SDB hopeloos verdeeld over structuurschets Werkgroep onderzoekt behoud bollenareaal Hotel Noordwijk tel* onrechte ontruimd Ui Wassenaar beknibbelt op deelname aan nieuwe GG] „Lege school Parklaan moet worden gesloopt' li REGIOJOURNAAL LekLw Gouoant DUIN- EN BOLLENSTREEK DONDERDAG 28 NOVEMBER 1991 sick Buitenlust richt werkgroep op OEGSTGEEST De Buurtvereniging Buitenlust in Oegstgeest heeft een werkgroep opgericht die het bestem mingsplan Buitenlust gaat onderzoeken. Dit naar aanleiding van de uitbreidings plannen van de bloemenveiling Flora. Die zullen invloed hebben op het geïso leerde wijkje nabij rijksweg A44. De buurtvereniging heeft de heren H. Taf fijn, P. Hillebrand, H. Medendorp, R. Notenboom, F. Borst en W. Spierenburg bereid gevonden zitting te nemen in de werkgroep. De bewoners van Buitenlust wordt gevraagd vragen over bijvoor beeld de wijziging van het bestemmins- plan schriftelijk in te dienen via de ideeën- en klachtenbus in het buurthuis De Kratong. Inbraak tijdens televisie kijken LISSE Terwijl de bewo ner van een huis aan de Rustoordlaan in Lisse gis teravond in de woonkamer naar de televisie zat te kij ken, doorzocht een inbreker de slaapkamer. De inbreker kwam binnen via een onaf gesloten schuurdeur, die te vens toegang gaf tot de wo ning. Zover nu bekend is, worden een bankpasje en een geldkistje met wat klein geld vermist. Het geldkistje werd later leeg in de bosjes rond de woning terug ge vonden. De inbraak is ge pleegd tussen zeven en ne gen uur. Telefooncel vernield door vuurwerkbom WASSENAAR Een zelfge- maakte vuurwerkbom heeft van morgen de ochtendstilte ruw ver scheurd toen een telefooncel op het Stadhoudersplein uit elkaar spatte. Door de klap sloegen alle ruiten uit de sponningen, werd de telefooninstallatie vernield en bleef alleen het verwrongen ge raamte staan. Vanuit de buurt kwam geen enkele telefonische melding op het politiebureau bin nen. Op het bureau zelf, dat op nog geen honderd meter afstand van de telefooncel staat, werd de klap wel gehoord. Het puin is van daag geruimd. De telefooncel moet geheel worden vervangen. Revalidatie-arts gaat aan de slag in ziekenhuizen Alphen en Leiderdoi! lï LEIDERDORP/ALPHEN De Stichting Ziekenhuizen Rijnland, waaronder het Elisabeth Ziekenhuis Leiderdorp en Ziekenhuis Rijnoord in Alphen vallen, heeft het nieuwe specialisme „revalidatiegeneeskun- de" ingevoerd. De revalidatie-arts is mevrouw N. Nederbragt, die haar functie in beide ziekenhuizen zal uitoefenen. Met deze uitbreiding speelt het zie kenhuis in op de verbetering van de service aan de patiënt: een zo breed mogelijk voorzieningenpakket „dicht bij het bed". Het grote voor deel is dat alle deskundigheid op het gebied van revalidatie in één per soon verenigd is. Tot nu toe moest veel omslachtiger worden gewerkt om de patiënt van dienst te zijn. De patiënten worden door hun specia list doorverwezen naar de revalida tie-arts. De revalidatie-arts heeft een zeer breed aandachtsgebied. Samenwer king met specialisten, verpleegkun digen en andere hulpverleners, zo als fysiotherapeuten, is heel belang rijk. Vaak wordt in teamverband bekeken hoe een patiënt weer zo goed mogelijk kan functioneren met een eventuele handicap. Als een patiënt bijvoorbeeld na een ongeluk verlamd is geraakt kan een goede begeleiding veel ellende voor komen. De revalidatie-arts zal in dat geval proberen iemand snel uit bed te krijgen, adviseren over hulp middelen zoals rolstoelen en kunst ledematen en aangeven hoe ze ge bruikt moeten worden. Veel aan dacht wordt besteed aan psycho-so- ciale begeleiding. Hoe leeft een pa tiënt met een halfzijdige verlam ming, hoe bereid je een patiënt voor op een operatie waarbij bijvoorbeeld een been geamputeerd wordt. Af doende informatie over de nieuwe situatie werkt geruststellend. De re validatie-arts heeft de opdracht de patiënt weer zo goed mogelijk in de eigen omgeving te laten fun ren. De Stichting Ziekenhuizen 1 heeft enige tijd met de ziekte! verzekeraars onderhandeld c| financiering van de revalidate Omdat er binnen deze specil een fors tekort bestaat aan al hulp gevraagd van het Ril Zeehospitium in Katwijk. Ma Nederbragt zal de helft vanl in Katwijk werkzaam blijvT andere helft van de tijd in 1 dorp en Alphen werken. De I datie-arts is op woensdag ej[ dagochtend in het Elisabeth huis werkzaam, op vrijdagmid Alphen. J NOORDWIJK EN KATWIJK GEVEN ELKAAR GEEN DUIMBREED TOE LISSE Ondanks ver schillende pogingen om tot overeenstemming te komen is het algemeen bestuur van het Samen werkingsverband Duin en Bollenstreek (SDB) er gisteravond niet in ge slaagd om tot een una niem standpunt te komen over de structuurschets Duin- en Bollenstreek. Uiteindelijk viel Katwijk buiten de boot en plaat sten Valkenburg en War mond kanttekeningen bij het voorliggende concept voorstel. De uitkomst van het beraad was niet verrassend. De beide kustplaatsen bestoken elkaar al weken via de pers. Strijd punt is het gebied tussen Noord wijk en Katwijk. In de structuurschets is dat stuk Noordwijks grondgebied gere serveerd voor eventuele uit breiding van Estec en voor een bedrijventerrein. Katwijk wil er echter in overeenstem ming met het eerste concept woningen bouwen voor een toekomstige generatie Katwij- kers. Compromis Toch zag het er enige tijd naar uit dat een compromis gevon den zou kunnen worden dat voor beide partijen aanvaard baar zou zijn. Initiator van het LISSE Het SDB stelt een werkgroep in die zich speciaal bezig gaat houden met het dreigende verlies aan bollenareaal. Dat zei burgemeester M. de Goeij gisteravond tijdens de alge mene bestuursvergadering van het SDB. De toezegging volg de op de door vrijwel iedere gemeente geuite zorg over het dreigende verlies van 130 hectare bollengrond, wanneer de SDB-schets werkelijkheid zou worden. De Goeij zei te willen zoeken naar een constructie waar in ook een aantal belangen organisaties mee zouden kunnen denken over de kwestie. Een veel geopperde suggestie meer soepelheid te betrachten in het toestemmen in het omspuiten van grasland tot bollen grond, zal door de werkgroep eveneens nader besproken moeten worden, aldus De Goeij. vredesvoorstel was Warmond dat in samenwerking met Val kenburg een amendement in diende waarin aangegeven werd het betreffende gebied als studielokatie aan te wijzen, zonder daarbij voorwaarden vooraf te stellen, zoals in een soortgelijk amendement van Katwijk wel het geval was. Het voorstel van G. van der Wel, burgemeester van War mond, bracht de Katwijkse burgemeester G. van Mont- frans er toe haar eigen amen dement in te trekken. Toen ook Valkenburg en Rijnsburg steun toezegden en Noordwij- kerhout en Voorhout zich af wachtend opstelden leek een oplossing van het conflict in eens in zicht. Woordvoerder F. van der Veen liet er namens Noord- wijk echter geen twijfel over bestaan dat de bollenbadplaats niet in was voor de vroege surprise. „Het amendement is niets anders dan een verkapt voorstel om het Westband-mo- del, dat we eerder hebben af gewezen, via een omweg weer op tafel te krijgen. Dat zou een ondermijning van de SDB- schets en derhalve een misluk king ervan zijn", aldus Van der Veen. Ook wees hij op de financiële consequenties voor Noordwijk wanneer het al zo lang gewenste bedrijventer rein opnieuw zou worden uit gesteld in afwachting van de Estec Veel minder vergaand was een tweede amendement van de Hillegomse woordvoerder A. Lommerse. Hij stelde voor 25 hectare grond rond Estec als studielokatie aan te wijzen. Hij kreeg de steun van vrijwel alle afgevaardigden inclusief Noordwijk. Ook voorzitter F. Jonkman van het dagelijks be stuur liet weten wel te voelen voor het compromis „als een gebaar van goede wil". Van Montfrans weigerde de handreiking echter resoluut. „U accepteert in dit voorstel dat Noordwijk een industrie gebied vestigt aan de rand van Katwijk", hield ze het alge meen bestuur voor. „Dat kun nen we niet aanvaarden en la ten we elkaar niet voor de gek houden. Wanneer wij het van avond niet eens worden zal de provincie het gebied wel als studielokatie aanwijzen", aldus Van Montfrans. Het voorstel werd daarop door Lommerse teruggenomen. Instroom Het conflict tussen Katwijk en Noordwijk wierp een schaduw over de rest van de SDB- schets. „Ten onrechte", aldus Lommerse. „We zijn er in ie der geval in geslaagd ons uit gangspunt, geen instroom van uit naburige gebieden in de Duin- en Bollenstreek, duide lijk en beargumenteerd op pa pier te krijgen. De structuur- schets moest een integrale vi sie in de richting van de pro vincie worden en dat is ook grotendeels gelukt". Jonkman viel de Hillegommer hierin dankbaar bij. „Als we vroeger een verzoek van de provincie kregen om ons standpunt te bepalen kwamen we niet ver der dan het opsommen van wat we allemaal wilden, zon der erbij te zeggen ten koste van wat. Nu kiezen we wel en Kooltuin blijft vooralsnog open LISSE Het SDB zal opnieuw onderzoeken of er geen ande re mogelijkheden zijn voor de aanleg van een bedrijventer rein dan de Kooltuin tussen Valkenburg en Katwijk. De Val- kenburgse burgemeester C. Sinke kreeg met die toezegging van het SDB-bestuur voor een belangrijk deel zijn zin. Sinke had er al verschillende keren op aangedrongen dat de Kool tuin open moet blijven. Een werkgroep gaat nu onderzoeken of er alternatieve oplossingen te bedenken zijn voor het be drijventerrein. DEN HAAG/NOORD WIJK De ontruiming van Hotel Noordwijk mid den tijdens het zomersei zoen van 1990 is ten on rechte geweest. Zo luidt de uitspraak van het Haagse gerechtshof, dat de zaak in hoger beroep in behandeld heeft. De toenmalige huurder P. Tschin had de zaak aange spannen tegen de eigenaar van het hotel, Northside Investments. Het hof vond, in tegenstelling tot wat de arrondissements rechtbank in juni van het vo rige jaar bepaalde, dat het ont ruimingsbevel niet gebaseerd was op een reële eigendomso verdracht van het hotel. Er zou sprake geweest zijn van een schijnverkoop van het ho tel. De verkoper Tilburg Spoorlaan bv en Northside In vestments, een volle dochter van makelaar Harrie Mens, zouden het voor de veiling van het hotel al op een akkoordje hebben gegooid. Tijdens de veiling zou de schijn zijn opge houden doordat een andere dochter van Mens mee deed aan het bieden. De masb was bedoeld omdat allea een veiling huurbedingl recht tussentijds de huurj zeggen - zou kunnen wi verkregen. Ook een tweede voorvw om Tschin uit het hotel tfr gen werd in scene gezeLoor een kort geding te kC^°ANS aanspannen moest een eisend belang' worden aEN B toond. Northside Investtn0em leek dat te hebben in del,ptiani van een nieuwe huurde bereid zou zijn aanziF11* 116 meer huur te betalen voJrkest hotel dan Tschin. Korte tjnomei de uitspraak van de arr<je jn sementsrechtbank zag 'we£^ e( nieuwe huurder echter af zijn plannen en tot op Haarva staat het hotel aan de Paifn s^e boulevard daarom leeg. len. De advocaat van Tschin' digde na de uitspraak vai hof aan een forse schade<v Ra"° in zullen dienen tegen r hside Investments. Hoe |ni5n dat bedrag zal zijn is nor duidelijk maar een voor*11aa ge schatting gaat toch al P j^e jrahms. idriaan Makelaar Mens is inmiHH) cassatie gegaan tegen de spraak. T 7" daar is veel moed voor nodig", aldus de SDB-voorzitter. Uiteindelijk bleek moed alleen toch niet voldoende. De schets werd door slechts negen van de tien SDB-gemeenten ge steund. Daarnaast verbonden Valkenburg en Warmond een kanttekening aan hun goed keuring en onthield ook de Hillegommer M.Witteman de schets zijn steun. In december zal de Leidse ag glomeratie met een eigen voorstel komen, waarna de discussie op provinciaal niveau gevoerd zal kunnen worden. Katwijk zal aan die gedachten- wisseling zelfstandig deel gaan Bus vervoert ouderen naar kunst in de regio sinds kort per bus gehaald en gebracht worden naar e uiting in de streek. De vervoersregeling is een initiatief Kulturele Raad van Zuid-Holland. De „Kunstbus voor ren" kent opstapplaatsen in Lisse Sassenheim, Voo] Noordwijk, De Zilk en Noordwijkerhout. Ook theater De S doet mee aan het project. Zo zal de bus zondag 8 decemb den voor een koffieconcert door het Daniël Strijkkwartet t concert begint om twee uur. Een toegangskaartje kost /Ljse Senioren die gebruik willen maken van de kunstbus kunntLmhe kenbaar maken bij de kassa van De Schelft, telefoon <foncj (herm 1 76241. Volkshuisvestings plan nodig in Leidschendam LEIDSCHENDAM De ge- zamenlijke Leidschendamse woningbouwverenigingen wil len dat de gemeente in aan sluiting op de onlangs gepubli ceerde discussienota een volkshuisvestingsplan opstelt. Dat plan moet met medewer king van de bouwverenigin gen tot stand komen en ver volgens een richtlijn zijn voor verdere activiteiten op het ter rein van de volkshuisvesting en later in het gewest. Het plan zou er uiterlijk volgend jaar december moeten zijn. De verenigingen zeggen dat er in tegenstelling tot veel ge meenten in Leidschendam te lang een ad hoc-beleid is ge voerd. Naar aanleiding van de rijksnota is het volgens de be sturen duidelijk dat de wo ningcorporaties meer zelfstan digheid en verantwoordelijk heid zullen krijgen en meer ri sico zullen gaan nemen. Om de werking van de woningdis tributie zo goed mogelijk te kunnen volgen is volgens de woningbouwverenigingen een regelmatige analysevan ver huizingen en woonvergunnin gen wenselijk. De samenwerking moet echter verder gaan terwijl ook uitwis seling op het niveau van het stadsgewest nodig is. Volgens de woningcorporaties legt de gemeente echter te veel na druk op de ontwikkelingen in gewestelijk verband. Dat een grotere beleidsvrijheid voor de woningbouwverenigingen de zaak voor woningzoekenden minder doorzichtig zal maken wordt door de besturen onjuist genoemd. Als de drie woningcorporaties vanaf januari 1992 door fu sie nog maar twee gelijk waardige partners van de ge meente worden, moeten zij in breng hebben bij het opstellen van de gewenste nota. Zij den ken daarbij aan een bestuur der en een directeur. Of hier bij ook een makelaar en een belegger past wordt door de woningcoproraties nog betwij feld. In de nota over de volks huisvesting zou tenslotte ook duidelijk moeten worden op welke manier gemeente en corporaties in de toekomst ge zamenlijk zullen gaan opere- WASSENAAR De ge meenten Leidschendam, Voorburg, Wassenaar en Voorburg krijgen een ge meenschappelijke gezond heidsdienst. Het overleg tussen de wethouders van deze vier plaatsen is zoda nig gunstig verlopen dat de gemeenteraden al eind januari, twee maanden eerder dan gedacht, een besluit over de invoering kunnen nemen. Binnen veertien dagen zal de eindrapportage en de gemeen schappelijke regeling verschij nen. Het takenpakket van de nieuwe dienst komt nagenoeg overeen met dat van de GGD Voorburg-Leidschendam maar een gelijk pakket voor elke ge meente is niet bereikt. Wegens door deze gemeente ■noodzakelijk geachte bezuini gingen heeft Wassenaar op het takenpakket van de regionale GGD beknibbeld. In Wasse naar komen geen activiteiten op het gebied van tandheel kundige voorlichting, geen projectmedewerker en geen gedragswetenschapper. Voorts wordt een aantal taken die per verrichting worden bekostigd eveneens niet door Wassenaar afgenomen. Het samengaan betekent voor Leidschendam, Voorburg en Zoetermeer een verlaging van lasten van res pectievelijk 14.8, 15.7 en 11.9 procent. De kosten voor Was senaar blijven gelijk. Het hoofdkantoor van de nieu we GGD blijft aan de Jac. van den Eijndestraat in Voorburg. De gewenste formatie zal met 8.7 afnemen. De verwachting is echter dat nagenoeg het et tallige personeel van de 1 ge diensten en het persdjj s dat Wassenaar in dienst jre naar de nieuwe dienst .je, overgaan. De verdeelsleutel t ten zal,in verband met tot", afname van het inwonert r de aantallen jeugdigenVl werknemers, iedere drie opnieuw worden bekekentuj^ wethouder van volksgez a; heid van Zoetermeer eerste voorzitter zijn nieuwe gemeensc' regeling. Voor de ambul' zal een bestuurscomnu, worden ingesteld omdat aan alleen de gemee^ Voorburg en Leidschen deelnemen. Vakbondsbest aR ders en medewerkers p<a neelszaken van de vier meenten zullen gezame een concept voor een so statuur opstellen. va%t Het lege schoolgebouw aan de Parklaan dat gesloopt zou moeten worden. I FOTO: HENK VAN DEN ENDE B EN W SASSENHEIM: SASSENHEIM Sassen heim wil af van het leeg staande schoolgebouw aan de Parklaan. De school zou gesloopt moeten wor den en het vrijkomende perceel grond gereser veerd voor de bouw van tien tot twintig senioren woningen. Dat staat in een collegevoorstel naar aanleiding van een amb telijke notitie over het ge bouw. Plannen om de school (tijdelijk) te verhu ren of te verkopen zijn daarmee van de baan. Van verschillende zijden is belangstelling getoond voor het al enige jaren leegstaan de gebouw. Bij de gemeente zijn vier concrete aanbiedin gen binnengekomen. Zo kwamen er verzoeken bin nen de school te gebruiken als woning en werkruimte, kindercrèche en opvangcen trum en kantoorgebouw voor een architectenbureau. Volgens de gemeente is de lokatie van de ongeveer tweeduizend vierkante grond - vlakbij het centrum - ech ter uitermate geschikt voor de bouw van ouderenwonin gen. Men trekt daarbij de vergelijking met de Keer- weerlaan. Uit een onlangs gehouden woningmarkton derzoek is ook gebleken dat er een toenemende behoefte aan seniorenwoningen be staat. Toch is woningbouw aan de Parklaan de eerstkomende tien jaar niet te verwachten. Eerst moeten de straks vrij komende sportvelden aan de Menneweg volgebouwd wor den en woningbouw in het centrumgebied in het kader van de dorpsvernieuing heeft voorrang. Daarom heeft het college on derzocht of het niet mogelijk zou zijn de school in afwach ting van bouwplannen tijde lijk te verhuren. Uit het on derzoek is echter gebleken dat de huurprijs van 168 gul den per vierkante meter der mate hoog zou worden dat geen gegadigde gevonden zou kunnen worden. Sloop zou daarom verreweg de goedkoopste oplossing zijn. Daarbij speelt ook een rol dat het lege pand nogal eens het doelwit van vandalen is. Vo rig jaar moest nog door ver schillende mensen schade vergoeding worden betaald, nadat hun kinderen betrapt waren tijdens het plegen van vernielingen aan de school. De commissie financiën buigt zich vanavond over de kwestie, terwijl het sloopplan aanstaande woensdag door de commissie ruimtelijke or dening wordt beoordeeld. Energie Dick Nijssen geeft vanavond in de MVO-school aan de Achterweg 7 in Lisse een le zing over 'genezende ener gie'. In de lezing wordt uitge legd hoe men met zijn han den in staat is om genezende energie of Reiki door te ge ven aan anderen. De lezing begint om acht uur. Dierenambulance De Dierenam bulance/ Voge lasiel aan de Haarlemmer- straatweg 12 in Oegstgeest houdt zaterdag open dag van tien tot vier uur. Er zijn di verse presentaties en er wordt koffie, thee en limona de geschonken. Om half elf 's morgens zal burgemeester S. Scheenstra de nieuwe ambu lance onthullen. Er wordt met twee ambulances gere den, één was dringend aan vervanging toe. De Dieren ambulance werkt met vrij willigers. Donateurs zijn hard nodig om de hulp aan gewon de dieren in de Leidse regio te kunnen voortzetten. Infor matie: tel. 071-174141. Kleinkoor Het Oecumenisch Kleinkoor uit Sassenheim viert zaterdag haar lustrum met een specia le viering in de St. Pancrati- uskerk in Sassenheim. De dienst begint om zeven uur. Pastor H.Ammerlaan, ds. H. Vollebregt ep ds. G.Br as verlenen hun medewerking. Hip-hop Liefhebbers van hip-hop ko men morgenavond aan hun trekken in jongerencentrum Magnifiosi aan de Ruishorn- laan in Lisse. Er is dan een optreden van K.O.C., een groep rappers uit Hillegom en Lisse. Het optreden begint om negen uur. Leden kun nen voor /2 naar binnen en niet-leden voor /4. Zondag middag is er een darttoernooi in Magnifiosi. Gespeeld wordt het spel 501. Het darte venement begint om twee uur. Deelnamekosten bedra- Vrouwenkoor Het Zandvoorts Vrouw koor is zaterdagmiddag gast in het kerstdorp Jaap Kooy aan de Heere\ in Lisse. Het concert beg om half twee. Er is te vu een demonstratie Tiffi glas-in -lood-kunst. Spelmiddag De Bevers van scoutin groep De Kaninefaten Lisse houden zaterdag i spelochtend. Tussen tien i en half twaalf kunnen kin ren van vijf en zes jaar in clubhuis op de hoek Spek laan en Loosterweg-Z J kennismaken met de sc<L tingswereld. Opgeven Jonneke van Oyen (025 16239) of Anneke van Sl H (02521-17394). Ruilbeurs terdag een ruilbeurs v< postzegelverzamelaars geh den. De beurs begint om t uur. Volwassenen moeten betalen en kinderen t kwartje.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16