19 Koudekerk de sterkste in afdelingstopper ebrek aan concentratie kost TOP eerste punten LZ toont karakter tegen ZIAN VNA stoomt op in afdeling zondag Annet van Veldhuizen nadert de nationale top SPORT 18CeidóeSouoont MAANDAG 9 DECEMBER 1991 'olgen maker ;tbal te JïIDEN Koudekerk heeft ich in een directe confronta- ontdaan van concurrent :n}WS. Door de 1-2 nederlaag thuis loet GWS kansloos worden geacht voor de titel in de iterdagafdeling. MVKV en eibbenes doen nog wel mee; ti leiden haalden twee punten tnen. proble d doi ing hei ijn Wi GWS - Koudekerk 1-2 (0-2) Koudekerk kwam sterk uit de startblokken. Na een kwartier brak Andres van de Born de wedstrijd open door een vrije trap ineens in de touwen te schieten. Een kans om de voorsprong te vergroten werd gemist door Andres van de Born. Roald van de Wal was met een kopbal trefzekerder; 0-2. Na rust zette GWS alles op alles om zich terug in de wedstrijd te vech ten. Tom van Stein deed de hoop bij GWS weer opleven, want hij scoorde 1-2. In Woubrugge - MVKV 2-4 (1-1) In de eerste helft waren Woubrug ge en MVKV aan elkaar gewaagd. Nadat Martin de Rooy Woubrugge bijna op voorsprong zette, slaagde Walter van Zuuren daar wel in: 1- 0. Vlak voor rust trok Peter Ouwe hand de stand weer gelijk. De tweede helft speelde MVKV wat agressiever en dit resulteerde in een doelpunt van Rian Blankert. Martin Oudshoorn liet op snelheid de Woubrugse verdediging zijn hie len zien en scoorde 1-3. Woubrugge kwam weer terug, want Martin de Rooy benutte een voorzet van Alex van Luik. Een snelle uitval over Martin Oudshoorn maakte uitein delijk aan alle twijfels een einde; 2- SVOW - HVZ 3-0 (1-0) SVOW was de gehele wedstrijd de betere ploeg. Mark van de Weegen verzorgde de openingstreffer door te profiteren van een foute terug speelbal van Henny Kanbier. Een kopbal van Jaco Staalduinen lever de bijna de gelijkmaker op, maar werd gekeerd door de lat. Na de thee maakte Mark van de Weegen op aangeven van Wilco Klomp 2-0. Vlak voor tijd bepaalde Leo Ver haar de eindstand op 3-0. Valken'68 - LSVV'70 3-1 (1-0) De openingsfase was voor Val ken'68. Rik Imthorn maakte het eerste doelpunt door een vrije trap ineens in de touwen te schieten. Aziz Kaouass en Richard Linscho- ten misten kansen om de studenten weer op gelijke hoogte te zetten. Na rust tekende Hassan Alouat van dichtbij voor 2-0 aan. Nadat Marco de Haas na een overtreding op Bert Bruin uit het veld werd gestuurd, moesten de Valkenburgers het ver der met tien man redden. Frans Blom schoot op de lat en ook Huub van Haasteren had de kans LSVV'70 terug in de wedstrijd te brengen, maar Hassan Alouat scoorde 3-0. Richard Linschooten bracht de stand na een snelle uitval op 3-1, maar daar bleef het bij. Lugdunum - Abbenes 2-3 (1-2) Abbenes begon sterk. Een eerste schot van Marco Troost kon nog worden gekeerd door de Lugdu- num-verdediging, maar in de re bound scoorde hij 0-1. Met een fraaie knal in de kruising trok Ton Boting de stand weer gelijk. Rik van de Berg, Remco Zeisling en Niek van de Spek waren dichtbij een Abbenes-treffer, maar het was wederom Marco Troost die voor 1-2 aantekende. Na rust vergrootte Marco Troost met zijn derde treffer de voorsprong; 1-3. Daan Kooy- mans deed de hoop bij Lugdunum terugkeren door 2-3 te scoren, maar een slotoffensief leverde niets meer op. Rot strand EIDEN De derde leeldag van het zaalsei- en is voor de elf korf- aaiïen ^clubs uit Leic*se toekij o behoorlijk verlopen ianageiet slechts drie verlies- •e: irtijen. Zuiderkwartier Crescendo behielden m eerste plaats en onge- agen status door winst Atlantis (12-9) aassluis (9-11), ijk da OP leed bij Sparta haar irste nederlaag (20-18). e Danaïden behaalde te >n Snel haar eerste punt 7-17), zodat alle clubs ervoll nminste één punt uit duels hebben verza- eld. verdediging van TOP was Sparta niet erg geconcen- ;rd en kreeg op 17-18 twee :afworpen tegen, die de êknaïJ^Hë werden voor het eerste ?rlies: 20-18. De Sassenhei- speelden door de afwe- 'heid van Stella Tiggelman akantie) Hing en hadden eigenlijk Deten winnen, omdat zij door Conlank Nijenhuis (8), Gerco Langelaan (4) en Tim van der Horst (3) geruime tijd het initi atief stevig in handen hadden (2-5 en 8-12). •Tijdens de tweede helft ver loor De Danaïden haar greep op Snel, dat van 9-13 via 14-13 naar 17-15 doorliep. Eric Kromhout herstelde met zijn zevende en achtste treffer het evenwicht, waarna Heiko Lo cher en Henny Devilee, die in de plaats van Marcel Keyzer (enkelblessure) speelde, nog enige kansen misten om een beter resultaat dan 17-17 te be werkstelligen. Zowel Fiks als ZKC'31 kwa men nooit verder dan twee doelpunten voorsprong (2-0, 3- 5, 6-8 en 10-8), zodat de 13-13 uitslag wel te billijken was. Marleen Boomgaard en Mat- thijs de Visser waren met zes en vier goals de beste aanval lers en ook de enigen, die na 5-7 in de resterende vijfender tig minuten nog tot scoren kwamen. „Wij vergaten op cruciale mo menten collectief té korfballen en konden dan steeds niet tot scoren komen", verklaarde Cor Gravekamp van De Alge mene de 16-14 nederlaag tegen KIOS. De trainer zag zijn se lectie na 11-6 sterk terugko men met doeltreffende acties van Alfred Lambooy (3), Mar cel van Duyvenbode (2), Edith 'door Aldo Spadon en Ronald Weijmans, Arnoud Lambooy en invaller Remco Molloy, al leen wilde op 14-13 en 15-14 de gelijkmaker inderdaad niet vallen. Fides Pacta speelde aanval lend tegen De Regenboog heel beweeglijk en wisselde de be zetting van de paal goed af, waardoor alle spelers minstens één keer konden scoren, uitge zonderd Ilonka van der Steen. De ploeg van Nelis Vaane had in Bettina Buikstra (6), Henk van der Waals, (5) en Sander de Haas (4) haar grote gang makers en behaalde via 10-3 (rust) een opzienbarende 21-9 monsterzege. In de allerlaatste minuut kwam Pernix 14-15 achter op Vriendenschaar (H), maar Pe ter Kuipers redde met zijn derde goal toch nog een punt: 15-15. Carla Kuipers (3), Robin Arnoldus (2), Tanja van Sluis en Heieen Zuurmond hielden hun club tot 7-4 ruim aan de leiding, waarna de bezoekers in de tweede helft sterk terug kwamen en met 12-13 ook voor het eerst een voorsprong Leeuwen sprong op en die werd in het restant van het harde duel met verve verdedigd: 12-9. De eerstgenoemde speler was met zes goals topscorer en verder kwamen ook Maikel Martens en Martin Verhorik (2) meer dan eens tot scoren. Lijstaanvoerder Crescendo hield medekoploper Maassluis na een aarzelende start (3-0) vrij gemakkelijk achter zich (3-7). De ploeg van Liesbeth Kok zakte eerst even weg (8- 8), voordat topscorer Henk Al berts (4), Ilone Lepelaar en Peter van Leeuwen met drie doelpunten op rij de basis leg den voor de derde overwin ning: 9-11 eindstand. KNS kwam fysieke kracht en lengte tekort om Oranje Nas sau in verlegenheid te brengen en verloor dan ook met 11-15. Karin Bink (2), Monique, Ed win en Hans Kooien haalden na 2-7 nog wel op tot 7-9, maar toen de bezoekers vervolgens 7-12 maakten, was het spleit beslecht. Tempo liet zich niet intimide- Sander de Haas had met vier treffers een productief aandeel in de monsterscore van Fides Pacta. ren door het harde/verdedigen van ODO (D) en won via 3-9 (rust) overtuigend met 11-18. Marjan Wielinga en Erik Pons waren met vijf en drie doel punten de beste schutters en typerend genoeg kwamen hun beduidend treffers op één na allemaal vanaf tweeënhalve meter tot stand. De aanval van Velocitas speelde in de tweede helft met overleg zuiverheid, zodat Weidevogels weinig meer had in te bren gen Ron Goudsmit (4), Robert Schoofs (3), Marlies Meeboer (2), Jetske Goudsmit, Selma FOTO: HENK SNATERSE Hulst en Femmy van Nieuw koop zorgden na 3-4 (rust) voor 15-6, waarbij de verdedi ging slechts twee velddoelpun- ten tegen kreeg en één straf- onrechte dag YS-jeugd ;eïIDEN De landelijke •eigd van UVS had zater- een slechte dag. In kmaar werd met 4-1 in AZ verloren. Ook oordwijk en Quick Boys ^den een nederlaag, oodenburg bleef steken n doelpuntloos ge- kspel tegen VVOG. kande- d beert n stijl- :tie oelman trken oms| n tever- poging nf ,pli ;i: LEIDEN VNA behaal de dit weekend als enige club een overwinning (3-2 tegen FC Rijnland), waar door ze nu tweede staat achter Teylingen. De rest van de afdeling zondag had kennelijk Sinterklaas nog in de benen, want de punten werden broeder lijk verdeeld. VNA - FC Rijnland 3-2 (1-2) Robert Good way bracht VNA na een half uur op voorsprong. Op dat moment was dit wat te gen de spelverhouding in, want Rijnland speelde con stant op de speelhelft van VNA. Dit resulteerde even la ter in de gelijkmaker van Mi chel Staats, en vlak voor rust zelfs in de 1-2 door Chris Ti- seur. Een conditioneel over wicht bezorgde de thuisclub uiteindelijk de zege, want Rijnland moest na rust de wedstrijd uit handen geven. Hennie Siebert scoorde als ge volg hiervan twee doelpunten, waarvan de laatste uit een Srachtige omhaal. [MO - UDO 1-1 (0-0) Twee teams die tegen elkaar opgewassen waren en, vooral in de eerste helft, enkele enor me kansen kregen om de wed strijd open te breken. Dit ge beurde echter pas na rust door een doelpunt van René Ouds hoorn, 0-1. In de blessure tijd forceerde Ed Borst (MMO) als nog een puntendeling, toen hij in de laatste minuut scoorde. Stompwijkse Boys - Bernar- dus 1-1 (0-0) Bernardus had recht op de twee punten, maar liet te veel kansen liggen. Al na twee mi nuten stond Bernardus alleen voor het Stompwijkse doel, maar schrok hier zelf het meest van. De ploeg kwam na een kwartier wél op voor sprong door een fout van die zelfde Stompwijkse keeper. Marco Honders profiteerde hiervan, 0-1. Bernardus dic teerde hierna de wedstrijd en verdedigde achterin gecontro leerd. Toch kopte Peter Breg- man Stompwijk naar de gelijk maker, na een corner van Jos Oliehoek. Alphen - Leidsche Boys 1-1 (1-1) Na tien minuten nam Erwin Kooien (Leidsche Boys) een vrije trap. Peter Kooien liet de bal over zijn hoofd suizen, waardoor de Alphense keeper op een verkeerd spoor werd gezet en naast de bal greep, die in de verre hoek belandde, 0- 1. Een kwartier later trok Piet Verlooy namens Alphen de stand weer gelijk. Na rust had Alphen de beste kaarten, maar kon niet tot scoren komen. Ri chard Riethoven (Leidsche Boys) werd een half uur voor tijd van het veld gezonden. Warmunda - ASC 1-1 (1-1) Een duidelijk sterker ASC do mineerde de wedstrijd in de eerste helft. De gastspelers kwamen dan ook gauw op voorsprong door een doelpunt van Ton Nieuwenburg. Toch had de club moeite met scoren, want uitgespeelde kansen wer den niet benut. Tom Schuiling bracht Warmunda voor de rust nog terug in de wedstrijd. In de tweede helft daalde het spelniveau naar een bedenke lijk peil en werd het een rom melige wedstrijd, waarbij - UVS 4-1 (2-1) gehele wedstrijd was UVS mindere van het eveneens de middenmoot verkerende Door twee vrije trappen n AZ met 2-0 voor. Op van rust deed Bart Otter- mp de hoop weer opleven voorzet van Jack insbeek in te koppen. Twee Ikmaarse doelpunten in de reede helft tilden de stand 4-1. Michael van Wierin- kopte nog op de paal, het bleef bij 4-1. oodenburg - WOG 0-0 (0- de eerste helft waren Rood- burg en VVOG aan elkaar Peter Kruit miste n opgelegde kans waardoor ruststand 0-0 was. Rooden- rg startte de tweede helft et aanvallende bedoelingeiï. ichel Plomp mocht twee r in kansrijke positie uitha maar trof geen doel, zodat wedstrijd werd afgesloten et de stand waarmee hij ook gonnen was; 0-0. lick Boys - ADO 1-2 (1-1) nam al in de eerste mi- de leiding door een pe- ilty te benutten. Hierna ont- ond een gelijkopgaande rijd. Ronald van Dijk maakte lijk door een corner van r van de Linde in te kop- In de tweede helft werd ADO-speler wegens na- appen uit het veld gestuurd, misten Pieter van de ?n Jan Krijgsman kan- de Katwijkers op voor rong te zetten. Tien minuten ar tijd viel het doelpunt na 1 snelle uitval aan de ande kant; 1-2. Een slotoffensief verde geen doelpunten meer Sterk optreden De Zijl-heren Idoor DICK KERKVLIET irdwijk - Ajax 2-3 (1-2) nam al vrij snel de lei- ig; 0-1. Een mooie knal van rry Zeegers betekende de lijkmaker. Op slag van rust vamen de Ajax-talenten toch eer op voorsprong. De twee helft ging Noord wijk op it naar de gelijkmaker. De punte|aarzame Ajax-uitvallen wer- ln qnschadelijk gemaakt keeper Joost Bartels. Na ijnsburg overtreding op David van Ploeg ging de bal op de stip. 'ilco Both schoot van elf me- r de gelijkmaker binnen, p arco Zonneveld kreeg zelfs ansen Noordwijk op voor- ler irong te zetten, maar vlak ar tijd scoorde Ajax toch nog winnende treffer: 2-3. LEIDEN De jonge LZ- ploeg liét zich ditmaal niet van de wijs brengen door een zevental dat het beukwerk niet schuwt. De leidenaars wezen het Haagse Zian terug: 10-8. Vivax bleef tegen de Gou we onverdiend met lege handen staan: 9-7. Het Al phense AZC boekte na twee seizoenen eindelijk weereens een overwin ning in Nijverdal op gast heer Ravijn: 14-21. ,Het wordt oorlog, kom maar kijken', liet Zian-coach Ruud Plouvier enkele weken gele den weten. Een krachtige uit spraak die kenmerkend is voor de Haagse coach. Plou vier, door de-één geprezen om zijn spelinzicht en door een ander verfoeit om zijn bom bastische uitlatingen, beoogde een tactiek die op voorhand niet onaardig leek. De LZ- ploeg is immers met een portie krachtpatserij eenvoudig murw te krijgen. Zo ver kwam het echter niet. De wapenstil stand was in een ommedraai getekend. Sterker nog, de Ha genaars hadden bleken de fer me taal niet waar te kunnen maken. Onder leiding van de sterk spelende Niels Zuid weg opende de Leidse formatie voortvarend: 4-1. Het was de periode dat er no- galeens meewarig te lachen viel om het gedrag van de ar biters. De Leidse midvoor van den Brink zette voortdurend opzichtig af van de bodem, hier mateloos aan en gaven daar in woord en gebaar uiting aan. LZ ging stoïcijns door en hun ijver resulteerde in een 6- 1 voorsprong. In het voorlaat ste deel blunderden de zijn achterhoofd op het juk been van een Haagse speler, maar het werd oogluikend toe gestaan. Het was zelfs zo dat de Haagse goalie, die zijn ver ontwaardiging uitte, even het water mocht ruimen. De over- talsituatie was goed aan LZ besteed: 7-1. In de slotperiode herstelde ZIAN zich knap en de Leidse ploeg kroop door het oog van de naald maar de overwinning kwam niet meer in gevaar. Vivax blijft verbazen. Een schouderklopje hier, een pluim daar, maar toch verliezen. Voor de eerzuchtige coach Welling gaat de lol er zo'n beetje vanaf. Toch is Welling genoeg realist om te weten dat zijn Vivax de kracht ontbeert om een hoge klassering te rechtvaardigen. Maar langza merhand begint het sterkste wapen van Vivax, de collecti viteit, meer kleur te krijgen. Nog voor de competitie werd Vivax in het eigen toernooi het bad uitgemept door de Gouwe, ditmaal kneep dezelf de ploeg met twee punten de handen dicht. Pas 15 seconden voor tijd stelde de Gouwe de overwinning zeker. Daarbij kende Vivax in de slotfase pech bij twee overtalsituaties. Laurense en den Boef vonden paal en lat op hun weg. AZC had opmerkelijk weinig pro blemen met het taaie Ravijn. De overwinning werd eigen lijk al in de openingsfase veilig gesteld: 1-6. In het plaatselijke Nijverdal, waar in het kleine bassin de fanatieke aanhang een achtste man is, tastte AZC de afgelopen twee seizoenen mis. In het derde speldeel kwam het Ravijn nog ietwat terug, maar de door de Alphe- bres bleek ono verbrugbaar. LEIDEN Tijdens de winter- clubkampioenschappen zijn de Zijl-heren er ruimschoots in geslaagd om hun positie in het landelijke zwemmen duidelijk af te bakenen. Het sterke op treden kwam voor menig bui tenstaander als een verrassing, maar coach Sieverding is een meester in het verbergen van de werkelijke kracht. Slechts het Amsterdamse Dolfijn was voor de Leidse zwemformatie een maatje te groot. Op de vier maal 100 meter rugslag pakte het Zijl-kwartet een zilveren plak in 4.03.3. De opening van Christian Fisher in 1.01.2 mocht er ook best zijn. Op de vier maal 100 me ter schoolslag heerste de Zijl Bijna vanzelfsprekend. De heren lieten een tijd van 4.27.9 noteren. Op de vier maal 100 meter vlinderslag pakte de Zijl in een 'close finish' opnieuw goud. Slotzwemmer Vili Adams moest op de laatste me ters veel water prijsgeven en was uiteindelijk de gelukkigste aantikker: 3.55.9. De opening van Sprinkhuizen in 59.7 was eveneens een limiet voor de NWK. Op de tien maal 100 meter vrij eiste bluffer Adams opnieuw een hoofdrol voor zich op. Ditmaal knokte Adams zich naar een zilveren plaats in 9.03.3. De Zijl-heren braken hiermee het kringre cord. Startzwemmer Sprink huizen sleepte zijn zoveelste NWK-limiet in de wacht met 53.2. De dames stelden ietwat teleur met hun vijfde stek in de eindrangschikking. Vooral het falen in de poging hun ei gen Nederlandse record te. verbeteren op de vier maal 100 meter school had een wrange nasmaak. De dames bleven steken op 5.01.1. Het Neder landse Zijl-record staat met 4.54.1 beduidend scherper. Voor de senioren van de LZ- ploeg viel weinig eer te beha len en deze voorspelling kwam uit. Slechts de damesploeg, be staande uit jonge meiden, pro fileerden zich aardig, maar meer ook niet. LZ moet het nog steeds van de jeugd heb ben en het wachten is op de aansluiting van enkele jonge talenten bij het Nederlandse seniorenzwemmen. De meisjes onder de twaalf jaar pakten in hun jaargang een tweede plaats in het totaalklassement. Zij werden tweede op de vier maal 100 meter school in 5.51.8. Deze posities viel hun ook ten deel op de vier maal 100 meter wisselslag in 5.13.1 en op de vier maal 100 meter rug in 5.24.5. De jongens pres teerden buitengewoon goed. Boven verwachting zelfs. Uit eindelijk pakten de jongens equipe een zilveren plaats in totaal. De jongens onder de 12 jaar legden in deze schitteren de klassering veel gewicht in de schaal. Zij werden eerste op de vier maal 100 meter school in 4.48.6. Op de vier maal 100 meter wisselslag leverden zij eenzelfde prestatie in 5.06.8. Tenslotte veroverden zij ook nog goud op de vier maal 100 meter rugslag. Met een tijd van 5.15.5 bleef het kwartet met één tiende verwijderd van het Kampioenschapsrecord. LEIDEN Tijdens de Duin- digtcross op de paardenren baan in Wassenaar heeft An net van Veldhuizen van De Spartaan laten zien naar de nationale top toe te groeien. In haar junioren jaren was de Spartaanse daar net bijgeko men toen ze de overstap naar moest maken, waar het doorzetten van haar groei zondag gestalte kreeg. Nog niet zo heel ver achter winnares Yvonne van der Kolk pakte Annet van Veld huizen een bijzonder sterke achtste plaats in de Duindigt cross. Over de 4200 meter die de dames mochten afwerken had ze 16.31 minuten nodig, net iets te veel voor het erepo dium. Ver achter haar werd Astrid van Velde de beste Ba taafse. Bij de Theo van der Veer de beste uit de regio met een 16e plaats in 32.10 minuten. Hoewel hij de zelfde tijd kreeg als Rens Ei sing die vijfiende werd lever de de reis naar de renbaan verder niets op. De Bataven heren leken na de klap door Holland uitgedeeld in de Gou da cross enigzins geprikkeld, maar moesten toch ook hier weer een onverwachtte regio atleet voor laten gaan. Erik Bakker melijk kwam als 26e beste Bataaf binnen. De eerste roodhemd kwam ondanks een opvallende start van Jan Ver loop op de dertigste plaats over de streep, waarna zich nog acht man bij de eerste 100 knokten. Fred Sluis had 33.32 minuten nodig en Casper Ra- vensbergen 33.52 (39e). Daar tussen nestelde zich nog de enigzins tegenvallende Rob van Schooten van AAV'36 met een 33e plaèts in 33.37 minu ten. Achter Ravensbergen kwamen de regionale atleten als op een kluitje binnen: 43e Tim Brouwer de Koning, 45e Wout Duijndam en 48e Cees van Haeringen. Net na de vijf tigste plaats opnieuw een ploegje regionalen met Bataaf Rob van der Luijt (54) voor Jan Verloop (55), AA V-er Bert de Boer (56) en Arnold van Atten (57e in 34.52 minuten). Bij de veteranen heren ont spon zich een mogelijk nog spannender strijd dan vorig jaar met opnieuw Spartaan Piet van der Poel in een (ver liezende) hoofdrol. Sparta lo per Rob Holtkamp was de tro- penkenner uit Lisse tenslotte twee luttele seconden voor: 27.49 tegen 27.51 minuten over 8000 meter. Van der Poels clubgenoot Anton Hens werd achtste terwijl Bataaf Arie van Tol met een tiende plaats sterk optrad. Winst i de categorie 60 jaar ouder voor Willem Ravens bergen na 30.08 minuten. Bij de jeugd waren de meest op vallende zaken de teleurstel lende elfde plaats van Marijn van der Ploeg (De Spartaan) bij de jongens A, de fraaie overwinning van Bataafse Nathalie Volwater bij de meis jes D, de keurige tweede plaats van Hollander Sammy Zwar tjes bij de jongens D en de der de plaats van AAV meisje B Mariska Baars.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19