeenteraad niet ontvankelijk worden verklaard. De bezwaren van de zwemverenigin gen DKD en LRB tegen de korting van de subsi dies werden overigens wel gegrond verklaard. Volgens Sportraadvoorzitter komt het voortbe staan van de sportraad door het commissie-ad vies op het spel te staan. „Wanneer de gemeente raad het advies overneemt en daarmee ook vindt, dat wij niet namens de sportverenigingen op kunnen treden, dan ontstaat er een moeilijke si tuatie. De afspraken die wij nu met de gemeente hebben over de wijze waarop de sportraad de be langen van de verenigingen behartigt, liggen vast in de zogenaamde 10 spelregels. Voor ons is slechts de keus. Of de spelregels worden gewij zigd, of de sportraad wordt opgeheven", zo stelt Van der Vlies. Binnenkort heeft het bestuur van de LSR een ge sprek over de ontstane situatie met de tijdelijke wethouder van sport A. Roest. SASSENHEIM - Het zou interessant zijn eens na te gaan of er geen Port Zeelande-achtige inrichting zou kunnen komen van het Sassenheimse Kaag-gebied. Dat zei H. van Dorssen vanmiddag tij dens de behandeling van de begroting van de gemeente Sassen heim. Volgens de liberaal schiet het rapport dat in opdracht van Burgemeester H. de Jonge is gemaakt over de toeristische moge lijkheden van Sassenheim te kort. De WD'er is er ook voorstander van, het ijsbaanterrein uit te gra ven en te bestemmen als gemeentelijke jachthaven. De ijsactivitei- ten zouden dan verplaatst kunnen worden naar een vrijliggend stuk grond achter zwembad de Wasbeek. Ook bij de Parkvijver zouden voorzieningen getroffqn kunnen worden die gebruik als ijsbaan mogelijk moet maken. Omdat Sassenheim sinds enkele maanden niet meer de beschik king heeft over een zaal de beide toneelverenigingen en andere manifestaties, pleit Van Dorssen voor een multi-functioneel ge bruik van de Sporthal. „Misschien moet er wat verbouwd worden, maar er moet een permanente oplossing voor de betreffende verni- gingen gevonden worden", aldus de WD. Gemeentewerf moet opgeknapt VOORHOUT De Voorhoutse gemeentewerf moet voor 90.000 gulden aangepast worden om tegemoet te komen aan de eisen van de provincie Zuid Holland. Zoniet, dan dreigen dwangsommen of zelfs sluiting. Daarover sprak gisteravond de Voorhoutse commis sie voor Ruimtelijke Ordening en Milieuzaken. D. IJdo van het CDA had liever een voorstel gezien voor een geheel nieuwe ge meentewerf. Opknappen betekent volgens IJdo goed geld naar kwaad geld gooien. Voorhout wil immers zo snel mogelijk de ge meentewerf uit de bebouwde kom plaatsen. De provincie geeft het snel groeiende bollendorp echter geen enkele ruimte om een klein industriegebied te creëren. „Die gemeentewerf moet gewoon een keertje weg. Hij staat niet goed middenin een woonbuurt en vol doet niet aan de eisen. Die plek zou beter voor woningbouw ge bruikt kunnen worden", aldus IJdo. Voorhout wilde dp wer(f graag verplaatsen naar de omgeving van Het Spektrum, maar de provincie gooide roet in het eten. De kost bare aanpassingen kunnen echter niet wachten. Wethouder B. Joon: „We kunnen niet om de aanpassingen heen. Anders han del je als overheid hetzelfde als iemand die de hinderwet omzeilt". Ij SASSENHEIM - Volgens de Sassenheimse CDA-frac- tie dient er een heroverwe ging plaats te vinden over een mogelijke verplaatsing van de luchthaven Schiphol. „Er zou", zo stelde W. van Biezen vanmiddag tijdens de eerste ronde van de algeme ne beschouwingen op de be- Dat het er nog steeds niet van gekomen is een goede locatie voor de weekmarkt te vinden wekt de ergernis van de voltalli ge gemeenteraad. De toezeg ging dat op korte termijn beke ken zal worden of de Gouver neurlaan tot de mogelijkheden behoort zou nog voor het einde van het jaar bekend gemaakt worden. Unaniem is men het er over eens dat de markt-affaire een gebed zonder eind lijkt te worden. De raadsfracties van de WD en de PvdA gaven vanmiddag tij dens de algemene beschouwin gen een vrijwel gelijkluidend oordeel over een vernieuwing van het Sassenheimse centrum gebied. De PvdA-er A. Olthof stelde met enige tevredenheid vast: „Wat ons opvalt is dat uit de onderzoeken blijkt dat we ei genlijk al over een fantastisch winkelcentrum in Sassenheim beschikken. Hier en daar zou zeker iets bijgesteld of aange past kunnen worden, maar een drastische aanpak van het win kelgebied zou in beider optiek niet wenselijk zijn. Olthof: „We hebben niet zo'n vreselijke be hoefte aan zo'n winkelcentrum van 13 in een dozijn". groting van 1993, „ernstig over gedacht moeten worden alsnog de Markerwaard te gaan inpolderen ten behoeve van een nieuwe luchthaven". „Doordat Sassenheim in de vliegroute van zowel binnenko mende als vertrekkende vlieg tuigen ligt wordt de geluidso verlast vooral in de zomer maanden als bijzonder hinder lijk ondervonden. Gevreesd wordt", aldus de christen-de mocraat „dat de geluidhinder de komende jaren in ernstige mate zal toenemen". Ook WD- woordvoerder H. van Dorssen uitte zijn bezorgdheid over de verwachte toekomstige ontwik kelingen rond Nederlands grootste luchthaven met de op merking: „De ramp die de Bijl mermeer heeft getroffen heeft de discussie opnieuw los ge maakt". De plannen voor een frequenter gebruik van de Kaagbaan werden door van Dorssen als zeer gevaarlijk voor Sassenheim aangemerkt. De PvdA-er A. Olthof pleitte aansluitend voor een snelle tot standkoming van een doeltref fend en op de realiteit gestoeld rampenplan voor Sassenheim, dat met zijn woonkern in de on middellijke aan- en afvliegroute ligt. Hij richtte zich vanmiddag onomwonden tot het college van burgemeester en wethou ders: „Het bevreemdde ons in de aanbiedingsnota niet aan te treffen wanneer het college de rampenbestrijdingsplannen verwezenlijkt denkt te heb ben". Van Biezen (CDA) drong er bij Ben W op aan nauwkeurig op de hoogte gehouden te worden over de gang van zaken rond de eventuele aanleg van een tra- jekt voor de hoge snelheids trein. „Dit plan kan kwalijke gevolgen hebben voor de wo ningbouw, het gemeentelijk op slagterrein en de Eendenkooi", concludeerde van Biezen. Burgemeester en Wethouders zullen vanavond tijdens de voorzetting van de algemene bechouwingen een reaktie ge ven op de uitlatingen van de verschillende raadsfracties. Als uiting van protest tegen de aanleg van parkeerhavens plant Riet Dekkers enkele struiken in de opengebroken Van Poelgeestlaan. I FOTO-WIM VAN NOORT Idoor FRANS BROCKEN LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp heeft de herbestra- tingswerkzaamheden in de Van Poelgeestlaan stopgezet na een protestactie van milieu-activis te R. Dekkers. Dekkers werd gisterochtend wreed in haar slaap gestoord door het openbreken van de straat. Als uiting van protest heeft zij voor haar huis enkele struiken in de opengebroken straat geplant. Volgens Dek kers handelt de gemeente on zorgvuldig, door tijdens een nog lopende bezwarenprocedure tot uitvoering van de werkzaamhe den over te gaan. Riet Dekkers en met haar de be woners aan de oneven zijde van de Van Poelgeestlaan liggen al enige tijd overhoop met de ge meente over de plannen voor herinrichting van de straat. Het besluit van de gemeente om op het allerlaatste moment voor de aanleg i vens in plaats van groen voor hun woningen te kiezen, is bij de bewoners niet goed gevallen. De inspraak was volgens de be woners „een wassen neus" ge weest. De commissie Beroep- en Bezwaarschriften vindt dat de bewoners daarin gelijk hebben. Uitgerekend gisteren werd het standpunt van de commissie openbaar, dat de inspraak van de kant van de gemeente Lei derdorp niet naar behoren is verlopen. Het staat vólgens de commissie vast, dat de variant met de langsparkeerhavens niet in de inspraak betrokken is geweest. Er is wel een hoorzit ting gehouden, maar zo is de commissie gebleken, de eerste variant was toen al achter haald. De commissie steunt de bewoners ook in de opvatting, dat de gemeente de bewoners groen heeft beloofd. Dat is ge beurd na een protest van de be woners afgelopen voorjaar te gen het kappen van bomen in de Van Poelgeestlaan. De commissie Beroep- en Be zwaarschriften vindt dat het college van burgemeester en wethouders er goed aan doet een nieuwe inspraakronde te starten. Een gemeentelijke woordvoer der kon niet verklaren waarom de gemeente, hangende een uit spraak van de commissie Beroep- en Bezwaarschriften, toch met de herbestrating van de Van Poelgeestlaan werd be gonnen. Het college neemt don derdag een besluit over het ad vies van de commissie. ALPHEN AAN DEN RIJ Een grote uitslaanc brand heeft gistermiddj een flatwoning op de tiem etage aan de Topaaslaan i Alphen aan den Rijn volled in de as gelegd. De onderlij gende woningen liepen w terschade op. De bewoners waren niet thu op het moment dat de brai uitbrak. Buren zagen rook u het huis komen en waarschui den de brandweer. In de flatw ning bleken zich vijftien katti te bevinden, die door de bran weer konden worden bevrij Een van de katten bezwei door verstikking. De brandwe wist de andere dieren met be demingsapparatuur weer op i been te helpen. De bewone kwamen thuis, toen de bran weer bezig was de brand blussen. Zij zijn bij familie in i phen ondergebracht. De oo zaak van de brand is nog ondi delijk. Links bepleit oprichting nieuwe politieke partij OEGSTGEEST - Groen Lin in Oegstgeest pleit voor de c richting van een nieuwe polit: ke partij. Deze partij moet oi staan door het samengaan y Groen Links en de PvdA. De twee raadsleden van Gro Links, Guus van Eisen en Jo van Raalte vrezen dat de w houderszetel van de PvdA in nieuwe raadsperiode komt vervallen. Die zou wel bij I terecht kunnen komen. „Groen Links en de Partij de Arbeid, nu nog samen g( voor één wethouder, kom dan aan de kant te staan", vcx spellen Guus van Eisen en Ji van Raalte. Bovendien is 1 tweetal er niet zeker van Groen Links z'n tweede ze zal behouden. Beide raadsled poneren daarom een spraakm kende mogelijkheid: „PvdA i Groen Links richten samen e Oegstgeester politieke pai op. Een, die ook open staat va voor anderen die plaatsel met onze ideeën sympathi ren. Een progressief Oegstge ter groepering kan heel w vend zijn. Minstens vier zet is haalbaar. Een wethoud Daar gaan wij voor'i Intussen heeft PVDA-weth<{ der Kohlbeck, straks niet me op de lijst voor de raadsverkf zingen, kenbaar gemaakt d het bundelen van krachten ha wel aanstaat. Dat hoeft niet I rekt op een partij uit te draaié Hij is van mening dat D66 1994 in de gemeente Oegstge^ een zwaardere rol zal gaan sp len in de plaatselijke politiJ Van een bundeling van progri sieve krachten zou ook D66 derdeel uit kunnen maken, praten met D66 tot een rei taat leidt, is vraag twee", aid de wethouder tijdens een radf interview. ©GIGANTISCHE Damesblouses,-truien,-rokken, -broeken. 2d?-39? Damesbroeken,-rokken, -blouses. Damesblouses,-truien, -rokken,-broeken,-blazers. 20?-96? Er zijn ook al prettig afgeprijsde damesmantels en -jacks en herenkostuums en -kolberts, met kortingen tot maar liefst Damestruien, -blouses, -broeken,-rokken. 40? A9? Pameslblazers. Herenoverhemden. qck" car' ■W." 4ro.-

Leidse Courant | 1992 | | pagina 8