066: Burgers betrekken bij jesluitvorming zwembaden Lisse krijgt platform gehandicaptenbeleid licLe <2outa/nt legstgeest wil eerder |eld voor geluidsscherm LEIDEN OMGEVING 11 Katwijks bedrijf is genomineerd voor ontwerpersprijs Europese Gemeenschap LGEMENE BESCHOUWINGEN RIJNEVELD Opnieuw gewelddadige inbraak bij juwelier in Roelofarendsveen sbaan in Oude Wetering blijft nog zeker tien jaar Disco Utopia weer open Mogelijk toch vergunning voor auto - restaurateur ISTGEEST De Oegstgeester wethouder A. Kohlbeck gaat j minister Alders op aandringen eerder geld te geven voor anleg van geluidsschermen langs de rijksweg 44. Het gaat /oorzieningen voor de bestaande wijken. Langs de A44 in H jtgeest worden wel geluiddschermen gebouwd. Een scherm IR ;te van de Endegeesterstraatweg, ten behoeve van de vil- worden gebouwd in het plan Boschgeest, werd onlangs 10 fleverd. Ook ter hoogte van de oude Dorpsstraat komt een rm Andere wijken hoeven pas te rekenen op een scherm in of 1997 zo schreef minister Alders aan een Oegstgeestenaar 10 namens 270 buurtgenoten zijn nood bij hem had geklaagd. lg name in Buitenlust is de overlast groot. Woningen staan op geen 15 meter afstand van de snelweg. Volgens Kohlbeck is echter een te kostbare zaak om de schermen voor te finan- •n. Aanleg kost 960.000 gulden en dat betekent een post van 10 gulden per jaar, nog afgezien van de gederfde rente SS ROPOI i.OO, 11 .00, 11 5: Proi) ge OOO ZATERDAG 14 DECEMBER 1991 Het jongste ontwerp van CAR Industries; de kantoorstoel Jimmy FOTO: PR KATWIJK Het Katwijkse bedrijf CAR Industries is genomineerd voor een belangrijke ontwerpersprijs van de Europeese Gemeenschap. Het bedrijf zal volgend jaar tijdens de wereldtentoonstelling in Sevilla meedingen naar deze European Community Design Prize. „De deelnemers behoren allemaal tot de Europese top op ontwerpersgebied. We vinden het daarom ook een eer en erg leuk tot die elite gerekend te worden", al- gelukkige directeur N.Ruigrok. natie vond plaats op grond van de prestaties op het gebied van produktont- werpen, grafisch ontwerpen en de be drijfshuisvesting. CAR Industries werd sa men met Forbo-Krommenie uit Assen delft gekozen uit veertien Nederlandse aanmeldingen. Het Katwijkse bedrijf draait al sinds 1947 met redelijk veel succes mee in de ont werperswereld. Bekende ontwerpers die voor het bedrijf actief waren zijn de Chi nees Kho Liang Ie - ondermeer bekend vanwege zijn creatie van het SChipholin- terieur - en Frans de la Haye die de huis stijl van de PTT en Shell mee hielp schep- Ruigrok rekent er vooralsnog niet op dat zijn bedrijf de prijs ook werkelijk in de wacht zal slepen. „Laat ik het zo zeggen. Verschillende zeer gerenommeerde Ne derlandse bedrijven die ons voor gingen zijn daar niet in geslaagd, dus wanneer het ons wel zou lukken zou dat een enor me verrassing zijn". Morgen zal in de Am sterdamse Petruskerk het jongste ontwerp van CAR worden onthuld Het is een kan toorstoel die Jimmy gedoopt is. De uitrei king van de EG-prijs zal op 18 juni plaats vinden. Konijnenveiling SJC in Noordwijk NOORDWIJK Voor de 34ste maal houdt voetbalver eniging SJC uit Noordwijk een konijnenveiling. Maan dag zal het evenement in De Kuip aan de Zeestraat in Noordwijk-Binnen plaats vinden. Veilingmeester Van Dijk zal vanaf half negen een groot aantal artikelen bij op bod verkopen. Hoogtepunt is ook dit jaar weer de verkoop van een groot aantal konij nen. Met de langoren is de veiling in de jaren vijftig be gonnen en nog altijd vormen ze een belangrijk onderdeel van de SJC-veiling. Ide wh ARIETA KROFT OPOLE: 16.00.' NEVELD - Het is dat tijd daar niet voor is, s had D66 van Rijne- via een referendum wensen van de bevol- g willen peilen over de tomst van de zwemba- in de gemeente. Toch ;t het nog wel moge zijn een hoorzitting of enquete te houden, stelt de partij in haar jmene beschouwingen le begroting van 1992. Een van de belangrijke beslis singen waar de gemeente het komend jaar voor komt te staan is het lot van de drie zwembaden. De uitkomst van het wensenonderzoek zou vol gens D66 meegewogen moeten worden in de besluitvorming. Wel stelt de partij als voor waarde dat de huidige exploi tatietekorten van 5,5 ton niet verder mogen oplopen. Het CDA vraagt zich af of de exploitatie van 'e'en zwembad redelijkerwijs haalbaar is. De SGP /RPF zegt dat het exploi tatietekort voor een nieuwe si tuatie niet hoger mag zijn dan een half miljoen. Een hoger te kort is alleen aanvaardbaar als dat in mindering wordt ge bracht op andere op het gebied van cultuur en recreatie. De fractie gaat er van uit dat als er een nieuw bad wordt gebouwd, de drie bestaande baden Gemeentehuis Een andere belangrijke beslis sing die het komend jaar door de gemeente moet worden ge nomen is de aanbouw dan wel nieuwbouw van een gemeen tehuis. Alleen de SGP/RPF maakt in haar algemene be schouwingen haar standpunt duidelijk: nieuwbouw heeft de voorkeur boven verbouw. Alle partijen wijzen op de for se, doch onontkoombare stij ging van de afvalstoffenhef fing en de reinigingsrechten. De huishoudens en bedrijven gaan respectievelijk 246 en 393 gulden betalen. Om het princi pe 'De vervuiler betaalt' zo veel mogelijk tot zijn recht te laten komen, stellen de PvdA, de VVD en de SGP/RPF voor om de differentiatie van de ta rieven in te voeren. De SGP/RPF noemt wel als na deel dat de kosten voor grote re gezinnen dan zullen stijgen. Belasting Naar verwachting blijven de reinigingsrechten de komende jaren stijgen. Alle partijen pleiten ervoor dat die verho ging enigszins wordt gecom penseerd door verlaging van de onroerend goedbelasting. Voor het komend jaar blijft die belasting overigens gelijk aan die van dit jaar. Om het afval te verminderen wil het CDA dat de stroom on gevraagde reclame wordt in gedamd. Zij dringt bij B en W aan op een onderzoek op wel ke wijze dat zou kunnen. „Middels het oud-papier c.q. de verwerking van het afval draait de gemeente c.q. de bur ger op voor de kosten van het afvoeren van die reclame", stellen de christendemocraten. Het college van B en W ant woordt donderdag op de alge mene beschouwingen. EGIOJOURNAAL avond- WlCCrt jpothekïl Heyens en Emile i Igeven morgenmiddag t !RK LEfterf op harp en fluit in chuttei ireel Centrum De Rank °71 MiSte Golfbaan 99 in Noord- Aanvang kwart over Kaarten kosten 12,50. en Pas 65-houders en O-begunstigers betalen ngeren tot en met 15 jaar 7,50 naar bin- De voorverkoop vindt i de VVV in Noord- bij Boekhandel Papy- jelijks 13. 3- kenhuis). 'es ERMING lulpverle srschap 033-62C de Cro terij De Gewoonste Zaak de Schoolstraat in Lisse morgen de bluesgitarist van Linge over de vloer. Amerikaan Van Linge zich laten inspireren onder meer Joan Baez, NHuiZElfer( Johnson en The Grate- Dead. Momenteel richt Linge zich op country akoestisch gitaarwerk ■jaren dertig. Het concert Gewoonste Zaak begint ?r uur en de toegang is 0.3° worden doende lizabeth- 5n dage rst de vijfde achtereenvol- l!pe keer wordt er morgen ?f zwembad van Lisse een gehouden. Tijdens het ent dat om vijf uur be- worden onder meer de- ÏCU (had ra ties kunstzwemmen tond. Daarna is er een wond, die f25 gulden per ton kost. Opgeven kan bij 3lie van het zwembad aan portlaan. irsmakli 00-16.30 tot 21. behandi Acadami He palift ijj. lurenatdei Is na ■lopend 1 opge^ It net verp» °Oogheel 1.15-15.00 rdziekenh De gedupeerde juwelier Mark Stork bij de vernielde gevel van zijn zaak. i eert fanfare Mavileo uit Lei- geeft vanavond en 0 lenmiddag concerten, wond kan men vanaf half terecht in sporthal De Rijnsa terwoude rgen vanaf half drie in pant in Leimuiden. Alle unde; 1 tierende bruidsparen uit dorpen zijn speciaal uit- ligd. g is gratis. oo" 'eert ;PfJffu/s Dever aan de Heere- Lisse wordt maandag een kerstconcert gege- Mariska Pool leest het érpieegku Iverhaal voor. De muzika al tohjstmg wordt verzorgd 0,1 Irene van der Heuvel op Marja Pool zelf op concert begint om ?n de toegangsprijs is ROELOFARENDSVEEN Met grof geweld is gis ternacht ingebroken in de juwelierszaak van Mark Stork aan het Noordplein in Roelofarendsveen. Met een vrachtwagen werd de zijgevel uit het pand ge ramd. De dieven verdwe nen met voor 30 a 40.000 gulden aan sieraden. Drie weken geleden werd ook al ingebroken. Toen liep de buit in de tonnen. Bij de jongste inbraak werd een eerder in Abbenes gesto len vrachtrauto met hydrauli sche grijper gebruikt. Achter uit rijdend werd de gevel ge ramd. Het gebouw raakte to taal ontzet. Er ontstond een metersgroot gat. Vervolgens sloegen de inbrekers vitrines kapot met daarin gouden en zilveren sieraden. Vermoede lijk hebben ze ook geprobeerd met de grijper de kluis mee te nemen. Waarschijnlijk misluk te dat omdat deze te glad en met 4.000 kilo ook te zwaar De vrachtauto zou gisternacht ruim een kwartier op de Noordhoek hebben gestaan voor de dieven hun slag sloe gen. Het overvalalarm ging om 3.10 uur af. Door een de fect in de meldapparatuur werd dat pas na negen minu ten opgemerkt. Om 3.25 uur arriveerde de politie van Al kemade en Leiderdorp bij het Noordplein. Spoedig daarna was er ook versterking uit Ha- zerswoude, Nieuwkoop, Lei den en Sassenheim. Het defect in de meldapparatuur was gis termiddag nog niet opge spoord. Beu Juwelier is de inbraken zo langzaamaan beu. De schade van de vorige inbraak, waarbij vanuit een naastgelegen leeg staande winkel twee gaten in de muur werden geboord, waardoor de dieven de juwe lierszaak in konden kruipen, was al groot, maar de schade van de inbraak van gister nacht is gigantisch. Ook de eigenaar van het pand, Jan van der Geest, maakt zich boos. „Bij de ontwikkeling van Winkelcentrum Noordplein hebben we vanaf het begin ge ijverd voor woningen in dit centrum. Als de gemeente daarin had toegestemd, was hier 's nachts tenminste enige sociale controle. In de twee jaar dat het centrum er nu is, is Stork voor de derde keer het slachtoffer van een in braak. De drogisterij van Ed van Berkel is sindsdien twee keer door dieven bezocht, de platenzaak „Corazon" is een keer leeggestolen; ook in de shoarma-zaak Jerusalem en slagerij Kees van der Meer is ingebroken." Stork vertelt dat hij zijn juwe lierszaak na de inbraak van drie weken geleden extra had beveiligd. De kluis en de vitri nes waren spiksplinternieuw. „De verzekering heeft me zelfs nog geen voorschot gege ven na de vorige inbraak, om- 19.30-3 10-15.30 >0-18.30 RATIE I w 54810.) k (bi VERHAAR Geopend centr CEMADE „De Lan- rK?è2S 13311 in Oude Wete- 16.00blijft zeker nog tien 18 1 in gebruik". Dat zei bitter J. van der 'niter Jvan der °ng van de Stichting Landijsbaan gisteravond tijdens een matig bezochte jaarvergadering van IJs club Alkemade in Café- Bar ,,'t Veen". Namens de Stichting Landijs baan gaf Van der Sprong een overzicht van de gang van za ken in een bij de Raad van State aangespannen procedure tegen de gemeente Alkemade. De gemeente wil de huidige landijsbaan gebruiken voor woningbouw zodra er een al ternatief is. Gisteren werden gemeente en stichtingsbestiir bezocht door een adviseur van de Raad van State ter voorbe reiding van een hoorzitting in maart 1992. De hele zaak is minder knel lend geworden omdat Alke made niet zo veel huizen meer mag bouwen. Daardoor is de grond van de ijsbaan nog niet nodig voor woningbouw in de periode dat het huidige be stemmingsplan geldt. En dat duurt nog zo'n tien jaar. Van der Sprong vindt dat de ge meente daarna alsnog een draaiing van de ijsbaan moet overwegen. „Daardoor ont staat een groene long in de Kolibri toont gevogelte Wethouder C.van Duin uit Noordwijkerhout gaf gisteravond het startsein voor de jaarlijkse vogel tentoonstelling van vogelvereniging „De Kolibri". De tentoonstelling vindt dit jaar voor de 34ste maal plaats. De vogels zijn ook vandaag en morgen nog te bezichtigen in 't Victorhuis aan het Sporkenhout in Noordwijkerhout. Belangstellenden kunnen vandaag terecht tot tien uur of morgen van tien tot vijf uur. FOTO: HENK VAN DEN ENDE LISSE Er is een werk groep actief om een plat form voor gehandicapten beleid in Lisse. op te zet ten. Het platform wil de belangen van gehandicap ten gaan bundelen om sa men een vuist richting overheid te kunnen ma ken. De eerste reacties van wethouder Meijer zijn positief. Het Lissese platform in op richting krijgt steun vanuit de provincie. Werkgroep-voorzit ster P. Veeger-Leijnse: „Het gehandicaptenbeleid in Lisse is nu nog veel te verbrokkeld. Met steun vanuit de provincie en gebruik makend van reeds bestaande platforms in onder meer Katwijk, Noordwijk, Hil- legom, Voorhout en Leider dorp denken wij dat beter te kunnen". De bedoeling van het platform is een adviesorgaan te worden ten behoeve van de gemeente. „Mensen met een handicap brengen zelf bij ons hun knel punten Wij fungeren dan als doorgeef luik naar de gemeente. Alleen als iedereen meewerkt zijn er resultaten te bereiken, die in het belang zijn van de gehan dicapte medemens", aldus Veeger. Voor het ontwikkelen van ac tiviteiten heeft het platform bij de gemeente een subsi dieaanvraag van 3750 gulden ingediend. Dit geld is vooral bestemd voor vergaderingen. het zijn aangewezen op auto of rolstoeltaxi en de aanschaf van literatuur en documentatie. dat de schade nog steeds niet goed is vastgesteld. Ik vrees dat ik er nu mee moet stoppen. De verzekering blijft niet aan de gang, ze zijn niet gek". Hij is niet alleen gedupeerd door de diefstal. Hij mist ook de zo belangrijke december-omzet. Overleg Navraag bij de voorzitter van de Winkeliersvereniging RAAK, de heer Ed van Berkel leert, dat hij zeer binnenkort met de belangengroep, die het initiatief nam voor het win kelcentrum gaat overleggen. Behalve de winkeliers zijn ook architect en projectontwikke laar daarin vertegenwoordigd. „Het kan zo niet langer; er moeten hier huizen komen" vindt ook hij. In het oorspronkelijke plan van Winkelcentrum Noord- plein waren woningen boven de winkels opgenomen. Nadat de gemeente dat afwees wer den huizen gepland op het achterliggende tuinbouwbe drijf Huigsloot. Dat ging ook niet door. Daar staat nu een kassencomplex. wijk". Tijdens de jaarvergadering werden drie bestuursleden ge huldigd wegens hun zilveren jubileum. Het ging daarbij om voorzitter J. van Rijn, pen ningmeester J. de Jong en Da vid Knibbe. Afscheid werd ge nomen van bestuurslid W. ZOETERWOUDE— De disco van de Zoeterwoud- se jongerenvereniging Utopia draaide gisteren weer. Eerder op de dag had burgemeester Hou- dijk toestemming gegeven de disco te houden in de Westender. De Zoeter- woudse milieu-ambtenaar B. Boelders verrichtte rond elf uur geluidsmetin gen. De meter sloeg uit tot 90 decibel. Ook de politie heeft polshoogte geno- Maandag vindt overleg plaats tussen het bestuur van Utopia en de Klaverhal. Vervolgens zal het college van burgemees ter en wethouders dinsdag be palen hoe het verder moet met de disco-avonden. Utopia-voorzitter Mathieu Paardekooper was gisteren te vreden. „Volgens oude afspra ken kwam de muziek niet bo ven de 100 decibel uit. We zul len geen house-party's houden. Overigens blijkt uit de brief van 6 december die van het college dat wij ieder geval tot 6 januari disco's mogen houden. Er staat dat we binnen 30 da gen na dagtekening van de brief de disco's moeten beëin digen. We willen het verder niet op de spits drijven en door overleg tot een oplossing ko men", aldus Paardekooper. Hoewel in de brief ook staat dat het geluidniveau niet ho ger mag zijn dan 65 decibel be roept Paardekooper zich op eerder gemaakte afspraken decibel. Wethouder R. Hogenelst be vestigde dat toestemming is gegeven. „Feitelijk is het niet te accepteren maar we willen het gedogen. Het is van belang dat Utopia in overleg met de Klaverhal tot een oplossing komt. Als gemeente zullen wij het initiatief niet nemen. In de brief staat duidelijk dat het ge luidniveau niet hoger mag zijn dan 65 decibel. Daaraan moet Utopia zich houden". DEN HAAG/LEIMUI DEN Als auto-restaura teur P.F. van Niël uit Lei muiden beter aangeeft wat hij precies doet, is het best mogelijk dat hij een milieuvergunning krijgt voor zijn bedrijf aan de Westdijk. Dat bleek giste ren tijdens een hoorzitting bij de Raad van State in Den Haag. Enige jaren terug kreeg Van Niel een hinderwetvergunning van de gemeente. Die vergun ning werd op verzoek van om wonenden door de Raad van State vernietigd. Van Niel is nu naar de Raad van State te ruggegaan om de vernietiging aan te vechten. Volgens hem berust de gehele affaire op een misverstand. In zijn bedrijf worden niet meer dan een paar auto's per jaar gerestaureerd. Tijdens vo rige zittingen is er van uit ge gaan dat er jaarlijks wel 70 au to's worden opgeknapt. Ver volgens is geconcludeerd dat er auto's worden overgespoten. Landelijke richtlijnen verbie den dat er binnen een straal van 20 meter van de woonbe bouwing op grote schaal spuit- werkzaamheden worden ver richt. Dit met het oog op de uitstoot van schadelijke stof fen. De door de Raad van State in geschakelde adviseur beroepen milieubeheer vindt dat Van Niel niet goed heeft aangege ven wat hij precies doet. Hij suggereert dat de restaurateur opnieuw een vergunning aan vraagt bij de gemeente. Die aanvraag zou dan zeer grondig gedocumenteerd moeten wor den. Als vast komt te staan dat er per jaar maar een enkele auto wordt gespoten kan er alsnog vergunning worden verleend, vindt de adviseur beroepen milieubeheer. Het duurt nog enkele weken voor de Raad van State uitspraak Laat de ijsvogel u koud? De ijsvogel wordt bedreigd Het Zuidhollands Landschap probeert ook zijn leefgebieden in uw provincie te behouden Met uw hulp kunnen wij bedreigde planten en dieren een kans geven ie overlever Help mee. STEUN ONS ALS BEGUNSTIGER. Bel 010-4135045.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11