loeterwoude erbiedt disco *i MHENKM LEIDEN OMGEVING Flatgebouwen langs de Vliet Stompwijk tegen bouw van Gavi m CeidóeSouaatii igendi leid&z Sou/tont MAANDAG 9 DECEMBER 1991 isser verdacht steunfraude ra^n SSE De rijkspolitie Lisse heeft in samen- rking met opsporings- lbtenaren van de de inomische controle- nst en het GAK een 30- aangehouden ihjgens verduistering van rii 1.000 gulden. De man ■dt verdacht van steun- ude, waarbij hij papie- heeft vervalst. Verder eft de verdachte regel- .3 itig goederen gekocht jider te betalen. De man aangehouden bij zijn s in Haarlem. Hij ot voor kort woon- Hengelaar gegrepen NOORDWIJKERHOUT De politie van Hilver sum heeft een 25-jarige man gegrepen die diver se inbraken op zijn naam heeft staan. Daarbij maakte hij gebruik van de „hengelmethode", waarbij deursloten via de brievenbus worden open getrokken. De man heeft bekend in juli in Noord- wijkerhout drie inbraken te hebben gepleegd. Van de ontvreemde goederen is niets meer aangetrof- Snelkrakers slaan toe in Oegstgeest en Lisse OEGSTGEEST/LISSE Snelkrakers sloegen vannacht hun slag bij fotohandel Dukhof aan de Irislaan in Oegstgeest. Met een moker werd de winkelruit ingeslagen en vervolgens werd het hekwerk erachter doorgeknipt. De dieven gingen er vandoor met foto- en videoapparatuur. De po litie, die na vijf minuten ter plaatse was, kon niets anders meer doen dan de aanzienlijke scha de opnemen. Vandaag zal tijdens een buurtonder zoek naar aanwijzingen omtrent de daders ge zocht worden. Een hoeveelheid lammycoats is vanmorgen gesto len bij een snelkraak in een lederwarenzaak aan de Kanaalstraat in Lisse. Omstreeks half vier werd de pui van de winkel geramd met een auto, die kort tevoren was gestolen uit de Van Speijk- straat. De dieven sloegen hun slag en verdwenen in een andere auto. De schade is aanzienlijk. Jeugdschakers worden tweede LEIDEN/BAARN Een jeugdteam van de Leidse schaakvereniging Op Eigen Wieken is zaterdag tweede geworden bij de Nederland se kampioenschappen voor jeugdteams. De Leidse ploeg, uitkomend in de categorie tot en met 12 jaar, kwam een half bord- punt tekort. Eerste werd een team van Bobby Fi scher uit Wassenaar. Beide ploegen scoorden evenveel matchpunten. In de catego rie tot en met 14 jaar werd een team van Op Eigen Wieken vierde. Nachtelijk bezoek aan supermarkt LISSE Twee 21-jarige in woners van Lisse zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden in een super markt in Poelpolder Lisse. Het tweetal had zich toegang ver schaft via de achterdeur en deed zich tegoed aan diverse versnaperingen. Ook werd driftig gebruik ge maakt van de aanwezige lec tuur. De gealarmeerde politie kon het tweetal in de super markt aanhouden. Vrouw (31) verliest gehoor door vuurwerk LEIDEN Een 31-jarige vrouw uit Leiden is zaterdagmiddag zwaar gewond geraakt nadat zwaar vuurwerk op haar schou der was ontploft. Zij liep rond kwart over twee 's middags op de Charley Tooropweg toen twee jongens op een bromfiets haar passeerden en vuurwerk naar haar gooiden. Dat ontplofte vlak bij haar oor, waardoor haar trom melvliezen scheurden en zij let terlijk in één klap haar gehoor verloor. Voorschotenaar beroofd en mishandeld in binnenstad LEIDEN Een 16-jarige jongen uit Voorschoten is zaterdagmiddag op niet bepaald zachtzinnige manier het slachtoffer geworden van een beroving in de Mandenmakerssteeg. Rond kwart voor vijf liep hij door het steegje in de richting van de Haar lemmerstraat, toen hij te grazen werd genomen door drie jongens die hem tegemoet waren gelo pen. Eén jongen pakte hem beet en hield een mes op zijn keel gedrukt. Eén jongen stond, gewapend met een boksbeugel, op de uitkijk terwijl de derde zijn portemonnee ontfutselde. Het drietal verdween met 150 gulden in de rich ting van de Breestraat, maar niet nadat het slacht offer eerst nog een aantal klappen moest incasse ren. Eén van de jongens ging gekleed in een rood basketbaljack met witte mouwen. Allen zijn rond de 18 jaar. EMEËNTE DREIGT MET SLUITING WESTENDER >f 20, t( 356)?T1 5, 21.3 ylon3 IETERWOUDE De eterwoudse jongeren- (ijreniging Utopia mag disco en houseparty r justii ier houden. Een bevel do. oo sluiting van clubge- &aLouiiuw Westender viel metr( opia vrijdagavond rauw -Vd* ^et Temeer omdat 5, 20.3 verhouding tussen Uto- mptr! en gemeentebe- k8 (Kiur de laatste tijd aan doenlijk leek verbeterd. )N 2: T drie raadsfracties reageer- i); 18.41 dit weekeinde veront- ODiardigd op de handelwijze 13-4i het college. CDA-wethou- 'e 3 Hogenelst deelde desge- Delia aëd mee dat er al Lnger 2: Madi chten waren en dat Utopia van hi klachten serieus moet ne- V"kf11 n' "^et 's hekend dat in de ne X°d( stender geen disco gedraaid g worden. We hebben dat CINE I altijd gedoogd. Bij een jroelam iseparty is echter ook spra- (P°14 0 van ro°kontwikkeling. Wij land; wi 'hen als gemeentebestuur e verantwoordelijkheid en men het niet langer toe- ■n", aldus de wethouder. ING 7>Ua-voorzitter Mathieu Birdekooper wist niet wat ra overkwam. „Een zeer on- 55a" tgename verrassing. Het over als puur machtsver- We hadden juist het idee de sfeer was verbeterd en plaatsvin- ning heeft c begrip bij de meer dan 90 jon- zo l geren die -ondanks publicaties merkwaardig, zeker tijdens lo- disco's te draai- dan na drie jaar wel heel 0144 tuK ïcentrap ravenlaj di ekspartner worden gezien, bevel tot sluiting is voor en klap in het gezicht. Ik nhuis bfcp dat we onze leden een at woen {je rustig kunnen houden", "s polik S.C.l -gerstra 6 steinkai agnifiosi start t theatergroep ni fessi )-17.00 -17.45 ■11.30 in D; da KINDI 2, 23 Informs kinder» g na t/mi h ENTRAi k' tel boe» r >nlsch b i 0 vla 07 su,, J.00-15.1 '6j^t als dat de houseparty niet doorgaan- toch richting Wes tender waren gekomen. Om het niet op de spits te drijven had Utopia de muziekknop te rug gedraaid tot het niveau van achtergrondmuziek. Geen waardering Politiek Zoeterwoude heeft geen waardering voor het op treden van het college. CDA- raadslid Jac. van der Salm (Noord Aa). „Ik begrijp er niets van. Er zijn volop be sprekingen gaande over en met Utopia. Zakelijk gezien is deze actie heel zwak terwijl het menselijk gezien een hele rare zaak is. Zo ga je toch niet om met je verenigingen. We leven toch niet honderd jaar geleden. Ik ben het er vol strekt niet mee eens", aldus Van der Salm. Ook het VVD-raadslid me vrouw I. Spreij betreurt de gang van zaken. „Juist nu het einde van de besprekingen in zicht lijkt, gebeurt dit. Het doet overval-achtig aan. Ik had het meer elegant gevon den als in een gesprek een op lossing was gevonden. Voor de verhoudingen is deze aanpak natuurlijk niet goed, ik vind het nogal bot". Wil Ooijendijk van Progressief Zoeterwouden zegt „met stom heid te zijn geslagen". Hij wist overigens gisteren zondag nog pende onderhandelingen de accommodatie voor de jon geren. Ik kan er niet veel over zeggen omdat ik nu via de pers moet horen hoe de vork aan de steel zit. Er is sprake van een dwangpositie. Het moet toch mogelijk zijn in een goed gesprek tot elkaar te ko men. Om nu te komen met een schriftelijk bevel tot slui ting, vind ik een weinig cor recte handelwijze", aldus Ooij endijk. Over de schreef Maar wethouder Hogenelst stelt dat het de enige oplossing was. „Utopia is over de schreef gegaan. Op een gegeven mo ment moeten we wel ingrij pen. Wij hebben onze verant woordelijkheid. Als bij Utopia disco's en houseparty's worden gehouden betekent dat inkom stenderving voor de Klaver hal. Utopia weet dat ze het be stuur van de Klaverhal irrite ren. Dat kan niet langer. Er zijn duidelijke afspraken dat Utopia in de Westender geen disco mag draaien. In de eerste jaren dat Utopia bij de Klaver hal vond de disco plaats in Don Bosco. Toen was er niets aan de hand. Later kwamen die activiteiten naar de Wes tender. We hebben dat ge doogd Maar het kan niet lan ger. Nu moesten we wel ingrij pen", aldus de wethouder. Pauselijke onderscheiding voor George Gussenhoven De Leidenaar George Gussenhoven heeft zondagmorgen tijdens de H. Mis in de Hartebrugkerk aan de Haarlemmerstraat de pau selijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice gekregen uit handen van pastoor B. Demmers ofm. Gussenhoven heeft zich als secretaris van het kerkbestuur ingezet voor de verbouw van de pastorie en de restauratie van de kerk, die inmiddels zijn vol tooid. Verder staat George Gussenhoven bekend als iemand die de binnenstad na aan het hart ligt. Regelmatig laat hij dan ook kritische geluiden horen in de richting van het gemeentebestuur als hij vindt dat er sprake is van misstanden die de Leidse bin nenstad aantasten. Na afloop van de kerkdienst werd er gisteren een goed bezochte receptie gehouden in de Romanuszaal. Op de foto maakt VVV-directeur C. Hugens aanstalten Gussenhoven te feliciteren. foto: wim van noort Ondernemers willen meer bedrijfsterrein LEIDEN De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland en de LVI Vereniging voor Ondernemingen dringt in een brief aan het Leidse college van burgemeester en wethouders aan op aandacht voor bedrijfster- Dit in verband met de behan deling van de structuurschets Leidse agglomeraties in de cember. Dan zal een locatie worden aangewezen om in de regionale woningbehoefte te voorzien. De Kamer van Koophandel en de LVI heb ben er naar aanleiding van re cente onderzoeksresultaten herhaaldelijk op gewezen dat in de Leidse agglomeratie op korte termijn een groot tekort aan bedrijfsterreinen zal ont staan. Een situatie die niet al leen voor het bedrijfsleven on acceptabel is, maar ook voor de economische functie van de Leidse agglomeratie als zoda nig. In de brief, die ook is gericht aan de gemeentebesturen van Alkemade, Zoeterwoude, Lei derdorp, Oegstgeest en Voor schoten wordt gesteld dat het noodzakelijk is dat er ruimte wordt bestemd voor bedrijfs terreinen. De lokatie die wordt aangewezen voor woningbouw zou ook ruimte moeten bieden voor economische bedrijvig heid. Kamer en LVI hebben nog steeds een voorkeur voor de Oostvlietpolder, die in de nabijheid van andere bedrijfs terreinen ligt en goed bereik baar is via rijksweg A4. Vijf keer te veel drank LISSE De rijkspolitie van Lisse heeft in het afgelopen weekeinde vijf automobilisten aangehouden wegens tig alcoholgebruik. 'E Jongerencentrum lifiosi in Lisse gaat een ergroep op poten zetten, bedoeling is dat maximaal personen een half jaar een workshop volgen, in de basisvaardigheden het theater worden be- Eens per maand bezoe- de deelnemers podia waar isioneel dan wel ama- rtoneel te zien is. gens jongerenwerker Her- de Brug wil Magni- doen dan het orga- :ijeren van swingavonden in weekeinde. „Ook doorde- 1 iks willen de jongeren ver- ,akt worden. Na afloop van workshop hebben de deel- drie mogelijkheden. Ze n zich bezighouden met het ken van theatergezelschap- bezoeken voorstellingen interessant zijn om in Mag- osi te brengen of gaan zelf iter maken". Voor de cur- kunnen zich ook beginne ren opgeven. De kosten zijn lo gulden per persoon. Opge- kan telefonisch via: 02521- 55. ittende kadavers ijroorzaken stank aan de Pasteurstraat over 'ondraaglijke stank' trof ij politie zaterdagmorgen op 1 slachthuisterrein de rot- e kadavers van een var zeven schapen en een aan. De stoffelijke resten n in de open lucht. Vol de buurtbewoners was dit de eerste keer. De volgen de kadavers ver- Ke« derd. i5.ooj rsmaHingen Veerstraat jj IDE WETERING De ge rente Alkemade werkt aan plan voor het aanbrengen wegversmallingen op de Ie Weteringse Veerstraat. geplande wegversmallin- aan de waterkant van de bestaan uit telkens twee hogingen met daartussen 'leerplaatsen. In combina- net de geparkeerde auto's de overkant zou dan een springend effect worden I STOMPWIJK De Dorpsraad Stompwijk is tegen de bouw van de af- valverbrandingsintallatie (Gavi) bij het Prins Claus plein. In een brief aan burgemeester en wethou ders van Leidschendam wordt er onder meer op gewezen dat er ontoerei kend aandacht is besteed aan mogelijke calamitei tend. Stompwijk ligt vijf kilometer van de plaats waar de Gavi zou moeten worden gebouwd. In de brief wordt uit gezond- heidskundig, economisch en verkeerstechnisch oogpunt be zwaar gemaakt tegen de Gavi. De milieu-effectrapportage kan de Dorpsraad niet gerust stellen omdat aan calamiteiten weinig of in ieder geval ontoe reikend aandacht is besteed. De mogelijkheid van het uit vallen van de rookgasreiniger wordt echter zeker niet ver waarloosbaar geacht. Controle Bovendien zou er nooit een sluitende controle kunnen zijn op het aangeleverde afval waardoor ongewenste emissies mogelijk worden. De Dorps raad noemt de huidige prak tijk met afval -gezien de ui terst negatieve berichten over de praktijken in Zuid-Holland- 'bepaald alarmerend'. Stomp wijk ligt op slechts vijf kilome ter van de Gavi en met de meest voorkomende windrich ting zullen emissies neerslaan op de grond en het oppervlak tewater. Het dorp telt veel agrarische bedrijven en de uit gestoten stoffen van de Gavi zullen de marktwaarde van de produkten nadelig beïnvloe den. Uit correspondentie met de LEIDSCHENDAM Op de terreinen van de voor malige scheepswerf Van Dongen en de gereed- schappenfabriek Ankor langs de Vliet in Leid schendam worden zo goed als zeker vier identieke flatgebouwen met in to taal 54 of. 56 appartemen ten gebouwd. Aan de ach terzijde komen daar nog 20 of 27 shs-woningen (so ciale huursector) bij. ruimtelijke or dening en volkshuisvesting komen vanavond gezamenlijk bijeen om uit drie mogelijkhe den te kiezen: kadebebouwing volgens het ontwerp van het architectenbureau Van Vliet en Partners uit Leidschendam, tjes' va: Lucas i i het bureau Ellerman, Van Vugt uit Rijs- verspreid liggende blokken van architect Gelder blom uit Boskoop. B en W hebben uit stedebouw kundig oogpunt voorkeur voor het plan-Ellerman. Voorwaar de is dat de openbare ruimte met medewerking van het ste debouwkundig bureau OD205 beter wordt ingericht. Langs de Vliet moet een openbare promenade komen en in het plan-Ellerman wordt de route geconfronteerd met particulier gebied. De blokjes apparte menten worden op vier ver diepingen bekroond door twee penthouses. Op de toren naast de villa Windlust zouden die vanwege de windvang voor de naastgelegen molen De Sala mander volgens de provincie moeten vervallen. Dit plan kan volgens B en W echter alleen kostendekkend worden uitgevoerd als de twee penthouses behouden blijven. De gemiddelde prijs is 360.000 gulden. Bij de keuze speelde nog mee dat het plan-Eller man het beste inspeelt op het zogenoemde hoefijzer, een complex uiterst luxueuze ap partementen dat aan de ande re kant van villa Windlust bij de molen moet verrijzen. Het twintigtal huurwoningen, een wens van de raad, zou ter ver laging van de lasten maar ook uit stedebouwkundig oogpunt een tweede bouwlaag van ze ven woningen extra moeten krijgen. De huurprijs ligt rond de 600 gulden, exclusief servi cekosten. De ontwikkeling van de Vlie- toever zal mede door de mil joenen kostende sanering van de grond een flinke gemeente lijke bijdrage vragen. Gere kend wordt op minstens zes miljoen waarvoor wellicht het fonds reconstructie dorpskern, dat elf miljoen gulden bevat, zal worden aangesproken. Wethouder Van Erp: Ook tegen. Leidschendamse Land- en Tuinbouwvereniging (LLTV) en de LTB Stompwijk is bo vendien gebleken dat geen schaderegeling wordt getrof fen voor bedrijven die schade zullen lijden. Dat betekent volgens de Dorpsraad dat de onaanvaardbaarheid nog eens wordt onderstreept. Ook be drijven met kassen zullen schade ondervinden omdat zij vanwege de slechte kwaliteit van het oppervlaktewater zijn aangewezen op regenwater dat door de Gavi zal worden ver vuild. De andere conclusie is dat de beheersinstantie van de Gavi onvoldoende zeker is van een geringe of verwaarloosba re schadelijke uitstoot. Als die zekerheid bestond zou met een gerust hart een schaderegeling kunnen worden getroffen. Pikant door de voorzitter Dorpsraad, J.C. v tevens wethouder keer en vervoer, civiel tech niek en nutsbedrijven in Leid schendam. De Dorpsraad zegt dat de recente berichten over een verruiming van de capaci teit van 450.000 ton afval per jaar naar 700.000 ton de zaak nog ernstiger maakt. Bij de MER (milieu-effectenrapporta ge-red) is echter uitgegaan van maximaal 600.000 ton. In de brief wordt bovendien nog gewezen op de verkeerso verlast van tenminste 600 vrachtwagenbewegingen per dag. De Dorpsraad vreest dat automobilisten in de verkeers- spitsen via Stompwijk van •.luipwegen gebruik zullen ma ten. Dat zal de reeds bestaan de problemen van vervuiling- veiligheid en wegonderhoud door sluipverkeer alleen maar vergroten. Het bezwaarschrift, dat al is ingediend, staat ko mende donderdag op de agen da van de Dorpsraad. Schutter legt bekentenis af LEIDEN De 34-jarige Leidenaar die vrijdagmor gen werd aangehouden na een schietpartij in een café op de Nieuwe Bees tenmarkt, heeft een volle dige bekentenis afgelegd. De man is vandaag voor geleid aan de officier van justitie. Na het verhoor is de werkelij ke toedracht van de schietpar- i foto: pr tij eveneens duidelijk gewor den. De man had het café al Erp, die eerder in de week bezocht en van ver- zich bij die gelegenheid bijzon der vervelend gedragen, het geen hem op een forse repri mande van de caféhouder kwam te staan. De Leidenaar kon zich met deze gang van zaken niet ver enigen en bezocht het café op Sinterklaasavond opnieuw. Weer volgde een woordenwis seling met de eigenaar en diens vrouw. De man verliet daarop de kroeg en liep naar een gelegenheid aan de over kant van de Nieuwe Beesten markt. Korte tijd later keerde hij terug, met een groot kali ber revolver. Hij schoot eerst de 49-jarige eigenaar neer en vervolgens zijn 48-jarige vrouw, die letterlijk voor haar man in de bres sprong. On danks hun verwondingen wis ten ze zich op de schutter te storten en hem te ontwapenen. Een cafébezoeker kon de man overmeesteren. Intussen was de politie gearriveerd. Rijnsburgse huizen doelwit inbrekers RIJNSBURG Inbrekers sloegen dit weekeinde tot driemaal toe hun slag in Rijnsburg. Zaterdag werd ingebroken in twee woningen aan de Kanaalstraat. De dieven wisten binnen te ko men via een niet afgesloten achterdeur. Men ging er ondermeer vandoor met honderd gulden aan kleingeld. Gistermorgen was een woning aan de Trompstraat het doelwit. Hier wist men zich toegang te verschaffen door een raam open te breken. Voornaam zet agent op spoor van beroving LEIDEN Het noemen van een voornaam bleek voor een agent van de Leidse gemeentepolitie voldoende om op het spoor van een beroving te komen. Een getuige had op zaterdag middag de naam horen noe men door twee jongens die be hoorlijk aangeschoten door winkelcentrum de Kopermo len doolden. Hij meldde dat keurig aan de politie, die spoorslags naar de woning van het slachtoffer in de Slaagh- wijk vertrok en daar inder daad de 48-jarige bewoner be roofd aantrof. De man bleek zijn berovers eerder die dag te hebben leren kennen en had hen uitgenodigd voor een bor rel. Hij ging echter niet in op hun uitnodiging om nog even te gaan stappen. Terwijl hij sliep, werd hij 600 gulden lich ter gemaakt. Zijn belagers hadden bij hun eerste bezoek de huisslaeutels bemachtigd. Eén van hen, een 31-jarige Leidenaar, kon diezelfde nacht nog worden aangehou den in een woning aan de Arendshorst. De tweede, een 32-jarige plaatsgenoot, werd zondag aangehouden. Geef de Leidse Courant cadeau P" E Telefoon: Een prima idee voor gen kerstcadeau voor uw man I of vrouw, opa of oma, voor zoon of dochter. i Kortom, voor iedereen die graag op de hoogte wil blijven van het belangrijkste nieuws: geef ze een geschenkabonnement op de Leidse Courant. Het abonnement loopt van 27 december 1991 t/m Deze ontvangt de krant donderdag 6 februari 1992 en kost slechts 20,-. Stuur de cadeaucheque Met Kerstmis zelf staat u niet met lege handen, Naam: want u ontvangt van ons een fraaie cadeaucheque die u de gelukkige kunt overhandigen. Als u nu de bon invult en vóór 19 december aan ons toestuurt, zorgen wij ervoor dat u de cheque tijdig in huis hebt en de krant vanaf 27 december op het aangegeven adres wordt bezorgd. Met betalen verzoeken wij u te wachten tot u BON VOOR GESCHENKABONNEMENT geschenkabonnement op de Leidse Courant is bestemd voor: I (voor controle bezorging) i 27 december 1991 t/m 6 februari 1992 te zijner tijd ook de acceptgiro naar Straat: Postcode: Stuur deze bon in een open envelop, postzegel niet nodig, aan: Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag. n acceptgiro ontvangt. Lm

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9