voor U 3ollenwerkgroep wil uitbreiding areaal Weekmarkt Noordwijk mogelijk verplaatst naar de Voorstraat 'Succes Foreholte wordt bepaald door sfeer' LEIDEN OMGEVING BOUWPLANNEN? IciddcGou/uMii DINSDAG 30 JUNI 1992 VAN ALTEN ROODNAT Accountants en belastingadviseurs LEIDEN Hooigracht 73a Tel. 071-14.64.56 „Zekerheid voor u" geeft u informatie over bedrijven die u met raad en daad bijstaan, uw geweten vormen of u advies geven. De volgende ladder wordt geplaatst op dinsdag 30 juni. Meer informatie over deze rubriek kunt u krijgen bij Irma Wolters Tel. 071 12.22.44. OORDWIJK - Het college van jordwijk wil in de komende jaren rkeersproblemen in haar dorp J ird aanpakken. Dat staat in haar yesteringsplannen voor de perio- van 1993 tot en met 1996. Met in- grip van de verkeersaanpassin- >ngaat het jaarlijks om investerin- van 2,7 miljoen gulden, gemeenteraad kwam onlangs iet investeringsvoorstellen tot ^}96. De PvdA creëerde een investe- igsruimte van 1,8 miljoen gulden, dl it bedrag moet volgens de sociaal- ra jmocraten met name worden inge- 11 voor kinderopvang, buiten- hoolse opvang, peuter speelwerk, nancipatiebeleid en de accommo- itieproblematiek: Noordwijks Be lli ing heeft andere wensen tot een be drag van 574.000, terwijl de WD en Groen Links met voorstellen kwa men zonder concrete bedragen te noemen. Het college heeft een deel van de voorstellen overgenomen en investeringsplannen opgesteld, waaruit de raad in een later stadium haar keuze zal bepalen. Voor het verkeersplan in de kern van Noord- wijk aan Zee staat tot 1995 jaarlijks 175.000 gulden op de rol, de ver keerslichteninstallatie aan de He renweg en Beeklaan kan voor 3 ton worden vervangen door een rotonde en voor de herinrichting van de Quarles van Uffordstraat wil het col lege in 1996 175.000 gulden uittrek ken. De aanpassing van de Wete ringkade en Van der Mortelstraat is in verband met de bouw van de Northgo-school verschoven naar 1993. Deze operatie kost naar schat ting 4,5 ton. Ook komen de recon structie van het kruispunt Piet Heinplein en de Schiestraat - kos ten per ingreep twee ton - in aan merking. Andere belangrijke investeringen, die het college de komende jaren wil plegen zijn drie miljoen voor dorps vernieuwing, één miljoen gulden voor wegenonderhoud, vier ton voor de aanleg van een vrachtwagenpar keerplaats en vijf ton voor de aan koop van bedrijventerreinen. Op 7 juli worden de investerings voorstellen behandeld in de com missie financiën, terwijl op 27 okto ber de besluiten vallen in de ge meenteraad. Serie orgelconcerten in St.Jeroenskerk NOORDWIJK - Onder auspiciën van de Stiching Orgelcentrum wor den ok deze zomer een serie orgel concerten gegeven in de St.Jeroens- kerk in Noordwijk. Het openingscon cert vindt donderdag plaats. De 'huis organist' Jaco van Leeuwen zal dan werken van Fr. Tunder, D. Buxtehu- de, J. S. Bach, F. Mendhelssohn, M. Reger en Hendrik Andriessen. Het concert begint net als de erop vol gende uitvoeringen om kwart over acht. Na Van Leeuwen zullen de don derdagavonden in de St.Jeroenskerk gevuld worden door Klaas J. Mulder, Herman van Vliet, Jaap Kronenburg, opnieuw Klaas J. Mulder, Vincent de Vries, Margreeth C. de Jong en San- der van Marion. Stichting Vluchtelingenwerk Katwijk wil beroepskracht Idoor RENS K0LDENH0F KATWIJK - Het begeleiden van vluchtelingen en asielzoekers die in Katwijk zijn ondergebracht, wordt in de toekomst zo veeleisend, dat het aanstel len van een beroepskracht onontkoombaar is. Dat stelt de Stichting Vluchtelingenwerk Katwijk in hilar jaarverslag over 1991. Vorig jaar konden gemiddeld 33 tot 38 asielzoekers worden ondergebracht in de elf - er kwamen er drie bij in 1991 - daarvoor bestemde woningen. Dit aan tal moet de komende twee jaar nog verdubbeld wor den tot zo'n 80 vluchtelingen. Zo luidt althans een toezegging van de gemeente aan de Stichting Vluch telingenwerk. Met dat aantal voldoet Katwijk pre cies aan de landelijk gestelde norm van 2 vluchtelin gen per 1000 inwoners. Behalve op het belang van een beroepskracht wijst Vluchtelingenwerk ook op het nut van samenwerking met de sociaal culturele instellingen, die net als de stichting hun intrek heb ben genomen in Huize Callao. In dit nieuwe onder komen verzorgt Vluchtelingenwerk ondermeer taal lessen en andere sociaal culturele activiteiten. Naast de 11 opvanghuizen heeft Vluchtelingenwerk ook medewerking verleend aan de Noodopvang van asielzoekers in de hotels Riche en Lindenhof. In de hotels werdn voornamelijk uit Oost-Europa gevluch te Vietnamezen ondergebracht. Naast vrijwilligers uit katwijk werden bij de noodopvang ook de hulp ingeroepen van medewerkers van Vluchtelingen werk uit Valkenburg, Noordwijk en Noordwijker- hout. Vluchtelingenwerk uit in haar jaarverslag ove rigens kritiek op het feit dat de noodopvang vaak veel langer duurt dan de zes weken die daar normali ter voor staan. Volgens de Stichting verbleven vluchtelingen doorgaans vele maanden in de hotels. „En dan valt het leven op een hotelkamer van enkele vierkante meters, vaak met hele gezinnen, niet mee", concludeert men. Bewoners Prins Bernhardstraat tegen herinrichtingsplannen NOORDWIJK - De bewoners van de Prins Bernhardstraat in Noordwijk hebben bezwaren tegen de herinrichtingsplannen van de gemeente. Meer parkeerplaatsen betekent volgens hen, dat hun straat onveiliger wordt. De gemeente stelde zeven jaar geleden haar eerste verkeersplan op. Voor de Golfweg en de Prins Berhardstraat werd een 30 kilo meterzone ingesteld. Het tweede gedeelte van het plan voor deze straten is nu door het college gepresenteerd. Hierbij is rekening gehouden met een onlangs bij buurtbewoners gehouden infor matieavond. De rijbanen en trottoirs van de Golfweg en de Prins Berhard straat zullen worden verbreed en krijgen meer parkeerplaatsen. Bij de Prins Bernhardstraat zal dit parkeren ondermeer haaks op de rijbaan gebeuren. Het is tegen dit laatste voorstel, waartegen de bewoners fel protesteren. Zo schrijft woordvoerder J. Hoos in een brief aan de gemeente: „Het inparkeren wordt in de praktijk onmogelijk zonder het overige verkeer in gevaar te brengen. Ook het uitrijden is een gevaarlijk toestand, omdat het zicht wordt ontnomen door de auto's die ernaast staan geparkeerd". De overcapaciteit aan parkeerplaatsen op de Prins Bernhard straat is om het tekort op de Witte Withstraat en Jan van Galen straat op te vullen. Op de plekken waar parkeersplaatsen als on gewenst worden gezien zullen paaltjes en snelheidsremmers worden aangebracht. Met de herbestrating van de Golfweg en de parkeerplaatsen aan de Prins Bernhardstraat is ruim 182.000 gulden gemoeid. De commissie verkeer spreekt zich maandag over deze kwestie uit. door JANKEES FAAS s JSSE - De agrarische ector in de Bollenstreek 3 niet bereid grond in te pveren voor de groeiende woonbehoefte in de regio, ntegendeel, gezien de ho- [ere milieueisen en toene concurrentie is er neer ruimte nodig voor de oepassing van wissel- fjeelt. Dit is de opvatting 5) an de werkgroep Op Bol- éngrond in haar rapport 'y De Bloembollenstreek ij hag niet verdwijnen'. )e werkgroep Op Bollengrond s samengesteld uit prominen- 13 en uit de bollenwereld, het ledrijfsleven en de toeristi- che sector in de Duin- en Bol- enstreek. De groep werd dit oorjaar opgericht in reactie 5 ip de Structuurschets Duin- n Bollenstreek van het Sa- A nenwerkingsverband Duin- in Bollenstreek (SDB). W folgens Op Bollengrond staat 15 iet voortbestaan van de agrari- [che sector de komende jaren ip het spel. Uit de structuur- 3( ichets van het SÓB blijkt dat er tot 2015 ruim 15.000 wonin- ;en in de regio nodig zijn. Bij de uitbreiding van bedrijfster reinen gaat er rond de 500 hek- tare van de aanwezige 2500 hektare grond verloren. Op Bollengrond somt in haar rapport argumenten op, waar om de bollencultuur in stand moet worden gehouden. Zo is de bloembollensector met aan verwante bedrijven als de han del, export, onderzoekslabora toria en horeca de op drie na grootste werkgever in Neder land en brengen toeristen via de Keukenhof op jaarbasis 8 miljoen gulden de schatkist binnen. Op Bollengrond ver langt dan ook dat de overheid en de bloembollensector geza menlijk werken aan oplossin gen, zoals erkenning en ver sterking van de netwerkfunc tie van de bloembollenteelt, ondersteuning bij de invoering van milieuvriendelijkere ge wassen en de aanscherping van het vestigingsbeleid. Uitgaande van de toepassing van wisselteelt, waarbij om de vijfjaar een ander gewas wordt geteeld, heeft de Bollenstreek minimaal tussen de 2750 en 3100 hektare nodig om de teelt in stand te houden. Het gaan dan vooral om hyacinthen, die met uitzondering van zand gronden in Noord-Holland uit sluitend in de Bollenstreek ge teeld kunnen worden. Op Bollengrond neemt echter tevens de aanbevelingen over van het LEI-rapport 'Op weg naar een milieuvriendelijkere bollenteelt'. Hierin staat ver meld, dat de gemiddelde be- drijfsgrootte van gespeciali seerde bloembollenbedrijven van vijf hektare door strengere milieueisen zal moeten gaan uitgroeien naar een 18 hektare in het jaar 2000. Dit betekent dat een geringer aantal bedrij ven meer grond dan voorheen in zal gaan nemen. Uiteinde lijk komt het rapport dan ook uit op een streefareaal in de Bollenstreek, dat ligt tussen de 3200 en 3400 hektare. Op Bollengrond wil dat er on derzocht wordt welke zand gronden nog vrij zijn voor de bollenteelt. In dit verband lijkt het raadzaam de ecömische toekomstvisie voor de Duin en Bollenstreek erop na te slaan, die is opgesteld door de Kamer van Koophandel voor Rijnland. Het bollenaraal kan volgens deze organisatie met 700 hektare worden uitgebreid in de Noordwijkse gebieden de Klei- en Zwetterpoldcr. Verder wil Op Bollengrond. dat vast gestelde bollengronden wette lijk worden beschermd. De rapportage van Op Bollen grond is vanmiddag aangebo den aan gedeputeerde Stolker van de Provinciale Staten Zuid-Holland. e REGIOJOURNAAL Orgelconcert 3| r Jaap Zwart geeft donder- t dag een concert op het ile Ademaorgel in de Agatha- n kerk van Lisse. Zwart speelt onder meer werken 1 .van Andriessen, Franck en Alain. Het concert begint om kwart over acht. De toe- 'igangsprijs bedraagt f7,50. Houders van een kortings- kaart en Pas 65 betalen vijf i gulden. :J Tentoonstelling In de bibliotheek van Lei derdorp is de maand juli j een overzichtstentoonstel- -ling van het nieuwe thea- i; terprogramma van de Mu- i 'rzenhof te zien. Aanwezig zijn foto's, affiches, boeken en cd's. Tevens is er infor- matie over de abonnemen- x ten- en de vrije verkoop. De ■-expositie is geopend op de 'gewone openingsuren van- de bibliotheek. Hardrock De Amerikaanse hardrock- groep Nuclear Assault staat vrijdag op de plan- ken van het Katwijkse jongerencentrum SCUM. Nuclear Assault bestaat ■vanaf 1984 en is een beken- 'de op de Europese pödia 's. Zo stond de groep onder meer in het beroemde Con dense Hammersmith Ode- .on. In het voorprogramma is vrijdag de Nederlandse groep Donor te zien. Het concert begint om acht uur. OP NAAR VAN DER PLOEG! .Het vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN. WAND- EN PLAFONDBEKLEDING t SCHUIFPUIEN SERRES. ETC. Voor nieuwbouw en renovatie. Uitgevoerd in onverwoestbaar kunststof van het kwaliteitsmerk deceunlnck "Onderhoudsarm, leverbaar in .diverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze vakmensen perfect op maat .gemaakt. Het geheel voorzien van (Komo-certificaa1. Kom gewoon eens alles op uw gemak bekijken. We geven u graag uitgebreid advies. KUNSTSTOF OM OP TE OOOWEN. «m ncr_ m rbvtu Fabnek en showroom: De Lasso 60, Roelofarendsveen, tel. 01713-15361 - telefax 01713-15202 VW/NP: Noordwijk moet beter bereikbaar worden Idoor JANKEES FAAS NOORDWIJK - Een snellere verbinding vanaf het NS-sta- tion Leiden naar Noordwijk en het Langeveld is noodzakelijk, aangezien de bereikbaarheid te wensen overlaat. Door de uitbreiding van meer stallin gen zullen meer gasten wor den gestimuleerd de fiets te pakken. Deze en andere aanbevelingen staan te lezen in de beleidsno titie, die is opgesteld door de Stichting VW/NP Promotie. De gemeenteraad zal het stuk verder inhoud moeten geven en tevens de financiële struk- tuur van de pas twee jaar draai ende stichting vaststellen. De VW/NP is tegen een verde re verhoging van de toeristen belasting, aangezien dit tevens de tarieven van de campings verhoogd. Het is dan ook beter tot een differentatie te komen van de tarieven. Om geen ach terstand op te lopen met ande re badplaatsen in Nederland doet het VW/NP het voorstel van de Koningin Wilhelmina- boulevard een flaneerboule vard te maken. Braakliggende terreinen en panden verkeren in dusdanige slechte toestand, dat het af breuk doet aan het imago van Noordwijk. De gemeente wordt dan ook aangespoord de panden op te knappen dan wel af te breken. Ondernemers zullen zich meer moeten in spannen voor ouderen. Ge dacht wordt aan een senioren- markt en een grotere diversi teit in de logiesverstrekking. Noordwijk zal de promotie als badplaats verder moeten ont wikkelen. Het VW/NP noemt in haar beleidsnotitie voor beelden als het uitbouwen van de Visitorsclub naar een leden bestand van 20.000, de uitvoe ring van het Noordwijk Maga zine in luxe-vorm, het bezoek aan beurzen, de uitgiftes van brochures en het houden van 'kustpersdagen'. Transportbedrijf Van der Meer ROELOFARENDSVEEN - In tegenstelling tot wat uit onze berichtgeving van gisteren kon worden afgeleid, heeft het diepvriesbedrijf Van der Meer in Roelofarendsveen, geves tigd op het industrieterrein De Lasso, niets te maken met de overname van het gelijknami ge transportbedrijf door de Rotterdamse Van Uden Trans portgroep. Het diepvriesbe drijf staat hier volledig buiten. ADVERTENTIE NOORDWIJK - Als het aan de middenstand van Noordwij k-Binnen ligt verhuisd de weekmarkt van de Duinwetering naar de Voorstraat en het Lin- denplein. Dit staat in de beleidsnotitie van de Stichting VW/Noordwijk Promotie (VWNP) te le zen. Bloemenhandelaar W Sieme- rink is woordvoerder van de Noordwijkse ondernemers, die aansturen op verhuizing van de weekmarkt. De huidige lo catie achter de sporthal bij de Duinwetering voldoet voor de zestig aangesloten leden van de Noordwijkse Ondernemers Vereninging niet meer naar wens. „Toeristen moeten te ver lopen om bij de weekmarkt te komen. Wij, als midden stand, merken dat in onze ver koop in de zomer, die achter blijft bij de verwachtingen". Een verhuizing naar het hart van Noordwijk geeft de mid denstand volgens Siemerink een enorme stimulans. „We hebben wat geld gespaard, zo dat we bij een verhuizing rond de weekmarkt extra activitei ten kunnen houden. Te den ken valt dan aan het binnenha len van muziek, themamark- ten en oude ambachten". Siemerink rekent daarbij op de steun van de marktkooplie den. „Tot dusverre hebben we nog weinig vernomen vanuit de marktkooplei zelf. Wil je de weekmarkt meer uitstraling geven dan zul je er gezamelijk body aan moeten geven. Het is nu kwestie om de marktkoop lui te overtuigen van de voor delen van een verhuizing". Voorzitter A Verburg van de Vereniging de Oude Dorps kern is weinig gelukkig met de gekozen locatie. „Wat de on dernemers willen is fysiek on mogelijk. Paaltjes en bomen zorgen ervoor, dat de ruimte beperkt is. Bovendien is het aantal parkeerplaatsen in deze buurt beperkt". 'Luöschenplein' Verburg verwacht dat een af sluiting van de Voorstraat en het Lindenplein tijdens de weekmarkt op bezwaren zal stuiten van buurtbewoners. „Grote bedrijven als de ABN en het Hof van Holland wor den in deze situatie totaal on bereikbaar. En mensen zullen zich wel twee keer bedenken bij ons in de buurt naar de kap per te gaan. Een verplaatsing zal dan ook zeker niet worden toegejuicht door de midden stand rond de Voorstraat". Verburg is overigens niet te gen een verplaatsing van de weekmarkt. Zijn ideale locatie is echter het parkeerterrein tussen de kerk en de Kerk straat. „In de Hoofdstraat heb je al een zomermarkt en wij houden regelmatig de markt onder de Linden. De locatie bij het zogenaamde 'Luöschen plein' zal gezien de beschikba re ruimte beter geschikt zijn voor de marktkooplui en zorgt bovendien voor minder over last". De VW/NP doet in haar notitie het voorstel om te onderzoe ken of een verhuizing haalbaar is. Als meest gunstige periode wordt hierbij genoemd de maanden juli en augustus. Ei gen inwoners en toeristen be zoeken dan massaal het oude centrum. Idoor JANKEES FAAS VOORHOUT - „Bij .welke vereniging komt het voor dat de voorzitter na afloop van een wedstrijd met de spelers aan de bar een biertje drinkt in plaats van meteen de bestuurs kamer in te duiken. Juist deze 'verbondenheid en sfeer is be palend voor het succes van Fo reholte".- Voorzitter Peter van Kesteren praat met trots over zijn Fore holte, dat dit in augustus zes tig jaar bestaat. Een jubileum jaar dat is ingezet met een pro motie van het eerste zondag team naar de tweede klasse van de KNVB. Om de te ver wachten leden stroom de baas te kunnen is Foreholte volop bezig met de uitbreiding van haar sportcomplex. Door de komst van nieuw bouwwijk Oosthout is het le dental van Foreholte de laatste jaren gestegen van 400 naar 575. Met drie velden, waarvan er een tevens wordt gebruikt als trainingsveld, een veel te krappe bezetting. „We heben tevergeefs geprobeerd een stuk grond te kopen van de mensen van de volkstuinen", zegt Van Kesteren. „Gelukkig was de ijsclub wel bereid te verhuizen naar de groene zone tussen Sassenheim en Voor hout. De ijbaan voor ons club huis gaan we dan ook gebrui ken als trainingsveld". De successen op het voetbalge- bied heeft ook de gemeentepo litiek niet koud gelaten. „De kampioenswedstrijd tegen WSB was de eerste kennisma king van burgemeester De Goeij-Smulders met het voet bal. Ze was heel enthousiast, waardoor het voor ons rrAkke- lijker wordt aan te kloppJn bij Het gedeelte van dé Voorstraat en het Lindenplein in Noordwijk, waar mogelijk de weekmarkt naar toe gaat. foto: henk van den ende de gemeente". De Sassen- heimse voetbalverenigingen Teylingen en Ter Leede heb ben plannen om te verhuizen naar de aan Oosthout grenzen de Rode Molenpolder. Van Kesteren is niet bang voor deze concurrentie. „Al meer dan 40 jaar leven we in de na bijheid van GWS, zonder dat dit ons parten heeft gespeeld. De keuze om ergens te gaan voetballen wordt door de kin deren immers op school ge maakt". Foreholte sleepte onlangs met het aantrekken van sponsor Noorlander een grote vis bin nen. Noorlander steekt over een periode van vijf jaar 1,5 ton in de vereniging en bouwt het jeugdhonk voor 1,5 ton minder dan de bedoeling is. „Na het wegvallen van het tophandbal voor dames in Voorhout was Noorlander op zoek naar een ander adres. Dat hij voor Fore holte koos is geen toeval. Noor lander heeft als bouwbedrijf grote belangen in Oosthout. Door het aanbieden van goede sportfaciliteiten zullen de mensen van buitenaf sneller kiezen voor een,huis in Voor hout". De komst van Noorlan der betekent niet, dat de spe lers van het eerste team wor den betaald. „Als je gaat beta len krijg je zonder enige twijfel scheuringen binnen je vereni gingen. Spelers die zich bij ons aanmelden doen dit dan ook heel spontaan. En zo moet dit ook blijven". In het nqjaar wordt begonnen met het aanpassen van de be staande accommodatie. Zo krijgt Foreholte een overdekte staantribune voor 250 man pu bliek, wordt de. bestuurskamer groter gemaakt, de entree ver- Voorzitter Peter van Kesteren bij de maquette zoals de accommodatie van Foreholte er over een jaar uitziet. foto: henk van den ende plaats en een nieuw jeugd honk gebouwd. „Vaak zag je de jeugd dwars door de bier drinkende mensen heenlopen in de kantine. Met een eigen jeugdhonk kunnen we de jeugd ook in stille perioden vermaken", aldus Van Keste ren. Van Kesteren is intussen in training voor de sponsor loop van Foreholte op 26 au gustus. „Door actief mee te lo pen blijf je dichtbij de leden staan. En bovendien wil ik niet onderdoen voor de meelopen de burgemeester en wethou der Van der Laar".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11