SPORT Fransen in extase na blufpoker Noah EK voetbal alleen voor KJNVB positieve zaak 19 GINjI lidócOou/uinl ZATERDAG 30 NOVEMBER 1991 terbruggen oorzitter UCI ERLIJN Hein Verbruggen gisteren in Berlijn gekozen t voorzitter van ae Interna- Wielren Unie (UCI). vijftigjarige Nederlander is opvolger van de in 1990 rerleden Spanjaard Luis ng. „Ik zou ontgoocheld zijn »weest als ik het niet had ge lald, maar ik wist vooraf niet it Omini zich zou terugtrek- n", aldus Verbruggen. j is sinds 1985 voorzitter van Internationale Federatie n Beroepswielrenners 'ICP). Verbruggen werd ge- ozen nadat de Italiaan Agos- ni Omini zijn kandidatuur (afk) (afk) gdiei dat een Nederlander het iderschap van de Internatio- ale Wielren Unie op zich ijgb e UCI accepteerde Zuid- frika weer als lid. De Balti- he staten Estland, Letland Litouwen werden eveneens nieuwe leden ingeschre- n. De wereldwielrenunie ende de wereldkampioen- gappen voor 1994 definitief ie aan Sicilië (Agrigento weg, alermo baan). De WK van 992 (alleen profs) zijn in Va- »ncia en in 1992 in Noorwe- De aanvankelijk aan lexico toegewezen WK voor inioren 1992 werden wegens eschillen met de nationale ond verplaatst naar Grieken- ind. lis opvolger van de naar het JCI-voorzitterschap doorge- choven Hein Verbruggen verd de 63-jarige Duitser Werner Göhner benoemd tot morzitter van de profsectie JCP. Göhner is bekend als lenningmeester van het Duit- e Olympisch Comité. sduinse aat 1 vU en in steld Schaatsers in kwartet op de baan HEERENVEEN Scheidsrechter Folkert Brouwer en de Internationale Schaats Unie (ISU) hebben besloten de 10.000 meter tijdens de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen dit weekeinde geheel „in kwartetten" af te werken. Door vier man tegelijk de baan op te sturen, moet een ellenlange voorstelling in de Thialf-hal worden voorkomen. Het regle ment voor de wereldbeker voorziet in de mo gelijkheid op de lange afstanden vier in plaats van twee schaatsers tegelijk te laten starten. Daardoor kunnen de schaatsers stay- eren, hetgeen als een licht voordeel geldt. Er komt morgeniddag een veertigtal rijders voor de langste baanafstand aan de start. Handbalteam op dwaalspoor HAARLEM Nederland lijkt op weg naar het WK in Oostenrijk op een dwaalspoor te geraken. Gisteravond liepen de handballers van Oranje te gen Polen in sporthal de Melkerij als in een dool hof: 23-29. Een blamage voor 1250 toeschouwers bleef de eerzuchtige en eigenzinnige, wat selectie beleid betreft, bondscoach Guus Cantelberg be spaard. Hoofdzakelijk te danken aan doelman Jac ques Josten, die probeerde te redden wat te red den viel. En dat was weinig, want de nationale handbalploeg behaalde op alle fronten louter dik ke onvoldoendes tegen de goed spelende Polen: defensief, aanvallend, in de passing, opbouwend en als collectief. Volgens het organisatiecomité ar riveert vandaag de nationale handbalploeg van Kuwayt. Gisteren zegden de Kuwayti's toe als vervanger van Estland op te treden. Montali in verband met NeVoBo gebracht APELDOORN Volgens de Italiaan se sportkrant Gazetto dello Sport is de Italiaanse volleybalcoach Gianpaulo Montali door de NeVoBo benaderd om als opvolger van Harry Brokking de nationale mannenploeg onder z'n hoe de te nemen. Montali is nu nog trai ner/coach van de topploeg Sisley- /Treviso. Montali heeft reeds een oriënterend gesprek gehad met de Ne derlandse topspeler Ron Zwerver. De inhoud van dat gesprek zou echter ook van andere aard kunnen zijn ge weest, omdat Zwerver namelijk hoog op het verlanglijstje van Treviso staat. Schapers bezig aan derde jeugd BOSSONNENS Michiel Schapers is gisteren doorgedrongen tot de halve finales van het met bijna 200.000 gulden gedoteerde Challenger-tennistoernooi in de Zwitserse plaats Bossonnens. De lange Nederlander, die aan zijn derde jeugd bezig is en onlangs opnieuw een geslaagde rentree maakte in de top-100, won in de kwartfinales met 7-6 6-4 van de Italiaan Pescosolido, die op de wereldranglijst vijftien plaatsen hoger staat. In de voorlaatste ronde treedt Schapers vandaag aan tegen Christo van Rensburg. De Zuidafrikaan vindt hij ook in de hal ve eindstrijd van het dubbelspel, met de Tsjechoslo waak Vacek. tegenover zich. Van Rensburg vormt een koppel met de Neder lander Sander Groen, die in de tweede ronde van het enkelspel verloor van de Duitser Patrick Baur. Menno Oosting en zijn Oostenrijkse partner Alex Antonitsch drongen al door tot de finale van het dubbelspel door met 6-4 6- 4 te winnen van het Nederland-Kroatische tweetal Winnink- /Hirszon. Van der Velde in finaleronde ELBOURNE Moeizaam eeft Chris van der Velde de mdfase van de Open Austra- ische goldtitelstrijd gehaald. 9p de „Old Lady Course" van e Royal Melbourne liet de Jederlander het op de tweede lag bijna afweten. Van der. l'elde kwam na zijn verras sende score van de eerste dag 70-twee onder par) gisteren liet verder dan een ronde van 12 slagen. Van der Velde dui- elde naar de middenmoot, laar hij verzekerde zich wel an een start tijdens de finale- onde. Na twee dagen gaan de .weed Mats Lanner en de imerikaan Hank Barron aan Ie leiding met vier onder par. Van der Velde staat op plus icht. Onderscheiding voor Papin LONDEN Het Engelse blad World Soccer Magazine heeft Jean-Pierre Papin uitgeroepen lot voetballer van het jaar. Coach van het jaar werd zijn landgenoot Michel Platini. Badmintonploeg wil naar Spelen NIEUWEGEIN Bonds- coach Martijn van Doore- malen gaat volgende week dinsdag bij chef de mission André Bolhuis een uitzending van een badmintonploeg naar de Olympische Spelen in Barcelona bepleiten. Aanleiding hiertoe zijn de goe de prestaties de laatste weken van de nationale top in inter nationale wedstrijden. Zo is het vrouwendubbel Eline Coe- ne/Erica van den Heuvel op de wereldranglijst gestegen naar de zesde plaats. In het en kelspel steeg Eline Coene door haar finaleplaats in het Dutch Open en haar kwartfinales in Aziatische toernooien van de 26ste naar de 18e positie. „Ge ladderd" staat zij zelfs 15e. IDe badmintonbond heeft uit gerekend dat, volgens de nor men van het NOC, een ploeg van vijf recht heeft op selectie ivoor de Barcelona: Eline Coe ne (enkel- 18e op wereldrang lijst en dubbelspel 6e), Astrid van der Knaap (enkelspel 29ste), Erica van den Heuvel (dubbelspel 6e), Chris Bruil (enkelspel 36ste) en Jeroen van Dijk (43ste). Het Neder lands Olympisch Comité heeft lot op heden geen enkele bad- mintonster (ner) genomineerd. (Wel werden enkele nationale toppers potentieel kandidaat. LYON Op Roland Gar ros kan Henri Leconte al jaren geen kwaad doen. Hij wordt op het gravel in het Bois de Boulognes verafgood. Sinds gisteren ligt Lyon ook aan zijn voeten. De tennisclown hield Frankrijk in de fina le van de Davis Cup in de wedstrijd door een afgete kende overwinning op Pete Sampras, 6-4 7-5 6-4. Daarvoor had Agassi de Franse hoop Forget afge bluft, 6-7 6-2 6-1 6-2. Als Henri Leconte ooit zijn memoires op de markt brengt, zal het boek ongetwijfeld 'de tragiek van een tennisclown' heten. De Fransman onder ging in juli voor de derde keer in zijn loopbaan een hernia operatie, deed daarna conditie op bij Olympique Marseille, zakte op de wereldranglijst naar nummer 159, maar werd door Yannick Noah toch ver kozen boven Delaitre (41) en Boetsch (54). „We hebben gepokerd en ge wonnen", grijnsde Noah na de overwinning van Leconte. „Althans voor vandaag. Ik gaf Henri de voorkeur op basis van zijn ervaring en zijn in stelling. Hij kan in grote wed strijden pieken". Leconte was er al bij in 1982, de laatste Da- vis Cup finale van Frankrijk. In Grenoble werd toen op een indoor-gravelbaan met 4-1 verloren van de Verenigde Staten met Connors en McEn roe. Noah scoorde het enige punt, in de afsluitende wed strijd tegen invaller Gene Mayer. Saga Africa In het Palais des Sports van Lyon schalde 'Saga Africa', de single van Noah's debuut al bum 'Black and What', door de zaal. Yann's Band, zoals de Franse Davis Cup ploeg in Frankrijk wordt genoemd, was gered door Leconte, de man die ooit door Ion Tiriac het grootste talent ter wereld werd genoemd. Maar hij werd door de Roemeense manager van Boris Becker ontslagen omdat hij te weinig zelfdiscipline be zat, te vaak in nachtclubs ver zeild raakte en te diep in het wijnglas keek. Leconte moest het verlies van Forget compenseren. De kop man was tegen Agassi alleen de 77 minuten durende eerste set (7-6) op dreef. In de tiebre ak sloeg hij op het vijfde set- punt toe (9-7). De 8300 luid ruchtige toeschouwers in de uitverkochte hal werden daar na muisstil. Agassi, gekleed in de bonte outfit die hij tijdens de US Open introduceerde, gaf Forget tennisles. Akelig precies „Ik had me voorgenomen zo veel mogelijk de aanval te zoe ken", gaf Forget aan. „Maar Agassi hield me op de achter lijn. Zijn slagen waren akelig precies. Ik kreeg geen kans naar het net te komen. En als ik het deed, werd ik genade loos gepasseerd". De Las Ve- gas-kid speelde inderdaad for midabel. Hij gaf nog vijf games uit handen, 6-2 6-1 6-2, en bracht de Verenigde Staten op voorsprong (1-0). „Forget was de te kloppen man", zei Agassi na zijn over winning. „Als Frankrijk een kans wil hebben, moet hij bei de enkelspelen winnen". De nummer tien van de wereld hield nauwelijks rekening met de mogelijkheid van een stunt van Leconte tegen Sampras. Tenslotte miste Leconte wed strijdritme en had Sampras vorige week nog de Masters, het officieuze wereldkampi oenschap, op zijn naam ge bracht. Sampras evenwel debuteerde in Lyon. En dat maakte een wereld van verschil. De speler uit Californië, kortgeleden verhuisd naar Florida, was nerveus. Bloednerveus. Hij be gon met een dubbele fout, kreeg het hysterische publiek over zich heen en liep tegen een Leconte in zijn beste da gen op. De 28-jarige speler uit Lillers, die om fiscale redenen in Geneve woont, kon alles. Bezat op het snelle taraflex van Lyon weer eens de snelste handen in de tenniswereld en V Henri Lecon te kraait het uit van plezier na weer een punt tegen Pete Sam pras in de fi nale van de Davis Cup. FOTO: AP strooide met toverballen. „Dit is de mooiste dag van mijn le ven", huilde de winnaar. „De mooiste overwinning in mijn loopbaan". Noah zag in de winst van Le- in het dubbel". Leconte wordt conté aanleiding zijn dubbel vervanger van Boetsch, die van vandaag te wijzigen. „Le- aanvankelijk aan Forget was conté is de man in vorm", gaf gekoppeld. De Amerikanen hij aan. „Hij speelt met Forget komen met Flach/Seguso. DEN HAAG Het uit eindelijke antwoord van de KNVB aan de UEFA om de eindronde van het toernooi om de Europese landentitel in 1996 te wil len organiseren roept nog al wat vragen op. De be langrijkste is 'Wat moet een klein landje nu met zo'n groot evenement?' Promotie voor het voetbal, riep de ijveraar voor deze exercitie Jo van Marle, voor zitter van de voetbalbond en penningmeester van de UEFA. In die laatste hoedanigheid zal de Zwollenaar over meer dan voldoende inzicht beschikken in het financiële rellen en zei len in het kader van zo'n eve nement. De KNVB zal daar zelf best een slordig miljoentje aan overhouden. In zijn hardnekkige en dan uiteindelijk in eigen land in elk geval geslaagde missie 'EK '96 in Nederland' lijkt Van Marle een aantal zaken wel wat erg rooskleurig te be schouwen. Waarvan het ele ment veiligheid niet de minst belangrijke is. Een aantal jaren geleden stel de Nederland zich ook kandi daat voor een groot sporteve- nemt, de Olympische Spelen van 1992. Het aanvankelijk Amsterdamse initiatief werd aanvankelijk niet zo érg breed gedragen, maar uiteindelijk zette heel zakendoend, sport- minnend en politiek Neder land zich achter de pogingen van burgemeester Ed van Thijn. Waarna tenslotte een vele miljoenen kostende pro motiecampagne vruchteloos Zo ging het buiten de stadions toe tijdens het WK voetbal vorig jaar in Italië. Beeld van Engelse supporters in Cagliari. FOTO: EPA bleek, omdat de Spanjaard An tonio Samaranch een voorkeur had voor Barcelona. Eenvoudiger Bij voetbal-evenementen lig gen de zaken wat eenvoudiger, omdat niet een aan eventuele beïnvloeding blootstaand (At lanta - Spelen '96) college van grijze dames en heren over de kandidatuur moet beslissen. De ook al tegen gigantische kosten samengestelde 'bid- books' alsmede maquettes en dergelijke behoeven niet te worden samengesteld. Immers, vier of vijf stadions van een zekere capaciteit zijn meer dan voldoende. Als ook de infra structuur een beetje in orde is, komt het al gauw in orde met zo'n toewijzing; vooropgesteld dat de andere kandidaten niet over betere 'papieren' beschik ken. Het feit dat Van Marle als UEFA-penningmeester wel héél dicht bij het vuur zit is natuurlijk een onmiskenbaar voordeel. Nederland beschikt over meer voordelen. De twee andere kandidaten, Engeland en Spanje, beschikken weliswaar over een rijkere voetbalcul tuur én voldoende stadions van nu al voldoende capaciteit. Maar tégen beide landen pleit het feit dat ze al eerder als gastheer hebben mogen optre den voor een groot toernooi. Engeland organiseerde in 1966 het toernooi om de wereldtitel, Spanje deed datzelfde in 1982. Dat dit geen waterdichte argu menten 'tegen' zijn bewees Duitsland. Daar werd in 1974 een WK en in 1988 een EK ge houden. Nog niets Voor Nederland pleit voorals nog niets. Op dit moment is er maar één stadion dat de toets der kritiek kan doorstaan, de Kuip in Rotterdam. De andere door Van Marle genoemde ac commodatie, het PSV-stadion, is eigenlijk te klein (27.000 toe schouwers) en dat geldt ook voor het aangeduide Zuider park, dat dan ook nog eerst ge moderniseerd moet zijn. Het geen onder de weinig zekere omstandigheden in Den Haag, waar de bouwers overigens al wel groen licht hebben gekre gen van B&W en gemeente raad, 'ook nog wel eens een utopie zou kunnen blijken te De geplande stadions in Am sterdam en Arnhem zijn voor alsnog het stadium van lucht kasteel nog niet gepasseerd. Als onder UEFA-druk vaart wordt gezet achter een opera tie, die dezelfde kenmerken zou kunnen gaan vertonen als die vlak voor het WK van vo rig jaar in Italië kan dat overi gens best lukken. Daar waren verscheidene stadions ook kort vóór het evenement nog niet klaar, maar bij het begin van het toernooi kon overal wor den gespeeld; ook in de spik splinternieuwe stadions. Maar waar het in Italië al de vraag was of de nieuwe onder komens ook na het prestigieu ze sportgebeuren voor de er dan gebruik van makende be spelers de investeringen ver antwoord maakten is dat voor ons land helemaal de vraag. Ajax trekt alleen bij echte top pers een vol huis, speelt zijn reguliere thuisbeurten ook vaak voor niet meer dan 10 12 duizend kijkers. Hetgeen ook voor Vitesse geldt, dat het kostbare AKZO-drome zou moeten gaan bespelen. Juist het argument na een groot schalig evenement over tal van onnutte, kostbare accom modaties te beschikken was in de olympische race voor Am sterdam ooit voor tegenstan ders zwaarwegend. Opposanten kunnen trouwens méér redenen aanvoeren om zich af te zetten tegen óók zo'n voetbaltoernooi om de Europe se landentitel. Nederland is te klein om een geografische scheiding aan te brengen tus sen rivaliserende supporters- groepen. Elke deelnemende ploeg komt slechts één keer in de zo veel dagen in actie en meegereisde supporters zullen zich tussentijds toch willen (moeten) vermaken. Wat bot singen tussen Engelse, Duitse en Nederlandse hooligans in de toeristische oorden voor ons land kunnen betekenen be hoeft niet zo gek veel voorstel lingsvermogen. Het positieve effect van een bestedingspa troon van vele duizenden ex tra 'toeristen' gedurende een kleine drie weken in Neder land zou wel eens heel gauw kunnen worden weggestreept tegen kosten van politie-bewa- king en -begeleiding alsmede om de veroorzaakte schade te dekken. Burgemeesters in den lande zullen zich nu al achter de oren krabben over vandalis- me-gevaar, dat tijdens het re cente EK in Duitsland en WK in Italië ietwat 'ondersneeuw de' dank zij een voortreffelijke regie van vooral hoge televi sie-bazen en voetbalbonzen. Buiten de stadions kwam het echter zowel in 1988 als vorig jaar tot talrijke botsingen, met nogal wat persoonlijke en ma teriële schade. Voldoende om iedere volgende potentiële ge gadigde toch door twijfel te doen bevangen. Zoals in Oos tenrijk, ook een klein land, waar men zo verstandig was om maar van de 'eer' af te zien. De toekomst zal aanto nen wie gelijk heeft gehad. SPORT OP TV Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport. BRT 1, 22.30 uur: Sport op Zaterdag. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand met boksen, boksen, UEFA-cupvoetbal. paardekoersen, finalepartijen snoo ker. rugby, Regal Trophy en Engels voetbal. 23.20 uur Snooker. Duitsland 1, 12.40 uur Sportschau met WK-damesvoetbal .18.00 uur Sportschau. Duitsland 2, 22.05 uur: Das aktuelle Sport Studio. Duitsland 3, 15.00 uur: Sport 3 extra. Superchannel, 14.00 uur Sport. 23.00 uur: Hang Loose. Sportnet, 07.30 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 2. 12.00 uur Voetbal plus. Nederland 3, 16.00 uur Studio Sport met de World Cup schaatsen uit Heerenveen en de tennisfinale Davis- cup tussen Frankrijk en de VS, 18.45 uur: Studio Sport. RTL 4, 16.45 uur: Match met natio naal en internationaal bastketball, ij- hockey en marathonschaatsen, 19.50 uur: Match Voetbal met Inter-AC Mi lan. Bacete-Barcelona, Arsenal-Tot tenham Hotspur. BRT 1, 12.45 uur: Sportmiddag, 19.45 uur: Sportweekend. BBC 1, 16.00 uur Finales snooker vanuit Preston, 21.05: Snooker, 23.05: Snooker. BBC 2, 18.05: Rugby special. Duitsland 1, 15.05 uur: Sportschau extra met finale Daviscup tussen Frankrijk en de VS. 18.10 uur Sport schau, 19.50 uur Sportschau Tele- gramm. Duitsland 2, 16.05 uur: Sport extra met WK formatiedansen voor ama teurs. 17.25 uur: Sportreportage. Superchannel, 16.30 uur Hang Loo- MORGEN Nederland 1, 18.27 uur: Sport op 1 met Nederlandse kampioenschappen veldrijden voor de jeugd, de Neder landse Sprintkernploeg, aerobics, de coca-cola copmpetitieen het doelpunt Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal BRT 2, 23.10 uur: Sport extra met het ECC-tennistoernooi in Antwerpen. Sportnet, 8.00 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur Sport. BETAALD VOETBAL VANDAAG Eredivisie De Graafschap-VW Eerste Divisie NEC-NAC FC Wageninigen-RBC Haarlem-VCV Zeeland SC Heracles-Telstar SC Heerenveen-GA Eagles Veendam-Eindhoven Helmond Sport-TOP BW Den Bosch-Emmen MORGEN Eerste divisie AZ-Cambuur Eredivisie FC Volendam-FC Den Haag FC Groningen-FC Utrecht KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (morgen, aanvang 13.30 uur) luiden: 2e koers: 1 Eland Morgan. 2. Elu De Lucia, 3. Ella Signal (8-6-3). 3e koers: 1 Mark Seven, 2. Gala Elle Boko. 3. Gijbert R (3-4-11). 4e koers: 1 Condor Guapa, 2. Eshel Groenhof, 3. Edison R (2-5-4). 5e koers: 1 Voyager Lobell, 2. Fancy Ricardo, 3. Elisa Victrix (6-10-7). 6e koers: 1 Defoe Hanover, 2. Betsie B, 3. Cassanova Boy (4-13-11). 7e koers: 1. Another Starlet, 2. Keys tone Lakota, 3. Excellent Champ (5- 8-6). 8e koers: 1 Yellowa, 2. Alfa Nora, 3. Zorro Hollyrood (3-2-7). 9e koers: 1 Daniel Hanover, 2 Deter Morgan, 3. Flying Bonni (8-7-3). 10e koers: 1. Emir Volann, 2. Esme ralda K, 3. Foxie Burgerqueen (3-4- 1) SPORTWERELD Tennis Een jeugdig Neder land is het tennistoernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams in Nantes goed begonnen. Stephanie Rot tier, Miriam Oremans en Mo nique Kiene wonnen met 2-1 van Frankrijk. SPORTUITSLAGEN erkader 47/2 carambolea- i) r. Ottenhot (Oostzaan)-Van Logten (Rotterdam)-Bergsma (Losser) 2-1 (1-75/2 75-1/1 75-0/1). Tilleman (Dronten)-Van de Berg (Soest) 2-0 (75-52/5 75-1/2). Van Beek (Amersfoort}-Van de Boogaard (Belteld) 2-1 (28-75/5 75-23/3 75-34/6). Ter Braak (Bor- ne)-Landman (Leusden) 2-1 (67-75/4 75-0/2 75-64/8). Adrichem (Heemskerk)-Koomen (Wervershoof) 2-0 (75-23/4 75-3/2). DAMMEN WK-tweekamp Talln Se partij: V='"°"= .o....... (SovFTsjislov <Sov)0-2; P'«'JL.T?ÏÏ^Spli«i3o, dag 1. Lanner (Zwe) 140 (67-73). Barron (VSt) 140 (72-68). 3. Spence (Eng) 142 (70-72), Ri chardson (Eng) 142 (72-70). Davis (Aus) 142 (72-70), 6. Ogll (Aus) 143 (71-72). 7. Parry (Wal) 144 (74-70). Rinker (VSt) 144 (67-77), 9 Wagner (Aus) 146 (72-74), Clifford (Aus) 146 (71-75), 59. Van der Velde (Ned) 152 (70-82) HANDBAL Haarlemse Handbalweek, 3« dag Denemarken-Belgié 18-18 (9-10); Neder land-Polen (9-13) 23-29. Scheidsrechters: Elbrend/Jensen (Den). PAARDESPORT Draverijen en rennen Schaasberg 1e koere, 2100 m: 1 Flower Express (H. Grilt) 2.56.7-1.24,1, 2 Mr Promotion, 3. Ejakline Niet gestart: Viking Cabaney. Toto: winnend 1,70, plaats 1,20 1,10, koppel 1,80, trio 10.70. winnend 1,70, plaats 1,00 Cain) 2.32,9. 2 Sea Shark, 3 Blakey Delta. Niet gestart- Follow the Moon, Celtic Mo narch. Mings Way Toto. winnend 3,00, kop pel 27,00, trio 130,60. 4e koera, 1609 m. 1 First Kombo (A. van Houwellngen) 2.10,7, 2 Christina d'Axel, 3. Eve Bay Bonnet. Toto: winnend 1,50, plaats 1,10 1,10 1,70, koppel 2,90, trio 35,20. 5e koera, 1609 m 1 Sizzling Java (J. Tu- now) 2.07.4-1.19.2. 2. Heather Sara, 3 Commercie Toto winnend 1,40, plaats 1,60 2.00. koppel 11.30, trio 80,30 6e koera, 2000 m: 1 Kentuckey (L Verhaak) 2 09,4. 2 Sulamit, 3 Great Gunner. Niet ge start: Miad, Blue Fire Lady, Saroy, Time tor Roses. Toto: winnend 13,30, plaats 5,00 4.10 12,00, koppel 81,00, trio 2363.00 7e koera, 2100 m 1 Flamingo Majo (J. Jon gen) 2 51.6-1.21.7, 2 Favoriete Nora, 3. Dia na B Niet gestart Dick's Delight. Fabienne Oxford, Extra D, Farah Kievietshot. Toto winnend 7,40, plaats 2,00 1,80 6,30, koppel 21,00. trio 1212.30 8e koere. 2100 m: 1 Florida Sunshine (W. Veils) 2.48,4-1.20,2, 2. Balkan Victory, 3. Adelena Lobell. Toto: winnend 1,10, plaats 1,50 3.40, koppel 6,00, trio 11.90. 9e koera, 2100 m: 1 Abbado R (L. Reuten) 2 45.8-1 19.0. 2. Hotshot Lobell. 3. Bobby Buitenzorg. Toto: winnend 4,00, plaats 2,50 3.10. koppel 71,70, trio 392,00. 10e koera, 2100 m 1 Dean Boszorg (W. Ve- lis) 2.46.3-1.19.2. 2 Family Sunshine, 3. Edi- no Toto: winnend 1.60, plaats 1,30 1,90, koppel 3,30, trio 14,20. Omzet totalisator: 76.567.00. TAFELTENNIS Open Zweedae kampioenacheppen Landenwedatrijden. halve finales, mannen: Zweden l-Zuld-Korea 3-0, Zweden ll-Neder- Lindh-Keen 21-17 20-22 19-21, Vori Scheele-Helster 15-21 21-18 21-13, Lindh- Haldan 21-15 14-21 21-16 Vrouwen. Chlna- Zweden 3-1. Zuid-Korea-Japan 3-0. Reuzealalom mannen, wereldbeker 1 Accola (Zwi) 2.17.23 (1.07,98+1 09.25). 2. Tomba (Ita) 2.18,18 (1.09,11 1.09,07). 3. Nyberg (Zwe) 2.18,86 (1.09,74 1.09.12). 4 KSlin (Zwi) 2.18,93, 5. Locher (Zwi) 2.19,26, 6 Spampatti (Ita) 2.19,40, 7. Furuseth (Noo) 2 19.50. 8 Pieren (Zwi) 2.19,52, 9 Piccard (Fra) 2.19.58, 10. Mader (Oos) 2 19,70 Stand wereldbeker, ellround (na 3 wed strijden): 1. Tomba 280 punten. 2. Accola 260, 3. Spampatti 107. 4 Furuseth 95, 5 Pieren 92, 6. Piccard 77. Stand wereldbeker, reuzeslalom (na 2 wed strijden): 1 Tomba en Accola 180. 3 Spam patti 107. 4 Pieren 83. 5 Wallner (Zwe) 79. Finale Davis Cup in Lyon Tussenstand: Frankri|k-Verenlgde Staten 1- 1 Forget-Agassi 7-6 2-6 1-6 2-6; Leconte- Sampras 6-4, 7-5, 6-4. Mannen Bossonnens (Zwi) Enkelepel, kwertttnale: Schapers (Ned>- Pescosolido (Ita) 7-6 6-4 Dubbelspel, halve finale: Oosting/Antonitsch (Ned/Oos)-Wln- nink/Hirszon (Ned/Joe) 6-4 6-4. Toeschouwers 1250 Geel Hansman (Zwolle). Oosterlee (Excelsior). Duitse competitie Wattenscheid 09-Stuttgarter Kickers 4-1, Borussia Dorlmund-Karlsruher SC 1-0. Bo- ónchengladbach-Leverkusen 2-2. antes-Rennes 1-0 VOLLEYBAL Wereldbeker mannen Tokyo Eindronde: Verenigde Staten-Zuld-Korea 3- 1 (15-5 8-15 15-7 15-5). Sov|etunie-Brazilie 3-1 (13-15 15-13 15-4 15-5), Cuba-Japan 3- 0 (15-6 15-4 15-4) Stand: 1 Cuba 3-6, 2 Verenigde Stalen 3-6, 3 Sovietunie 3-4. 4 Brazilië 3-2. 5 Zuld-Korea 3-0. 6 Japan 3-0 Plaats zeven t/m twaalf Duitsland-Chlli 3-0 (15-12 15-5 15-11), Algenie-Mexico 3-2 (15- 10 9-15 5-15 15-3 15-11), Tunesie-lran 3-1 (15-9 15-7 14-16 15-7). WIELRENNEN Martlnello/BIncoletto (Ita) 160. 4 Risi/Bet- schart (Zwi) 130, 5 Doyle/Tournè (GBr/Bel) 45; op twee ronden 6 Biondi/Duclos-Las- Rotterdam-Tilburg 9-7 (5-1 3-4 1-2); Utrecht-Geleen 3-5 (2-2 0-1 1-2), Niimegon- Heerenveen 4-8(2-4 1-2 1-2). Stand: Tilburg 15-20; Rotterdam 15-19 Geleen 15-18, Utrecht 15-16; Heerenveen 15-10; Ni|megen Volendam 3-3, Rex Volendam-Schagen 6-2. Den Helder-Voorschoten 4-1. 't Hoornsche Veerhuys-Süva Boys 3-1.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19