Utopia draait toch disco op zaterdag Inbrekers actief in Leidse regio Yalkenburgse vliegtuigspotters landskampioen CeidócSommvt LEIDEN OMGEVING MAANDAG 23 DECEMBER Joke Bruys getrouwd in raadhuis De Pauw „Niets liever en mijn antwoord is daarom ja!", was wat Boris Michael Bayer afgelopen zaterdag op lui de toon antwoordde op de vraag van de ambtenaar van de burgerlijke stand of hij met Joke (Johanna Maria) Bruys voortaan alle lief en leed wilde delen. Ook Joke Bruys had een wat langer antwoord no dig dan simpel „Ja" op de geijkte vraag: „U over valt me wel met deze vraag..." Waarna een langdu rige stilte volgde en dan eindelijk het „Ja, natuur lijk!" weerklonk. De vele aanwezigen konden niet allemaal in de grootste zaal van raadshuis de Paauw en moesten daarom genoegen nemen met een staanplaatsje in de hal. Onder hen waren be kende TV-persoonlijkheden als Hans Boskamp en de zoon van Willy Alberti, die met Joke Bruys te zien is in de serie 'Vreemde praktijken'. Maar ook oud-minister van verkeer, N. Smit-Kroes, bevond zich onder de genodigden. foto: peter van mulken Alphenaar door onbekende in arm gestoken ALPHEN AAN DEN RIJN Een 28-jarige Alphenaar is vrijdagavond rond half tien door een onbekende met een mes in zijn arm gestoken. Hij liep een flinke wond op die hij moest laten hechten. De Alphenaar hoorde geluiden op de galerij van zijn flatwoning aan de Vliestroom, waar kort ge leden ook al eens was ingebroken. Toen hij ging kijken wat er aan de hand was zag hij twee mannen. Eén van de twee trok een mes en stak naar hem. De man die stak zou zijn gekleed in een trainingsjack en een spijkerbroek en had haar dat op zijn schouders ging. De ander was donker, droeg een blauwe broek en een zwart leren jack. Het tweetal ging er na de steekpartij direct vandoor. Auto te water door windvlaag ALPHEN AAN DEN RIJN Aan de Ziendeweg in Alphen is gisteravond rond tien over zes een auto te water geraakt. De bestuurder, een 42-jarige vrouw uit Noorden, verloor de macht over het stuur als gevolg van een windvlaag en reed vervolgens twee bomen omver. De auto schoof de sloot langs de weg in. Succes in Leidschendam met scheiding GFT-afval LEIDSCHENDAM De scheiding van af- val verloopt succesvol in Leidschendam. Dat is gebleken nadat enkele maanden gele den in enkele laagbouwwijken mini-contai ners waren ingevoerd. In de eerste tien we ken is bijna 90.000 kilogram groente-, fruit en tuin-afval en meer dan 100.000 kilogram restafval opgehaald. De percentages zijn res pectievelijk 47 en 53. Het landelijk percenta ge voor laagbouwwoningen (in Leidschen dam komen pas begin volgend jaar de hoog- bouwflats aan de beurt) ligt voor GFT-afval rond de 40. De huishoudens krijgen een gro te grijze container en een groene mini-con tainer voor GFT-afval. De gebruikers van containers moeten voortaan een telefonische afspraak maken voor het ophalen van grof vuil. STUDIO (Steensti Wegpiraat drukt vrouw van A44 OEGSTGEEST Een 36-jari- ge Voorhoutse werd vanoch tend rond half acht met haar auto van de A44 in Oegstgeest afgedrukt door een medeweg gebruiker. De vrouw had bij het invoegen de irritatie van de onbekende automobilist op gewekt. De man haalde haar eerst rechts in via de invoeg- strook, waarna hij voor haar ging rijden. Bij het Postviaduct liet hij haar voorbij gaan. Ver volgens haalde de onbekende zijn gram door de Voorhoutse opnieuw in te halen en van de weg te drukken. In de berm, op enkele meters afstand van een boom, kwam haar auto tot stilstand. De politie uit Oegst geest zoekt getuigen van het voorval. Hagenaars betrapt bij diefstal kerstbomen WASSENAAR Zes jonge ren afkomstig uit Den Haag zijn zaterdagavond in Wasse naar vergeefs op kerstbomen- jacht geweest. Het zestal in leeftijd variërend van 17 tot 22 jaar was rond acht uur bezig bij het voormalige dierenpark aan de Rijksstraatweg met het op een vrachtauto laden van 100 kerstbomen toen de politie ingreep. Een politiewoord voerder noemt de gang van zaken een jaarlijks ritueel. Haagse jongeren plegen kort voor de kerstdagen in Wasse naar de laatste niet verkochte kerstbomen op hun manier in te zamelen voor feestvuren tij dens de jaarwisseling. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse jeugd heeft zaterdagavond toch kun nen genieten van het dis cogeluid bij Utopia. De po litie heeft weliswaar poolsgehoogte genomen maar had geen apparatuur bij zich om geluidsmetin gen te verrichten. Klaver hal-beheerder Wim van Leeuwen meldde dat hij geen overlast heeft gehad van zijn naaste buur. Het lijkt er overigens op dat Utopia de wijste weg heeft ge kozen. Vrijdag nog stelde Uto pia-voorzitter Mathieu Paarde- kooper zonder schroom dat - ondanks het verbod- de ge- luidsknop tot tegen de 100 dB zou worden opengedraaid. Dat is verboden en daardoor liep de jongerenvereniging het risi co dat de apparatuur in beslag genomen zou worden. Politie functionaris Van der Veek heeft met een collega de situa tie in ogenschouw genomen. „Wij zullen onze bevindingen melden aan het college. Metin gen zijn niet verricht. Het eni ge dat ik kan zeggen is dat er disco was en circa 20 bezoe kers in de Westender waren", aldus Van der Veek. Het lijkt er evenwel toch op dat Utopia zaterdagavond minder 'muzikaal geweld' heeft gebruikt dan gewoonlijk. De bezoekers in de ontmoe tingsruimte van de Klaverhal hebben in ieder geval geen hinder ondervonden van de disco. Voor beheerder Van Leeuwen overigens beslist nog geen re den om te juichen. „Een is avond is voor geen maatstaf. We hebben zaterdag geen last gehad maar dat is zeker niet doorslaggevend. In de loop der tijd hebben we al het een en ander meegemaakt", aldus Van Leeuwen. Burgemeester Houdijk vond het zondagavond nog wat pre matuur om een oordeel te ge ven. „Ik wil eerst het rapport van de politie afwachten. Als Utopia toch muziek heeft ge maakt dan neem ik aan dat het geluidsniveau niet hoger is geweest dan 65 dB. Dat is toe gestaan en dan is er niets aan de hand", volgens Houdijk. Opmerkelijk is het dat politiek Zoeterwoude slechts vanachter de vergadertafel beslist over Utopia. Voor zo ver bekend heeft niemand van de fracties zich vrijdag- of zaterdagavond laten zien bij Utopia. Voorzit ter Paardekooper: „Ze zijn te allen tijde welkom. De wet houder hebben we uitgenodigd maar die was verhinderd. Mis schien zien we hem een vol gende keer". Voor een uitgebreide ook voor de komende raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage krant. BIOSCOPEN Programma lot n dl. 24 dec 19.00, 21.15, ok 14.30. do. 26 dec. I 4.30, 19.00, 21.15. 21.15. Drop dead Fred (al); r |ijk 19.00, 21.15. Doc Hollywoo rmeujKe Thelma and Louise (12); 21.15 ers _j. preden r 141ÖÖ! 157457» TRIANON (Brefachtv 31, tel. 071-123875): Air Amerislfte 19 00. Door» (al); ERSEN ALPHEN AAN DEN RUN ElL DT| NEMA (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Curly Sue (al); I week vr. za. 13.45, 18.45, 21. York in de t ma. di. do. 26 dec. 13.30, 18.45, 21.15. wo. 25 dec. 18.45, 21.15. vr. 27 jan. 13.30, 16.15, 18.45, 21. dec alleen 13.30. 1 jan 16.15, 21.15 Hot shots (al); i 25 dec. 15.00, 17.00, 19.15, 21 27 dec t/m do. 2 jan. 13.00, r 17.00, 19.15, 21.45. 31 13.45. 1 jan. 15.00, 17.00, 21.45. Doc Hollywood (al); Als 12,5-jarig lid van het korps van de vrijwillige brandweer in Voorhout, kreeg J. van der Vlugt De programma's lopen van gisteren een onderscheiding uit handen van de burgemeester van die plaats, mevrouw M. de Goeij. t/m 2 jan. Oudejaarsavond g Ze nam tegelijkertijd de gelegenheid .te baat de reorganisatie van het vrijwillige korps te memore ren, die naast de komst van de nieuwe brandweercommandant veel heeft veranderd. Ze kondigde bovendien aan dat er gestreefd wordt naar verdere professionalisering van het korps en dat ook 18.45, 21.30. de opleidingsmogelijkheden worden uitgebreid. Omdat het brandweerkorps vorig jaar vijftig jaar bestond en dat jubileum nog niet netjes was gevierd, kregen alle leden die tijdens het jubileum in dienst waren, een tinnen miniatuur antieke brandweerspuit. De eerste exemplaren waren voor de voormalige commandant Bierman en de huidige commandant Hoek. foto: henk van den ende VALKENBURG De Stichting Valkenburgse Vliegtuigspotters (SVVS) is zaterdag eerste gewor den tijdens de nationale spotterskampioenschap- pen, gehouden in het Utrechtse Hoogland. De kampioenschappen beston den uit een meer dan twee uur durende quiz, waarmee de luchtvaartkennis van de teams werd getest. Behalve de SVVS deden er zaterdag spottersver- enigingen mee uit Eindhoven, Volkel, Gilze Rijen, Leeuwar den, Twenthe en Groningen. Het Valkenburgse team, be staande uit Iwan Bögels uit Rijnsburg, Rob Schleiffert uit Valkenburg en Pieter-Anton Bastiaans uit Gouda, wist 259 van de 348 vragen goed te be antwoorden, net als het team uit Eindhoven. De spotters uit Groningen behaalden 258 pun ten. Een serie reservevragen bracht de beslissing en leverde de SVVS de overwinning en een wisseltrofee op. Het was de tweede keer dat het kampioenschappen wer den gehouden. Vorig jaar von den ze plaats in het Noordbra bantse Uden. Het Soesterberg- se team werd toen kampioen; de SVVS werd vierde. Met deze overwinning heeft de SVVS zich verplicht het kam pioenschap volgend jaar te or ganiseren. Markt Zoeterwoude komt maar niet van de grond ZOETERWOUDE De mini- markt bij de Zoeterwoudse Eendenkooi aan het Kooiker spad in het dorp wil maar niet van de grond komen. Hoewel er vergunningen zijn verstrekt kijken de marktkooplieden eerst de kat uit de boom. Bij de onbekend. Het wachten een gesprek met burgemeester A. Houdijk over een marktbe leid, want ook aan het Water tje zijn standplaatsen voor marktkooplieden. Het ziet er overigens niet naar uit dat er in Zoeterwoude Rijndijk ooit een mini-markt komt. Het gemeenteraadslid G. van der Hulst (CDA) deed onlangs het voorstel dat de verant woordelijke portefeuillehou der, burgemeester Houdijk, om de tafel zou gaan zitten met kandidaat-marktkooplieden. De burgemeester was daartoe bereid, maar tot nu toe heeft het gesprek nog niet plaatsge had. Kaashandelaar Aad Overde- vest uit Stompwijk heeft eerst bij de Kromarkt aan de Nas- saulaan gestaan. Op verzoek van het gemeentebestuur is hij enige tijd geleden naar het parkeerterrein bij de Eenden kooi verhuisd. Zelf geeft Overdevest ook de voorkeur aan die nieuwe lokatie. Pro bleem is echter dat hij er tot nu toe enkele malen als enige heeft gestaan. „Ik heb nog geen collega's gezien. Ik heb wel begrepen dat de voorkeur van de gemeente uit gaat naar de vrijdagmiddag als mark- tmiddag in plaats van de don derdag", aldus Overdevest. Ook de Stompwijkse poelier P. van Bohemen heeft vergun ning voor een plaatsje bij de Eendenkooi. Maar het is er nog niet van gekomen er daadwerkelijk gebruik van te maken. „We zijn wel twee keer bij de Eendenkooi ge weest maar er was niets te be leven. Bij verschillende bewo ners hebben we geïnformeerd maar niemand wist iets van een markt af. Toen zijn we maar weer vertrokken. Maar we zijn nog wel geïnteresseerd in Zoeterwoude", aldus Van Bohemen. Er is sprake van een markt met vijf kramen. Naast de kaashandelaar en de poelier is al vergunning verstrekt voor de verkoop van groente /fruit, kleding en sieraden. Er is overigens ook discussie over de mini-markt aan het Watertje. Iedere donderdag middag staan er drie kramen: vis, kaas en groente/fruit. De vishandelaar en de kaasboer willen niets liever dan een verplaatsing naar het dorps plein. „Daar is wel wat te ma ken van een markt want in de Dorpsstraat is het altijd druk. Hier op het Watertje hebben we nauwelijks aantrekkings kracht. Hoe eerder we verhui zen hoe beter", aldus kaashan delaar Wim Overdevest die een aantal jaren geleden overi gens is begonnen op het dorps- REGIOJOURNAAL EHBO De EHBO-vereniging Meer burg in Zoeterwoude/Leider dorp houdt vanaf dinsdag 21 januari 1992 een beginnerscur sus eerste hulp bij ongelukken. Die wordt gegeven in de Ber- nardusschool in Zoeterwoude Rijndijk. Aanmelden: tel. 071- 417990 en 071-894251. Oranjecarillon In de reeks 'Ontmoetingen met het Oranjecarillon' is er vanavond in de Dorpskerk van Sassenheim een kerst- bijeenkomst. Medewerking wordt verleend door Griette Barnhoorn, sopraan; het Maas sluis Blazerensemble; het Slo- terkoor; Gerard de Waardt, beiaardier van Sassenheim, ca rillon en George Germans, die de samenzang begeleidt. De bijeeenkomst begint om half acht, de toegang is vrij. Kerstconcert Hood (al); 18.45, 21.30. 1 (naast Den Haag CentrajH" 3471656): The Addams family 14.00, 18.45, 21.30. i 16.15, 18.45, 21.30. BABYl Drop dead Fred (al); 1 n do. 13.45, 16.15, -ON 3: Toto Ie 50. CINEAC ienhof 20. tel. 3630637): ThT°cr dams family (al); vr. za. 14.00, 21.30. zo. t/m do. 13.15, 18.45, 21.30. CINEAC 2 fore dying (16); 18.45, 21.30. AC 3: The Marlboro man (12);F 14.00, 18.45, 21.30. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 2: The fisher kinf 18.45, 21.30. METROPOLEN (16); vr. za. 13.45, 18.45, 21.30 m do. 13.30, 16.00, 18.45, ODEON 3: Hot shots (al); 13.45, 18.45, 21.30. 13.3 Mededeling voor lezers, adverteerders en reclamebureaus Openingstijden kantoren Dinsdag 24 december zijn onze kantoren om 16 00 uur gesloten Rijswijk, Koopmansstraat 9 Den Haag, Spuistraat 71/hoek Spui Delft, Verwersdijk 6-8 Zoetermeer, le Stationsstraat 148 Gouda, Markt 26 Leiden, Apothekersdijk 34 Bezorging Wanneer u dinsdag 24 december onverhoopt de krant niet mocht hebben ontvangen, kunt u hiervoor op het gebruikelijke tijdstip kontakt opnemen Advertenties In verband met een noodzakelijke aanpassing productieproces het de Leidse Courant in de laatste t het jaar, dienen de sluitingstijden voor het aannemen van opdrachten voor kader- en rubrieksadvertenties als onderstaand aangegeven, gehanteerd te worden Voor de krant van vrijdag 27 december 1991 sluitingstijd dinsdag 24 december voor 10.00 uur dinsdag 31 december 1991 sluitingstijd maandag 30 december voor 12 00 uur donderdag 2 januari 1992 sluitingstijd dinsdag 31 december voor 10.00 uur. De directie. Brand verwoest voormalig café Een leegstaand pand aan de Geversstraat in Oegstgeest ging in de nacht van vrijdag op zaterdag grotendeels in vlammen op. De politie en brandweer werden kort na vier uur door omwonenden die het vuur ontdekt hadden gealarmeerd. Aanvankelijk bestond het vermoeden dat in het voormalige café Centraal nog krakers zouden kunnen zijn, maar door de brandweer werd niemand aangetrof fen. Door het vuur werd het achterdeelte van het pand totaal verwoest. De naburige panden bleven echter gespaard. In een huis naast het café wonen ook krakers. Tegen half zes kon het sein 'brand meester' gegeven worden. Onderzoek van de technische recherche heeft nog niet aan het licht gebracht waardoor de brand is ontstaan, maar brandstichting wordt niet uitgesloten. foto: wiim van noort REGIO Inbrekers zijn dit weekeinde zeer actief geweest in de Leidse re gio. In Wassenaar werd een Hagenaar op heter daad betrapt bij een in braak. Inbrekers hebben zaterdaga vond een bezoek gebracht aan een woning aan de Nieuw- veenseweg in Nieuwkoop. Zij kwamen binnen via een slaap kamerraam. Een bloeddruk- meter werd gestolen, maar die werd in de tuin teruggevon den. Verschillende woningen in Voorschoten kregen dit weekeinde ongewenst bezoek van inbrekers. Slechts bij één woning leverde de inbraak wat op. Uit een woning aan de Bizetlaan werden zaterdag nacht geluidsapparatuur, een videorecorder en sieraden ont vreemd. De dief wist binnen te komen door het slot van de achterdeur te forceren. Dezelf de methode leverde zaterdag nacht bij een woning aan de Handellaan minder op. Welis waar wist de inbreker binnen te komen, maar hij kon niets der Velden, van zijn gading vinden. Ook Een lingeriewinkel afgelopen nacht vond aan de Höndellaan een poging tot in braak plaats. De bewoonster tien op heterdaad betrapt toen hij probeerde in te breken bij een café aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat in Wasse naar. Hij werd overlopen door de eigenaar van het café, maar wist te vluchten. Kort daarna is hij door de politie in de buurt aangehouden. Hij had toen een fax bij zich die was gestolen bij garagebedrijf Van het huis werd wakker toen een man aan het slot van de achterdeur stond te morre len. Toen zij haar hoofd uit het raam nam de inbreker de be de Ka naalstraat in Lisse was zater dagnacht het doelwit van snel- krakers. Een getuige hoorde rond vier uur een klap en het afgaan van het alarm van de winkel. Het bleek dat onbe kenden een steen door de eta lageruit hadden gegooid en via het ontstane gat enkele stuk ken lingerie hadden meegeno- Elektrisch gereedschap met een waarde van 68.000 gulden is in de loop van vorige week gestolen bij een sloopbedrijf aan de Steenbakkerstraat in Katwijk. De diefstal werd vrijdag ontdekt. De dieven kwamen binnen door een ruit te forceren en een deur van een magazijn. Het geredschap is vervolgens waarschijnlijk in een bestelauto geladen. Tot de buit hoorden zaagapparaten, diamantboren en dergelijke. Inbrekers brachten in de nacht van donderdag op vrij dag ook een bezoek bij een aannemer die aan het werk is aan de Rijnstraat. Daar werd een container opengebroken en verdween voornamelijk elektrisch gereedschap met een waarde van ettelijke dui zenden guldens. De christelijk niging Exultate Deo houdt vanavond het traditionele kerstconcert in sporthal De Vliethorst in Voorschoten. Medewerking verlenen Vox Humana en diverse vocale so listen. Er worden twee kleine musicals uitgevoerd. Aanvang kwart over acht, entree vijf tien gulden. Messengers Jongerenkoor The Messengers treden met de kerst twee keer op^ tijdens een kerkdienst in Lisse. Op kerstavond zijn The Messengers vanaf elf uur te gast in de Grote Kerk aan het Vierkant en op eerste kerstdag wonen The Messengers met hun kerstliederen de ochtend mis van tien uur bij in de Pau- luskerk aan de Ruishornlaan. Bomendief gegrepen LISSE Een 21-jarige Noord- wijker werd vannacht aange houden op de Heereweg in Lisse, omdat hij twee kerstbo men had gestolen bij een tuin centrum aan die weg. De man was per fiets, met de bomen over zijn schouders, op weg naar huis toen hij door de poli tie gesignaleerd werd. Hij werd voor de nacht ingesloten op het bureau in afwachting van de verder afwikkeling van de diefstal. Hillegommers houden huis in Lisse LISSE Twee Hillegommers van 19 en 25 jaar oud werden vannacht in Lisse aangehou den omdat ze vernielingen aan het plegen waren langs de Heereweg. De twee vandalen gooiden vuilcontainers over de weg en trokken brievenbussen uit de grond. Ook trapte de oudste van de twee een bui tenspiegel van een nieuwe auto af die bij een garagebe drijf stond. Terminator 2 (12); 18.45, HAAGS FILMHUIS: Van 20 dec.: Zaal 1: Rockin' Ramona; zo. ook 14.00. La Tarea; 21. ook 16.15. Zaal 2: Delical^ 19.30. zo. ook 14.00. Waaroi trok Bodhi Dharma naar t 21.45. zo. ook 16.15. Van 2/1: Zaal 1: Waarom vertrok Dharma naar het oosten; 19/ burning; 16.15, 21.45. Delicatessen; 19.30. La Tarea; 21.45. The Wizard ot Oz; Witches; 16.15. Zaal 3: Actri 20/12 19.30, 22.00. The life kuzan; za. 21/12 19.30, 22.00. the Spearman; zo. 22/12 12 19.30, 21.45. Nomugi Par 25/12 20.00. Tsuru; do. 26/12 21.45 Bu-Su; vr. 27/12 19.30, Melody in Grey; za. 28/12 travelier; 19.30, 21.45. A Pr ma. 30/12 19.30, 22.00. L Marlboro Man 00.15. i der DIENSTVERLENIH door de apotheken die 0 071-120#' 00* sen 08.30-17.00 uur. Uitleencfmen. verpleegartikelen: Burggraf ONGEVALLENDIENST ZIEKftOfTier ZEN LEIDEN Ongevalier elke dag Academisch Ziekenhi n dinsdag 13.00 u. 1 De Geneeskundige Dienst L< verhuisd van de Roodenburgr Geen krant ontvangen Bel I VERENIGING BESCHERMING^ GEBOREN KIND HulpverlerF jr, zaterdags tussen ongewenste zwangerschap vooktop de avond nabezorgd. 1 kind. Bel 897762; 033-620244 (dit mer is dag en nacht bereikbar ,ïien n

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8