HOE VERTAAL JESERVICE IN HET NEDERLANDS? verkoper of verkoopster MARKS SPENCER ZATERDAG 7 DECEMBER 1991 Marks Spencer vanaf begin mei in Den Haag! In de Amsterdamse vestiging van Marks Spencer, het bekende Engelse .warenhuis, is de vertaling van Engelse service' in Hollandse dienstverlening een razend succes geworden. Niet alleen wat betreft de toeloop van het publiek, maar ook voor het Nederlands personeel. Het blijkt dat velen zich uitstekend kunnen vinden in de uitgangspunten van Marks Spencer, gebaseerd op klantgerichtheid vóór alles. We hebben er het volste vertrouwen in dat datzelfde ook voor de nieuwe vestiging, in de Spuistraat in Den Haag, zal gelden. Achter het "Kan ik u helpen" van Marks Spencer zit een wereld van dienstverlening, die verder gaat dan Nederlanders gewend zijn. Het is een mentaliteit, ondersteund door typisch Engelse waarden van wat service' inhoudt. Deze mentaliteit maakt Marks Spencer tot het populairste warenhuis van Engeland. Dat komt ook door de professionele instelling van onze medewerkers die niet alleen zeer klantgericht zijn, maar ook veel verstand hebben van het assortiment. Of een klant nu vragen heeft over kleding, woontextiel, lingerie, levensmiddelen of toiletartikelen, altijd is er een vriendelijke en kundige sales assistant m/v vlak in de buurt. Als ervaren krijgt u dan ook bij Marks Spencer een flinke training vóór u onze klanten gaat helpen. Die training begint met een theoretische opleiding, gevolgd door een praktijkopleiding (in de Amsterdamse of Antwerpse vestiging). Tijdens deze training zult u ontdekken wat de Engelsen precies bedoelen met 'service': een gedegen pro- duktkennis, behulpzame uitstraling en zo veel mogelijk voldoen aan de wensen van de klant. Een paar voorbeelden: 'Ik loop wel even met u mee.' Wanneer een klant iets zoekt, loopt ons personeel even met hem of haar mee naar de plek waar het ligt. En is het onverhoopt uitverkocht, dan wordt het bij de volgende levering apart gehouden voor die klant. Dat is 'Service The British Way'. 'Kan ik u met rust laten?' Het personeel van Marks Spencer is nooit opdringerig bezig met 'verkopen'. Maar, herkenbaar aan de moderne bedrijfskleding, wel altijd duidelijk zichtbaar aanwezig voor klanten die service verlangen. Zeker als het Haagse filiaal van Marks Spencer net open is, zullen veel mensen nieuwsgierig binnenlopen om alleen maar even te kijken. Logisch, want het wordt een prachtige winkel, centraal gelegen in de Spuistraat. Overzichtelijke presentatie. De sales assistants van Marks Spencer voelen zich echt verantwoordelijk voor 'hun' afdeling. Ze zorgen dus dat alle schappen altijd netjes gevuld zijn. En als iets op dreigt te raken, wachten ze niet tot het allerlaatste moment, maar lopen ze zelf even naar het magazijn om aanvullingen te halen. Het oog van de klant wil ook wat, tenslotte! Wilt u meewerken aan succes? We gaan begin mei open voor het publiek. Maar, zoals gezegd, we willen u eerst nog een gedegen opleiding bieden. Het is dus zaak dat u op tijd solliciteert. Als winkelverkoper of -verkoopster met ervaring in de detailhandel (textiel of levensmiddelen) maakt u een goede kans. Zeker wanneer u ook nog beschikt over een leergierige instelling, aanstekelijk enthousiasme en bij voorkeur actieve beheersing van een of meer moderne talen. Dan kunt u misschien zelfs doorgroeien, want de nieuwe Haagse vestiging zal zeker niet de laatste zijn in Nederland. Vul de bon in en stuur hem op! U kunt uw interesse voor een full- of part-time functie bij Marks Spencer laten blijken via de bon in deze advertentie. Stuur hem vandaag nog op, dan krijgt u snel een sollicitatieformulier thuis gestuurd. U kunt ook bellen met Michèle Buitenrust Hettema of Monique Uithuisje, telefoon (020) 620 00 06. Nü kunnen we u alvast verklappen dat het woordje 'service' ook van toepassing is op de relatie tussen Marks Spencer en de medewerkers. U zult aangenaam verrast zijn over het niveau èn de stijl van onze samenwerking. Bon SPnu Ja, als ervaren verkoper/verkoopster weet ik wat de Engelsen met ""service' bedoelen. Ik wil dat, bij Marks Spencer Den Haag, graag vertalen in het Nederlands. Stuurt u mij een sollicitatieformulier? Naam:m/v* Straat: Postcode/Plaats: Telefoon: Ik heb jaar ervaring. Ik ben geïnteresseerd in een full-time/part-time* functie. *Omcirkelen wat van toepassing is. Stuur deze bon naar Marks and Spencer Stores BV, K^lverstraat 66/72, 1012 PG Amsterdam.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 28