Geesink weerlegt beschuldigingen Jeremy Bates laat de tranen biggelen SPORT Gerrit Solleveld kan thuis blijven Sabau weg CfiidócGoiruvnt DINSDAG 30 JUNI 1992 Leo Beenhakker dient ontslag in MADRID - Leo Beenhakker heeft gister avond zijn ontslag ingediend bij Real Ma drid. De oud-trainer van Ajax werd begin dit seizoen door de Madrileense vereni ging aangetrokken als manager. In de tweede helft van de competitie nam hij de functie van Radmir Antic als trainer over. Onder zijn leiding miste Real zowel het kampioenschap als de beker. Door voorzit ter Ramon Mendoza werd een nieuwe trai ner aangetrokken: Benito Floro van Alba- cete. Het was de bedoeling, dat Beenhak ker terug zou keren als algemeen direc teur. Er bestonden volgens Beenhakker echter dermate grote verschillen over het te voeren beleid in de komende jaren, dat hij besloot zjn positie ter beschikking te stellen. FIFA akkoord met stadions voor WK ZURICH - De wereldvoetbalorganisatie FIFA heeft de stadions Rose Bowl in Pasa dena, in de staat Californië, en Soldier Field in Chicago goedgekeurd voor het wereld kampioenschap voetbal in 1994. De groeps wedstrijden van het WK in de Verenigde Staten worden gespeeld in negen stadions, vaak ver uit elkaar gelegen in drie verschil lende tijdzones. De FIFA maakte gisteren voorts bekend dat Zuid-Afrika mag mee doen aan de kwalificatierondes als dat land door het FIFA>-congres weer tot het interna tionale voetbal wordt toegelaten. Zuid-Afri ka werd in 1964 geschorst en later volledig uit de FIFA gezet. Ook Namibia mag een poging doen zich voor het WK te kwalifice ren. Aan het WK doen 24 landen mee die in zes groepen worden ingedeelè. Duitsland speelt als titelverdediger op 17 juni 1994 in Chicago de openingswedstrijd tegen een la ter te bepalen tegenstander. De finale wordt gespeeld op 17 juli. de negen stadions zijn: Pontiac Silverdome bij Detroit. Dit is het eerste indoor-stadion dat bij een WK-voet- bal wordt gebruikt. Het is het enige stadion dat alleen wordt bespeeld in de voorrondes. Rose Bowl, Pasadena. Giants Stadium in East Rutherford, in de staat New Jersey. Foxboro Stadium bij Boston. Cotton Bowl in Dallas. Giants Stadium en Stanford Sta dium, beide bij San Francisco. Robert F. Kennedy stadion in Washington D.C. Citrus Bowl in Orlando, Florida. Soldier Field in Chicago. De meeste stadions zijn American Football stadions. In de Silverdome, het Gi ants stadion en de Cotton Bowl zal het kunstturf vervangen worden door echt gras. De Rose Bowl is met een capaciteit van 104.000 het grootste stadion. Nieuw stadion voor Heerenveen HEERENVEEN - Heerenveen krijgt een nieuw stadion. De raad van de Frie se gemeente is akkoord gegaan met het voorstel van b en w om de plaatselijke eerste divisieclub een nieuw onderko men te bieden. Op de huidige lokatie van Heerenveen wordt een psychia trisch ziekenhuis gebouwd. Begin janu ari 1993 zal worden begonnen met de bouw van een nieuw stadion aan de oost kant van Heerenveen. De bouwkosten bedragen 10,5 miljoen gulden, waarvan 7,5 wordt opgebracht door de gemeente en drie miljoen door de voetbalclub zelf. Het stadion krijgt een capaciteit voor 15.000 toeschouwers: 6000 zit- en 9000 staanplaatsen. Paardeziekte in Barcelona BARCELONA - De organisato ren van de Olympische Spelen en woordvoerders van de Spaanse hippische federatie hebben giste ren geprobeerd de zorg weg te ne men, die bij olympische deelne mers aan de paardesportonderde- len bestaat. De afgelopen dagen zijn bij stallen in de omgeving van de Catalaanse hoofdstad op nieuw gevallen van een besmet telijke paardeziekte geconsta teerd. Volgens Manuel Fonseca van COOB '92 zullen de nieuw ontdekte ziektegevallen van geen enkele invloed zijn op de uitvoe ring van het hippische program mabij de Spelen. Duitse atletiekbond weet het niet meer BONN - De Duitse atletiekbond (DLV) zal neerleggen bij het besluit dat de arbitrage! missie van de IAAF afgelopen zondag in li den nam. De DLV erkende gisteren te zijn a troefd door de IAAF, die Katrin Krabbe, Sj Möller en Grit Breuer vrijsprak van dopj fraude. De DLV zegt niet meer te weten ho< leten op het gebruik van dope moeten worj gecontroleerd. Ook de Duitse kanobond zal de weg kwijt z| Gisteren bepaalde een Duitse rechtbank daj tweevoudige wereldkampioen Detlef mann, die wegens dope-gebruik was geschcl moet worden voordragen bij het Duits 01» pisch Comité voor uitzending naar Barcelq Daar is overigens haast bij, want de Dul olympische ploeg wordt vandaag voorgestel! DEN HAAG - De be schuldigingen en vooral de bewijzen, die het Duit se tv-programma Monitor gisteravond de ether ins- lingerde, logen er niet om. Liefst 87 van de 94 leden van het Internationale Olympische Comité (IOC) zouden omkoopbaar zijn. Monitor toonde het aan met persoonlijke dossiers, die bij de 'personal lobby ing' ingezet worden om de organisatie van de Olym pische Spelen in 2000 naar Berlijn te halen. Anton Geesink, het Neder landse IOC-lid ontkende noch bevestigde bij de 'goede zeven' te horen. „Ik ben al bijna zestig jaar een fatsoenlijke Nederlan der", aldus een duidelijk gepi keerde Geesink. De zaken, die Monitor gisteren aan de kaak stelde, waren pit tig en opgehangen aan de po ging van Berlijn de Spelen naar de Duitse hoofstad te ha len. Daartoe wordt het enorme bedrag van circa negen miljard Duitse marken geïnvesteerd en zijn twee kleine vennoot schappen in het leven geroe pen: het Olympia GmbH en het Marketing GmbH. De laat ste is direct betrokken bij de actieve lobby's en schakelde al het bureau Bossard Consul tants in om zoveel mogelijk te weten te komen over de 94 IOC-leden. Door deze in te pal men, en nergens anders door, kunnen de Spelen worden bin nengehaald, zo is de overtui ging in Berlijn volgens Moni tor. Bossard Consultants werd dus ingeschakeld en die verzamel de dossiers van alle IOC-leden, I Anton Geesink: „Ik ben een fat-' soenlijke Nederlander". FOTO: MILAN KONVALINKA om deze aldus te kunnen 'be werken'. Zelfs chanteren, als ze over bijzondere zwakheden zouden beschikken. Want in de dossiers, die Monitor in haar bezit wist te krijgen en in beeld bracht, worden zelfs strikte privézaken niet om zeild. Zoals drugsgebruik, voortdurende dronkenschap, handtastelijkheden jegens vrouwen of zelfs sexuele 'nei gingen'. Niets is te gek om een IOC-lid aan te pakken. Uiter aard checkte Monitor dit bij Bossard, maar daar meldde men, even uiteraard, dat men niets wist van 'personal lobby ing'. Gevoelig Dat IOC-leden gevoelig zijn voor persoonlijke lobby's is een publiek geheim en werd door Monitor nog eens fijntjes toegelicht. Hostessen, die meer dan hun eigenlijke werk moeten doen bijvoorbeeld, zo werd gisteravond gemeld. De meest exclusieve hotels, dure party's, etcetera. Veelzeggend is dat Willy Daume, het Duitse NOK-lid, toegeeft dat er zelfs nog meer nodig is om IOC-le den tevreden te houden. „Ze verwachten meer..." Vooral de leden uit Afrika, Zuid-Ameri- ka en Azië werden genoemd als beïnvloedbaar. Sterker nog, slechts zeven leden zou den niet omkoopbaar zijn. Dat, en niets anders, is volgens de redactie van Monitor de reden dat de Spelen van 1996 niet naar Athene, maar naar Atlan ta gaan. .Athene kwam niet genoeg aan de persoonlijke wensen van de IOC-leden tege moet", aldus Monitor. Nachtmerrie Een olympische droom of een olympische nachtmerrie? Vol gens Monitor is dat de vraag. Het is maar net hoe je het be kijkt. Anton Geesink, Neder lands IOC-ljd, distantieerde zich gisteravond telefonisch meteen van het programma. Hij had het niet bekeken - „ik keek rustig naar Hier en Nu" en vond het zelfs 'onfatsoenlijk' te worden on dervraagd over het onderwerp corruptie binnen het IOC. „Ik heb nu wel wat anders aan mijn hoofd", aldus Geesink. „Barcelona ligt pal voor ons. Het interesseert me geen lor wat die lui vah de Duitse tv uit kramen. Ik weet helemaal niets van zulke dossiers. Ook over mij? Ik weet niets en ben nooit benaderd. Ja, alleen om drie dagen naar Berlijn te ko men en rond te kijken. Maar dat is normaal. Dat doen we bij elke stad die zich kandidaat stelt". Op de vraag of Geesink nu bij de 'goede zeven' hoort, rea geert Geesink echt geprikkeld. Wordt zelfs hoorbaar boos. „Boos? Helemaal niet. Ik vind de vraag gewoon onfatsoenlijk. Ik ben bijna zestig en nu mag iedereen hier in Nederland mij wel zo'n beetje kennen. Ik ben een fatsoenlijke Nederlander. Goedenavond". DEN HAAG - Ploegleider Jan Raas heeft gisteren Gerrit Sol leveld verrast door hem uit de Tour-ploeg te schrappen. De 31-jarige Westlander zou aan zijn achtste Tour beginnen. Raas koos echter voor Martin Kokkelkoren. De ploeg van Raas bestaat uit vijf Nederlan ders en vier Belgen. De na men: Gerrit de Vries (Ned), Frans Maassen (Ned), Jelle Nij- dam (Ned), Steven Rooks (Ned), Martin Kokkelkoren (Ned), Mario de Clercq (Bel), Noël Segers (Bel), Eric Vande- raerden (Bel) en Edwig van. Hooydonck (Bel). In het negental van Jan Gis- bers zijn vijf nationaliteiten vertegenwoordigd. Jean-Paul van Poppel is ook opgenomen, ondanks eerdere vraagtekens: Erik Breukink (Ned), Jos van Aert (Ned). Maarten den Bak ker (Ned), Jean-Paul van Pop- pel (Ned), Raul Alcala (Mex), Falk Boden (Dui), Mario Rum mer (Dui), Martin Earley (Ier) en Harald Maier (Oos) De teams van Post en Priem wa ren al eerder bekend. Vocht stond gisteren centraal op Wimbledon. Waar de één zweetdruppels en een traantje moest wegpinken, zoals Jeremy Bates zocht de ander, John McEnroe, verkoeling door een bekertje water over zijn hoofd te gieten. De Amerikaan won, Engelsman Bates verloor. FOTO S: EPA Idoor RENÉ VAN HATTUM LONDEN Toen kwam Guy Forget en die blies het Britse sprookje uit. En op het centre court biggel den bij 13.107 bezeten Britten de tranen. Jeremy Bates, voor wie de koppen afgelopen dagen in de En gelse kranten niet groot genoeg konden zijn en su perlatieven tekort scho ten, had zijn kans gehad. Om precies vier voor vier was de populairste Brit van de af gelopen week nog één slag ver wijderd van de kwartfinales van Wimbledon. Exact een uur later sloeg Forget het boek dicht. Bijna waren de Engel sen hun EK-kater vergeten, maar het huilen begon van morgen in de Britse kranten opnieuw. Zelfs de Hertog van Kent wip te om vier voor vier mee op zijn lederen fauteuil achter het centre court. Het was zo stil, dat zelfs het gewuif van een zakdoek Jeremy Bates kon af leiden. Of het was een flitser geweest, of hij had iemand ho ren niezen. Hij wist naderhand niet meer precies wat het nou was geweest, dat hem had ge stoord. „Maar het was op dat moment zo stil in het stadion, dat ik zelfs een vallende speld zou hebben gehoord". Feit was dat Bates de bal die hij had opgegooid voor de be slissende opslag liet vallen. De concentratie was zo verstoord dat hij zijn eerste opslag uit sloeg en zijn tweede service de zwakste tweede opslag werd die in zeven dagen tennis in het mannentoemooi werd ge slagen. Forget mepte hem on houdbaar terug, brak vervol gens de servicegame van de Brit en leefde op. Zozeer dat hij de tiebreak won en ook nog de vijfde set. En Engeland huilde om z'n gesneuvelde held. Talent gen land een topper. Inmid dels is hij 30 jaar geworden zonder ooit de echte wereldtop te hebben bereikt. Maar de af gelopen dagen kon hij niet stuk in Engeland. Na het voor de Engelsen droevig verlopen EK-voetbal werd hij de held van de natie door eerst Michael Chang, vervolgens Javier San chez en toen Thierry Cham pion te verslaan. „Beroemder dan GAZA", schreven de kran ten gistermorgen, doelend op Paul Gascoigne, op het WK voetbal van 1990 redder van het Engelse voetbal. „JERO- NYMO", kopten Britse kran ten na zijn zege op Sanchez, verwijzend naar het indianen- opperhoofd bekend om zijn verzameling scalpen. Bat(es)man werd hij ook al ge noemd. Zijn vriendin, ouders, de buren, iedereen mocht ver tellen wat hij over Jeremy Ba tes wist. Zijn foto sierde dage lijks alle dagbladen. Vijftien jaar hadden de Britten geen behoorlijk potje meer mogen meeblazen op hun eigen toer nooi. Bates was ruim een week de nationale trots. Maar alle euforie en ook 13.107 bezeten Britten konden hem gisteren niet redden. Al hielp Guy Forget vier sets lang drif tig mee om het Britse sprookje van nog een hoofdstuk te voor zien en scheelde het maar één rake klap. De Franse nummer negen van de wereld speelde zo onthutsend zwak, dat het leek alsof hij zijn eerste potje- op gras speelde. Pas toen de druk op Bates (slechts 113e van de wereld) te groot werd, rukte Forget zich uit zijn dwangbuis en toen, toen was het Britse sprookje uit. Dat is misschien maar goed ook, anders waren de Engelsen morgen in gewetensnood ge komen. Guy Forget stuit nu op John McEnroe en dat is na Je remy Bates de populairste speler in Londen. Als de Ame rikaan de baan opgaat moeten er acht agenten aan te pas ko men om hem door de mensen massa te leiden. En nog had hij gisteren moeite om baan twee te bereiken. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 19.12 uur: Studio Sj met tennis, Wimbledon, 22.15 uur: j dio Sportjournaal. BBC 1, 23.20 uur: Tennis. Wimbled 00.20 uur: More than a game, si over moderne sportbeoefening, afll latie tussen sport en televisie. Duitsland 123.00 uur: Sport extra tennis, Wimbledon Superchannel, 20.00 uur: Sport Sportnet, 18.00 uur: Sport met oi meer golf, WK kanoën en autosport Eurosport, 18.00 uur: Sport met oi meer boksen. MORGEN Nederland 3, 14.00 uur: Studio S met tennis, Wimbledon BBC 1,14.50 uur: Tennis. Wimbled BBC 2, 10.00 en 13.00 uur: Tei Wimbledon. Duitsland 2, Sport extra met paa sport, CHIO internationaal conc hippique Aken RTL+, 13.00 uur: Tennis, Wimbled Sportnet, 08.00 uur: Sport met oi meer snooker, autosport en atletiek Eurosport, 09.00 uur: Sport met oi meer atletiek, motorsport en baskei KOERSEN DEN HAAG Onze tips v de koersen van Duindigt (m gen, aanvang 17.00 uur) 1 den: le koers: 1 Golden Oostland, 2. Fi ver Randalis, 3 Edna De Bloom (3-1-7). 2e koers: 1. Acapello, 2. Hope Bright, 3. Dollars Persia (2-9-6) 3e koers: 1Ninnes Morera, 2. Lei Man, 3. Zampona (5-2-8). 4c koers: 1The Pub, 2. Countacl Dalot (3-4-2) 5e koers: 1 Guus Wielinga, 2,Ha] Disposition, 3. Glory Buitenzorg 3) 6e koers: 1 Ninnes Morera, 2. Lo Man. 3. Byorling (5-2-9) ~e koers: 1. Frans Jan Mazda. 2. E Hanover. 3. Diane Hanover (4-8-6). 8e koers: 1 Chief Raaphorst. 2. sing Spark, 3. Enath 1-10-2). 9e koers: 1 Cervino Montana. 2. hoeve Princess, 3. Derrek Baker 7). SPORTPRIJSVRAGEl DEN HAAG De resultat van lotto 26 luiden: le prijs: 666.666,66; 2e prijs: 2 35.200,30. 3e prijs: 73 x 1.446,50. 4e prijs: 3.883 x 27,10.5e prijs: 56.382 x 5,00! ROTTERDAM - Fej noord heeft met Breso overeenstemming berei over de transfer van i Roemeense middenveld Ion Sabau. De naar de Serie-A gepron veerde club en Feyenoord ren al enige tijd in onderhi deling over de vergoedinj som van de 24-jarige inten tional, die bij Feyenoord zwaar op de begroting drukti ONDER DE LOEP „Het sleutelwoord voor een betere doorstroming is con currentie. Competitie houdt iedereen scherp. Bij de ama teurs moet er dus een keihar de rivaliteit komen, door de beste coureurs een beetje te gen elkaar op te zetten en ze zeker niet in één formatie te stoppen. De amateurs moeten weer worden geprik keld tot de bodem te gaan. Het zijn geen watjes, begrijp me goed, maar het moet die mannen wel voortdurend moeilijk worden gemaakt". Ex-profwielrenner Pascal Kolkhuis Tanke in het Alge meen Dagblad. „Jackie Joyner is zo'n gewel dige ervaring. Ik was in 1981 aangesteld als vrouwencoach bij de universiteit van Los Angeles. Zij speelde basket bal en had heel eenvoudig verloren kunnen gaan voor de atletiek. Ze was al in het De Bruin-team een uitzon derlijk talent. Het is een groot probleem voor de Ame rikaanse atletiek: basketbal en football nemen veel talen ten weg. Michael Jordan zou een groot atleet zijn geweest. Maar Jackie vond zichzelf niet goed genoeg. Ze kwam uit het getto van East St. Louis en groeide op tussen een biljartzaal en een café. Ze reageerde op dezelfde manier zoals ik als veertienjarige: „Er moet méér zijn; we moeten de zwarten het voor beeld geven, we moeten er kenning afdwingen. En alles is mogelijk, als je maar niet het hoofd laat hangen". In 1981 kwam ze voor het eerst op de baan van UCLA. Ik zag haar toen nog louter als atle te, niet als vrouw. Ik onder kende haar zeldzame moge lijkheden, maar voelde ver der niets bijzonders. De vriendschap is langzaam ge- Paul Haldan: ...houvast... FOTO: EPA groeid. Mijn bewondering voor haar persoonlijk werd steeds groter". Coach Bob Kersee en echt genoot van atlete Jackie Joy ner in de Volkskrant. „Ik ben mensenschuw ge worden. Echt. Het liefst sluit ik me op tussen de muren. Elke keer als ik het huis ver laat, moet ik bij de bakker, slager of videotheek praten over het wielrennen. Waar ik ook rijd, hoe het gaat, enz. Al tijd maar fietsen, fietsen, fiet sen. Ik voel me opgelaten door die belangstelling. Laatst was er kermis in mijn dorp. Toch leuk, maar ik heb geen blokje over het terrein gelopen. Angst ja, dat is het goede woord". Wielrenner Frans Maassen in het Algemeen Dagblad. „Dan zit je hier. Met niets. Ik liet mijn broer, mijn moeder, mijn opa, mijn hele familie achter in Craiova. Mijn moe der, die dag en nacht werkte voor ons. Zes dagen in de week stond ze in een super markt. Mijn vader was in 1973 overleden. Hij bracht zelfs broodjes na schooltijd als ik door moest naar de trai ning. Ik had één houvast en dat was dat ik goed kon tafel tennissen. Daarvoor was ik ook gevlucht. Ik wilde bij de besten van de wereld beho ren en dat lukte niet in Roe menië". Tafeltennisser Paul Haldan in De Telegraaf. „Van een keuze gesproken. Frans Maassen: ...mensen schuw... FOTO: DIJKSTRA net vrouwencircuit telt heel wat meer lesbische relaties dan er homofiele koppels bij de mannen zijn. Vaak be staan die koppels uit een ou dere en een jongere speelster. De jonge leeftijd waarop de meesten in het circuit duiken en het gebrek aan affectie zouden een oorzaak kunnen zijn, maar eigenlijk zou je dat de meisjes zelf moeten vra gen. Ik voel mij er niet zo be trokken". Tennisster Sabine Appel mans uit België in Humo. „Het is heel goed te verklaren waarom een groep voetbal lers die van de stranden in Benidorm wordt geplukt zich drie weken later in de finale van het EK-voetbal kan be vinden. Het is al in den treure herhaald: zij hadden niets te verliezen. Elke gewonnen wedstrijd was meegenomen. Dat de Denen toch nog mee mochten doen is uniek, de mentaliteit waarmee er aan het toernooi werd begonnen ideaal. Het is een eenmalige samenloop van omstandighe den geweest. Het is niet te herhalen, niet na te bootsen. De uitspraak je moet de De nen geen weken bij elkaar in een trainingskamp stoppen", klinkt wel interessant, maar is ingegeven door opportu nisme. Als ze er in de eerste ronde uit waren gevlogen was er gezegd dat de Denen min stens drie weken bij elkaar in een trainingskamp moeten zitten, willen ze een beetje presteren". Columniste Ria Stalman in het Algemeen Dagblad. TOUR DE FRANCE - WEDSTRIJI SPORTUITSLAGEN ATLETIEK Amerikaanse selectiewedstrijden OS mannen, 200 m 1 m/s) 1 Johnson 19.79, 2 Marsh 19.86, 3 Bates 20.14, 4 Lewis 20,15. 5. Burrell 20,16, 6. Trapp 20,16, 7 Mitchell 20,27, 8. Willi ams 20.46. 110 mh: 1 Pierce 13,13, 2. Dees 13,23, 3. Blake 13,30, 4. Foster 13.32, 5 Ro- ney 13,52, 6. Andrade 13,59, 7. Terry 13,71. Kingdom gevallen. 1500 m: 1 Spivey 3.36,24, 2. Holman 3.36,48,3. Herrington 3.37,14,4. White- ley 3.37,14. hoog: 1 Conway 2,35 m, 2. Plab 2,35, 3. Austin 2,32,4. Barton 2,32. vrouwen, 200 m 0,7 m/s): 1 Torren- ce 22,03,2 Guidry 22,24,3 Finn 22,51 1500 rr: 1 Jacobs 4.03.72, 2 Plumer 4.04,04," 3. Hamilton 4.05,43, 4 Slaney 4.05,43. 5. Procaccio 4.07.68 100 mh 0,4 m/s): 1Devers 12,55, 2. Martin 12,713. Tolbert 12,74, 3. Taylor 12,80. ver: 1Joyner 7,08 m, 2. Echols 6,913. Couch 6,67, 4. Bright 6,56. kogel: 1 Price-Smith 19,06 m, 2 Pagel 18,15,3 Dasse 17,81 HONKBAL Amerikaanse profcompetitie American League: Milwaukee Bre wers-Boston Red Sox 9-3, Kansas City Royals-Baltimore Orioles 9-2, Cleve land Indians-Toronto Blue Jays 7-6, Texas Rangers-Detroit Tigers 8-4, Min nesota Twins-Oakland Athletics 10-2, Seattle Mariners-California Angels 9-2, Chicago White Sox 6-3. National League: Montreal Expos- Pittsburgh Pirates 9-0, Cincinnati Reds- Atlanta Braves 6-5, St Louis Cardinals- New York Mets 3-2, Chicago Cubs-Phi ladelphia Phillies 5-3, Los Angeles Dod gers-Houston Astros 8-2, San Dieg« Padres-San Francisco Giants 7-3. PAARDESPORT Draverijen Alkmaar 1e koers, 2040 m: 1 Fieke Uiterdijk (Langeweg) 2 44,2-1.20,5, 2 Future Pride, 3 Ever Jade Toto: winnend 1,70, plaats 1,40 3,80, koppel 15,00, trio 288,50 2e koers, 2040 m 1 Giga Kievitshof (Hetteling) 2 48,8-1 22,7, 2. Rod Hol- landia, 3. Fire Hazelaar Toto: winnend 3,10, plaats 1,70 1,90, koppel 5,10, trio 55,10 3e koers, 2380 m: 1. Gete X M (Im- ming) 3 19,1-1.23,7, 2. Guido Ludwig, 3. Gijsbert R. Toto: winnend 2,50, plaats 1,40 2,40, koppel 13,00, trio 95,70. 4e koers, 2040 m: 1. Ezra Winnester (Imming) 2.45,5-1.21,1, 2. Mr Creith, 3. Fort Hazelaar. Toto: winnend 6,10, plaats 1,40 1,20, koppel 6,60, trio 67.20. 5e koers, 2040 m: 1. Frisiana Star (Snoek) 2 45,7-1.21.2.2. Fanka Norton, 3. Esra Williams. Toto: winnend 5,30 plaats 2,50 3,30, koppel 8,50, trio 68,30 6e koers, 2700 m: 1 Fancy Pride (Wa genaar) 3.42,9-1.22,4, 2. Eric Dean, 3. Forstborn D Toto: winnend 8,30, plaats 4,30 4,70, koppel 31.70. trio 249.30 7e koers, 2040 m: 1 Frau Thomas (Van Klaveren) 2.48,8-1.22,7, 2. Facet Neve- le, 3. Famke Buitenzorg Niet gestart Duke Buitenzorg Toto- winnend 1,80, plaats 1,30 5,80, koppel 10,70, trio 45,80. Dubbel winnend 4/6:20.20. 8e koers, 3040 m: 1. Dustin Morgan (Kamminga) 4.16,8-1.23,8, 2. Edon Prince, 3. Eusebio Tornado. Niet ge start: Black Pitt. Toto: winnend 4,20, plaats 1,70 1,70, koppel 5,10, trio 19,60. 9e koers, 2040 m: 1 Elisa Tornado (Kooyman) 2 42,9-1.19,9, 2 Chicago, 3 Dazraff B. Toto: winnend 1,60, plaats 1,2-12,80, koppel 8,20, tno 50,40 10e koers, 2040 m: 1. Evita Kievitshof (Langeweg) 2.46,0-121,4, 2. Darley Dorado, 3. Fair Lady. Niet gestart: Ed ward H Toto: winnend 2,00. Dlaats 1.90 9,00, koppel 46,50, trio 144,20. Totale omzet totalisator 166.452,00. TENNIS Toernooi Wimbledon Mannen enkelspel, vierde ronde: McEnroe (VSt)-Olhovsky (GOS) 7-5 6-3 7-6, Sampras (VSt/5)-Boetsch (Fra) 6-3 7-5 7-6, Ivanisevic (Kro/8)-Lendl (Tsj/10) 6-7 6-1 6-4 1-0 Lendl geeft op wegens rugblessure, Stich (Dui/3)-Ma- sur (Aus) 3-6 6-1 6-4 6-4, Forget (Fra/9)- Bates (GBr) 6-7 6-4 3-6 7-6 6-3, Edberg (Zwe/2)-Holm (Zwe) 6-3 6-4 6-7 6-3, Agassi (VSt/12)-Saceanu (Dui) 7-6 6-1 7-6. Afgebroken Becker (Dui/4)-Ferrei- ra (ZAf/14) 3-6 6-3 6-4 6-7. Kwart-fina les: McEnroe-Forget, Becker/Ferreira- Agassi, Sampras-Stich en Ivanisevic- Edberg. O Dubbelspel, tweede ronde: McEn- Vrouwen enkelspel, vierde ronde: Se les (Joe/1)-Gigi Fernandez (VSt) 6-4 6- 2, Katerina Malejeva (Bul/12)-Halard (Fra) 6-0 6-3, Tauziat (Fra/14)-Frazier (VSt) 6-0 6-3, Zvereva (GOS)-Garrison (VSt/13) 6-2 3-6 6-1, Capriati (VSt/6)- Sawamatsu (Jap) 6-3 4-6 6-4, Graf (Dui/2)-Fendick (VSt) 4-6 6-3 6-2, Saba- tini (Arg/3)-Godridge (Aus) 6-2 6-1Na- vratilova (VSt/4)-Basuki (Ino) 7-5 6-2 Kwart-finales: Seles-Tauziat, Navrati- lova-Katerina Malejeva, Capriati-Sabati- ni en Zwereva-Graf. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Nijssen/Bollegraf (Ned/8)-Briggs/Jag- gard-Lai (VSt/Aus) 6-4 6-4, Eltingh/Ore- mans (Ned)-Salumaa/Faull (VSt/Aus) 3- 66-4 6-4. £eidóc0omant NDURAIN OF LEMOMD? Wie zit er in uw favoriete rennersploeg? Zaterdag 4 juli a.s.: grandioze Tour de France wedstrijd met ruim f 16.000,- aan prijzen De Leidse Courant-Eigen Tour wordt mede mogelijk gemaakt door: europa expre//

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12