Frank de Boer nu klaar voor het grote werk AT tl uropa Cup in het kort Adri van Tiggelen acht zich onschuldig Brokking vergeet sores tegen Spanje SPORTUITSLAGEN iidaeGomo/nt C Milan oeizaam verder ,AAN AC Milan heeft geplaatst voor de kwartfina- /an de Italiaanse bekerstrijd. :lub van Berlusconi had giste- in het tweede duel tegen Vero- foldoende aan een gelijkspel: 1- )e eerste wedstrijd was in 2-2 indigd, waardoor Milan op van de uit gemaakte doel- verder mag. Marco van opende één minuut voor de score voor de koploper in Jerie A. De gelijkmaker van ini volgde een kwartier voor einde. AC Milan treft in de rtfinales Torino. Winst en verlies Haarhuis MÜNCHEN Paul Haar huis heeft de eerste ronde van het prestigieuze toernooi om de Grand Slam Cup niet overleefd. Weliswaar toonde hij zich in de eerste set (6-1) duidelijk de sterkere van zijn opponent Davis Wheaton, met de set- cijfers 6-3, 6-3 moest Haar huis toch zijn meerdere er kennen. Financieel is Haarhuis niet slechter geworden van zijn nederlaag tegen de Ameri kaan. Ondanks zijn verlies streek de Nederlander 100.000 dollar op. SPORT - Tien arrestaties bij gokschandaal in Bundesliga FRANKFURT De Duitse politie is gisteren in actie gekomen tegen een illegaal gokcircuit in de Bundesliga. Er werden invallen gedaan in de kantoren van Schalke 04 en Wattenscheid, waar totaal tien clubfunc- werden gearresteerd. DONDERDAG 12 DECEMBER 1991 Roeibond wil Bayern praat over Sören Lerby Bosbaan verbreden Voor zover de justitie nu bekend is, heeft het gokcircuit, waarin voor aanstaande voetballers als Klaus Allofs meespeelden, er niet toe geleid dat wedstrijd uitslagen zijn beinvloed. Allofs, de voormalige aanvoerder van het nationale team, nu uitkomend voor Werder Bremen, bekende dat hij elk week voor 300 a 400 mark aan weddenschappen afsluit op uitslagen van Bundesligawedstrijden. De Duitse wet verbiedt dit soort praktijken, maar Allofs zei dat hij in de veronderstelling verkeerde dat het gokcircuit via bookmakers in Groot-Brittannie en Oostenrijk liep, waar de gokwetgeving een stuk liberaler is. Reinhardt Pape, een woordvoerder van de recherche in Duisburg, zei dat een groot deel van de boekhouding van de verdachte clubs in Gel- senkirchen en Wattenscheid in beslag is genomen. AMSTERDAM De Konink lijke Nederlandse Roei Bond wil de Bosbaan verbreed zien. Dit met het oog Qp de wereldkampi oenschappen van 1997. De KNRB heeft zich dit jaar in We nen kandidaat gesteld voor de organisatie. De huidige Bosbaan voldoet niet aan de bijgestelde normen, die de internationale roeibond aan organisatoren van grote kampioenschappen heeft gesteld door het jaarlijks stijgen de aantal deelnemers. MÜNCHEN Het bestuur van Bayern Mtlnchen praat volgende week over de positie van trainer Sören Lerby. Volgens vice-voorzitter Franz Beckenbauer komen tij dens de vergadering van dinsdag alle sportieve proble men bij de club aan de orde. Ook de eventuele tweede trainerswissel van het seizoen. Beckenbauer wil in een vraaggesprek met Kicker Sportmagazin niet vooruit lo pen op het mogelijke ontslag van de Deen. Volgens de voormalige bondscoach worden argumenten uitgewisseld en volgt daarop een stemming. Bayern, dat onlangs Jan Wouters van Ajax overnam, staat veertiende in de Bun desliga. De naam van Erich Ribbeek circuleert als moge lijke opvolger van Lerby. Erich Ribbeek maakte nog gis teravond een einde aan alle speculaties over zijn mogelij ke komst als trainer naar Bayern Mtlnchen. In het Duitse blad 'Fussballwoche', vroeger alleen in de DDR verkrijg baar, zegt de ex-trainer niet bereid te zijn de plaats van Lerby in te nemen. „Ik denk er niet aan de nieuwe trai ner van Bayern te worden", luidt zijn duidelijke stand punt. Ribbeek werkt momenteel als pr-manager bij een vestiging van Opel. Smulders in actie WILLEMSTAD De Brabantse bokser Eddy Smulders zal op 1 fe bruari in een gevecht over twaalf ronden op Curacao uitkomen te gen de koninkrijkskam pioen Ibi Zimmerman. Inzet is de titel in het cruisergewicht van de NBA, de National Boxing Association, een Amerikaanse federatie die wordt erkend door de International Boxing Federation. Zimmer man won de titel van Nederlands konink rijkskampioen door in augustus Pedro van Raamsdonk op knock out te verslaan. assale langstelling ^scheid ad Mansveld oud-profvoetballer van fkoop )/fc Den Haag, Feye- jur/meut d en Fc utrecht overleed lopen vrijdag. Op cremato- (eik i Ockenburgh, banen te leiden, spraken medespelers van Mans- René Pas en Henk van ven. Bestuurslid Noord- deed dat namens Laak- rtier, de club waar Mans- het laatst trainer was. Na- 5 de gemeente Den Haag wethouder Nico Dijkhui- in op de grote verdienste Mansveld als sportman op imago van Den Haag had. ^voorganger van Dijkhui oud-wethouder Piet Vink, roordde de gevoelens van jelangstellenden wel het „Aad, je was een htige kerel", aldus Vink. PRIJSVRAGEN n: Trekking A: 8-20-24-30- rve: 15. B: 14-16-30-32-43- 25. Spel 77: 0115072. en? jchtteams blijven ropees actief HAAG Op financieel ed kunnen ze onmogelijk ren met Europese top- Toch bevinden AA i BK Kopenhagen zich t bij de laatste acht van Irijd om de UEFA-beker, pnhagen haalde de kwart- door een late gelijkma- an Maniche, waardoor Izonspor op het niet toerei- 1-1 bleef steken. AA It haalde op een wit uitge- kn veld in de Oekraïne on- vend het einde (0-0) tegen Moskou. tussische ploeg raakte tij- het duel twee spelers wegens een rode kaart, ja, Liverpool en Sigma ïouc zijn de overige ploe- die Ajax vergezellen naar :wartfinales. Real Madrid Reuchatel Xamax maken wie het achttal Jpleteert. bleef met twee teams in jekerstrijd vertegenwoor- Genoa won voor de ;de keer met 1-0 van Bukarest. De Uru- >e international Agui- maakte het doelpunt. maakte zich na de 2-2 AEK Athene in Grie- id niet meer echt druk. levrijdende treffer voor de sclub viel vroeg in de :de helft, via Casagrande. Madrid komt donderdag in actie tegen Neuchatel ax. De ploeg van Been- ker moet voor eigen pu- achterstand van 0-1 Imaken. DÜSELDORF Samen met Michel Kreek is hij met afstand de meest ano nieme Ajacied. Frank de Boer is geen vedette, heeft geen sterallures. Hij teert op de complimenten van trainer Louis van Gaal en zijn naaste verwanten. Dat vindt de 21-jarige verdedi ger soms frustrerend, want het lijkt hem prach tig om ook eens in de schijnwerpers te staan. Om een keertje niet alleen met een zak vol ballen naar de spelersbus te sjok ken. Zoals gisteravond na de tweede zege (1-0) van Ajax op Osasuna Pamplo- Frank de Boer spiegelt zich graag aan zijn teamgenoot Danny Blind. De gedachte dat Blind ook pas op latere leeftijd een voetballer met uitstraling werd, houdt hem in moeilijke tijden op de been. „Danny was vroeger een speler die altijd een zesje scoorde en nooit wer kelijk 'opviel. Daar is pas de laatste twee jaar verandering in gekomen. Ik kamp nu met hetzelfde probleem als Blind vroeger. De buitenwacht vindt het allemaal heel gewoon wat ik doe. Ik krijg wel kritiek als ik slecht heb gespeeld, maar als het goed gaat dan wordt dat voor kennisgeving aange nomen. Het valt niemand op. Dat gebrek aan erkenning zit me dwars". Volgens Louis van Gaal ver keert Frank de Boer al we kenlang in de vorm van zijn leven. De technisch directeur van Ajax ziet in zijn pupil ook meer dan een simpele links back. Hij dicht De Boer grote kwaliteiten als centrale verde diger toe en probeerde hem in de eerste wedstrijd tegen Osa suna Pamplona ook uit als voorstopper. Dat experiment pakte goed uit. Frank de Boer speelde Marciano Vink zelfs Niet trots De Noordhollander is daar niet trots op. „Ik vind het erg vervelend voor Marciano. Maar ik kan er niks aan doen, moet me neerleggen bij de be slissingen van Van Gaal. Ik zat niet op die positie-wisse ling te wachten. Het had me niks kunnen schelen als ik linksback was gebleven. Ik ben al dik tevreden als ik een basisplaats heb. Op welke posi tie maakt me niet uit". Frank de Boer heeft weinig verlangens, dat is tekenend voor zijn karakter. Het zit hem alleen dwars dat bondscoach Rinus Michels vorige week voor de kwalificatie-interland tegen Griekenland geen beroep op hem deed. „Want ik ben na zes interlands op rij toch wel erg geruisloos afge voerd. Tegen Portugal gaf Mi chels de voorkeur aan Van Tiggelen. Maar de laatste we ken liep het weer als een trein en ik zat echt te wachten op een telefoontje van Michels. Ik was erg teleurgesteld toen ik voor de wedstrijd tegen Grie kenland werd Dennis Bergkamp (links) haait uit voor het enige doelpunt van Ajax tegen Osasuna. Het komt Frank de Boer goed uit, dat Ajax inmiddels tot de kwartfinales van de strijd om de UEFA-cup is doorgedron gen. Hij weet dat duels op Eu ropees niveau een uitgelezen mogelijkheid zijn om de be langstelling van Rinus Michels weer op te wekken. „Mis schien kom ik op die manier toch nog voor de EK-selectie in aanmerking. Michels neemt straks twintig spelers mee naar Zweden. Ik moet er voor zorgen, dat hij niet om me Schat Frank de Boer doet in elke Europa Cup-wedstrijd een schat aan ervaring op. Maar de ontmoetingen tegen Örebro, Rot Weiss Erfurt en Osasuna beschouwt hij slechts als op warmertjes voor het grote werk. „Tegen die clubs zijn we niet in de problemen geweest. Het wordt de hoogste tijd voor een aansprekende tegenstan der. Van mij mag het Liver pool worden. Het lijkt me fan- Osasuna was gisteravond in het ijskoude Düsseldorf niet bij machte om Ajax de toegang tot de laatste acht te versperren. De Amsterdammers hanteer den dezelfde verdedigende tactiek als in Pamplona en daar wisten de Spanjaarden opnieuw geen raad mee. Al weer Dennis Bergkamp be zorgde Ajax op het keiharde en bijna onbespeelbare veld van het Rheinstadion al in de dertiende minuut een 1-0 voorprong. De Spanjaarden veranderden toen op slag in ijspegels en slaagden er on danks hun warmbloedige ka rakter niet meer in om te ont dooien". en Alflen (48. Vink); Pet Roy (82. Van 't Schip). Barcelona pakt als eerste punt buitenshuis LISSABON FC Barcelona heeft als eerste in groep B van de halve-finalegroepen om de Europa Cup voor landskampi oenen een puntje buitenshuis meegepikt. Het Catalaanse team van Johan Cruijff hield in Lissabon Benfica op 0-0 en voert met drie punten de groep aan. Sparta Praag en Di- namo Kiev volgen met twee, Benfica sluit de rij met één. Cruijff startte in Portugal de tweede wedstrijd uit de miljoe nendans voorzichtig, met Ro nald Koeman aanvankelijk niet op zijn vertrouwde plek als libero maar wat meer opge schoven naar de rechterkant van het middenveld. In de tweede helft was de rossige Nederlander meer in de de fensie te vinder). Twee spitsen mochten van Cruijff voorin loeren op een counter. De Bulgaar Stoitsjkov kreeg direct de mogelijkheid de Spanjaarden in een perfecte uitgangspositie te manoeuvre ren. De aanvaller knalde kort Richard Witschge (rechts) na het begin in de handen van de uitkomende doelman Neno. Sampdoria compenseert de slechte prestaties in de Itali aanse competitie in het Euro pese toernooi voor landskam pioenen. De club van trainer Boskov behaalde op de tweede speeldag in de halve finaleron des het derde punt. Sampdoria speelde in Athene 0-0 bij Pa- Anderlecht kan vandaag gelijk i Europa Cup-hou der Rode Ster Belgrado. Sparta Praag pakte in zijn eer ste thuisduel in groep B de eerste punten. De Tsjechoslo- waken wonnen met 2-1 van Dinamo Kiev. Eerder verloor komen door in Budapest te Praag met 3-2 bij Barcelona. HAAG De karakteris- n van de in de Europese looien gespeelde wedstrij- cheidsrechter: Forstinger (Oos). Jdoria 2-3 (2-0) thlnaikos 2-2 (0-0) 1-1 (0-0) -0 (0-2) DRBEHOuwh Praag (Tsj)-Dinamo Kiev (Sov) °0). 13. Nemecek 1-0, 22. Vra- UEFA CUP Achtste finale, tweede wedstrijd: Sigma Olomouc (Tsj) Hamburger SV (Dit Spörl 1 75. Har SV). Eerste wedstrijd: 2- mouc naar kwartfinales. Trabzonspor (Tur)-BK 1903 Ko penhagen (Den) 1-1 ((H)). 57 Ham- di 1-0, 82. Manniehe 1-1. Scheidsrech ter: Constantin (Bel). Toeschouwers. 30.000. Eerste wedstrijd 0-1, Kopen hagen naar kwartfinales. Dinamo Moskou (Sov)-AA Gent (Bel) <M). Scheidsrechter: Assenma- cher (Dui). Toeschouwers: 20.000. Rode kaart: 2. Dirkasj (Dinamo) a Praag 2-2 (4-4) HO Kiev 2-2 (2-2) ca 2-1 (0-1) (Dinamo) idem. AA Gent naar kwartfinales. Genoa (Ita)-Sti (Roe) 1-0 (04)). 59. Aguilera 1-0. Scheidsrechter: Marko (Tsj). Toe schouwers: 30.000. Eerste wedstrijd 1- 0, Genoa naar kwartfinales. 3 3-0, 84. Veni- s: 16.007. Eerste wedstrijd 2-0, Liverpool naar kwart- Torino (Ita)-AEK Athene (Gri) 1- 0 (0-0). 54. Casagrande 1-0. Scheids rechter: Goethals (Bel). Toeschou- 30 000. Eerste wedstrijd 2-2, To rino naar kwartfinales. Tsjitsov behoudt damtitel TALLINN Wereldkam pioen Alexei Tsjitsov heeft in Tallinn zijn titelmet succes zijn titel verdedigd. In de oor spronkelijk op twintig partijen vastgestelde tweekamp had de titelverdediger aan twintig punten voldoende voor titel- prolongatie. Tegen zijn drie jaar jongere uitdager Guntis Valneris bereikte hij dat aan tal al na vijftien partijen. Door vijf duels te winnen kwam hij op een 20-10 voorsprong. Buit gemakkelijk naar tweede ronde AMSTERDAM Lucas Buit heeft de tweede ronde be reikt van het met bijna twee ton aan prijzengeld gedoteer de squashtoernooi om de in ternationale Nederlandse ti tel. De 24-jarige Nederlander, net in de top-100 van de wereld terug te vinden, won overtui gend in drie games van de Duitser Jochen Arndt. ZEIST Opzettelijk hands of een reflex uit lijfsbehoud? Die vooralsnog niet beantwoorde vraag stond gisteravond centraal bij de behandeling van de „zaak-Van Tiggelen" door de arbitrage commissie van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. De zitting spitste zich toe op zaterdagavond de dertiende novem ber. In de 65ste minuut van de eredivisie-wedstrijd PSV - FC Twente verhinderde de rechteronderarm van Adri van Tiggelen een treffer van Mitar Mrkela. „Hands", constateerde scheidsrech ter Lammers en gaf Van Tiggelen een gele kaart en FC Twente een strafschop. Waaruit Ronald de Boer de bezoekende club op een voorsprong van 3-2 bracht. De wedstrijd zou uiteindelijk op 3- 3 eindigen. De in Eindhoven aanwezige KNVB-waarnemer Seuren liet er in zijn rapport geen onduidelijkheid over bestaan, de gele kaart had een rode moeten zijn en Van Tiggelen verdiende naar de regels te worden gestraft. De tuchtcommissie van de KNVB schorste de in ternational voor twee wedstrijden; plus een boete van 250 gulden. Van Tiggelen ging tegen die uitspraak in beroep en daarom werd de videoband van NOS' Studio Sport woensdagavond diverse ma len - op volle snelheid, vertraagd en beeld voor beeld - door de betrokken partijen bestudeerd. Tot een eensluidend oordeel kon den ook die tv-beelden niet leiden. „Ik stond op de doellijn om op één of andere manier te proberen die bal tegen te houden", verdedigde Van Tiggelen, die de meters weg geijlde Van Breukelen verving. Bewust of onbewust? Bestaat er dus eigenlijk wel zoiets als het welbekende aangeschoten hands? „Ik beschermde mezelf. Het ging allemaal zo snel, boven dien stond Eric Gerets in m'n beeld, ik heb die bal op een zo korte afstand van circa vijf meter niet eens aan zien komen". Theodorakis presenteert Olympische hymne BARCELONA De Griekse componist en tevens minister van Cultuur Mikis Theodora kis heeft gisteren in Barcelona de Olympische hymne voor de Zomerspelen gepresenteerd. Het muziekstuk wordt bij de openingsceremonie op 25 juli gespeeld, tijdens het hijsen van de Olympische vlag. Theodokaris heeft 'zijn' hym ne de naam Hellenismus mee gegeven. De compositie pleit voor vrede, vrijheid en vriendschap. Diverse koren, mezzo-sopraan Agnes Baltsa en het orkest van Barcelona voeren het werk van ruim vier minuten uit. KOERSEN Onze tips voor de koersen van Wolvega (vandaag, 18.45 uur) luiden: Geesink, 3. Diego Rotary (4-9-1) 6e koers: 1. Fahrith Dear, 2. Ever glad, 3. Count Ken D (13-6-11) 7e koers: 1 Don Trotteur, 2. Arjan e Lakota, 3. Carelyn Spat Koersen Schaesberg (morgen, 19.00 2e koers: 1. Forte Diepnow, 2 Fjoian Brach, 3 Thomas C (7-4-6). 3e koers: 1 Fabienne, 2. Gaby Adel, 3. Favoriete Nora (7-1-8). 4e koers: 1, Flamingo Majo, 2. Onei- ger Lobell, 3. Fire Ave 6e koers: 1. Dehoeve Princess, 2. Dean Boszorg, 3. Concorde (13-3-12). 8e koers: 1. Snowshoe Thompson, 3. Delius Van Troje (12-5-4). 9e koers: 1. Enzo Ferrari, 2. Sizzling Java, 3. Hotshot Lobell (3-6-7). 10e koers: 1. Florida Sunshine, 2 Due De Bloomerd, 3. Adelena Lobell (8-6-1). SPORT OP TV Nederland 2, 19.20 uur: De heilige koe, auto- en motorsportmagazine. Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal, 23.50 uur: Studio Sport met tennis, Grand Slamtoernooi in Mün- RTL 4, 23.15 uur: Match Barend Van Dorp. BBC 1, 00.05 uur: Grand Slam Tennis i Sport. MORON Harry Brokking, bondscoach in het nauw van de Nederlandse volleybalploeg, heeft zijn ploeg het vierlandentoernooi in Moron zien openen met een zege van 3-0 op Spanje. De Spanjaarden, in tegenstel ling tot Nederland zeker van deelneming aan de Olympische Spelen in Barcelona, waren met 9-15 7-15 en 4-15 kansloos. Brokking heeft in Moron, 65 kilometer van Sevilla, slechts acht spelers tot zijn beschikking. Zwerver, Benrie, Boudrie en Teffer zijn geblesseerd in Nederland achtergebleven. De basis bestond uit Selinger, Klok, Koek, Van der Horst, Van der Meulen en Held, die een aanvallende hoofdrol voor zich opeiste. In de der de reeks verving De Reus hem. Van Ree viel geregeld in voor Selinger. Spanje, dat veel gebruik maakt van de sprongservice, nam alleen in de eerste reeks een goede voorsprong: 3-0. Op de achtergrond speelde het conflict tussen Brokking, de door hem ongewenste maar maandag aangestelde assistent Selinger en de NeVoBo. De bondscoach oogde vermoeid en volgt de be richtgeving van afstand. De Amstelvener, die maandag voor het vertrek vertelde zo snel mogelijk contact met Selinger op te ne men, liet dat vooralsnog na. Hij is nogal gepikeerd over uitlatin gen van Selinger, die vindt dat zijn vroegere leerling zich met een moet richten naar de wens van de spelersgroep. PAARDESPORT 3.25,1 - 1.26,2, 2. Ferrari H, 3. F|y,ro^ 2e Toer».' 2000 m: i Flair Vryenesse 2,40 koppe^5,60 trio Dooyeweerd |r) 2.46.1 2,20 3,10 koppel 10.C Se koer», 1640 m: 1 I (Dul) 15-5 15-6 15-10, Parke (Eng/11) - Wil son (NZe) 15-7 15-2 15-4. Eyles (Aus/5) - Whltlock (Eng) 15-8 14-15 15-14 15-10, Har- ris (Eng/9) - Meads (Eng) 15-13 15-8 15-9, Elopuro (Fln/8) - Boneta! (Fra) 15-9 15-10 15-6, Gregory (Eng) - Davies (Wal/7) 10-15 15-13 15-13 11-15 15-11, Marshall (Eng/12) - Meddlngs (Eng) 15-9 15-6 15-7, Robertson (Aus/3) - Ransome (Eng) 15-11 15-15 15-9, Walle (Can/16) - Newton (Aus) 17-14 15-7 15-7.^MacLean (Sch/6) - Frenz (Dul) 15-7 (Can/9) - Horner (Eng/6) 15-12 7- Mfnan (En (Aus/4) (Eng/5) - (Ned) 1 ner (En(. Irving (Aus/3) - Charman (Eng) i5-9, Mlchf"- (Eng/15) 1 e Buitenzorg, (Dul/3)-Prplc (Joe) Eykelenboi Derby Cosmo k koppel 9 'ox (G. v. Superchannel, 20.00 i Sportnet, 18.00 uur: S Euroaport, 18.00 uur: 1. Fancy Pride (J.^Wage- 2,00 koppel 5,00 trio 57,00. 8e koer», 2000 m: 1. Cora Dillon (H. van de Pijl) 2.44,8 - 1.22,4, 2. Drleske tJeToir»^' ^OOoTfT'Tyblow Promise (M achtste finales: Kempers (5/6) - i 6-2 6-2, Groen (7/8) - Wlbler 7-6 i Enkelspel, kwartfinales: Muns-Ja- 7-15 4-15). 0 (15-2 15-5 15-0).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9