Ter Leede en Oegstgeest domineren vierde klasse Zaalvoetbal toernooien blijven publiekstrekkers Badmintonners Lisse willen oude tijden laten herleven final Ie 'CeidóeGoirtatit ZATERDAG 14 DECEMBER 1991 PAGINA 31 LEIDEN De derby tussen Ter Leede en Oegstgeest in de vierde klasse zaterdag is voor beide ploe gen van groot belang. Een over winning van de Sassenheimers zou een gat betekenen van vijf punten en dat zou de Harskamp equipe al voor de winsterstop in een riante positie voor het kampi oenschap brengen. Oegstgeest staat dus vanmiddag voor de moeilijke opgave om de spanning in de competitie terug te brengen. Ter Leede is bezig aan een zeer goed sei zoen. De ploeg verloor deze voetbaljaar gang slechts één keer en lijkt nu einde lijk de binnen de club levende ambities binnen de krijtlijnen gestalte te geven. Vorig seizoen zag men aan de Menne- weg nog alle prijzen aan de neus voorbij gaan maar met de komst van de nieuwe trainer Wim van Harskamp krijgen de ambitieuze plannen van Ter Leede weer wat relief. Het was de beleidsmakers in Sassenheim een doorn in het oog dat er aan het sportieve dal van de club maar geen einde kwam. „Het streven is om binnen vijfjaar weer terug te keren in de eerste klasse", aldus verwoordde bestuurlid Jan Schoen de ambities van Ter Leede. Een nogal om streden uitspraak waar de trainer van vorig seizoen, Jan Kroese, geen sportief vervolg aan kon geven. Zijn opvolger Wim van Harskamp pakte echter de handschoen op en met tot nu toe goede resultaten. De selectie van de roodgelen kende aan het begin van deze voetbal jaargang nogal wat wijzigingen. Rocky Pitti en Emiel Waayer vertrokken naar respectievelijk Noordwijk en FC Lisse terwijl doelman Arco Korpelshoek (Rijnsburgse Boys) en Peter Scheltus (SCW) de Sassenheimse gelederen kwa men versterken. „We hebben genoeg kwaliteit om aan de top mee te draaien", verkondigde Van Harskamp dan ook zelfverzekerd. Mentaal De oud-doelman van Ter Leede zag als een van zijn eerste taken de vorig sei zoen zo wankele defensie wat beter te organiseren. „Doelpunten maken was voor Ter Leede nooit een probleem maar in de verdediging lieten we teveel steken vallen". Deze aanpak bleek zijn vruchten af te werpen want vanaf de eer ste competitiedag staan de Sassenhei mers aan de kop van de ranglijst. Vooral in mentaal opzicht is de ploeg sterker ge worden en dat lijkt de sleutel tot het hui dige succes. „In de vierde klasse win je geen wedstrijden met alleen maar goede voetballers. Soms moet je mouwen op stropen en knokken voor de punten en wat dat betreft zijn we op de goede weg", aldus Van Harskamp die in de tien jaar dat hij het trainersschap beoe fent viermaal een kampioenschap heeft kunnen vieren. Valken'68, DOSR, Nieuw Vennep en het Rijsenhoutse SCW werden onder zijn hoede kam pioen en aan de Menneweg rekent men erop dat Ter Leede aan dit rijtje kan worden toegevoegd. Er zijn echter nog twee ploegen, Oegst geest en Jodan Boys, die daar een stokje voor kunnen steken. Beide ploegen vol gen op drie punten en Oegstgeest krijgt vanmiddag een unieke kans de achter stand tot een punt terug te brengen. De Voscuijl-bewoners zijn de laatste weken wat van slag af. Twee remises tegen KRV en ROHDA leverden kostbaar puntverlies op. Toch zijn de prestaties van de ploeg van Wim Visser opmerke lijk te noemen. Vorig seizoen slaagde men er nog maar nauwelijks in degrada tie naar de afdeling te voorkomen. De klacht van Leidse oefenmeester dat Oegstgeest vooral in mentaal opzicht nog veel te leren had lijkt voorlopig tot het verleden te behoren. De instelling is duidelijk verbeterd en de komst van Ro- De eerste ontmoeting tussen Oegstgeest en Ter Leede leverde een doelpuntrijke remise (3-3) op. Vanmiddag moet de ploeg van Wim Visser proberen de kloof tussen beide ploegen te verkleinen. FOTO: HENKSNATERSE nald van Delft (Rijnsburgse Boys) en Ronald Pilmeyer (LSVV) maakte een einde aan het chronisch gebrek aan schotkracht bij de Oegsgeestenaren. „We hebben nu de beschikking over een wat ruimere selectie. De strijd om een plaats in het elftal is daardoor veel feller ge worden. En dat is voor een trainer pret tig werken", aldus De Visser. Maar niet alleen in de aanval is er veel verbeterd op de Voscuijl. De defensie onder lei ding van de wekelijks uitblinkende doel man Frits Bleichrodt is dit seizoen een moeilijk te nemen vesting. De Visser is dan ook redelijk optmistisch over de af loop van de topper in de vierde klasse. „Het voetbal van Ter Leede ligt ons wel en daarom reken ik ook op een kleine overwinning. Maar het zal niet gemak kelijk worden". Onder redactie van Kees van Resteren Rechts: Hopen.... FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Hopen De blik van Arie Kurver spreekt boekde len. De sportieve depressie van Rijns burgse Boys stelt de veerkracht en het op timisme van de oefenmeester danig op de proef. Na de nederlaag tegen ARC zijn de geelzwarten inmiddels gevaarlijk dicht in de buurt van de degradatiezone geko men. Maar aan de tweede klasse wil men voorlopig nog niet denken. ..De verschil len in deze afdeling zijn bijzonder klein. Met twee overwinningen stijg je meteen een flink aantal plaatsen aldus Kurver. Hopen op betere tijden dus. Maar inmid dels groeit de onrust binnen de vereni ging. De steeds kleiner wordende aan hang ergert zich al weken aan het matige spel van Rijnsburgse Boys. De beleidsma kers op Middelmors twijfelen echter niet aan de ommekeer en rekenen op een te rugkeer naar de top van de zaterdagama teurs. De prestaties van de Kurver-equipe rechtvaardigen dit optmisme echter niet. De huidige selectie is het resultaat van te ren op oude roem en verwaarlozing van de jeugdopleiding. De magere jaren van Rijnsburgse Boys zijn daar een logisch gevolg van. Hei wordt tijd dat deze con clusies eens doordringen in de bestuurs kamer van Middelmors. Wij van Hut- spor(t) rekenen dan ook op het gezonde verstand van de Rijnsburgse beleidsma kers. Vertrouwen Koning Winter heeft deze week nog wat schuchter zijn intrede gemaakt. Door de daling van de temperatuur begint het bloed bij de schaatsliefhebbers weer wat Links: Pijnlijk.... FOTO: HENK SNATERSE sneller te stromen. Er valt dan ook de ko mende maanden weer voldoende spekta kel te verwachten op de ijsbanen. De prestaties van de schaatsers uit onze re gio rechtvaardigen dit vertrouwen. Lia van Schie uit Stompwijk werd vanwege haar goede prestaties tijdens de World- Cup wedstrijden door trainer Arie Koops naar voren geschoven om Uitgezonden te worden naar Albertville. Jeroen Straathof uit Zoeterwoude behaalde een startbewijs voor de NK afstanden in januari en Rijnsburger Add Grimbergen eindigde als tweede tijdens de marathon op de Uithof in Den Haag. Gezien deze presta ties kan de winter ons niet lang genoeg duren. Pijnlijk De voetbalkwaliteiten Quick Boys middenvelder Marco Dijkhuizen zijn al gemeen bekend. De Amsterdammer is technisch vaardig en heeft een meer dan gemiddeld inzicht. Toch zal Dijkhuizen geen hoge ogen gooien bij een uitverkie zing in de categorie populaire spelers. In de Katwijkse aerby werd dat nog eens duidelijk. Zijn reactie op het matige spel van Quick Boys was nogal irritant. Het schoppen en provoceren van de tegen stander plus het uitschelden van de scheidsrechter leverde hem een pijnlijke gang naar de kleedkamer. En dat is voor speler met dergelijke kwaliteiten een treurige ontwikkeling. Het is hopen dat Dijkhuizen tijdens de voor hem ongetwij feld zeer lange winterstop eens gaat be zinnen over zijn gedrag in het veld. En dat zou een aardig voornemen voor het nieuwe jaar kunnen zijn. Zaalvoetbal staat op 29 december weer centraal in de Groenoordhallen. De publieke belangstelling voor het door LFC georganiseerde toernooi blijft groot. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN/KOUDEKERK - Het zaalvoetbal in de Leidse regio heeft de laatste jaren veel aantrekkings kracht verloren. De tijden van bomvolle sporthallen zijn voorlo pig voorbij. Alleen in Voorschoten (Martin Centrum) timmeren de zaalvoetballers nog aan de weg. De toename van het aantal trainingen maakt het voor de spelers uit de eerste klasse vrijwel onmogelijk dit te blijven combineren met zaal voetbal. Maar in de winterstop krijgt het zaalvoetbal weer wat van zijn oude glorie terug. De toernooi en in Leiden en Koudekerk trek ken veel publiek en vormen een welkome afwisseling voor de voet balliefhebber. maal vormen de G roenoordhallen het decor van een voetbalhappening. De grote animator van dit evenement is Flip Massaar, een man die zijn sporen op het gebied van het organiseren ruim schoots verdiend heeft. Dank zij zijn in zet en enthousiasme blijft bijvoorbeeld het Zilveren Molen-toernooi jaarlijks op de voetbalkalender staan. Het is 'Mister LFC' wederom gelukt een sterk deelne mersveld naar de Willem de Zwijgerlaan te halen. „De clubs staan in de rij om mee te kunnen doen", aldus Massaar. De selecties van UVS, Roodenburg, Lugdunum, DOCOS en UDWS herber- gen een groot aantal vaardige zaalvoet- allers. Uit de Leidse regio verschijnen verder FC Rijnland, SJZ, VTL, VNL, Meerburg, UDO, RCL, VN A en het or ganiserende LFC. De deelname aan het derde lustrum van het toernooi blijft echter niet beperkt tot regioclubs. Vooral de Haagse inbreng is dit jaar opmerkelijk te noemen. BTC (de club van La Ling), Flamingo's, TEDO en Flamingo's geven in deze editie acte de presence. Oliveo, Nieuw Vennep en Hoofddorp completeren het gezelschap. De verenigingen nemen deel met twee teams die verdeeld in drie poules om de hoogste eer zullen strijden. Twaalf scheidsrechters, waaronder mensen als Wijnand Rijsdam, Jules van der Leek, Piet van der Raadt en Siem van der Mey die ook al bij het eerste toernooi in 1976 actief waren, zullen proberen de wedstrijden in goede banen te leiden. Om half tien is de eerste aftrap en de fi nales staan gepland om ongeveer 17.00 uur. In de pauze komt een team van oud-profs uit tegen de hedendaagse lich ting betaald voetballers uit Leiden. Uitstraling hal de Ridderhof uit te bouwen tot een evenement waaraan in de editie van dit jaar maar liefst 100 teams aan deelne men. Het toernooi loopt dan ook van 17 december tot 31 december. Organisator Cees Goudkuil stond aan de wieg van dit toernooi. „Het idee on stond toen ik in 1976 tijdens de kerstda gen een bezoek bracht aan de sporthal. Daar was echter bitter weinig te beleven en om daar verandering in te brengen heb ik in overleg met het bestuur van de Ridderhof besloten een zaalvoetbaltoer nooi te organiseren". Het initiatief van Goudkuil bleek aan te slaan vooral door het systeem van blinde inschrijving en het spelen via een knock out systeem waarbij alleen de winnaar doorgaat naar de volgende ronde. „In het eerste jaar schreven 32 teams in en die kwamen voornamelijk nog uit de regio Koude kerk maar het toernooi kreeg steeds meer uitstraling en de inschrijvingen kwamen in de latere edities zelfs uit Am sterdam en Utrecht en dit jaar komt er zelfs een ploeg uit Texel", aldus een trot se Goudkuil die de afgelopen weken druk in de weer is geweest om het speel schema rond te krijgen. „Het organise ren van het kersttoernooi wordt een steeds grotere puzzel maar de goede sfeer blijft een stimulans om hier mee door te gaan". Naast de sfeer valt er in Koudekerk ook te genieten van goed zaalvoetbal. De finales van de afgelopen jaren boden de toeschouwers veel spek takel. Vooral de inbreng van het team Santos is opmerkelijk te noemen. De Amsterdammers wonnen de afgelopen drie jaar de hoofdprijs en zijn ook dit jaar een van de favorieten. LEIDEN - Volgend jaar bestaat badmintonclub Lisse 25 jaar. Aan het passende jubileumcadeau wordt dit jaar reeds gewerkt, want de titel in de derde klasse van de competitie gloort na de winst op concurrent De Bun. Met de pro motie dit jaar is Lisse halverwege haar doel de oude tijden, badmin tonnen in de eerste klasse, te laten herleven. Het Leidse Veglo zet in de vierde klasse eveneens een eer ste stap op weg naar het vroegere niveau. Twee achtereenvolgende jaren degra deerde de BC Lisse in de landelijke com petitie. Samen met het Alphense Flair gaf de club uit de Bollenstreek in de re gio zelfs de toon aan daar waar het bad minton betrof. Beide verenigingen ont kwamen niet aan de bekende interne strubbelingen, steunpilaren vielen weg uit de hoogste formaties, aan degradatie viel niet te ontkomen. Voor de derde klasse is het huidige eerste team van Lis se toch wel te sterk, zodat de helft van het verlies weer goed gemaakt kan wor den. De andere helft en het herleven van oude tijden staan stellig voor volgend jaar gepland, want dan bestaat Lisse 25 jaar. Een passender jubileumgeschenk is ook niet denkbaar voor Atie van Ravens- berg, die na drieëntwintig jaar trouwe dienst als competitieleidster aan het ein de van het vorige seizoen haar taak neerlegde. „Niet vanwege de interne pro blemen hoor", meldt de Lissese. „Ik heb het steeds met heel veel plezier gedaan. Maar je zit wel iedere keer met nieuwe mensen in bestuur en commissies. Je moet je steeds weer aan andere ideeën aanpassen en dan merk je op een gege ven moment, dat je dat steeds moeilijker en soms ook niet kan." Atie van Ra- vensberg mist haar badmintonleven niet. „Nee hoor. Het is eerder een enor me opluchting. Op het laatst werd het toch een stuk spanning waar je mee leef de. Steeds weer ging de telefoon en steeds vaker ging ik denken, oh jee, wat moet er morgen weer gebeuren. En ik houd mij nu intensief bezig met een an dere hobby, tekenen". De langjarige competitieleidster was met haar echtgenoot eveneens oprichter van de badmintonclub. „We speelden het spel al toen we hier kwamen wonen", vervolgt Atie van Ravensberg. „In Lisse was nog geen club. Die hebben we toen samen met een ander echtpaar opge richt. Wij tweeën zijn overgebleven." Die echtgenoot is de tweede reden, dat de Lissese met de competitieleiding is gestopt. „Volgend jaar gaat mijn man in de VUT en dan willen we die vrije tijd ook voor andere dingen dan badminton kunnen gebruiken. Toen ik stopte heb ik mijn opvolgster, Tineke Gort, helpen in werken. Want er kunnen in zo'n grote club als Lisse een heleboel dingen fout lopen. Ik denk wel, dat ik een goede op volger heb gekregen. Ze is een stuk jon ger, nauwkeurig en kan er feller dan ik nog kon opbrengen tegenaan gaan". De vraag blijft onbeantwoord of drieëntwin tig jaar dag en nacht, zomer en winter klaar staan voor je club niet een unieke zaak is, waarop enige slijtage best is toe gestaan. Kampioenschap Het kampioenschap gloort voor het kop- team van de BC Lisse. „Het zou mij te gengevallen zijn, als ze niet bovenaan hadden gestaan", is het commentaar van Atie van Ravenberg. „Christien van Santen en Erik Mesman hebben eerder eerste klasse gespeeld. Het is jammer, dat Erik vorig jaar pas laat in het sei zoen lid werd en mee kon spelen, anders was het team waarschijnlijk niet eens ge degradeerd. En Angela Conijn is ook een stuk volwassener gaan spelen, terwijl Bert de Geus zo langzamerhand naar dit niveau toegegroeid zal zijn." Afgelopen zondag werd de belangrijkste horde op weg naar de titel genomen. In een thuis wedstrijd werd De Bun met 6-2 geklopt, waarmee de naaste concurrent op vier punten werd gezet. Dat De Bun de wed strijd met een ruime supportersschare naar haar hand wenste te zetten, werd door Lisse op passende wijze beant woord. De waarschuwing, die Meren- wiek 2 (Danny Plug, Paul Roelantse, Je- anette Peerdeman en Saskia de Mos) middels een meer dan verdiend gelijk spel had gegeven was begrepen. Lisse heeft nog vier punten uit vier wed strijden nodig voor het kampioenschap, de promotie en het heroveren van de helft van het verloren gegane terrein. In het jubileumjaar is de andere helft een uitstekende doelstelling. En een fraai ge schenk voor de oprichtster en competite- leidster, aan wie het vijfde lustrum niet onopgemerkt voorbij mag gaan. Trou wens ook die andere vereniging, die te kampen kreeg met een terugval, het Al phense Flair, heeft een kampioenschap in het verschiet. Het eerste team staat veilig in de tweede klasse, terwijl de 're serves' dit weekeinde een klasse lager de titel gaan veroveren. John Roessink, Bas van Zeist, Martin Voskuilen, Bianca Dijkstra en Mariëlle Padberg staan al ze ven punten voor op de naaste belager, Wassenaar (de vertrouwde formatie met John van Egmond, Richard Remmers waal, Monique Hilgeman en Margret van Bourgondiën), hebben dit team al twee maal verslagen en hebben aan een enkel punt genoeg. Veglo In de vierde klasse zette het Leidse Ve glo met de 3-5 uitoverwinning bij Flair 3 in Alphen, gevolgd door de 2-6 uitover winning op De Spotvogels in Leiderdorp een eerste stap naar de terugkeer naar een lang geleden verloren gegaan terrein. En dat terwijl aan een kampioenschap niet echt werd gedacht. Frits Eulderink en Luuk Willems kregen bij de start van het seizoen gezelschap van Randv The- pas, terwijl Annelies Smit niet de ver trouwde Tanja Vaes en Judy Mantel naast zich kreeg opgesteld, maar Els Ko men en Monique Borsboom. Ook de tussenstand gaf geen aanleiding tot al te optimistische gedachten. Flair 3 was koploper. De Spotvogels stond steeds een punt voor en Apollo uit Roelofsa- rendsveen (met Gerard van Ruiten, Mi- chiel Zwaan, Rolf Driessen, Carol van Oyen en Tineke Huigsloot) nestelde zich ertussen, toen een aantal wedstrijden wegens een niet beschikbare zaal vooruit werden gespeeld. Bij Flair begon de kentering, de 3-5 winst maakte de Alphenaren koploper af. Daarbij lieten de Spotvogels (Mark van Bekkum, Guy Boissevain, Mark Gritter, Trudy Koets en Mariet van de Krogt) een belangrijk punt tegen Lisse 3 liggen. Afgelopen weekeinde werd de strijd tussen de puntgelijke nummers één. Spotvogels en Veglo met 2-6 in het voordeel van de bezoekers beslist. Met twee invalsters nog wel, maar de dames •van het tweede team, Karin Guyt en Janneke Mantel wilden niet voor hun collega's van het kopteam onderdoen. De competitie lijkt gelopen voor de ploeg, die twee jaar geleden ternauwer nood aan terugkeer naar de districtscom petitie ontsnapte. De sterkste tegenstan ders zijn bestreden en staan op twee punten afstand. Twaalf januari kan de promotie definitief zijn.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 31