Capaciteit overlaadstation Voorhout wordt verdubbeld Noordwijkerhouts café maakt plaats voor huis Bouw 'woonkolos' in Katwijks groen blijft mogelijkheid Ceidae Gomant DUIN- EN BOLLENSTREEK School Sassenheim wordt snel gesloopt Amsterdammer ontkent wurgpoging in De Zilk I< Noordwijk moet grenzen openen" L Wat krijgen we nou? PTT POST POSTAGENTSCHAP Maresingel 52 GESLOTEN Vanaf 1 januari 1992 unicef VRIJDAG 29 NOVEMBER 1991 i SASSENHEIM De voorma lige rk kleuterschool de Hum melhof aan de Parklaan wordt zo snel mogelijk gesloopt. „An ders doet de lieve jeugd dat wel voor ons". Met deze op merking maakte burgemeester H. de Jonge gisteravond tij dens een vergadering van ae commissie voor financiële aan gelegenheden duidelijk .er geen gras over te willen laten groeien. Het vier lokalen tellende ge bouw dat sinds enkele jaren leeg staat werd het laatst ge bruikt als dependence voor de basisscholen de Overplaats en de Kinderburg, die na veel ge harrewar met het gemeentebe stuur tenslotte beschikking kregen over extra lesruimte in hun eigen gebouw. Het is de bedoeling dat op het perceel van 2.000 vierkante meter 10 tot 20 woningen worden ge bouwd. Een en ander wordt echter niet binnen afzienbare tijd ge realiseerd omdat een bebou wing van de sportvelden in de nabije toekomst de voorkeur verdient. Het is in dit stadium nog niet bekend om welk type woningbouw het zal gaan. Ge zien de uitkomsten van recen te onderzoeken naar favoriete woningbouw in Sassenheim mag aangenomen worden dat de bouw van seniorenwonin gen prioriteit zal krijgen. VVD'er W. van Biezen sprak gisteravond de hoop uit dat het nieuwe complex ruim wordt opgezet: „Liever 10 dan 20 huizen", pleitte hij, waarop burgemeester De Jonge aan kondigde dat een keuze nog lang niet aan de orde is. Die beslissing moet na de eeuw wisseling vallen. DEN HAAG/DE ZILK Is het mogelijk dat een vrouw verzint dat zij bijna met een theedoek en een elektrici- teitssnoer is gewurgd door haar ex-vriend? Een 30-jarige Amsterdammer vroeg het Haags gerechtshof gisteren daarover na te denken. Hij wordt er van verdacht pogin gen te hebben ondernomen zijn ex-vriendin uit De Zilk door wurging om het leven te brengen. De verdacht ontkent dat. „Alles is verzonnen", hield hij het hof voor. Bij de vrouw zijn door een arts en door een agent striemen in de nek ge constateerd. Die heeft zij vol gens de verdachte zelf aange bracht. De vrouw en de Amsterdam mer hebben een tijd lang sa mengewoond. Op een zeker moment verbrak de vrouw de relatie. Zij ging daarop met een Egyptenaar in zee. Dat kon de verdachte niet verkroppen. Hij zocht zijn ex-vriendin steeds op in De Zilk. Dat ontaardde altijd in Op zes juli 1988 liep de zaak volgens de vrouw stevig uit de hand. De man zou haar hebben geslagen, hebben ge dreigd met een broodmes en een aardappelschilmesje en hij zou haar twee maal bijna hebben laten stikken door een theekdoek en een elek- triciteitssnoer om haar hals aan te trekken. Tijdens het slaan moet de verdachte ge roepen hebben: „Je zit nog met die jongen in je kop. Ik zal hem er uit slaan". De verdachte voerde tijdens de zitting aan dat de vrouw enige dagen heeft gewacht met aangifte doen. Boven dien is zij naast hem in slaap gevallen na de vermeende wurgpogingen. De aanklager bij het hof, H. den Os, sprak het Vermoeden uit dat de vrouw verschrik kelijk bang is geweest en eni ge tijd nodig had tot zich zelf te komen alvorens aangifte te kunnen doen. „Een weer loze vrouw is volledig geter roriseerd", vermoedt Den Os. Hij stelde het hof voor de zelfde straf op te leggen als een van de Haagse politie rechters in eerste instantie heeft gedaan: zes maanden gevangenisstraf, waarvan slijk. I arrest HBH Holding kr meerderheidsbela in weefselkweek LISSE HBH Holding Lisse en Van Maurits Moi St.Maartenszee gaan samei ken op het gebied van de wel kweek. Beide bedrijven hel daartoe een nieuwe vennoot? opgericht; het Centrum Weefselcultuur. HBH heeft meerderheidsbelang in organisatie die zal worden i door P.Maurits, directeur Maurits Mons. Het is c ling het centrum in de nabijel komst onder te brengen inl nieuw bedrijf dat gebouwd" worden in Noord-Holland. RENOVATIE EN UITBREIDING KAN GEEN UITSTEL VELEN KATWIJK VOORHOUT De Algemene Raad van het Vuilafvoerbedrijf Duin- en Bollenstreek (VAB) is in principe ak koord met een plan voor uitbreiding en renovatie van het overlaadstation in Voorhout. De opknap beurt is hoog nodig, om dat de huidige capaciteit van het station - 90.000 ton - nu al tekort schiet om het afval uit de deel nemende gemeenten van de VAB te verwerken. De aanpassingen en nieuw bouw zullen in totaal 11,3 miljoen gaan kosten. De operatie werd gistermiddag in Katwijk gepresenteerd aan besturen, raadsleden en amb tenaren van de VAB-gemeen- ten. Bij het vuilafvoerbedrijf zijn acht gemeenten uit de Duin- en Bollenstreek - Hille- gom, Lisse, Noordwijkerhout, Noordwijk, Rijnsburg, Valken burg, Katwijk .en Voorhout - aangesloten. Zij kunnen tot 12 januari bezwaar maken tegen het principe-besluit. Het huidige station is in be drijf sinds 1973. Inmiddels is de installatie aan slijtage on derhevig en is ook de capaci teit onvoldoende. Zeker wan neer de gemeenten hun afval gescheiden moeten gaan inza melen, zoals vanaf 1994 door de rijksoverheid verplicht is gesteld. Ook laten de arbeids omstandigheden te wensen over. Het VAB-bestuur heeft daaa- rom besloten het huidige sta tion te renoveren en vervol gens te bestemmen voor groente- fruit en tuinafval. Daarnaast moet een nieuw sta tion worden gebouwd waar het resterende en grootste deel van het afval - ongeveer twee derde deel ervan - overgesla gen kan worden in VAM-trei- nen, die het vuil vervolgens naar Wijster zullen vervoeren waar het tot compost zal wor den verwerkt. De totale capaciteit van het nieuwe station verdubbelt daardoor bijna tot 175.000 ton. Ruim voldoende om ook in piekperiodes in staat te zijn de afvalstroom uit de streek te verwerken. De operatiekosten bedragen op jaarbasis 1,9 mil joen gulden. De verwerkings kosten van gewoon afval stij gen daarom met 18 gulden per ton. De tonprijs voor GFT-af- val zakt echter op termijn, na de ingebruikname van de GAVI in Wijster, dalen. In 1994 zal de prijs met 43 gulden kunnen zakken en in 1995 zelfs met 130 gulden. Wijster Het contract met de VAM in Wijster voor de afname van afval loopt tot 2008. het VAB- bestuur heeft nog wel gezocht naar mogelijkheden om het GFT-afval in de onmiddelijke omgeving te verwerken. Voor een rendabele exploitatie van een composteringsbedrijf le vert de Duin- en Bollenstreek echter onvoldoende 'nat' vuil op. Ook aansluiting bij de SA VA acht het bestuur geen goed al ternatief. „We willen alleen naar een ander indien we daar dezelfde prijs en kwaliteit kunnen krijgen. Ook stellen we als voorwaarde dat we er per spoor moeten kunnen ko men, omdat vervoer over de weg zowel milieu-onvriende lijk als duur zou zijn", formu leerde de voorzitter van het college van beheer van het VAB, G.van Montfrans, de voorwaarden voor zo'n over gang. De kans op het vinden van een nieuwe partner acht ze overigens gering. „De vuil verwerking in Nederland ver loopt rampzalig chaotisch. Al leen de VAM is vooralsnog in staat gebleken de problema tiek aan te kunnen, dus waar om zouden we veranderen", aldus Van Montfrans. Met de bouw van het nieuwe station zal in juli van het vol gend jaar gestart worden. In de zomer van 1993 zou het be drijfsklaar moeten zijn. De uit breiding zal ook gevolgen heb ben voor het personeelsbe stand. In totaal zullen er vijf mensen nodig zijn om de in stallatie te runnen. Nu zijn dat er nog twee. Volgens Van Montfrans is het overlaadsta tion daarmee uiterst efficiënt. Bij vergelijkbare stations zou een personeelsbestand van veertien geen uitzondering De scheidende burgemeester en zijn opvolger. Van der Sluijs (links) schudt Hoffmann de hand. BURGEMEESTER HOFFMANN BIJ AFSCHEID: v> NOORDWIJKERHOUT Het vroegere Noordwij- kerhoutse café De Luifel aan de Schulpweg wordt afgebroken. Er komt een woning voor in de plaats. Gisteravond maakten E. Hulspass (D66) en W. Hof (PvdA) in een vergade ring van de gemeenteraad bezwaar tegen dit voorstel van het college. CDA en VVD gingen echter ak koord. In het bestemmingsplan staat dat het bouwen en wonen van niet-agrariërs in het open bui tengebied van de gemeente moet worden tegengegaan. Nu mag er in de plaats van het café wel een woning gebouwd worden. „Is dit een nieuwe be leidslijn?" vroeg Hulspass zich af. Het CDA vond dat er door het afbreken van het oude, ver waarloosde café een gat in de bebouwing ontstaat. Maar Hul spass betoogde dat het hele buitengebied juist één groot gat is. „Dat is juist de bedoe ling van het buitengebied", al dus Hulspass. Hof zei bang te zijn voor precedentwerking. L. Hogervorst (VVD) was oor spronkelijk in de commissie tegen de bouw van een wo ning geweest, maar gisteren kwam hij van deze opvatting terug. Het is namelijk mogelijk om op dezelfde plaats wel weer een nieuw café met bo venwoning neer te zetten. Bo vendien vond hij dat een agra riër aan de vrijkomende grond toch niets heeft. En het open karakter van het buitengebied wordt ook niet aangetast want door dat „gat" zou je echt geen bollenvelden kunnen zien maar alleen de fabriek erach ter. Toch had ook VVD-fractie- voorzitter H. Knapp even wat moeite met burgerbouw in het buitengebied. Hij vreesde de mogelijkheid van speculatie. Wethouder C. van Duin (CDA) gaf toe dat zoiets inder daad mogelijk is. Maar hij wees erop dat op deze manier wel werd voorkomen dat er aan de Schulpweg een nieuwe horecaonderneming wordt ge vestigd. „We kunnen nu een ongewenste situatie voorko men", aldus Van Duin. Woningbouwvereniging krijgt genoegdoening LISSE De Lissese woning bouwvereniging Gezinsbelang krijgt van de gemeente 17.500 gulden. Dit in verband met het aantrekken van een contact persoon die in 1983/1984 be trokken was bij de verbetering van 73 woningen in buurt schap De Engel. Gezinsbelang had aanvankelijek 35.000 gul den gevraagd, aangezien dit de werkelijke kosten van de con- tactperosoon zijn geweest. Met de regeling komt een einde aan het jarenlange touwtrek ken tussen woningbouwver eniging en gemeente. Tot sep tember 1984 stelde de overheid een subsidiebedrag beschik baar voor de begeleiding van bewoners bij woningverbete ring. De regeling werd echter ingetrokken, zonder dat de woningbouwvereniging op tijd een aanvraag voor geld had gedaan. Om Gezinsbelang te gemoet te komen schenkt de gemeente de woningbouwver eniging nu 17.500 gulden. Brandstichter Noordwijkse bar wil alternatieve straf DEN HAAG/NOORDWIJK De Leidse advocaat, M. Evers, vroeg het gerechtshof donderdag in de zaak tegen een 23-jarige Rotterdammer „algemene rechtsnormen even overboord te zetten". De Rot terdammer heeft samen met een aantal vrienden op 25 au gustus 1989 brand gesticht in de Noordwijkse Bar De Smoe- zer. De brandstichting door het naar binnen werpen van Mo- lotov-cocktails, vond indertijd in opdracht van een andere kroegbaas plaats. Deze betaal de het groepje. Drie van zijn collega's in het kwaad zijn eni ge maanden geleden bestraft met 18 maanden gevangenis straf. De vierde kreeg 24 maanden. De Rotterdammer kreeg zelf ook 18 maanden van de rechtbank, maar Evers vroeg het hof deze straf in ho ger beroep om te zetten in een alternatieve straf. Evers zei te begrijpen dat het rechtgelijkheidsbeginsel daar mee geschonden wordt. Maar dat zou in dit geval gerecht vaardigd zijn omdat de 21-jari- ge verdachte nog vrij jong was toén hij de daad pleegde, hij bovendien nooit eerder met justitie in aanraking was ge weest en dat na de brandstich ting ook niet meer is gekomen. De aanklager was het oneens met de advocaat en stelde het hof voor het vonnis van de rechtbank te bevestigen. Het hof doet over twee weken uitspraak. NOORDWIJK Tijdens de speciale raadsvergade ring ter gelegenheid van het afscheid van burge meester J.M. Hoffmann, werd de scheidende eerste burger gisteren door vrij wel alle sprekers geken merkt als een man die hield van stiptheid en za kelijk vergaderen. „Jij gracht discipline in dit huis, of, anders gezegd, orde in de chaos", aldus gemeentesecretaris E. Ponjee. l de konin gin in Zuid-Holland, S. Patijn, mocht Hoffmann in Noord wijk de versierselen opspelden behorend bij de koninklijke onderscheiding officier in de orde van Oranje Nassau. In een volle raadszaal memo reerde loco-burgemeester J." Bedijn dat met de komst van Hoffmann in augustus 1988 voor hemzelf een einde kwam aan een drukke periode als waarnemer na het vertrek van burgemeester J.M. Bonnike. Volgens Bedijn was het, na ja ren met Bonnike aan het roer, „wel even aan elkaar wen nen". Zo schuwde Hoffmann niet om kritiek uit te oefenen op de gang van zaken binnen de gemeente. Toch zorgde hij ook voor een basis om noodza kelijke samenwerking en col legialiteit geen geweld aan te doen. Woorden van respect had Bedijn voor de wijze waarop Hoffmann zich, als op perbevelhebber van de brand weer, intensief bezig had ge houden met de trieste brand in januari 1990 in Huis ter Duin. „Op dergelijke momenten is het ambt van burgemeester heel eenzaam". Patijn blikte kort terug op de loopbaan van Hoffmann, die via het bedrijfsleven (KLM) en een langdurig wethouder schap (Haarlemmermeer) uit mondde in het burgemeester schap. Eerst in Westvoorne, la ter in Noordwijk. Eenzwaar hartinfarct trof Hoffmann Hoffmann werd gisteren benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Commissaris van de koningin Patijn speldt hem de onderscheiding op. Mevrouw Hoffmann kijkt toe. FOTO'S: HENK VAN DEN ENDE kort na de gemeenteraads\ kiezingen in maart 1990. i tijn: „Toen was het de g vraag of u weer zou kur. opereren als burgemei Zelf wilde u dat het liefst alles en dat is begrijpelij! is een afscheid dat u niet zen heeft, maar wij zijn g< kig zo afscheid van u te Regenboog „Het is niet eenvoudig sled vier jaar na het vertrek mijn voorganger nu zelf de beurt te zijn en halverw AMSr mijn eerste ambtsperiode moeten afhaken. Afscheid i men van een raad die ik deze vorm nooit heb voorge ten is moeilijk", zo reagee Hoffmann. Hij noemde de litieke regenboog van Nooi wijk „fel gekleurd", kleuren vullen elkaar Hoffmann echter uitsteke aan en kunnen leiden tot harmonieus bestuur. De nier waarop het gemeentel kend stuur kan worden gevorn begint bij de burger. „De bi ger kiest voor de wijze wa; hij bestuurd wil worden", dus de vertrekkende eers burger, die overigens al het aangekondigd in Noordwijk zullen blijven wonen. Hij pleitte er voor minder hi verig te zijn voor samenga met andere gemeenten. Erv ring heeft volgens hem vi geleerd dat gewenning snel gaat. „Bij gemeenten werden heringedeeld bleek dereen toch best bij de andi te kunnen horen". Voorde van samengaan kan volgei Hoffmann verbetering van dienstverlening zijn. „Noon wijk verdient bestuurd te wa den op niveau door de grenzi open te stellen". de ec miske moe volle die ti 1 had e brant stijl g zijn Het z Remt tot ee len f< blijkt kelijk tie' h Onwetendheid over epilepsie heeft zeer vervelende gevolgen. Stelt u zich eens voor. daar ligt u dan. Overgeleverd aan het oerdeel van anderen jO^, Epilepsiebestrijding: <g*g) stoot of valt met uw steun! *8t>> GIRO 34781 Het postagentschap Maresingel wordt per 1 januari 1992 gesloten. De dichtstbijzijnde vestiging waar we u daarna graag verder van dienst zijn, is gevestigd aan de Schipholweg 130. De openingstijden zijn van 08.30 uur tot 19.00 uur op werkdagen. En op zaterdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Heeft u vragen, dan ligt tot 1 januari 1992 op het postkantoor een informatie-folder voor u klaar. Kinderen Rekenen op Ons. Wij Rekenen op U. I voor meer informatie of folder 070 - 333 93 00 KATWIJK Een poging om de bouw van luxe ap partementen aan de rand van het Katwijkse Ridder bos te voorkomen, is gis teravond mislukt. Als het complex wordt gebouwd, zal een deel van het duin in het hart van Katwijk verdwijnen. De gemeenteraad ging in meerderheid akkoord met de verlenging van een voorberei- dingsbesluit voor het Ridder bos, waardoor de bouw van tien luxe appartementen in dit stukje groen mogelijk blijft. De fracties van PvdA, D66/Ge- meente Belangen, Groen Links en J.H. ten Hove van de RPF probeerden de dreigende bouw om verschillende rede nen tegen te houden. Als de bestaande plannen wor den uitgevoerd, zal op de hoek van de Zeeweg en de Dui- noordweg een modern, luxe appartementencomplex verrij zen. Het gebouw omvat tien woningen op vier bouwlagen. Eerdere voorstellen voor de bouw van 15 appartementen plus kantoren werd eerder door de gemeenteraad verwor pen en omgezet in het huidige, kleinschaliger plan. Voor de bouw van het complex zal 350 vierkante meter duin worden afgegraven en dat is voor som mige fracties onaanvaardbaar. Ook de moderne vormgeving van het pand is een probleem. De felste tegenstander was J.G. Bouw van D66/GB. „Als er iets moet komen, dan een wat beter passend gebouw en niet zo'n modern woonkolos. Dit zal de Zeeweg en heel Kat wijk tot in lengte van dagen bederven. Ik heb geen be zwaar tegen de bouw, maar hij moet in de stijl van de Zee weg". T. Janssens van Groen Links stelde voor om het com plex verder te verkleinen tot slechts zeven appartementen, zodat het duin net gespaard kan blijven. Hij zei het idee te hebben dat de belangen van de projectontwikkelaar be langrijker zijn dan het milieu. R. Haasnoot (PvdA) kwam vooral op voor het vlinder- duin. „Er zit een unieke popu latie nachtvlinders, die door het bouwen en wonen ver stoord zal worden. Wij zijn niet tegen bebouwing daar, er ligt een mooi stuk grond, maar de natuur verliest het altijd". Tegengas kwam van P. Riet veld (SGP/GPV), die de be zwaren van de tegenstanders overdreven noemde. „Ze slaan nergens op: het binnengebied wordt niet bebouwd". Hij gooi de olie op het vuur door stellen dat nog een kolos ze wel goed zou passen aan Zeeweg, samen met het zwen bad en het gemeentehui Over de vlinders: „De vlinda zullen na de bouw minder hebben van mensen, omdi die het duin daar niet meer kunnen lopen". Mevrouw J.G. van Parido (VVD) zag ook geen bezwaa in het bouwen van het con plex. „Ik zie het Ridderpai niet als park, omdat het i uitnodigt tot het benutten park. We moeten het nii overwaarderen". Ook T. va der Plas van de grootste part? het CDA, zei dat het te v( gaat om te stellen dat het rn lieu onaanvaardbaar aangeta wordt. Bij stemming bleek dJ 16 van de 25 raads- en college leden geen bezwaar hebben gen de bouw van het appai mentencomplex.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12