Geen ontheffing voor Vomar in Sassenheim Raad Noordwijk ontevreden over welzijnsnota 1992 DUIN- EN BOLLENSTREEK Alphen aan den Rijn krijgt glaskabelnet Leimuidens echtpaar viert platina huwelijksjubileum Bewoners Dahliastraat willen korfbal onderkomen Fluks naar Nieuwe Zeeweg CcidócSouoatit WOENSDAG 27 MEI 1992 Vrijgekomen ammoniak Heineken geen gevaar voor volksgezondheid ZOETERWOUDE - Bij de produktieafdeling van Heine ken in Zoeterwoude zijn gistermorgen enkele liters olie vermengd met ammoniak vrijgekomen. Bij dit bedrijfson geval zijn geen gevaarlijke stoffen in aanraking gekomen met de woonomgeving. Het ongeluk ontstond om half twaalf door een menselijke fout. Een zogenaamde tempe- ratuurvoeler van een compressor die onder druk stond was ten onrechte losgedraaid. Daardoor kwam in deze ruimte een lichte ammoniakdamp vrij. Via het beveilingssysteem van Heineken werd onmidde- lijk alarm geslagen, waarna de centrale koelingsruimte aütomatisch werd afgesloten. De bedrijfsbrandweer en de brandweer van Leiden heb ben vervolgens de olie met de ammoniak weggezogen. Deze operatie nam twee uur in beslag. Behalve een ver stuikte enkel bij één van de werknemers hebben zich geen persoonlijke ongelukken zich voorgedaan. De ar beidsinspectie is van hét-voorval op de hoogte gesteld. Ernstig hersen letsel bij 8-jarige fietser NOORDWIJK Een 8-jarige jongen uit Duiven heeft gisteren ernstig hersenletsel opgelo pen bij een ongeval aan de Kraaiers- laan. Hij reed met zijn fiets vanuit de inrit van een cam ping de weg op. Op dat moment kwam er een vrachtwagen aan, die de jongen schepte. Het slacht offer is met spoed geopereerd in het AZL. Milieu en verkeerszaken centraal in jaarverslag Vrienden van Wassenaar WASSENAAR - Uit het jaarver slag van de Vereniging Vrienden van Wassenaar blijkt dat het milieu en het verkeer de belangrijkste aandachtspunten waren in 1991. De vereniging, die 25 jaar bestaat, houdt op zaterdag 27 juni haar alge mene ledenvergadering. De Vrien den van Wassenaar proberen hun dorp levend te houden. Via rappor ten, bijeenkomsten en acties laten zij de stem van de burger doordrin gen tot de bestuurders op lokaal en landelijk niveau. De milieuproble matiek speelt daarbij de laatste ja ren een steeds grotere rol. Zo merkt de voorzitter van de milieucommis sie E.M. Schade op dat het ophalen van klein chemisch afval via de chemocar aanvulling behoeft mid dels een ruimere openstelling van een inzamelpunt van KCA buiten de kantooruren. „Niet alle Wasse- naarders zijn in staat om hun klein chemisch afval kwijt te raken op momenten dat de chemocar bij een halteplaats staat". Schade maakt zich zorgen over de onduidelijk heid rond de geluidszonering rond vliegkamp Valkenburg en het ont breken van een klachtenbureau. Verder wijst hij erop dat bij de bouw van het bijkantoor van de Neder landse Bank aan de Rijksstraatweg meer grondwater wordt onttrokken dan wordt teruggepompt. De bo men rond de bouwplaats drogen dan ook uit. Deze zaak is intussen aangekaart bij de provincie. Voor de eerste keer is in het jaarverslag van de Vrienden een hoofdstuk in geruimd voor het comité Stop Door gaand Verkeer Wassenaar. Het co mité Stop heeft, aldus het verslag, zich meer ontwikkeld tot een lobby groep dan tot een actiegroep. „Het nadeel daarvan is dat lobbyen wei nig spectaculair is en dus geringe publiciteitswaarde heeft". De fi nanciën van het comité Stop wor den beheerd door de stichting Houdt Wassenaar Leefbaar. Niet duidelijk wordt wat de relatie is tus sen de Vrienden en deze stichting. De inkomsten van deze Stichting bedroegen vorig jaar 1039 gulden en de uitgaven 340 gulden. Hoeveel er werkelijk in kas is wordt niet op gegeven. Katwijkse staalwerker koninklijk onderscheiden KATWIJK - L. van Rijn is 40 jaar in dienst van Oostingh Staalbouw in Katwijk. Voor deze jaren van trouw kreeg Van Rijn gistermiddag uit handen van burgemeester Montfrans een gouden eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. In 1952 begon Van Rijn als bank werker bij de toen nog bestaande smederij. Vervolgens werd Van Rijn voorman van de afdeling kleinmetaal en later produktie- leider. Va'naf 1 januari 1992 werkt Van Rijn als kwaliteitsma nager. In zijn vrije tijd is Van Rijn bestuurslid van woning bouwvereniging De Brittenburg. Alkmania houdt internationaal jeugd toernooi ALKEMADE - Negen buiten landse teams uit België, Italië, Frankrijk en Tsjechoslowakije doeii vrijdag en zaterdag mee aan het jeugdtoernooi van Alk mania. Burgemeester A. Meer burg verricht de aftrap van het evenement voor A- en B-junio ren, waaraan verder Alkmania, ROAC'79 en Leiden mee doen. Omdat het internationale jeugdtoernooi dit keer het eer ste lustrum viert, krijgen alle deelnemende verenigingen en individuele deelnemers een fraai aandenken, een zilveren kettinkje met bal. De buiten landse gasten krijgen daar naast een oranje T-shirt van hetNederlands elftal. Het toer nooi begint op vrijdagochtend om kwart over negen. De gehe le vrijdag staat in het teken van de voorrondes. In vier pou les van vier elftallen wordt er gestreden om een plaats in de finales. Op wijdag begint om kwart over twaalf ook de voor ronde voor het penaltyschie- ten. Er is een penaltybokaal beschikbaar voor zowel de A- junioren als de B-junioren. Za terdag is de finaledag van het Internationaal Toernooi. Van af half tien tot half vijf worden dé Uiteindelijke plaatsen op de toernooiranglijst bepaald. Van half één tot half twee staat de finale van het penaltyschieteh op het programma. De prijsuit reiking is zaterdag om vijf uur. Voor alle deelnemers en de Alkmania-jeugd zal het toer nooi zaterdagavond worden af gesloten met een feestavond. SASSENHEIM - Er komt geen Vomar aan de Essenlaan in Sassenheim. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft giste ren aan het gemeentebe stuur laten weten dat men niet akkoord gaat met de benodigde ontheffing van het heersende bestem mingsplan. Volgens GS zou de geplande super markt te groot worden voor een buurtvoorzie ning. „De klap is behoorlijk hard aangekomen", schetst T. Fa bel de gevoelens op het Sas- senheimse raadhuis. Volgens het waarnemend hoofd alge mene zaken is GS niet per defi nitie tegen een supermarkt van de afmetingen die Vomar voor ogen staat, maar zou deze dan wel in het centrum gesi tueerd moeten zijn. De lokatie in de Kooi wijk zou derhalve al leen geschikt zijn voor een buurtwinkel. B en w van Sassenheim zullen zich. mede vanwege vakantie van betrokken ambtenaren, op zijn vroegst volgende week zijn ook op de hoogte van het besluit van GS, maar hebben naar ons toe nog niet gerea geerd". Bezwaar Vomar zelf laat er weinig twij fel over bestaan dat men be zwaar zal aantekenen tegen de beslissing. B. Rotteveel, mana ger projectontwikkeling van de supermarktketen noemt de afwijzing „heel vervelend". Temeer daar de provincie pas ruim twee maanden na de daarvoor toegelaten termijn op over de situatie beraden. Of de proppen komt met haar het provincièle standpunt zal worden aangevochten durfde Fabel gistéren nog niet te voor spellen. „Dat hangt ook af van de opstelling van Vomar. Zij veto. „Intussen staat het pand wel leeg en kost ons dat han denvol rente", aldus Rotteveel. Hij heeft ook weinig begrip voor de opstelling van GS. „We hadden zonder meer naar links kunnen uitbreiden. Het huidige bestemmingsplan laat namelijk 1100 vierkante meter detailhandel toe aan de Essen- laan. Maar we vonden het soci aal niet aanvaardbaar om de huurders eruit te zetten. Om dat we nu een deal willen slui ten met autobedrijf Van den Dool een regeling waar ie dereen beter van zou wor den - hebben we die onthef fing nodig. We worden zo ge straft voor een sociale instel ling". Volgens Rotteveel is het uitge sloten dat een supermarkt van 500 vierkante meter aan de Es senlaan zou renderen. „Dat is al twee keer geprobeerd en mislukt. Ons plan is echt voor iedereen het beste". ALPHEN AAN DEN RIJN - Een groot gedeelte van het hoofdnet van het Centrale An tenne Systeem in Alphen on dergaat een grondige renova tie. Door de toepassing van glasvezelkabels in plaats van de gebruikelijke coaxiale ko perkabels kunnen veel meer programma's worden doorge geven. Dat heeft wethouder A. Krom hout van economische zaken deze week bekend gemaakt. In juni begint de aanleg van 40 ki lometer glasvezelkabel dat via het ontvangststation alle wijk- centrales moet verbinden. Aan het eind van het jaar moet het nieuwe net in gebruik worden genomen. Alphen heeft dan één van de modernste netten van Nederland. Via het nieuwe net kunnen dan 18 in plaats van 35 netten worden doorge geven. Ook is er plaats voor nieuwe technieken zoals breedbeeldtelevisie, digitale radio en retourverkeer via de kabel. Een voorbeeld van re tourverkeer is de onlangs in het stadskantoor en in zieken huis Rijnoord ingebruik geno men teksttelefoon. De buurge meenten Bodegraven, Bos koop, Rijneveld, Waddinxveen en^de aangesloten netten van exploitant Casema profiteren straks mee van het vernieuw de glasnet. De inwoners krij gen dan ook de mogelijkheid om te kiezen uit een uitgebreid programmapakket. Bus rijdt tegen tankauto maar vormde het decor voor een grote oefe ning van politie, brandweer en EHBO in Lei- Een. NZH-bus reed gisteravond op de hoek derdorp. De hulpverleners kweten zich goed Hoofdstraat/Mauritssingel in Leiderdorp in van hun taak en wisten de Lotus „slachtof- op een tankauto, die stond te lossen bij de fers" in veiligheid te brengen. Ook de chauf- benzinepompen van garage AKRO Er ont- feur die „bekneld" raakte tussen bus en tank- stond direct brand met een enorme rookont- auto bracht het er „levend" van af. „Een zeer wikkeling en er vielen veel slachtoffers Deze geslaagde oefening", oordeelde brandweer ramp gebeurde gisteren gelukkig niet echt, commandant A. Vons naafloop. „De bedoe ling was vooral om de EHBO-mensen beter inzetbaar te maken. Als er echt een ramp ge beurd heb je altijd een tekort aan menskracht en dan heb je de EHBO'ers hard nodig". De samenwerking verliep goed, al waren er en kele schoonheidsfoutjes, bijvoorbeeld bij de slachtofferregistratie. FOTO: WIM VAN NOORT NOORDWIJK - Bewoners van de Dahliastraat hebben een brief naar de gemeente ge stuurd met het voorstel het clubgebouw en de kleedruim ten van korfbalclub Fluks on der te brengen aan de Nieuwe Zeeweg. Op deze manier wordt deze straat niet geconfron teerd met overlast van verkeer en een belemmerend uitzicht. Fluks maakt nu nog gebruik van een terrein aan de Duin wetering. De gemeente heeft deze grond echter bestemd voor de nieuwbouw van de openbare scholengemeen schap Northgo. Voor Fluks was dit een reden naar een andere plek te zoeken. Uiteindelijk zag Fluks wel iets in het sportpark aan de Nieu we Zeeweg, waar ook de Noordwij kse Hockey Club haar wedstrijden speelt. De ge meente koos daarbij aanvan kelijk voor een clubonderko men van Fluks aan de Dahlia straat. Aangezien er geen be zwaren zijn tegen de ligging van de velden van Fluks gaat de gemeente kijken of het al ternatief van de buurtbewo ners haalbaar is. Hanepoelloop alweer voor de 21e keer RIJPWETERING - Op He melvaartsdag organiseert Gymnastiekvereniging Ha- rarabee als vanouds haar tradi tionele Hanepoelloop. Wheel ers, kunnen ook meedoen. De start is op het Hertogspark om 10.50 uur voor de 5 en 10 kilo- pieter en om 11.00 uur voor de 21 kilometer. Op l\et Hertog spark is een EHBO-post, een grote kantine en volop douche gelegenheid. Alle deelnemers krijgen een leuke blijvende herinnering mee naar huis. Milieugroep Noordwijk reikt Hergebruikgids uit aan raad NOORDWIJK - De gemeenteraadsleden in Noordwijk kregen gisteravond de eerste exemplaren in de hand gedrukt van de Hergebruikgids. Milieugroep Noordwijk heeft met financiële steun van de ge meente dit boekje gemaakt, waarin allerlei aanbevelingen staan voor een milieuvriendelijk gedrag. Zo worden alle inzameladres- sen genoemd in Noordwijk voor onder meer glas, oud papier, klein chemisch afval, hout en tweedehandskleding. Verder wordt aandach besteed aan het kringloopproject, zijn er tien mi lieuvriendelijke tips en wordt er literatuur aanbevolen met als onderwerp het milieu. De gids is binnenkort in Noordwijk gratis verkrijgbaar bij het ge meentehuis, gemeentewerken, de openbare bibliotheek, Na- tuurcentrum Jan Verweij, het VW en bij verschillende particu lieren. Finale jeugdolympiade voor dorpen Alkemade RIJPWETERING/OUD ADE Bij voetbalvereniging ROAC'79 is zondag de finale van de jeugdolympiade. Het jaarlijks evenement is voor jongens van zes tot twaalf jaar uit Rijpwetering en Oud Ade. De jeugdolympiade'is uitge smeerd over drie dagen en start vrijdag met het hijsen van de vlag, het afsteken van het olympisch vuur en het af leggen van de eed. Op zater dag wordt een begin ge maakt op het Hertogspark met spelletjes als helling sjoelen, zandzak slepen, spij- kerpoepen, skippybalrace, doeldarten, stuitblikgooien en zeil in de teil. De jongens zitten in teams, die namen van landen hebben gekre gen. Naast de wedstrijden is er op zaterdag om vier uur een optreden van het kinder theater Johan en Pierewiet. Zondag wordt de jeugdolym piade vervolgd. Om half twee kunnen er penalties worden genomen op FC Utrecht-kee per Jan-Willem van Ede. De jeugdomlypiade wordt om zeven uur afgesloten. REGIOJOURNAAL The Web The Web uit Roelofarends- veen treedt zaterdag op in jongerencentrum Meddle in Oud Ade. The Web heeft zich laten inspireren door de muziek van Joy Divi- sion en The Cure. De laat ste tijd ontwikkeld The Web steeds meer een eigen geluid. Het optreden begint om half elf Jazzdansfestival In het Parktheater in Al phen aan den Rijn is zon dag een jazzdansfestival. Deze voorstelling past in een uitwisselingsproject voor amateurdansgroepen uit heel Nederland. Het spits wordt zondag afgebe ten door Ten Voeten Uit uit Amsterdam en Lefamm uit Doetinchem. Het festival aan de Cornelis Geellaan becjint om half acht. De toe gangsprijs bedraagt tien gulden. Expositie De Vrije Academie Dever uit Sassenheim sluit haar lesseizoen tussen 31 mei en 8 juni af met een cursiste nexpositie. In drie ver schillende lokalen zijn aquarellen, olieverven, gouaches, pentekeningen en acryl schilderijen te zien. De expositie aan de Wilhelminalaan is geo pend van maandag tot vrijdag van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. In het weekeinde en op tweede pinksterdag kan het publiek terecht van 2 tot 5 uur. LEIMUIDEN - „Op tijd naar bed, op tijd weer op en 's middags een mid dagdutje doen. Een regel matig leven is ontzettend gezond". Dat is de stellige overtuiging van de 98-jari- ge M. Straathof-Rijkelijk- huizen. Haar 97-jarige echtgenoot M. Straathof knikt instemmend. Dat de twee gezond leven, blijkt ook wel. Het oudste echt paar van Jacobswoude is zondag 70 jaar getrouwd. „En dat zijn er niet veel in Ne derland", lacht de in Vrieze- koop geboren Straathof. Op in Bodegraven. Met de boot be zocht hij ook nogal eens de veemarkt in Leiden. „Een auto had ik toen nog niet", vertelt hij. „Op mijn 72e heb ik het nog wel geprobeerd om mijn rijbewijs te halen, maar dat lukte niet. Ik heb toen wel een auto gekocht en af laten stem men op maximaal 20 kilometer zodat het wel was toegestaan om te rijden. Binnen de ge meente hield ik mij daar ook wel aan, want ze kende je na tuurlijk allemaal. Zodra ik over de gemeentegrenzen was, schroefde ik het boutje'dat on der het gaspedaal zat wat los ser. Dan kon ik het pedaal wat dieper intrappen". Nu komt het echtpaar Straa- zijn zesde verhuisde hij naar thof niet meer buiten de deur de boerderij aan de Westerdijk in Leimuiden, aan de Wete ring. „91 jaar woon ik nu al hier, dus dat begint te wen nen", grapt hij. Zijn vrouw leerde hij al in de schoolban ken kennen. Aan de ene kant had je de jongensrij en aan de andere kant de meisjesrij. Slechts gescheiden door een looppaadje, zaten de twee naast elkaar. „We gaven elkaar toen al wel eens een knipoog je", bekent mevrouw Straa thof. Na op 31 mei 1922 elkaar het ja woord te hebben gegeven, ver huisde de bruid van haar ou derlijke boerderij aan de He renweg in Rijnsaterwoude naar de Westerdijk in de buur gemeente Leimuiden. Daar kregen zij acht kinderen: vier meisjes en vier jongens. Druk ke tijden braken aan. Behalve de zorg voor de kinderen en het vee, moest er ook kaas wor den gemaakt. Het koeien mel ken met de hand ging Straa thof, maar ook zijn vrouw, heel goed af. Eens in de veertien da gen ging Straathof met paard en wagen naar de kaasmarkt Id NOORDWIJK - De Noordwijkse gemeente raad is niet te spreken over het subsidiebeleid van B en W richting vere nigingen en instellingen. De belangrijkste kritiek op het college is dat het geen visie heeft en dat het beloftes niet nakomt. De WD liet gisteravond mer ken het niet langer meer te pikken door het college het bos te worden ingestuurd. K. Smit: „Al vanaf 1987 roepen wij om een duidelijk geformuleerd welzijnsbeleid. Gedane toezeg gingen worden echter niet hard gemaakt. Dat het college de bal naar de raad speelt ac cepteren wij dan ook niet". De WD kreeg in haar mening steun van Noordwijks Belang. A. Ouwehand ging nog een stap verder door de niet aan wezige wethouder J. Bedijn van welzijn te beschuldigen van slecht beleid. „De wethou der krijgt een dikke onvol doende. Al zolang hij zijn post beheert laat hij het afweten. Vrijwilligers van verenigingen zijn hiervan de dupe. Als je de richting niet weet dan loop je zo vast als een huis". Waarnemend wethouder van welzijn P. Barnhoorn nam de aantijgingen aan het adres van het college gelaten op. „We zit ten op dit moment op een sta tus quo. Veranderingen zijn moeilijk, omdat het geld ont breekt en de politiek sterk ver deeld is". Ook over de verdeling van de gelden uit het welzijnfonds waren de partijen verdeeld. Voor dit jaar stelt de gemeente 30.000 gulden beschikbaar voor negen verschillende in stellingen. Het Genootschap Oud Noordwijk met 9 mille, de Stichting KOOGAN met 5.000 gulden en Stichting Join met 4,5 mille komen als beste uit de bus. Noordwijks Belang had echter liever het bedrag van Oud Noordwijk en Join lager gezien, zodat er 10.000 gulden extra vrijkomt voor het op knappen van het Troephuis van scoutinggroep Norvicus. Het CDA vindt de 2.000 gulden aan de Maaltijdendienst Noordwijk onder de maat, aan gezien zo onvoldoende wordt stilgestaan bij het werk van vrijwilligers. Met een meerder heid van CDA, PvdA en Noord wijks Belang werd de welzijns nota uiteindelijk toch aange- dan echt nodig is. Straathof loopt iedere dag even naar bui ten om de post te halen en op zondag gaat hij naar de kerk. Met zijn tweetjes redden ze het nog prima in hun huisje met uitzicht op het levendige scheepvaartverkeer. Samen koken zij het e{en, de bood schappen worden gebracht en dochter To komt regelmatig langs om de was te doen. Door de acht kinderen, 53 kleinkin deren en acht achterkleinkin deren die allemaal op foto's staan, waarmee de huiskamer is 'behangen', wordt het bruidspaar nogal eens verrast met een bezoek. Nog steeds maakt het krasse echtpaar een gelukkige indruk. „We wonen hier volmaakt", zegt Straathof uit de grond van zijn hart. „Mooier kan het niet. Ik zou me geen raad weten, als we hier vandaan zouden moeten. Ik hoop dat we hier tot het eind kunnen blijven zitten". Na de Eucharistieviering die zondag voor het bruidspaar in de Sint Jan wordt gehouden, wordt het feest voortgezet in cafe Keij- Voor een uitgebreide agendi ook voor de komende dager raadplege men „UIT", de grati wekelijkse bijlage van dez krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, te 071-121239): Freejack (12); 19 CX 21 15. LIDO en STUDIO (Steenstra 39. tel. 124130) Basic instinct (16 18.45. 21.15. wo. ook 14.30 Silence the lambs (16); ma. di. 19.00, 21 1 Stop! Or my man wil shoot (al); 19 0! 21.15 wo. ook 14.30. Beethoven (12 19 00. 21.15. wo. ook 14 30 Hook (a' 18.45, 21.15. wo. ook 14.30. Sneeui witje (al); wo. 14 30 TRIANO (Breestraat 31. tel. 071-123875) Cap fear (12); 19.00,21 15 ALPHEN AAN DEN RIJN EUROC NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, t< 01720-20800): Basic instinct (16), m di. 13.30, 18.30, 21 15 Beethove (12); 13.45,18.45,21.00. Hook (al); m di. 13.30, 20.15. Silence of the lamb (16); ma. di 13 45,18.45,21 VOORSCHOTEN KINDERBI0; COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, ti 614354): Kuifje en het haaienme (al), wo. 14.00. Reddertjes in kango roeland (al); wo.' 15.30. DEN HAAG ASTA 1: (Spui 27, t( 3463500): Basic instinct (16); 14.0 18.45, 21 30. ASTA 2: Stop, r mom will shoot (al); 14.00, 18.4 21.30. ASTA 3 The people und the stairs (16); 14.00, 18.45, 21.3 BABYLON 1 (naast Den Haag Ce traal tel. 3471656): De noorderling! (12), 14.00,19.5,21.30. BABY.LON JFK (12); 14.00, 20.00. BABYLON Geen opgave CINEAC 1 (Buitenl 20. tel 3630637) Beethoven 14 00. 18.45. 21 30. CINEAC 2: Fr Jack (16); 14.00.18.45.21 30 AC 3: Father of the bride (al); 18 21 30. ma di. ook 14.00 METROP LE 1 (Carnegielaan, tel 345675 Hook (al); 14.00, 20 30. METROP LE 2: Voor een verloren soldaat (a 14.00. 18.45, 21 30 METROPOLE Free Jack (16), 14.00, 1845, 21 .i METROPOLE 4 The lover (11 18.45, 21.30. ma. di ook 14 00 TROPOLE 5 The prince of tides (1 14.00, 18.45. 21.30 ODEON 1 (I rengracht 13. tel. 3462400): Basic i stinct (16); 13.45, 18.45. 21 30 ODEON 2: Freddy's dead (16), 134 18.45, 21 30 ODEON 3 Cape fe (16). 13 45, 18.45, 21.30 ODEON Silence of the lambs (16), 13.' 18.45, 21.30. HAAGS FILMHU Zaal 1 Mississippi Masala. 19.1 Urga; 21 45. Zaal 2: La belle Noise se; 19.30. Zaal 3 dag. 19 30,21.45 virus kennt keine moral; ma. Ich d< ke oft an Hawaii; di DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- e diensten van de apotheken in Leiden worden waargenomen door apotheken die ook weekenddienst hi STICHTING KRUISWERK LEIDEN Centraal kantoor: Schuttersveld 1Vi informatie- tel.: 071-120144 tusi 08.30-17.00 uur Uitleencentrale pleegartikelen: Burggravenlaan 2 telefoon 071-121894. Geopend: da lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 13. 19.00 uur ONGEVALLENDIENST ZIEKENH ZEN LEIDEN Ongevallendienst e dag Academisch Ziekenhuis beha van dinsdag 13.00 u. tot woenso 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklin ken tel 155543, afdeling S.C.U. 175639) en van vrijdag 13 00 u. tot terdag 13.00u. (Elisabeth-ziekenhuis De Geneeskundige Dienst Leiden verhuisd van de Roodenburgerstraal Leiden naar de Cronesteinkade 18a Leiden VERENIGING BESCHERMING ONG BOREN KIND - Hulpverlening bij gewenste zwangerschap voor moei en kind. Bel tel 071-896309; O: 897762; 033-620244 (dit laatste r mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - aconessenhuis: Bezoekuur dag( vah 14.30 tot 15.15 uur en van 19 00 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks v 10.30 tot 19.00. Niet meer dan tweel zoekers per patiënt. Op de afdeli special care kan men terecht v, tot 11.00 uur en Van 19 00 tot 19.30 u Voordat de laatste twee afdelingen I zocht kunnen worden dient eerst worden overlegd met de dienstdoen verpleegkundige Sint Elizabeth-z kenhuis: Volwassenen dagelijks 14.00-14.45 u. en van 18.30-19 30 klasse-afdelingen ook 11 15-12.00; Kraamafdeling: Naast de normale l zoektijden alleen voor „kraamvadej van 19 30-21,00 u. Gynaecologie/\j loskunde/urologie van 14.00-14.45 van 18.30-19.30 uur Kinderafde» dag Ouders zijn de gehele dag w kom. Eén van beiden kan, indien m wil, bij zijn of haar kind blijven slapt Voor broertjes, zusjes en andere t zoekers, is de bezoektijd van 15.00 tot 19.00 u. CCU (hartbewaking) di van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19. u Intensieve verpleging: dag. v 14.00-14 45 u. en van 19,00-19.30 Sport-Medisch Adviescentrum: Sprei uur ma 19.30-20.30 u in het St El» beth-ziekenhuis. Endegeest: Di vr 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gel Ie dag. Jelgersmakliniek: Jongen team: za. en zo. 14.00-17.00 u Op me: werkdagen 16.45-17 45 u.; za en feestdag. 10.00-11 30 en 14.1 16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21 u. met uitzondering van behandeltijd en etenstijden. Academisch Ziekt huis: Voor alle patiënten (behalve I deren) zijn de bezoekuren als volgt: I gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.3( Avondbezoekuur afdeling verloskun 18.00-19.00 u. De Praematurenaf ling: voor ouders en familie is na oi leg met patiënten doorlopend bezi mogelijk Bezoek aan ernstige pati ten. wanneer aan ernstige patierl doorlopend bezoek wordt toegesö kan de hoofdverpleegkundige hiervi speciale kaarten verstrekken. Kindel niek. zalen voor peuters, kleuters grote kinderen 15 15-17.00, babyz en boxenafdeling: volgens afspri met het verpleegkundig hoofd. Bezo tijden kinderafdelingen: voor oud van opgenomen kinderen na ovei met verpleegkundig hoofd. Voor an re bezoekers van kinderen. Keel-, ne en oorheelkunde en neurologie: 14; 15.00 en 18.30-19 30. Oogheelkui en heelkunde: 14 15-15.00 en 18 19.00 Rijnoordziekenhuis: Da lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.31 Extra bezoek hartbewaking: 11: 11.30 u Vaders, broertjes en zusjes: de gehele dag welkom, in overleg I het hoofd van de afdeling Kinderal ling 14.30-15.30 u. In overleg mei verpleging zijn hier ook andere bezc tijden mogelijk De ouders zijn de g« Ie dag welkom (in overleg met hoofd van de afdeling). CENTRALE REGISTRATIE KINDl OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 Leiden, tel 254810Informatie ovë aanmelden voor kinderopvang inl den. Geopend: mat/m vrdaq 9-12

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10