Biziuk nog niet rijp voor het grote werk SPORT elgië aarschuwt ran je KNVB verkoopt voor EK geen loze kreten OP DE SPORTMARKT 3,Ons merk voert traks boventoon" tSouAtmt VRIJDAG 29 NOVEMBER 1991 ^•èuaanse bokser ;evecht overleden De bokssport heeft opnieuw lode geëist. Jose Malca uit Peru 'gisteren in een ziekenhuis in Ilo, i'n 900 kilometer van de hoofdstad ligt. De 18-jarige bantamgewicht na een verloren gevecht over drie •n bij de nationale amateur-boks- lioenschappen vanaf maandag ir jen. Volgens de behandelende esheren had Malca bij het gevecht hoofdblessures opgelopen. Een isie om de doodsoorzaak vast te moet nog worden verricht. En- dagen geleden bezweek de Zuida- anse vlieggewicht Clive Skwebu le gevolgen van een k.o. na negen i in coma te hebben gelegen. In jeval bleven twee hersen-operaties :r succes. Torquay heeft drankprobleem TORQUAY Voorzitter Mike Bateson van de Engelse derde di- visiéclub Torquay United heeft spelers, die te veel bier drinken, de oorlog verklaard. Bateson ont stak gisteren in grote woede toen hem ter ore kwam dat een deel van de spelers per avond tot vijf tien pints (8,5 liter) bier tot zich nam. Torquay United is voorlaat ste op de ranglijst van de derde divisie. Bateson zei, dat hij dozij nen brieven had gekregen van supporters, die melding maakten van het overmatige alcoholge bruik van sommige spelers, ook in de zogenoemde 'droge' periode van 48 uur voor het spelen van een wedstrijd. Scheur in zwembroek kost goud MANILA Een scheur in een zwembroek heeft de ploeg van de Fi- lipijnen en gouden medaille gekost op de zestiende Spelen van Zuid-Oost Azië, die in Manila worden gehou den. Voor de start van de 4x100 me ter wisselslag ontdekte Leo Najera van de ploeg van de Filipijnen een scheur van bijna acht centimeter aan de achterkant van zijn zwembroek. Nadat hij in de kleedcabines een an dere broek had aangetrokken kon de start voor de race, zij het met enig oponthoud, alsnog gegeven worden. De Filipijnen won, maar raakte het goud kwijt aan Indonesië omdat Sin gapore, dat als derde aantikte, een protest tegen de vertraging van de start zag toegewezen. Onrust bij FC Den Haag DEN HAAG Er bestaat in het Zuiderpark nogal wat onrust op zowel spelers- als bestuursniveau. Harry van der Laan is op z'n zachtst gezegd ver bolgen over de handelwijze van zijn trainer Co Adriaanse bij FC Den Haag. In bestuurskringen werd vooralsnog door alle partijen ontkend dat er een vrijage zou zijn met oud-eigenaar van SVV, John van Dijk. Van der Laan vermoedt dat Adri aanse hem afgelopen woensdag met opzet „voor jo ker heeft laten warmlopen" tot het eindsignaal. Het bestuur van FC Den Haag beschouwt de uit wedstrijd van aanstaande zondag tegen Volendam als van doorslaggevend belang in de discussie over het aanblijven van Adriaanse. De trainer zelf heeft gisteren gemeld dat hij er vanuit gaat „tot juni '92 in dienst te zijn". Gisteren bestond er in het Zui derpark-stadion onduidelijkheid over een bericht betreffende eventuele contacten tussen FC Den Judoploeg voor Japan NIEUWEGEIN De Ne- derlandse afvaardiging voor het judotoernooi om de Matsutaro-Shoriki Cup, dat op 11 en 12 januari in Tokyo wordt gehouden, bestaat uit vijf man. Guno Pocorni (tot 60 kg), Antho- nie Wurth (tot 78 kg), Ben Spijkers (tot 86 kg), Theo Meijer (tot 95 kg) en Den nis Raven (open klasse) maken de reis onder lei ding van coach Willem Visser. Na het toernooi heeft de equipe nog een trainingsstage aan de To- kai-universiteit, die tot en met 17 januari duurt. Tafeltennissers in halve finales SUNDSVALL Onder aanvoering van Paul Haldan hebben de Nederlandse tafeltennismannen zich bij de Open Zweedse kam pioenschappen in Sundsvall een doortocht gebaand naar de hal ve finales. Een ongedacht sterke prestatie, temeer daar de bezet ting in Zweden die van een klein wereldkampioenschap was. Nederland won driemaal achtereen met 3-1: van Nigeria, Tsjechoslowakije en Engeland. Haldan bleef daarbij ongeslagen. In de halve finales komen de Nederlandse mannen uit tegen de Het duo Vriesekoop/Hooman reikte tot de kwartfinales. Na overwinningen met 3-0 op Italië en Engeland ging de wedstrijd tegen Zuid-Korea met 1-3 verloren. Mirjam Hooman-Kloppen- burg vervolgde haar comeback na langdurig met een polsblessu re te hebben gesukkeld met een zege op de nummer viif van de wereld Hyun Jung Hwa: 21-19 18-21 21-19. In het dubbel tegen dezelfde Hyun en Hong Sha Ok stonden Vriesekoop en Hooman in de derde game met 19-17 voor. Zij verloren echter alsnog: 14- 21 22-20 19-21. Vriesekoop, die haar beide enkelspelen verloor kwam ook in het individuele toernooi in actie. Ze versloeg de Zweedse Marie Svendsson in drie games. 1RLEM De tijd dat de rechtstreeks vanuit het n een interland begon- is verleden tijd. De voor- iding van de Belgische "lallers is echter nog lang an het niveau waarop de erlanders zich kunnen oreren op een WK-toer- Daartoe ontbreekt het de lerburen aan de nodige fa tten en financiën. in op de tweede dag van [aarlemse Handbalweek evenwel weinig te mer- van dat verschil in aan- en trainingsarbeid. Oranje weliswaar met 23-20, ir speelde geen goede wed- 7° jd, hetgeen door bonds- 315: ch Guus Cantelberg zonder 58 sputteren werd beves- 1251 i48t papier is Nederland zonder 3?s er sterker dan België. De j^eg heeft meer kwaliteit in 35; s, maar slaagt zelden in de it ktijk het onderscheid uit te kken in een hoge score. [in dit jaar zegevierde 50! inje ook al twee keer met "I1 eite. Cantelberg, die vooraf irspelde dat het geen ge- 86 kkelijke partij zou worden, '9 ft ook geen verklaring arom de nationale handbal- eg tegen de Belgen zo moei- uit de voeten komt. et is net alsof de Belgen te- 53; i ons extra gemotiveerd &s len. Alsof ze ons willen af- even en bewijzen dat een J)5 irbereiding zoals wij die ken op het WK in Oosten- 3<i[ niet noodzakelijk is", ht Cantelberg naar een uit- 31 Lang treurde de 51-jarige 2i burger niet over het te- ]j nvallende optreden van zijn mWnschappen. Wel voorspelde dat de ontmoeting tegen de '§en in Oostenrijk volgend maart op de derde dag de kwalificatiestrijd op- euw een zware klus wordt. ASSEN Van het con cert des levens heeft nie mand een program. Woj- ciech Biziuk zeker niet. Vijf jaar geleden waagde hij een noodsprong in het duister. Hij vluchtte uit. zijn geboorteland Polen. Op zoek naar een betere toekomst. Zijn schier ein deloze strijd tegen Hol landse windmolens werd deze week beloond. Of beter: bekroond. Want via de koningin bereikte de aimabele Pool het verlos sende bericht dat hij tot Nederlander is genaturali seerd. Biziuk kon zijn geluk niet op. Vrijwel op hetzelfde moment gleed bij hem een uitnodiging in de bus om Nederland op de sprintnummers te vertegen woordigen bij de Worldcup- wedstrijden in Heerenveen. Een invitatie die de Nederpool te danken heeft aan zijn uit stekende prestaties in het voorseizoen. Medailles van de IJsselcup en selectiewedstrij den van afgelopen weekeinde zijn in zijn woonkamer stille getuigen van Biziuk's opmer kelijke triomftocht. Kwaliteit Kwestie van kwaliteit en in tensiteit van de training meent Biziuk. Jarenlang zijn de sprintkanonnen de onderge schoven kinderen geweest van de schaatsenrijderswereld, maar eindelijk worden ze dooi de KNSB voor vol aangezien. De schaatsbond heeft 25 mille geinvesteerd om in Utrecht, Den Haag en Heerenveen cen trale sprinttrainingen op poten te zetten. Biziuk traint in Heerenveen mee onder leiding van ex-sprinter Lieuwe de Boer. Die gespecialiseerde aan pak werpt vruchten af volgens Biziuk. „Dit had veel eerder moeten gebeuren. Ik trainde in de Drentse selectie altijd onder Henk Veneman. Hij is zelf een marathonrijder geweest. Dat is geen kritiek op Veneman, want hij is goed bezig geweest. Veneman heeft veel opgesto ken door cursussen te volgen en een schaatssymposium te bezoeken maar er gaat natuur lijk niets boven een specifieke sprintselectie onder leiding van een specialist bij uitstek. Lieuwe de Boer pikt dat erg goed op. Zijn trainingsstof is vooral gericht op de 1000 me ter, want op die afstand zak ken Nederlandse sprinters meestal door het ijs. We doen vooral veel duurwerk," meldt Gesodemieter De Assenaar mag het Wilhel mus dan nog niet kennen, maar hij spreekt inmiddels be ter Nederlands dan prins Claus. Biziuk vluchtte op 18- jarige leeftijd Polen uit. „In het begin waren het politieke redenen waarom ik weg wilde. Later kwam daar gesodemie ter met de Poolse schaatsbond bij. Ze hielden me constant een worst voor de neus. Dan werd me beloofd dat ik aan wedstrijden om de World Cup of de WK junioren mocht deelnemen. Een week van te voren kreeg ik te horen dat het feest niet doorging omdat het geld op was". Biziuk zocht zijn toevlucht tot Bert Koopmans. Hij kende de familie van de Asser schaatser goed, vandaar. De Koopman- sen fungeerden een paar keer als gastgezin als Biziuk met een Poolse schaatsequipe in Assen was. Met het gezin Koopmans heeft Biziuk een lot uit de loterij getroffen reali seert Biziuk zich nu. De Koop- mansen waren steun en toe verlaat voor Biziuk. In voor- maar vooral tegenspoed. Biziuk: „Twee jaar geleden kreeg ik na veel vijven en zes sen eindelijk toestemming om een studie aan de ALO te gaan volgen. Ik moest daarvoor eerst een colloquium doctum afleggen. Ik werd aangeno men, maar kon geen studiefi nanciering krijgen. De ƒ2700,- per jaar dreigde ik uit eigen zak te moeten betalen, maar ik had geen uitkering of niks. De familie Koopmans heeft toen als sponsor gefungeerd". Vriendin Inmiddels heeft Wojciech Bizi uk een andere sponsor: zijn vriendin waar hij inmiddels mee samenwoont. „Mijn vrien din moet de kost verdienen. Vanaf januari kan ik een stu diefinanciering tegemoetzien dus dat scheelt. Ik wil de ko mende jaren alles op het schaatsen gooien. Ik weet dat ik er iets in kan bereiken. Bo vendien is het een kans die je maar eens in je leven krijgt," verklaart hij. Niets lijkt een internationale carrière in de weg te staan nu Biziuk tot Nederlander is ge naturaliseerd. De Poolse bond heeft twee jaar geleden al la ten weten er geen bezwaren tegen te hebben als Biziuk voor Nederland uitkomt. Maar Biziuk bekijkt het met Hol- (Vervolg van voorpagina) ZEIST Het bondsbe- stuur van de KNVB heeft de beslissing gisteravond genomen omdat na inven tarisatie was gebleken dat op medewerking van de overheid, zowel lokaal als nationaal, kan worden ge rekend. Van Marle stelde dat de kandidatuur van Nederland een kans is voetbal te etaleren en te promoten. „Een stimulans in actieve en passieve zin. Het zou goed zijn als een klein land de kans krijgt een eindronde van een Europees- of een wereldkam- te organiseren. Tot Wojciech Bizikuk in actie tijdens de 500 meter bij de IJsselcup. FOTO: ANP lanase nuchterheid. Hij is er het type niet naar dat weg- zwijmt in olympische dagdro men. Zijn olympische plannen blijven voorlopig in het vries vak. Niet dat Biziuk het in zijn achterhoofd koud laat. De li mieten - 37.3 en 1.15.0 - kan hij wel dromen. Maar de eer lijkheid gebiedt hem te zeggen dat hij er nog niet rijp voor is. „Die limieten zijn hele scherpe tijden. Ik heb 38.2 en 1.16.3 als persoonlijke records staan. Die moet ik eerst maar eens zien te verbeteren. Laat ik dit sei zoen eerst maar eens proberen me in de kernploeg te rijden. Over twee jaar als in Noorwe gen opnieuw Olympische Spe len worden gehouden moet ik nementen voornamelijk in grotere landen plaatsgevon den". De Europese Voetbalunie stelt als eis dat een organiserend land beschikt over ten minste twee stadions met een capaci teit van 40.000 toeschouwers plus twee van 30.000. Neder land voldoet niet aan die voor waarde, want alleen Rotter dam en Eindhoven beschikken over de passende accommoda ties. Van Marle gaat er echter vanuit dat binnen de vijf jaar die nog resten voor het Euro pees kampioenschap de sta dions in Amsteram-Zuidoost en Arnhem van plan tot wer kelijkheid zijn geworden en dat de renovatie van het Zui derpark in Den Haag zal heb ben plaatsgevonden. „Onze kandidatuur kan een impuls betekenen voor de bouw van de nieuwe stadions. Wij verko pen geen loze kreten, wij heb ben toezeggingen zwart op wit en we zijn getroffen door de medewerking die ons, met name door de gemeenten en de politie is beloofd". De Bijlmer Volgens Martin van Rooijen, voorzitter van de sectie be taald voetbal, is de Amster damse gemeenteraad voorstan der van de bouw van het nieu we stadion aan de rand van de Bijlmer. „Bij toewijzing van het EK '96 zullen de gemeen teraad en Amsterdam een zetje in de rug krijgen om de bouw te verwezenlijken". Van Marle voegt daaraan toe dat als die plannen niet worden verwe zenlijkt nieuw beraad nodig zal zijn. De aanmelding van Nederland bij de UEFA zal voor 1 decem ber, de sluitingsdatum, plaats vinden. Tot de concurrenten behoren Spanje en Engeland. De toewijzing zal in mei 1992 geschieden opdat het land van 1996 de kans heeft vier jaar eerder, in Zweden dus, mee te lopen met de organisatie. Het tijdplan voorziet in een inspec tie van de stadions in februari en maart 1992. Daarna zal een voorstel over de keuze worden gedaan aan het dagelijks be stuur van de Europese Voet balunie. Van Marle acht het niet be zwaarlijk dat de inspecteurs van de UEFA in Nederland plannen in plaats van stadions zullen aantreffen. „Dat is toch ook gebeurd in Italië voor het laatste wereldkampioenschap. Daar moest ook het een en an der gebeuren en het is alle maal op tijd klaargekomen. Onze kandidatuur zal uitvoe ring van de plannen tot nieuwbouw in Nederland sti muleren. We hebben de in druk dat de overheid positief staat tegenover onze gedach ten en zijn medewerking in alle opzichten zal verlenen". In Nederland wordt jaarlijks voor vele miljoe nen guldens uitgegeven aan artikelen die direct of indirect te maken hebben met sportbeoefe ning. In deze serie besteden we aandacht aan de brede markt die, vooral de laatste jaren, naast de sportwereld is ontstaan. De firma Amigo in Bodegraven heeft zich toegelegd op vederlichte sportrolstoelen die de gehandicap tensport een steeds volwassener aanzien geven. Gert-Jan van der Linden, onlangs uitgeroepen tot de beste rolstoelbasketballer ter wereld, ad viseert sportieve gehandicapten en draagt de fi losofie van zijn bedrijf uit. HM NELLE ONTWIKKELING e* PORTROLSTOELEN il n 201 irijz Ooif istig i kg 121 Eerste winst voor Den Helder DEN HELDER Op de swingende tonen van Tina Turner heeft Den Helder de eerste overwinning behaald in de halve finalepou les van het Europese bekertoernooi. De landskampioen dolde in sporthal De Slenk het gerenommeerde Estudiantes Madrid, 91-67 (42-42). 'We're simply the best,' galmde Tina Turner door de Helderse hal. En ze had gelijk. De thuisploeg was veruit de beste, speelde na rust bij vlagen meeslepend en deed de Spaanse verdediging her haaldelijk suizebollen. Vooral van afstand schoot de landskampi oen met scherp, 11 op 23, waarvan De Waard 6 op 10. Bovendien had de thuisploeg een lengte-overwicht onder de borden, dat in de tweede helft uitstekend werd uitgebuit. Den Helder plukte in die fase 25 rebounds, Estudiantes slechts 11. De basketballers van DAS moesten het in de eredivisie op het laatste moment afleggen tegen Weertt. Het werd 84-87 in het voordeel van de Limburgers die de gehele wedstrijd tien of meer punten voorsprong hadden. In de laatste negen seconden van het duel miste Ray Wingerd een driepunter voor de thuisploeg. Top scorer aan Delftse zijde was Randy Doss met 21 punten. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL Eredivisie mannen: DAS - Weert 84-87 Den Helder. Europese beker landskampi oenen, halve finalepoules, derde speeldag. Poule B: Den Helder-Estudlantes Madrld- (Spa) 91-67 (42-42). Scheidsrechters: Zych (Pol). Zachara (Tsj). Toeschouwers: 1100. 3e koers, 2100 m: 1. Egrlann Dear (J, Pool) 2.48,4-1.20,2, 2. Fellow Shadow. 3. Enne- marle Little. Niet gestart: Ejadon. Toto: win nend 5.40. plaats 2,00, 2,20, koppel 5,40, Gert-Jan van der Linden, de beste rolstoelbasketballer ter wereld, verloor op 4-jarige leeftijd beide onderbenen toen een ijzeren bint neerviel. Nu verkoopt hij sportrolstoelen voor racers, tennissers en basketballers. foto: Stephen evenhuis ROB LANGEVELD del r DDEGRAVEN - Gert- Geiiian van ^er binden ver- in de herfst van vol- end jaar naar de Vere- (28-^ ngde Staten, waar hij zal immin aan spelen voor het rol ler 11 oelbasketbalteam Con- 26, vs ors in Casacolina (nabij brl os Angeles). De 25-jarige Ridderkerker, aan wie de 14,6 enige tijd geleden een 'tgebreide televisie-re izen ortage besteedde, blijft chter in dienst van zijn 12^5 uidige broodheer. „Er 13,6 /orden in het Ameri- oo.ix aanse rolstoelbasketbal in gi vinstpremies uitgekeerd, |4<grS laar een baan erbij is wel ier ki loodzakelijk", aldus Van er Linden, die beide on- 50 p erbenen mist sinds hij op 9r{ -jarige leeftijd door een 60'p teren bint van 450 kilo Schii erd getroffen. In de VS wordt veel fysieker rolstoelbasketbal gespeeld", weet de onlangs in Grieken land tot beste speler van de wereld uitgeroepen Nederlan der. Van der Linden, die hier uitkomt voor het Zwijndrecht- se BC Verkerk en voor het in ternationaal toonaangevende Oranje, schetst zijn woorden met een voorbeeld: „Als ik hier tegen een tegenstander oprijdt, ligt-ie vaak uit z'n rol stoel. Maar daar zijn ze veel zwaarder en sterker dus moet je oppassen dat je zelf niet om gaat". Het karakter van de sport vereist dus stevig materi aal, hoewel de snel- en wend baarheid juist weer om zo min mogelijk gewicht vraagt. Sinds de Paralympics in Seoul (1988) heeft de ontwikkeling van de sportrolstoel volgens Van der Linden een enorme vlucht ge maakt. „Straks in Barcelona (na de Spelen voor validen, red.) zal ons eigen merk Top- end Amigo de boventoon voe ren", voorspelt Van der Lin den, die met de nieuwe we reldkampioene rolstoeltennis Monique van der Bosch en de valide rolstoelracer Kees van Breukelen behoort tot de twaalf man personeel van de Nederlandse vestiging van Amigo. Op maat Het assortiment van de van oorsprong Belgische firma be: vat drie toonaangevende mer ken op het gebied van sport rolstoelen die aan de moderne eisen voldoen. „Top-end en Quickie komen uit de VS en Kuschall uit Zwitserland. Er zijn racestoelen en stoelen voor tennis en basketbal. Bij de laatste twee merken zijn de stoelen verstelbaar, maar dat brengt wel extra gewicht met zich mee. Top-end wordt pre cies op maat gemaakt voor de klant, maar is daardoor niet meer door anderen te gebrui ken. De Quickie, die in '88 bij de Paralympics nog het meest werd gebruikt, weegt zo'n tien kilo. Een op maat gemaakte stoel van Top-end weegt nu maar zevenenhalve kilo dus dat is in een paar jaar een vooruitgang van vijfentwintig procent", schetst Van der Lin den de ontwikkelingen in zijn branche. Volgens de internationaal ver maarde rolstoelbasketballer zullen de meeste van zijn col lega's komend jaar rondrijden in op maat gemaakte „karre tjes", die zijn vervaardigd van vliesdun maar oersterk chro- mo-nydeenstaal. „Dat wil de echte topsporter. De allumini- um verstelbare stoelen zijn meer bestemd voor de recre anten. Om doorzitten te voor komen wordt voor beide stoe len gebruikt van zitkussens waarin gelei is verwerkt. Ook daarmee kan iedereen op maat worden bediend". GAK De verkoopprijzen van sport rolstoelen belopen vier- tot vijfduizend gulden per stuk. „Die kosten werden en wor den door het GAK (Gemeen schappelijk Administratie Kantoor, red.) betaald. De klant hoeft zich over de prijs geen zorgen te maken, maar dat wil niet zeggen dat wij zo maar wat kunnen rekenen. Er wordt streng gekeken of de prijs wel juist is en of de aan schaf noodzakelijk is voor de vorm van sportbeoefening". Het bedrijf waarvoor Van der Linden werkt, dat overigens niet de enige verkoper van sportrolstoelen in Nederland is, werd elf jaar geleden opge richt door de Belgische „pa tron" De Coster, die zelf in een rolstoel reed. „Helaas is hij in augustus overleden", vertelt Van der Linden. „Maar wij willen zijn filosofie gFaag voortzetten. Uitgangspunt is dat we de sport voor gehandi capten willen bevorderen en daarmee ook hun sociale con tacten. Zo hebben we onlangs in de Verenigde Staten een sport ontdekt voor mensen met een nekleasie. Die mensen zitten in Nederland meestal de hele dag thuis, maar met deze vorm van rugby, quad-rugby, hopen we ze in actie te krij gen. We geven daarvoor bij voorbeeld clinics in revalida tiecentra. De NIS (Nederland se Invaliden Sportbond, red) wil de sport in Nederland niet promoten, dus nu zijn wij er sinds kort mee bezig. Wij gelo ven allemaal in onze filosofie. En dat doen ook de fabrikan ten van de merken die we le veren. Want dat wij zowel Quickie als Kuschall verkopen is uniek. Het zou hetzelfde zijn als een autodealer die zowel Mercedes als BMW verkoopt". Waard 20. Worrell 15. Franke 14. Te Velde 13. Jerome 17. Van Dlnten 2. Cooper 5. Scores Estudiantes: Rulz 4, Alsa 2. Orenga 8, Herreros 12. Pinone 17. Rodriguez 4. Winslow 18. Aguilar 2. Overige uilelagen: Groep A: Zagreb (Joe)- Caserta (Ita) 95-85. Maccabl Tel Avlv (lsr>- Antibes (Fra) 108-103, FC Barcelona (Spa)- Bologna (Ita) 71-67, Tallinn (EstpDalmacija (Joe) 88-95. Stand 1. Zagreb 3-6. 2. Tel Avlv 3-6. 3. FC Barcelona 3-5. 4. Bologna 3- 5. 5. Dalmacija 3-4. 6. Antibes 3-4. 7 Caser- ta 3-3. 8. Tallinn 3-3. Groep B: Badalona-Salonlkl 91-69, Partizan Belgrado-Milan 86-70. Den Helder-Estudlan tes Madrid 91-67, Mechelen-Leverkusen 70- 89 Stand: 1. Badalona 3-6. 2. Belgrado 3-6. 3. Leverkusen 3-5, 4. Milan 3-4, 5. Den Hel der 3-4, 6. Madrid 3-4, 7. Salonlkl 3-4, 8. Mechelen 3-3. BILJARTEN Palma de Mallorca. Wereldbeker drieban den, kwalificatie 2e ronde: Bohrer (Dul)-Yo- slhlko (Jap) 0-2 (8-15 5-15), Rudolph (Dul)- Theriaga (Por) 1-2 (15-4 6-15 14-15), Cau- dron (Bel)-Weyenburg (Ned) 2-1 (15-12 11- 15 15-3). Nobuakl Kobayashi (Jap)-Stroob- ants (Bel) 2-0 (15-14 15-13), Oddo (lta)-Len- nart Blomdahl (Zwe) 1-2 (15-2 5-15 14-15). Shimada (Jap)-Agulrre (Dul) 2-0 (15-12 15- 4). Sanchez (Spa)-Olsson (Zwe) 2-1 (13-15 15-8 15-3). Rib Ier o (Por)-Pllss (Oos) 0-2 (5- 15 8-15). Haarlem. Haarlemse Handbalweek, i 200. Nederland-Belgiö 23-20 (11-10). Scheids rechters: Thomas/Thomas (Dul). Toeschou wers: 500. Doelpuntenmakers: Nederland: Veerman 7, Van Olphen. Schuurs. Groener 4, Hagreize, Jacobs 2. Belglö: Delplre 8. Guy Smeets 7, Bolten, Blver, Jo Smeets. Deltom be. Jongenelen 1. Strafworpen: Nederland: 1. België: 3. Stratmlnuten: Nederland: 2. ji 1-2 (21-15). 3. Litouwen 2-1 (39-45), 4 Polen 2-1 (34-40), 5. België 1-0 (20-23). De wedstrl|den tegen Invaller Aalsmeer tel len niet mee voor de eindrangschikking. PAARDESPORT Koersen van Wolvega 1a koers, 2100 m: 1 Freule Friesma (P. Pe tersen) 2.53.8-1.22,8, 2 Faith Princess. 3. First Maid Niet gestart: Fay Cash. Fast Flo. Toto: winnend 2.20. plaats 1.40. 1.10. kop pel 2.80. trio 46.70 2a koers, 2100 m: 1. Entiretranss R (C.Het- teling) 2.55.1-1.23.4. 2. Favorite 'd Amour. 3. Elly Song. Toto winnend 1,90. plaats 1.40. 4.00, koppel 5,60,trio 34.80. 4,70 4e koers, 2100 m: 1 Chantalle (A. Mollema) 2.46.0-1 19.0. 2. Charming Bear. 3. Ever glad Niet gestart: Fleur De Cassis. Toto winnend 6.10, plaats 3,50. 1.80. koppel 7.60, trio 58.40 5e koers, 2100 m: 1. Dagoberl Duck (F Westerveld) 2 48.0-1.20.0. 2. Dimanche Se vere. 3 Evolita Lelystad. Toto: winnend 2,80. plaats 1,40. 1.20. koppel 5,20. trio 60.50 6e koers, 1609 m: 1. Free Will (A. Mollema) 2.06,0-1.18.3, 2. Dlego Rotary. 3. Anton Geesink. Toto: winnend 5,10 plaats 2.30 2.30 2,80 koppel 22.90 trio 577.50. 7a koers, 2100 m: 1. Domingo Supreme (C. Wortel) 2 44,9-1.18,5, 2. Bennie Conllanza, 3. Codo Lucswolle Toto: winnend 4,10 plaats 1,70 1.50 koppel 3.60 trio 73.70. 8e koers, 1609 m: 1. Butcher's Lady (M. Schlangen) 2.04,2-1.17.2. 2. Avantl S, 3. Champion's. Toto: winnend 3,30 plaats 1,80 2.20 koppel 4.70 trio 31,30. 9e koers, 2100 m: 1. Erebus Zuydhove (H. Bot)-2.46,9-1.19.5, 2. FAhrlth Dear, 3. Evert Buitenzorg. Toto: winnend 3,40 plaats 1,50 1,70 koppel 2,80 trio 24.90. Omzet: 102.188. TAFELTENNIS Sundsvall, Open Zweedse tafeltenniskam pioenschappen: iandenwedatrijden: Mannen: 1e ronde: Nederland-Nigerla 3-1. Haldan-Segun 21-13 21-12. Helster-Olaleye 22-20 18-21 22-24. Keen-Tao Feek 21-11 21-13. Haldan-Olaleye 21-10 21-11. 2e ron de: Nederland-Tsjechoslowaklje 3-1 Keen- Korbal 13-21 21-16 21-17. Haldan-Javarek 16-21 21-14 21-8. Heister-Truksa 19-21 21- 16 22-20. Haldan-Korbal 21-7 17-21 21-14. Kwartfinalee: Nederland-Engeland 3-1 Keen-Prean 15-21 13-21. Haldan-Cooke 8- 21 21-13 21-12, Helster walkover, Haldan- Prean 21-19 21-14 vrouwen: 1e ronde: Nederland-ltalië 3-0. Vriesekoop-Arlsl 22-20 20-22 21-16. Klop- penburg-Negrisoll 23-21 21-17. Vriesekoop- /Kloppenburg-Artsl/Negrisoll 21-12 20-22 21-13 2e ronde: Nederland-Engeland 3-0, Kloppenburg-Lomas 22-20 15-21 21-14. Vriesekoop-Holt 21-16 21-11. Vriesekoop- /Kloppenburg-Lomas/Holt 21-16 21-6. Kwartfinales: Nederland-Zuid-Korea 1-3. Vrlesekoop-Hong Soon Hwa 17-21 10-21, Kloppenburg-Hyun Jung Hwa 21-19 18-21 21-19. 22-20 14-21 20-22. Individueel: vrouwen: 1e ronde: Vrlese- koop-Svendsson 21-19 21-14 21-14. Man- »n: 1e ronde: Haldan-Grujlc (Joe) 21-6 21- De Mos gaat bijtekenen bij Anderlecht BRUSSEL Trainer Aad de Mos heeft gisteren aan gekondigd voor Ander lecht bij te tekenen. Over de duur van zijn nieuwe contract moet hij het nog eens worden met het be stuur van de Brusselse landskampioen. De Mos is aan zijn tweede sei zoen bij Anderlecht bezig. Daarvoor was hij coach van KV Mechelen. „Ik heb niet zo zeer mijn hart verpand aan het Belgische voetbal", zei de ex-Rijswijker voor het KRO- radioprogramma Goal. „Als wel aan het voetbal in het al gemeen. Daarom is het ook best mogelijk dat ik in de toe komst weer in Nederland aan de slag zal gaan". Groep A: Frankri|k-Nedertand 1-2 (Paradis- Rottier 7-6 3-6 3-6. Dechaume-Oremans 7-6 6-2. Dechaume/Sulre-Oremans/Klene 2-6 3- 6). Grosp B: Belglë-Engeland 2-1 (Appel- SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. BBC 1, 00.30 uur: Snooker, samen vatting halve finale Engelse kampi oenschappen. Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau met onder meer tennis, Davis Cup Frankrijk-Verenigde Staten. Duitsland 2, 22.45 uur: Die Sport-Re- portage met onder meer voetbal Bun- desliga. RTL+, 22.10 uur Anpfiff. 01.00 uur: Tennis in New York. Superchannel, 20.00 uur: Sport, 20.30 uur Tennismagazine Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur Sport. KOERSEN Onze tips voor de koersen van Wolvega, morgen aanvang 10.45 uur zijn: le koers: 1. Frieseo Badi, 2. Debbie van Weert, 3. Francis W (6-8-2); 2e koers: 1. Ferrari Pride, 2. Egriann Daer, 3. Freon (11-2-6); 3e koers: 1. Fos Hanover. 2. Florian van Epse, 3. Elina Boshoeve (5-8-7); 4e koers: 1. Fernandelnora, 2. Donald ve. 3. Daf's Oldeson (7-2-1); 6e koers: 1 Esa's Pride, 2. Edwin Da vid. 3. Darling Boszorg (7-3-8); 7e koers: 1. Duco van Cornjum, 2. Ever Buitenzorg, 3. Daydreamer K (6-8-8). 8e koers: 1 Dutch Dakota. 2. Elien Uilhuizen. 3. Assay B (3-8-9). 9e koers: 1 Yzeren Hein. 2 Donder- straal. 3. Zmanza Princess (7-5-6); 10e koers 1 Easy Postille. 2 De Bles Princess. 3. Enola Gay (1-3-5).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7