LEIDEN OMGEVING I Politie regio Leiden jeleeft 'zeer rustige' ïieuwjaarsviering f A IcidócSomxmt Vete loopt uit op schietpartij CcidócSouwnt Hou 't droog! DONDERDAG 2 JANUARI 1992 ukenrode Leiden rdt door de litie legenomen. FOTO: HENK DE ENDE LEIDEN Een 36-jarige man uit Zoetermeer, die in een pand aan de Beukenrode in Leiden woont, is op nieuwjaarsmorgen aangehou den nadat hij zijn buren had beschoten. De broer van zijn vriendin werd eveneens in gerekend omdat hij bij de zelfde familie met een honk balknuppel de ruiten had in geslagen. De schietpartij was de climax in een al jaren durende vete tussen de man en zijn vriendin enerzijds, en de andere familie, die enkele huizen verderop woont. Kort na twaalf uur kwam de man op hoge poten naar buiten met het ver zoek om op te houden met het af steken van vuurwerk. De familie was dat echter niet van zins „want het is toch oudjaar". binnen en keerde even later met een vuurwapen terug. De familie vluchtte haar eigen huis in nadat de man eerst twee waarschu wingsschoten in de lucht had ge lost. Dwars door een ruit beschoot de man daarna de woning, waar bij een man door een kogel in het been werd geraakt. Hij moest worden overgebracht naar het Di- aconessenziekenhuis. De schutter verdween ijlings in Daarop ontstak de man pas wer- zij" eigen woning en hield zich kelijk in woede. Hij liep zijn huis enige tijd rustig, totdat de politie arriveerde. De 29-jarige broer van zijn vriendin wist hem naar bui ten te praten waar hij zich over gaf aan de politie. Toen de man was afgevoerd, ontstond echter een woordenwisseling tussen de zwager en de gedupeerde familie Die ruzie escaleerde in een nieu we aanval van de broer op de wo ning van de slachtoffers. Met een honkbalknuppel vernielde hij een groot-aantal ruiten. Ook deze man werd aangehouden. De 36-jarige Zoetermeerder zit nog vast. 1ARIETA KROFT en MONIQUE ROSO IIDEN/REGIO In navolging van het landelijke •ld hebben ook de politiekorpsen in Leiden en om- zing een 'bijzonder rustige' nieuwjaarsviering gehad. Leiden waren ,er wel traditioneel relletjes op de •k Marnixstraat/Willem de Zwijgerlaan maar daar efde de Mobiele Eenheid niet in actie te komen. Dat iest wel in Alphen aan den Rijn, waar vijf charges •rden uitgevoerd tegen een grote groep jongeren die h zoals elk jaar had verzameld op de hoek Prins rnhardlaan Zoutmanlaan. Leiden werden dertien nsen aangehouden, voorna- lijk op verdenking van ver- ling en openlijke geweld- ging. Een aantal van hen nog vast. Voor de klok van lalf uur was het volgens po- woordvoerder A. Kuijt op- lend rustig. Er werd alleen groot aantal brandjes ge- die door politie en dweer in de kiem werden loord. Tussen twaalf en - bezorgden drie inci- ten het korps echter han- ivol werk. _)n even na twaalven een schietpartij op de Beu- irode zie daarvoor ook ers op deze pagina waar man gewond raakte en e mannen werden gearres- Rond kwart over één rden op de Agaatlaan drie geren aangehouden, uit een ep van ongeveer dertig ïsen. Zij lieten in de Ste- shof een spoor van verme en achter. Een telefooncel d totaal vernield, de slag van de Stevensbrug bewerkt, twee ruiten het brugwachtershuisje uvelden, terwijl op de atlaan boompalen en abri's er handen werden geno- en een deuk in een auto d geslagen. per een half uur later wer- in de Van Limburg Sti- istraat twee mannen aan- ouden, een Oegstgeeste- van 34 en een Leidenaar 45. Rijdend door de Van iburg Stirumstraat was de uit Oegstgesst bekogeld stenen en vuurwerk, rop stapte hij uit en begon ;ijn beurt ruiten in te gooi- >ij verschillende woningen. 45-jarige buurtbewoner ie dat niet en sloeg de man een lange stok op het fd. Voor de hoofdwond die daarbij opliep, moest hij laten behandelen in het :onessenhuis. Zijn belager nog vast wegens mishande- Idadigheid ugdevuren kregen dit jaar welijks een kans hoog op aaien. Het vuurwerkteam zich de laatste dagen ral beziggehouden met het limen van brandbaar ma- aal zoals kerstbomen, auto den en pallets, verdwaalde vuurpijl ver- aakte een kleine brand op achterbalkon van een wo- aan de Van 't Hoffstraat. rdat de brandweer ter tse was, hadden bewoners brand echter al geblust, irwerk is ook de vermoe- jke oorzaak van een brand en studentenhuis aan het enburg. Een kamer brand- daar geheel uit. Bij een kerij aan de Korevaar- at werd vuurwerk naar len gegooid maar een he iende brand werd door te buurtbewoners geblust, iet filiaal van de openbare iotheek in de Stevenshof brand gesticht. De idweer kon de schade be lt houden. De daders wa- binnengekomen door een aan de achterzijde van het d in te gooien, ladigheid was opnieuw het telwoord op de hoek van Marnixstraat/Willem de gerlaan. Passerende auto- Üisten werden bekogeld stukgegooide stoeptegels 'uurwerk. De politie achtte ituatie zo gevaarlijk, dat de Willem de Zwijgerlaan tussen de Gooimeerlaan en de IJssel- meerlaan enkele uren werd afgesloten. Eén 16-jarige jon gen werd wegens de aange richte schade aangehouden. Baby gewond In Alphen aan den Rijn moest de Mobiele Eenheid vijf keer in actie komen tegen een groep jongeren op de hoek van de Prins Bernhardlaan/ Zout manlaan. Volgens de politie waren hier 'de gebruikelijke incidenten'. Er lagen autoban den en een autowrak op straat, die bedoeld waren voor een vreugdevuur. Dit werd nog getolereerd maar er werd wel opgetreden toen langsrijdende auto's werden bekogeld. De ME moest zich een regen van flessen, stenen en vuurwerk laten welgevallen. Uiteindelijk werden twee mensen aange houden, waarvan er één, een 33-jarige Alphenaar, nog vast zit. Hij wordt morgen voorge leid aan de officier van justitie. De groep werd vooral vlak na middernacht actief maar de activiteiten doofden als een nachtkaars nadat een drie maanden jonge baby het slachtoffer was geworden. Het kind zat in een kinderstoeltje op de voorbank in de auto van een Haags echtpaar, Eén wel gemikte steen versplinterde de ruit van het rechterportier. In het Rijnoordziekenhuis moest het glas uit het gezicht 'van de baby worden gehaald. Het kind ligt er nog ter observatie. Een 18-jarige Alphense moest in hetzelfde ziekenhuis wor den opgenomen met hoofdlet sel toen zij rond twee uur door een dronken automobilist werd geschept op de kruising Burg. Bruins Slotsingel/Eisen- howerlaan. Ook hier zag de politie tot haar genoegen dat het wat rustiger was geworden dan voorgaande jaren. Toch wer den nogal wat telefooncellen bijna opgeblazen. In één cel werd zelfs een stuk metalen pijp gevonden, waaruit mag worden afgeleid dat het hier bijna om een echte bom ging. De politie vermoedt dat er eveneens vuurwerkbommen werden gebruikt in de Oude Ambachtenbuurt. Twee auto's werden gistermorgen terugge vonden met tientallen kleine putjes in de portieren, wat vol gens de politie duidt op het ge bruik van kogellagertjes of ha- Met uitzondering van Oost dorp verliep de jaarwisseling in Wassenaar rustig. Op drie gesneulvelde ruiten in een ge bouw aan de Zonneveldweg, is er in Wassenaar geen schade ontstaan. In de Herman Cos- terstraat stonden vuilcontai ners en meubilair in brand. Tijdens het ruimen van het vuur ontstond er een handge meen tussen de jeugd van Oostdorp en de politie. Daarbij werd alleen gebruik gemaakt van de korte wapenstok. Een politieagent raakte hierbij licht gewond. Op de Oostdorperweg heeft een vechtpartij plaatsge vonden tussen twee inzitten den van een auto en een aan tal passanten. Hierbij zijn vier aanhoudingen verricht. Even na vijven werd het ook in Oostdorp weer rustig. noemenswaar- „Niet dig" Twee winkelruiten in het cen trum van Hillegom moesten het ontgelden. Vier Hillegom- mers van 17 jaar werden aan gehouden omdat zij vuurpijlen de winkel in wilden gooien en vervolgens de politie hiermee bestookten. In de loop van de nacht zijn ze weer op vrije voeten gesteld. Voorts werd een auto die in de parkeerga rage stond, vernield en werd een ruit van het zwembad De Vosse aan de Vosselaan inge gooid. Gisterochtend rond vijf uur brandde vermoedelijk door brandstichting een hou ten woning aan de Oude Weerlaan helemaal af. De brandweer is met twee wagens uitgerukt. Het pand aan de rand van Hillegom stond leeg. In Voorschoten, Leidschen- dam, Katwijk en Noordwijk verliep de oud- en nieuwvie- ring ook heel rustig. Volgens een woordvoerder van de ge meentepolitie Katwijk waren er hier en daar wel wat ruiten gesneuveld en ontplofte er een enkele vuurwerkbom. „Niet noemenswaardig", aldus de politie. In Leidschendam wer den twee aanhoudingen ver richt vanwege vernielingen. In Noordwijk deden zich geen incidenten voor en er werden evenmin aanhoudingen ver richt. De politie had wel haar handen vol aan een forse uit slaande brand op de Koningin Wilhelminaboulevard (zie el ders op deze pagina). Voorbeeldig Een 26-jarige man uit Lisse is tijdens de nieuwjaarsnacht aangehouden nadat hij op de Kanaalstraat een 22-jarige Sas- senheimer met een bierfles te gen het hoofd had geslagen. De twee kregen ruzie nadat de Lisser een rotje voor de voeten van de Sassenheimer gooide. Het slachtoffer raakte licht ge wond aan zijn hoofd. Verder waren er wat kleine vernie- linkjes aan een paar auto's, af valbakken en werden enkele ruiten van een slooppand aan de Schoolstraat ingegooid. De brandweer rukte een keer te vergeefs uit omdat er door het vuurwerk in een. winkel aan de Poelmarkt een automatisch brandweeralarm afging. Al met al heeft „de jeugd zich voorbeeldig gedragen", aldus de tevreden politiewoordvoer der. In Noordwijkerhout viel de Omdat passerende auto's werden bekogeld met stukgegooide stoeptegels en vuurwerk vond de politie de situatie op de Willem de Zwijgerlaan tussen de Gooimeerlaan en de IJsselmeerlaan zo gevaarlijk dat zij daar in actie kwam. FOTO: HENK VAN DE ENDE viering reuze mee, vertelde de politie die een vergelijking trok met voorgaande jaren. Een Noord- wijkerhouter werd met een verbrand onderbeen overge bracht naar het AZL. Waar schijnlijk had hij in de Zee straat een rotje tegen zijn been aan gekregen. Na behandeling mocht hij weer naar huis. Ver der werden er twee Noordwij- kerhouters van circa 20 jaar aangehouden, wegens het ver nielen van brievenbussen bij het postkantoor aan de Dorps straat. De politie van Rijnsburg heeft waarschijnlijk een hoop overlast tijdens de Nieuwjaars nacht kunnen voorkomen doordat zij dinsdag vier Rijns- burgers hebben aangehouden. De vier bleken vuurwerkbom men en een groot aantal strij kers in het bezit te hebben. Dat was gebleken nadat de po litie op de dag een aantal wo ningen heeft binnengevallen en doorzocht. Afgezien van een paar ruiten die werden vernield en een vuurtje dat werd gestookt, bleef het rustig. Ook werd door de dienstdoen de agenten in Sassenheim de oudejaarsviering als zeer rustig omschreven. Zeker in vergelij king met voorgaande jaren bleef de schade beperkt. Als gevolg van vuurpijlen en der gelijke werden luifels van een winkel aan de Hoofdstraat be hoorlijk gehavend. Op de Warmonderweg/Rijksstraat weg werd in de loop van de nacht een auto in brand gesto ken. Deze is vroeg in de mor gen weggetakeld, nadat de brandweer de boel had nage blust. Het wegdek is door deze brand beschadigd. De politie van Warmond sprak van een gezellige sfeer in het dorp. Niettemin werd 'traditiegetrouw' weer een viertal auto's in brand gesto ken. Tevens werd een caravan met autobanden aangestoken. De brandweer heeft de wrak ken nageblust. Ook Voorhout beleefde een rustige oudejaarsviering, be halve hier en daar wat vuur- werkoverlast. „Saai" Behoudens wat telefoontjes na twee uur over vuurwerkover- last kwamen bij de politie van uit H oogmade en woubrugge helemaal geen meldingen van ongeregeldheden binnen. Ook in Leimuiden bleef het rustig. In Rijnsaterwoude ging een slooppand aan de Herenweg in vlammen op. Een Leiderdorper van circa 18 jaar raakte op Oudejaarsa vond rond tien uur vier vin gers kwijt en liep letsel op in het aangezicht en in zijn ogen. Vermoedelijk was hij in zijn woning aan de Muzenlaan met vuurwerk aan het spelen. Hij is overgebracht naar het AZL. Verder verliep de jaarwisse ling in Leiderdorp volgens de politiewoordvoerder „uitzon derlijk rustig". Voor twaalven heeft de gemeente al zo'n 40 kerstbomen opgeruimd. Die bomen lagen rond het Hu- brechtplein al klaar om na twaalf uur in brand te worden gestoken. De brandweer heeft alleen even moeten uitrukken voor het blussen van een pa piercontainer aan het Bolde rikkamp die met rotjes in brand was gestoken. „Het was eigenlijk een saaie jaarwisseling", merkte een te vreden politie van Nieuw koop, Nieuwveen en Ter Aar op. Ze hebben nergens in hoe ven te grijpen, vermoedelijk dankzij de diverse horecagele genheden zoals de Ter Aarse sporthal De Vlinder en The Beverly Hills in Nieuwkoop die tot diep in de nacht open waren. De voorruit van een aan de Clementszstraat in Ter Aar geparkeerd staande auto werd vernield doordat er een strijker tussen de ruitewissers was aangebracht. Ook in Nieuwveen en in Zevenho ven was het erg rustig. Aan de W.P. Speelmanweg werd een auto in brand gestoken. Glasscherven Ondanks dat er veel mensen op de been waren, verliep de oudejaarsviering in heel Alke made behoorlijk rustig. Een 'man uit Oude Wetering werd rond drie uur op de Noord- hoek in Roelofarendsveen aangehouden. Hij had kleine kinderen aangezet tot het ma ken van een vuurwerkbom en het afsteken daarvan. Na het afsteken vlogen de glasscher ven in de rondte. De man krijgt een proces-verbaal van wege opruiing en onredelijk verzet bij zijn aanhouding Voorts is er een ruit gesneu veld van het politiebureau aan de Populierenstraat. Ook in Rijneveld en in Zoe- terwoude verliep de oude jaarsviering vrij rustig. In di verse dorpskernen werden vreugdevuurtjes gestookt, maar deze hebben niet voor schade gezorgd. In Hazers- woude-Dorp is door een aan tal jongeren uit Boskoop, bij het jongerencentrum Stek een raam vernield en werd er wat andere baldadigheid gepleegd. Door de politie zijn twee Bos kopers van circa 20 jaar aange houden. Tegen hen wordt een proces-verbaal opgemaakt. Onder deze zwart/geel gekleurde kingsize paraplu voelt u geen nattigheid. U krijgt dit solide regenscherm toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer ontvangt onze krant de eerste 2 weken gratis. ^loteer als nieuwe abonnee ingaande: Telefoon:(voor controle bezorging) I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: i 3 maand (automatische betaling) f 27,00 I kwartaal (automatische betaling) f 79,80 I O kwartaal via acceptgiro f 82,80 Stuur als dank de schoudertas naar: Postcode/plaats: MiliiltlJ IjM 'L ri t_TJII Ij

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9