Snelle popfans gevraagd. '"b Omzet CNB Lisse stijgt oven de half miljard B Zwemclubs Lisse krijgen meer geld DUIN- EN BOLLENSTREEK Gemeente Katwijk wil hele Zanderij-Westerbaan bebouwen ch UITSLAG TREKKING BANKLOTERIJ M V _SouA£imt Qowui/nt DONDERDAG 12 DECEMBER 1991 15 Lisse steunt molenstichting LISSE De ge meente Lisse geeft aan de Rijnlandse Molenstichting een incidentele bijdra- an 8000 gul- De stichting i ernstige fi nanciële proble- en probeert [via sponsoring en jijdragen van ge meenten 6,5 ton op tafel te krijgen. Voorlopig heeft de sponsoractie al bij na 50.000 gulden opgebracht. KATWIJK De hele Zanderij- Westerbaan, het tuinbouwge bied tussen de duinen en Kat wijk aan de Rijn, moet worden bestemd voor woningbouw. Er is dan plaats voor maximaal 1070 woningen. Dat staat in een advies van een gemeentelijk projectteam voor een aangepast bestemingsplan. Het huidige be stemmingsplan voor de Zanderij voorziet in ongeveer 840 wonin gen, waarvan er van de provin cie tot het jaar 2000 slechts 275 mogen worden gebouwd. Maar omdat het bestemmingsplan tot na 2000 loopt en bebouwing van andere lokaties nog onzeker is, vindt het projectteam het ver standig nu van volledige bebou wing uit te gaan. Het projectteam van de afdeling planologie heeft diverse moge lijkheden onderzocht, waarvan nu de volbouwvariant wordt aanbevolen. Volgens dit plan is er in het gebied plaats voor ten hoogste 1070 woningen. De an dere bebouwingsmogelijkheden vallen af omdat ze uitgaan van te weinig woningen of een te grote aanslag betekenen op de duinen. Er is volgens het plan ruimte voorgrootschalige' recreatiemo gelijkheden in een 100 meter brede strook grond langs de provinciale weg SI tussen Noordwijk en Wassenaar. Door die weg te voorzien van geluids arm asfalt kunnen er dichter langs de weg huizen worden ge bouwd. Een belangrijk discussiepunt is de aanleg van een doorgaande weg door de nieuwbouwwijk. De bedoeling is de Laan van Nieuw Zuid, die in Katwijk aan Zee begint, door te trekken zo dat hij aansluit op de provincia le weg S4 naar Leiden. Daar voor zal echter een deel van de duinen afgegraven moeten wor den. Dat is in de Katwijkse poli tiek al jaren een punt van hevi ge discussie. In het nieuwe plan iis het tracee van de weg daarom iets verder naar het noorden ge pland, zodat er minder duin verloren gaat. Ook zal er een woningen i 'bufferzone' van assen de duinen en acht worden geno men, die dan voor recreatie ge bruikt kan worden. Verder zal er tussen de weg en de huizen een geluidswal komen. De weg zal bovendien een stuk lager komen te liggen dan de duinen, zodat die beschermd zullen worden tegen al te veel ver keersoverlast. In het ontwer- plan is langs de verlengde Laan van Nieuwe Zuid ruimte ge maakt voor het tracee van een eventuele sneltram. De tram baan zou moeten lopen van de Julianalaan richting provinciale weg naar Leiden. De plannen voor het bebouwen van het tuinbouwgebied zijn niet door iedereen met enthou siasme ontvangen. Vooral de in het gebied gevestigde tuinders maken bezwaren. Zij vinden dat Katwijk naar andere lokaties uitkijken, omdat er er anders te weinig agrarische grond overblijft. Wordt de Zan derij toch bebouwd, dan moet de gemeente zorgen voor een verplaatsingsregeling van de tuinders. Om de tuinders snel duidelijk heid te geven, stellen de opstel lers van het plan voor, zo snel mogelijk met het bouwen te be ginnen. Afhankelijk van de be zwarenprocedures is bebouwing op zijn vroegst in 1993 of 1994 mogelijk. Vanavond zullen de raadscommissies voor Ruimtelij ke Ordening (VROM) en Volks huisvesting (FVP) zich over de plannen uitspreken. Mogelijk volgend jaar woningbouw Irislaan OEGSTGEEST De kans be- staat dat volgend jaar al wordt begonnen met de bouw van 30 appartementen voor ouderen aan de Irislaan. Wethouder Rijks zei gisteren in een verga dering van de commissie ruimtelijke ordening dat mo gelijk een Leids woningcontin gent kan worden gebruikt. Dit contingent is weliswaar 28 wo ningen groot, maar voor de overige twee voorziet Rijks geen problemen. Het woonge bouw moet verrijzen op het voormalige speelterrein van de Joris de Witteschool. tOPI CT BLOEMBOLLENCENTRALE VOORZIET VERDERE GROEI dienstf •ocent Maai ISSE Het jaar 1990/1991 was in veel op lichten een succesvolle steed )eri°de voor de Coöpera- ieve Nederlandse Bloem- a« jollencentrale (CNB). Op ie algemene jaarvergade- ing van gisteren bleek iok^ste 'at totale concernom- touropet van de Lissese instel- zich oiing gestegen is tot boven Ie 500 miljoen gulden. Jezien de groei laat de 1 groti jnb momenteel een lieuw kantorencomplex louwen tegenover de loofdvestiging aan de 'ulpenstraat. )e sterkste omzetstijging in 1990/1991 maakte de bemidde- lings- en veilingafdeling door van 380 naar 401 miljoen gul den. Andere groeiers zijn dochteronderneming Sierex BV 45 74 :ht hi ailjoen en de CNB Makelaar dij van 13 naar 18 miljoen gul den. Een van de directeuren, J. Algera, sprak de verwach ting uit dat de totale omzet in het jaar 2000 uitkomt tussen de 540 en 580 miljoen gulden. De omzet van gladiolen steeg met 17,4 procent, gevolgd door tulpen met 7,5 en hyacinten met 4,7 procent. Tegenvallers waren er ook. Zo deden de sen stappen terug met respec tievelijk 3,9 en 12,2 procent. De CNB is op vele terreinen samenwerking aangegaan. Op automatiseringsgebied is er contact met de Hobaho en via de oprichting van RZ Biofleur wordt er samen met Flora uit Rijnsburg onderzoek gedaan naar onder meer veredeling. Volgende week is de bouw van een sierteeltlaboratorium voltooid. Uitbreiding Ook voor de CNB betekent groei: uitbreiding. Aan de Gre- velingenstraat in Lisse staat sinds een jaar de Mendelhal, terwijl het pand aan de Tul penstraat werd gerenoveerd. Maart 1992 wordt het kanto rencomplex op de hoek van de Grachtweg en de Ruishorn- laan opgeleverd. Op dit mo ment is alleen zeker dat CNB Makelaardij in de nieuwbouw komt en dat driekwart van het gebouw voor een periode van vijf jaar wordt verhuurd. Ondanks de positieve berich ten zijn er ook ontwikkelingen in de bloembollensector, die voorzitter G. Brouwer van de CNB zorgen baren. „Het aan tal bedrijven in de bloembol lensector, produktie zowel als handel, loopt terug. Ik vraag mij dan ook af of het traditio nele familiebedrijf zal overle- Ook het grillige marktverloop heeft de bloembollensector geld gekost. „Door de snel wij zigende vraag- en aanbodsitu atie in de zomer waren de prij zen allesbehalve stabiel. Voor de handel en de afnemer bete kent dit onzekerheid, waar door er voor miljoenen gul dens te weinig uit de markt is gehaald". Brouwer en vice-voorzitter C.Meijwaard hebben zich ook voor 1992 beschikbaar gesteld voor het bestuur van de CNB. Secretaris S. Ruigrok is van wege het bereiken van zijn pensioen afgetreden. Voor hem wordt nog gezocht naar een geschikte vervanger. Gokkast gestolen VOORSCHOTEN Dieven hebben van nacht een gokkast ge stolen uit een snack bar aan de Leidseweg in Voorschoten. Er werd een ruit vernield om binnen te komen. De fruitautomaat kon worden afgevoerd met een bestelauto, die kort tevoren was ge stolen aan het Frans Halsplantsoen. De gokkast heeft een waarde van 25.000 gul den. Kerstsfeer in Noordwijk Inmaakwerk naar oud recept, geurende kruidenpomanders, handgemaakte kerstversiering, -kaarten en -kransen zorgen sinds gistermiddag weer samen met een goed glas wijn voor een warme kerstsfeer in de Grote Kerk in Noordwijk-Binnen. De markt die dit jaar voor de zesde keer gehouden wordt is het re sultaat van de inspanningen van de vereniging De Oude Dorps kern. De opening van de markt werd opgeluisterd door de over handiging van een nieuwe dichtbundel van de Noordwijkse dich teres Bep van Oosten. Wethouder J.Bedijn nam het boekje in ontvangst. Het is voor 14,95 gesigneerd en al te koop op de Kerstmarkt. Ook vandaag is een bezoek aan de markt in de Gro te Kerk aan de Voorstraat nog mogelijk. Tot vanavond negen uur zijn volwassenen welkom voor een rijksdaalder en kunnen kinde ren tot twaalf jaar voor een gulden naar binnen. De opbrengst van de markt is zoals ieder jaar bestemd voor het orgelrestaura tiefonds. Vrijdag vindt vanaf kwart over acht een adventsconcert plaats in de kerk. De entree bedraagt dan een tientje per per soon. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Bejaardenwerk krijgt elektronisch cadeau VALKENBURG Een verster ker, geluidsinstallatie, tv en videorecorder bestemd voor het bejaardenwerk in Valkenburg werden gisteren overhandigd aan N. Heine, leidster van het gecoördineerd bejaardenwerk in Rijnsburg en Valkenburg. Het cadeautje was afkomstig van de firma Grimbergen en Noordermeer ter gelegenheid van het betrekken van een nieuwe vestiging in 't Heen in Katwijk. Eerder werden de bejaar den in Rijnsburg bedacht met een soortgelijke attentie. De overhandi ging van de apparatuur vond plaats in het Valkenburgse Dienstencen trum aan de Oosterleestraat. ,ekijk liet sportief. Een uurtje per dag lekker in beweging zijn levert je genoeg geld op om veel van je wens- dromen werkelijk heid te laten wor den. Je kan er bijvoorbeeld een ghettoblaster van kopen, maar ook een mountain bike, of een nieuwe tent. Laat staan als je het geld een paar jaar op een bank zet. Ja, dan kan je nu vast gaan denken aan een droom-vakantie. Voor het bezorgen van onze kranten hoef je niet vroeg je bed uit. Als je tenminste 15 jaar oud bent, je 's middags om uiterlijk 4 uur kan melden bij één van onze uitdeelposten (er is er altijd een bij jou in de buurt) en in het bezit bent van een fiets, vul dan snel de bon in of bel voor meer informatie 070 - 3190 774 BON VOOR SNELVERDIENERS!' Geboortedatum: Stuur deze bon in een .open envelop, zonder postzegel, Sijthoff Pers, kamer C 808, Antwoordnummer 232, ^2501 XE Den Haag. ER IS GOED GELD TE VERDIENEN MET 'N UURTJE JOGGEN PER DAG LISSE Zwemclub Lisse en de De Water vrienden krijgen meer subsidie van de ge meente. Dit heeft te maken met de uitbrei ding van de activiteiten van de verenigin gen in zwembad De Lis. De commissie fi nanciën greep deze gelegenheid gister avond meteen aan de huidige subsidieve rordening ter discussie te stellen. „De zwemverenigingen hebben alle mogelijkheden uitgeplozen om aan subsidie te komen", zei me vrouw H. Bosman van het CDA. „Er is echt op de kleintjes gelet. Als ze het niet in Lisse halen doen ze het wel ergens anders". Met de laatste opmer king ging Bosman terug naar vorig jaar toen De Watervrienden een zwemmarathon organiseerde in Noordwijkerhout, omdat daar de tarieven voor het zwembad lager waren. Het college heeft hierop ingespeeld door meer geld vrij te maken voor zwemwedstrijden. De maximumsubsidies voor 1992 zijn zo ruim 21.000 gulden voor de Zwemclub Lisse en bijna 42.000 gulden voor De Watervrienden. Burgemeester G. van der Kroft vindt dat er een mentaliteitsverandering moet komen, waardoor niet iedere instelling of vereniging automatisch bij de gemeente komt vragen om subsidie. „De ge meente zal haar taken meer moeten afbakenen. Het is goed dat er een procedure wordt opgestart, die bepaalt wie wel en wie niet voor subsidie in aanmerking komen". De commissieleden konden met deze suggestie instemmen. Voorhoutse (55) licht gewond bij aanrijding SASSENHEIM Bij een aanrijding op het kruis punt tussen de Warmonderweg en de Hoofdstraat in Sassenheim is een 55-jarige Voorhoutse licht ge wond geraakt. Het ongeval vond plaats in de avonduren op een tijdstip dat de stoplichten op de kruising op knipperen staan. De vrouw verzuimde voorrang te geven aan een 47-jarige Sassenheimer die op de Hoofdstraat reed. De Voorhoutse moest zich met nekklachten onder doktersbehandeling stellen. Haar auto moest worden weggesleept. Oorkonde voor R. Strikwerda VALKENBURG De heer R. Strikwerda, tot 1988 directeur van gemeentewerken in Valken burg kreeg vanmorgen in het gemeentehuis de oorkonde van de Oorlogsgravenstichting. Direc teur Bijsmans van de Stichting overhandigde hem de oorkonde. Strikwerda heeft zich jaren lang ingezet als consul van de Oorlogsgraven stichting.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15