/eldkamp en Van Schie zijn föker van Olympische Spelen erlies voor Timman Stanley Franker ziet nadeel voor Davis Cupploeg SPORT 13 >erisme Albertville [jdt onder de Spelen Souocmt DINSDAG 17 DECEMBER 1991 IeRTVILLÈ Het toerisme in de omgeving van Albertville t negatief beïnvloed door de Winterspelen. Dertig procent !e trouwe gasten laten de Savoie links liggen, omdat zij prijs- ;ingen vrezen en bang zijn dat de ski-hellingen gesloten blij- 'et organisatiecomité (COJO) meldt dat tot nu toe driekwart 800.000 toegangsbewijzen zijn verkocht. Hoteleigenaars ho- iu dat houders van die kaarten in februari de kamers gaan >n. COJO heeft in november meegedeeld dat maar een klein itage van de ski-hellingen voor wedstrijden worden gereser- Toegangswegen naar de tien olympische lokaties blijven al- [tijdens wedstrijden geblokkeerd. Volgens officials is COJO te iet deze campagne gestart. Lachende derde worden de Pyre- Het berggebied heeft de nominatie voor de Spelen van 1998 elopen (Nagoya in Japan werd uitgekozen), maar krijgt mo- leel wel veel extra gasten. Nunez lakoniek na kritiek Crui jff BARCELONA De voorzitter van FC Barcelona, Luis Nunez, heeft nauwelijks gereageerd op de uitspraken van Johan !ruijff. De technisch directeur van de Spaanse landskampioen dreigde in het afgelopen weekeinde met zijn vertrek indien de mentaliteit van een aantal spelers niet zou verbeteren. Tijdens het jaarlijkse kerstdiner met de Catalaanse sportpers liet Nunez weten geen behoef te te voelen in te gaan op de 'dreige menten' van Cruijff. „Ieder lid van de technische staf heeft de bevoegdheid, vrijheid en volmacht van werken en denken", zei Nunez. „Ik grijp alleen in als ik word gevraagd. En dat is nog niet gebeurd". Weer operatie voor Alessandro Nannini FLORENCE Alessandro Nannini is gisteren in Florence opnieuw geope reerd. De formule 1-coureur onderging een ingreep aan de knokkels van zijn hand. Veertien maanden geleden bij een helicopterongeluk werd zijn rechter-on- derarm afgerukt. Tijdens een uren du rende operatie werd het lichaamsdeel weer aangenaaid. „De ingreep is gelukt. We moeten nu afwachten", verklaarde de behandelende geneesheer Carlo Bu- falini gisteren. „De operatie vandaag was nodig om hem in staat te stellen zijn hand normaal te kunnen bewegen". Nannini heeft twee maanden geleden al enkele testritten in een formule 1-bolide gemaakt. Tsjech Ivo Stas miljonair zonder minuut te spelen BIRMINGHAM Dertien maanden geleden werd Ivo Stas gecontracteerd door Aston Villa. Gisteren verliet de Tsjechoslowaak de Engelse club zonder een minuut in actie te zijn geweest. Hij werd afgekeurd. Stas maak te met Banik Ostrava in de UEFA-bekerwedstrijd tegen Aston Villa zo veel indruk, dat de Engelse club de mid denvelder enkele weken later voor ruim een miljoen gulden overnam. Stas kwam niet in actie. Hij had last van een achillespees-blessure. Gisteren vertelden spe cialisten dat voetbal in de hoogste Engelse divisie voor hem een illusie was. De speler was goed verzekerd. Hij ontvangt ruim anderhalf miljoen gulden van de verze kering. Manager Atkinson vond de afkeuring een schande. „Hij trainde elke dag, maar mocht niet voet ballen. Drie specialisten oordeelden onafhankelijk van elkaar dat zijn achillespees niet bestand zou zijn tegen de hardheid in de Engelse league". Oud-internationals mijden nieuwjaarsduel DEN HAAG Volgens Joop Stoffelen, ruim 25 jaar begeleider van het elftal van oud-internatio nals, hebben zich voor de traditionele Nieuwjaars- wedstrijd van voormalige Oranje-spelers tegen KHFC twintig man afgemeld. Onder hen, zo deelt Stoffelen mee in een persbericht gisteravond, Ruud Krol, Piet Schrijvers, Arnold en Gerrie Mühren, Ruud Geels en Wim Rijsbergen. Met in gang van 1 januari vallen de wedstrijden van de voormalige spelers van het Nederlands elftal onder de verantwoording van de KNVB, die daartoe ver plicht is volgens de reglementen van de UEFA en FIFA. Stoffelen zegt begrip te hebben dat interna tionale wedstrijden door de KNVB geregeld wor den, maar hij had van de voetbalbond verwacht dat de duels in Nederland volgend jaar door hem zelf georganiseerd zouden kunnen worden. tHAATERS VAN DER BURG EN BOS SLECHTS GENOMINEERD 'ENDAL Het Ne- lands Olympisch Co- (NOC) heeft in eerste nijn zes schaatsers op definitieve lijst van Inemers geplaatst voor Olympische Spelen in ertville februari vol- d jaar. Cristine Aaf- Lia van Schie uit npwijk, Carla Zijlstra, inne van Gennip, Fal- tendstra en Bart Veld- ip uit Den Haag kun- zich in alle rust voor dden op de zestiende iterspelen. van Breda, binnen het belast met het schaatsen, Lte gisteren op sportcen- Papendal na een be svergadering de namen het eerste groepje uitver- nen bekend. Na het NK nden in Heerenveen (2-4 iri) wordt een tweede ielectie gemaakt. In prin- kunnen één week voor «gin van de Winterspelen iatste deelnemers worden |zen. nomineerde het NOC een schaatsers. Sandra Voe- Gerard van Velde, Arie Rintje Ritsma en Robert lerink zijn toegevoegd iet lijstje met kanshebbers een olympisch schaatstic- waarop ook Marieke 1, Ben van der Burg, Tho- Bos en Leo Visser voorko- Het laatste groepje heeft ens het NOC dit seizoen niet voldoende gepres- 1 om in een vroegtijdig jum voor een olympisch (bewijs in aanmerking te jen. de vergadering kwa- NOC-officials Ard Schenk en Jan Loorbach (rechts) tijdens hun presentatie. >erirtn ;est VERSUM Jan Tim- heeft de eerste partij de tweekamp tegen iili Ivantsjoek verlo- De 40-jarige Amster- rner gaf gisteren met na 38 zetten in totaal oren stand op. Het de vierde nederlaag Timman tegen de •ainer in zes partijen. et orkesf n ontho p Wagn concerl en op 2 rdvoerst an het radio tstaan. ntsvoor#^ mengde i riep niet oj zetten, ide het t publieCj hoogte orische het gedwc Ij luistert n cratisch d dat er ïn in i< beslui,' h '10 LlWfëi I Ger<e Crai 5 Angelt i-jarige is in de n. Gere, jaren filmindu e 1 Gentleij negentig ei men ook de Zomerspelen in Barcelona aan de orde. Het badmintonduo Eline Coe- ne/Erica van den Heuvel werd op basis van de vijfde positie op de wereldranglijst (dubbelspel) genomineerd. Geurts boos Rob Geurts dient met zijn 'remmer' Jan Langeveld eind januari in Königssee tijdens het Europees kampioenschap bobsleeën in de tweezitter een 'herexamen' af te leggen. Dat besliste het NOC (Nationaal Olympisch Comité). Ook de tweemansbob Minjon/Drost moet met een nieuwe proeve van bekwaamheid proberen de limiet te behalen. In Duitsland eist het NOC een plaats bij de eerste acht van de Nederlanders, die in de afgelo pen weken er niet in slaagden bij wereldbekerwedstrijden in de eindrangschikking bij de eerste vijftien te finishen. Rob Geurts reageerde gister avond vanuit Albertville, waar hij in training is, woedend en teleurgesteld. „Dit is een puur zoethoudertje. Het is de on kunde van de mensen van het NOC zulke eisen te stellen. Het doet me pijn dat ze zo met ons sollen. De afgelopen perio de heeft niemand interesse voor ons getoond. We zijn al die tijd op ons zelf aangewezen geweest. Financieel kregen we geen steun, maar ook wat be treft het materiaal moesten we het maar zien te redden". Het steekt de 32-jarige piloot ook dat de baan in Königssee op geen enkele manier kan worden vergeleken met de olympische piste in Albertvil le. „Nemen ze ons nog wel se rieus?", vroeg hij zich vertwij feld af. „We zouden een ge sprek hebben met Schenk en Loorbach. Beiden hebben we niet gezien. Ik heb het gevoel alsof ik constant tegen een muur zit aan te praten. Het NOC kijkt alleen naar getal len, maar verdiept zich niet in de omstandigheden waaronder wij een plaats voor Albertville moeten afdwingen". Konijnenberg Over Gerrit-Jan Konijnenberg is nog geen definitieve beslis sing genomen. Het NOC wacht de beroepsprocedure af, die de Leidenaar zowel bij het IOC als bij de FIS (internationale skifederatie) in gang heeft ge zet. Konijnenberg bleef tot dusver ver verwijderd van de NOC-limiet, maar wil deson danks deelnemen aan de Win terspelen. Bij het NOC hoeft hij niet op enige clementie te rekenen. Voor de tweede keer heeft Monique Velzeboer voldaan aan de eis voor deelneming aan de Olympische Winterspe len. De studente uit Oud-Ade zegevierde tijdens internatio nale wedstrijden short track in het Italiaanse plaatsje Aosta. Bij de ontmoeting verscheen de Europese elite aan de start. Van de overige kernploegle den eindigde Joëlle van Koets veld van Ankeren als achtste. Priscilla Ernst werd twaalfde. Bij de mannen bracht de Ita liaan Hugo Hernoff het we reldrecord 500 meter op 44,45 seconden. Vier weken geleden slaagde Monique Velzeboer voor haar eerste olympische examen door in Albertville tot de h^lve finales op de 1000 meter (beste acht) door te dringen. In Calgary, tijdens de Spelen van 1988, won Monique Velzeboer demonstratie-goud op de 500 meter. Zettenverloop eerste partij. Wit: Timman. Zwart: Ivants joek: 1. d2-d4 d7-d5, 2. c2-c4 e7-e6, 3. Pbl-c3 Lf8-e7, 4. Pgl-f3 Pg8-f6, 5. Lcl-f4 0-0, 6. e2-e3 c7-c5, 7. d4xc5 Le7xc5, 8. Ddl-c2 Pb8-c6, 9. a2-a3 Dd8-a5, 10. 0-0-0 Lc8- d7, 11. g2-g4 Tf8-c8, 12. h2-h3 Ld7-e8, 13. Pf3-d2 Lc5-f8, 14. Lfl-e2 Pc6-e7, 15. h3-h4 b7- b5, 16. g4-g5 Pf6-e4, 17. Pc3xe4 d5xe4, 18. Lf4-d6 Pe7-d5, 19. Ld6xf8 Kg8xf8, 20. Pd2xe4 b5xc4, 21. Tdlxdö Da5xd5, 22. f2-f3 Ta8-b8, 23. Thl-dl c4-c3, 24. b2-b4 Dd5- f5, 25. Tdl-d4 a7-a5, 26. Pe4- d6 Df5xc2+, 27. Kclxc2 a4xb4, 28. a3xb4 Le8-a4+, 29. Kc2-cl e6-e5, 30. Td4-e4 Tc8- d8, 31. b4-b5 Td8xd6, 32. Te4xa4 Td6-d2, 33. Le2-c4 Tb8-c8, 34. Lc4-a2 Tc8-b8, 35. La2-c4 Td2-b2, 36. Ta4-a7 Tb8-c8, 37. Ta7xf7+ Kf8-e8, 38. Lc4-e6 Tc8-a8, wit geeft op. Jan Timman aan het bord. ONDER DE LOEP begrijp heel goed hoe okking zich nu voelt. Hij moeten kiezen: de situatie cepteren of opstappen. Van spelers kan hij nooit win- 1. Het lijkt me overigens ;n gezonde zaak dat zij zo lankelijk zijn van één an. Er wordt van alle kan geroepen dat Brokking Selinger had moeten Hen. Maar waarom zou hij? Lik ook niet gedaan. Hij is aangesteld als hoofd- :h. Aan de andere kant ik dat Selinger en Brok- ng moeten kunnen samen- irken. Selinger heeft bewe- dat hij wat kan. Alleen aag ik mij af of de zaak anders had kunnen wor- gebracht. Deze construc- is door de hockeybond >oit geopperd, maar mis- ïien zou een tandem Jor- sma-Bianchi wel een heel ig zijn geweest", ikeycoach Rob Bianchi Trouw. lisschien is net wei het bes- voor het team, wanneer ik •stap. Ik heb iemand naast gekregen die het niet in 1 heeft zich te gedragen een assistent. Zo iemand j-3t dingen kunnen slikken, grachten uitvoeren en zich de achtergrond houden. Ik n Selinger beter dan wie ook. Hij heeft een enor- geldingsdrang, is keihard niets ontziend. Hij gaat Tal dwars doorheen. Het doel heiligt de middelen. Het is een soort van oorlog voor hem. Alles wat hij op zijn weg vindt, vernietigt hij. Mij gaat dat te ver". Volleybalcoach Harry Brokking in het Algemeen Dagblad. „Mijn chauffeur is anders. Hondsbrutaal. In de dagen dat hier kilometerslange files voor de benzinepompen ston den, moesten wij ook tanken. Ik keek bezorgd naar de chauffeur, we zouden vele uren moeten wachten. Maar de chauffeur reed de hele file voorbij, stak de wagen bij de pomp achteruit en parkeerde precies voor de man die aan de beurt was. Hij stapte uit, ta Q begon in rap Roemeens een tirade tegen het pompperso- neel en wees op de wagen en op mij. Uit de woorden 'Is raël', 'Dinamo' en 'technico director' begreep ik dat hij februik maakte van mijn unctie om een voorkeursbe handeling af te dwingen. Ik schaamde me rot, wilde het liefst onder de wagen krui pen, zodat ze mij maar niet zouden zien. Stel je voor dat je dat iri Nederland zou flik ken. De kranten zouden je de volgende dag slachten". Trainer Rinus Israel van Dinamo Bukarest in het Parool. „Iedereen vindt dat nog steeds gek. Eerlijk gezegd heb ik zelf ook nog moeite met die beslissing. Afgelopen zondag speelden we in Jupil- le, een klein plaatsje in de buurt van Luik. We wonnen met 2-0 en ik scoorde beide doelpunten, maar het veld waarop we speelden was ver schrikkelijk. Grote kuilen en geen tribune langs het veld. Als je dan 's avonds thuis komt en je hoort dat Feye- noord van FC Twente heeft gewonnen, dan bespringen je de twijfels en krijg je het be hoorlijk te pakken. Natuur lijk kan ik pas over drie of vier jaar beoordelen of ik de juiste beslissing heb geno men, maar als Wim Jansen en Hans Doijee me nu zou den bellen, zou ik er hard over nadenken om alsnog ja tegen Feyenoord te zeggen' Voetballer Piet den Boer, spits van KFC Tielen, in het Rotterdams Dagblad. „Ik ben fan van Cruijff. Een grootheid, ik benader top sport op dezelfde wijze. Aad de Mos, daar ben ik ook fan van. Geen praktijkjongen, wel een persoonlijkheid. Maatschappelijke zekerheid opzij gezet en zich voorbereid op de stap in de jungle. De eerste mogelijkheid heeft-ie direct gepakt. Een winnaar, mijn type". Tenniscoach Frits Don in de Krant op Zondag. „Boris Becker heeft zich ziek afgemeld voor het toernooi om de Grand Slam Cup. Nie mand weet of het ernstig is, of dat hij volgende week al weer gewoon kan trainen. Maar de media hebben al volop gesuggereerd dat hij aids heeft. Kun je je voorstel len hoe bang ik ben om hier een verkoudheidje op te lo pen?" Coach Sören Lerby van Bayern München in het Al gemeen Dagblad. „We hadden zo'n aardig vriendenclubje, nu is ons het recht ontzegd om verder te gaan. De KNVB houdt zich nu plotseling angstvallig vast aan een brief van de FIFA. Denk je dat de FIFA het weet als we tegen Zeeburgia spelen? Weet je wat het is, we hebben de laatste tijd leu ke reisjes gemaakt, naar Bra zilië, Argentinië, Curacao, noem maar op. Dat willen die lui van de KNVB natuurlijk graag meemaken". Leider Joop Stoffelen van de oud-internationals in Voetbal International. „De wrevel bestaat al sind ik anderhalf jaar geleden be kendmaakte dat ik het hier niet meer zag zitten. De om geving beviel me niet, net zo min als de Schotse competitie en daar kwam ik eerlijk voor uit. Hoewel de club me toe zegde om me te laten gaan, vroegen ze wel drie miljoen gulden voor me. Dat werkte dus niet. Er was de laatste weken veel om mij te doen in Engelse pers, omdat diverse clubs belangstelling zouden tonen. Ik denk dat ze rond de twee miljoen gulden voor me vragen, precies het bedrag dat Aberdeen PSV een paar jaar geleden betaalde. Ik wacht nu wel af". De naar het tweede elftal van Aberdeen verbannen Hans Gillhaus in de Tele graaf. Stanley Franker: „Als er straks twee Nederlandse toppers gaan presteren in een Grand-Slam-toernooi zal er nog meer geld bij het bedrijfsleven loskomen". FOTO: DIJKSTRA SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal met onder meer reacties van Ajax na loting kwartfinales UEFA Cup en loting voor laatste kwalifica tiewedstrijd voor Olympische Spelen in Barcelona; tennis, nieuwe contract bondscoach Stanley Franker. BBC 1, 21.30 uur: A Question of Sport. Superchannel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur Sport. MORGEN Nederland 1, 17.45 uur: Man en paard, tiende schaaktweekamp, Tim- man-lvantsjoek. BBC 2, 17.30 uur Concours hippique, paardesport in Olympia. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur: Sport. KOERSEN NOOTDORP Onze tips voor de koersen op Nootdorp (morgen aanvang 14.30 uur) zijn: le koers: 1. Fancy Impulse, 2. Faith Westland, 3. Flevo Greenacre (7-4-2). 2e koers: 1. Frau Thomas, 2. Felicity Expo, 3. Debbie van Weert (8-2-5). 3e koers: 1. Eliza Hollandia, 2. Road Limit, 3 Fred Hollyrood (5-6-1). 4e koers: 1 Evelie van Duyn, 2. Fresh Up. 3. Eifelperle (5-6-9). 5e koers: 1. Chico G, 2. Desmona C, 3. Flash Dennehof (9-2-4). 6e koers: 1 Sixstring, 2. Dulco Bonu- san, 3. Donna Dennehof (5-4-9). 7e koers: 1. D'Argento Montee, 2. Di ane Hanover. 3. Clareina Hanover (6- 4-3). 8e koers: 1 Excellent Fox, 2. Chynt- hijae K, 3 Bianatranss R (3-2-10). 9e koers 1 Draver Boszorg, 2. Davi- dof Groenhof, 3. Desperado (5-3-4). 10e koers: 1 Dehoeve Princess, 2. Bulhem Topfok, 2 JJs Joel (2-1-3). 11e koers: 1. Byblow Promise. 2. Cora Dillon, 3. Elton Prince (2-5-1). PRIJSVRAGEN AMSTERDAM Het is niet meer dan een logi sche redenering. „Als ik voor vijf jaar bijteken, verwacht ik dat we bin nen die tijd een keer de Davis Cup winnen. Mis schien volgend jaar al. Deze groep jonge talenten is er namelijk toe in staat". Was getekend, bondscoach Stanley Fran ker. Franker noemt ze „de Neder landse opinieleiders". „Inder daad, Krajicek, Siemerink, Haarhuis, Koevermans, El- tingh noem maar op. Zij gaan iets betekenen voor Nederland in de nabije toekomst. Kraji cek zal straks iedereen verte deren. Omdat hij iets meer heeft dan de rest. Hij is meer dan een doorsnee tennisser. Kwetsbaarder, en dat maakt hem beminnelijker bij het pu bliek. Die anderen ogen har der, Krajicek laat emotie zien bij een mislukte bal of een goed geslagen volley. En dat wil het publiek. Publiek wil emotie zien". Franker noemt de aanstaande Davis Cup-ontmoeting in de wereldgroep tegen Zwitser land een wedstrijd die Neder land moet aangrijpen om door te stoten naar de top. „Het is alleen jammer dat het indoor is, daar hebben we een klein beetje pech mee", laat hij we ten. „Omdat je het met die Hlasek maar nooit weet. Die heeft zich als een kanjer ont popt op indoorbanen. Als de ontmoeting later dan februari was, hadden we veel meer kansen gehad. Maar we heb ben nu het thuisvoordeel. Daar moet iets mee te doen Samba Noah te dansen wanneer Oranje straks Zwitserland ver slaat. „We moeten er nog aan wennen", zegt Franker. „Zo'n Masters-toernooi als afgelopen weekeinde bij voorbeeld moet eigenlijk op de sociale kalen der worden gezet. Zo'n toer nooi zou mensen uit Brabant, Friesland en Groningen naar Amsterdam moeten trekken. Het spelersveld hoeft niet al tijd doorslaggevend te zijn. Een evenement moet groeien. Zondag is het evenement goed bezocht, maar met Krajicek en Siemerink in de finale waren er ongetwijfeld meer mensen gekomen". Om het geld hoefde Franker niet uit te kijken naar een nieuwe geldschieter. Hij weet zich namelijk het 'onderwerp' van verscheidene sponsors. Afgelopen weekeinde bij voor beeld kwam hij met racketfa brikant Dunlop een driejarig contract overeen. Voor ge noemde firma gaat Franker nationaal en internationaal contacten leggen met getalen teerde junioren. „Ik ben ook niet ontevreden met mijn sala ris", laat hij weten. „Het was me ook niet om het geld te doen". Franker creëert nu optimale werkomstandigheden, zegt hij zelf. Hoewel hij wel een clau sule in zijn contract heeft laten opnemen. Hem mag namelijk niet hetzelfde overkomen als wat Harry Brokking, ziin col lega bij de volleybalbond, vori ge week overkwam. Franker doet het alleen „anders ben ik weg". Franker mag met de sectie toptennis 1,3 miljoen gulden besteden. „We mogen zelf bepalen hoe we met dat budget omgaan", zegt hij. „Het is bestemd voor Jong Oranje en Davis Cup-trips. 1,3 miljoen is een begin, maar nog niet ge noeg. Als er straks twee Ne derlandse toppers gaan preste ren in een Grand-Slam-toer nooi zal er nog meer geld bij het bedrijfsleven loskomen. En Krajicek en Siemerink acht ik daar zeker toe in staat". DEN HAAG De gegevens v sportpriisvragen zijn: Lotto 50: eerste prijs, geen tweede prijs: 2 x f. 150.000, derde prijs. 75 x f. 2.835,80, vierde prijs: 3.427 x f 62,00, vijfde prijs: 55.508 x f 5,00. Cijferspel 50: 6 cijfers goed: geen winnaar, 5 cijfers: 3 winnaars, 4 cij fers: 24. 3 cijfers: 247. 2 cijfers: 2.351. Toto 50: eerste prijs: 53 x f. 353,90, tweede prijs: 846 x f. 14,70, derde prijs: 5.638 x f. 5,50. Toto-gelijk 50: eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: 1 x f. 246,10, derde l'Teo SPORTWERELD Algemeen Earvin 'Magie' Johnson is ontroerd door de aangekondigde geste van zijn collega-basketballer Kareem Abdul-Jabbar. „Woorden kun nen mijn gevoelens niet uit drukken", reageerde Johnson. Algemeen In het Europese klassement voor sportkampi- oenen is de Duitse atlete Ka- trin Krabbe eerste. Leontien van Moorsel vertegenwoordigt Nederland op de tiende plaats. Tennis Boris Becker en Steffi Graf zullen eind deze maand voor het eerst samen op de tennisbaan in actie ko men, van 27 december tot en met 3 januari bij de striid om de Hopman Cup. Richard Kra jicek speelt met Brenda Schultz. Zeilen Tijdens de wereld kampioenschappen zeilen in de 470-klasse wonnen Kra mer/Sta venuiter de tweede race bij de vrouwen. In de tus senstand bezet het Nederland se duo in Brisbane de vijfde plaats. Zwemmen De Tunesische zwemster Senda Gharbi is achttien maanden geschorst. Zij- werd betrapt op het ge bruik van dope tijdens de Afrikaanse Spelen in septem ber in Cairo. Daar won ze vijf keer goud. Voetbal Elfvoudig Deens international Johnny Mölby van Vejle BK staat tot eind van dit seizoen onder contract bij FC Nantes. Aad de Mos blijft vrijwel zeker nog twee jaar bij Anderlecht BRUSSEL Het is vrijwel zeker, dat Aad de Mos vandaag tij dens een persconferentie zijn handtekening zet onder een nieuw en verbeterd contract van twee jaar als voetbaltrainer van An derlecht. De Brusselse club heeft ook onderhandeld met de voormalige speler van Anderlecht Morten Olsen, thans trainer van het Deense Bröndby IF, maar de kans is zeer gering dat Olsen aan de slag gaat in België. Krol haakt af APELDOORN Ruud Krol zal de speciale trainerscursus die de KNVB organiseert voor oud-internationals niet volgen. Hij meldt zich aan voor de En gelse A-cursus. Krol nam deze beslissing na het besluit van de KNVB om de inschrijving van de Deen Arnesen niet te ac cepteren. SPORTUITSLAGEN SKI Piancavallo (Ita). Weraldbakar freestyle. Ballet vrouwen: 1. Kissling (Zwl) 26.40. 2. Petzold (VSt) 24.65, 3 Hun- ter (VSt) 23.85, 7. Witte (Ned) 20.55. Mannen: 1. Kristiansen (Noo) 28.50, 2. Pierce (Can) 28.45, 3. Spina (VSt) 27.85. ZAALVOETBAL Landelijke competitie Eerste divisie B: Doesburg - Ede 0-1, Arnhem - Wychen 5-2. Hoogeveen - Malden 2-5. Eerste divisie C: Weert - Uden 7-4, Brunssum - Geleen 1-3, Roosendaal - Maastricht 4-2 ZEILEN Brisbane. WK 470. Mannen, tweede race: 1. Calafat- /Sanchez (Spa). 2. Hunger/Schmidt (Dui), 3. Berthet/Berthet (Fra), Neder landers: 6. Kouwenhoven/Kouwenho- ven, 11. Schutte/Schutte, 13. Ber- geyck/Bos. 45. Paardekoper/Groth. 50 Stavenuiter/Stlbbe. 70. Wolters- /Duetz. Stand: 1 Berjeskin/Boermat- nov (Sov) 23 punten. 2 Montefusco- /Montefusco (Ita) 28, 3. Calafat 32. 4. Schutte 33. 16. Bergeyck 54. 20. Sta- venuiter 59, 47. Kouwenhoven 106.7. Vrouwen, tweede race: 1. Kramer- /Stavenulter (Ned), 2. Zabel/Guerra (Spa). 3. Isler/Healer (VSt). Stand: 1. Isler 17.4 punten. 2. Berthwaite/Goj- nich (Aus) 18. 3. Peters/8ulle 19. 5. Kramer. 31. Ammerlaan/Nadorp (Ned) 31.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13