>e Muur die nooit wordt afgebroken Ton Boot verwijt basketbalbond kortzichtige 'bobo-politiek' •Souoant SPORT 21 Gascoigne doorstaat eerste keuring Lazio Het zijn niet allen slagers... zaterdag 4 april 1992 VOETBALLERLEI rginho verlaat ;g Leverkusen r Leverkusen heeft het pokerspel rond aziliaan Jorginho verloren. Hoewel de |nmer vier van de Bundesliga de verdedi- |de middenvelder een jaarsalaris van een miljoen gulden heeft geboden, kte de aanvoerder van het Braziliaanse I bekend na drie jaar aan het eind van seizoen te vertrekken. De 27-jarige pamerikaan zegt dat hij betere aanbie- en heeft. „Ik kies voor het einde van de i tussen Bayern München en een Itali- i club", verklaarde Jorginho. Leverku- raagt meer dan vijf miljoen gulden aan sfergeld voor de voetballer, die in 1989 fiets meer dan een miljoen van Flamen- werd gekocht. Paul Gascoigne heeft de eerste keuring van Lazio Roma doorstaan. De clubarts van de Italiaanse club was tevreden over de voort gang van het genezingsproces van de mid denvelder. Gascoigne liep vorig seizoen in de finale om de FA Cup een zware kniebles sure op. De spelbepaler van Tottenham Hot spur en het Engels elftal werd geopereerd. Kort daarvoor was hij voor 5,5 miljoen pond sterling (17,6 miljoen gulden) door de in fi nanciële nood verkerende Spurs verkocht aan Lazio Roma. De koop blijft geldig indien Gascoigne voor 31 mei voor honderd procent fit wordt verklaard. Deze week stelde de clubarts van Lazio Roma zich in Londen per soonlijk op de hoogte van de vorderingen in de revalidatie. Silvio Berlusconi pleit opnieuw voor een Europese competitie Silvio Berlusconi, de eigenaar van AC Milan, heeft opnieuw gepleit voor een Europese competitie. In een interview met het blad Guerin Sportivo stelt Berlusconi dat het Europese bekertoernooi met een uit- en een thuiswedstrijd uit de tijd is. „De grote clubs", zegt de multi-miljonair, „steken enorme bedragen in hun elftallen, maar het risico blijft bestaan dat het Europese toernooi in één ronde afgelopen is. De huidige manier, met een competitie voor de laatste acht in twee groe pen van vier, is een verbetering, maai- het doel moet natuur lijk zijn een volledige competitie, die zich over het hele sei zoen uitstrekt. Voor Berlusconi is het clubvoetbal het enig belangrijke, zoals deze week bleek toen op zijn aandringen de vriendschappelijke wedstrijd Nederland-Italië van het programma werd geschrapt. „Ik geloof', vertelde Berlusco ni, „dat nationale elftallen de ontwikkeling van het moderne voetbal belemmeren. Zowel sportief als economisch zijn de belangen van de clubs veel groter en zo hoort het ook". Schuster houdt fans voor lapje De Duitse voetballer Bernd Schuster (32) heeft heel Spanje voor de gek gehou den met zijn aankon diging dat hij Atleti- co Madrid en de Spaanse competitie na twaalf jaar zou verlaten. Het bleek een 1 aprilgrap, naar goed Duits en Euro pees gebruik, zo dacht Schuster. Hij hield er echter geen rekening mee dat het in Spanje de gewoon te is om elkaar op 28 december voor de gek te houden. Pallister voetballer van het'jaar De Engelse spe lers hebben Garry Pallister tot voet baller van het jaar gekozen. De grootste belofte is clubgenoot Ryan Riggs. Ook vofig jaar gingen beide on derscheidingen naar Manchester United, toen wer den Mark Hughes en Lee Sharpe ge kozen. BERT SCHAMPERS eraardsbergen - froeger zeiden Vlaamse oeders tegen hun stoute nderen: 'Pas op, of ik zet op de Muur van Ge- ardsbergen'. Diezelfde uur waarop in de loop ir jaren honderden vol- assen coureurs weenden skinderen, dat is nu een (gepoetst bergje waar agersjongens fluitend »enop fietsen. barre Muur van Geraards- gen, waarlangs heen achter ggen en struiken de boeren- ernen in hinderlaag lagen van uitputting neergestre- i renners mee naar hoeve alkoof te sleden, die Muur Verschrikking is nu een Drt fietsbedevaartsoord. Op Muur valt geen wedstrijd :er te winnen en geen deer- meer te bekennen", een van zijn sportcolumns, de journalist Jan Wintraec- n in de jaren zeventig voor aantal Nederlandse kran- schreef en waaruit boven land citaat komt, wekte hij indruk dat de Muur niet zo- ag lel voorstelt. Maar wie zijn ■ste voorzichtige stappen op glibberige steile kasseistro- n zet, vraagt zich toch af hoe slagersjongens hier flui- i naar boven fietsen. En dat de Muur geen wedstrijd ier te winnen is, dat klopt tuurljk ook niet. Op deze ist in de Vlaamse Ardennen mmers al zo vaak de Ronde Vlaanderen beslist. Wie !r vooraan zit en niet opge- ten is in het peloton, dat im- :rs steevast stilvalt op het :ilste stuk van de kasseien, eft goede kans als eerste de streep te gaan in het itien kilometer verderop ge en Meerbeke. Nee, de Muur geen opgepoetst bergje, ar een heuse kuitenbijter ;t vooral op de top een ex- em slecht, deels ingezakt gdek. devaartsoord »r de paters Jozefieten is raardsbergen het hoogte- nt in de Vlaamse Ardennen, anop de Oudenberg rusten blikken van bedevaarders toeristen op de heerlijke kte van Zuid-Vlaanderen. de helling aan de voet van Berg ligt de stad, een der dste uit ons land. Als een zil- ren lint slingert de Dender het landschap. Het pano- ma dat zich ontrolt in alle Slechts een klein stuk van De Muur is geplaveid. Even verderop dienen de renners over de kasseien te fietsen. richtingen rondom de Ouden- berg mag gerekend onder de mooiste van gans België..." De tekst dateert van 1957 en staat in het foldertje dat je voor 10 frank mag meenemen uit de kapel van O.L. Vrouw van de Oudenberg. Want, behalve dat de Muur dan misschien een fietsbedevaartsoord is, staat op de top een heuse kapel, waar een Mariabeeldje wordt ge koesterd, dat echt wonderen moet hebben verricht. Het is al tegen zeven uur als pater Aardbeliën de kapel op de Oudenberg wil sluiten. De geestelijke mag niet klagen over belangstelling. Zijn kerk je is altijd goed gevuld, vooral in de zomer. Maar op de dag dat de Ronde van Vlaanderen er passeert, gaat de deur reso luut op slot. „Ze zouden de stoelen mee naar buiten ne men om er op te zitten. Daar gaat toch niet", zegt pater Aardbeliën, die als een goed huisbewaarder op zijn kapel past. „Als het slecht weer, dan zouden ze hier komen schui len en wordt alles vuil. Dat is op zich niet zo erg, maar deze mensen komen hier niet om te bidden, hè. Ze kunnen beter naar de staminee gaan". Vroeger bleef de kapel tijdens de belangrijkste Vlaamse wie lerklassieker wel gewoon open. De voorganger van pater Aardbeliën was zelf een groot liefhebber. Het klooster van de paters Jozefieten is amper vijf tig meter van de kapel. Daar zal pater Aardbeliën zondag de koers op het televisiescherm bekijken. „Ach", bekent hij. „ik volg het wielrennen niet zo. Ik ken zelfs de namen niet van de renners. Ik weet dat on langs zich iemand heeft willen dopen, ik bedoel doperen". De hemel te rijk Terwijl de pater afdaalt naar het klooster, passeert een wiel renner hijgend de top van de Muur op de Oudenbejg. Het hoofd hangt naar beneden. Zijn maatje is dertig meter la ger blijven steken bij de uit spanning 't Hemelrijk. Uitge teld bestudeert hij de menu kaart. Op de dag van de Ronde van Vlaanderen biedt 't He melrijk voor 750 Belgische franken een klassieke, maar calorierijke Vlaamse maaltijd met een gegarneerde Ardeen- se schotel, Witloofroomsoep, Ossetong in madeirasaus met kroketten en koffie met matte- taart, het streekgerecht bij uit stek. Vijfhonderd meter van de Muur van Verschrikking woont Eddy Vuylsteke. Hij is betrokken bij het sportcomité Geraardsbergen, dat verant woordelijk is voor de doortocht op de Muur. De dienst Toeris me van de gemeente dacht dat Vuylsteke wel iets zinvols wist te vertellen over de 825 meter lange klim, met een gemiddeld stijgingspercentage van 9,3 procent. Eddy Vuylsteke is niet in beste doen als ik me bij hem meld. Nu ben ik altijd al op m'n hoe de voor een gesprekspartner met een geverfde haardos, maar 'de man van de Muur' is op dit uur van de dag boven dien niet meer zo helder. Maar ja, het is 1 april, de dag FOTO: AP dat de anders zo serieuze En gelse krant The Times op haar voorpagina meldt dat het ko ninkrijk België met ingang van vandaag ophoudt te be staan. Wellicht had Eddy Vuyl steke wat te vieren. Hoe dan ook, als hij zich goed voelt, loopt hij er graag eens naar toe. Naar de Muur, die vanaf de Oudenberg inder daad een fraai uitzicht biedt over het Vlaamse land. De top ligt op 110 meter boven de zee spiegel. Maar voor de renners die, komende vanuit de veel la ger gelegen Weverijstraat, linksom de Denderstraat in draaien, wacht dan eerst nog een verdraaid lastige klim op een weg die steeds smaller en steiler wordt. Op een bepaald gedeelte bedraagt het stij gingspercentage maar liefst 20 procent. En dat op kasseien. Beslissing „De Muur kennen ze overal", weet Vuylsteke. „Hier komt de massa naar toe, vooral uit Ne derland. Hier valt in de Ronde van Vlaanderen doorgaans ook de beslissing. De coureur in conditie laat zich op de Muur van Geraardsbergen zien. En ben je er hier niet bij, dan kan je het wel vergeten". Een slim me renner houdt wat reserves voor deze voorlaatste van in to taal veertien hellingen, die de 76ste editie van de Ronde van Vlaanderen zondag telt. Na de Muur volgt even verderop nog de Bosberg,! 1350 meter lang, maar niet zo steil. Vanaf de Bosberg is het 12 kilometer naar de finish in Meerbeke. Vanuit zijn ietwat protserige villa kijkt Eddy Vuylsteke uit op de Bosberg. Hij pleegt zelf nog wel eens te fietsen en denkt dan vaak: 'Tsjonge, hoe kom ik deze berg nog op...' Tour Is de Ronde van Vlaanderen voor Geraardsbergen het jaarljkse hoogtepunt, dit jaar zullen ze daar helemaal uit hun bol gaan. Na tien jaar doet in juli ook de Ronde van Frankrijk, in een poging de na kende eenwording van Europa te symboliseren, de Muur weer aan. Eind juli is er dan nog een criterium, waarbij de prófs maar liefst twintig keer de hel ling beklimmen. Vorig jaar won daar Johan Bruyneel, het Vlaamse klimtalent. Maar die woont ook aan de voet van de Bosberg en kent de streek op zijn duimpje. Nee, Johan zal de Ronde van Vlaanderen niet winnen, weet de wielerexpert Vuylsteke. „Let op, wie in de Driedaagse van de Panne een goed klassement rijdt, is meestal ook goed in de Ronde van Vlaanderen." Bovenop de Muur, vlak onder de kapel, lig gen de kasseien schuin om hoog. Misschien zijn zo ooit wel zo gelegd, en hebben het verkeer en de natuur het weg dek verder aangetast. Hier, op het smalste stuk, ver toont de Muur ouderdomsver- schijnselen. De weg is er inge zakt, er zijn gaten. In de berm is geen boerendeerne meer te bekennen. Wel staan er overal kapelletjes, die de paters Joze fieten daar hebben geplaatst om de bedevaartgangers in de goede stemming te krijgen bij het beklimmen van de Ouden berg. De renners zullen er weinig oog voor hebben. Die hebben al moeite genoeg om zich staande te houden. Is er nooit aan gedacht om de slechte kas seien te vervangen? „Ah nee", reageert Eddy Vuylsteke ge schrokken. „Da mag nie..." Een jaar of wat geleden is een stuk kasseistrook geasfal teerd. Dat was volgens Vuyl steke een klein drama. „De Muur moet zo blijven", vindt Vuylsteke. door FRANK WERKMAN In de sportwereld wordt geslikt en gespoten bij het leven. Slechts op die manier houdt menigeen zich op de been of tracht via een oppeppertje een keer aan de wurgende greep van de anonimiteit te ontsnappen. De laatst bekend geworden fraudeur is de Belg Ludo de Keulenaer, die al te boek stond als een 'slikker avant la lettre' dank zij het weergaloze stukje cabaret van Gerard Cox. Die voerde jaren geleden al een zekere Polleke op uitJezus Eik, die tot den strot vol zat met den drog. Als toppunt van hilariteit liet Cox Polleke bij d'n kontrole een fleske ochtendwater inleveren van de zwangere vrouw van z'n schoonbroer. Polleke hing, aan de hoogste boom en kon zijn verdere pedaleursactiviteten wel schudden. Cox moet bij het voordragen van die tekst zijn geïnspireerd door Piet Rentmeester, een zunige Zeeuw die het zelfs zonde vond zijn eigen uri ne vooreen testje af te staan. Om die reden had hij van zijn vrouw een voorraadje meegekregen. Die, ohzunne, echter ook in den blijde maar daarvan niet op de hoogte bleek te zijn. Rentmeester ontkende natuurlijk bij hoog en bij laag dat hij had gepakt. Maar zwangere wielrenners rijden alleen in het vrouwenpeloton, dus Piet kon het rentenieren verder wel vergeten. Naar verluidt zou hij zich later wel in de dope-handel hebben gestort. De bij mijn weten fraaiste truc om de heren controleursom de tuin te leiden staat nog steeds op naam van Michel Pollentier. Die had na een etappe in de Tour de France een heel ingenieuze constructie onderzijn oksel zitten. Vanuit die blaas, die hij waarschijnlijk pompend op en neer moest bewegen om het ding tot 'afscheiding' te brengen, trachtte hij de controle een rad voorde ogen te draaien. Hetgeen op een jammerlijke mislukking uitdraaide, omdat Pollentier het apparaat - voor zo ver ik me kan herinneren - liet vallen. Waarop de bergkoning de smaad moest proeven dat de onder de bolletjestrui geïnstalleerde kunstmatige urinepomp hem ook wegspoot uit het wielerpeloton. Maar terug naar Ludo de Keulenaer. Deze coureur stond bekend als de ideale waterdrager. Een meesterknecht, zo gezegd. Zeeuw Jan Raas. die zelf ook nog wel eens een aspirientje nam als hij hoofdpijn had, was met hem maar wat in zijn sas. Tot voorkort dan. Want toen Ludo moest bekennen dat hij een of ander pilletje had geslikt om die dag in de E3-prijs van voren te koersen, slechts als 36e ei ndigde en bij loting werd opgeroepen voorde controle zat het fout. Raas, even onverbiddelijk in zijn onmogelijke en onmenselijke eisen aan de coureurs als bij zijn straffen aan diezelfde, voöral daarom naar drog grijpende renners, schopte De Keulenaer er onmiddelljk uit. Makkelijk handelen bij een middelmatige pedaleur, maar wat weinig begripvol bezien tegen zijn eigen achtergrond. Die bewees dat toppers zich zo'n akkefietje wat simpeler kunnen veroorloven dan een waterdrager. Daar weten Raas, Zoetemelk en Theunisse alles van af. Ondertussen heeft Ludo de Keulenaer laten weten te hebben gegokt en verloren. Dat siert hem. Tevens verklaarde hij zijn oude stiel weer op te pakken en een slagerij te openen. Waarmee de nieuwste ex-prof zo ongeveer in een identieke branche terecht komt. immers, zoals een recent onderzoek in het periodiek van de Cosumentenbond opnieuw en eens te meer bevestigde: er zit nogal wat kaf onder het koren bij deze witte jassen. Vooral de manier waarop het gehakt wordt bereid, of liever de gedaante waarin dat over de toonbank gaat, wekte weer eens afgrijzen alom op. Als ik in de buurt van de Kastanjedreef in Kapellen zou wonen zou ik voor mijn tartaartje en biefstukje toch gauw nog een straatje om gaan. Want het is wel de goden verzoeken als op doping betrapte wielrenner een slagerij te beginnen. In die branche gaat Ludo de Keulenaer nu dus trachten verder in zijn leiiensonderhoud te voorzien. Weliswaar ken ik de kreet 'Het zijn niet allen slagers die lange messen dragenmaar toch. Als je bij Vleeschhouwerij De Keulenaer een half onsje gekookte worst koopt, weet je waarschijnlijk helemaal niet watje in de kuip hebt. door AR IE VAN DIJK ISDUINEN De succes je Nederlandse basketbal- ch van het laatste decen- m is absoluut Ton Boot. zijn huidige club Commo- Den Helder pakte Boot de ste drie seizoenen de titel, otaal (met ook zijn Bossche scoorde Boot zevenmaal, voormalige Amsterdammer rellicht ook de meest uitge- )ken coach. Bewonderd in lerskringen, neemt hij in nedia nooit een blad voor tond. ef en eerlijk' noemt hij zelf, Boot zegt wat hij van taken vindt. Zoals van het teurisme binnen de bas- (albond, waarmee hij de aanveegt. En de in zijn onrechtvaardige kritiek ijn ploeg, die hij afdoet met lien als jaloezie' en zelfs Desondanks staan vakmanschap en gedre- nheid buiten kijf. Zodat van Helder een vierde titel op wordt verwacht. Portret van n kluizenaar, voor wie bas- foal en vooral winnen een ssie is geworden. (esprek vindt niet toeval- aats in het Beatrixhotel in duinen, een soort Den er aan zee. Want deze lo- &e hotel blijkt vrijwel dage- een uitvalsbasis te zijn Boot. „Na de ochtendtrai- ig doe ik altijd een duur- "Pje in de duinen en zwem dag ook een kilometer in 'zwembad van het hotel," helt hij. „Daarna een Turks bad en dan kan ik er weer te genaan. Ik voel me dan weer sterk. Ook in mijn positie te genover de jongens. Kijk, ik eis heel veel van hen. En dat kan makkelijker, als je dat van jezelf ook doet". Creatief De duinen geven Boot boven dien extra inspiratie, zo ont dekte hij. „Tijdens het lopen ben ik altijd met probleempjes binnen het team bezig. En als ik terugkom, heb ik ze alle maal opgelost. Onder het lo pen heb ik ook de stof bedacht voor enkele boekjes ('Man-to- man defense' en 'Fast-break' red) en scripties bedacht. Ik heb weieens gehoord, zonder arrogant te willen zijn. dat gro te wetenschappers tot hun theorieën kwamen onder het wandelen. In de natuur ben je blijkbaar heel creatief." Boot filosofeert het liefst in zijn eentje over het waarom der dingen, in casu basketbal. Meningen van anderen vindt hij aardig, maar niet meer dan dat. „Ik leef vrij geïsoleerd, dus heb alleen mijn eigen ach tergrond en een beetje litera tuur. Dus doe en bedenk ik bij na alles zelf. Het grappige is dat, wanneer ik Amerikaanse coaches tegenkom, die altijd zeggen dat het zo moet". Full-time Inmiddels zit Ton Boot in zijn tweede jaar van een driejarig contract als full-time coach bij Den Helder. Een baan als gym nastiekleraar gaf hij daarvoor op. Met succes tot op heden. Vorig jaar werd hij kampioen en dit jaar zit een titel in het vat. De Helderse bestuurderen wilden zijn contract dan ook tussentijds verlengen. „Maar ze kwamen toen het goed ging. Ik heb gezegd, dat ze maar moesten terugkomen als het slecht zou gaan. Daar hecht ik meer waarde aan. Op zich raar in de sportwereld, waar je je kans moet pakken, als die zich voordoet. Bij mij is het echter andersom". „Het interesseert mij ook nul komma nul of ik ontslagen word. Dan ga ik desnoods op de markt staan. Ik heb zelf mijn respect, daar kan nie mand aan tornen. Ik laat het niet van anderen afhangen. Ik heb te vaak meegemaakt, hoe je de grote man bent als je wint maar dat je de gebeten hond bent voor diezelfde mensen als je verliest". Toch laat kritiek Boot niet he lemaal koud. Ook al leest hij bijna geen krant ('ik heb alleen de Telegraaf) en leest hij inter views zelden na ('dan erger ik me alleen maar'). Met name de als zwak beoordeelde optre dens in de Europa Cup staken de coach toch. „Ik kan me er niet altijd aan onttrekken. Ik heb gemerkt, dat het je beïn vloedt. Vooral in november, toen we ook een mindere pe riode hadden, ging het plezier weg. We kregen zoveel nega tieve zaken over ons heen. Na de Haarlemse Basketballweek, toen we door het Nederlandse publiek werden uitgefloten, dacht ik zelfs dat het verkeerd zou gaan". Boots zelfrespect bleek echter te sterk. „Ik heb de jongens ge zegd, dat we trots moeten zijn op onszelf. Wat stelt het Neder landse basketbal in Europa nu voor? We horen bij de onderste regionen. Terwijl onze ploeg nu in de top speelt. Weliswaar op onze tenen, maar we horen erbij. Dat is knap". Vooral de kritiek in eigen land vindt Boot waardeloos. Er is zelfs een tendens, dat een ne derlaag van de veelvoudige landskampioen wordt toege juicht. „Allemaal jaloezie", zegt een nu fel wordende Boot, die nu op een gevoelige plek geraakt lijkt. „Je hebt altijd het mechanisme, dat verlies van de favoriet goed is voor de spanning. Daarom hoopt men, dat Feyenoord wint van PSV. Maar tegen ons is het haat. Mensen hopen, dat we op onze bek gaan. En waarom? Ik snap het niet. Wij proberen basket bal professioneel omhoog te krijgen en dan wordt er zo ge reageerd". Aantrekkelijk Misschien dat Den Helder geen aantrekkelijk basketbal speelt? „Een tegenvraag: wat is nu aantrekkelijk? Dunken? Wij dunken meer dan onze te genstanders! Je moet ons na tuurlijk niet vergelijken met de Arnerikaanse NBA-profs. Dit is Nederland". De spelers lopen patroontjes als robots dan. „De jongens in mijn ploeg hebben meer vrij heid dan in welke ploeg dan ook", weerlegt Boot. „We spe len alleen met dezelfde princi pes. Weet je. die Amerikaanse coach bij Weert, Rusty Blair, riep een paar jaar geleden, dat hij ons van haver tot gort ken de. Wat bedoelde hij daar nu mee? De principes kent ieder een, maar het gaat om het toe passen. Hij zou ons wel even stoppen. Nou. we hebben ze er keihard uitgeknikkerd". Laatste poging: de spelvreug de straalt er niet bepaald vanaf onder het zogenaamde 'juk' van Boot'. „Maar die hebben ze absoluut. Alleen meer ingeto gen. Dat hebben ze geleerd. De goede en slechte momenten relativeren ze. Na Donar, toen we met zestig punten verschil wonnen, schreef een krant dat ze er amper lol aan beleefden. Nou, ze waren verschrikkelijk blij in de kleedkamer. Soms zijn ze ook verschrikkelijk te leurgesteld. Ze hangen het al leen niet aan de grote klok". „Ik denk, dat dat goed is. Je moetje emoties onderdrukken als basketballer. Ik dwing ze daar niet toe, maar zie liever toch dat ze emoties onderdruk ken. Van Cruijff en Maradona zag je die toch ook amper? Als je teleurgesteld bent. helpt je dat niks. Dat stimuleert de te genpartij alleen maar". Plausibel Toch was een opleving onder de vele Helderse internatio nals opmerkelijk na een tripje met het Nederlandse team, waar ze vrijuit konden spelen. Ton Boot: „Het basketbal glijdt af en de bond doet er niets structu reels aan". FOTO: SP Prompt daarna won Den Hel der sensationeel van de Spaan se topper Estudiantes. Een schot voor de boeg, Boot wordt nog feller. „Bevrijd van mij, schreven ze. We hadden een mindere periode, maar als coach kijk je daar overheen. Spelers leven op het moment. Ik zat daar dus niet mee. Maar wat heeft de Nederlands team nu gepresteerd. Nul komma nul, nul, nul in het kwadraat toch? Ze winnen met mazzel van België thuis en verliezen van Turkije en Tsjechoslowa- kije. Onder de druk vandaan? Met een resultaat van niks, ja." Van de nationale ploeg door naar de Nederlandse Basket balbond (NBB). Een stok paardje voor Boot, die op voet van oorlog leeft met de be stuurderen. „Het basketbal glijdt af en ze doen er niets structureels aan. Maar eigen lijk heb ik het al opgegeven. Steeds komen ze weer met zo genaamde plausibele verkla ringen. Op persconferenties, want met mij aan tafel zitten durven ze niet. De NBB is net zoals de Nevobo. Zoals die gt manipuleerd hebben met Brokking en nu weer met Se- linger. Ze onthouden hem in formatie en dan komt die Funk op tv met een zo'n plausibele verklaring. Selingcr ontplofte en terecht. Funk is niet eerlijk. Die moet afgebrand worden. Zo'n man is gewoon gevaarlijk, weg ermee". Jeugd De NBB verwijt Boot eenzelfde kortzichtige bobo-politiek. „Er is geen beleid. Nu wordt in eens alles weer op het Neder landse team gestort. En de jeugdteams gaan drie jaar op sterk water. Niet eens interna tionale ontmoetingen. Terwijl je het van je jeugd moet heb ben. Op termijn worden we steeds slechter. Als deze gene ratie is uitgespeeld, vrees ik het ergste. De volgende is om te huilen. Maar niemand die zegt: laten we eens nadenken over wat die Boot zegt. Nee, dan zeggen: daar heb je hem weer".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21