Michels grapt over Feyenoord I SPORT Gelijkspel bij Voiendam betekent winst voor FC Den Haag Van Basten topscorer Italië CeidócSoivumt 1d£ci4 MAANDAG 2 DECEMBER 1991 14 eredivisie De Graafschap doet laatste plaats over aan VVV Eerste divisie schuift als harmonica ineen Spe nie Volendam-FC Den Haag FC Groningen-FC Utrecht. De Graatachap-VVV 16 10 3 3 23 FC Twente 17 8 5 5 5 19 23-2 FC Utrecht RKC Voiendam MW SVV Dordr Willem II Den Haag Fortuna S Graatschap 17 5 8 17 5 6 17 5 5 DOETINCHEM De Graaf schap heeft de laatste plaats in de eredivisie overgedaan aan VVV door de Limburgers op de Vijverberg een minieme nederlaag toe te brengen: 1.-0. 7 3 19 27-26 De van RKC overgekomen De Wijs zorgde in zijn tweede op treden voor de verlossende treffer. Het kostte FC Groningen nog al wat moeite FC Utrecht af te troeven. Het elftal van trainer Westerhof liet liefst negen kansen onbenut. Met Djurovs- ki als uitblinkende regisseur zegevierden de Groningers toch met 2-0 door „presentjes" I 24-17 18 19-17 i 16 31-29 15 16-18 i 15 16-21 i 13 25-38 l 13 17-24 I 11 13-36 I 10 16-28 9 15-30 I 7 14-34 van de arbitrage. Scheidsrech ter Uilenberg, die in de rust moest afhaken met een achil lespeesblessure, kende in de beginfase een buitenspeldoel- punt van Van Duren toe. Zijn opvolger Van Dijk, de eerste grensrechter, honoreerde in blessuretijd een buiteling van Djurovski over doelman Van Ede met een strafschop. De karakteristieken van de wedstrij- schap), Rayer, Driessen en Van der Kaay (VVV) Bijzonderheid: Koolhof (De Graafschap) mist in de 80ste mi nuut een strafschop De Graafschap: Olyslager; Lukassen, Vreman, Brandts en Van Kessel; Ro- sendaal (81. Smit), De Wijs, Godee en VVV: Roox; Wet ',_Koolhof en Hofs' ■ts. Poolman, Rayer ?n Derix; Driessen, Smits (57. Van der Kaay) en Verberne; Braem, Rut ten en Vanderbroeck (57. Venetiaan) Voiendam Zoetebier, Guyt, Dama Stuyt en Sier; Pastoor. Binken en I Leeuw; Steur. Buchaar (57. De Fre tas) en Berghuis. FC Den Haag: Stam; Purvis, Otto, Gentile en Edmund Vriesde, Anton Vriesde. Lems, Valk en Van Eyke- ren; Sehellevis en Torken (74. Da- FC Groningen - FC Utrecht 2-0 (1- 0). 13. Van Duren 1-0, 90 Roossien 2- 0 (strafschop). Scheidsrechter: Uilen berg (46. T van Dijk). Toeschouwers. 13.804. Gele kaart: Djurovski en Wil son (beiden FC Groningen), Van der Meer en Van Ede (beiden FC Utrecht). FC Groningen: Lodewijks; Holband, Zygmantovistj en Wilson; Boekweg, Van Duren, Olde Riekerink, Drent en Roossien; Meijer en Djurovski. FC Utrecht Van Ede; Liesdek. De Koek en Van der Meer (67 Cooke); Oo ___*uvfl ar) en Smolarek. DEN HAAG Met uitzondering van het on deraan staande Zeeland schuift de eerste divisie ineen als een harmonica waar de lucht uit is. Cambuur werd door AZ met 4-1 ingemaakt maar behield de leiding, omdat Telstar bij He racles (1-1) de kans liet liggen gelijk te komen. Concurrent Herenveen schoof door een doel- puntenfeest tegen Go Ahead Eagles (5-2) op tot op één punt van de koplopers. De karakteristieken. NEC-NAC 3-1 (1-0). 32. Van Wonderen 1-0, 47. Aalbers 2-0, 47 Lammers 2-1, 86. Gliatis 3-1. Scheidsrechter We- gereef. Toeschouwers. 2400. Gele kaart; Paymans (NEC) (NAC). Gele kaart: Got Heracles Telstar 1-1 ((H)). 49 Dikken 1-0, 60. Hoop I-li Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 2100. Haarlem-VCV Zeeland 3-2 (2-0). 4. Keur 1-0, 13. Poeor-PALM 3-0, 73 De Rijke 3-1, 82. Stokmans 3-2 de van 1162. Gele kaart Ray mc 2-0. 48. Po< Scheidsrechtei Van Tour, De Rijke, Kayser en Mahito (allen Zeeland), plaa'ts'" Heerenveen-Go Ahead Eagles 5-2 (1-0). 2. De Jong 1-Oj JwHp 53. Camataru 2-0, 56. Camataru 3-0, 64. Buisman 3-1 79 °erue Camataru 4-1, 82 Schenning 4-2, 90. Goulooze 5-2. ?e,n 23 Scheidsrechter Brekelmans. Toeschouwers: 8000. Gele'beloon kaart: Groen (Heerenveen). strijd C Veendam-Eindhoven (Hl. Scheidsrechter: Van Haaften. de Bel Toeschouwers: 2100. Gele kaart: Meijerman en Wiersma der gil (Veendam) en Wasiman (Eindhoven). gn we Helmond Sport-TOP 2-2 (041). 68. Wubben 0-1, 80i tpnriik Mommers 1-1, 83. Mommers 2-1, 89. Berens 2-2. Scheids-1 Jd rechter Lammers Toeschouwers. 900. Gele kaart: Berens (TOP) het S{ AZ Cambuur 4-1 (2-1). 1 Crüden 0-1, 20. Van Roon 1-1, Blomd 23. Van Roon 2-1, 66. Van Roon 3-1, 82. Den Turk 4-1. lange Scheidsrechter- Janssen Toeschouwers: 3448. Gele kaart: Stroes en Van Roon (AZ) en Spork (Cambuur). eerste divisie Den Bosch-Emmen AZ-Cambuur L Haarlem-Zeeland FC Zwolle-Excelsior Heracles-Telstar Heerenveen-GA Eagles... Cambuur l Heerenveei Haarlem NEC RSC b GA Eagles NAC Veendam FC Zwolle Excelsior Eindhoven Emmen TOP Helmond Sp Zeeland 20 6 6 20 8 2 19 5 7 20 5 7 19 3 6 2-2 5 26 36-27 5 25 53-35 6 25 42-29 6 24 32-31 6 23 34-24 6 23 34-26 6 23 34-27 6 22 22-19 7 21 37-27 7 21 34-30 6 21 34-30 5 20 31-25 9 19 26-31 8 18 28-32 10 18 41-46 7 17 23-30 8 17 20-33 10 12 22-38 11 12 26-43 15 7 20-46 periode RBC Telstar Emmen Veendam Eindhoven .210125-4 .210124-3 .2 0 2 0 2 4-4 .2 0 2 0 2 1-1 .210125-7 2 10 12 2-4 2 0 1112-4 .2 0 0 2 0 2-6 2 0 0 2 0 0-4 en GA Eagles programma De Graafschap-RKC Zondag FC Utrecht-PSV. FC Twente-Feye- noord, Sparta-Volendam, Ajax-Vites- VCV Zeeland-BVV Den Bosch, Tel- topscorers EREDIVISIE 1 Bergkamp (Ajax) 2 Decheiver (RKC) Mulder (Twente) 4. Kieft (PSV) Kalusha (PSV) 6. Clayton (Voiendam) LoeHen (Vitesse) De Boer (Twente) Boogers (Fortuna) Smolarek (Utrecht) 2 Van Roon(AZ) 5. Van Hooijdonk (NAC) De Roode (Telstar) 7. Camataru (Heerenveen) Wubben (TOP) Mutsaers (RBC) S (NAC) prijsvragen 262.298. Vaste prijzen. Toto-gelijk 48: 3-6-9-19-23. Toege voegd: 26. Deelnemers: 2.563. Prij- Milla scoort voor Kuwayt CAIRO Roger Milla, die bij het WK in Italië op zijn oude dag furore maakte met het elf tal van Cameroun, heeft in Cairo laten zien ook in „bui tenlandse dienst" een neus voor doelpunten te hebben. De 39-jarige superinvaller, be roemd om zijn heupwiegen bij de cornervlag na een treffer, schoot gisteren al na vier mi nuten raak namens Kuwayt, dat voor het eerst sinds de be ëindiging van de Golf-oorlog een vriendschappelijke voet balwedstrijd speelde tegen bondgenoot Egypte. Milla was door het oliestaatje als gastspe- ler ingehuurd. Ismail Youssef maakte nog voor rust gelijk. Het bleef bij 1-1. AMSTERDAM Of de supporters van Feyenoord er ook de humor van kun nen inzien mag worden betwijfeld, maar bonds coach Rinus Michels sneerde gisteren mild in de richting van de op dit moment zo veel furore makende Kuip-club. De technische baas van Oranje kwam tot zijn 'grap' bij zijn commentaar op de uitverkie zing van Peter Bosz, de enige Feyenoorder in de spelers groep. „Nu het in Rotterdam zo goed gaat zouden de Rotter damse fans natuurlijk het liefst zien dat het hele team van Feyenoord, op een paar plaatsen versterkt, tegen de Grieken zou aantreden. Maar één speler van Feyenoord is wel genoeg". Michels richtte zijn ingehou den spot daarbij ook op de me dia-vertegenwoordigers, die na Feyenoord-Ajax de toen uit blinkende Gaston Taument al meteen in Oranje schreven. „Wij kennen Taument natuur lijk ook", vervolgde Michels. „Zelfs al wat langer dan ande ren. Wij hebben hem ook al regelmatig in Jong Oranje aan het werk gezien. En daarbij is ons opgevallen dat hij niet al tijd op een even hoog niveau, dat wil zeggen altijd even con stant speelt. Taument appel leert natuurlijk wel aan de fantasie van de buitenwereld, zeker als heel voetbalminnend Nederland hem in actie ziet op de televisie bij Feyenoord- Ajax. Taument heeft van die gelegenheid gebruik gemaakt om te laten zien wat hij kan. Hij speelde zich nadrukkelijk in de kijker, door een paar heel sterke individuele mo menten. Zoals wij hem soms ook wel eens in het olympisch team hebben zien spelen. Daarom houden wij hem ook in de kijker. Voor de naaste toekomst KNVB wil geen dilemma voor spelers Milan hee: NOS AMSTERDAM Rinus reeds Michels heeft de in hetmees buitenland acterende spe- vJ*n Iers van de selectie van eten het Nederlands voetbal- *"en elftal niet in moeilijkhe- J®res den willen brengen. Vun< Formeel mag een bond zijn beke 'buitenlanders' tijdens het enve weekeinde voorafgaande aan kam een EK- of WK-kwalifikatie- voor duel vrij vragen. De KNVB A/rar, heeft dat ditmaal met het duel tegen Griekenland in het ver- schiet niet willen doen. liefs „Ik zou er de spelers mee voor pers* een groot dilemma hebben ge- giste plaatst. Ze zouden dan hebben kiloi moeten kiezen. En die keuze i__f, heb ik ze willen besparen. Ik ben een pragmatisch mens en thon: r de traptechniek v Van 't Schip Na dit niet commentaar op sommige p.r.- activiteiten van persmensen pro Taument legde Michels uitgebreid uit waarom hij wel Tauments ploeggenoot Bosz had opgeroepen. „Vooraf de mededeling dat het niet zo no dig bleek om 'eel veranderin gen aan t brengen in de groep", stak Michels van wal. „Slechts de om bekende rede nen niet meer op topniveau spelende Van 't Schip moest worden vervangen. Daarvoor ken. Voor een aantal is op meer plaatsen, op het middenveld (de positie die van 't Schip overigens wenst; red.), inzetbaar. In de eerste plaats hebben de eigen prestaties van Bosz tot die selectie geleid. Maar ook de totaal-prestatie van Feyenoord heeft een rol gespeeld. Het is dan ook lo gisch dat voor een vervanger )'n ploeg wordt geke- hebben we Bosz gekozen. Die de voetbalwereld uitverkiezing verrassend nieuws. Maar in elk geval iets nieuws en dat moet de pers toch ook leuk vinden". Michels wenste zich niet te mengen in het conflict Van 't Schip-Van Gaal hij Ajax. „We zijn er bij Oranje niet gelukkig mee. Maar we kunnen er niets aan doen. Ik vel er verder geen oordeel over, want ik ken de totale argumentatie van beide partijen niet". De bondscoach kan in elk ge val bij zijn overwegingen voor een eventuele opstelling de be zetting van de rechterspits-po sitie al op voorhand invullen door het ontbreken van Tau ment en Van 't Schip. Daar speelt komende woensdag Ruud Gullit. In zo verre komt de voorkeur van de Ajacied de bondscoach wel redelijk gun stig uit. daarom heb ik zen geen onnodige problemen te veroorzaken. De spelers van AC Milan moesten vandaag dertl (zondag; red.) een unieke wed-L y°u strijd (tegen Inter; red.) spelen. SraP Dan mag je ze zo'n keuze niet c[®nr •voorleggen. AC Milan heeft J^001 ooit de spelers niet willen vrij- *?.me geven, omdat men zelf een '^Jn vriendschappelijk duel met AY1 Real Madrid moest spelen. vdle Eerst wilden ze drie, daarna twee en tenslotte één speler we11^ voor zich zelf ter beschikking ?ier houden. Dat verzoek hebben 1-i3S we toen afgewezen. Je bent daar niet happy mee, want het geeft spanning tussen alle par- p tijen. Maar toen lag de priori teit bij Oranje". yQ HAi VOLENDAM De wed strijd Voiendam - FC Den Haag viel nauwelijks los te zien van alle perikelen die zich vorige week en het afgelopen weekeinde in en om het Zuiderpark hebben afgespeeld. De vrees dat de gebeurtenis sen rondom Co Adriaanse verlammend zouden wer ken op de spelers van FC Den Haag bleek gister middag echter ongegrond. Zonder dat de geplaagde Ha genaars tot opzienbarende prestaties kwamen, hielden de meesten van hen het hoofd koel. Met het resultaat (0-0) werd de bezoekende ploeg zelfs iets te kort gedaan, maar omdat de ploeg van Adriaanse in het slotkwartier met tien man speelde (rood voor Valk) kon het niet-verliezen eigen lijk als winst worden be- vakkeerde FC Den Haag riant op de vierde plaats van de ere divisie-ranglijst. Met 18 punten uit 14 duels hoefde de losgesla gen équipe van Co Adriaanse (die qua bezetting maar op één plaats verschilde van het FC Den Haag van nu) toen slechts PSV, Ajax en FC Groningen boven zich te dulden. FC Den Haag had vorig jaar rond Sin terklaas 25 maal gescoord en slechts 19 tegentreffers hoeven te verwerken. Aan de voora vond van pakjesavond-editie '91 staat FC Den Haag wéér vierde, maar dan van onderaf bezien. PSV, Feyenoord, Ajax, FC Twente, Vitesse, Sparta, Roda JC, FC Groningen, FC Utrecht, RKC, Voiendam, MVV, SVV/Dordrecht '90 en Willem II gaan nu allemaal voor, terwijl FC Den Haag precies op de helft van de competitie met 11 punten uit (dus) 17 duels alleen Fortuna (één punt minder), De Graaf schap en VVV onder zich weet. Met dertien treffers 13 voor en 36 tegen doet FC Den Haag het nu dus zowel aanval lend als verdedigend tweemaal zo slecht. Hersenschudding Een jaar geleden trok FC Den Haag in Voiendam dan ook nog aan het langste eind (0-2), waarmee gisteren al door bijna niemand meer rekening werd gehouden. Hoewel Voiendam zwaar gehandicapt aantrad (verdediger Marco Daman had- afgelopen dinsdag nog een hersenschudding opgelopen) toonden de Hagenaars zich be paald niet ongelukkig met de zevende puntendeling van het seizoen, te meer daar de defi nitief ontluisterd uit Turkije teruggekeerde Volendammer Frank Berghuis de Haagse doelman Stam een aantal ma len zwaar op de proef had ge steld. Aan de andere kant had het jeugdige talent Edwin Zoete bier het wat minder zwaar te verduren, ondanks het veldo- verwicht dat FC Den Haag vooral in de tweede helft door Voiendam werd gegund. In de eerste minuten was Leo Sehel levis tweemaal gevaarlijk met een afstandschot en de opge komen libero Heini Otto mikte de bal na een Haagse hoek- schot een paar meter te hoog. In de tweede helft was de allerbeste kans voor wederom Sehellevis, die op snelheid wel de Volendamse verdedigers klopte, maar vervolgens niet behendig genoeg bleek om Zoetebier te verrassen. De snelle spits had, in de vierde minuut van de tweede helft, een hoop spanning in zijn ploeg kunnen wegnemen, want vooral na het hervat tingssignaal van scheidsrech ter Reygwart kwam de thuis club nauwelijks meer aan aan vallen toe. Het kennelijk goed gemotiveerde FC Den Haag stelde daar een dosis vechtlust tegenover, die echter door de leidsman nauwelijks werd ge tolereerd. Nadat Edwin Purvis in de eerste helft al een gele kaart te zien had gekregen voor een overtreding op zijn vaste opponent Frank Berg huis, belandden in de tweede helft ook 'Anton Vriesde en Marco Gentile in de admini stratie van de arbiter. Vooral in het laatste geval wekte Zaandammer Reygwart be vreemding. De Haagse vededi- ger werkte Volendammer Guyt precies voor het tribune vak met Haagse fans onzacht zinnig tegen de grond, maar met FC Den Haag in balbezit liet Reygwart gewoon doorspe- het eerstvolgende ut later bij oponthoud presenteerde hij Gentile geel; waarmee het besluit om Vo iendam voor de betreffende overtreding geen vrije trap toe te kennen wel érg merkwaar dig overkwam. Rood Dat gold in iets mindere mate ook voor de rode kaart waar mee middenvelder Marcel Valk veertien minuten voor het einde voor een overtreding op Alex Pastoor wel erg zwaar werd bestraft. Valk schopte in derdaad onfatsoenlijk naar de ledematen van zijn opponent, maar reglementair gezien kwam de drie minuten eerder door Volendammer Binken begane overtreding (neerhalen van de doorgebroken Valk...) er veel meer voor in aanmer king: „De kaarten waren een smet op de wedstrijd", meende ook Co Adriaanse. Hij constateerde dat zijn ploeg goed op de been was gebleven en zwaaide daarmee met name (verder bestaande uit Purvis, Gentile en Edmund Vriesde) geposteerd, waardoor Cor Lems vanaf zijn vertrouwde centrale positie in het midden rif kon opereren. Hij kreeg daar assistentie van Anton Vriesde en Emiel van Eijkeren en de aanvallend ingestelde Marcel Valk. Voorin zetten Sehellevis en Remco Torken de toon voor FC Den Haag, maar vooral de laatste kon (weer) weinig potten breken. Hij werd een kwartier voor het einde dan ook vervangen tweede helft t winning mogelijk leek, werd Harry van der Laan ditmaal door Adriaanse zelfs niet uit genodigd de bank te verlaten om te gaan warmlopen... DEN HAAG AC Milan speelde in de thuiswedstrijd tegen Inter voor 80.000 toe schouwers een voortreffelijke eerste helft. Ruud Gullit was ongrijpbaar voor Brehme en Van Basten een voortdurend gevaar. In de negentiende mi nuut bracht hij AC aan de lei ding (0-1). Even later raakte een bal Gullit de kruising. De achtste competitietreffer van Marco van Basten bracht hem alleen aan de leiding op de Ita liaanse topscorerslijst. Na de hervatting veranderde het spelbeeld nauwelijks. AC Milan viel aan, Inter counter de. Eén van de uitvallen werd AC fataal toen Klinsmann in de 55ste minuut gelijk maakte (1-1). In het spijkerharde duel kreeg Baresi rood, tien ande ren zagen geel. Met tien tegen elf kwam AC niettemin zelden in gevaar. Gullit was na een een-twee met Van Basten zelfs dicht bij de winnende treffer. Hij schoof de bal echter voor langs. De puntendeling van de Mila nese stadsgenoten bracht Ju- ventus door de zwaarbevoch ten zege van 2-1 op AS Roma tot op één punt van koploper Na het vijfde gelijke spel, 0-0 tegen het Standard Luik van Arie Haan, wordt de club van Aad de Mos op de huid geze ten door drie achtervolgers. Het trio KV Mechelen, Club Brugge en Standard heeft één punt achterstand. Op een hobbelig en moeilijk bespeelbaar veld verspeelde Anderlecht in de topper tegen Standard een punt. Het duel was hard. Arbiter Pireaux trok vijf keer geel, onder an dere voor Graeme Rutjes. Standard groef zich in rond het eigen strafschopgebied en gaf weinig kansen weg. Ook het inbrengen van Bosman en Verheyen door De Mos bracht Anderlecht niet de overwin ning. Voor Standard lieten Van Rooy en Wilmots kansen onbenut. Club Brugge had bij winst ge lijk kunnen komen met An derlecht, maar kwam tegen hekkesluiter Charleroi in een gezapig duel niet verder dan 1-1. Brugge miste topscorer Foeke Booy. De Nederlander is langdurig geblesseerd. KV Mechelen won met 3-0 bij Lierse. René Eykelkamp maakte 1-0 en 2-0 en stond aan de basis van de 3-0 door de ab solute uitblinker Severeyns. Spanje België Anderlecht behield de leiding in de Belgische eerste divisie. FC Barcelona leed zaterdaga vond in de Spaanse competitie een dubbel verlies. De lands kampioen verspeelde een punt bij de bescheiden middenmo ter Albacete (1-1) en verloor Ronald Koeman, die in de slot minuut van de eerste helft uit het veld werd gestuurd na een charge tegen Olieta. Op dat moment stond het al 1-1. Stoichkov maakte voor Barce lona gelijk nadat Catali de thuisclub op voorsprong had gezet. Door de remise werd de ach terstand op koploper Real Ma drid vergroot tot acht punten. Real maakte zondagavond in Barcelona bij Espanol namelijk geen fout: 1-5. Valencia, de club van Guus Hiddink, ver sloeg Tenerife met 1-0. Duitsland Bayern München heeft de tweede competitiehelft in de Bundesliga ingezet met een nederlaag (3-4) tegen Werder Bremen. Het was het eerste verlies van het Beierse milj nenbedrijf onder Franz kenbauer, Karl-Heinz Rum- menigge en Jan Wouters. De twaalfvoudige landskampioen zakte naar de twaalfde op de ranglijst. Aan de kop kropen de clubs dichter bij elkaar. Herfstkam- pioen Eintracht Frankfurt gaf op eigen veld een punt weg aan Fortuna Dtlsseldorf (1-1) en werd achterhaald door Bo- russia Dortmund, 1-0 vrijdaga vond tegen Karlsruher SC, en VfB Stuttgart, 2-0 tegen MSV Duisburg. Landskampioen Kaiserslautern, 4-1 tegen Dy namo Dresden, volgt op één punt. Leeds is op de achttiende speeldag van de Engelse eerste divisie koploper gebleven door met 1-0 te winnen van Ever- ton. Manchester United hield, met een wedstrijd te goed, de achterstand beperkt tot één punt. De Mancunians zege vierden met 3-1 bij Crystal Pa lace. Liverpool bleef voor de zesde keer achtereen ongesla gen. Oud-Ajacied Jan Mölby stond aan de basis van de zege van 2-1 op Norwich door na drie minuten met een dave rende knal voor 1-0 te zorgen. De Franse landskampioen Olympique Marseille kampt met improduktiteit. Tegen de butant Olympique Lyon kwam men niet verder dan een troosteloze 0-0. Monaco kon de achterstand zodoende verklei nen tot drie punten door Nan cy met 4-1 te verslaan. Heart of Midlothian, lijstaan voerder in de Schotse eredivi sie, heeft op de 21ste speeldag de drie punten voorsprong op Glasgow Rangers bewaard. Hearts verloeg het laag geklas seerde Airdrieonians met 1-0 in een even pover als saai duel. Glasgow Rangers ver sloeg Motherwell na de rust: 2- 0. Aberdeen kwam voor eigen publiek niet verder dan 1-1 te gen Falkirk.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14