Bert Funk niet bang voor vergelijkingen Tafeltennissters langs Duitsland _ij faidóeOowia/nt SPORT Weer sleutelduel voor FC Den Haag OP DE SPORTMARKT „Bescherming tegen kou begint hier te groeien" Handbalmannen kloppen Polen SPORTUITSLAGEN VRIJDAG 20 DECEMBER 1991 Chaos is totaal bij Den Helder PEN HELDER De basketballers van Den Helder hebben de vijfde nederlaag geleden de poule B van de halve finales van het iropa Cup I toernooi. Mechelen sloop gis teravond met de overwinning (79-77) sport hal De Slenk uit. De Belgen hadden recht op de overwinning. Al hadden ze veel ruimer afstand moeten nemen en veel eerder dan in de slotsecon den het duel moeten beslissen. In de Hel- derse ploeg heerste de totale chaos. Het schot was afwezig. Te Velde nul op acht, Worrell één op acht, Cooper drie op dertien. Alleen Jerome was op dreef (29 punten) en De Waard (drie op vier driepunters). In de ploeg van coach Boot ontbrak Rolf Franke wegens evenwichtsstoornissen, Van Dinten zat grieperig op de bank. Jan Rab bij Jong Oranje ZEIST Het bonds- bestuur van de KNVB heeft Jan Rab tijdelijk aangesteld als assistent van Nol de Ruiter bij Jong Oranje, dat door een gunstig resultaat in de dubbel tegen Zweden kwalificatie kan afdwingen voor de Olympische Spelen van Barcelona. Rab blijft daarnaast werk zaam als docent voor de trainersopleidingen van de voetbalbond en de amateurclub Ro zenburg. Drie ex-profs naar cursus ZEIST Drie oud-internationals, Arie Haan, Wim van Hanegem en Jan Peters, melden zich maandag 6 januari voor het begin van de ver korte KNVB-cursus die uiteindelijk moet re sulteren in de vereiste papieren voor een baan als trainer in het betaald voetbal. Ruud Krol heeft zich bij de KNVB afgemeld. Het bonds- bestuur van de KNVB is, mede op aandringen van de rijksoverheid, bij zijn oordeel gebleven, dat Frank Arnesen niet kan worden toegelaten tot de trainerscursus voor gerenommeerde (oud)spelers, omdat die in principe is opgezet voor Nederlanders. Minister D'Ancona van sport kan er niets aan veranderen dat PSV- hulptrainer Frank Arnesen niet naar de ver korte trainerscursus voor voetballers met ver diensten mag. Dat antwoordde ze gisteren op vragen van het Tweede-Kamerlid Lankhorst (Groen Links). De KNVB heeft nu eenmaal ei gen, door WVC goedgekeurde voorwaarden, aldus de bewindsvrouw. Basketballers DAS maken veel fouten DELFT De basketballers van Exact DAS hebben gisteren een nederlaag geleden tegen Haarlem. Na een ruststand van 27-37 werd het 93-76 voor de Noordhollanders. De Delftenaars zagen in de eerste helft kans om lange tijd ge lijk op te gaan met Haarlem, dat echter na 14- 13 een gat sloeg naar 14-25. Voor de pauze bleef DAS zeven minuten zonder score. Na de rust kwamen de Delftenaars nog terug tot 64-72, maar een 'full-courtpress' leidde tot veel fouten en treffers voor Haarlem, dat uiteindelijk nog makkelijk kon uitlopen naar de royale marge. In de 17e minuut moest het treffen minuten lang worden stilgelegd nadat een ei vanuit het publiek op het speelveld was geworpen. Van daag wordt beslist of het duel DAS-Eindhoven, dat liever niet speelt vanwege op vakantie ver trekkende spelers, morgen doorgang vindt. Sovjetunie gaat naar eindronde MOSKOU De voetbalbond van de Sovjetunie gaat er vooralsnog gewoon van uit, dat het natio nale team deelneemt aan de eindronde van de Europese titelstrijd in Zweden. Alexejev Ponoma- rev, secretaris van de bond, zegt dit in een inter view in Sovjetski Sport. „De Sovjetunie neemt deel aan het toernooi in Zweden", klinkt het vastberaden uit zijn mond. Ponomarev kritiseert de Europese Voetbal Unie een trap met de op merking dat de bestuursleden van de UEFA voor onnodige opwinding hebben gezorgd met het aan wijzen van Italië en Denemarken als mogelijke plaatsvervangers voor de Sovjetunie en Joegosla vië. „In de Sovjetunie functioneren nog steeds di verse sportorganen. Bijvoorbeeld de voetbal bond", zegt Ponomarev geïrriteerd. De Sovjetunie houdt per 1 januari 1992 officieel op te bestaan. De voetbalbond van de Oekraïne heeft zich on langs onafhankelijk verklaard. De Sovjetunie plaatste zich voor het evenement in juni 1992 door groep 3 winnend af te sluiten. Rusland wil eigen Olympisch comité MOSKOU Het nationale Olympische Comité van Rusland zal bij het IOC er kenning aanvragen. De Russische federa tie sluit zich daarmee aan bij een aantal republieken uit de Sovjetunie, die eerder dergelijke plannen bekend gemaakt heb ben. De voorzitter van het NOC van Rus land, Vladimir Vajin, heeft de landsrege ring verzocht het verzoek aan het IOC te ondersteunen. Vitali Smirnov, voorzitter van het Olym pisch comité van de Sovjetunie en vice- president van het IOC heeft toegezegd de aanvragen van de republieken te zullen ondersteunen bij de internationale Olym pische beweging. ZETTEN „Ik ben niet Piet de Bruin. Ik ben Bert 'unk". Het klinkt als pure logica. Het wordt namelijk niet gezegd door de brede volleybalboss met Amsterdamse tongval, 14380 maar d°or ziJn grijzende en 15250 grijnzende opvolger met "een 88 30 zachte 'g'. Bert Funk, 54 jaar 7®-jjjjLoud, trots op z'n woonplaats 294ooi Zetten („Het mooiste dorp van 50.00 de Betuwe") en niet bang om de komende jaren met Piet de 143 00 Bruin te worden vergeleken. 37 80 In de afgelopen maand liep hij 30io voorop in het verkrijgen van een medaille-garantie voor de 1450 mannenformatie. „Een gouden 1599.00 plak is wat absoluut gesteld. Een klein foutje kun je altijd 5040 maken, maar die medaille in 15 90 Barcelona komt er. Daar ben 39 00 k van overtuigd". 33 50 fa het negentienjarige voor- 19 80 itterschap van de NeVoBo 120001 aat Piet de Bruin nogal wat 67 5? ia aan Bert Funk. De gewor- >en knuppel in het hoender- 10060 iok van de mannenploeg, de verrassende opleving van de 54 00 vrouwenploeg van Murphy, 3 50 iet op te stellen beleid na Bar- 430 00 ;elona '92, de aangekondigde 16 20 itructuurwijziging binnen het 2800 »ndsapparaat. Kortom, een 58 50 berg werk. En Funk zeurt niet >m de omvang van deze klus. 234oo Wat hem betreft mag de punt i9 50achter de periode Piet de 'aonn *ruin met een dikke stift gezet aiS morden. 3110 ,En d?t ik de komende jaren steeds met Piet de Bruin ver geleken zal worden, maakt me niets uit. Ik ben er ook niet zo bang voor. Het betekent zeker geen extra druk voor mij. Er is gewoon een nieuwe periode ingegaan", luidt zijn simpele redenatie. Dat Funk in Woer den toevallig wel z'n werkka mer zal delen met z'n voor ganger ziet hij zeker niet als een nadelige factor. Funk: „Ik zie dat niet als een last, maar als een plus. Je hoort eerder iets dan andere bondsvoorzit ters. Je kunt eens wat vragen. En dan hoeft het gelukkig niet via de officiële weg. Zo van: 'Piet, hoe ligt het? Moeten we dit wel of niet doen?' Want hij zal natuurlijk altijd 'Neder lands' blijven denken". Overkomen Waar Piet de Bruin z'n werk puur voor zichzelf deed en die ijdelheid ook helemaal niet onder stoelen of banken stak, daar kijkt Funk er wat anders tegenaan. „De functie is me gewoon overkomen. Anders kan ik het niet uitdrukken. Ik kreeg vorig jaar november de kans om met buitengewoon verlof te gaan. Had een hele boel plannen. De zolder schil deren, de garage opruimen, het opleidingsapparaat van de bond wat uitbreiden. Van die dingen. En toen overkwam me op de hoofdbestuursvergade ring van 2 januari het voorzit terschap. Ik had nog nooit ge dacht: 'Dat kan ik, dat wil ik'. Na een avond praten waren we er uit. Ach, ik was toch al heel druk met volleybal bezig. Nu is het dus een complete dag- en avondtaak. Je zegt steeds: 'Dit is een piekmaand'. Maar ik ben nu een half jaar bezig en het is al een half jaar pieken. Er is steeds weer wat anders. Het is ook een hele zorg, die 170.000 leden". „Ik laat het allemaal maar ge laten over me heenkomen", probeert Funk z'n nieuwe houding te omschrijven. „Ik moet me er naar gedragen, dat zeker. Vroeger kon ik als Bert Funk wat zeggen, nu zeg ik het als voorzitter van de vol- leybalbond. Dat wordt toch heel anders geïnterpreteerd. En diplomatiek zijn is niet al tijd even gemakkelijk. Ik ben het meest voor openheid. Maar dan komt weer zo'n affaire met het nationaal team. Dat moet je dan weer voorzichtig benaderen". Smeuiig sausje uPiet de Bruin was de diplo maat met het smeuïge sausje. Heeft Funk niet de angst aan saaiheid ten onder te gaan? „Daar kan ik dan ook niks aan doen", klinkt het vervolgens grinnikend. En die chronische bemoeizucht, zou dat nadelig kunnen werken? „Wellicht moet ik in de toekomst ietsje minder gaan doen. Keuzes ma ken en delegeren. Maar voor dat je dat doet moet je toch eerst weten wat er gebeurt en wie het uitvoert?" Het voorzitterschap van de bond, die op topsportgebied een voorloper wil zijn, kan best eens een hondebaan zijn. Een voorzitter krijgt al snel ergens de schuld van. „Ach, dat weet je vooraf. Je doet het niet zo gauw goed. Is ook het risico van het in de openbaar heid treden. Al je handelingen worden gesignaleerd. Je kunt overal ter verantwoording ge roepen worden. Je gaat heel onschuldig naar Barend en Van Dorp en daar wordt dan een gesprek, dat je hebt ge voerd met een speler (Peter Blangé; red.), uitgelegd als het aanbieden van een contract. Dan zeg je, ho ho, en heb je weer wat geleerd". Waarmee het gesprek tevens is aangeland bij de reden van de televisie-optredens van Funk: het aanzwengelen van de twijfels binnen de mannen- selectie na het EK-brons in Berlijn. „Qua prestatie was dat echt niet zo'n grote stap terug, alleen de manier waarop het gebeurde was frappant", her haalt Funk nog eens. „Het was een bevestiging van wat er al eerder tijdens het WK en tij dens de World League was ge beurd. Het ging steeds nét mis. Als dat te vaak gebeurt, dan moet je je achter de oren krab ben en de zaak gaan uitplui zen. Want het lijkt wel een ty pisch Nederlands kwaaltje: 'Ai, net niet gehaald. Wel goed ge werkt, met de beste verwach tingen op pad gegaan, we za gen het helemaal zitten, maar net niet gehaald'. En dat moet je dus proberen te voorkomen door er echt wat aan te doen. Direct na het EK leek die re actie een beetje 'pats, boem' Maar na de WVL-finales in Milaan was er ook al een eva luatie geweest. Daar is de eer ste aanzet gegeven, daar is het allemaal begonnen". Voor Funk is het - nu de route naar Barcelona is uitgestippeld - zaak om de situatie na het olympische toernooi met z'n hoofdbestuur in kaart te bren gen. „De aandacht vasthou den", luidt z'n opdracht. VAN GAAL WIL ADRIAANSE BIJ AJAX DEN HAAG Ook het laatste duel van het jaar mag door FC Den Haag weer worden beschouwd als een sleutelduel. En we derom dient Volendam als tegenstander. Een drietal weken ge leden wees het bestuur van FC Den Haag de uitwedstrijd tegen de Volendammers aan als beslissend voor het al dan niet aanblij ven van trainer Adriaanse. Na de 0-0 in dat duel kwamen beide partijen overeen dat het contract tot en met het eind van dit seizoen zou worden uitgediend. Inmiddels heeft zich voor Adriaanse de eerste concrete moge lijkheid voor een nieuwe baan in de voetballerij aangediend. Ajax-trainer Louis van Gaal onthulde deze week in het maand blad Elf dat hij Adriaanse ziet als een belangrijke kandidaat voor de nu nog niet bestaande functie van technisch-directeur in De Meer. Vooral Adriaanse's onderwijzers-achtergrond spreekt in zijn voordeel, meent Van Gaal. SPORTWERELD Voetbal De wedstrijd For- tuna Sittard - MVV, op 6 de cember wegens mist gestaakt, is opnieuw vastgesteld voor vrijdag 9 februari. Voetbal FC Groningen moet het zondag in de uitwed strijd doen zonder twee vaste basisspelers. Djurovski en Wil son zijn geschorst. Voetbal Aanvaller Gary Blissett van Brentford, die af gelopen weekeinde John Uz- zell van Torquay verwondde, is door de FA in staat van be schuldiging gesteld. Uzzell, die een kaak-operatie moest on dergaan, heeft op zijn beurt de politie ingeschakeld. Zwemmen De „Zwem- sport-Awards" 1991 zijn toege kend aan Inge de Bruijn en Ron Dekker. De onderschei dingen voor het kunstzwem- men en schoonspringen gingen naar Marjolein Both en Daph ne en Edwin Jongejans. Zeilen De Duitse zeilster Sabine Lenkmann, met stuur- vrouw Tanja Stemmler titel verdediger bij het WK in de 470-klasse, is op de rustdag ernstig gewond geraakt bij een auto-ongeluk. Ze onderging een spoedoperatie aan het been. Algemeen Marco Lucchi- nelli, wereldkampioen 500 cc in 1981, is gearresteerd wegens het smokkelen van drie kilo gram cocaine. De Italiaan, de laatste jaren manager van het Ducati-superbiketeam, werkte samen met enkele Peruanen. Paardesport De Stichting NDR heeft besloten met in gang van 1 januari de avond- koersen van Hilversum van de dinsdag naar de vrijdag te ver plaatsen. De eerste draverijen volgens het nieuwe schema zijn op 3 januari. Badminton Het bestuur van de NBB zal de jaarverga dering op 11 januari voorstel len het aantal partijen in de ere-divisiecompetitie van elf tot zeven terug te brengen. r 17?k1 ;rug -kte hi eitje o can vo n AB1 van oet zie In Nederland wordt jaarlijks voor vele miljoe nen guldens uitgegeven aan artikelen die direct of indirect te maken hebben met sportbeoefe ning. In deze serie besteden we aandacht aan de brede markt die, vooral de laatste jaren, naast de sportwereld is ontstaan. Hagenaar Wim Roos brengt voor het in het Twentse Wierden geves tigde X-Tend BV, dat de verkooprechten van Craft of Sweden in de Benelux heeft, sport-on- derkleding aan de man. „Het is niet modieus, maar het is functioneel", .weet Roos over zijn produkten, die in deze kille weken ondanks de prijs over de toonbank vliegen. De zogenaamde „micro-kli- maat"-onderkleding neemt geen vocht op. Minuscule ka naaltjes aan de binnenzijde zorgen, als het shirt strak wordt gedragen, voor luchtcir- culatie. „Het vocht gaat er doorheen naar het volgende kledingstuk en de huid blijft droog", luidt de beschrijving. „Dan functioneert de eigen warmteregeling van het li chaam en neemt de transpira tie af". Wim Roos, ook voorzitter van de zaterdagafdeling van voet balclub Scheveningen, legt uit dat voor zijn produkt een „ex clusieve vezel" wordt ge bruikt. „Het bestaat voor hon derd procent uit polyester. Doordat de transpiratie af neemt, is ook het vochtverlies minder en dat kan de presta ties weer bevorderen". 1 in eet( dubbe ige har vertuig e', met Br n de ken i( jn afgi .eninge enoi n uit Koninl hilips e verhaiiEf krege :en h{ ijdens commi I. Outi i JEN HAAG Gert-Jan Theunisse, Steven Rooks Falko Zandstra pron- cen al enige tijd openlijk hun onderkleding. ,Het is moeilijk materiaal )m reclame mee te ma ten", realiseert leveran- Wim Roos zich. Craft ijkt echter ook voor deze dedingsoort een pakken- le advertentie-campagne hebben gevonden. Bo vengenoemde sporters po- o eren in hun normale irttenue en vertrekken, dezelfde truc-foto, ver- rolgens in hun witte „lin- :rie". „De consument lat er nu open voor", is. KLljnerkt Roos aan de ver- ;oopcijfers. Veel geld !raft is niet de enige produ- ent van sportonderkleding, naar, aldus Roos, de produc- ie-wijze is wél uniek. „Er 7ordt wel geprobeerd het na maken, maar dat lukt niet". Wim Roos: „Op de sokken zit een jaar garantie". De naam Craft circuleert al een zestal jaren in Nederland, maar was alleen bij insiders bekend. „Per 1 december vo rig jaar is de Nederlandse tak overgenomen door Ado Huis man uit Twente, die een hele dynamische aanpak heeft. De laatste maanden zit er een geld ingepompt", weet Roos. Hij werkte ooit voor Borsumij- Wery en Adidas en kwam via Arva Sport terecht bij de over koepelende firma X-Tend, waarvan Huisman in Wierden de scepter zwaait. „X-Tend was vroeger Mistral Neder land", licht Roos de razend snelle ontwikkelingen op de nationale sportmarkt toe. Vanaf komend jaar bezit de werkgever van Roos ook de li centie voor Europa van een vooraanstaande sportkleding- merk en daarnaast worden on der de noemer Craft onder meer trainingspakken, winter- i'acks (Wildlife) en regenpak- een (Didriksons) in omloop ge bracht. Met de onderkleding richt de divisie van Roos zich allereerst op de sporters. „Maar het is ook uitermate ge schikt voor mensen die buiten werken, zoals marktkooplui. En in de toekomst willen we ons ook gaan richten op men sen die bijvoorbeeld in koel cellen werken. De voetbal- markt zou ook mooi zijn, maar dat is nogal een moeilijk pu bliek. Schaatsers en fietsers kopen makkelijk functionele kleding, maar bij voetballers is dat lastiger". Sokken Behalve onderhemden en - broeken („Craft produceert 500.000 stuks per seizoen"), in prijs schommelend rond de zestig gulden, brengt Roos ook sokken aan de man. „Daar hebben we wereldwijd patent op. Ze kosten 24,95 en hebben een wollen voet. Op de zool zit een jaar garantie. De sok voor komt blaren, houdt 's winters de voeten wafrner en 's zomers blijven ze koeler. Verder leve ren we ook gezichtsbescher- FOTO: STEPHEN EVENHUIS mers". Roos vertelt dat zijn prijzen gelijk zijn aan die van de concurrentie. „Maar zij ma ken gebruik onder meer van polypropuleen en dat gaat eerder stinken". De Nederlandse vestiging van Craft, die ook in België aktief is, telt een kleine tien werkne mers. „In Zweden, in Boras, werken zeventig tot tachtig man. Ernaast staat een fabriek waar een deel van de produk- tie vandaan komt. De vezels worden ingekocht bij onder meer AKZO, Dupont en FOV en voor sommige materialen worden de stoffen dan doorge stuurd naar Sri Lanka of el ders in het Verre Oosten om het daar te laten produceren. De onderkleding en sokken worden vooral in Zweden en Denemarken gemaakt. Daar is bescherming tegen de kou heel gewoon; hier begint het te groeien"; rrtHeracles biedt Godlieb alsnog een contract 50 ALMELO Heracles wil uit sociaal maatschappelijke overwe- gingen de Surinaamse voetballer Erik Godlieb alsnog een con- ract aanbieden. De medische staf van Heracles adviseerde in «rste instantie negatief over de komst van de 26-jarige speler van Transvaal. Secretaris Nico Gloudemans: „Er is zeker sprake van een afwijking, maar het staat niet vast, wanneer Godlieb er last van zal krijgen. Misschien over twee maanden; misschien 'dover twintig jaar". Heracles wil, nu de zaken er zo voorstaan,' jjWel enig risico nemen. Men wil Godlieb een contract aanbieden ertot 1 juli 1993. Voorwaarde is wel, dat Transvaal, de Surinaamse club waar Godlieb vandaan komt, ermee akkoord gaat dat Hera cles de vergoedingssom gespreid betaalt. BRASSCHAAT De Neder landse mannen handbalploeg heeft gisteren in Brasschaat, door een sterke tweede helft, met 26-19 van Polen gewon nen. Bij de rust bedroeg de Ne derlandse voorsprong één punt, 14-13. Nederland en Polen gaven el kaar in het eerste half uur niets toe. Zowel aanvallend als verdedigend was er nauwelijks kwaliteitsverschil en als de Polen aanvallend iets gevaar lijker leken, dan zorgden de Nederlandse doel verdedigers Mastenbroek en Josten ervoor VELDHOVEN Het Nederlands vrouwen tafelten- nisteam wisselt in de Europese divisie overwinningen met nederlagen af. Na de zege op Tsjechoslowakije en de verliespartijen tegen Joego slavië en Roemenië, de nog ongeslagen favoriet in groep B, werd het weer tijd voor een succesje. Het ijzersterke Oranje-trio Hoom- an/Vriesekoop/Keen veegde gisteravond in Veldhoven het kwa liteitsarme Duitsland binnen zes kwartier van tafel: 4-0. De kans loze tegenstander, verzwakt door de (vrijwillige) absentie van de twee toppers Olga Nemes en Katja Nol ten, werd slechts één game gegund. Nicole Struse, de nummer 22 van de Europese ranglijst, profiteerde in de tweede partij van concentratieverlies bij Bettine Vriesekoop: 13-21. In de twee andere games was de elfvoudige na tionale kampioene superieur: 21-9, 21-8. Emily Noor keek in Veldhoven zwijgend toe. De robuuste Bra bantse werd door Vlieg niet ingezet. Het humeur van Noor was toch al niet al te best. Woensdag had ze van de oud-international te horen gekregen, dat hij aan Gerdie Keen het tweede en laatste startbewijs voor Bolzano had toegekend. Volgens Vlieg was Noor niet stressbestendig genoeg. „Dat argument slaat nergens op", klaagde de twintig-jarige speelster van Tempo Team. „Gerdie kon het afgelopen weekeinde bij het NK in Den Bosch de druk even min aan. Ik moet me echter bij de beslissing van Vlieg neerleg gen. Ik kan slechts hopen, dat Gerdie zich voor Barcelona plaatst. In. dat geval kan ik met haar nog mee naar het Olympisch kwali ficatietoernooi voor het dubbelspel in Polen". finalepoules, zesde speeldag. Groep B: Den Helder (Ned)-Mechelen (Bel) 77-79 (37-45). Juventut Badalona (Spa)-Bay- er Leverkusen (Dul) 95-92 na verlenging (82- 82, 45-40), Parllzan Belgrado (Joe)-Estudl- antes Madrid (Spa) 75-95 (31-44), Arls Salo- nlki (Gri)-Mllan (Ita) 108-111 na verlenging (98-98, 51-58). Stand. Badalona 6-12, Estudlantes 6-10, Ml- land, 3. lan 6-9, Leverkusen 6-9, Parllzan 6-9, Arls 6-8, Mechelen 6-8, Den Helder 6-7 Groep A: Maccabl Tel Avlv (isr)-8arcelona (Spa) 83-94 (44-40), Clbona Zagreb (Joe>- Vlrtus Bologna (Ita) 87-74 (35-27), Tallin (EstLCaserta (Ita) 90-84 (44-43), Antibes (Fra)-Spllt (Joe) 83-81. Stand: Clbona 6-11, Barcelona 6-11, Mac cabl 6-11, Bologna 6-10, Spilt 6-8, Antibes 6-8, Tallin 6-7, Caserta 6-6. Eredivisie mannen DAS-Akrldes 76-93 Wortel) 2.10.6-1.21.2. 2. Ellen Expo. 3. First Kombo. Niet gestart: Eheran Hanover en Eddy Slgero. Toto: winnend 4,50, plaats 2,20, 8,20, 3,90, koppel 91,80, trio 279,10. Vierde koers. 2600 m: 1. Esprit Bar (S. Vlaar) 3.39,5-1.24.4, 2. Fullspeed Mac, 3. Fiona Bayka. Toto: winnend 6,00. plaats 3,30, 4,40, koppel 20,00, trio 424.50 Vlifde koers. 2100 m: 1. Evert Buitenzorg (A. Wrede) 2.47,7-1.19,9, 2. Donald Oost- d. f o. iBP 30,10. Zesde koers. 1609 m: 1. Eros fan Sondel (B. Crebas) 2.08,1-1.19,6, 2. Daydreamer K„ 3. gestart: Exciting de Wrede) 2.48,0-1.20,0, 2. Dythha Dear, 3. Adrlenne. Toto: winnend 9,30, plaats 2,50, 1,50, 4,30, koppel 7,30, trio 407,60. Achtste koers, 2600 m: 1. Dodo Buitenzorg dat het evenwicht niet werd verstoord. Na de pauze werd het gebrek aan produktiviteit doorbroken door Peter Por tengen, die niet alleen verde digend, maar ook in opbouw en afwerking, een opmerkelij ke rol speelde. België-Hongarlje 16-26 (8-13). Topscorers Belgiè: Smeets 4, Delpiere en Jongenelen 3. Hongarije: Sotonyl en Kalocsai 8 Nederland-Polen 26-19 (14-13). Scorers Ne derland: Veerman 8. Portengen 5, Van Ol- phen. Schuurs, Groener en Hagrelze 3. Rui venkamp 1 Topscorers Polen: Przybeckl 7. Mokrzki 4. Narfeg. Niet gestart: Fenneke Olivier Flow de Monpelu. Toto: winnend 1,90, plaats 2,50, 6,60, koppel 30,80, trio 303,40. Tweede koers. 2100 m: 1. Edelfrauleln (A. de Wrede) 2 53,0-1.22,4, 2 Elly Song, 3. Ex citing. Niet gestart: Erlka. Toto: winnend 11,90, plaats 2,20, 3,00, koppel 15,10, trio TAFELTENNIS Veldhoven. Europese liga (vrouwen) Vierde speelronde Nederland-Duitsland 4-0. Gedetailleerd: Hooman-Schall 21-16 21-14, Vriesekoop-Struse 21-9 13-21 21-8. Keen- Praedel 21-17 21-18, Vrlesekoop/Hooman- Struse/Schall 21-9 21-17. Stand: 1. Roemenie 3-6, 2. Tsjechoslowakl|e d 4-4, 4. Joegoslavië 2-2, 5. Fons Harvester (C. Martlnus-Brevok 3-2 (15-13 13-15 15-5 12- 15 15-6) WATERPOLO Hoofdklasse mannen Zljl/LGB-Polar Bears 9-13 SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur Studio Sport Journaal BBC 1, 00.20 uur: Concours hippique, paardesport in Olympia. Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.45 uur: Die Sport-Re portage met onder meer Bundesliga- ijshockey. RTL+, 22.10 uur: Anptiff. Superchannel, 20.00 uur Sport, 20.30 uur: Tennismagazine. Sportnet, 18.00 uur Sport. Eurosport, 18.00 uur Sport. PRIJSVRAGEN DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Midlotto 50a: eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: x 300.000,00, derde prijs: 68 x 1 408,90, vierde prijs: 3.299 x 29,00, vijfde prijs: 49.532 x 5,00 Cijferspel 50a (vaste prijzen): zes cij fers goed geen winnaar, vijf cijfers goed: 3 winnaars, vier cijfers goed: 19 winnaars, drie cijfers goed: 215 win naars, twee cijfers goed: 2.104 win- KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen, aanvang 18.00 uur) lui den: le koers: 1 Freule Friesma. 2. Elvira King. 3 Frits Wielinga (7-5-1). 2e koers: 1 Fryday G. 2. Fanka Nor ton. 3 Ejadon (8-4-7) 3e koers: 1 Furore, 2 Elegance A. 3. Friesco Badi (6-4-7). 4e koers: 1. Falco Oostland, 2. Fallon D. 3, Erik A (12-10-6). 5e koers: 1 Every Star, 2 Farouche ta Norton, 3. Farloes B (4-8-11). 7e koers: 1 Eelke W, 2. Evert Vrye- nesse. 3. Charming Bear (11-7-2). 8e koers: 1. Bennie Confianza. 2. Keystone Lance. 3. Best Uithuizen (6- 4-7). 9e koers: 1 Elisa Tornado. 2. Diman- che Severe, 3. Elegant D (8-5-4). 10e koers: 1. Earby Alf, 2 Easy Pos tille, 3. Cokkes (7-1-4). Wielrennen Prof wielren ner Urs Freuler heeft van de UCI (Internationale Wielren Unie) gratie gekregen. De Zwitser, die van begin augus tus wegens gebruik van dope was geschorst, mag op 1 janua ri 1992 weer uitkomen bij na tionale- en internationale wed strijden. Wielrennen De sponsor van de PDM-wielerploeg Fes- tina heeft zich teruggetrokken. Volgens eigenaar Rodriguez staan de reglementen van de internationale wielerfederatie niet toe dat één bedrijf twee ploegen in het professionele peloton sponsort.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7