Onze kerstwijnen hebben nog wel een schoonheidsslaapje nodig. oh Als u de wijn op dat kussen deze week koopt, en u laat 'm nog een paar weekjes rustig slapen, dan is-ie met Kerstmis precies op dronk. U kunt 'm ook best nog een jaar laten liggen. En daar wordt-ie beslist niet slechter van. Maar echt nodig is dat niet. Trouwens, de meeste van onze klanten hebben helemaal geen wijn kelder of iets van dien aard. Dus waar praten we over? We praten over een mooi voorbeeld van een Médoc wijn nieuwe stijl. Hij heeft dan wel niet de allerhoogste trap van beschaving bereikt, zoals de Grands Crus, maar als Crus Bourgeois staat hij maar een treedje lager en behoort hij dus wel degelijk tot de top van de Médoc. Hij wordt nog steeds volgens de oude Bordeaux tradities gemaakt van Cabernet-Sauvignon en Merlot druiven. Hij heeft 15 maanden op eiken fust gelegen. En toch is zijn karakter minder klassiek. Eerder jong en soepel, zeer fris in de mond en frui tig in de neus (wat kunnen die >1 Fransen 't toch altijd mooi zeg- gen). Hij is gebotteld op het landgoed St.-Aubin, vlak bij het dorpje Dignac ja ten noordwesten van Bordeaux. Chateau St.-Aubin 1989, fles 0.75 liter 9.95 doos i 6 flessen ^49.75 Valréas 1990, fles 0.75 liter 8.95 a a ié doos 6 flessen -53-7CT hQ. 3 in Valréas, het dorpje waar onze vierde rode kerstwijn vandaan komt. Valréas behoort tot een handjevol dorpen in de Cötes du Rhöne die niet alleen het wóórd villages, maar ook nog de naam van hun village (in dit geval dus Valréas) op de fles mogen zetten. Valréas is de wat zuidelijke tegen hanger van de Brouilly, zou je kunnen zeggen. Een tikkel tje strakker wellicht, maar minstens zo vol. Maar genoeg over rood. We gaan over op wit. Op Chateau St. André. Deze subtiele wijn is gemaakt van een druif genaamd Clairette. Nu heb je daarin allerlei variëteiten. Eén van de fijnste is chateau st. André i99o, de Clairette du Languedoc, die ook al- doos 6 flessen -é3r7tr 44.75 leen in de Languedoc verbouwd mag worden. In de omgeving van Montpellier, om precies te zijn. De sterk kalkhoudende grond daar geeft de Clairette nog meer smaak. En dat proeft u. Vooral bij vis, schaaldieren of koude voorgerechten. Dan hebben we een volle, rode Brouilly. Iets heel anders, dat wel, maar van hetzelfde hoge niveau. Brouilly is een kleine streek in het Beaujolais gebied. Samen met nog tien andere mag deze wijn zich Cru du Beaujolais noemen. Dat betekent dat hij kan wedijveren met andere vaak veel duurdere wijnen uit de Bourgogne, waar de Beaujolais onder valt. Van de Brouilly wordt wel gezegd dat hij zingt in de mond. Dat past dus mooi bij de kerst, vindt u ook niet? En nu we 't toch over de Bourgogne hebben: wat dacht u van een feestelijke, Macon Rouge Supérieur? Hij komt uit de Maconnais, een overgangsgebied tussen de Bourgogne en de Beaujolais. Onze Macon doet in de verte denken aan de Beaujolais, maar heeft toch een duidelijk eigen karakter. Een klein eindje zakken en u bent Brouilly 1989, fles 0.75 liter 10.95 doos 6 flessen jéérfü' O 4. O .Km ik Cruüi/(f tbm /n n M3con Supérieur 1990, fles0.75 liter8.95 a a ld doos6flessen -&3r7tr44./O ast but nöt least Irv mooie aanbieding >r liefhebbers van de tse Elzas: Sylvaner iace. Deze witte wijn is mild Jroog. Daarom kunt u 'm heel pöed als apéritief drinken. 't Zal u inmiddels niet ontgaan zijn, dat als u een doos van 6 flessen koopt, al deze prachtwijnen zo'n anderhalf tot twee gulden goedkoper zijn dan normaal. En nog even wat dat schoon heidsslaapje betreft: dat geldt natuurlijk alleen voor die vier rode wijnen. Witte wijnen hebben dat niet zo nodig. Die mag u wat ons betreft morgen al ont kurken. En dat is dan meteen een leuk voorproefje voor de kerstdagen. P.S. wilt u nog meer weten over wijnen en wat u er zoal bij kunt eten? Vergeet dan niet de nieuwe Kerst- AllerHande mee te nemen, die in de winkel ligt. Gratis, zoals altijd. Sylvaner d'Alsace 1990, fles 0.75 liter 7.45 doos a 6 flessen JArKTÓ/.Z.u Bij deze aanbiedingen vervalt de 12e fles gratis. Reclameprijzen gelden van vrijdag 6 t/m dinsdag 24 december a.s. 'Zolang de voorraad strekt.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16