Biljarter Dick Jaspers zorgt voor en spectaculaire ontknoping SPORT 7 Timman besluit met overwinning Konijnenberg mag niet naar Spelen CeldócSoteuvnt DINSDAG 24 DECEMBER 1991 TXrajciek en Schultz LlVljn de Hopman Cup |^B>ERTH Grand Slam Cup- I^BLinnaar David Wheaton en ^^filary-Joe Fernandez hebben ich wegens een blessure terug- etrokken uit het tennistoernooi m de Hopman Cup dat op 27 7I jecember in het Australische 117 'erth begint. De Amerikaanse 74 «langen worden nu verdedigd '26 |oor het koppel Derrick Rostag- 169 10 en Amy Frazier. Bij het toer- 42 ïooi, waar enkelspelen en ge- 54 nengd dubbelspel worden ge- 38 peeld, maken Boris Becker en 21 |teffi Graf voor Duitsland hun ezamenlijke debuut, foor Nederland nemen Richard 28 Crajicek en Brenda Schultz deel. Haarlemse basketbalweek wordt spektakel HAARLEM De tiende Haar lemse basketbalweek, die op Tweede Kerstdag van start gaat 30 en op 5 januari wordt afgesloten, belooft een waar spektakelstuk te worden. Bij het vieren van het tweede lustrum is niet op een stuiver meer of minder ge keken waardoor bij voorbaat vele re cords worden gebroken. De ,Week' duurt langer (van negen naar elf da gen). trekt meer ploegen (van acht naar twaalf) en biedt een omvangrijker rand- gebeuren. Met als gevolg, dat het budget van een slordige 350.000 gulden is opge schroefd naar meer dan een half mil joen. Het lijkt erop dat de basketballiefheb bers dit alles hebben opgepikt. Gezien het grote aantal aanvragen in de voor verkoop raakt de Kennemersporthal, die aan 3.000 toeschouwers onderdak kan bieden, de laatste twee dagen hoogstwaarschijnlijk reeds voor aanvang van de basketbal-happening uitverkocht. De organisatie van de Haarlemse Bas ketbal Week (HBW) wist dit jaar de vol gende teams te strikken: het Ameri kaanse WBL-team (winnaar laatste twee edities), Olymiakos Piraeus (Grie kenland), de nationale teams van Au stralië en Litouwen, Tallinn uit Estland (vorig jaar verliezend finalist), Hapoel Tel Aviv (Isr.), Hapoel Eilat (Isr.), het collegeteam van Bowling Green State University (Vst) en de Nederlandse ere- divisionisten Commodore/Den Helder, Pro-Specs/Den Bosch, Bestmate/Akri- des en Selex/Weert. De Danaïden en Fides Pacta op zoek naar nieuwe trainer LEIDEN De Leidse korfbalclubs De Danaïden en Fides Pacta moeten volgend seizoen op zoek naar een nieuwe trainer. Janko Breedveld gaf het bestuur van De Danaïden te kennen dat hij zijn contract niet wenst te verlengen. De oud-speler van Pernix volgde ruim drie jaar geleden René Versloot op die na een conflict met de technische commissie midden in het seizoen opstapte. Zijn grootste succes beleefde Breedveld in de vorige zaalcompetitie toen hij kampioen werd in de eerste klasse en promoveerde naar de over gangsklasse. In de huidige competitie bezet De Danaïden in die overgangsklasse de laatste plaats met één punt uit vijf duels. In het geval van Fides Pacta lag het initiatief om de samenwerking met Nelis Vaane te beëindigen bij het bestuur. De oefenmeester uit Rot terdam is bezig aan zijn tweede seizoen bij de eersteklasser die zo wel op het veld als in de zaal een bescheiden positie inneemt. Nelis Vaane was indertijd de opvolger van John Tims, die drie jaar bij Fides Pacta trainer en coach was. Vorige week maakten De Alge mene en Cor Gravekamp al bekend dat zij uit elkaar gaan. Sergej Boebka wil springen voor Oekraïne STOCKHOLM Polsstok hoogspringer Sergej Boebka wil tijdens de Olympische Spelen van Barcelona uitko men voor de Oekraïne. Hij omschrijft die zet als „de bes te oplossing". Vandaag ver gadert de top van de Oek- raïnse sportwereld in Kiev over de deelname van een delegatie aan de Olympische wedstrijden. „Daarna weet ook ik meer over het nieuwe team", laat de wereldrecord houder weten. Geen paniek bij organisatoren van de Winterspelen ALBERTVILLE De organisatoren van de Olympische Winterspelen hebben gis teren laten weten dat er geen reden is voor paniek en dat het evenement in Al- bertville en wijde omgeving ook bij extre me weersomstandigheden gewoon door gaat. Hevige sneeuwval verlamde afgelo pen weekeinde het openbare leven in de Franse Alpen. De organisatie haastte zich te verklaren, dat er in februari tijdens de Spelen twee keer zoveel manschappen kunnen worden ingezet om de wegen vrij te maken dan er afgelopen weekeinde be schikbaar waren. REGLEMENTEN MOETEN UITKOMST BIEDEN OKYO Verwarring ilom in Tokyo. Vragende ^flikken bij officials. Voor trie was de wereldbeker Iriebanden? Onbewust jezorgde de Brabantse liljarter Dick Jaspers de Organisatoren van de we- kldbekercyclus met zijn 2ojindzege in de Japanse «Joofdstad gisteren een i50|chte hoofdpijn. ispers behaalde zijn eerste jernooi-overwinning door de taliaan Marco Zanetti in de fi- ale met 3-2 te verslaan. De lederlander vergaarde daar- 2e zestig punten, wat hem in eindrangschikking op het ilfde puntentotaal (150) jracht als de koplopers Ray mond Ceulemans en Torbjörn jlomdahl. Officials doken in boeken om de reglementen i te snuffelen. In de Engelse Jertaling stond geen woord jver de te volgen weg bij een «lijk puntenaantal. De Duitse jersie bracht wel uitkomst, jlomdahl mocht op grond van Ijn twee toernooizeges de we reldbeker in ontvangst nemen, gleulemans werd door twee fi naleplaatsen als tweede ge casseerd, Jaspers restte llechts' de derde plaats. Nadat km aanvankelijk was verteld, lat hij zich bij winst in de fi- lale 'wereldkampioen' mocht ''Opgewonden ggfer van huis voelde Jaspers zich opperbest, ook al had hij op een haar na de wereldbe ker gemist. „Na de winst op Dielis in de halve eindstrijd werd me verteld dat ik we reldkampioen kon worden. Ik voelde me door die medede ling heel erg opgewonden. Ik ben toen maar wat gaan eten om rustig te worden. Er gaat op zo'n moment van alles door je hoofd". Jaspers zette in de finale, die 2 1/2 uur duurde en via de tele visie rechtstreeks in de Japan se huiskamers gevolgd kon worden, een gemiddelde neer van 1,705. Over het hele toer nooi gezien lag zijn moyenne op hetzelfde niveau. De eind strijd was een spannende aan gelegenheid. Jaspers verloor de eerste en vierde set, begon de vijfde met een misser van aquit maar finishte sterk met vijftien caramboles in acht beurten. De slotserie van vier was voldoende zijn eerste eindzege. Slopend „Het was slopend", keek hij terug op de partij. „We waren aan elkaar gewaagd". Voor de zege incasseerde de Brabantse driebander 45.000 gulden. „Vergeleken met de verdien sten van tennissers is dat wei nig, maar voor mij is het een schitterend bedrag". Het eerste volledige jaar tussen de BWA- profs heeft Jaspers meer ge bracht dan hij verwachtte. Hij nestelde zich als vaste waarde tussen de wereldtoppers. Voor al op mentaal vlak maakte de Nederlander een sterke pro gressie. „Ik ben zeer tevreden. Over mijn zege, spel en moy enne. Ik heb nog nooit zo'n hoog gemiddelde tijdens een toernooi gespeeld". Volgend jaar behoort Jaspers in elk geval tot de geplaatste spelers, een gevolg van zijn positie in het eindklassement. „De derde plaats heb ik niet door gunstige lotingen bereikt. Ik heb tegen alle toppers ge speeld, twee keer van Ceule mans gewonnen, Blomdahl en Dielis verslagen. Ik heb er voor moeten knokken". Basketballer |n gevangenis JILWAUKEE Basketbal lof Charles Barkley heeft Indag enkele uren in een po- iiecel doorgebracht. De 27-ja- ïjge speler van de Philadel- hia 76'ers sloeg op straat een if-jarige man een gebroken feus. Barkley kon na het beta- i2|n van een borgsom van circa )00 gulden naar huis, maar ndaag voor een recht- ink in Milwaukee verschij- ^n. De basketballer, die al in het All Star-team van NBA werd gekozen, wordt lishandeling ten laste gelegd. hangt een celstraf van jaximaal negen maanden en pn boete van circa 25.000 gul- pn boven het hoofd. HILVERSUM Jan Tim man heeft een voor zijn doen matig toernooi op een waardige manier af gesloten. De Nederlandse grootmeester won gisteren met zwart de zes de en laatste partij uit de KRO-tweekamp tegen Vassily Ivantsjoek. De Oekraïner gaf na 33 zetten op. De gastspeler won de tweekamp met 3 1/2 - 2 1/2. Het zettenverloop van de zes de partij Ivantsjoek (wit) - Timman was: 1. e2-e4, c7-c5; 2. Pgl-f3, d7-d6; 3. d2-d4, c5xd4; 4. Pf3xd4, Pg8-f6; 5. Pbl-c3, e7-e6; 6. g2-g4, h7-h6; 7. h2-h4, Lf8-e7; 8. Thl-gl, d6-d5; 9. Lcl-f4, Le7-b4; 10. Pd4-b5, Pb8-c6; 11. Pb5-c7+, Ke8-f8; 12. Pc7xa8, Pf6xe4; 13. a2-a3, Dd8xh4; 14. Lf4-g3, Lb4xc3+; 15. b2xc3, Dh4-f6; 16. Ddl-d3, Pe4xc3; 17. Lfl-g2, Lc8-d7; 18. Pa8-c7, Kf8-e7; 19. Kel-d2, d5- d4; 20. f2-f4, Th8-c8; 21. Pc7- b5, Pc6-a5; 22. Pb5xd4, Tc8-c4; 23. Lg3-f2, Df6xf4+; 24. Lf2- e3, Df4-h2; 25. Tal-el, Pc3-d5; 26. Kd2-cl, Tc4-c3; 27. Dd3-d2, Pa5-c4; 28. Lg2xd5, Pc4xd2; 29. Le3xd2, Dh2-c7; 30. Ld2xc3, Dc7xc3; 31. Pd4-b3, Ld7-a4; 32. Tel-e4, La4xb3; 33. Ld5xb3, Dc3-al+, wit geeft op. Jnilev bii. lo de erd v o-Mül dubbe 38,90 met 5 ïldert Fle ie gi lgvJjfi f 56". laar. 1 nann ming mhuijL ndmr ke vi iltaten f 5,50 e een later ces de n te ONDER DE LOEP ,Hoe langer je speelt, hoe vervelender je de druk gaat ervaren. Al die jaren wordt je geleefd, je bent altijd maar van huis. Ruimte voor privé- leven is er nauwelijks. Ik vind voetbal nog steeds een prachtige sport, maar die randverschijnselen gaan steeds zwaarder wegen. Vol gend seizoen, als AC Milan weer Europees speelt, wordt dat nog veel erger. Dan zie je je gezin helemóél niet meer. Soms heb ik sterk het gevoel dat ik dingen wil gaan inha len die ik nooit heb kunnen doen". Ruud Gullit in Voetbal In ternational. „Ik ben een individualist en ook altijd geprobeerd in :n groep een beetje uit de is te lopen. Vroeger bij Ajax al We waren verplicht het dubkostuum te dragen als we op reis waren, maar daar bij droeg ik altijd net een hemd of een andere stropdas dan de rest of de groep. Ik heb dus heel sterk de neiging om mij te onderscheiden van anderen, maar daarbij moet je je tegelijkertijd wel confor- eren aan de groep. In het 'oetbal is groepsmentaliteit heel essentieel. Als je dat in de gaten hebt mag iedereen van mij gerust op zijn eigen manier een beetje uit de pas lopen". j Arie Haan, trainer van d Standard Luik, in Voetbal International. 'e heb F cl laïrni „Aangezien de hoogte van je budget grotendeels je positie op de ranglijst bepaald, wist ik vantevoren dat we het dit seizoen heel moeilijk zouden krijgen. Het ligt echt niet aan mij dat we onderaan staan. Geen enkele andere trainer zou het met dit materiaal be ter doen dan ik. Ik moet nu eenmaal roeien met de rie men die ik heb. We hebben nu geen miljoenen te investe ren. Zelfs geen tonnen". Henk Rayer, trainer van VVV, in Trouw. „Ik ben gewoon mezelf. De buitenwereld denkt mis schien dat ik er interessant wil uitzien met miin lange haar. Maar ik heb al twintig keer gezegd dat kort haar mij niet staat. Anders zat ik mor gen bij de kapper. Ik haal er ook geen krachten uit. Ik ge loof ook niet in bijgeloof". Feyenoorder John de Wolf in het Algemeen Dagblad „Eigenlijk was ik tennismoe aan Wimbledon begonnen. Had ik er mijn vierde titel gewonnen, dan had ik mis schien wel gezegd: 'Ik kap er mee, op m'n hoogtepunt'. Maar door de pijn kreeg ik weer kracht. Zo mocht ik geen afstand nemen. Ik had weer een reden om 's mor- gens_ te gaan joggen". Boris Becker, over zijn ne derlaag tegen landgenoot Michael Stich op Wimble- Ruud Gullit: gezin. „Ik heb nooit begrepen dat niet meer toppers het aan durfden om voor de aantrek kelijke aanbiedingen van BCÓ te kiezen. Voor een top sporter heerst er een ideaal klimaat. Ik heb het dan niet allen over geld, hoewel het natuurlijk belachelijk is dat de meeste eredivisiespelers bij andere verenigingen nog gewoon contributie moeten betalen. Vorig jaar, toen ik nog bij Drop Shot speelde, moesten we voor de wed strijd zelf de netten ophan gen en de stoelen uit de kast halen voor het publiek. Je warming-up deed je tussen de bedrijven door". Badmintonner Jeroen van Dijk in het Algemeen Dag blad. „In principe was Conners toch een goede loting. En je kunt niet zeggen dat ik geen kans heb gehad. Ik was twee punten verwijderd van 6-4 6- 4. Laat hem dan nog maar eens terugkomen. Dat hij weliswaar al twee keer eerder gedaan in dat tour- nooi, maar fysiek was hij toch minder geworden. Ik was dichtbij een halve finale van een grand-slam toernooi. Dat houd je gewoon niet voor mogelijk. Erg vaak komt dat niet voor, daar moet je realis tisch in zijn". Paul Haarhuis, over zijn nederlaag tegen Jimmy Conners op de US Open, in de Volkskrant. „Er waren hints van Krikke en van Gisbers. Het was mijn taak om na te gaan in hoe verre dat interessant was voor onze ploeg. Je wordt na tuurlijk onder druk gezet. Die druk is er als je met Erik Breukink een renner in de ploeg hebt die de Tour kan winnen. Dan ga ik tenminste wel na hoe ik hem zo opti maal mogelijk kan begelei den. Ik word nu als naïef af geschilderd, maar dat ben ik niet. Misschien ben ik te lief en te enthousiast". PDM-arts Wim Sanders, over de doping-affaire in de Tour de France 1991, in Het Parool. „Ik zie mezelf niet als leider na het vertrek van Jan Wou ters. Ik gedraag me ook niet anders, ik blijf gewoon me zelf. Maar ik heb wel mijn mening als de situatie daar om vraagt. Het was duidelijk V". dat we te voorspelbaar voet balden. Een linksbuiten is bij ons van huis uit een echte linksbuiten. Ik vind dat je daar vrijer in moet zijn. Ten eerste komen de buitenspe lers te weing in seoringsposi- tie en in de tweede plaats krijg je ruimte en verrassing in je spel als de spitsen meer vrijheid krijgen". Ajacied Danny Blind in de Telegraaf. „Als je ons ziet staan op het erevlot tussen die anderen, zijn wij gewoon de kleinsten. De anderen zijn groter en sterker. Maar ze zitten alle maal blijkbaar maar wat te rammen in die boot. Ze gooi en veel meer energie weg dan wij, onze boot loopt veel mooier door". Roeier Nico Rienks in de Telegraaf. Marathontocht De Zweed Ari Vatanen (rechts) maakt zich op voor de start van de marathontocht van Parijs naar Kaapstad. In de Franse hoofdstad klonk gisteren het startschot. Precies drie weken later (op maan dag 16 januari) worden de deelnemers verwacht in de nieuwe finishplaats Kaapstad. FOTO: EPA 4 Trainers gesehorst DEN HAAG Het tuchtcolle ge van de Stichting Neder landse Draf-en Rensport heeft de trainers Cees Kamminga en Hugo Langenweg drie maan den uitgesloten als deelnemer aan koersen. Bij paarden van het tweetal werden sporen van ongeoorloofde middelen aan getroffen. Ook Ruud Pools werd gestraft. Hij kreeg voor het zelfde vergrijp een schor sing van drie maanden. Sme ding kreeg een boete van 7.500 gulden opgelegd, maar hoeft geen schorsing uit te zitten. Dierenarts Goosen, eveneens deelnemer, moet een boete van 5.000 gulden betalen. Ca- rel Rodenrijs werd met 500 gulden beboet en kreeg daar naast een voorwaardelijke schorsing van drie maanden DEN HAAG Gerrit- Jan Konijnenberg mag niet deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Albertville. De door de Nederlandse Ski Vereniging gestelde kandida tuur van de skispringer werd na het Nederlands Olympisch Comité ook door het Interna tionaal Olympisch Comité af gewezen. Het IOC zegt bang te zijn met de toelating van Ko nijnenberg precedenten te scheppen. De reactie van de .Flying Dutchman': „Dat De Couber- tin dood was, is me bekend. Maar het is me nu duidelijk geworden dat ook zijn Olym pische gedachte niet meer leeft. Een teleurstelling als deze verwerken is niet mak kelijk. In ieder geval heb ik gedaan wat ik kon; zelfs natio nale en internationale lobby activiteiten. De Olympische droom is over". Konijnenberg wil zich nu richten op het pas seren van de magische 100 me ter-grens. „Dat zal nu de af sluiting van mijn carrière wor- Bobsleeërs Voor de Nederlandse bobs leeërs staat de deur naar Al bertville nog op een kier. Een goede prestatatie tijdens het EK in Konigssee (25-26 janua ri) kan kwalificatie afdwin gen. „Mits het internationale deelnemersveld representatief en de wedstrijdaanpak van de buitenlanders serieus is", aldus chef de mission Ard Schenk. De bobsleeërs voldeden niet aan het eerste selectiecriteri um: een plaats bij de eerste vijftien in het wereldbeker klassement. Vorige week be haalden Rob Geurts en Jan Langeveld mooie prestaties tij dens de trainingsweek op de Olympische baan. „Deze resul taten zullen we in elk geval Gerrit-Jan Konijnenberg kwam in maart van dit jaar wel in ac tie tijdens de Winteruniversia- meenemen in onze uiteindelij ke afwegingen". Sponsor Het Nederlandse Olympisch Comité heeft gisteren in Rot terdam met Texaco een nieu we sponsor ingeschreven. De benzinemaatschappij is in het Olympisch jaar goed voor een bijdrage van minimaal 100.000 gulden. De verkoop via zegel- kaarten van elk Olympisch boekje boven de 200.000 levert het NOC twee kwartjes extra op. terspelen van Albertville en één voor het zomerse evene ment in Barcelona. De sponso ring van het NOC is een ver volg op de financiële onder steuning van COOB'92 in Bar celona. SPORTUITSLAGEN BILJARTEN Wereldbekertoernooi driebanden in Tokyo Halve finales: Jaspers (Ned)-Dielis (Bel) 3-1 (15-3 11-15 15-11 15- 3/1,931-1,142) Zanetti (lta)-Bitalis (Fra) 3-1 (15-10 15-7 10-15 15- 1/2,115-1,320). Om derde plaats: Die- lis-Bitalis 3-1 (15-13 15-8 13-15 15- 5/1.414-1,025). Finale: Jaspers-Zanetti 3-2 (10-15 15- 3 15-5 3-15 15-11/1.705-1.484). Eindstand: 1. Jaspers 60 p (moyenne I.712). 2. Zanetti 45 (1,587), 3 Dielis 30 (1,161), 4. Bitalis 24 (1,283), 5. Pilss (Oos) 21 (1,267), 6. Blomdahl ;e) 18 (1,253), 7. Comori (Jap) 15 II,136). 8. Carlssen (Den) 12 (1,317). Eindstand Wereldbeker 1. Blomdahl 150 punten (totaal moyenne 1,504), 2. Ceulemans (Bel) 150 (1,518), 3. Jas pers 150 (1,498), 4. Lee (ZKo) 138 (1,320), 5. Dielis 120 (1,162), 6. Zanet ti 111 (1.372), 7. Bitalis 108 (1,266), 8. Mano (Jap) 51 (1,032), 9. Pilss 45 (1,229), 10. Comori (Jap) 30 (1,110), overige Nederlanders: 22. Arnouts 6 (1,148), 24. Habraken 6 (1,409), 31. Havermans 6 (0,906). DAMMEN WK junioren in Brussel 3e ronde: Thijssen (Ned)-Prosman (Ned) 0-2, Van Berkel (Ned)-Foerman (Sov) 1-1. Stand aan kop: 1 Paquot, Feldman en Prosman 5 punten. 4. SCHAKEN Tweekamp Hilversum 6e partij: Ivantsjoek (Sov)-Timman (Ned) 0-1 Eindstand: 3 1/2-2 1/2 voor Ivantsjoek. Open internationaal toernooi Gro ningen Invitatie grootmeestersgroep, 3e ronde: Sokolov (Joe)-Romanisjin (Sov) 1/2-1/2, Piket (Nedj-Schmittdiel (Dui) 1/2-1/2, Drejev (Sov)-Hansen (Den) 1/2-1/2, Akopian (Sovj-Bren- ninkmeijer (Ned) 1-0, Christiansen (VStj-Ftacnlk (Tsj) 1-0. Stand: 1. Christiansen 2 1/2, 2. Hansen. Piket. Schmittdiel 2. 5. Akopian 1 1/2, 6. Ftacnik, Drejev 1 1, 8. Romanisjin 1, 9. Brenninkmeijer, Sokolov 1/2. Open grootmeestersgroep, 3e ron de: Kengis (Let)-Loekin (Sov) 1/2-1/2, Schneider (Sov)-Faibisovitsj (Sov) 1/2-1/2, Levin (SDöv)-Malisauskas (Lit) 1/2-1/2, Züger (Zwi)-Beim (IJs) 1/2-1/2, Kveinis (Llt>-Klovans (Let) 1/2-1/2, Grosar (Joe>-Vanheste (Ned) 1/2-1/2, Nijboer (Ned)-Hoeksema (Ned) 1/2-1/2, Dizdar (Joe)-Schwart- zmann (Roe) 1/2-1/2, Gelpke (Ned>- Vaiser (Fra) 1/2-1/2, Blees (Ned>- Ernst (Zwe) 0-1, Völker (Dui)-Bos- boom (Ned) 1-0, Garcia (Spa)-De Boer (Ned) 1/2-1/2, Jonker (Ned)- Blauert (Dui) 0-1, Douven (Ned)-Roth- steln (Sov) 1-0, Van der Werf (Ned)- Basart (Spa) 1/2-1/2, Bojkovic (Joe>- Benschop (Ned) 1-0. Stand aan kop: 1. o.a. Douven, Hoeksema, Peelen, Vanheste 2 1/2. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal met basketbal, portret van de in Amerika spelende Rik Smits. Super Channel, 20.00 uur: Prime Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN BRT 2, 20.00 uur: Sportavond. Super Channel, 20.00 uur: Prime Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur: Sport. DONDERDAG Nederland 2, 19.20 uur: De heilige koe, auto- en motorsportmagazine, 23.50 uur: Sport met verslag van de rally Parijs-Kaapstad. Nederland 3, 22.10 uur: Studio Sport Journaal met internationaal zaalkorf- baltoernooi in Dordrecht; badminton, Masterstoernooi in Utrecht; Haarlem se basketbalweek; veldrijden, kerst cross van Soestduinen. Super Channel, 20.00 uur Prime Sportnet, 08.00 uur Sport. Eurosport, 14.00 uur: Sport VRIJDAG BBC 2, 14.55 uur Gymnastics Compi lation. Sportnet, 08.00 uur Sport. Eurosport, 14.00 uur: Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (Tweede Kerstdag, aanvang 13.30 uur) en Nootdorp (vrij dag, aanvang 18.00 uur) lui den: Wolvega: le koers 1 Fiona Buitenzorg. 2 Freule Quick, 3. Freduwieth R (6-7- 2). 2e koers 1. Freule Friesma, 2. Fy- vonne Promise, 3 Fleur Uithuizen (4-5-7). 3e koers: 1 Excellent N. 2 Flying Butcher, 3. Fandango Che (6-7-4) 4e koers: 1 Frizbie Gerron, 2. Eland M, 3. Donald Oostland (7-2-8). 5e koers: 1. Fatal Attraction, 2. Fla- mous Flash. 3 Daydreamer K (2-3- 12). 6e koers: 1 Dandy Loo, 2 Ego Rapi- do, 3. Dunor Hanover (8-2-3). 7e koers 1 Dytha Dear, 2. Excellent Speed, 3. Allard Morgan (10-5-12). 8e koers 1. Dagobert Duck. 2 Easy Postille, 3. Duco Belvedere (3-2-6). 9e koers 1. Jungle Love, 2. Don Trotteur, 3. Zelfbewust (2-1-7). 10e koers 1 Dee Schermer, 2. Elaine Rotary, 3 Diego Rotary (4-2-3). Nootdorp: le koers: 1 Faith Westland. 2. Floor- he A, 3. Flevo Greenacre (5-3-2). 2e koers: 1 Foco Beroona, 2 Fine Hazelaar," 3 Expo Buitenzorg (8-5-10). 3e koers: 1. Eminent Fox, 2 Egbert H, 3. Extase Westvries (3-5-9). 4e koers: 1 Ebolt Tefka, 2. Flash Dennehof, 3. Chico G (8-4-7). 5e koers: 1. Elisa Tornado, 2 Cyris Ruimzicht, 3. Cya Van De Lente (8-3- 9). 6e koers: 1 End of All, 2 Elles Vrye- nesse, 3. Excellent Z (2-9-5). 7e koers: 1. Cora Dillon. 2 Byblow Promise, 3. Bulhem Topfok (4-7-8) 8e koers: 1 Claudia s Dream, 2. Broad Daylight. 3 Derby Sur (5-4-7). 9e koers: 1 Zerline S. 2. Bianatranss R. 3 Camiel Kes (1-10-2) 10e koers: 1 Breeze. 2 Channa Ha nover. 3 Adrienne (3-9-6). lie koers: 1 Draver Boszorg, 2. Drieske M, 3. Desmona C (5-9-2). PRIJSVRAGEN DEN HAAG De prijsverde ling van de sportprijsv ragen van het afgelopen weekeinde prijs: lx/ 300.000, 3e prns: 71 x 2.927.90. 4e priis 3 828 x 54,30, 5e prijs: 58.907 x 5.00 Cijferspel 51 (vaste prijzen): 1 x 6 goed. 3x5 goed, 25 x 4 goed, 258 x 3 goed, 2.388 x 2 goed. ijk 51: le en 2e prijs; geen 3e prijs: 9 x 156,30, 4e 0 x 10,30

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7