Voetballer met grote mond, ens met een klein hartje a Gemengde gevoelens bij Oranje na plaatsing EK teidócSouocmt SPORT M Johan Cruijff positief over bod KNVB koersen JAN SIEMERINK SPEELT ÉÉN SET BRILJANT sport op tv ^AD MANSVELD: OP DE SPORTMARKT Gewone speelkaarten Jiebben computer- pellet jes overleefd" VRIJDAG 6 DECEMBER 1991 bEN HAAG Johan Cruijff heeft zich gisteravond voorzichtig positief getoond Kver een functie in de technische staf van de KNVB. coach van Barcelona stelde dat zijn be slissing afhangt van drie factoren. „Ten 51 >erste is het afhankelijk van de situatie bij ;Barcelona. Op dit moment is alles rustig Jj in is iedereen tevreden, maar je weet het 51 ïier maar nooit. Ten tweede, als ik nog 430! oach van Barcelona ben. kan het moeilijk 5?5:zijn het Europese clubvoetbal te combine- en met het Nederlands elftal. Ten derde het de vraag of het werk met het Ne derlands elftal kan samengaan met mijn itj aak hier, gezien het aantal kwalificatie- Vedstrijden dat Nederland zal moeten ipelen". *De KNVB onthulde gisteren dat de bond twee weken geleden met Cruijff i had over een functie in de technische staf van de KNVB na het EK in Zweden. Vol gens Paul Boels, belast met technische za ken in het sectiebestuur betaald voetbal, werd Cruijff een concrete aanbieding ge daan over de opvolging van de vertrek kende bondscoach Rinus Michels. De technische man van Barcelona reageerde volgens hem positief. „Maar", stelde Boels, „wij zullen wel rekening moeten houden met het contract van Cruijff bij Barcelona, dat tot midden 1993 loopt". Bondscoach Michels en diens assistent Dick Advocaat waren op de hoogte van het bezoek. De sectiebestuurder wilde niet bevestigen dat Advocaat in een vergelijkbare functie (veldtrainer naast coach Cruijff) in dienst zal blijven. „Het is één van de mogelijkhe den, maar ook niet meer". Wolvega (morgen. ianvang 18 00 uur) lulden: Chantalle. 2 Frizbie 3. Essian (6-1-10). 4e koert: 1 Voyager Lobell, 2. Emi ly David. 3. Fos Hanover (7-11-5). 9e koers: 1 Elias, 2. Enola Gay, 3. Earby Alf (8-6-4). ANTWERPEN Het was gisteren de dag van de zwaar gewichten bij het ECC-toernooi in Antwerpen. Van Bec ker, Lendl en Norbert Schwarzkopf. De generaal, die ei genlijk in de super-zwaargewichtklasse valt, deed na een dag Nederland nu een dagje Sportpaleis. Het orgelpunt, zoals dat in het Vlaams heet, van een symposium met tweeduizend zakenlieden getiteld Business and the New World-Order; een actueel onderwerp na de golf-oorlog. De oud-bevelhebber ging met Jan Siemerink op de foto. Het was toevallig diens trainingsuurtje voor de eerste avondpartij tegen Boris Becker. De Duitser vergat dat het bij een demonstratietoernooi vooral gaat om glamour en show. Hij stootte zonder een punt weg te geven met 7-6 (7- 0) 6-3 door naar de kwartfinale-ontmoeting van vandaag tegen Korda. Wellicht herinnerde hij zich de onaangena me verrassing, die Schapers hem in 1985 in Australië be reidde en Paul Haarhuis onlangs nog op Flushing Mea dow. Of wellicht was hij wat uit zijn evenwicht gebracht door het bericht dat zijn manager Ion Tiriac bij de eerst volgende verkiezingen in Roemenië een gooi wil doen naar het presidentschap. In ieder geval liet hij geen punt liggen, waardoor Siemerink na zijn gastoptreden naar huis terugkeerde met de 20.000 dollar van de zege op Volkov op zak en het idee dat de laatste intensieve trainingswe- ken hem weer een stukje dichter bij de absolute wereldtop hebben gebracht. Het viel de Rijnsburger mee dat hij het tempo had kunnen bijhouden „Zo'n eerste keer tegen Becker is natuurlijk moeilijk. Ik had mijn kansen, maar je moet niet gelijk teveel willen", aldus de ex-voetballer die in de eerste set soms briljant tennis liet zien. Gisteren werd bekend dat Paul Haarhuis het toernooi om de Grand Slam Cup in München begint tegen de Ameri kaan David Wheaton. Wanneer hij wint komt hij in de kwartfinales tegenover Becker te staan. Haarhuis is de enige Nederlander in hettoernooi om de Grand Slam Cup. dat van 10 tot 15 december in München wordt ge houden. Er wordt gespeeld om de recordsom van 11 mil joen gulden. Stefan Edberg meldde zich af. In Le Havre won Kirstie Boogert uit Rotterdam in de tweede ronde van een met 50.000 gulden gedoteerd toer nooi van de Italiaanse Romano met 6-0, 6-1. VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur Studio Sport Journaal met Duitsland 1, 23.25 uur Sport schau. Duitsland 2, 22.45 uur: Die Sport-Reportage met on der meer voetbal Bundes- r¥l+, 22.10 uur: Anpfiff Superchannel, 20.00 uur: Sport, 20.30 uur: Tennis- magazine. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. 'EN HAAG Aad dansveld, die afgelopen ïacht, op 47-jarige leeftijd iverleed, bepaalde jaren- ang het gezicht van eerst JSKdO en later FC Den „Mister FC Den laag" speelde maar liefst jchttien jaar in het eerste eam keerde na korte uit- tapje naar Feyenoord en PC Utrecht steeds weer erug in het Zuiderpark •n stopte in het ~2 op 37-jarige leef- ijd. Mansveld speelde zes 2 nterlands. 11800 mM Een schitterende carrière, die k dolgraag over zou doen" telde Mansveld nadat hij s gestopt in een van de vele erviews. Toch waren er ook iieptepunten in de voetbal- oopbaan van Mansveld. ZBij- 16.00 roorbeeld toen hij in 1968 zijn ilaats in de selectie Nederlands elftal verloor door 1 rugblessure. Theo Lase- ns werd zijn vervanger. In [3 was Mansveld weer terug Oranje. Nu als laatste man or de knieblessure van de >te man Rinus Israel. Mans- eld maakte beide wedstrijden egen België mee waarin Ne- lerland zich kwalificeerde ereldkampioen- hap in West-Duitsland. Enkelbanden was daar in Duitsland ze- bij geweest als ik niet in naart mijn enkelbanden had aai eseheurd", aldus Mansveld en paar jaar geleden. „Ik 2g'6 veet het nog precies: 15 maart, 16J 'en voor half zeven. Ik spring, 1,3 ;om neer en hoor ze scheu- '■8 en" Na zijn actieve periode als 128J .232 50 19 5Q maar woonde toen nog in We nen, toen wij er met de jeugd van ADO een toernooi bij Ra pid Wien hadden. Happel zag me voetballen en nam me na de wedstrijd onder zijn hoede. Hij stelde me onder meer voor aan de burgemeester van We nen. En bij het bestuur van ADO drong hij er op aan dat ik een contract moest hebben. Natuurlijk kreeg ik het toen". Abrupt Aad Mansveld bleef, ondanks het feit dat hij met het Nederlands elftal nooit aan grote toernooien meedeed, altijd trots op de poster waarop hij met de 'groten' van Oranje staat afgebeeld. foto: sp voetballer besloot Mansveld een kans te wagen als trainer in het amateurvoetbal. Bij, toen nog vierdeklasser, Laak kwartier. „Mijn buurt, waar mijn geboortehuis staat. Ik heb me altijd verbonden blijven voelen met de wijk". Mansveld bracht Laakkwartier in zijn eerste seizoen naar de derde klasse. „Op het laatst bij Laak kwartier kwam er een vrouw tje van een jaar of vijfenze ventig naar me toe. Die be dankte me voor wat ik voor de club had gedaan en .zei dat haar man daardoor zo was op geleefd. Dat vond ik heel ont roerend". Een kenmerkende opmerking van „de voetballer met de gro te mond maar met het kleine hart" zoals Mansveld ooit werd getypeerd. Mansveld: „Het lijkt misschien dat ik een harde jongen ben. grote bek en zo, maar dat valt honderd pro cent mee. Daarom ben ik ook uit de autohandel gestapt. Ik heb altijd een sportzaak ge wild, dat is veel vriendelijker, veel gemoedelijker dan de au tohandel. Het contact dat je met de mensen hebt is echt anders. Als ze in de autohan del met een auto terugkomen omdat-ie zo beroerd start - ja, dat kan toch altijd gebeuren met een tweedehandsje - dan is dat toch hartstikke lullig. Het wordt wel gemaakt, of ze krijgen het wel vergoed, maar het is toch vervelend". Twee sportzaken kwamen er zelfs, maar brachten Mansveld niet het geluk dat hij had ver wacht. Na zijn scheiding wer den de zaken toegewezen aan In sportzaken, die nog steeds mijn naam dragen, maar niet meer van mij zijn, dat is wel lastig. Als ik wel eens door die straat rijd waar de ene winkel ligt doet me dat wel pijn. Bo vendien moet ik aan de men sen, die er naar vragen steeds weer uitleggen dat ik die za ken niet meer bezit, die zijn van mijn ex-vrouw en mijn zwager. Dat was ook iets ing rijpends in mijn leven, die scheiding na vijftien jaar. Maar je moet verder. Anders kun je jezelf opknopen". Mansveld werd ooit op 18-jari- ge „ontdekt" door zijn eerste trainer in het betaalde voetbal, de Oostenrijker Ernst Happel. Niet in het Zuiderpark, zoals voor de hand zou liggen, maar in Wenen. „Happel", herin nerde Mansveld zich in 1981, „zou twee maanden later in het Zuiderpark beginnen, In Nederland wordt jaarlijks voor vele miljoe nen guldens besteed aan artikelen die direct of indirect te maken hebben met sportbeoefening. In deze serie besteden we wekelijks aandacht aan de brede markt die, vooral de laatste jaren, naast de sportwereld is ontstaan. In België ver dienen ruim driehonderd werknemers hun brood aan de produktie van speelkaarten. De firma Carta Mundi, gevestigd in Turnhout, vol doet aan de belangrijk deel van de behoefte van jong, oud en zeer oud. MNDERHALF MILJOEN SPELEN PER WEEK estigd 3GGM f A L „f°l% obeltji Instrujp, eei arallel sthous )ocdat DEN HAAG Wie gis teravond is verblijd met teen al dan niet luxe uit voering van een kaartspel, weten dat de gulle [ever niet veel meer dan n tientje heeft hoeven uitgeven. „Voor zo'n prijs kom je al goed weg met mooie set", weet H. w ien, die in Bussum de Nederlandse vestiging van Belgische bedrijf Car ta Mundi drijft. „Maar we moeten het hoofdzakelijk hebben van orders van bedrijven, die hun naam de kaarten willen te rugzien". Over de oorsprong van kaart spelen doen verschillende le zingen de ronde. De geleerden zijn het er over het algemeen wel over eens dat de bakermat van het kaarten eeuwen gele den in Oostazië is gelegd. Van uit China bereikte het kaarten rond het jaar 1400 Venetië, waarna vrijwel direct (ook) Brabant werd bereikt. „Het ging toen om afbeeldingen van eikels, bellen, zwaarden en knuppels", weet Regtien. „La ter werd dat vervangen door de wat vriendelijker poppetjes en plaatjes uit de adelstand. In die tijd vergokte men alles. Militairen moesten tegen zich zelf worden beschermd en het gokken werd vaak verboden". Zo'n honderdvijftig jaar gele den werden ook bij de produk tie van kaartspelen moderner druktechnieken ingevoerd. Gevluchte Hugenoten sticht ten in de Belgische Kempen kleine bedrijfjes in het hart van waar zich de grafische in dustrie ontwikkelde. Rond Turnhout, waar bijvoorbeeld ook de befaamde stripboeken van Suske en Wiske worden gedrukt, overleefde uiteinde lijk een zevental bedrijfjes dat was gespecialiseerd in het ma ken van kaartspelen. Regtien: „Tot 1968 had je in Amster dam de Nederlandse Speel kaarten Fabriek, maar die kon het niet meer bolwerken. Ter wijl er toch overal in de we reld gigantisch veel wordt ge- 86 landen Het bedrijf waarvoor Regtien werkzaam is. Carta Mundi, ontstond twintig jaar geleden. „Uit een fusie van de zeven kleinere bedrijfjes. We zijn nummer twee in de wereld. De nummer één zit in de Ver enigde Staten en heet VS Ga mes. In Turnhout worden an derhalf miljoen kaartspelen per week geproduceerd. We exporteren naar 86 landen in de wereld, van Brazilië tot Lapland, en daarmee kunnen zo'n 320 gezinnen in leven worden gehouden. Tegen woordig wordt er gebruik ge maakt van offset-druk. Twee tot vier kaartspelen per vel wordt aangebracht. 52 kaar ten, plus twee jokers en een bridge-contract. Dat is stan daard en internationaal". Reg tien is ervan overtuigd dat het kaartspel ook alle aanslagen van moderne ontwikkelingen zal doorstaan. De gewone speelkaarten hebben de com puterspelletjes al zwaar over leefd. Kaarten is voor ieder een; van jong tot heel oud. En het is niet seizoensgebonden. En in ieder bejaardenhuis wordt van vroeg tot laat ge kaart". Kans Carta Mundi, dat bijvoorbeeld ook de „Kans- en Algemeen Fonds"-kaarten van Monopoly drukt, heeft te maken met een veelheid van wensen. Elk land houdt er immers zo zijn eigen gebruiken, taal en afbeeldin gen op na „Voor Nederland heb je natuurlijk H-V-B voor heer, vrouw en boer, maar met het Franse R-D-V kan dat nogal verwarrend zijn. We Het was een begin van een im posante voetbalcarrière, waar aan na zeven wedstrijden in het seizoen 81/82 een abrupt einde kwam. Mansveld werd afgekeurd en verliet FC Den Haag, waar hij jarenlang de gezichtsbepaler was met een bittere smaak in de mond. „Ik kreeg toen ik kampioen werd bij Laakkwartier een mooier cadeau dan na achttien jaar trouwe dienst bij FC Den Haag", aldus Mansveld, die la ter nog wel pro-deo werk zaamheden voor FC Den Haag verrichtte, ,,'s Ochtends train de ik met de full-profs en op zondag ging ik een tegenstan der bekijken. Maar na dat ge lazer tussen Stoop en Baan ben ik opgestapt. Er was van ho gerhand geen enkele waarde ring voor Baan. Dat stak me. Overigens heb ik wel waarde ring voor Stoop, die FC Den Haag toch maar uit het slop heeft getrokken. Elke binding met FC Den Haag is nu weg. Ik kom er nauwelijks". Na twee jaar Laakkwartier be sloot Mansveld zijn contract niet te verlengen. Hij wilde in België aan de slag, maar dat liep uit op een mislukking. Even trainde hij Oranje Blauw om vervolgens twee jaar de za terdagvereniging SV'35 te be geleiden. In 1987 tekende Mansveld een nieuw contract voor vijf jaar bij Laakkwar tier. In zijn tweede jaar bracht hij de club vorig jaar wederom terug naar de derde klasse. weten zelfs dat dat slaande ru zies kan opleveren. In Italië, dat in 1860 de Joker interna tionaal heeft geïntroduceerd, gebruiken ze in plaats van schoppen, harten, ruiten en klaver nog steeds eikels, knup pels en dergelijke. Alleen bij bridge is het internationaal Daar wordt altijd de Engelse versie gebruikt met J-Q-K". In tegenstelling tot in Neder land wordt de Engelse aas doorgaans niet van enige op smuk voorzien. „In de Neder landse versies-is de afbeelding van de aas nogal eens verschil lend, maar meestal zijn het plaatjes van bijvoorbeeld Am sterdam, Sneek, Rotterdam en Roermond. Dat is nogal wille keurig hoewel verder voor bij na alles in het kaartspel wel een verklaring te vinden is. Rood en zwart symboliseren dag en nacht, 52 kaarten is ook het aantal weken, vier symbo len staan voor de jaargetijden. Dat kan geen puur toeval zijn, daar ziin zelfs liedjes over ge maakt' „Zweden, we komen eraan", stond erop het vliegtuig dat onder anderen Rinus Michels. Dick Advo caat en voorzitter betaald voetbal Van Rooijen (v.l.n.r.) terugbracht. Voorlopig buigt het drietal, voor het EK in '92 begint, zich eerst nog over de opvolging van Michels. foto: anp i Oranje THESSALONIKI/AMSTER DAM Het was een wat flets gezelschap dat gisteren terug vloog van Thessaloniki naar Amsterdam. Van de Griekse zon naar de Nederlandse, dat wel. Maar in een stemming die slechts in de verste verte herin neringen opriep aan een ande re intocht, een kleine drieën half jaar geleden. Toen beleefde Oranje vanaf Eindhoven tot en met Amster dam een onvergelijkbare triomfmars, die vele tiendui zenden op de been bracht. Gis teren werd het chartertoestel van de Nederlands elftalgroep, begeleiders, officials en pers ver verwijderd van een slurf op Schiphol geparkeerd. Niet om juichende en hossende fans te ontlopen; die waren er dom weg niet. Slechts een inder haast in elkaar gezette, com merciële foto-s zo te regisseren. Hetgeen vlekkelozer verliep dan de festiviteiten de avond tevoren in het Kaftatzoglio-sta- dion en later in het spelersho tel. Direct na afloop van het duel daasde een KNVB-official door de catacomben op zoek naar iets dat moest lijken op champagne. In de haast om als nog op geestrijke wijze nog iets van een gevoel van vreugde te scheppen kwam daar natuur lijk niets van terecht. De KNVB-notabelen hadden in de drukte rond ook het eigen toe ristische en representatieve programma evenmin gedacht aan een simpel ruikertje, maar daar klaagde geen van de be trokken internationals over. Ze hadden de bloemetjes liever tij dens een spelersfeest (wat daar dan ook onder dient te worden verstaan) buitengezet. Of zoals Danny Blind van Ajax het gis terochtend verwoordde: „Het was toch weer een bobo-party, met bestuursleden sponsors en al. Zeker, ze hadden een mu ziekje georganiseerd en er was een heuse buikdanseres. Maar wij waren veel liever direct na afloop van de wedstrijd terug gegaan naar Nederland. Om daar met z'n allen te vieren dat we de eindronde hadden be reikt. Maar ja, die officials wil den het anders, bleven liever nog een nachtje in Griekenland kennelijk". na een verplicht uurtje vrijwel allemaal (Dennis Bergkamp ging naar bed) naar een plaat selijke disco. Van waaruit ze pas in de zeer kleine uurtjes weer tevoorschijn kwamen, naar bed gingen en gisteroch tend vroeg weer paraat moes ten zijn voor de terugreis. Met een dubbele kater vanwege het door hen als mislukt beschouw de Oranje-feestje in Panorama en enig gebruik van spirituele versnaperingen bij hun nachte lijke uitstapje. De manier waar op het Nederlands elftal uitein delijk toch nog betrekkelijk simpel in de 'hel van Thessalo niki' overeind was gebleven had de leden van de selectie geen derde kater bezorgd. ..Ik begrijp dat negatieve gedoe niet", pareerde Danny Blind de kritiek, die links en rechts hoorbaar was geweest op de speelwijze en opstelling. „Een 2-0 overwinning in zo'n uit wedstrijd is gewoon een knap pe prestatie. Neem nu eens de wedstrijd die Ajax vorige week tegen Osasuna speelde. Hadden we helemaal onder controle en winnen we bovendien. Hoor je achteraf alleen maar weer die verhalen dat Osasuna zo zwak was. Nergens lees je dat Ajax het gewoon goed heeft gedaan. Daar word ik wel eens moe van. Waarvoor is dat nou no dig? Een gevolg van een hoog verwachtingspatroon? Zou kunnen. Maar in het heden daagse internationale voetbal kun je niet meer alleen met mooi voetbal Gekunsteld Terwijl de bonzen ietwat ge kunsteld trachtten er nog een ietwat feestelijke bijeenkomst van te maken in spelershotel Panorama togen de voetballers Gemengde gevoelens Kon Danny Blind vanwege de KNVB-reisverplichtingen niet woensdagnacht nog thuis ook nagenieten van zijn fraaie tref fer, Pieter Huistra reisde giste ren ook met gemengde gevoe lens terug naar Schotland. De oud-speler van FC Twente had voor de tweede achtereenvol gende keer slechts vanaf de zij lijn mogen toekijken. Hij werd door Michels al vrij snel in de eerste helft van de bank ge stuurd om zich op een inval beurt te prepareren, deed dat ook na de pauze, maar bleef tot gadeslaan veroordeeld. „Ik had het behoorlijk warm gekregen door dat langs de lijn lopen", merkte de spitsspeler van Glas gow Rangers gisterochtend cy nisch op. „Ik was helemaal be zweet en had hard een douche nodig". Om serieus te vervol gen met „Natuurlijk vond ik het niet leuk om weer niet te spelen, hoewel ik vooraf ner gens op had gerekend. Maar als je al zo vroeg moet gaan warm lopen hoop je toch dat je er in komt. Of ik er nu een naar ge voel van heb overgehouden? Ach, dat valt wel mee. Het gaat om je instelling". „Ik heb", vervolgt Huistra. „me zelf steeds voor dit soort kwali- fikatie-wedstrijden beschikbaar gesteld en daar soms wel eens de belangen van Glasgow Ran gers en dus mijn eigen belang voor opzij gezet. Dat blijf ik ge woon doen. Hoewel er voorlo pig geen kwalifikatieduels meer behoeven te worden ge speeld. Het zal dus de vraag zijn of ik me voor oefen-inter lands weer net zo vrij kan ma ken. En of ik als dat niet zo makkelijk gaat wel steeds word opgeroepen en straks voor de EK-selectie word gevraagd. Voorlopig moet ik ook aan mijn toekomst denken. Mijn contract bij de Rangers loopt aan het einde van dit seizoen af. Ik moet nog maar afwachten of ze me willen of kunnen houden. Ik wil in elk geval graag blij ven. Schotland bevalt me uit stekend. Waarom Gillhaus niet? Ik zit bij de grootste club van Groot-Brittannië, hij niet. Dat is het verschil". Zeer content Bij de teruggekeerde interna tionals was er tenminste één die zich zeer content voelde over de hele gang van zaken in Griekenland: Peter Bosz. De debutant van Feyenoord. die aan de basis stond van het doelpunt van Blind, had op recht genoten van de trip. „Maar ik zit er pas bij", zwakte de 28-jarige oud-Apeldoorner die tevredenheid wat af „Wat heb ik tenslotte op dit vlak meegemaakt? Maar dat ik nog heb gespeeld stemt me tot vol doening. Ik had er enigszins re kening mee gehouden dat ik misschien in de basis zou staan, in de mandekking tegen Sara- vakos. Die zwerft tenslotte nog al en zo'n rol is mijn specialiteit tenslotte. Het werd wat later, maar ik ben tevreden. Ook na tuurlijk door mijn rol bij dat doelpunt. Hoewel de voorberei ding niet zo vreselijk moeilijk was. Van Basten liep al een meter of tien voor me uit toen ik die pass gaf". Peter Bosz heeft er woensdagnacht nog maar eentje op genomen, maar zag er gisterochtend weer rede lijk fit uit. Beter dan Blind, die met kleine oogjes de vliegtuigt rap beklom. Achter de KNVB- bobo's, die héél tevreden ke ken. Ook door de wetenschap dat de tweede achtereenvol gende kwalifikatie voor een EK weer kassa betekent voor de voetbalbond. En dat is nooit weg in een tijd dat spelers niet zo gauw tevreden zijn met een feestje, maar eigenlijk liever gewoon een lekkere premie op hun rekening zien gestort. sportuitslagen i (GrkFCommodore (VSt), Faldo (Eng). I innend 1,20 plaats 1,60 4e koert, 2600 m 1 Erebus Zuidhoeve (H Bot) 3.26.7-1 19.5. 2 Firstborn Axklt. 3 Ella Boshoeve Toto winnend 1.90 plaats 1,70 5.10 koppel 7.20 trio 36.20 Se koers. 2100 m 1 Duco Belvedere (F Dignity H Walker Classic Sydney e Velde en Cooper 7. Jerome Aris: Gallis 30. Peckarski 14. IOBSLEE Jtenberg (Dui), wereldbeker e wedstrijd, twee rune: i Hinz/Kohlert) 1.58,49. 2. Cant eau/Pyc) 1.! Stand na 1e ronde: 1 Baran (VSt) en Se- mor (Aus) beid (Nwz) en Brigsto bllo (Nwz). Fowk h,8d iï~ 9 King. Parry. Davis, i Hierstedt (Zwe). Tera' n VS1). Ratterty (GBr) al B^S^T PAARDESPORT 1.80 plaats 1.80 «e Schermer (H. Dave Scimitar. Schermer Toto: winnend 2.20 5 60 38,50 koppel 51.80 trio 243.30. ►ri, 1609 m 1 Falco Oostland (G. ECC-toernooi Antwerpen 2e ronde: Becker (Oul)-Slemerink (Ned) 7-6 6-3. Krickstein (VSiV-McEnroe (VSt) 6-1 6- 4, Forget (Fra/5>-Poliakov (Sov) 6-3 6-2. Lendl (TsD-Yzaga (Per) 6-1 6-3

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7