Conflict in Leiderdorp over bouwplan Houtkamp Actiecomité ijvert voor behoud Zwembad De Hoorn i' RIJN- EN VEENSTREEK Sponsors gezocht voor zwembad in Leimuiden CDA en PvdA botsen met wethouder Boekhandel krijgt Ondernemersprijs Expositie bij St. Elisabeth Draaginsigne voor W. Verhoog uit leiderdorp Deken benoemd als pastoor SI CcidócSou/uwt DINSDAG 12 MEI 1992 Rijneveld geeft garantieprijs voor oud papier RIJNEVELD - De ge meente Rijneveld gaat negen bakken plaat sen voor de inzame ling van oud papier. Aan de verenigingen die. op vrijwillige ba sis, het oud papier op halen wordt een prijs van 8 cent per kilo ge garandeerd. De leden van de commis sie Milieu, Volksgezond heid en Onderwijs kozen gisteravond voor dat 'ge mengde' systeem. Oud papier wordt nu inge zameld in de diverse ker nen van de gemeente door een groot aantal vrijwillige organisaties. Er bestaan echter verschillen tussen de garantiebedragen bin nen de drie voormalige ge meenten en de manier waarop en wanneer het oud papier in de verschil lende dorpen wordt opge haald. Om te voorkomen dat het gespaarde papier bij het huisvuil verdwijnt als de bewoners het niet meer op vaste tijden kunnen afge ven, moet er een standaar dregeling komen voor heel Rijneveld. Door het plaatsen van twee papierbakken in elke kern en een in Groenestein, wordt de service naar de burgers vergroot. De inza meling door vrijwilligers blijft mogelijk zodat vere nigingen deze bron van in komsten niet zonder meer kwijtraken. De commissieleden kwa men gisteravond overeen dat een voorlichtings avond voor de verenigin gen hierover moet worden gehouden. Hoogmadese molen op monumentenlijst JACOBSWOUDE - De Hoog- madese molen te Hoogmade wordt voor het eerst opgeno men in het meerjarenprogram ma voor de restauratie van mo numenten over de jaren 1993- 1998 van de gemeente Jacobs- woude. De hele gemeente telt vijf grote monumenten waar onder de RK-kerk in Leimui den en de NH-kerk in Wou- brugge en 18 kleine. Op basis van het meeijarenprogramma van de gemeente stelt het mi nisterie van WVC het subsidie bedrag vast voor 1998. De raad moet donderdag het meerja renprogramma vaststellen. LEIMUIDEN - Om het openluchtzwembad De Klei ne Oase in Leimuiden aan trekkelijker te maken, is de gemeente Jacobswoude op zoek naar sponsors onder het plaatselijk bedrijfsleven. Het college van B en W van Ja cobswoude ging er onlangs mee akkoord om op deze wijze wat ex tra geld in het laatje te brengen van het enige zwembad dat de ge meente rijk is. De met deze zaak belaste ambtenaar J. de Vreeze van de afdeling financiën hoopt met de sponsoring zo'n twee- a drieduizend gulden bij elkaar te krijgen. Dat geld is niet bedoeld om het jaarlijkse exploitatietekort te dekken. Volgens De Vreeze le vert de opbrengst nauwelijks wat op in vergelijking met het jaarlijk se exploitatietekort van circa 160.000 gulden. De bedoeling is dat het wordt ge bruikt voor wat extra dingen zoals een glijbaan of wat andere speel toestellen op de ligweide. „Uitga ven die je anders niet zo snel zou doen", aldus De Vreeze. Tot nu toe heeft één bedrijf belangstelling getoond. Het Leimuidense zwembad wordt nog niet direct bedreigt met slui ting. Al weet je nooit wat de poli tiek voor gekke sprongen gaat maken", merkt De Vreeze op. Een onderzoek naar de toekomst van het bad wordt waarschijnlijk voor het zwemseizoen van 1995 gehou den. Tot die tijd heeft de gemeen te enkele ontheffingen gekregen om te voldoen aan alle bepalingen in de wet hygiëne en veiligheid van zwemgelegenheden. Boven dien is dan de huidige bedrijfslei der van De Kleine Oase, P. van Dijk met pensioen. „Tot die perio de zullen we het waarschijnlijk wel uitzingen", verwacht De Vree ze. LEIDERDORP - De uit breiding van de Rabo bank in combinatie met woningbouw in park De Houtkamp zijn inzet van een conflict tussen de fracties van PvdA en CDA en wethouder J. Veldstra- van Donk (D66). Volgens de fractievoorzitters A. Roest (CDA) en V. Mol- kenboer (PvdA) heeft Veldstra de commissie ruimtelijke ordening op het verkeerde been gezet. De wethouder heeft volgens de fractievoorzitter niet alle infor matie gegeven over mogelijke woningbouw in de Houtkamp. Volgens hen was de commissie alleen akkoord gegaan met uit breiding van de Rabobank op de plaats van de inmiddels ge sloopte Houtkampschool. Plannen voor woningbouw zijn voor hen als 'een duveltje uit een doosje' gekomen. Volgens wethouder Veldstra hebben de raadsleden in de commissie echter niet goed op gelet. Volgens haar zijn er aan de hand van een notitie van de stedebouwkundige 'richtinge- vende' uitspraken gedaan over woningbouw in combinatie met een uitbreiding van de Ra bobank. Roest bleek grote moeite met deze voorstelling van zaken te hebben. „De notitie waar u naar verwijst hebben wij nooit gehad", aldus Roest. Veldstra wees er op dat de notitie voor de commissieleden ter inzage had gelegen. Volgens de stedebouwkundige kan de uitbreiding van de Ra bobank worden benut voor de bouw van circa 50 woningen in drie bouwlagen, met 30 gara ges in de begane grondlaag en met verhuurbare ruimten voor bijvoorbeeld een galerie. Om aan alle onzekerheid een einde te maken heeft Veldstra alle gemaakte afspraken op een rijtje laten zetten. Ook komt de stedebouwkundige nog eens uitleg geven aan het college over de bebouwings mogelijkheden in de Hout- Burgemeester A. Bruggeman maakte gisteren tijdens de raadsvergdering een einde aan de discussie met de medede ling dat de zaak maar eens Rijneveld geen ondertekenaar Klimaatverbond RIJNEVELD Het oplos sen van locale en regiona le milieuproblemen is voor de gemeente Rijne veld belangrijker dan het broeikaseffect. Met dat argument stellen B en W voor het Klimaatverbond niet te ondertekenen. Het verbond verplicht de on dertekenaar tot maatregelen tegen onder andere het broei kaseffect en het gebruik van tropisch hardhout. Het ver bond wordt aan alle Neder landse gemeenten voorgelegd door de vereniging Milieude fensie. Volgens het college is het verkeerd de indruk te wek ken dat op gemeenteniveau een bijdrage geleverd kan wor den aan het tegengaan van het broeikaseffect. Veel milieuta ken die ook in het verbond worden genoemd zoals afval scheiding en duurzaam bou wen, zijn ook in het rijksbeleid opgenomen en Rijneveld zal die taken in de toekomst ook uitvoeren. Woordvoerder van de kern groep van Milieudefensie, H. Bolink, noemde het colleges tandpunt gisteren in een com missievergadering „voorbarig, oppervlakkig en getuigend van desintresse." Wethouder M. Vorenkamp ontkende dit nadrukkelijk; „Het is geen de sintresse maar de bescheiden heid om eerst in onze eigen achtertuin te kijken alvorens regelend op te treden voor de andere kant van de wereld." Lidy van Vliet en medeactievoerder Baane bij het bedreigde zwembad De Hoorn. ■*foto: wim van noort LEIDERDORP - In het kader van het eeuwfeest zijn in het Elisabeth Zie kenhuis in Leiderdorp di verse tentoonstellingen te zien vanaf vandaag tot 22 mei. Het gaat om kunst van medewerkers, maar ook om presentaties van de gezondheidszorg en fo totentoonstellingen. De fototentoonstelling in de woonflat van het ziekenhuis aan de Simon Smitweg brengt de afgelopen eeuw in beeld. In het ziekenhuis, in gang 2E is te zien hoe de Zus ters Franciscanessen van de H. Elisabeth zorg droegen voor de patiënten. Tijdens de open dag op 16 mei kunnen de bezoekers een film zien over het oude ziekenhuis aan de Leidse Hooigracht en de verhuizing naar Leiderdorp. In de hal van het ziekenhuis is een expositie van de oude ziekenvervoerder Simon Smit. De gezondheidsten toonstellingen in het zieken huis behandelen zaken als diabetes, transplantaties en fysiotherapie. Bezoekers kunnen soms zelfs actief deelnemen aan de expositie door middel van het drukken op knoppen. ALPHEN AAN DEN RIJN „Een gemeente met ruim 60.000 inwoners is verplicht om een eigen openluchtzwembad in stand te houden". Dat vindt het onlangs opge richte Actiecomité Be houd Openluchtzwembad De Hoorn. De groep maakt zich sterk voor het behoud van het Alphense bad. Aanleiding hiervoor is het opgestelde rapport over de toekomst van de Alphense zwembaden, waarin wordt voorgesteld De Hoorn te slopen of te verkopen. Het Van der Valk-concern, ei genaar van het vogelpark Avi fauna heeft intussen interesse getoond het bad aan te kopen en te verbouwen tot een tro pisch zwemparadijs waarbij de gemeente de beschikking zou krijgen over een aantal zwe- muren. De gemeenteraad stemt vermoedelijk in met dit aanbod. Tegen deze laatste houding is Actiecomité Behoud Open luchtzwembad De Hoorn in het geweer gekomen. Lidy van Vliet vindt als een van de intia- tiefnemers dat een gemeente met ruim 60.000 inwoners ver plicht is een eigen openlucht zwembad in stand te houden. „Dat de behoefte aan een bui tenbad groot is blijkt wel uit het feit dat De Hoorn afgela den vol zit als het mooi weer is zegt Lidy van Vliet. „Veel schoolkinderen vinden het heerlijk 's zomers, na school, even een frisse duik te nemen in het buitenbad. Dat kan, want omdat het bad eigendom van de gemeente is zijn de kos ten hiervan, of het nu gaat om een abonnement of een tienba- denkaart, te dragen. Zwemparadijs De komst van een tropisch zwemparadijs werkt volgens Van "\hiet drempelverhogend. „De kosten zijn dan niet meer op te brengen. Een kaartje voor tropische zwemparadij zen in ons land kost gemiddeld tussen de 12 en 15 gulden. Hoewel de Alphenaren korting zullen krijgen op de toegangs prijs van een Alphens tropisch zwemparadijs moet men toch rekenen op prijzen tussen vijf en 7,50 gulden per zwembeurt. Is het mooi weer dan kan met die prijzen niet dagelijks ge zwommen worden". De actiegroep probeert de ko mende maanden door allerlei activiteiten de gemeenteraad op andere gedachten te bren gén. In september wordt im mers beslist over de toekomst van De Hoorn. „We gaan hand tekeningen inzamelen en ho pen dat het publiek massaal naar het zwembad toekomst. Ook gaan we de politici uitleg gen waarom het behoud van het openluchtzwembad ons zo veel waard is". Lidy van Vliet ergert zich vre selijk aan het feit dat de politi ci steeds schermen met de fi nanciële voordelen van het af stoten van De Hoorn. Zo wijst daarbij op de financiële bijdra gen die wel voor andere zaken worden uitgetrokken. „De ge meente geeft veel geld uit aan een groot theater en het Arche- on, maar voor een openlucht- bad hebben ze niet veel over. En dat terwijl zwemmen in het belang is van de volksgezond heid omdat zwemmen gezond ALKEMADE - De Veen- se boekhandel „Veene- rick" van de broers Arno en René Koek is gister avond onderscheiden met de Ondernemersprijs Al kemade. Burgemeester A.H. Meerburg maakte de winnaar bekend tijdens een feestelijke bijeen komst van Ondernemers vereniging Alkemade (OVA) in de grote zaal van Restaurant „De Woelige Baren" in Oude Wetering. Bij de prijsuitreiking waren veel ondernemers en andere belangstellenden aanwezig. De prijs bestond uit een be drag van duizend gulden en een kunststoffen kunstwerk dat de kaart van de gemeente Alkemade voorstelt, uitge voerd in de kleuren blauw (wa ter), groen (landelijk gebied) en rood (woonwijken). Boekhandel Veenerick was een van zes genomineerde be drijven voor de Ondernemer sprijs. De anderen waren: Cas- telijn Projectmeubelen B V. te Rijpwetering, Stichting Huize Sint Jacobus, Van der Ploeg Kunststofraamfabrikant, La boratorium Van der Sprong en Straathof Jaarrond Chrysan then. Bij de beoordeling van de gese lecteerde ondernemingen wer den de volgende criteria aan gehouden: Innovatie, milieu beleid, werkgelegenheid, scho ling van personeel, omzetont wikkeling, ondernemersrisi co's en naamsbekendheid voor de gemeente Alkemade. De gebroeders Koek waren volledig verrast. Arno maakte de jury grapte zelfs dat hij op moederdag een toespraak had moeten samenstellen, voor het geval Veenerick in de prijzen zou vallen. Dat had hem nogal wat nachtrust gekost. Tot gro te hilariteit van de aanwezigen adviseerde hij zijn gehoor in voorkomende gevallen eerSt het boek „Beter spreken in het openbaar" bij Veenerick te ko pen. Zijn broer René vertelde dat Veenerick na een goede start aan de Langeweg wegens ruimtegebrek al snel moest verkassen naar een groter on derkomen. Dat werd eerst een winkel aan het Noordeinde en later een aan het Noordplein Het Winkelcentrum Noord plein blijkt een succes te zijn. De volgende stap naar een be ter centrum vormt de recon structie van het wegdek yan het Noordeinde en een verbre ding van de toegang naar het winkelplein. Zodra het pot- grondbedrijf van Dobbe is ver plaatst kan het winkelbestand in Roelofarendsveen wellicht worden uitgebreid en hoort een omleidingsweg tot de mo gelijkheden. De gebroeders Koek zegden toe de prijs van duizend gul den te laten toekomen aan een nader te bepalen goed doel. Met het voordragen van het ge- LEIDERDORP - Burge meester A. Bruggeman van Leiderdorp heeft gistermid dag het Draaginsigne Ge wonden uitgereikt aan de heer W. Verhoog uit (64) Lei derdorp. Verhoog heeft gediend in Ne derlands Indië en Korea. Door de gevechtshandelin gen heeft hij daarbij blijvend geestelijk letsel opgelopen. Gemeente wil schuld van Oud Zoeterwoude niet kwijtschelden Gemeenteraad Agenda: - Politieke actualiteit (tot uiterlijk 20.30 uur) .- Beëdiging en installatie van het lid W. Egels - Benoeming lid van de com missie Algemene en Bestuur lijke Aangelegenheden (vacature Verzantvoort) - Benoeming lid van de com missie voor Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening (vacature De Goede) - Benoeming lid van de com missie Financiën, Automati sering en Welzijnzorg (vaca ture Verzantvoort) - Benoeming lid van de com missie Beroep- en Bezwaar schriften (vacature Verzant- - Rapport van de commissie herbenoeming burgemeester - Algemene Begrotingswijzi- 12 mei a.s. om 20.00 uur in de raadszaal van het stadhuis, dance Studiehuis Leiden Inrichting noodlokalen P.C. ZOETERWOUDE - Een schuld van 10.000 gulden die de vereniging Oud Zoeterwou de bij de gemeente heeft wordt als het aan burgemeester en wethouders ligt niet kwijtge scholden. Oud Zoeterwoude had daar om gevraagd vanwe ge de slechte verkoop van het boek 'Van hongerwinter tot be vrijding'. Er zijn 1500 boeken gedrukt en niet meer dan 468 boeken verkocht. Het college wil op korte ter mijn de opbrengst van de wel verkochte boeken, een bedrag van 11.700 gulden, ontvangen. Tevens eist de gemeente Zoe terwoude een bedrag van ge derfde rente van 600 gulden. In december 1988 besloot de gemeenteraad Oud Zoeter woude een renteloze lening te Basisschool Het Galjoen, Munnikenstraat 1 ■Aanvragen artikel 70 W.B.O.; instandhouding dislocaties basisscholen Roomburg, Lo- rentz, Merenwijk en Telders Voorzieningen ten behoeve van openbare scholen voor (voortgezet) speciaal onder- Garantie voor de tijdige be taling van rente en aflossing van een geldlening groot 70.000,— aan voetbal vereniging V.C.L. (Vliet lijke regeling C.P.A. Zuid- Hollana Verlenen rekening-courant krediet ter voorfinanciering van de subsidie voor de verbetering van woning van Samuel de Zeehof (Doezastraat 16) - Verlenen rekening-courant krediet ter voorfinanciering van de subsidies voor de ver betering van diverse hofjes van de Stichting voor de Dia conie der Hervormde Ge meente te Leiden -Vaststelling meerjarenpro gramma restauratie monu menten, budgetjaar 1998 - Voorbereidingsbesluit gebied Sumatrastraat/Willem ae Zwiigerlaan en noordzijde Willem de Zwijger laan - Voorbereidingsbesluit Schut tersveld - Voorbereidingsbesluit Room burg -Voorbereidingsbesluit H.C.G. e.o./de Veiling - Aanpassing tarieven- en kostentabeï behorende bij de Verordening Parkeerbelas tingen 1991 - Ontbinding recht van erfpacht en heruitgifte in erfpacht van een perceel grond inclusief de hierop ge richt opstallen aan de Gab. Metzustraat 2 - Uitgifte in erfpacht aan Bouw- en Ontwikkelings maatschappij Banckert I b.v. (i.o.) te Leiden van een perceel grond in de Leeu wenhoek (Science Park) -Uitgifte in erfpacht van een perceel grond op het be drijfsterrein Roomburg ten behoeve van Ergon Electric -Uitgifte in erfpacht van een perceel grond gelegen aan de le Binnenvestgracht, zulks voor de realisering van zes VSEB-koopwoningen (loca tie Brinks) -Aankoop grond en opstallen gelegen aan de Kenauweg 1 - Voorbereidingsbesluit Steneveltpark -Voorbereidingsbesluit voor een locatie aan de Meren- LEIMUIDEN/OUDE WE TERING - Deken, dr. H.F. van Zoelen (55) wordt door bisschop Ph. Bar met ingang van 1 juli genoemd als pastoor van de paro chies St. Jacobus de Meer dere in Oude Wetering en de St. Jansparochie in Lei muiden en Rijnsaterwou- de. Dat heeft hij de parochianen vorige week meegedeeld. Ge middeld zal hij 2,5 dag per week beschikbaar zijn voor de St. Jansparochie en twee da gen voor de parochie St. Jaco- Voor een uitgebreide age i ook voor de komende dj J' raadplege men „UIT", dei wekelijkse bijlage van krant. !o< bus de Meerdere. In Oude We tering zal hij nauw samenwer ken met de andere Veense pa rochies. Van Zoelen blijft in Woubrugge wonen. Van Zoelen, die deken is van de dekenaten Alkemade en Zoeterwoude is in beide paro chies al bekend. Na het vertrek van pastoor P. Mussert op 1 au gustus uit Oude Wetering en na het overlijden van de Lei muidense pastoor A. Harding vorig jaar juli, was hij al vaste vervanger. Hij zal zijn werk als directeur van het instituut voor sociaal wetenschappelijk onderzoek, studie en advies (KASKI) in Den Haag met in gang van 1 juli beëindigen. BIOSCOPEN ra dicht 'De Dapperstraat' van J.C. Bloem bewees Arno Koek nog dat Alkemade met Veene rick een echte boekhandel bin nen zijn gemeentegrenzen heeft. De burgemeester liet de aan wezigen weten dat Veenerick in 1987 „tegen beter weten in" van start was gegaan. Het Cen traal Instituut voor het mid den- en kleinbedrijf (CIMK) had namelijk een negatief ad vies uitgebracht ten aanzien van de haalbaarheid van een boekhandel in Roelofarends veen. „Hooguit een marginaal bestaan werd in het vooruit zicht gesteld. De werkelijkheid heeft dat sombere advies gelo genstraft. Veenerick bewees dat het CIMK er ook wel eens naast kan zitten" aldus Meer burg. Het bedrijf besteedde van stonde af aan veel aan dacht aan een breed opgezet artikelenbestand voor zowel de boekhandel als de kantoor boekhandel. Uit de opbouw van een zakelij ke klantenkring groeiden nieuwe initiatieven, zoals de verkoop van kantoormachi nes, computers en kantoorin* richtingen. De gebroeders Koek houden intensief contact met de plaatselijke scholen en de bibliotheek. Hun winkel is een ideaal voorverkoopadres voor culturele voorstellingen van de Werkgroep Cultuur Al kemade, waarvan Arno deel uitmaakt. De burgemeester er kende daarom openlijk dat Veenerick. wat hem betreft, onmisbaar is. >d LEIDEN LUXOR (Stationsweg Jn< 071-121239) Cape fear (12); 21.15 LIDO en STUDIO (Stee ri 39, tel 124130) Basic instinct aa 18.45, 21.15. wo. OOk 14.30 N« in| lingen (al), 1900, 21.15. r— (12); 19.00, 21.15. wo ook 1 (al), 18.45, 21 15 wo. ook 14.15 boyscout (16); wo. Sneeuwwitje (al); wo NON (Breestraat 31, tel. 071 -l&u' Prince of tides (12); 19 00,21 15 ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA (Van Boetzelaerstraat 111 01720-20800) Basis instinct, ra 3n do. 13.30, 18.30, 21.15. Been (12); 13.45,18.45,21.00 Hook(a t/m do. 13.30, 20 15. Silence i lambs (16); ma. di. do. 13 30, Sneeuwwitje (al); wo. 1 VOORSCHOTEN KINDEF COOP CC (Prinses Marijkestraal 614354): Kuifje en het haaiei (al); wo. 14.00. Reddertjes roeland (al); wo 15.30. DEN HAAG ASTA 1: (Spui 3463500): Basic instinct (16), 18.45, 21 30. ASTA 2: Ca| (16); 14.00, 18.45, 21 30. The people under the stairs 14.00, 18.45, 21.30 BABYL (naast Den Haag Centras 3471656): JFK (12); 14.00, BABYLON 2 De noorderlingei 14.00, 18 45, 21.30. BABYLI Raise the red lantern (16), 21 30 ma di. do. ook 14 00 C 1 (Buitenhof 20. tel 3630637): Bits ven (al); 14.00, 18 45, 21 30. AC 2: Father of the bride (al); 18.45, 21 30 CINEAC 3 Thfo boy scout (16). 18 45, 21 30 i jj-' do ook 14 00 METROPOLE negielaan, tel 3456756): Hoo 14.00, 20.30 METROPOLE I g lover (16), 18 45,21 30 ma di o >r 14.00 METROPOLE 3 For thi (12); 14 00, 20 30 METROPt People of the forest (al); 14 00. 21 30 METROPOLE 5 The of tides (12); 1400, 1845, ODEON 1 (Herengracht 3462400) Basic instinct (16), 18 45, 21 30 ODEON 2 Fn dead (16); 13.45. 18 45,21 30 ON 3 Hook (al). 14 00, 20 30 I Silence of the lambs (16). 18.45, 21 30 HAAGS Flltyn Zaal 1 Mississippi Masala: 21.45. Zaal 2 La belle Noii 19 30 Zaal 3 Tokyo-Ga; ma 21.45 Der Himmel über Berl 19 30, 22 00 Falsche bewegi 19.30, 21.45. Der Amerikan freund; do 19 30.22 00 KINDERVOORSTELLINGEN LON 3 Barbar; wo. 14 00 3: Sneeuwwitje, wo. 124 00 TROPOLE 2 Sneeuwwitje, wo verschaffen van 20.000 gulden. Dat was bestemd om uitgifte van het dagboek uit de honger winter mogelijk te maken. Het boek werd destijds gepresen teerd bij de grote tentoonstel ling bij de herdenking dat 50 jaar eerder de oorlog was be gonnen. Het stichtingsbestuur verwachtte dat de verkoop van 1500 boeken geen probleem zou zijn en dat de lening op zeer korte termijn terugbe taald zou kunnen worden. In de praktijk is de verkoop fors tegengevallen. Stichtingsvoor zitter Duindam legt in het na jaar zijn functie neer. Hij wil echter zijn opvolger niet opza delen met de schuld van tien mille. Vanavond bespreekt de commissie welzijn het verzoek van Oud Zoeterwoude. DIENSTVERLENIN APOTHEKEN - De avond diensten van de apotheken in de Leiden worden waargenomen dc apotheken die ook weekenddienr STICHTING KRUISWERK LEIDI Centraal kantoor: Schuttersveld 1 informatie tel.: 071-120144 08.30-17.00 uur. Uitleencentrali pleegartikelen: Burggravenlaan telefoon 071-121894. Geopend lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 19 00 u ONGEVALLENDIENST ZIEKE ZEN LEIDEN - Ongevallendiem dag Academisch Ziekenhuis I van dinsdag 13.00 u. tot i 13 00 u (Diaconessenhuis pol ken tel 155543, afdeling SC 175639) en van vrijdag 13 00 u. terdag 13 00 u. (Elisabeth-ziekenl De Geneeskundige Dienst Lei verhuisd van de Roodenburgerst Leiden naar de Cronesteinkade Leiden VERENIGING BESCHERMING BOREN KIND - Hulpverlening I gewenste zwangerschap voor n en kind. Bel t^l 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN aconessenhuis: Bezoekuur da< van 14.30 tot 15.15 u 19 45 uur Kinderafdeling dagelijl 10.30 tot 19 00 Niet meer dan tw zoekers per patiënt Op de at special care kan men terecht van tot 11.00 uur en van 19 00 tot 19 3 Voordat de laatste twee afdelingi zocht kunnen worden dient ee worden overlegd met de dienstd verpleegkundige Sint Elizabel kenhuis: Volwassenen dagelijk 14.00-14.45 u. en van 18.30-19 klasse-afdelingen ook 11.15-12 Kraamafdeling Naast de normal zoektijden alleen voor „kraamva van 19 30-21 00 u Gynaecolog loskunde/urologie van 14 00-14. van 18.30-1930 uur. Kinderafi dag. Ouders zijn de gehele da> kom. Eén van beiden kan, indiei wil, bij zijn of haar kind blijven si Voor broertjes, zusjes en ande^ zoekers, is de bezoektijd v tot 19.00 u. CCU (hartbewaking n van 14.00-14 30 u en van 19.00 hi u. Intensieve verpleging dag j. 14 00-14.45 u. en van 19 00-19 Sport-Medisch Adviescentrum S|er uur ma 19.30-20.30 u. in het St. B" beth-ziekenhuis. Endegeest: ihd vr. 13.00-14 30 u zo. 11 00-12 00 14.00-15.00 u.; eerste klasse de le dag Jelgersmakliniek: Jond team- za. en zo 14.00-17.00 l me- werkdagen 16 45-17 45 u •en feestdag 10 00-11.30 en 16.30 u. Team A, C en D: dag tol u. met uitzondering van behande en etenstijden. Academisch Z«J' huis: Voor alle patiënten (behalv n deren) zijn de bezoekuren als volt 0 gelijks 14 15-15.00 u en 18.30-1! Avondbezoekuur afdeling verlost HvonuoezoeKuur diueiiny venus* 18.00-19.00 u. De Praematuref ling: voor ouders en familie is n leg met patiënten doorlopend tl mogelijk. Bezoek aan ernstige ten: wanneer aan ernstige pal doorlopend bezoek wordt toeg< kan de hoofdverpleegkundige to speciale kaarten verstrekken Km mek: zalen voor peuters, kleut grote kinderen 15.15-17.00, ba en boxenafdeling: volgens at met het verpleegkundig hoofd 8 tijden kinderafdelingen: voor c van opgenomen kinderen na o met verpleegkundig hoofd Vocx 0 re bezoekers van kinderen: Keel en oorheelkunde en neurologie 15.00 en 18.30-19.30 Ooghee )C en heelkunde 14.15-15.00 en jj- 19.00. Rijnoordziekenhuis: lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-15 Extra bezoek hartbewaking B"l 11.50u. Vaders, broertjes en zus de gehele dag welkom, in overt het hoofd van de afdeling. Kindi dl ling 14.30-15.30 u Arno en René Koek, winnaars van de Ondernemersprijs Alkemade met burgemeester A. Meerburg. foto wim van noort

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10