TOP kan met promotie veldkorfbal stimuleren 'finale Warmunda stevig in voetbal en carnaval Formule 1 blijft grote ambitie Oscar Middeldorp Ccidóc Qowta/nt' ZATERDAG 4 APRIL 1992 PAGINA 35 LEIDEN - De veld korfbalcom petitie wordt vandaag en morgen in volle omgang in gang gezet. De meeste verenigingen uit de Leidse regio zijn volop betrok ken in de strijd om promotie of degradatie, zodat het nog zeer spannend belooft te worden. TOP is 'e'en van de ploegen die nog uit zicht hebben op de eerste plaats. Mocht die inderdaad bemachtigd worden, dan zou dat gelijk bevordering naar de hoofdklasse opleveren. En deze pro motie zou een enorme stimulans bete kenen voor het Leidse korfbal, dat op het veld alweer bijna drie seizoenen zonder hoofdklasser moet stellen. De strijd om de hoogste plaats in de overgangsklasse C gaat tussen TOP. ZKC '16 en Keizer Karei, dat op 'e'en punt achterstand de derde plaats bezet. De koplopers komen zaterdag gelijk al voor de tweede maal tegen elkaar in het veld en wel in Zutphen. Coach Theo Korperaal van TOP kijkt met vertrou wen naar deze ontmoeting uit. „Het is voor ons beter om tegen zo'n sterke te genstander te beginnen, want dan we ten we meteen waar we staan. Wij heb ben in de onderlinge duels met onze concurrenten de beste resultaten ge haald: thuis gewonnen van ZKC en uit gelijk gespeeld tegen Keizer Karei. Maar tegen de 'zwakke clubs' hebben wij juist de punten laten liggen", oor deelt de Hagenaar, die reeds heeft bij getekend voor een derde seizoen in Sassenheim. Hij zal in de race om het kampioenschap Frank Nijenhuis moeten missen wegens een achilles pees-blessure. De getroffen speler denkt overigens in de laatste thuiswed strijd tegen Sparta (N) alweer zijn ren tree te kunnen maken. Stabieler Theo Korporaal denkt in Ron van der Willik een goede vervanger te hebben gevonden. ..We zullen de explosiviteit van Frank Nijenhuis zeker missen. maar Ron is weer wat stabieler in zijn spelwijze. Ik ben van mening dat deze vervanging voor ons team geen handi cap mag zijn. Bovendien speelde Ron van der Willik in de eerste wedstrijd te gen ZKC ook al mee, omdat Frank Nij enhuis toen geschorst was en toen heb ben wij toch ook weten te winnen. Ie dereen van het team weet wat er zater dag bij ZKC op het spel staat en dat we nog een lange weg voor ons hebben lig gen. Je zult uit de resterende zes wed strijden zeker tien punten moeten ha len wil je aan het einde van de rit de bloemen in ontvangst kunnen nemen. Als we vanmiddag tegen ZKC twee punten pakken dan gaan we in de goe de richting. Maar ook bij een nederlaag blijven we alles nog in eigen hand hou den want ik zie ZKC in deze competitie ook nog wel punten verliezen". Aantrekkelijk TOP-coach Theo Korporaal is tot dus verre niet ontevreden over het veld korfbal in twee vakken, nadat vorig sei zoen altijd in drie vakken werd ge speeld. „Het veldkorbal is nu zeker een stuk aantrekkelijker voor het publiek geworden, alleen vind ik de afmetingen van de vakken nog wat te groot die kun nen zeker kleiner. Verder blijft het weer natuurlijk altijd nog een belangrij ke factor in het spel. De spelregelwijzi ging is echter voor TOP niet ongunstig, want het is in Sassenheim makkelijker om acht goede spelers op te stellen dan de twaalf die we vorig seizoen nog het op het wedstrijdformulier moesten zet ten. Zeker als de selectie geconfron teerd wordt met blessures. De wat smalle basis breekt ons dit seizoen min der snel op dan vorige jaren. Bij de heren heb ik met Egbert Dijkstra. Jan de Vroomen, Albert Verbaan en Peter Boeren nog wel wat achter de hand. maar bij de vrouwen is de spoeling veel dunner. Ik had Karin Westerbeek er graag bij gehad, maar zij kreeg last van haar achilles-pees, dus dat verhaal is ook over. Bovendien hebben onze da mes ook niet erg veel lengte en dat is in het huidige korfbal een handicap". Stimulans Bij zij oude clubs werd Theo Korporaal minstens 'e'en keer kampioen en daar bij degradeerde hij nooit. Hij hoopt bij de Sassenheimers deze lijn voort te kunnen zetten met een kampioenschap maar de Hagenaar verliest de realiteit niet uit het oog. „TOP is eigenlijk nog niet sterk genoeg voor de hoofdklasse. Maar dat geldt niet alleen voor ons maar voor alle clubs die kampioen wor den in de overgangsklasse. Het gebrek aan klasse en ervaring vormen dan de breekpunten waardoor het verblijf op het hoogste niveau in de meeste geval len tot een seizoen beperkt blijft. Maar aan de andere kant steek je als team ontzettend veel op in dat jaar in de hoofdklasse en het is natuurlijk een enorme stimulans voor de rest van de vereniging als het vlaggeschip op het hoogste niveau speelt. Vooral voor de aanwas van jeugd is dat heel belangrijk maar misschien krijgt TOP hierdoor ook wat meer aantrekkingskracht voor een paar goede dames en wellicht komt Anne van der Zaag dan ook weer terug. Wie zal het zeggen Zorgen Bij de eerste klassers hoeven De Danaï den en Fides Pacta zich geen zorgen te maken over promotie en degradatie. Beide clubs moeten er dan wel voor zorgen om gemiddeld 'e'en punt per wedstrijd te blijven halen en dat moet gezien de aanwezige kwaliteiten geen onmogelijke opdracht zijn. Tegen res pectievelijk Trekvogels en Swift (A) kan daar vanmiddag een eerste aanzet toe worden gegeven. Voor Pernix valt er wat meer eer te behalen want de po sitie op de ranglijst is bijzonder roos kleurig te noemen. In de eerste klasse F heeft Pernix een minimale voorsprong (een punt) op Fiducia te verdedigen. Geen geringe opgave maar de oranjek ragen weten zich gesterkt door de ster TOP-coach Theo Korporaal: „Promotic naar de hoofdklasse heeft een enorm stimulerende uitwerking op de vereniging" m FOTO:HENKSNATERSE ke eindsprint in de zaalcompetitie en de gewonnen beslissingswedstrijd tegen Vriendenschaar (H). Het zelfvertrou wen is dus groot en het behouden van de koppositie moet dus mogelijk zijn. Rob Lof zal gedurende het tweede deel van de veldcompetitie als coach funge ren terwijl Kees Hortensius en Kees Zuurmond tijdens de trainingen aan de conditie en technische vaardigheden gaan werken. Fiks heeft als enige eer steklasser te maken met acute degrada- tiezorgen. De ploeg van trainer Daan Vreeken zal dan ook alle zeilen bij moeten zetten om niet verder in het moeras te zakken. De komende drie duels tegen mede-tobbers Vrienden schaar (H), KOAG en Ventura Sport zijn in dat verband cruciaal maar trai ner Daan Vreeken rekent op de veer kracht en motivatie van zijn spelers om Fiks door deze moeilijke periode heen te loodsen. In de tweede klasse willen De Algemene en Zuiderkwartier tot het einde van de competitie meedoen in de race om de twee plaatsen die recht geven op bevor dering naar de eerste klasse. De Alge mene wordt in de komende wedstrijden begeleid door Ruud van Vliet die voor de coaching zal zorgen en Wim van Huis die de trainingen zal leiden. De kater van de zaalcompetitie, degradatie uit de eerste klasse, zal echter eerst moeten worden verwerkt. Een goede prestatie tijdens de tweede helft van de veldcompetitie lijkt een zeer probaat middel. Voor Zuiderkwartier staat morgen direct al een topper op de rol. Koploper De Tovers heeft een voor sprong van vijf punten op de Leidse ploeg en alleen door een overwinning kan Zuiderkwartier nog zicht houden op de promotieplaatsen. Gezien dit uit gangspunt zal trainer Henny Piket wei nig moeite hebben zijn ploeg voor dit duel te motiveren. De derde klassers hebben allemaal nog kans op promotie, zeker nu er door de fusie van Excelsior en De Zwaluwen bevordering mogelijk is voor de best ge klasseerde nummer twee. Cresendo moet in de derde klasse K alleen reke ning houden met Phoenix in de strijd om de titel, want de overige clubs liegen te ver achter. De beslissing valt wellicht in het onderlinge duel in Zoetermeer dat op 24 mei gepland staat. Tempo hoeft ook slechts 'e'en ploeg in het oog te houden en dat is lijstaanvoerder Avanti. De Alphenaren werden in de eerste wedstrijd duidelijk geklopt maar komen vol zelfvertrouwen uit de zaal competitie, waarin zij promotie naar de tweede klasse afdwongen. Velocitas heeft met Bolnes, Thor (H) en De Dijk- vogels liefst drie concurrenten voor de titel. De formatie uit Leiderdorp zal echter beter met de afronding van haar kansen moeten omspringen om de eer ste plaats te bemachtigen, want dat bleek in de zaal het grootste probleem. Onder redactie van Kees van Resteren door KEES VAN KESTEREN WOUBRUGGE - Oscar Mid deldorp (22) heeft afgelopen zondag tijdens de seizoensope ning van het circuit in Zandvoort zijn visitekaartje afgegeven. De inwoner van Woubrugge maakte een voortreffelijk debuut in de Formule Opel-Lotus door de eerste race te winnen. De wedstrijd in de Zandvoortse duinen vormde voor Middeldorp een belangrij ke graadmeter voor zijn prestaties voor de rest van het raceseizoen. „Een ge weldige opsteker omdat ik in de weken voor de race de wagen door diverse oorzaken nog maar weinig heb kunnen testen. We wisten nog maar heel wei door ED KORFF DE GIDTS WARMUNDA - De War- mondse voetbalclub Warmunda staat op dit moment troosteloos onderaan in de afdeling zondag. De club wortelt echter stevig in het Leidse voetbal. Vandaar dat we deze week in onze rubriek de Warmondse voetballers tegen het licht houden. Eerst even wat feiten. Warmunda is op gericht op 5 augustus 1945. Voor de oorlog heette de club nog SMC (St. Mathias Club). SMC ging echter vlak voor de oorlog over de kop. „Het was een rasechte katholieke club, waar de kapelaan nog bepaalde dat er voor een bepaald tijdstip niet mocht worden ge voetbald", aldus P. Van Beek, kantine beheerder. Overigens staat er nog steeds in de statuten dat het een rooms- katholieke voetbalclub is. Warmunda telt op dit moment ongeveer 150 leden. Volgens de heer Van der Poel, pen ningmeester, is er een kans dat War munda volgend seizoen een damesteam in haar gelederen heeft. Hij droomt: „Het zou mooi zijn als de club over drie jaar, bij het 50-jarig jubileum, inder daad zo ver zou zijn". De club heeft in haar historie twintig KNVB-jaren mee gemaakt. In de periode van '51-'72 speelde Warmunda in de vierde klasse. Heel toevallig viel de entree in de KNVB samen met het in gebruik ne men van het sportcomplex op het Over- boschcomplex. Langs de lijn Warmunda kent vanaf het begin van dit seizoen een supportersvereniging met de originele naam 'Langs de Lijn'. Haar voorzitter Peter de Winter schat dat van de 120 aangesloten supporters de helft bij Warmunda voetbalt. Het idee om een supportersclub op te richten ning over de afstelling maar tijdens de trainingen merkte ik al dat een goed re sultaat tot de mogelijkheden behoorde en de vijfde tijd in de trainingen gaf mij veel vertrouwen in het verloop van de race", aldus de MTS-student. Vorig seizoen debuteerde Middeldorp in de Formule Renault en bevestigde daar zijn talenten. Hij had tot de laatste race uitzicht op het Benelux-kampioen- schap maar uiteindelijk bleek de erva ring van Franc ten Wolde de doorslag te geven. Maar met twee overwinnin gen bleek Oscar Middeldorp klaar te zijn voor de overstap naar de Formule Opel-Lotus. Ambitie Oscar Middeldorp steekt zijn ambities niet onder stoelen of banken en houdt zijn blik gericht op de Formule 1. „In het verleden zijn er al heel wat Opel- Lotus kampioenen doorgedrongen tot kwam oorspronkelijk van trainer Bundsma, maar De Winter werkte het verder uit. „Ik vond altijd dat de spelers zich niet echt betrokken voelden bij de club. Ze speelden alleen een potje voet bal en vertrokken". 'Langs de lijn' orga niseert aktiviteiten, om zo geld in te za melen voor de verbetering van het club huis. „We hadden onlangs een bouten avond, dat was een loterij waarbij een levend varken gewonnen kon worden. Die avond was een groot succes". Carnaval Volgens Van der Poel moeten niet- Warmonders vaak even wennen aan de de bovenste regionen van de 'e'nzitters, zoals de Formule 1 en Formule 3000. Het merendeel van de races wordt in het voorprogramma van de Grand Prix verreden en de teambazen volgen onze verrichtingen nauwgezet in de hoop nieuwe talenten te kunnen ontdekken. Het is dus voor mij heel belangrijk dit seizoen goed te presteren en op die ma nier de belangstelling te wekken van de grote race-teams". Hoewel de wedstrijd in Zandvoort niet voor een kampioen schap telde stond er toch een groot in ternationaal veld aan de startlijn. „Een ideale gelegenheid om mijn krachten te meten met de concurrentie. Mijn start was erg goed waardoor ik al snel de strijd voor de koppositie aan moest gaan met de Italianen Martini en Cales- tani. De enige die ik niet kon verschal ken was de Belg Eyckmans maar bij de technische keuring na afloop bleek ech ter dat de motor van de Vlaming onre- gelementair was zodat hij werd gedis- eigen gedachten en visies van Warmun- da-spelers. „Voor een Warmonder is carnaval bijvoorbeeld net zo belangrijk als voetbal. Als het mogelijk zou zijn om in het carnavalsweekend vrij te ne men, dan deden we dat. Maar de KNVB snapt het niet". Dit seizoen mis te het eerste team van Warmunda haar keeper en enkele basisspelers die in de Raad van Elf andere verplichtingen hadden. De Voorburgsc trainer Bundsma heeft zich volgens Van der Poel erg goed aangepast aan de dorpsmentaliteit. Toch gaat hij volgend jaar weg, na drie jaar de scepter te hebben gezwaaid. Hij wordt opgevolgd door Schouten, die op kwalificeerd waardoor ik de race op mijn naam kon schrijven". Vorm Middeldorp heeft echter niet veel tijd om op zijn lauweren te gaan rusten. Volgende week zondag staat het Duits kampioenschap op het programma. Op het circuit van Hockenheim moet de Woubruggenaar proberen zijn goede vorm vast te houden. „Ik heb daar wel vertrouwen in. De afgelopen weken hebben we wat meer kunnen trainen waardoor we wat meer over de afstel ling van de auto te weten zijn gekomen en ik weet zeker dat er nog heel wat in zit". Hoeveel dat is blijft voorlopig nog koffiedik kijken maar Middeldorp heeft tot de laatste race op het circuit van Estoril de kans om te laten zien of zijn ambities overeen komen met zijn mogelijkheden. De sportieve prestaties van Warmunda blijven dit jaar wat achter maar dat heeft weinig invloed op de sfeer binnen de vereniging. U FOTO: HENK SNATERSE dit moment nog trainer is bij VNL. Dit seizoen draait Warmunda slecht. „We hebben het vermoeden dat het komt door het grote aantal oefenwed strijden voor de aanvang van de compe titie", aldus Van der Poel. „We hebben toen wel 15 wedstrijden gespeeld. Hier door is misschien de honger naar de bal verdwenen". Toch heeft de club dit sei zoen enkele aardige speldeprikken uit gedeeld tegen de 'grote' clubs als I-eid- sche Boys en Teylingen. „Tegen Teyli ï- gen is het altijd een soort derby, dan doen we er een schepje bovenop. Waar schijnlijk heeft het te maken met het verleden, toen er door Teylingen wel eens spelers werden weggekocht. Roem Het gaat niet goed met Mark Ens. Vorig seizoen dwong de FC Lisse-spits nog bij vriend en vijand respect af voorde manier waarop hij veelvuldig het bruine monster in het net wist te mikken. De clubs ston den dan ook in de rij om de topschutter van Lisse in te lijven. Ens bleef echter op Ter Specke omdat hij vertrouwen had in de ambities van de geelblauwen. Maar roem is vergankelijk. De ster van Mark Ens verbleekte en de laatste weken moet hij noodgedwongen plaats nemen in de dug-out en blijft zijn balcontact meestal beperkt tot de warming-up met de pupil van de week. Tijdens de schaarse inval beurten toont Ens zich nog steeds zeer ij verig maar het gebrek aan ritme en zelf vertrouwen zorgen ervoor dat zijn acties nauwelijks rendement opleveren. Er moet dus iets gebeuren. Wij van Hutspo(r)t re- j kenen er dan ook op dat Mark Ens de handdoek niet in de ring gooit maar ge woon laat zien dat zijn vormcrisis van tij delijke aard is. Want een echte spits, en dat is Ens, verleert het scoren nooit. En wie kan dat nu beter weten dan zijn hui dige trainer Ruud Bröring. Het komt wel weer goed met Mark Ens. Zinloos De basketballers van Leiden kloppen steeds nadrukkelijker op de poort van de eredivisie. De ploeg van trainer-coach Bert Samson heeft vanavond tegen Blue Herons nog een noot te kraken en als dat lukt dan is de kans groot dat Leiden zijn rentree maakt op het hoogste niveau. Maar ondanks deze goede berichten kle ven er nogal wat haken en ogen aan de promotie. Want ook bij Leiden ligt het slijk der aarde niet voor het oprapen en zonder een goede financieele basis lijkt een avontuur in de eredivisie zinloos. Het zoeken van een sponsor heeft dan ook de grootste prioriteit bij de beleidsdragers van Leiden. Het is te hopen dat deze mis sie lukt want in een grijs verleden werd het bewijs geleverd dat (op-basketball in de Sleutelstad levensvatbaar is. De bomvolle Groenoordhallen staan menig liejhcbber nog op hel netvlies gegrift. Dat lijkt in de huidige situatie nog ver weg maar hoop doet leven. Body-warmer Veel voetbalclubs in de Leidse regio heb ben de laatste jaren met hetzelfde pro bleem te kampen. De aanwas van jeugdi ge leden neemt steeds meer af en het voortbestaan van de verenigingen komt dan ook in gevaar. Om deze ontwikkelin gen een halt toe te roepen worden er bin nen de clubs tal van acties gehouden om de jonge leden aan zich te binden. Een jeugdhonk, ftlm-en bingo avonden zijn enkele methodes om de jonge talenten binnen de club te houden. De ontwikke lingen gaan de laatste tijd echter veel ver der. In Amsterdam heeft de voetbalver eniging Madjoe de zaken energiek aange pakt. Iedere jeugdvoetballer bij deze club kan zich beperken tot hel kopen van een paar voetbalschoenen: de tenue 's worden door de club beschikbaar gesteld. Maar dat is nog niet alles. Op de wedstrijdda gen dragen de meeste spelers een 'club kostuum' bestaande uit een body-war mer, met sweater en trainingsschoenen. Wij van Hutspo(r)t vrezen dat we binnen kort ook in onze regio kennis zullen ma ken met deze uitwassen van voetbalgekte. Roem.... FOTO: ANDR'E VAN HAASTEREN

Leidse Courant | 1992 | | pagina 35