L 'Muur' rond Ter Aarse raadhuis moet geslecht Meerderheid raad Alkemade tegen komst compostfabriek TENNIS CIRCUIT Forescate en TEAN verdelen tennistop LEIDEN OMGEVING li Rabobank Q Ccidóc Gotvuvnt DINSDAG 30 JUNI 1992 Winkels en horeca op voorplein Archeon Autogebruik Zoeterwoudse industrieterreinen omlaag door samenwerking bedrijven ALPHEN AAN DEN RIJN Detailhandel en horeca zullen wellicht op het voorplein voor het in 1994 te openen Archeon komen. De gemeente Alphen is hierover nog in overleg met een initiatiefnemer. De bedoeling is om de bebouwing in het voorjaar van 1994 op te leveren. Dat heeft B en W deze week meegedeeld naar aanleiding van een verzoek van de Stichting Archeon om de bouwactiviteiten in Kerk en Zanen zo te plan nen dat bezoekers van het themapark niet hun weg naar het themapark moeten vinden via allerlei bouwobstakels. B en W hebben de stichting toegezegd al het mogelijke te doen om tot een afgewerkte toegangsroute te komen. Ze sluiten echter niet uit dat in een wijk waar volop wordt gebouwd er (deels) sprake blijft van bouwactiviteiten. De belangrijkste toegangs verbinding naar het park is de zogenoemde langzaam ver keersas door Kerk en Zanen. Beginpunt is het station en het eindigt bij het voorplein bij de toegang van het themapark. De bebouwing langs deze as zal zo goed als zeker ten tijde van de opening van Archeon gereed zijn. Het grote wijkpark in Kerk en Zanen zal in de loop van dit jaar worden aangelegd en even eens voor de opening gereed zijn. ZOETERWOUDE - Het autogebruik bij woon-werkverkeer op de Zoeterwoudse industrieterreinen Grote Polder en Barre Polder kan fors worden teruggedrongen. De ruim 5.000 werknemers die bij de be drijven werkzaam zijn rijden per dag ge zamenlijk zo'n 130.000 kilometer. Door carpooling en het instellen van (bedrijfs- )bussen moet dat aantal met meer dan helft gereduceerd kunnen worden. Dat zijn enkele conclusies uit een onderzoek dat de Kamer van Koophandel, Rijkswa terstaat en de Leidse Vereniging voor In dustrie hebben laten uitvoeren. Gisteren werd de eerste fase van het onderzoek, dat is verricht onder de bedrijven die zijn gevestigd op het industrieterrein Grote Polder en de Barre Polder in Zoeterwou- de, gepresenteerd. De doelstellingen van het onderzoek zijn de beheersing en daardoor kostenbesparing van het woon werkverkeer. Van de 5.000 werknemers blijken bijna de helft woonachtig in de as Katwijk-Leiden-Alphen aan den Rijn. Vaak wonen de werknemers geconcen treerd in bepaalde wijken hetgeen van belang is voor collectief vervoer. Het onderzoekbureau D P te Den Haag heeft vastgesteld dat de reistijd van werknemers het belangrijkste criterium is bij de keuze van vervoer. Woordvoer der H. Dijkhuis: „Een reistijd die pak weg 10 minuten langer is dan men ge wend is, is aanvaardbaar als andere voor waarden gunstiger zijn zoals bijvoor beeld een reiskostenregeling. Ook zijn er bij groepsverkeer geen parkeerproble men meer. Opvallend is overigens dat milieu-aspekten bij werknemers nuawe- lijks tellen". Voor mensen die minder dan 7,5 kilometer van hun werk wonen zijn andere reisvormen niet interessant. Gepoogd wordt hen meer gebruik te la ten maken van de fiets. De eerste reacties op het onderzoek zijn positief. C. Broeksma, secretaris van de Kamer van Koophandel: „De bedrijven zijn op voorhand niet negatief bij het te rugdringen van het woon-werkverkeer. Wel zijn ze heel kritisch. Begrijpelijk want er zijn nogal wat knelpunten. Een aantal bedrijven werkt met flexibele werktijden en daarom is het moeilijk col lectief bedrijfsvervoer af te stemmen. Hetzelfde geldt voor ploegendiensten die soms per week veranderen. Duidelijk is ook dat alternatief vervoer zal moeten kunnen concurreren met de auto voor wat betreft snelheid, wachttijd, flexibili teit en comfort". Na het onderzoek dat nu is afgerond, is het benaderen van de bedrijven de vol gende fase. J. van Donkelaar van Verkeer en Waterstaat: „De bereikbaarheid voor het economisch en zakelijk verkeer is ook een rijksprobleem. Dat is niet alleen op te lossen door meer asfalt. Er is sprake van een gezamenlijk belang. Onderling goed samenwerken is nu echt van essen tieel belang. Heineken heeft al bedrijfs vervoer. Diverse bedrijven zijn te klein om het zelf te regelen maar door samen te werken moet meer mogelijk zijn dan nu het geval is". In de loop van 1992 en 1993 hoopt de Kamer van Koophandel de eer ste tastbare resultaten te hebben. Op het Zoeterwoudse industrieterrein Grote Polder gaat het om circa 100 bedrijven die voor het nieuwe vervoermanagement in aanmerking komen. Projectleider sociale vernieuwing Cobus Dias (links) en wethouder Jan Born in het nieuwe gedeelte van het gemeentehuis in Ter Aar. foto: wim van noort TER AAR De 'muur' rondom het Ter Aarse ge meentehuis, waarbinnen koortsachtig door ambte naren en bestuurders plannetjes worden ge smeed, moet worden afge broken. De burger gaat nu mede de dienst uitmaken. Ter Aar doet namelijk aan sociale vernieuwing. Don derdag sluit de gemeente hiervoor een convenant met het Rijk. „De lijnen tussen burger en bestuur moeten korter", meent Bom. „Wie beter dan de burger zelf weet immers of er problemen zijn in de omge ving?". Om wensen en proble men van de inwoners van Ter Aar te inventariseren, werd be- gin dit jaar een huis-aan-huis- enquête gehouden. Zo rond de zes procent van de formulieren werd ingevuld en ging retour naar het gemeentehuis. Pro blemen als de hondepoep, ge vaarlijke wegen en kruisingen sprongen eruit.- De volgende stap was dat le den van de raadsbrede com missie sociale vernieuwing de diverse wijken introkken. Zo werden enkele weken geleden bijeenkomsten voor de Ter Aarse bevolking gehouden in Parola, Albatros, het Dors- phuis en De Wip. Het begrip sociale vernieuwing werd nog eens uitgelegd en de aanwezi gen konden hun problemen toelichten. Na afloop van iede re avond konden mensen zich inschrijven voor een project groep. Onverlicht pad Behalve burgers, nemen in de diverse projectgroepen ook een lid. van de commissie soci ale vernieuwing en projectlei der Cobus Dias deel. Zo zijn er diverse projectgroepen wijk beheer gevormd en een groep verkeersknelpunten. Bipnen de groepen worden problemen besproken, worden oplossin gen gezocht en vervolgens doorgesluist naar de commis sie sociale vernieuwing. De commissie probeert op haar beurt ae wens uit te voeren. „Neem bijvoorbeeld het onver lichte straatje tussen de win kels aan het Vosholplein en de Weerenstraat", geeft Bom een voorbeeld. „Mensen voelen zich er 's avonds onveilig, z bleek tijdens een van de bij eenkomsten. Dergelijke pro blemen kunnen in de project groep ter sprake komen. De burger signaleert, de werk groep zoekt een oplossing, gaat bijvoorbeeld praten met winkeliers, de eigenaren van de panden waartussen het on verlichte pad loopt. De com missie sociale vernieuwing voert, voor zover het in haar mogelijkheid ligt, uit". Tijdens een van de bijeenkomsten werd ook geklaagd over het te hoge gras in de bermen langs de Oostkanaalweg waardoor gevaarlijke verkeerssituaties ontstonden. Born: „Het was goed dat dit werd opgemerkt. Door een simpele opdracht van ons kon dit probleem snel wor den verholpen. Wij kunnen moeilijk in iedere hoek van de gemeente een ambtenaar of een raadslid neerzetten om dergelijke problemen te signa leren. Het is daarom des te be ter als de burger met ons mee denkt". Buurman Behalve snelle signalering van achterstanden, vormt deze werkwijze ook een sociale aan gelegenheid. „Het is immers de bedoeling dat de bewoners open gaan staan voor eikaars problemen", merkt Dias op. „In plaats dat er alleen voor zichzelf wordt gedacht, moet het lid van de projectgroep ook gaan denken voor zijn buur man, die niet in de groep deel neemt". De burger krijgt dus meer in spraak. De 'muur' om het ge meentehuis moet worden afge broken. Enkele Ter Aarders hadden zich al vertwijfeld af gevraagd waarom eerst een commissie sociale vernieu- Ter Aar in ban van sociale vernieuwing In Rotterdam werd in 1985 de eerste aanzet gegeven om wat te doen aan sociale achterstanden. Dit leidde tot de instelling van de commissie Schaeffer die achterstanden landelijk te lijf ging. En thousiast geworden door het werk van de commissie, nam het ka binet Lubbers-Kok de sociale vernieuwing op in haar regeerak koord. Extra gelden werden aan de gemeenten beschikbaar ge steld om ieder voor zich iets te doen aan de sociale achterstanden. Zo kan er bijvoorbeeld iets worden gedaan aan de leefsituatie in de omgeving, arbeid, scholing en inkomen, sociaal-culturele acti viteiten en zorg. Een van de eerste gemeenten in de Rijnstreek waar de sociale vernieuwing nu langzamerhand gestalte krijgt is Ter Aar. Er is een commissie sociale vernieuwing ingesteld, waar in iedere plaatselijke politieke partij met een raadslid in is verte genwoordigd. Voorzitter is wethouder Jan Bom. Projectleider is ambtenaar Cobus Dias. Daarnaast worden nog werkgroepen inge steld, zoals de werkgroep verkeersveiligheid en wijkbeheer. Hier in zitten burgers die de problemen in hun omgeving in de groep kunnen bespreken, prioriteiten stellen en voorstellen doen aan de commissie sociale vernieuwing. Jan Bom en Cobus Dias vertellen enthousiast over Ter Aars' opknapbeurt. ALKEMADE - De com- posteringsinstallatie op het Roelofarendsveense bedrijventerrein De Lasso gaat definitief niet door. Een raadsmeerderheid, bestaande uit CDA- en WD-vertegenwoordigers stemde gisteravond te gen. Dat gebeurde in een geladen atmosfeer, waarbij het opviel dat een van de belangrijkste voorstanders van de composte- ringsinstallatie, wethouder L. Beelen, zich nauwelijks liet horen. Het meerderheidsvoorstel van het college werd verdedigd door burgemeester A. Meer burg, die weinig meer te zeg gen had dan dat de vrees voor de komst van de composte- ringsinstallatie overdreven is. „Het onbevredigende in deze zaak is de bestuurlijke on macht om afvalverwerking te realiseren", vond hij. WD-fraktievoorzitter H. van Duykeren moest zich in vele bochten draaien om uit te leg gen, waarom hij in tegen stelling tot de raadsvergade ring van februari jongstle den tegen de komst van de compostfabriek is. In die ver gadering liet hij zich tijdens een schorsing onverwacht overhalen tot het WD-kamp van voorstanders van de com postfabriek. Gisteravond be weerde hij in de war te zijn ge raakt door de verdeeldheid binnen het college over het on derwerp. De burgemeester ge loofde daar echter niets van: „Een man als Van Duykeren laat zich niet makkelijk op het verkeerde been zetten. Wei- Wethouder L. Beelen, verklaard voorstander van de komst van een compostfabriek, liet zich tij dens de finale discussie nauwe lijks horen. foto: henk snaterse licht heeft hij de zaken hero verwogen", zei hij. Koorddanser A. v.d.Bogaard (WD) had zich de laatste tijd een koorddanser gevoeld. Als hij over de rech terkant viel, dan stonden wet houder Beelen en de vertegen woordigers van Alcom klaar om hem op te vangen en te overtuigen van de noodzaak van een compostfabriek op de Lasso. Viel hij over de linker kant, dan waren het de bewo ners van de Vogelwijk die hem van het tegendeel trachtten te overtuigen. Volgens Van den Boogaard kon hij pas afgelo pen zaterdag na een radio-uit zending met provinciaal gede puteerde Van der Vlist tot een beslissing komen. De gedepu teerde liet toen weten dat de compostfabriek ook heel goed op een andere plek zou kun nen worden gebouwd. Zelfs een lokatie in het beschermde wing moest worden ingesteld voordat de burgers pas zouden worden gehoord. „Het is toch niet meer dan normaal dat het gemeentebestuur de inwoners te woord staat?", werd vorige week in De Wip door een van de aanwezigen gevraagd. Hij zei dit op grond van slechte er varingen omdat hij pas na acht maanden een overigens niets zeggend antwoord op zijn brief aan het gemeentebestuur had gehad. Born en Dias beamen dat de gemeente inwoners ten alle tijden te woord moet staan. „Sommigen die met iets zitten, weten ook best wel de weg naar het gemeentehuis te vinden. Toch geldt dat lang niet voor iedereen", veronderstelt Bom. „Het zou best kunnen dat er iets in het gemeentehuis is misgegaan. Klagen tegen de buurman heeft echter geen zin. Wij komen de klachten nu ophalen". Vele problemen heeft de com missie sociale vernieuwing de afgelopen maanden te horen gekregen. Als alle wensen wor den ingewilligd, moet Ter Aar over enkele jaren een comple te metamorfose hebben onder gaan. Zo snel zal dat echter niet gaan, valt uit de woorden van Bom en Dias te proeven. „We kunnen niet alles tegelijk en zijn bovendien aan een bud get gebonden. De projectgroep zal zelf prioriteiten moeten aangeven. Ook kunnen wij niet aan elk probleem iets doen. Zo was er ook iemand die niet tevreden was over de maat van de groene afvalcon tainers. Daar moet hij echter niet voor bij ons zijn. Ook kan iemand wel iets willen, dat in strijd is met de belangen van een ander. De projectgroep moet dan gaan bemiddelen". CDA: Composteren Doen Anderen maar De tragikomedie rondom de vestiging van de compostfa briek en de rol van CDA en WD in de hele affaire inspi reerde Groen Links-raadslid G. van der Geest tot het verzin nen van nieuwe namen voor de betrokken partijen. ,,CDA bete kent vanaf nu Composteren Doen Anderen maar", aldus Van der Geest. De WD verweet hij de rol van jojo. „De naam van die partij betekent vanaf heden: Verdeeldheid Viert nee geen hoogtij Dieptij". De WD-fraktieleden zouden zich volgens Van der Geest moeten laten omscholen tot mi lieumedewerkers, „want één ding kunnen ze als de besten zwabberen". Groene Hart sloot hij niet uit. Op dat moment wist Van den Bogaard dat hij tegen de com postfabriek moest stemmen. „Als de heer Van der Vlist de waarheid sprak, en dat neem ik aan, dan wist hij niet eens dat hier plaatselijk zoveel weerstand was tegen een com- postbedrijf op de Lasso. Wat ik nog vreemder vind is dat de gedeputeerde door niemand van onze bestuurders was be naderd over een vervangende lokatie." In antwoord hierop vertelde wethouder Nugteren dat zowel hoge ambtenaren van de pro vincie als de gedeputeerden Van der Vlist en Janssen per soonlijk elke alternatieve loka tie in het Groene Hart radicaal van tafel hadden geveegd. „Daar viel absoluut niet over te praten", aldus Nugteren met bijval van Meerburg. De wet houder steunde het college voorstel niet. Hij had aan de gedeputeerden laten weten best te willen meewerken aan de totstandkoming van een compostfabriek in Alkemade, maar dan op een alternatieve lokatie in het Groene Hart, na melijk bij Groenrecycling Rijpwetering langs de Provin ciale Weg S5 of nabij de Riool waterzuiveringsinstallatie in Nieuwe Wetering. „Ik heb de betrokken instanties gezegd dat er onvoldoende draagvlak onder de bevolking was voor de vestiging van een compost fabriek nabij de ingang van de Lasso. Indirect zei ik daarmee: „lever eerst maar het bewijs dat de installatie echt geen overlast veroorzaakt", aldus Nugteren. Net als burgemees ter Meerburg beloofde hij con tact op te nemen met Van der Vlist om uitleg te vragen over diens radio-verklaringen. „Het past in deze tijd om sig nalen uit de bevolking bij de besluitvorming te betrekken" zo legde CDA-fraktievoorzitter N. Bakker uit, waarom zijn fraktie tegen de komst van de compostfabriek is. „Wij zijn bereid tot alle medewerking, maar niet op de Lasso. Al in een vroeg stadium hebben wij diverse alternatieve lokaties aangedragen. Het is nog steeds onbegrijpelijk dat de provincie hierin niet met ons wil mee gaan". aldus Bakker. W.Groen (PvdA) wees op een mogelijke verlaging van de afvalstoffen heffing bij de komst van een compostfabriek in de buurt. Hij verweet wethouder Nugte ren dat hij zondermeer „het draagvlak van de bevolking" volgde. „Was de meerderheid van de bevolking voor een nieuw gemeentehuis of voor belastingverhoging? Dat zijn kwesties, waarbij het de taak van de politicus is om ze uit te leggen en aanvaardbaar te ma ken", aldus Groen. LEIDEN Twee aanspre kende tennistoernooien in één week leidt nimmer tot een sterbezetting. Fo rescate en TEAN moeten dan ook zeker in de B-on- derdelen met een mager veld rekening houden. In Voorschoten staan Mark Fleischeuer en Renee Cra- ma op de eerste positie, in Alphen voeren Mare Na- gelkerken en Marieke Bethlehem de lijsten aan. Ook in C, D en de plus-on- derdelen zijn de krachten verdeeld. De Strooplik kers in Langeraar hebben daarom enkele nieuwe ca- tegoriën aan hun D-toer- nooi toegevoegd. TEAN mag op papier de sterk ste B-deelname hebben, im mers na Mare Nagelkerken volgen Onno Guinau en Marco Visser op de plaatsen twee en drie, Forescate beschikt in ie der geval over de kwantiteit. Mark Fleischeuer komt in zijn helft een aantal grote namen van weleer tegen in de vorm van Bub van der Zee, Joost van Leeuwen en Freek van der Ca- pellen. In Voorschoten is Perry Paauw een finaleplaats toege dacht, de Katwijker ontmoet in zijn helft juist jeugdigen in de personen van Robbert-Paul Hartwijk (eerste geplaatst in de B2), Forescate hockey- en tennisspits Gert-Jan Egberink en Talbert Boef. Bij de dames is het toch al magere Bl-veld in beide toernooien verder uit gedund. Forescate en TEAN missen inmiddels hun als tweede geplaatste speelster, omdat dat in beide gevallen Nathalie van der Voort bleek te zijn. Op een dergelijk vergrijp staat nog steeds gewoon uit sluiting. Bahlmann Open De wedstrijdleiding van de Bahlmann Open in Alphen aan den Rijn bestaande uit Marco Smit, Ronald Lammens en Ton Bouwhuis liet leden van de eigen vereniging reeds vol op in aktie komen. Petra Wille mocht zich warm spelen tegen 1e teamgenote van Bouwhuis, Joan Wiegman, als voorberei ding op haar twee ontmoetin gen tegen kersvers districts kampioene Marieke Bethle hem. De eerste werd inmiddels in winst omgezet. Met tennis- verslaggever Martin Hoekstra bracht Wille met 7-5, 2-6 en 6-0 het krante-duel tegen Bethle hem met Hoekstra's collega Taco de Vries tot een goed ein de. Fabian Ubels, vorig jaar nog deelnemer in de D-Mas- ters pakte nu een rondje in de B, maar deed dit wel ten koste van een andere nieuwkomer in de C-categorie, Timo van der Voort, 6-7, 6-2, 7-6. Jan-Arie Bakker keerde op vertrouwde grond sterk terug door TEAN- ner Jan van Leeuwen in twee sets af te troeven. Behalve kwaliteit in B be schikken de kampioenschap pen in Alphen aan den Rijn ook over hoge kwaliteit op culi nair gebied. Gisteren werd het TEAN-clubhuis omgevormd tot een Tuintje aan den Rijn, waarin gastronoom en deelne mer door de onvolprezen An- dré Brak en Margo Reurink voortreffelijk werden ont haald. De menukaart was daar mee nog niet vol, want in de C- categorie werd nog menig pit tig partijtje afgewerkt. Patrick Niezen bezorgde in de Cl Timo van der Voort zijn tweede te leurstelling, Arend Engel tikte de als finalist getipte Mikel Wieten uit de strijd, en Xander van Bommel was er verant woordelijk voor, dat de op een beschermde plaats gezette Marcel Ooms het verder spe len werd ontzegd. De inmid dels zeer ervaren Boudewijp Ponsioen en Marcel Brand temperden het vuur bij de ge talenteerde junioren Jasper van Ingen, respectievelijk Rei- nier Hamming. Paul Brand tenslotte gooide opnieuw het schema overhoop, door de eveneens op een beschermde plek staande David van Reste ren te elimineren. Strooplikkers Met zeven leden in de toer- nooicommissie van het negen de Strooplikkerstoernooi in Langeraar kan er nauwelijks iets mis gaan. Dat de als eerste geplaatste plaatselijke favorie te Emmy Zevenhoven tegen Sonja van Capel in het DED het veld moest ruimen mag de groep van zeven bestaande uit Cees van Emmerik (zelf met Arthur Jelders slechts met 6-4 in de derde set overeind in het nieuwe herendubbel D 40- plus), Loek Sassen, Wil Hor- nus, Hugo van Vledder (derde geplaatst bij de Dl-heren), Ton Hijdra (eerste bij de D2-heren), Eric de Vries en Jac Heems kerk dan ook als een echt schoonheidsfoutje zien. Dis- trictskampioen tot en met 12 jaar Henrik Kroon staat in de Dl zijn mannetje. Routinier Rob Koeleman en vervolgens ook opponent Pieterse beten na flinke strijd toch in het Lan- geraarse gravel. Plaatsing Bahlmann Open Alphense Tennis kampioenschappen HEB: 1. M. Nagelkerken, 2. O. Gui nau, 3. M. Visser, 4.O. van Paridon DEB: 1. M. Bethlehem. 2. N. v.d. Voort, alsnog vervangen door C. Wit- teman HDB: 1. Ch. Asselbergs/M. Nagelkerken, 2. O. Guinau/M Smit. GDB: poule: I. v.d. Oudenrijn/R. Hoogendoorn, P. Wille/M. Hoekstra, C. Witteman/M. Smit. HEC: 1. M. Buijs, 2. M. Wieten, 3. T v.d. Voort. 4. F. Ubels. DEC: 1 D Brouwer, 2. M. Rommers. HDC: 1 M. P. Brand. 2. J. van Ingen/F. Ubels GDC: 1. M. Rommers/P. Bakker, 2. M. Tromp/M. Verhoef. HEC 30+: 1. P. Chaudron, 2. T. v.d. Tonnekreek. HDC2 30+: 1. P. Chau- dron/F. v.d. Klei, 2. A Wesseling/P. Zwart. DDC2 30+: poule met drie koppels. GDC2 30+: 1. R. Aker- boom/H. van Veen, 2. E. van Hoff/P. Zwart. HED1: l .J. Griekspoor>2. R. v.d Wou den, 3. W. Brand, 4. M. Noordeloos DED1: 1. M Griekspoor, 2 C. Ver- plancke. HDD1:1 P. van Eek/P. Men- sink, 2. G. Rhijnsburger/S. Schuur- biers. GDD1: 1M. Griekspoor/J. de la Bev. 2. A. A. Jonker. HÈD1 30+: 1. E. Willems, 2. J. Sahoe- pala, 3. A. Jonker, 4. H. Froma HDD1 30+: L. Gijsbers/B. Langeveld, 2. W. Crama/W. Schreuder. DDD1 30+: 1. T. Meuffels/K. Teljeur, 2. A. Rood- horst/S. Schouten. GDD1 30+: 1. K M. Teljeur, 2. M. C. Zuidam. Forescate Voorschoten HEB1: 1 M. Fleischeuer, 2. P. Paauw. HEB2: 1. R.P Hartwijk, 2. O. Ver meulen, 3. W. Jansen, 4. D. Lesquil- lier. DEB1: 1. R. Crama, 2. N. v.d. Voort. DEB2: 1. I Kruit, 2. T. Hil- laerts. HDB: 1. F. H. v.d. Capellen, 2. J. van Leeuwen/R. van Marwijk. HEC1: 1. M. Smit (De Boekhorst), 2. T Bavelaar, 3. W. van Tongeren, 4. P. Wijffelman. DEC1: 1. B. Kieboom, 2. T. Canter Visscher. HEC2: 1 S. Drie huis, 2. M. Cats, 3. M. Serlie, 4. O. Kist. DEC2: 1. N. Derks, 2. N. van Re- moortere. HDC: 1. W.J. de Jong/G. Kievith, 2. A. Frens/M. Wijffelman. DDC: 1. B. Koemans/E. Poell, 2. J. Dolman/W. Tollenaar. GDC: 1. E. Poell/M. Soels, 2. T. Canter Vis- scher/M. v.d. Schoor. HEC2 30+: 1. M. v.d. Schoor, 2. A. Kloeke. HDC2: 1. R. Bitter/F. van Dorp, 2. G. Habink/J. Witteveen. CchlieSouuvnt Voor een uitgebreide _3 ook vobr de komende d: raadplege men „UIT", wekelijkse bijlage van krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 071-121239) Basic Instinct 18.45, 21.15. LIDO en S' (Steenstraat 39, tel 124130): I (al); 19.00,21.15. wo. ook 14.30. (16); ma. t/m do. 18.45, 21.15. B ven (12); 19.00, 21.15. Hook (al 14.15 Sneeuwwitje (al); wo. The hands that rocks the cradli 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. Fina lysis (12); 18.45, 21.15. wo. ook TRIANON (Breestraat 31, tel 123875): Amants du pont neul 19.00,21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Kiss before dyitx 21.00; Book of love (16) rr 13.45, 18 45, 21.30 wo. 18.45, Basic instinct (16); 13 30, 18.30 hoven (12); 13.45,18.45. Sneeui (al); wo. 14.00. The hand that the cradle (12); 13 45.18.45,21 VOORSCHOTEN KINDER COOP CC (Prinses Marijkestraal 614354): De notekraker (al); wo. 15.30. DEN HAAG ASTA 1(Spui 2 3463500) Basic instinct (16); 18 45, 21.30. ASTA 2: The han rocks the cradle (12); 18.45,21.30. ASTA 3: S! through (12); 14.00, 18.45, BABYLON 1 (naast Den Haac traal tel. 3471656) The hani rocks the cradle (12); 14 00, 21.30. BABYLON 2 Hearts of ness (12); 14.00. 18.45, 21.30. BYLON 3: The Mambo kings 18.45. wo do. ook 14.00. 2 16.15, 18.45. The flesh (16); CINEAC 1 (Buitenhof 20, 3630637): My girl (al); 14.00, 21.30. CINEAC 2: Kuffs (12); 18.45, 21.30. CINEAC 3: Beet! (al); 14.00, 18.45, 21.30. METR LE 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): analysis (12); 14.00, 18.45, METROPOLE 2" Stop, will shoot (al); 14.00, 18.45, METROPOLE 3 Vasuc ubi (16); 14 00, 18 45, 21.30. POLE 4: Hook (al). 14.00, 20.30 TROPOLE 5: La gloire de r (al); 18.45,21.30. ma. di. do ook ODEON 1 (Herengracht 3462400): Basic instinct (16); 18.45, 21.30. ODEON 2: Cap (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODE Problem Child 2 (al); 13 45, 21.30. ODEON 4: Startrek 13.45, 18.45, 21.30 haags huis: Zaal 1: Urga; 19.30. 21.45. Zaal 2: Edward II; 19.30. A maior; 21.45. Zaal 3: Roy Ro King of the cowboyw, ma. t/r 19.30. My pal trigger; ma 21.45 river valley; di. 21.45 Bells of R ta, wo. 21.45. The far frontie 21.45. KINDERMATINEES* METROPI Sneeuwwitje, wo. 14 00. DIENSTVERLENINI APOTHEKEN - De avond- en i diensten van de apotheken in de Leiden worden waargenomen do apotheken die ook weekenddiens HEDl: 1. M. de Bruin, 2. K Korenhof, 3. E. Crama, 4. R Hentzen. DED1: 1. E. Dekker, 2. I. Machielse. HDD1: 1. E. Berends/F Copier, 2. H. Heems- kerk/H. van Velzen. DDD: 1. J. van Harten/E. Schalks, 2. R. v.d. Poll/M. v.d. Zeeuw. GDD1: 1. T. van Koope- ren/M. Chrispijn, 2. I. van Weyden/R. van Keimpema. HEDl 30+: 1 B. Reulink. 2. F. van Haver, 3. R. van Leeuwen, 4. W. Leeu- wenburgh. DED1 30+: 1. F. Paterson. 2. E. Kouwenberg. HDD1 30+: 1. A. Gijben/A. Pronk. 2. M Kantebeen/G Nap. DDD1 30 1. G. de Bruyn/M. Kramer, 2. G. Serher/A. Slot. GDD1 30+: 1. A. J. Slot, 2. M. v.d. Plas/G. Propoli. In de D2 onderdelen is niet geplaatst. Strooplikkers Langeraar HEDl: 1. B. v.d. Bosch, 2. J. Achter hof, 3. H. van Vledder, 4. B. van Eijk. HED2: 1. T Hijdra, 2. C. van Houten. DED1: 1. E. Zevenhoven, 2 I. Her mans. DED2: 1. M. v.d Jagt, 2 M. Griep. HDD1: 1. Gravekamp/Loos, 2. Bosma/Van Tol. GDD1: 1. V.d. Jagt- /Koeleman, 2. Voss/Achterhof. HDD1 30+: 1. V.d Bosch/V.d. Zwaan, 2. Van Eijk/Pieterse. HDD2 30+: 1. Van Klink/Schouten, 2. Van Ber- kel/V.d. Zwet. HDD 40+: 1. Batelaan- /Lieveld, 2. Lek/Visser. DDD1 30+: 1. Akerboom/Zonderop, 2. Bos/Heems kerk. DDD2 30+: 1. Kroon/Snijders, 2, Knijff/Leenen. DDD40+: l.Hengs- tmengel/Narijka, 2. Vliegenthart/V.d. Waal. GDD1 30+: 1. Koeleman/Otto, 2. Heemskerk/Van Emmerik. GDD2 30+: 1. Pieterse/De Blanken, 2. Van Emmerik/Zwetsloot. GDD 40+: Kes- teloo/Strietman, 2. Bokhorst/Hehe- Ir E is niet geplaatst.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10