Ihauffeiirs Rijnsburg iet in de rij voor arkeervergunningen Alles bij het oude in kerst loop Warmunda idóeGoo-ia/nt DUIN- EN BOLLENSTREEK Voorhouter Willem Boon wint onbedoeld veldloop Meerburg Inbraken op kerstavond Alkemade koopt weiland achter kwekerij van N. Straathof VRIJDAG 27 DECEMBER 1991 >ven stelen io en kluis WETERING en inbraak gister- d in een woning de Koppoelaan in wetering werden woners dubbel ge- erd. Niet alléén iveen uit de wo- een kluis waarin waardepapieren nden, ook namen ibrekers een auto e garage mee om evaarte te vervoe- De dieven wisten ironing binnen te door een an de achter- té forceren. Dronken Hoogmadenaar na botsing te water RIJNSATERWOUDE Een dronken automobilist uit Hoog- made belandde gisteren met zijn auto in de sloot. Het ongeval vond plaats in Rijnsaterwoude op de provinciale weg 7. De 39- jarige man uit Hoogmade was op weg naar Alphen toen een bocht naar rechts hem te veel werd. Hij raakte op de linkerweghelft verzeild waar een 41-jarige Am sterdammer hem niet meer kon ontwijken. De auto's raakten el kaar, waarna de Hoogmadenaar het water in caramboleerde. Te rug op de wal bleek hij zo zwaar gedronken te hebben, dat de po litie zijn rijbewijs in beslag nam. Northgo openbaring basketbaltoernooi LISSE Hoewel nog vijf van de veertien finalisten bekend moeten worden is de Northgo Scholengemeenschap uit Noordwijk nu al de openbaring van het schoolbasketbaltoernooi voor de Bollenstreek. De nog prille middelbare school heeft reeds twee teams in de finales, die vanmiddag in sporthal Meerzicht in Lisse zijn gespeeld. Nortgho is een school waar in de gymnastieklessen veel wordt gebasket bald. De prima prestaties had echter geen kenner verwacht. Nortgho is in goed gezelschap van College Leeuwenhorst uit Noordwijkerhout en het Rijnlands Lyceum uit Sassenheim dat ook twee teams de finales zag halen. De KTS uit Voorhout, MVO Scholengemeenschap uit Lisse en het tegenvallende Fioretti College uit Lisse hebben pas één team in de eind strijd. De Willibrord Mavo uit Noordwijk, vorig jaar goed voor drie fina les, wacht nog op het eerste succes. De organisatie is ook in de 24ste uitgave van het schoolbasketbaltoernooi in handen van Wim van der Lans, René Stembert en Cees Langeveld. Bij het zilveren jubileum in 1992 dragen zij de verantwoordelijkheid waarschijnlijk over aan hun kinderen. Echte problemen zijn er dit jaar niet geweest. Shirtreclame is nog altijd verboden en de meeste teams die zich hadden opgegeven kwamen opdagen. Rijnsburger aan hoofd gewond bij aanrijding SASSENHEIM Een 19-jarige bromfietser uit Rijnsburg liep dinsdagmiddag hoofdletsel op toen hij in Sassenheim werd aan gereden door een 38-jarige Hille- gommer. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt bij het Postviaduct. De Rijnsburger wilde vanaf de Rijksstraatweg het Vinkenweg- fetje in rijden, maar vergat daar- ij voorrang te verlenen aan de Hillegommer die op de Haarlem mertrekvaart reed. De verkeers lichten waren op het moment van de aanrijding uitgeschakeld. Met een zware hersenschudding werd de bromfietser overge bracht naar het AZL. Alphenaar gepakt na autodiefstal ALPHEN/WOUBRUGGE Een 23-jarige Alphenaar is gisterochtend om half vijf op het kruispunt Herenweg- Kruisweg in Woubrugge aangehouden omdat hij in een gestolen auto reéd. De auto was in Alphen gestolen. De man was maandag al in zijn woonplaats aangehou- straat twee auto's zou heb ben opengebroken om de ra dio/cassettespelers daaruit te stelen. Hij werd op vrije voeten ge steld nadat hij die diefstallen had bekend. Auto in sloot door overstekende kat WARMOND Drie War- monders kwamen gistermid dag met de schrik vrij toen de auto waarin ze zaten uit de bocht vloog en op z'n kop in een sloot terecht kwam. Het ongeval gebeurde op het Oosteinde in Warmond. De 19-jarige bestuurder week daar geschrokken door een overstekende kat uit waarbij hij de macht over het stuur verloor. Via een boom be landde de wagen in het wa ter. Alle inzittenden wisten het wrak ongedeerd te ver laten. De wagen zelf bleek echter onherstelbaar bescha digd. IE-LOUISE KOELEWIJN JSBURG De htwagenchauffeurs Rijnsburg tonen nog ig animo voor het ragen van een par- vergunning. vergunning is nodig, om- 1 januari in Rijnsburg parkeerverbod voor twagens zal gaan gelden. wethouder A. de Kromhout heeft slechts lft van de chauffeurs die i aanmerking zouden komen gebruik ge in de verlenging van ischrijftermijn met één ame de bloemenwagens na 1 januari niet meer dorp geparkeerd mogen n. Met bloemenveiling is de gemeente overeen- ,en, dat bloemenwagens en parkeerplek kunnen Voor de overige itwagens geldt, dat zij een inning moeten aanvragen §én van de zes, door de inte aangewezen par- laatsen. De parkeerplaat sen aan de Boslaan, Spinoza- laan, De Poel, Akkerwinde, Nassaulaan en Valkenburger- weg bieden plaats aan circa 27 vrachtwagens. Dit aantal is aan de hand van door de poli tie gehouden tellingen vastge steld. Aanpakken Chauffeurs die een plekje voor hun vrachtwagen wilden heb ben hadden tot vrijdag 13 ja nuari de tijd om bij de ge meente een parkeervergun- ning aan te vragen. Toen rea geerde slechts 20 procent van het geschatte aantal chauf feurs. Om die reden besloot de gemeente de inschrijftermijn met nog één week te verlen gen. Slechts de helft van de chauffeurs maakte van die laatste kans gebruik. Of er bij de overige 50 procent echt geen animo voor een parkeer- vergunning is, of dat er een groot aantal onwillige chauf feurs bij zitten, kon De Haas- Kromhout niet zeggen. „Maar we kennen onze pappenhei mers zo langzamerhand wel. Er zullen ongetwijfeld een paar chauffeurs denken, dat het zo'n vaart niet zal lopen", aldus De Haas-Kromhout. „De die zonder parkeer- vergunning hun vrachtwagen ergens neer zetten, zullen ech ter wel degeliik aangepakt worden", aldus de wethouder. Wegslepen Volgens de wethouder heeft de politie opdracht gekregen om de eerste maanden van 1992 aan de handhaving van het parkeerverbod prioriteit te geven. De eerste twee weken van het volgend jaar zullen er alleen waarschuwingen wor den uitgedeeld, daarna zal de politie bonnen uit gaan delen. Voor de erg hardleerse chauf feurs kan er vervolgens nog worden overgegaan tot het wegslepen van hun vrachtwa gen. De chauffeurs die alsnog een aanvraag zullen doen voor een parkeerplaats in 1992 zullen de kans lopen achter het net te vissen, voor wat een parkeer plek dicht bij huis betreft. De HaasKromhout: „De chauf feurs die zich nu in hebben la ten schrijven mochten een voorkeur uitspreken voor wel ke van de zes parkeerplaatsen men een vergunning wilde hebben. Met hun wensen is ook rekening gehouden. De laatkomers hebben die kans nu voorbij laten gaan". Al sinds mei van dit jaar heeft de afdeling zeilvliegen van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging Voor Luchtvaart toestemming om het luchtruim te kiezen in Noordwijk. Officieel was de vlieg- stek, een parkeerplaats op het zuidelijke puntje van de Astrid- Rossum te lancer'en. boulevard, echter nooit in gebruik genomen. Dinsdagmiddag EGIOJOURNAAL \artlappen duo Te Voi Adar en de inde smartlappengroep Veense oorsprong De io 's treden morgen- i op in Dorpshuis De iburcht aan de Noord- 3 in Roelofarends- De optredens staan de invloed van senti- >n Kerst. De Animo's gen speciaal voor deze d een emotioneel gela- Kerstprogramma met lichtjes en toeters, vang half negen, mg kost f10. rstshow Mews The Mules 7 morgenavond een tshow op in Het Kasteel de Concertweg 2 in en aan den Rijn. De tie brengt vanaf tien een rock 'nroll-show. \elmarkt t Victorhuis aan het kenhout in Noordwij- iout wordt morgen een imarkt gehouden. De kt begint om één uur en tot vier uur. Deighton Family Band orgt zondag een op tre in 't Wapen van rdwijkerhout. Het het restaurant 14 wordt door de Folk- Het concert begint om ■jr en zal tot vijf uur Een toegangskaartje A jstick 'Zeystone Cops komen g naar De Gewoonste aan de Schoolstraat in Deze Hillegomse stond onlangs in De prijs van Nederland'. \tone Cops noemt haar ek 'slapstick pop', om- Iumor en vrolijke mu- elkaar afwisselen. De tone Cops spelen vanaf de toegang is Ibeurs grote verzamelbeurs. wordt zondag van tien tot half vijf gehouden sporthal van Treslong ie Parklaan 5 in Hille- De beurs is een initia- van de Nederlandse uging De Verzamelaar, ing Kennemerland. Er an alles te vinden, ang kost /3, kinderen 55-plussers en leden en 1,50 betalen. Wie kraam wil huren kan met: 02520-17552. ZOETERWOUDE Willem Boon uit Voorhout heeft giste ren de twintigste editie van de Meerburg-kerstcross in Zoe- terwoude op zijn naam ge schreven. De 30-jarige atleet legde de 10 kilometer af in 33.54 minuten. Bert Koster uit Boskoop werd tweede op 23 seconden achter stand. Bij de dames was Frede- rike Sieders (Hoofddorp) de snelste. Drie deelnemers heb ben alle 20 kerstcrossen tot een goede einde gebracht: de heren Pley uit Leiderdorp en Johan Turk en Peter Vlasveld uit Zoeterwoude. Hoewel de cross onder goede omstandigheden werd gehou den was het aantal deelnemers voor de lustrumuitgave teleur stellend. Welgeteld 241 lopers kwamen aan de start, vorig jaar noteerde de organisatie lek- nog 358 sportievelingen. Winnaar Willem Boon, het eerst aan de start in terwoude, noemde het e kere training. „Ik moest daag eigenlijk trainen maar had er niet zo'n zin in. Dit was wel aardig al heb ik een ver schrikkelijke hekel aan cros sen. De wisseling van het ter rein dat ligt me niet zo. Weg wedstrijden vind ik veel aan trekkelijker. Het liefst loop ik afstanden van tussen de 15 ki lometer en de halve mara thon". Bij de veteranen -met 92 deel nemers veruit de grootste groep- ging de zege, evenals vorig jaar, naar Arie van Tol uit Wassenaar in 36.43 minu ten Arnold Schipper uit Kat wijk eindigde als tweede. Op de 5 kilometer won Annette Kleinsman (Leiden) in 22.41 minuten voor Annette Schuur man (Den Haag). Hans Wesseling uit Noordwijk pakte de titel op de 5 kilome ter nadat hij vorig jaar tijdens de kerstcross de snelste was op de dubbele afstand. Hij noteer de een tijd van 17.10 minuten, ruim 2 minuten sneller dan Roy van Dam uit Zoeterwoude die het 'zilver' pakte. Bij de meisjes won Diana Hoogvorst met Femke Hage naars (beiden uit Leiderdorp) als tweede. Martin Pet (Al- phen aan den Rijn) was de snelste bij de jongens tot en DIENSTVERLENING Leeuwen, Verhage, Marls, Groene- veld en De Ruiter, Van Schle, Baars en Van der Meer: za. dr. Van Leeu wen tel: 218661 en zo. dr. De Ruiter, tel: 125096 Groep 2: Bergmeyer, 124403 Groep 3: Boels, Lely, Smit. W. de Bruijne, J. de Bruijne, Hulbers, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muysen- jrstein, tel: 720936 c Baars, 612520 Warmond - Voorhout: za. en zo. Huisartsenpraktijk Boer- haave, tel: 02522-11393 Noordwijk: za. en zo. Gezondheidscentrum, tel: 19300 Katwijk - Rijnsburg - Val kenburg: Groep 1: Dijk, Henneman, enburgh, Tim Bergman, tel: 12921 Groep 3: Van Delft, Priester, Rietbroek, Verhage, Van der Water: za. en zo. dr. Van der Water, tel: 21818 Kaag - Abbenes - Nieuw Vennep: tel: 02526-72850 Roeien en dr. Broek, tel: 01713- 12329 Alkemade - Leimuiden - Rijnsaterwoude: Praktijken Glans beek, Lardenoije en Van Blooijs: 72072 73264 groep 2: za. dr. Rakers, tel: 45610 en zo. dr. Van Engelen, tel: 21915 groep 3: za. dr. Plag. tel: 43896 en zo. dr. Varkevisser, tel: 21767 groep 4: za. en zo. dr. Over- beek, tel: 72858/76058 Hazerswou- de-Koudekerk: za. en zo. dr. Bosch, tel: 01728-9281 Benthuizen - Bos koop: za. en zo. dr. Harderwijk, tel: 01722-3333 Nieuwkoop - Noorden kwam daar verandering in, omdat toen de juiste omstandigheden - westenwind kracht 4 tot 7 - daar waren. Wethouder J.Bedijn stak een handje toe om de Noordwijkse initiatiefnemer Erik van I FOTO: HENK VAN DEN ENDE Van Broeckhuysen, tel: 768019 Zoeterwoude: dr. Freeke, tel: 410950/414547 Alkemade - Leimuiden: eigen tandarts bellen APOTHEKEN Leiden - Leiderdorp met 10 jaar, gevolgd door zijn plaatsgenoot Rogier Duin. Bij de categorie 11-13 jaar won, net als vorig jaar, Raymond Pet, de broer van Martin. Bob Hagenaars uit Leiderdorp werd tweede. De enige die op Tweede Kerst dag een nieuw record vestigde was Eelco Hoogvorst (Leider dorp). Hij noteerde in de cate gorie 14-17 jaar een tijd van 18.21 minuten. Mark Brand (Boskoop) werd tweede. tel: 315048; Apotheek Be ker, Lijtweg 4 Oegstgeest, tel: 174161 Alkemade: Apotheek Alkemade 01713-9100 (Noordwijk) - Katwijk - Rijnsburg: za. en zo. Apotheek Rijn soever, Hoornesplein 121-125 Kat- 26457 Voorburg: Apotheek Noordwijkerhout: Spoe- drecepten tel: 73511 Sassenheim: ALPHEN AAN DEN RIJN Diverse woningen in Alphen zijn op kerstavond door inbre kers bezocht. Uit een flat aan de Venus- straat verdwenen sieraden en een videorecorder. Een wo ning aan de Saturnussstraat werd op grove wijze door zocht. De inbrekers namen een geluidsinstallatie en een verzameling CD's mee. Aan de Vivaldihof werd ook ingebro ken. Daar is nog niet precies vastgesteld wat er is gestolen. groep 2: Muurling, Leidschendam: eigen tel: 764058 Roest: tel: 220513 APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen De kerstdagen zijn in Lisse weer vredig verlopen. Oude ren en hun kleinkinderen wa ren op eerste kerstdag in de Agathakerk in Lisse te vinden voor het traditionele kindje wiegen. Veel bekijks trok de prachtig versierde kerststal met met maar liefst negentig beelden, waarin verschillende culturen uit de wereld in wer den uitgebeeld. Kinderen de Jozefschool voerden een kerstspel op. Een van den hoofdrollen werd vertolkt door de 11-jarige Hannie Meiland. „Met tien kinderen hebben we dit spel op school geoefend. We zijn beelden die pas beginnen te leven als er geen mensen zijn". Ver derop was een groep met kinderen kerstliederen aan het zingen. Pastoor Grol zat achter het orgel en de kinde- aangevoeld door zich te ver ren maakten gebruik van gi- kleden als Jozef, een herder taar, harp en blokfluit. Ande- of een van de drie koningen, re kinderen hadden het sa- Jeroen van tien jaar leest menzijn op de juiste wijze thuis in de Bijbel. „Jozef hielp Maria helemaal van Na zareth naar Bethlehem. Daar om ben ik nu de vader van Jezus". Alle kinderen werden voor hun aanwezigheid be dankt met warme chocolade melk en beschuit met muisjes vanwege de geboorte van het kindje Jezus. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ALKEMADE De gemeente grenst aan het Veenderveld, koop van het grasland inclu- Alkemade heeft in principe ook wel land van Bontje ge- sief de woning en de kwekerij overeenstemming bereikt met noemd. Hoeveel de gemeente - totaal bijna 26.000 vierkante eigenaar N:,'Straathof ceel grasland achter zijn kwe kerij aan te kopen. Het bewus te perceel van bijna vijftien duizend vierkante meter de grond moet betalen is meter 0 niet bekend. ruim twee miljoen gulden. De Het gemeentebestuur had gemeenteraad stak hier echter eerder overeenstemming met een stokje voor, omdat men Straathof bereikt over de aan- het niet juist vond als de ge meente zich als onroerend- goed-handelaar ging opstellen bij het doorverkopen van de woning en de 6500 vierkante meter glasopstallen. De gemeente Alkemade wil het grasland met aansluitend het ongeveer tien hektare gro te Veenderveld grotendeels gebruiken als bedrijventer rein. Als alles volgens plan verloopt zou ondermeer het potgrondbedrijf van Dobbe in het centrum van Roelof- arendsveen ernaar toe kunnen verhuizen. WARMOND De uitslag van de tiende Warmunda kerstloop was vrijwel een kopie van vorig jaar. Alleen de tijden waren gisteren over het algemeen wat scherper door de betere weers omstandigheden. Op de tien kilometer was Henk van Velzen voor de derde maal onbetwist de sterkste. Ditmaal mag hij de wisselbeker houden. Bij de dames liet Hester van Leeuwen weer blijken geen concur rentie te dulden. Ze had bijna vier minuten voorsprong op Ricky Slingerland die tweede werd. Ook junior Wilco van Dijk had geen tegenstand te duchten en pakte zijn tweede overwinning op rij. Ans kortekaas bleek by de oudere dames wederom niet te verslaan. Clubkampioenen Leo van Leeuwen en (nogmaals) Wilco van Dijk stonden vorig jaar ook op de bovenste trede van het ereschavot. Slechts veteraan Leo Warmerdam was nieuw op de erelijst. Op de vijf kilometer was de uitslag in de categoriën heren en dames senioren en iongens junioren ook identiek aan de vorige editie. Robert van aen Berg, Monique Vergeer en Michael Kor tekaas bleven hun uitdagers dit jaar de baas. Als eerste meisie ging Anja van Ginhoven over de finish. Marianne Buis was de beste veterane. Veteraan P. Boekhoven vierde zijn verjaardag met een overwinning. Peter Verver en Matthijs v.Dam werden e clubkampioenen. In totaal deden er 111 lopers mee, het merendeel aan de 10 kilometer.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13