TENNIS CIRCUIT Verdere groei centrum Roelofarendsveen in hoofdlijnen vastgelegd RIJN- ENVEENSTREEK WZHO-kantoor Zoeterwoude verhuist naar Boskoop A. Roest tijdelijk wethouder Laura dagvierdaagse gaat weer van start Tegenvallende come-back Freek van der Capellen Rabobank Q Trapveldje Langeraar valt veel duurder uit QeidóeQowuvnt WOENSDAG 17 JUNI 1992 1 ZOETERWOUDE/BOSKOOP - Het nieuwe dis trictskantoor van de Watermaatschappij Zuid Hol land Oost (WZHO) aan de Kalverdans 32 in Bos koop wordt maandag in gebruik genomen. Vrijdag verhuizen de 43 medewerkers van het WZHO-dis- trictskantoor in Zoeterwoude naar het nieuwe op geknapte pand in Boskoop. Het pand dat in de regio bekend staat als „het kan toor achter de watertoren" was tot einde 1990 bij de WZHO in gebruik. De concentratie in vier distric ten leidde ertoe dat het kantoor in Boskoop werd gesloten, evenals een aantal andere districtskanto ren. Als thuisbasis voor het noordelijkste districts kantoor van WZHO werd toen Zoeterwoude geko zen. De krappe behuizing werd echter al snel een probleem. Omdat Boskoop bovendien veel centra- Ier voor het noordelijke WZHO-district ligt, werd uiteindelijk besloten het oude pand aan een gron dige opknapbeurt te onderwerpen. Op het districtskantoor is onder meer de verbrui kers-administratie gevestigd waar klanten terecht kunnen met vragen of voor het doorgeven van bij voorbeeld adres-wijzigingen. Ook kunnen de ver bruikers er terecht voor kasbetalingen. Voor het treffen van betalingsregelingen moet echter nog steeds contact worden opgenomen met de afdeling Incasso van het hoofdkantoor in Gouda. Alle cor respondentie kan worden gericht aan het WZHO- hoofdkantoor. LEIDERDORP A. Roest, de fractie voorzitter van het CDA in de Leider- dorpse gemeenteraad wordt binnen kort tijdelijk wethouder. Van 11 au gustus tot en met 1 december 1992 vervangt hij als zodanig wethouder mevrouw C. Kerner-Schellingerhout die in het Leiderdorpse college de portefeuille sport, welzijn en perso neel beheert. Aanleiding voor de ver vanging is de zwangerschap van me vrouw Kerner, die haar eerste kind verwacht. Afgelopen maandagavond bekrachtigde de Leiderdorpse raad unaniem de benoeming van Roest. ALPHEN AAN DEN RIJN - De 45e Laura dagvier- daagse start op dinsdag 30 juni. Naar keuze kan worden ingeschreven voor de afstanden 60, 100 of 150 kilometer per dag. In dit lustrumjaar wordt woensdag voor de deelnemers een traditionele picknick gehouden. Tot 27 juni kan er worden ingeschreven bij het VW-kantoor, Wilhelminalaan 1 in Alphen. Tot 20 juni kost de deelname 18,50, daarna 20,-. Ook bestaat de mogelijkheid om een dagkaart te kopen, a 6,-. De Laura rijwielvierdaagse is de eerste, dus oudste fietsvierdaagse in Nederland. Iedere dag wordt er weer een andere route gereden, in de rich ting van de beginletters van de Laura: Leiden, Am sterdam, Utrecht, Rotterdam en altijd weer terug op de plaats van vertrek, het Lauraplein in Alphen. Café neemt maatregelen tegen geluidoverlast ALPHEN AAN DEN RIJN - Maatregelen in de Royal Bar aan het Thorbeckeplein in Al phen als het aanpassen van een geluidbegrenzer, twee boxen die worden voorzien van rubbers en de montage van een deurdranger op de toe gangsdeur moeten een einde maken aan het geluidoverlast in de omgeving. De omwonen den klaagden over muzieko- verlast, het ketsen van biljart ballen en de geluidsoverlast door bezoekers. De mede-eige naar van de snookerclub heeft de gemeente de genoemde maatregelen toegezegd. Zwemvierdaagse weer in trek De jaarlijkse Zwemvierdaagse in het zwembad van Sportcomplex De Tweesprong in Roelofarendsveen trok gisteravond honderden zwemlustigen, waaronder vooral veel basisscholieren. Zij trokken hun baantjes bij de sfeervolle muziek van een draaiorgel. Ook vanavond kan nog gestart worden voor de Zwemmeerdaagse FOTO: WIM VAN NOORT door ELLEN VERHAAR ALKEMADE De verde re groei van het centrum van Roelofarendsveen is door het gemeentebe stuur in grote lijnen vast gelegd in een speciaal be stemmingsplan voor het gebied. Dit plan werd gis teravond door wethouder Nugteren gepresenteerd tijdens een niet erg druk bezochte inspraak- en in formatieavond in het ge meentehuis. De chef van de afdeling Ruimtelijke Ordening, A. de Kok, liet aan de hand van lichtbeel den zien hoe het dorps centrum zich verder dient te ontwikkelen. In het nieuwe bestemmings plan zijn een viertal woning- bouwmogelijkheden gereser veerd ten oosten van het Noordplein, op de terreinen van Potgrondbedrijf Dobbe aan het Noordeinde en van In- makerij Volwater aan de Lan- geweg en op het dijklichaam ten oosten van de bibliotheek aan de Wilgenstraat. Deze ge bieden zijn op voorhand aan gewezen, hoewel er in de eerst komende jaren slechts ruimte is voor zes woningen. Voor de tailhandel zijn het Noordplein, de oostzijde en in beperkte mate ook de westzijde van het Noordeinde aangewezen. De detailhandel mag nog hooguit twee procent per jaar toene men; dit komt neer op 170 vier kante meter winkelvloerop pervlakte per jaar. Momenteel zijn vijf bedrijven in meer of mindere mate milieuhinder lijk. Drie daarvan vallen zelfs in de zware hindercategorieën 3 of 4; dat zijn Potgrondbedrijf Dobbe aan het Noordeinde, In- makerij Volwater en het naast gelegen constructiebedrijf aan de Langeweg. Speciaal voor deze drie bedrijven is een zo genoemde „maatbestemming" in het bestemmingsplan opge nomen. Dat houdt in dat de be door JOS H00GERV0RST TER AAR - Het trapveld je waar de raadsleden van Ter Aar zo vurig voor stre den komt er, maar het wordt aanzienlijk duur der. De gemeenteraad stelde er in eerste instan tie 20.000 gulden voor be schikbaar, maar moest ook nog eens 17.000 gul den ophoesten om de pachtrechten op deze grond vervroegd te ont binden en de eigenaar van de grond, het PCI, zeven maanden renteverlies te vergoeden. De gemeente raad was gisteravond niet erg enthousiast over deze surprise van burgemees ter Verhoef. „Hier wordt ik niet goed van", aldus Otto (CDA); „Reeds op 23 april is er al gesproken over eventuele consequenties voor het zakelijk gebruik van dit perceel. Waarom nu pas met deze opmerking? U had tijd genoeg om de raad te informe ren en het is niet gebeurd". Ook de heren Egberts en Hey- ers waren verbaasd over deze gang van zaken. Burgemeester Verhoef vroeg begrip voor de situatie. Hij meldde dat er een ontbindingscontract was met de pachter waarin stond dat pas in. 1994 betaald zou worden als de gronden in het bezit van de gemeente zouden komen. De prijs was bekend, maar om dat voor het speelveld eerder drijven weliswaar op de huidi ge plaats mogen blijven, maar bij een eventuele liquidatie dient er een bedrijf te komen in hindercategorie 1 of 2. Bezwaar De heer B. Volwater, directeur van de gelijknamige inmakerij aan de Langeweg, maakte daar gisteravond direct onver bloemd bezwaar tegen. Hij sprak van een „mooi, groots en heel erg ambtelijk bestem mingsplan, dat zakelijk en be- drijfstechnisch gezien een heel erg slecht plan is". „Dat onze inmakerij in het centrum is gevestigd, daarvoor moet u niet bij mij, maar bij mijn opa zijn. Wij werken er nog steeds met plezier, verdienen ons da gelijkse sneetje brood en ge ven de buren zo min mogelijk overlast. Ik vind het niet netjes om de koordjes zodanig aan te halen, dat wij geen expansie mogelijkheden hebben", aldus Volwater, die het woonhuis en erf naast zijn inmakerij bij het bedrijf wil betrekken. Hij vond het niet juist dat detailhandel en kantoren in het centrumge bied wel mogen uitbreiden. „Kijk eens naar het verlies aan detailhandel aan het Noord einde dit jaar", zei hij doelend op de drie winkels die momen teel opheffingsuitverkoop houden. „Je ziet aan Residen ce De Watertoren dat het ook niet meevalt om alle kantoren in het centrum vol te krijgen", aldus Volwater. In het nieuwe bestemmings plan is nog geen westelijke of oostelijke omleidingsweg op genomen om het Noordeinde te ontlasten. Volgens Wethou der Nugteren zijn deze wegen momenteel financieel onhaal baar. Toch zijn er in het nieu we bestemmingsplan enige bouwbeperkingen opgeno men, zodat de omleidingswe gen wel realiseerbaar blijven. Tegen deze beperkingen maakte de heer Kortekaas van Noordeinde 6 gisteravond on middellijk bezwaar. Extra par keergelegenheid is niet in het nieuwe bestemmingsplan op genomen. Volgens gemeente grond moest komen ging voor dat gedeelte ook de pachtont- binding eerder in. Het geld zou anders in 1994 betaald moeten worden. „We praten dus niet over vijftien mille, maar over het renteverlies dat de ge meente heeft omdat ze eerder de grond verwerft", aldus Ver hoef. Een vlugge berekening van financieel expert Schou ten wees uit dat het de ge meenschap alleen aan rente verlies voor pachter en eige naar op termijn 4000 gulden zal kosten. De raad ging met tegenzin akkoord. Hobbel Overleg van het gemeentebe stuur met de hoofduitvoerder en de provincievertegenwoor diger hebben tot het besluit ge leid dat het nieuwe gedeelte van de Aardamseweg bij het gemeentehuis waarin zich een enorme hobbel bevindt niet geëgaliseerd wordt. Dit ant woordde burgemeester Ver hoef op vragen van raadslid E. van der Laan (WD). Van der Laan vroeg zich af of mensen die met hun voertuig schade oplopen ten gevolge van de hobbel niet gemeente of pro vincie aansprakelijk zouden kunnen stellen voor de gele den schade. Verhoef gaf deze eventuele claims geen schijn van kans.„Er staan voldoende borden waarop wordt aangege ven dat de maximumsnelheid 30 kilometer per uur is en dat er voorzichtig moet worden ge reden. Bovendien wordt ge werkt volgens de normen van de wegenwet. Schades zijn dus voor eigen rekening", aldus burgemeester Verhoef. ambtenaar A. de Kok zijn de huidige 219 parkeerplaatsen volgens een officieel onder zoek ruim voldoende. Wel moest het hem van het hart dat de parkeerterreinen bij het ge meentehuis en bij de Alke burcht onvoldoende benut worden ten opzichte van het Noordplein. Nieuw te vestigen bedrijven in het centrum moeten de eigen parkeerdruk opvangen. In het nieuwe be stemmingsplan zijn extra ei sen opgenomen ten aanzien van geluidwerende voorzie ningen, omda^ zowel de Sta tionsstraat, het Noordeinde, het Westeinde als de Lange weg door veel meer dan 2450 motorvoertuigen per dag wor den bereden. Horeca Concreet bevat het nieuwe be stemmingsplan de mogelijk heid van een versterking van het centrum door woningbouw en uitbreiding van de detail handel ter plaatse. Een be perkte uitbreiding van de ho reca, eventueel ter plaatse van de woning van de voormalige gemeentesecretaris aan de Stationsstraat, is toegestaan, mits het niet gaat om discothe ken of nachtclubs. Ook mogen plaatselijke bedrijven in het centrum nog wat kantoorruim te bouwen. Uitbreiding van de maatschappelijke voorzienin gen in het centrum wordt niet verwacht, met dien verstande dat wel rekening wordt gehou den met een verplaatsing van de Brandweer en de politie. Het potgrondbedrijf van Dob be aan het Noordeinde dient op korte termijn verplaatst te worden. Op iets langere ter mijn zou dat ook moeten ge beuren met de inmakerij van Volwater aan de Langeweg. Af hankelijk van de verplaatsing van Dobbe en een verbetering van de financiële situatie van de gemeente Alkemade be hoort een omleidingsweg ach ter het Noordplein (de zoge noemde „Beugelweg") binnen 10 jaar tot de mogelijkheden. De gemeente streeft naar „meer uitstraling" van de en tree van het centrum. Martin Pronk is biljartkampioen ZOETERWOUDE RIJNDIJK - Martin Pronk is de nieuwe clubkampioen van de Zoeter- woudse biljartvereniging Rij- negom. Hij bleef als enige on geslagen in de finaleronde. Het zilver ging naar Piet Won- dergem, die als reserve-finalist was opgeroepen. Het clubkam pioenschap is de belangrijkste krachtmeting voor de biljar ters van Rijnegom. Via poules en halve finales moesten de deelnemers een lange weg af leggen voordat zij de eindstrijd hadden bereikt. In de eerste fi naleronde bleven Martin Pronk en Piet Wondergem aan de positieve kant van de score tegen respectievelijk Sjaak Vermeulen en Willem van der Jagt. In de tweede ronde ble ven Pronk en Wondergem an dermaal aan de winnende hand zodat de rechtstreekse confrontatie de beslissing moest brengen. Pronk toonde een ijzersterke vorm en hij gaf Wondergem geen gelegenheid in zijn spel te komen. Na 16 beurten was het pleit al be slecht en pakte Martin Pronk de eindzege. Achter Wonder gem eindigde Van der Jagt als derde na winst op Vermeulen die puntloos als vierde de fina le afsloot. REGIOJOURNAAL Midzomernachtfeest De Hazerswoudse band Base ment Bash brengt zaterdaga vond eigenzinnige rock ten ge hore in jongerencentrum Stek, Dorpsstraat 252 in Hazers- woude. Ook is er een barbeque. De zaal gaat om elf uur open. De toegang is gratis. üeidóaQowiant Expositie Galerie de Kever op Kaagei land opent zaterdag haar deu ren met de expositie van kun stenares Patty Harpenau, wier schilderstijl wordt betiteld als Nieuwe Cobra. De expositie duurt tot en met 13 september en is te bezichtigen indien er ie mand in de galerie aanwezig is en na telefonische afspraak 02524-4370Mede-exposanten zijn Geri Graveland, Erik du Chatenier en Jonathan Ellen der, allen met keramiek. Bo- Idoor CAROLE MASSEE LEIDEN - De come-back van Freek van der Capellen bleef bij het Leiderdorpse De Mun- nik beperkt tot één partij. De oud-hoofdklassespeler verloor op Bl-niveau van Mare Nagel- kerken. In de heren B2-catego- rie moest de als vierde geplaat ste Eric Bolten zijn meerdere erkennen in Onno Wempe. Het Katwijkse KLTV verloor bij het dames Dl-toernooi de als tweede getipte Nicolette Hou wer. Zij verloor verrassend van Ingrid van de Plas. De Munnik In Leiderdorp vervolgt Mare Nagelkerken zijn strijd in de hoogste herencategorie, de heren BI. De eerste set tegen Freek van der Capellen, die na een aantal jaren van afwezig heid zijn come-back maakt, werd moeiteloos door de als vierde geplaatste TEAN-speler met 6-1 gewonnen. In de twee de set moest er een tiebreak aan te pas komen om de uitein delijke zege binnen te halen. vendien worden er traditiege trouw in de maand juli twee zes-daagse Raku-cursussen ge geven op het terrein van Gale rie de Kever. Popmuziek (1) De popformatie One-X-One staat zaterdag op de planken van jongerencentrum Madon na in Alphen aan den Rijn. De Alphense band speelt melo dieuze hardrock en zal in de zo mer op tournee gaan door heel Nederland en België. Het optre- In dezelfde categorie en met dezelfde cijfers versloeg ex- eersteteamspeler van De Mun nik Bert Bruin Philip Nagte- geller, die nu in het eerste team uitkomt. De partij tussen Marco Smit en de voor De Munnik uitkomende Marcel Lolling duurde beduidend lan ger. De thuisspeler pakte via een tiebreak de eerste set, maar moest de twee laatste sets en daarmee de winst met 6-4 en 6-1 aan TEAN-speler Smit afstaan. Bij de dames had Nathalie van der Voort weinig problemen te gen clubgenote Ilja van Zan ten. De favoriete van De Me- renwijk zegevierde met 6-0 en 6-2. Het toernooi van de B2-heren heeft afscheid moeten nemen van de als vierde geplaatste Eric Bolten. Onno Wempe gun de hem slechts één game in de tweede set. Lijstaanvoerder Robbert-Paul Hartwijk heeft zich tot dusver nog niet van zijn troon laten stoten, al maakte Oscar Schoordijk het hem in de tweede set nog even moeilijk. De partij ging na 6-3 en 7-5 naar Hartwijk. Xander Herzman ondervond geen se- den begint om tien uur. Een kaartje kost vijf gulden. Popmuziek (2) In het jongerencentrum Het Kasteel in Alphen aan den Rijn treden De Pilgrims op. Het debuutalbum van de groep 'Once to everything' kreeg lan delijke bekendheid. Spil van de band is Leon Klaasse, die als drummer speelde in onder meer Sweet d'Buster en Power- play. Het optreden aan de Con- certweg begint om negen uur. De toegangsprijs is tien gulden. rieuze tegenstand van Evert- Paul van de Weren (6-3,6-0). De als tweede getipte Sohel Moussavi moest zijn eerste set afstaan aan Hans van Velzen (1-6). Met tweemaal 6-4 kon de OLTC'er alsnog zijn weg naar de finale van het herenenkel Cl vervolgen. Ook Albert Rob ben trok pas na drie sets aan het langste eind. Met 6-2, 5-7 en 6-1 moest Vincent de Ko- ning het onderspit delven. Danny Lesquillier had bedui dend minder moeite met San- der Geerlings, die met 6-2 en 6- 3 enigszins verrassend het toernooi moest verlaten. Ingrid Machielse won in het damesenkel C2 de eerste set gemakkelijk met 6-1. Haar te genspeelster Mariëlle Dekker herstelde zich echter goed en pakte met tweemaal 6-4 de uieindelijke winst. In het da- mesdubbeltoernooi op C-ni- veau hadden Sandra Draulans en Iva Polla aan twee sets ge noeg om het duo Brouwer-De Koning/Huisman te verslaan (6-0,6-4). KLTV In Katwijk zorgde Ingrid van de Plas voor een verrassing op Dl-niveau. De jonge speelster van Zee Duin sloeg de als tweede geplaatste Nicolette Houwer uit het toernooi. Ge makkelijk ging dit niet. Pas na 6-4, 4-6 en 6-3 mocht Van de Plas zich de winnares noemen. Cees Kuit, met startnummer twee aan het toernooi begon nen, liet zich niet verrassen. Met 6-2,6-4 won hij van zijn op ponent Boomstoppel. Met de zelfde setstanden liet thuis speler Marcel Westdijk Mauri ce Wellner achter zich. De als vijfde geplaatste Marcel Polak boekte via 6-1 en 6-4 een over winning op Kees Koornhof. Bij het herenenkelspel in de C- categorie kende Sander Kraan geen pardon met Arjen Broek hof. De speler van MVKV won de partij met 6-3 en 6-1. LEVOB A-toernooi Heieen van den Berg is lij- staanvoerster in het damesen kelspel van het LEVOB twee sterren A-toernooi van ALTA in Amersfoort. Vijf minuten voor sluitingstijd van de in schrijving kon de wedstrijdlei ding de nationaal kampioene van 1991 de laatste wild card overhandigen. De Noordwij- kerhoutse A-speelster die, na dat zij onvrijwillig de jong- oranjetrainingen moest verla ten, een periode van tennisrust heeft gekend, start vandaag weer in Nederlandse A-toer- nooien tegen qualifier Irmgard van der Eynden van het Utrechtse ULTC Iduna. He- leen van den Berg was met haar aanvraag sneller dan haar collegaprofs Petra Kamstra en Seda de Vries, die dit weekein de in de kwalificatie voor Wim bledon in de eerste ronde wer den uitgeschakeld. Vandaag treedt ook Bionda Zonderop binnen de lijnen te gen de als achtste geplaatste Anousjka van Exel. Bij de mannen stuit Merenwijker Martijn Krans op Eddy Beek man en bestrijdt Leiderdorper Mark Post de Limburger Pas cal Hos. Latex lekt uit een vrachtwagencontainer Een vrachtwagen met een lekkende zeecontainer met latex heeft de politie, de brandweer en de gemeen telijke milieudienst van Alkemade gisteren handenvol werk bezorgd. De chauffeur die op Rijksweg A4 reed, ontdekte gisterochtend rond half tien de lekkende container. Door de druk op de container was het lek niet meer te dichten. De vrachtwagen werd geplaatst op een nabij gelegen terrein van Rijkswaterstaat. In afwachting van de komst van een tankwagen waarin de latex in kon worden overgepompt, werd een groot PVC-zeil onder de vrachtwagen neergelegd. Dit zeil moest voorkomen dat de latex in de bodem zou wegzakken. Toen bleek dat het zeil niet meer voldoende was om de latex op te vangen, werd een gat achter de vrachtwagen gegraven waarin het spul liep. Gistermiddag om vier uur was de verf op rubberba sis uit de zeecontainer overgepompt, de gestolde latex uit het gat in een andere container gestort en alles opgeruimd. ernvv IA/IM V/AM KiriODT Voor een uitgebreide agen ook voor de komende dag raadplege men „UIT", de gr; wekelijkse bijlage van di krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19 071-121239): Mambo kings (al); 19 Final analysis (16); 21.15. LIDO STUDIO (Steenstraat 39, tel. 1241 My girl (al); 19.00, 21.15. wo. 14.30 Lover (16); ma. t/m do 18 21.15. Shining through (12); 21.15. My cousin Vinny (al), 19 00 ook 14.30. Basic instinct (16); 18 21.15. wo. ook 14 15 Beethoven) 19.00, 21.15. Hook (al); vr wo. 14 Sneeuwwitje (al); wo. 14.30. Tl NON (Breestraat 31, tel. 071-1238 Cape fear (12); 19.00,21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EUR( NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, 01720-20800): My girl (al); 13 18.45, 21.15. My cousin Vinny 18 45 wo. ook 13.15 Basic inst (16). 13 30, 18.30, 21.15 Beetho (12); 13 45. 18.45. 21 00 Freejack 21.30 Sneeuwwitje (al), wo. 14 00. bar (al); wo. ook 14.00. VOORSCHOTEN KINDERBI COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, 614354): Peter en de vliegende a: bus (al); wo. 14.00,15.30. DEN HAAG ASTA 1: (Spui 27, 3463500): Basic instinct (16); 14 18.45, 21.30. ASTA 2: Shii through (12); 14.00, 18 45, 21 ASTA 3: Free Jack (16); 14 18.45, 21.30.* BABYLON 1 (naast Haag Centraal tel. 3471656): De m bo kings (al); 14 00, 18.45, 21 BABYLON 2 JFK (12); 20.00. BYLON 3 De Noorderlingen 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 1 tenhof 20. tel 3630637): Startre» (16), 14 00. 18.45, 21 30. CINEA) Beethoven (al); 14.00, 18 45, 21 CINEAC 3: My cousin Vinny 18.45, 21 30. di do ook 14.00. TROPOLE 1 (Carnegielaan, 3456756)- Final analysis (12); 14 18.45, 21.30. METROPOLE 2. S or my mom will shoot (al); 14 18.45, 21.30. METROPOLE 3: H (al); 14.00, 20.30. METROPOLI Grand conyon (al); 14.00,18.45,21 METROPOLE 5: The prince of tj (12); 18.45, 21.30. ma di. do.) 14 00 ODEON 1 (Herengracht tel. 3462400)- Basic instinct (j 13.45, 18.45, 21.30. ODEON Cape fear (16); 13.45, 18.45, 21 ODEON 3: The pope must diej 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4J lence of the lambs (16); 13.45, 18 21.30. HAAGS FILMHUIS" Zaa Malina; 1.30. Edward II; 21.45 Za; Nacquot de Nantes; 19.30. U 21.45 Zaal 3 dag 19.30, 21.45 H ma. The night of the living dead My brother's wedding; wo Drugsl cowboy; do. KINDERMATINEES CINEAC 3: Sneeuwwitje, wo. 14 METROPOLE 5 Sneeuwwitje; 14 00. DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en n; diensten van de apotheken in de r Leiden worden waargenomen doe apotheken die ook weekenddienst ben STICHTING KRUISWERK LEIDEI Centraal kantoor: Schuttersveld 1 informatie: tel.: 071-120144 tu 08.30-17 00 uur. Uitleencentrale pleegartikelen: Burggravenlaan telefoon 071-121894. Geopend: d lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 1! 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN ZEN LEIDEN - Ongevallendienst dag Academisch Ziekenhuis bel van dinsdag 13.00 u tot woen 13 00 u. (Diaconessenhuis polik ken tel 155543, afdeling S.C.U 175639) en van vrijdag 13.00 u tc terdag 13.00u. (Elisabeth-ziekenhi De Geneeskundige Dienst Leid verhuisd van de Roodenburgerstr; Leiden naar de Cronesteinkade 1 Leiden. VERENIGING BESCHERMING Ol BOREN KIND - Hulpverlening b gewenste zwangerschap voor mc en kind. Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN aconessenhuis: Bezoekuur dag van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.1 19 45 uur. Kinderafdeling dagelijk 10.30 tot 19.00 Niet meer dan twe zoekers per patiënt. Op de afc special care kan men terecht van tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19 31 Voordat de laatste twee afdelinge zocht kunnen worden dient eei worden overlegd met de dienstdc verpleegkundige Sint Elizabetl kenhuis: Volwassenen dagelijks 14.00-14 45 u. en van 18 30-19.5 klasse-afdehngen ook 11.15-12.1 Kraamafdeling: Naast de normal zoektijden alleen voor „kraamva van 19.30-21.00 u. Gynaecologi loskunde/urologie van 14 00-14.' van 18 30-19.30 uur Kinderaf< dag. Ouders zijn de gehele dac kom. Eén van beiden kan, indier wil, bij zijn of haar kind blijven sl Voor broertjes, zusjes en ander zoekers, is de bezoektijd van 15 tot 19.00 u. CCU (hartbewaking] van 14.00-14.30 u en van 19.00- u. Intensieve verpleging: dag 14.00-14 45 u en van 19.00-19 Sport-Medisch Adviescentrum: S[ uur ma. 19.30-20.30 u. in het St. beth-ziekenhuis. Endegeest: I vr 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.0C 14 00-15.00 u.; eerste klasse, de Ie dag. Jelgersmakliniek: Jon; team: za. en zo. 14.00-17.00 u. i me: werkdagen 16.45-17.45 u.; en feestdag. 10.00-11.30 en 16.30 u Team A, C en D' dag. tot u. met uitzondering van behande en etenstijden. Academisch Zi huis: Voor alle patiënten (behali deren) zijn de bezoekuren als voli gelijks 14 15-15.00 u en 18 30-15 Avondbezoekuur afdeling verlosl* 18.00-19.00 u. De Praemature ling: voor ouders en familie is na leg met patiënten doorlopend b mogelijk. Bezoek aan ernstige ten: wanneer aan ernstige pal doorlopend bezoek wordt toegi kan de hoofdverpleegkundige hi speciale kaarten verstrekken. Kin niek: zalen voor peuters, kleuti grote kinderen 15.15-17.00, ba en boxenafdeling: volgens af: met het verpleegkundig hoofd. B tijden kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na c met verpleegkundig hoofd. Voor re bezoekers van kinderen: Keel- en oorheelkunde en neurologie: 15 00 en 18.30-19.30. Oogheel en heelkunde: 14.15-15.00 en 19.00. Rijnoordziekenhuis: lijks 14.30-15.15 u en 18.30-15 Extra bezoek hartbewaking: 11.30 u. Vaders, broertjes en zus de gehele dag welkom, in overli het hoofd van de afdeling. Kind: ling 14.30-15.30 u. In overleg r verpleging zijn hier ook andere b tijden mogelijk. De ouders zijn dt Ie dag welkom (in overleg rr hoofd van de afdelinq).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10