Sonny Silooy cijfert zich weg voor Ajax Witschge dreigt met opstappen Hamburger SV uitgeschakeld Boris Becker komt voor geen miljoen uit bed 13 J SPORTUITSLAGEN ieidócSoivumt SPORT WOENSDAG 11 DECEMBER 1991 iljoenendans in jshockey wereld VS OS ANGELES De Noordamerikaanse ijshoc- ïycompetitie NHL is een goudmijn voor de spe- rs. Volgens het gezaghebbende blad Hockey ews krijgen zeventien NHL-profs per seizoen eer dan eén miljoen dollar op hun bankrekening jgeschreven. De Canadees Wayne Gretzky (Los ngeles Kings) is de absolute topper. Deze sport- >ld ontvangt een gage van ruim drie miljoen dol- r, ongeveer 5,7 miljoen gulden. Mario Lemieux jn de Pittsburgh Penguins is tweede op de lijsl in grootverdieners. Hij moet op jaarbasis genoe- i nemen met een klein miljoen dollar minder :de in het klassement is Pat LaFontaine van hel Buffalo Sabres. De topscorer van het Ameri- lanse nationale team strijkt per jaar een salaris n dikke anderhalf miljoen dollar op. iflRtf P Atleet Edwin Moses wil nog steeds naar de Winterspelen WASHINGTON Edwin Moses, tweevoudig olympisch kampioen op de 400 meter horden, heeft zich nog niet neergelegd bij zijn afwezig heid tijdens de Olympische Winterspelen in Al- bertville. Moses slaagde er in juli niet in een plaats af te dwingen in een van de Amerikaanse bobploegen, die momenteel in Europa verbijven voor trainingen en wereldbekerwedstrijden. De atleet voerde maandag voor de beroepscommissie van de Amerikaanse bobfederatie aan, dat hij tij dens de selectieprocedure onbehoorlijk was be handeld. Met twee andere afgewezen kandida ten, Willie Gault en Greg Harrel, deed 'starter' Moses zijn beklag over de behandeling. OLMÜTZ Hambur ger SV heeft op roemlo ze wijze afscheid geno men van het toernooi om de UEFA-beker. De gehavende Duitse for matie werd gistermid dag in Tsjechoslowakije door Sigma Olmütz sim pel met 4-1 verslagen. Het eerste duel in de achtste finale had HSV eveneens verloren (1-2). De Duitse ploeg, die zes ba sisspelers om uiteenlopende redenen miste, speelde 55 minuten van de matige wedstrijd met tien man. Doelman Golz werd tien minuten voor de rust, bij een stand van 1-0, terecht door de-Joegoslavische arbi ter Petrovic weggezonden na een grove charge op de doorgebroken Kerbr. Voor veld ruimen. In offensief opzicht kon HSV dat verlies niet opvangen. Bahr pres teerde redelijk. In de 63ste minuut keerde hij een straf schop van Hanus. Voorzitter Hunke had zijn spelers een winstprmie van ruime 13.000 gulden in het vooruitzicht gesteld indien uit de vrijwel kansloze uit gangspositie alsnog de kwartfinale zou worden be reikt. Bij een temperatuur van zes graden onder nul liepen de Duitsers niet echt warm voor de Kerst-gratifi catie. Sigma Olmütz, aange moedigd door 16.000 toe schouwers, was zowel fy siek als technisch de betere ploeg. Sigma Olmütz (Tsj)-Hamburger SV (Dui) 4-1 (1-0). 13. Kerbr 1-0, 60 Spörl 1-1, 64 Hapal 2-1, xijd: 2-1, Sigma Olm BANKZITTER SCHREEUWT ONGENOEGEN NIET VAN DE DAKEN irie Selinger cht vertrek an Brokking erstandig SN HAAG Arie Se- ïger vindt het verstan- g wanneer Harry Brok- ng opstapt als hoofd- ach van de Nederlandse lleybalploeg. Hijzelf wil functie wel bekleden, okking mag assistent et beste voor het team is, Harry nu opstapt", zei Se- jer voor Veronica-radio. jn grootste teleurstelling is hij het vertrouwen van de 'Iers kwijt is. Dat is het erg- een coach kan overko- Op de dag dat je als ch niet meer gewild bent, iet je opstappen. Hij dient de langen van het team voorop ptellen. Maar ik zal het an- s stellen. Als de bond mij agt hoofdcoach te worden, ik Harry vragen als assis en Waarmee de situatie van jr juli 1989 hersteld zou zijn. lorzitter Funk zei gisteren, de bond dat niet van plan -Ik i uit l de zoals die maandag is be id gemaakt." inger werd maandag tegen Brokking door de VoBo benoemd tot assis- •bondscoach. De trainer |i het vrouwenteam Daiei is jezocht medio maart naar Ierland te komen om met bondscoach het Pré Olym- :h Toernooi en, eventueel, Olympische Spelen af te frken. ns de 54-jarige Ameri- heeft Brokking de fout laakt het dringende advies de spelers naast zich neer leggen. De Amstelvener ii gedurende meer dan een and geen contact op met inger, hetgeen de selectie nste. Brokking wilde de on- wiste baas blijven. Hij dien- zei Ron Zwerver, een te getroosten voor het Het initiatief van een letje had van Brokking eten uitgaan, vindt ook Se- IDOPRljge r, die de selectie wil ingooien als hij het voor het krijgt. it probleem verergert elke aldus Selinger, wiens Ja- je club Daiei het als een béschouwt dat de trainer mgkeert naar de Nederland- ploeg. „Als ik een speler i, zou ik achterdochtig wor- i. Harry heeft een verkeer- beslissing genomen, maar ben niet kwaad op hem. Hij et alleen ophouden met zijn /echt tegen de bond. Daar- vervreemdt hij van ieder- AMSTERDAM - Trainer Louis van Gaal beschouwt hem als een pure rechts back. En hij laat Sonny Si looy alleen in de hoofd macht van Ajax opdraven als de Amsterdammers een verdedigend concept hanteren. Zoals tegen FC Twente en in de eerste wedstrijd tegen Osasuna Pamplona. Sonny Silooy. Hij wil altijd spelen. Maar de Zaandammer weigert in het openbaar in dis cussie met Louis van Gaal te treden. En zal ook niet van de daken roepen, dat hij het spuugzat is bij Ajax. Het onge noegen zit diep, maar niet zo diep. Sonny Silooy is één van de gangmakers in de selectie van Ajax. Hij lacht voortdu rend, laat geen mogelijkheid onbenut om teamgenoten ver baal in de haren te vliegen. De 28-jarige verdediger houdt het moreel van de troepen hoog en heeft er geen moeite mee om zichzelf weg te cijferen. Nor maal gesproken zit Sonny Si looy vanavond in Düsseldorf op de bank tegen Osasuna Pamplona. Met bloedend hart, maar hij blijft lachen. Twee jaar geleden keerde Si looy na een mislukt avontuur bij het Franse Racing Club de Paris terug in De Meer. Ajax drukte de verloren zoon innig aan de borst. Hij kreeg een ze ven-jarig contract voorgescho teld en zette daar razendsnel zijn handtekening onder. gepast om nu te gaan zeuren. Natuurlijk baal ik ervan, dat ik niet elke week in de basis sta. Dat mag iedereen weten. Maar ik ga niet voortdurend schreeuwen, dat ik naar een andere club wil vertrekken. Daar krijg je alleen maar sche ve gezichten van en daar zit ik beslist niet op te wachten. Bo vendien sta ik op dit moment bij geen enkele club in de be- Louis van Gaal heeft Sonny Silooy heel duidelijk kenbaar gemaakt, dat hij alleen in inci dentele gevallen een beroep op de ex-international wil doen. In de wedstrijd tegen FC Twente was hij bijvoorbeeld van de partij omdat Danny Blind was geschorst. En in Pamplona kwam hij uitslui tend voor een basisplaats in aanmerking omdat Van Gaal wat extra verdedigende zeker heden wilde inbouwen. Afge lopen zondag was Silooy tegen Vitesse weer gewoon bankzit ter. Hij keek er niet raar van op. „In onze thuiswedstrijden kom ik onder normale omstandig heden niet aan de bak. Vol gens Van Gaal ben ik alleen als rechtsback te gebruiken. En die positie wordt bij Ajax door Danny Blind bezet. Hij is international en die speel je niet zo snel uit de basis. Maar ik vind het wel vreemd, dat Van Gaal mij niet geschikt acht voor een andere plaats in de verdediging. Ik heb in het verleden overal gespeeld. In het centrum van de defensie en als linksback. Dat ging ze ker niet slecht. Ik heb ook geen voorkeur voor een be paalde positie. Als ik maar niet op de bank hoef te zitten. Maar het hele verhaal houdt natuurlijk een keertje op als de trainer het niet in je ziet zitten. Dat is heel spijtig. Het geeft me elke keer een rotge voel als ik er naast sta". Handdoek Sonny Silooy weigert deson danks de handdoek in de ring te gooien. Dat past niet bij zijn opgeruimde karakter. De 28- jarige Zaandammer twijfelt ook nimmer aan zijn eigen kwaliteiten. „Voor mijn eigen gevoel ben ik nog steeds een potentiële kandidaat voor het Nederlands elftal. Dat meen ik echt. Sonny Silooy is het voet ballen nog niet verleerd. Te gen FC Twente en Osasuna heb ik niet de sterren van de hemel gespeeld, maar ik heb wel netjes alle opdrachten van Van Gaal uitgevoerd. Daar viel niks op aan te merken. Maar een terugkeer in Oranje blijft natuurlijk een droom als ik niet elke -week bij Ajax speel. Nu loop ik voor de tweede keer het EK mis. Dat zit me toch niet lekker. Maar ik pas er voor om rotzooi te gaan trappen. Ik moet nog vier jaar verder bij Ajax en ik koop er niks voor als ik met allerlei wilde verhalen in de krant verschijn. Dan gooi ik alleen mijn eigen glazen in". Ondanks zijn dreigementen om volgend seizoen op te stappen bij Barcelona, trainde Richard Witschge keihard mee met de selectie die zich gisteren voorbereidde op het duel met Benfica. FOTO: AP Sonny Silooy in betere tijden. In 1988 speelde hij met het Nederlands elftal in München nog de kwalificatiewedstrijd voor het WK tegen West-Duitsland. Hier speelt hij de onschuld na een overtre ding op Olaf Thon. FOTO: ANP BARCELONA Richard Witschge heeft zich aan de vooravond van de Eu ropese bekerwedstrijd te gen Benfica gemengd in de discussie omtrent de buitenlandse spelers bij Barcelona. De jeugdige middenvelder liet onver bloemd weten het volgen de seizoen geen genoegen meer te nemen met een plaats op de bank. „Ik speel, of ik stap op", zegt de voormalige Ajacied in een interview met de Madrileense sportkrant Marca. Witschge is bij de Spaanse landskampioen bezig aan zijn eerste seizoen van de zeven, die in zijn mil joenencontract zijn opgeno men. In de dertien competitie wedstrijden speelde de inter national gemiddeld dertig i „In mijn eerste seizoen bij Bar celona wil ik nog wel genoe gen nemen met een onderge schikte rol", aldus Witschge. „Maar het volgende seizoen wens ik niet opnieuw als vier de buitenlander te fungeren. Ik hoor niet thuis op de bank. Ik wil evenmin voor een jaar uitgeleend worden aan een an dere Spaanse club". De problematiek rond de bui tenlanders bij Barcelona is de laatste weken weer actueel ge worden door het sterke spel van Michael Laudrup. Het contract van de Deen loopt dit seizoen af en aanvankelijk was het de bedoeling van de club leiding de behendige aanvaller na zijn dienstverband te ver kopen. Hoewel coach Johan Cruijff nog aarzelt, heeft voorzitter Nunez zijn sterspeler al een nieuw, meerjarig contract aan geboden. Laudrup, die de voorkeur zou geven aan een verlenging van slechts één sei zoen, heeft het voorstel in be raad genomen. Barcelona beschikt met Ro nald Koeman, Hristo Stoits- jkov, Laudrup en Witschge over vier peperdure buiten landse krachten. In de Spaan se competitie mogen slechts drie 'vreemdelingen' worden opgesteld. Met ingang van het volgende seizoen geldt die norm ook voor de Europese bekertoernooien. De positie van Koeman staat, bij gebrek aan alternatieven, niet ter dis cussie. De aanvallers Stoits- jkov en Laudrup hebben zich de afgelopen maanden bij her haling afgezet tegen een moge lijke rol als bankzitter. Regilio Tuur zesde op wereldranglijst CARACAS Voor het eerst sinds jaren staat een Neder landse profbokser weer hoog genoteerd op de wereldrang lijst. Op de gisteren door de World Boxing Association ge publiceerde klassering van no vember bezet Regilio Tuur de zesde plaats bij de zwaar-ve- dergewichten. De op een Ame rikaanse 'licentie boksende Rotterdammer behaalde vori ge week zijn 26ste ning in 28 partijen. .40 plaats 1.80 3.40 4,10. 672,70. Omzet: 149.484. Zermatt WB freestyle skMJn: mannen, ballet: 1. Spina (VSt) 28,00 pun ten. 2. Kristiansen (Noo) 27,60, 3. Franco Ita) 27,55, 4. Pierce (Can) 27,30, 5. Labou- elx (Fra) 25.45. 19 Zwaai (Ned) 20.70. n, ballet: 1 Klssllng (Zwl) 25,25, 2. (VSt) 24,85, 3. Balatova (Sov) 24,00, Zwl) 22.45. 5. Fechoz (Fra) tie (Ned) 18,30, 20. Koevoet .83. 5 De Crlgnis (Ita) 2.02,54. 6. Stan- gassinger (Oos) 2.02,87, 7. Gerosa (Ita) 2.03.21. 8. Strolz (Oos) 2.03.28. 9 Blttner (Dul) 2.03,44, 10. Roth (Dul) 2.04.01. Klassement slalom: 1. Tomba 280 punten. 2. gemeen: 1. Acasla 470, 2. Tomba 460, 3. ;m Dutch Open, vrouwen, 65.000 gulden, eerste ronde: Irving (Aus/3)- Beumer (Ned) 15-3 15-9 15-10. Myllynleml (Fln)-Geaves (Eng) 11-15 11-15 15-4 17-16 Ople (Eng/2)-Mett (Eng) 15-8 15-6 15-8, Schone (Dul)-Smlth (NZe) 15-4 MÜNCHEN Driehon derdduizend dollar ver diende Patrick McEnroe gisteren bij zijn eerste op treden in de Grand Slam Cup. De hoogste winstsom uit zijn carriere. Maar hoe betrekkelijk dat was, wist de „nette" helft van de McEnroe-brothers ook: „Mijn broer John verdient dat in een uurtje". München biedt de die net onder de top huizen, gelegenheid de klapper van hun leven te maken. Maar voor de echte vedetten, is de geldsmijterij nauwelijks een reden het bed te verlaten. Bo ris Becker bijvoorbeeld liet de tweede editie van de Grand Slam Cup aan zich voorbij gaan. Slachtoffer van een nog niet geindentificeerd virus. Ion Tiriac, zijn, manager mocht het nieuws gisteravond rond etenstijd in de Olympia- halle bekendmaken. Becker was wel op, maar riskeerde zijn fragiel gestel niet in de kou en de besneeuwde straten van München. Er is de laatste tijd heel wat mis met Becker. Pijn aan de knie, het bovenbeen, de rug. En nu dan dat virus. Eerst in Bercy, daarna zondag in Ant werpen, waar hij het finale- werk overliet aan een zekere Dennis van Scheppingen. Ie dereen kan natuurlijk griep krijgen. Maar in het geval van Becker rijst een zekere achter docht. Met zijn handelwijze berokkende hij de organisato ren in München meer schade dan bij de eerste editie, toen hij het nieuwe initiatief van de Grand Slam-organisatoren louter geldverspilling noemde en verstek liet gaan. Nu schreef hij wel in en wrong zich vreemde bochten SPORT0PTV VANDAAG Nederland 3, 20.30 uur: Studio Sport met Europa Cup-voetbal, 22.15 uur: Grand Slam-toernool In München. RTL 4, 21.55 uur: Match extra, voet bal Europa Cup I Benflca-Barcelona. BRT 2, 17.55 uur: Dynamo Moskou- Liverpool In Euro- BBC 2, 18.30 uur: A qu sportquiz. Superchannel, 20.00 u Eurosport, 14.00 k Tegelijkertijd liet hij echter een tv-interview opnemen, dat maandag werd uitgezonden. Daarin liet de 24-jarige Duitser zich weer van een heel andere kant zien. Als iemand, die ja ren lang naar de nummer één positie in de wereld had ge streefd. Toen dat door het winnen van de Open Australi an eindelijk werkelijkheid was geworden, was hij de motiva tie kwijtgeraakt. In het voor jaar zou hij zelfs met de ge dachte hebben gespeeld te stoppen. Uiteindelijk was hij doorgegaan. Maar winnen of verliezen; het interesseerde Patrick McEnroe in actie tijdens zijn partij tegen Thierry Champion. hem niet meer. „Mijn grootste vijand is Boris Becker.' Bij zulke teksten rees de ach terdocht. Tiriac deed er niet veel aan om dat weg te nemen. Hij beschikte nog niet over een medische verklaring. Ja ziek, zwak en misselijk. Dat had hij kunnen constateren. „Maar het is zeker niet iets, waarmee hij maandenlang aan het bed is gekluisterd." Terwijl München treurt om het wegblijven van publieks trekker nummer één verbeter de voor Paul Haarhuis het perspectief. Indirect dan. Mocht de Eindhovenaar, die dit weekeinde nog even een demonstratie in Leiden mee pakte, de hardslaande Whea- ton woensdagmiddag de baas kunnen - wat op het tamelijk snelle supreme geen sinecure is - dan wacht hem in de twee de ronde de winnaar van Krickstein/invaller Todd Woodbridge. Het was toch een pechdag voor de organisatorèn Jimmy Connors, 39 en bereid de zuur- stofflessen weer te laten aan rukken, raakte na een flitsen de start tegen Jakob Hlasek buiten adem en verloor met 6- 0 4-6 4-6. Ivan Lendl, die zich met 6-4 6-1 tamelijk simpel ontdeed van Caratti, had zich al vrolijk gemaakt over een eventueel treffen van de „su perveteranen" in de kwartfi nales. Hoogendoorn faalt in eerste ronde AMSTERDAM Van veel- voudig nationaal kampioene Babette Hoogendoorn was gis teren op de openingsdag van het open NK squash voor vrouwen wel iets verwacht. Ze faalde in de eerste ronde tegen de Engelse qualifier Linda Charman. Van de huidige Ne derlandse titelhoudster Hugo- line van Hoorn mocht tegen de sterke en ervaren Linda Soutter eigenlijk niets worden verwacht. De 22-jarige Eind- hovense verraste echter aan genaam door als enige Neder landse door te dringen tot de tweede ronde. Ze versloeg de geplaatste Engelse, die volgens de organisatie en de wereld ranglijst net als Hoogendoorn de laatste zestien had moeten halen, in drie games met over tuiging.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13