opruiters naar bncours Lisse li assale belangstelling voor uitbreidingsplannen Voorhout DUIN- EN BOLLENSTREEK Matti js de Vreugd houdt het op Bach ^=1ac6oiwant iide ag, snde d IT", de ge van PEN lationswe 3. 21.15! dec. t/m 15. 9, tel. 12 14.30, 14.30, ed (al); lollywi 2); 21.15 iroeland het wildi /m dl. 2 ON (Bra ir Amerii srstraat '.45, 21* 13.30, VRIJDAG 20 DECEMBER 1991 13 stgeest blijft bij muziekschool 'GEEST Oegstgeest blijft aangesloten bij de streekmu- ool Leiden en omstreken. De gemeenteraad besloot gis- d geen gebruik te maken van de mogelijkheid om per 1 uit de gemeenschappelijke regeling Streekmuziekschool ten, maar deel te nemen aan het ingezette sanerings- en ieplan. D66 stemde tegen. jaren 1993 en 1994 worden bijdragen van respectievelijk en 183.000 gulden geraamd. Oegstgeest stelt er echter jrwaarden aan. „Deze moeten niet gezien worden in de als de beschikbaar gestelde bedragen met 1 gulden wor- irschreden dan verlaten wij de gemeenschappelijke rege- idus wethouder Kohlbeck, die nog tot 1 januari voorzitter gemeenschappelijke regeling streekmuziekschool is. zeel vertrouwen te hebben in de gang van zaken bij de „Vijftien maanden geleden deden zich grote financiële ien voor en sinds die naar buiten kwamen is er veel ge hoor het eerst sinds 1984 ziet het er naar uit dat de school 1 zonder tekort uitkomt". Kohlbeck deelde de teleur- van de raadsleden dat er voor de school nog geen defini- •stuursvorm bestaat. Vi* 10099 Leden commissie krijgen meer geld VOORSCHOTEN Deskundi- gen in de welstandscommissie krijgen een hogere vergoeding. De gemeenteraad van Voor schoten kwam gisteren terug op een besluit dat een maand geleden werd genomen. Toen vonden de partijen dat 204 gul den per vergadering voldoende was, maar nadat de leden van de welstandscommissie hadden laten weten op te stappen brak er enige paniek uit in politiek Voorschoten. Gisteren werd besloten dat de deskundigen (architecten) voortaan 255 gul den per bijeenkomst krijgen. Alleen Groen Links bleef con sequent en stemde tegen. Lisse investeert in sociale vernieuwing LISSE De gemeente Lisse geeft in 1992 bijna 130.000 gulden uit aan sociale vernieuwing. De gemeenteraad ging gis teravond akkoord met de voorstellen van B en W. Voor ongeveer 90.000 gul den heeft het college al een bestemming gevonden, de resterende 40.000 gulden wordt volgend jaar ingevuld. Omdat Dienstencentrum De Beukenhof te intensief wordt bezocht door ouderen kunnen 60-plussers binnenkort ook voor een wekelijkse activiteitenochtend op dinsdag terecht in 't Poelhuys. Uit een enquête onder de oudere bewoners van deze woonwijk bleek een behoefte aan deze voorziening. De Stichting Ge coördineerd Ouderenwerk Lisse ont vangt voor het experiment bijna 5.000 gulden. Voor het kinderdagopvangverbliif Hummelkom heeft de raad 35.000 gul den over. Dit geld zal gaan naar een aanpassing van het gebouw aan de Ooievaarstraat. De stichting Consument en Huishouding ontvangt ruim veertien mille voor een experiment schuldverle ning, Filmhuis Lisse kan met een kleine 4.000 gulden een nieuwe filmprojector aanschaffen en voor het experiment 24- uurs zorg voor ouderen wordt een kwart ton vrijgemaakt. Tot slot krijgen de verkeersinstallaties op de kruisingen Westelijke Randweg/Keukenhofdreef en Oranjelaan/de Ruy terstraat voor meer dan 3.000 gulden aan rateltikkers. Jongerencentrum Scum kan beheerder aanstellen KATWIJK De Stichting Beheer Akkom- modatie Katwijk (BAK) krijgt subsidie van de gemeente om een beheerder aan te stel len voor het nieuwe open jongerencentrum Scum aan de Noordduinseweg. Dertien raadsleden van CDA, D66, Groen Links en de PvdA steunden gisteravond een college voorstel van die strekking. Tien raadsleden, onder wie CDA-raadslid N.Zwaan, stemden tegen. Met de ingebruikname van het nieu we gebouw van Scum is het centrum ook overdag geopend. Een beheerder is volgens het BAK-bestuur, daarom onontbeerlijk. De kosten voor een dergelijke functionaris kunnen echter niet betaald worden uit ei gen middelen. Om ook in 1992 over een be heerder te kunnen beschikken is een bedrag van 16.000 gulden nodig. Met het besluit van de raad is dit bedrag nu beschikbaar. >.15, 21 19.15, 21 I. 13.00, 17.00.' 3d (al); n the bi 21.45. Fi KOLDENHOF li. do. 2 dec. t/m 31 dec 17.00. id (al); 00. wo. dec. t/m 00. 31 >0. 17.00 avond gé/ /r. 14.00, 15, 16.15, Toto Ie DINEAC 637): Th. :a 14.00, 13.15, kC 2: A k 21.30. uan (12); zo. t/ Het Ruitercen- Lisse krijgt in het van 24, 25 en tari een uniek paar- tevenement binnen >orten. De top van «Jfederlandse ruiter- dan present op het aal Concours Lisse. jj iben onder meer ge- namen als Rob Piet Raymakers, >ansink en Bert hun komst naar pische springspektakel ider de gezamenlijke 'oording van rijvereni- nt Hubertus en pony- eleway. Henk van der „Al jaren organise- de zomer met succes ncours Hippique van Imdat we naast een uit- binnenmanege sinds k een losrijhal hebben wilden we ons vernieuwde complex feestelijk openen. En zo werd er contact gezocht met de Nederlandse Hippische Sportbond (NHS)". Vervolgens kwamen enkele leden van de NHS de accomodatie in Lisse bekijken. Medeorganisator Hans de Kooker: „De afmetin gen van de bak moeten in orde zijn. Verder wordt er ge keken naar het licht en de ge luidsinstallatie, de bodem en de bereikbaarheid van het rui- tercentrum". Na de goedkeuring van de NHS - een maand of vier gele den - begon de speurtocht naar sponsors. De kooker: „De 120 ruiters zullen allemaal worden ondergebracht in hotel De Duif in Lisse. Een aantal grote bedrijven uit Lisse en daarbui ten zal het evenement onder steunen. Over de preciese kos ten kan ik nog niets zeggen. De eerste prijs van 1500 gul den zegt eigenlijk wel vol doende". De ruiters komen volgens Henk niets tekort. „Buiten wordt een mobiele stallencom- plex gebouwd met 120 stallen. Met een bus zal er steeds wor den gependeld. Als parcours- bouwer komt de heer Drabbe, die in heel Europa bevoegd is om te bouwen". Tribune Ook aan de bezoekers is ge dacht. Hans; „Aan de kantine wordt een grote tribune vast- gebouwd, zodat er plaats is voor ongeveer 300 tot 400 mensen. Verder komt er een VIP-room, waar we sponsors en de pers kunnen ontvan gen". De keuze voor het laat ste weekeinde van januari is een gelukkige greep geweest. Henk: „Twee weken na ons evenement wordt het Natio naal Indoor Kampioenschap in de Groenoordhallen in Leiden gehouden. Bij ons krijgen de ruiters de kans hun paarden in conditie te brengen". Hans is optimistisch over de afloop van het Nationaal Con cours Lisse. „Ik ben ervan overtuigd dat we reclame ma ken voor de totale paardesport in Nederland. De paardesport raakt haar elitaire karakter langzamerhand kwijt, zodat het een sport wordt voor het hele gezin". Geld voor kinderkliniek Leerlingen van de RK scholengemeen schap Ivo Duinzigt in Oegstgeest hebben in een week tijd 11.000 gulden bij elkaar gebracht voor de kinderkliniek van de Van Gelderenstichting in de Academisch Zie kenhuis Leiden. Dat geld, nog aangevuld met 2500 gulden subsidie, werd gister avond door directrice Anka van Schie van Ivo Duinzigt overhandigd aan penning meester Veenstra van de Van Gelderen stichting. Dat gebeurde na afloop van de kerstviering van de scholengemeenschap in de Willibrordkerk. Van het geld wordt speelgoed gekocht voor de kliniek en een gedeelte wordt besteed aan de verzorging van een ziek Joegoslavisch jongetje. De omstreeks 800 leerlingen van Ivo Duinzigt hebben van de school „Talenten", zoge naamd oud Romeins geld gekregen met de opdracht dat te vermeerderen ten be hoeve van de actie. Dat gebeurde door middel van het aanwenden van de eigen talenten, met sponsorlopen, jazzballet, het verkopen van eigen maaksels en nog veel I FOTO: HENK VAN DEN ENDE sburg niet in laatverbond ity siickBURG Rijnsburg zal 1.30. zo. tetkomende jaren nog •?JJ het zogenaamde Kli- =ON 1 fhond toetreden. Dit 400): Dogisteravond door wet- 15, 18.45, A. de Haas-Kromhout 16.00, de gemeenteraadsver- g bekend gemaakt. In rjaar vroeg de Vereni- lilieudefensie Rijnsburg zo. t/ieente het verbond aan >1.30. 18.45 limaatverbond is be- Ramonafrn ajje Nederlandse ge- "".lie, °P één lijn te krijgen Waaro#rekking tot de aanpak broeikaseffect. Rijns- Van 27/fceft in de tussenliggen- **r,r|®k ode volgens De Haas- lut wel een aantal lingen van het verbond I Oz; 14.1 eerd. Zo zou bij de 3: Actr iververijen de vervui- s zijn teruggedrongen, nt Rijnsburg sinds kort Wiïdarna alen van afgeschreven 1. 16.1! ten, om de CFK's die vloeistof van deze ap- bevatten, uit het houden. Voorts wordt voorlichting gepro- le mensen zo veel mo- un battarijen en ander p ïemisch afval geschei- 22.00. l te laten leveren. „We 1 een stuk op de goe- stelde de wethouder e gemeente heeft in- overleg gevoerd met yLoN: Fisniging Milieudefensie ■g. Daarbij heeft Rijns- Vereniging de toezeg laan, dat men alles zal n het vermogen ligt gemeente, om het ivel in ha ieffect terug te drin- ELFJARIGE BESPEELT MORGEN ORGEL ENGELENKERK Doc Hol 45, 21.3( 18.45. tots (al); i' 22'W doU826/1* 1 r12 19.30 a. 28/12 16.15. 14.00. 3INEAC: oeland: 13.15, INGEN family; Eva of CINEAC stett( P in eringi ite - De ge ijgt een ysteem n heffii e belas d stemi n kredi oor een VVD 'koop st keer ;rd met n, ten* 1 plan automat mt te zit Most over et are ket erd me het ov LISSE „Op mijn vijfde zat ik al achter de piano van mijn moeder en speel de 'Altijd is Kortjakje ziek'. Al snel wilde ik ver der en op mijn achtste ben ik overgestapt op orgel". Mattijs de Vreugd is een bijzonder kind. De elfjari ge jongen uit Lisse is hele maal weg van Bach en zit morgenmiddag dan ook achter het orgel van de Engelenkerk om kerstlie deren van deze componist te spelen. Mattijs is niet echt onder de indruk van de publiciteit rond zijn persoon. „De meeste kin deren zitten met een walkman op naar de top 40 te luisteren, maar ik zit het liefst achter het orgel. Ik vind het heerlijk om het orgel vol open te zet ten, zodat anderen aan mij moeten vragen of ik wat zach ter wil spelen". Mattijs zit op de CNS-school. Zijn medeleerlingen konden eerst niet geloven, wat hij allé- maal op het orgel presteert. „Iedereen denkt dat orgelspe len ontzettend moeilijk is. Ik heb er echter geen moeite mee. Om mijn vriendjes te overtuigen speel ik weieens in de klas of neem ik ze mee naar huis, waar ik wat op het orgel speel. Misschien kom ik Mattijs de Vreugd achter het orgel in de Engelenkerk. later nog weieens in 'Klasge noten' van Koos Postema". Aanvankelijk kon Mattijs geen noten lezen en speelde hij alles uit zijn hoofd. Toch heeft Mat tijs nu les genomen. „Als ik een liedje hoor kan ik het meestal meteen naspelen. Im proviseren is daarbij mijn lie velingsvak. Toch moet je ook bladmuziek kunnen spelen, omdat je ook weieens iets moet spelen wat je nog niet eerder hebt gehoord" Als Mattijs op vakantie is be zoekt hij het liefst kerken. „Ik wil altijd zien wat voor orgel de kerk heeft. Zo heb ik wei eens gespeeld op het orgel in de Bavokerk van Haarlem. Dat was een bijzondere erva ring". Mattijs zijn toekomst ligt al vast. „Ik wil het liefst concer torganist worden. Om op het foto: henk van den ende conservatorium te mogen moet ik wel eerst de Havo gedaan hebben. Ik moet dus eerst hard studeren". Het concert van Mattijs in de Engelenkerk begint zaterdag om drie uur. Gespeeld worden onder meer: Jingle Bells, Stille Nacht, Ere zij God en het Ave Maria. Het is de bedoeling dat het publiek meezingt. De is gratis. REGIOJOURNAAL Kerstzang In de Mariakerk aan de Nas- saustraat in Lisse wordt mor gen een kerstsamenzang ge houden. Harmonievereniging Canita Tuba zorgt voor een muzikaal intermezzo en er wordt medewerking verleend door het jongerenkoor Marialis en het dames- en herenkoor Cantate Domino. Aanvang ze ven uur. Praise In het Groene kerkje in Oegstgeest is zondag een songs of praise-avond met kerstsamenzang. Het koor Ca- pella pro Cantibus, de organist Theo Goedhart en het koper- ensemble Tell Brass verlenen medewerking. Aanvang zeven In 't Poelhuys aan de Ruis- hornlaan in Lisse wordt mor gen een postzegelruilbeurs ge houden. Tevens is er een grote kerstverloting. De beurs is van tien tot vier uur open. Volwas senen betalen 1 om binnen te komen en kinderen een kwar tje. Koffieconcert In het Agathaklooster in Lisse wordt zondag een koffiekers- tconcert gegeven. Er zijn op tredens van de harpiste Inge Hei, zangeres Bep Kaptijn, or ganist Wim Boot en het Bla zerstrio. Het muzikale evene ment wordt afgesloten door sa menzang met kerstliederen uit Frankrijk, Nederland en Vlaanderen. Het concert be gint om kwart over twaalf. De kosten f6 per persoon. Kerst Ook in Voorschoten is er kerstzang. Op zondagmiddag verzorgt het Voorschotens Ka merkoor in de Hervormde Dorpskerk aan het Kerkplein het traditionele kerstconcert onder leiding van Nico Hovi- us. Organist is Ger Hovius. Er worden Nederlandse kerstlie deren, christmas carols en ne gro spirituals gezongen. Entree gratis. Kamerkoor Het Haarlemmermeers Ka merkoor treedt morgenavond op tijdens de eucharistievie ring in de Agathakerk in Lis se. Naast enkele kerstmotetten uit de 16e eeuw worden be kende kerstliederen gezongen. De mis begint om zeven uur. Robot In de kerstvakantie biedt Noordwijk Space Expo twee weken lang een speciaal kerst- programma voor de jeugd. Dit programma „Space Robot Ge land" wordt begeleid door een echte robot, die op de dagen van de actie van twaalf tot vijf uur aanwezig is. De robot be antwoordt vragen op het ge bied van ruimtevaart en ster renkunde. De space robot is aanwezig op: zondag 22 en maandag 23 december, van 26 tot en met 29 december en van 2 tot en met 5 januari. Astro noom Frank Dessing vertelt dagelijks een verhaal over de Ster van Bethlehem en de ko meet van Halley. Toegang kost f10. Kerstconcert Muziekvereniging St.Jeanne DArc verzorgt zondag een kerstconcert in Noordwijker- hout. Het optreden vindt plaats in De Schel ft en begint om half een. M VAN ALTENA OUT Een zeer opkomst van de lutse bevolking de openbare hoor- over het plan Teijlingen tot een Ruim 400 geïnte- den waren gister- naar de KTS geko- ifm daar kennis te van de grote uit- gsplannen van de Voorhout. Velthuizen, een stede- ndige van het buro al 10 jaar adviseert in logie van Voorhout, helder betoog, geillu- door lichtbeelden. De ingen Hoogh Teijlin- x het 'Vierde Kwa rn aan weerszijden acoba van Beierenweg islag krijgen. Hoogh in zal als een soort Oostelijke accolade om Oost hout heen gepland worden, terwijl het 'Vierde Kwadrant' zich aan de andere kant van de Jacoba van Beierenweg zal gaan uitstrekken. Samen gaat het hier om 2000 woningen; en als alles klaar is zal Voorhout zo'n 17.000 inwoners hebben. Ook het toekomstige station Voorhout zal in dit Vierde Kwadrant worden opgeno- Ontsluiting Met name de vitale rol van de infrastructuur werd uitvoerig belicht. Een adequate ontslui ting van Hoogh Teijlingen, en het later te bouwen Vierde Kwadrant' op de autoweg SI is van groot belang voor het ui terlijk van Voorhout in de 21e eeuw. Globaal zijn de volgen de maatregelen bedacht om het verkeer in betere banen te leiden. Er komt een Oostelijke Rondweg rondom Oosthout en de nieuwe woonwijken. Deze rondweg zal in het Noorden een aansluiting met de SI krij gen. Het verkeer, dat nu nog over de Oosthoutlaan rijdt om de snelweg A44 bij Sassenheim te bereiken, zal voortaan van deze rondweg gebruik gaan maken. De Oosthoutlaan krijgt een zogenaamde 'knip', waar door hij alleen nog voor be stemmingsverkeer gebruikt kan worden. De wijken Hoogh Teijlingen en het Vierde Kwadrant zul len door een hoefijzervormige weg worden ontsloten, die op zijn beurt weer op de Oostelij ke Rondweg aansluit. Aldus kan de Jacoba van Beierenweg auto-arm gehouden worden. Het ligt verder in de bedoeling dat ook de Herenstraat een 'knip' krijgt, zodat met name rondom de huidige spoorweg overgang een autovrij winkel gebied ontstaan kan, waar bij voorbeeld ook de markt een plaatsje kan vinden. Velthuizen merkte op, dat de plannen en tekeningen die hij presenteerde een zeer inge vuld karakter hadden, maar hij benadrukte dat nog niets vast stond omtrent de aard van de te realiseren bebou wing. Langs de rand van de wijk Oosthout stelde hij een waterrijke groene zone voor, waarlangs een aantal villa achtige behuizingen zouden kunnen verrijzen, waarvoor Velthuizen de term 'roman tisch wonen' lanceerde. Vierde kwadrant Waar Hoogh Teijlingen in eer ste instantie gebouwd zal wor den om in de Voorhoutse wo ningbehoefte te voorzien, zal niet lang daarna het Vierde Kwadrant verrijzen om ook voor de regio een opvangtaak te vervullen. Net als bij Oost hout het geval was, zal er voor Katwijk gebouwd worden, maar ook voor Rijnsburg en Valkenburg. Ook de biblio theek zou heel goed in het Vierde Kwadrant kunnen worden ingepast. Tot dusver is er steeds van uit gegaan dat de nieuwe bibliotheek in de buurt van het nieuwe raadhuis ge bouwd zou worden. Velthui zen stipte echter aan dat ook aan een vergroting van het SEC-gebouw gedacht zou kun nen worden, waardoor er sa men met de Gaasbak en het raadhuis een soort forum ont staat. Verreweg het meest in het oog springende aspect van het Vierde Kwadrant zal echter het station en de daarbij ho rende faciliteiten zijn. In mei 1996 moet het operationeel zijn; ruim voordat de woon wijk klaar is maar wel nadat de infrastructuur is aangelegd. De lokatie die de heer Vel thuizen als meest ideaal aan stipte ligt zo'n 300 meter ten Noorden van de spoorweg overgang. De doorgaande hoefijzervormige weg door het Vierde Kwadrant zal op dat punt dicht langs de spoorbaan voeren. Er zal een tunnel on der het spoor door komen naar de oude dorpskern toe, die echter onder geen beding voor auto's toegankelijk zal zijn. Een voordeel van deze locatie keuze is ook, dat op die manier het dorpscentrum bij de spoor wegovergang beter voor aller lei voorzieningen benut kan worden, zoals winkels. Verschillende aanwezigen vroegen zi?h af of er in de nieuwe woonwijken eerst de wegen, dan wel eerst de wo ningen gebouwd zouden wor den. Wethouder B. Joon hoop te een herhaling van hetgeen er in Oosthout, waar de wegen veel later dan de huizen kwa men, te voorkomen. Met name in verband met het station achtte hij het van groot belang dat de infrastructuur van zo wel Hoogh Teijlingen als het Vierde Kwadrant ruim op tijd klaar zou zijn. Ook waren er vragen over het gebrek aan recreatiefaciliteiten in de ge presenteerde plannen. Wet houder E. van der Laar vond deze bezordgdheid wat voor barig. De groene bufferzone tussen Oosthout en Sassen heim zou aangewend kunnen worden voor sportdoeleinden. Daarnaast stipte hij aan dat er plannen zijn om de bibliotheek in het SEC-gebouw te integre ren. Industrieterrein Namens Milieudefensie stelde mevrouw A. de Scheemaker de vraag hoe het zat met het industrieterrein dat de ge meente Voorhout binnen haar grenzen hoopt te kunnen rea liseren. Zij stipte terecht aan dat het industriegebied bij Sas senheim volgens de provincie een regionale functie heeft, en dat er uit dien hoofde dus geen plaats is voor een industrieter rein in Voorhout. De burge meester beaamde dit, maar zei dat de regiofunctie van het Sassenheimse industrieterrein nog niet erg was uitgekristalli seerd. Om aan de Voorhoutse behoefte voor de nabije toe komst te voldoen, is volgens het college een eigen Voor- houts industrieterrein een ver eiste. Er rezen ook vragen of Voorhout niet de kant van Zoetermeer opging, waarop wethouder B. Joon met een la chend „Nee" antwoordde. De land- en tuinbouwers maakten zich zorgen over hun bedreig de positie in het Voorhout van na 2000. De burgemeester kon hen geen garanties hierom trent bieden. DIENSTVERLENING ARTSEN Leiden: Groep 1 Tan. Janssen. Zwijnenburg. Meyer. Van Leeuwen, Verhage. Maris. Groene- veld en De Ruiter. Van Schie. Baars en Van der Meer: za. drs. Van der Meer/Meyer, tel: 215510 en zo. dr. Baars, tel: 218661 Groep 2: Berg- meyer. Nering Bogel. Van Gent, Tay- telbaum, Pufkus. Van Luyk. Klaassen. Rus. Kruis en De Lange: za. dr. Tay- telbaum. tel: 120266 en zo. dr. De Lange, tel: 212025 Groep 3 Boels. Lely, Smit, W. de Bruijne, J. de Bruij- ne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en v.d Muysenbergh: za. dr Lely. tel: 416555 en zo. dr. Van den Muysen bergh. tel: 132555 Groep 4: Bènit. Horn, Lahr. Lodder. Nieuwenhuis. Van Rijn. Van Wingerden. J. Zaaijer en R. Zaaijer, De Kanter: za. dr. Van Rijn. tel: 314349 en zo. dr. Nieuwen- huis-Smalbraak, tel: 768918 Groep 5: De Lorm, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders. D. Ham- merstein en A. Hammerstein: za. dr. Reinders. tel: 760947 en zo. dr. Oos tendorp. tel: 149212 Oegstgeest: za. en zo. dr. De Haan. tel: 170605 Leiderdorp: za. dr. Kemme. tel: 893139 en zo. dr. Arndt, tel: 894539 Voorschoten: za. dr. Koopmans. tel: 616352 en zo. dr. Prescott, tel: 612356 Warmond - Voorhout: za. en zo. Huisartsenpraktijk Oosthout. tel: 02522-30697 Noordwijk: za. dr. Verheij/Vinkeveld, tel: 20277 en zo. Gezondheidscentrum, tel: 19300 Katwijk - Rijnsburg - Valkenburg: Groep 1: Dijk, Henneman. Ten Hove, Lodder. Meeuwisse, Pool, Schonen berg: za. en zo. dr. Schonenberg, tel: 76752 Groep 2: Bergman, Van Duyn, Van Duyn, Hueting. Moolen- burgh, Timmers: za. en zo. dr. Tim- mers. tel: 24004 Groep 3: Van Delft. Priester, Rietbroek, Verhage, Van der Water: za. en zo. dr. Rietbroek, tel: 21818 Kaag - Abbenes -Nieuw Vennep: tel: 02526-72850 Sassen heim: za. en zo. dr Muller, tel: 13344 Alkemade - Hoogmade: Praktijken Saeys, Van Mierlo. Beekhuis. Broc- k/Roelen: za. en zo. dr. Van Mierlo, tel: 01713-14044 Alkemade - Lei- muiden - Rijn8aterwoude: Praktijken Glansbeek. Lardenoije en Van Blooi- js: za. en zo. dr. Lardenoije. tel: 01721 -8269/alarm: 9620 Alphen: groep 1: za. dr. Wijnmaalen. tel: 72079 en zo. dr Luining. tel: 76677 groep 2: za. dr. Visser, tel: 22088 en zo. dr. Rakers, tel: 45610 groep 3: za. dr Eysink Smeets. tel: 32059 en zo. dr. Smid-Oostendorp, tel: 45371 groep 4: za. en zo. dr. Vletter, tel: 25640 Hazerswoude-Koudekerk: za. en zo. dr. Van Buuren. tel: 01714- 12020 Benthuizen - Boskoop: za. en zo. dr. Van Wiechen. tel: 01727- 14450 Langeraar - Nieuwveen -Ter Aar - Woubrugge: za. en zo. drs. Vreijling/Ooms. tel: 01729-8104 Nieuwkoop - Noorden - Zevenhoven: za. en zo. dr. Brinkman, tel: 01725- 71555 Hillegom: eigen huisarts bel- TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Warmond: za. en zo. dr. Van Veen. tel: 220164 Zoeterwoude: dr. Freeke, tel. 410950/414547 Alkemade - Lei- muiden: eigen tandarts bellen voor 12 00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel: 3974491 Bollen streek: za. t/m di. dr. Koelmans, tel: 02521-13471 Noordwijk: za. en zo. dr. Van Noort, tel: 12659 Katwijk: za. en zo. dr. Van Melick, tel: 29221 APOTHEKEN Leiden - Leiderdorp - Oegstgeest - Voorschoten: za. en zo. Apotheek Reyst. Steenstraat 35 Leiden, tel: 120136; Apotheek Loeve- stein, Loevestein 6 Leiderdorp, tel: 890000; Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83 Voorschoten, tel: 617957 Alkemade: Apotheek Alke made 01713-9100 (Noordwijk) - Katwijk - Rijnsburg: za. en zo. Apo theek Sloothaak, Vliet N.Z. 19 Rijns burg. tel: 20400 Voorburg: Apo theek Te Werve, H. Ravesteijnplein 33 Rijswijk, tel: 3992443 Leidschen dam: Dam Apotheek, Damlaan 23 Leidschendam, tel: 3274238 Noord- wijkerhout: Spoedrecepten tel: 73511 Sassenheim: 02522-10169 STICHTING KRUISWERK LEIDEN Centraal kantoor: Schuttersveld 1. Voor informatie: tel. 071-120144 tus sen 08.30-17.00 uur Uitleencentrale verpleegartikelen: Burggravenlaan 250, telefoon 071-121894 Geopend: dagelijks 13.30-17,00 uur. donderdag 13.30-19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat de laatste twee afdelingen bezocht kun nen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende ver pleegkundige.» Sint Elizabeth-zie- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewafcing) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St Elisa- beth-ziekenhuis. Endsgeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmskliniek: Jon- gerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag tot 21.00 u. met uitzondering van be handeltijden en etenstijden. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoe kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00. babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30 Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15 30 u alleen voor ouders 18.00-18.30 u.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13