ïeten, pepernoten fn pret bij aankomst an Sinterklaas Collectie drukwerk uit bezettingstijd geveild LEIDEN OMGEVING Inbrekers vooral in Alphen actief Dronkeman ontsnapt na wilde rit aan politie DUWPLANNEN? Affiches verspreid in Meren wijk over steekpartij Bosrode MBEHd6e(3oma/nl MAANDAG 25 NOVEMBER 1991 lebreidé ll komenlsentrekker in bijlage; overmeesterd *0PFjN Drie bezoekers, 24, 24 qiar oud, van café Malle Bab- (Statil Nieuwe Beestenmarkt Fisher] zaterdagnacht een steekpar- LIDO een te voorkomen. Zij over- jijden een 21-jarige Leidenaar 21 15 Fer na een ruzie buiten was 5, '2ili'H°nd tien over half vier »r' II (Ihij per taxi terug. Hij hield rL groot voorwerp achter de °{Jk larvan vermoed werd dat het er "(atv fPen was- Net drietal werkte straat 3Een de grond en maakte hem n de hcpot mes afhandig. Omdat het th® 't een steekpartij of bedreiging imen, wordt volgens de poli- n rijn j 8een vervolging ingesteld, zelaerstij minatorL 15. Robif Auto in brand in Woubrugge WOUBRUGGE In een schuur aan de Bodens Hosang- weg in Woubrugge vloog zaterdagmid dag om vier uur een auto in brand. De brandweer heeft de auto uit de schuur gesleept, en vervolgens het vuur geblust. De brand ontstond toen de eigenaar de auto probeerde te starten. Personeel shoarmazaak met bijl en mes bedreigd LEIDEN Personeel van shoarmazaak de Kibboets aan de Stationsweg is vrij dagnacht door vier bezoekers met een mes, een kleine hakbijl en een ijzeren staaf bedreigd. De vier, afkomstig uit Voorburg en in leeftijd van 21 tot 23 jaar variërend, hadden rond half drie een broodje besteld, maar werden bui ten gezet toen ze te veel lawaai maak ten. Buiten kwamen de wapens tevoor schijn. Er ontstond een vechtpartij waarbij wel klappen vielen, maar bijl, staaf en mes niet werden gebruikt. Ver volgens ging het viertal er per auto van door. De politie kon ze op de Voorscho- terweg aanhouden. In de auto werden de bijl en een vlindermes aangetroffen. Die wapens zijn in beslag genomen. Politie Oegstgeest houdt vandalen aan OEGSTGEEST Twee inwoners van Oegstgeest zijn zondag ochtend aangehouden wegens diefstallen. Het dronken duo, 20 en 17 jaar oud, had eerst een krat bier gestolen uit de tuin van een woning aan de Leidsestraatweg. Daarna werd uit een bus hokje aan de Lijtweg een poster weggehaald. De rijkspolitie be trapte het tweetal en nam de dieven mee naar het bureau. Na het opmaken van proces-verbaal werd het duo naar huis ge stuurd. Zolderbrandje in Valkenburg VALKENBURG Op een zolder van een woning aan Duin zicht in Valkenburg brak zaterdagmorgen brand uit. Een buur vrouw ontdekte de brand en waarschuwde de brandweer die het vuur snel onder controle had. De brand werd veroorzaakt door dat een op de cv-ketel liggend snoer van een looplamp smolt waarna kortsluiting ontstond. Joyriding op pony's LEIDEN Onbekenden zijn zaterdagavond of -nacht stiekem op pony's van ma nege Moedig Voorwaarts aan de Wassenaarseweg gaan rij den. Voor deze bijzondere vorm van joyriding stalen ze eerst een zadel en een hoofdstel bij een andere ma nege, aan het eind van de Wassenaarseweg. Het zadel werd in de tuin van Moedig Voorwaarts aangetroffen. Het hoofdstel is niet terugge vonden. Beide voorwerpen waren eigendom van een 17- jarige Leidse. Gewapende overval op auto wasbedrijf Utrechtse veer LEIDEN Ongeveer 2.000 gulden is zaterdag buitgemaakt bij een gewa pende overval op een au- toreinigingsbedrijf aan het Utrechtse Veer. Kort na drie uur verscheen daar een man die inlichtingen wilde over prijzen. Een perso neelslid, een 32-jarige Leider dorper, liet de man in de ge sloten zaak. Binnen trok hij een pistool tevoorschijn en smeet de Leiderdorper tegen de grond. Hij graaide vervol gens papiergeld uit de geldla. Het slachtoffer slaagde er nog in de overvaller een klap te geven. Vervolgens kreeg hij zelf een klap met het pistool in zijn gezicht en een knietje in het kruis. De overvaller was een forsgebouwde lange don kere man. Hij droeg een don ker jack en was vermoedelijk tussen de 33 en 40 jaar oud. Kort na de overval zijn twee mannen in de omgeving van station Lammenschans aange houden en één op het Leven daal. Zij bleken niets met de zaak te maken te hebben. De werkelijke dader is niet ach terhaald. is II;] 18.4^ young ook 14J llingi irtles II; i tond; wo BaP koldenhof 14.f 3: Mal 0.00. 36306! 00, 18.1 lor ji 30. i 3.45, 211' !N Slechts enke- in nadat hij in Hin- in officieel was bin- haald voor de ogen MËTRltelevisiekijkend Ne- 345675end, maakten Sint Ni- M'orrti® en zijn gevolg za- 21.30. «g hun opwachting in Ieen20tn' een ronc^r^ by susj de aanmeerplaats Zijlpoortbrug door ïtrum, bereikte 13, tei.jheiligman- kort •AnothJ uur ket Stadhuis- zo. 13J EON 3:[ 13.41 Tihfie>verd kij opgewacht door S- zaal pet kinderen volgepakt 5. Zaal f sommigen stonden er al i een uur te wachten - en door loco-burgemeester J. Walen kamp. Deze verwelkomde Sint en zijn gevolg met enkele har telijke woorden. „We zijn blij dat u er bent en dat het niet hoost zoals verleden jaar. De kinderen staan hier al vol ver wachting en zelf ben ik ook een beetje zenuwachtig. Van daag is het feest voor de kin deren en moeten de volwasse nen een dagje zwijgen", sprak Walenkamp. Niet boos Zijn opmerking ging was niet helemaal aan de bisschop van Mira besteed, want deze ging uitvoerig in op de verkeerspe- rikelen in de Breestraat en de moeilijkheden van de Leidse middenstand. De kinderen hoorden het allemaal geduldig aan en leken ogenschijnlijk ook niet echt boos dat de kin dervrind vergat de kinderen zelf toe te spreken. Een ver zuim dat ruimschoots gecom penseerd werd door zijn Pie ten en vooral door de peperno ten die zij kwistig - in plastic verpakt - rondstrooiden. Twee Pieten gingen zelfs zo ver dat zij hun strooipartij vanaf grote hoogte uitvoerden. Ze daalden voor de ogen van de opgetogen kinderen af van de toren van het stadhuis, on derwijl de zakken met strooi- goed over de kinderhoofden leeg gooiend. Eén Piet leek daarbij in de knoop te zijn ge raakt, maar met een forse ruk aan het touw wist ook hij uit eindelijk af te dalen tot bij de tent waar Sint de rest van de middag audiëntie hield. En toen kregen ook de kinderen waar zij zo lang op gewacht hadden, een woordje van Sint en natuurlijk een cadeautje. Loco burgemeester Walenkamp is duidelijk in zijn sas met de komst van Sinterklaas. foto: wim van noort T^TOR BURGERSDIJK NIERMANS NS KOLDENHOF RLEr4 DEN Een unieke avond-[ctie drukwerk uit de othekenittingstijd van het uit- die ookfstrio 'In aëris occu" I' ('In de bezette lan- RrhütS wordt vanaf morgen 07i-i2|ild Burgersdijk Bure"lmans 2i89499|riaal, druksels van o uur, dj Werkman, is afkom- zintiit de collectie J.B. ongevajes, pseudoniem van Ï00 ukt dr WH Naêel net als lessenhijkman één van de drie ivers. Tijdens de na- ei 9abei veiling, die tot en met lerdag duurt, komt zonder exemplaar", legt A. Steenkamp van B N uit. „Die kaartjes werden ook ille gaal gedrukt door In agris oc- cupatis, omdat aan de stijl de maker, die gezocht werd door de Duitsers, zou kunnen wor den herkend". Kijkdagen Vrijdag, zaterdag en zondag waren de kijkdagen in het pand 'Templum Salomis' op de hoek van de Nieuwsteeg. Met name zondag liep het traditie getrouw storm. „Dan komen de handelaren kijken die op vrijdag en zaterdag moeten werken", verklaart Steen kamp de aanwezigheid van ruim honderd bezoekers op de zondagmiddag. De interesse ging naast de Charles-collectie uit naar ma nuscripten en memorabilia van Reve uit de collectie J.S. De initialen staan voor Reve's vriend Joop Schafthuizen. Hij wil tijdens deze een volgende veiling in mei overtollig mate riaal slijten van de volksschrij ver. Hoeveel hangt af van de opbrengst en of die hoog zal zijn is nog maar de vraag ge zien de niet aflatende stroom van Reve-materiaal die ter veiling wordt aangeboden. Ander interessant werk is de bibliotheek van de Leidse hoogleraar dodgeleerdheid prof.dr.P.A.H. de Boer en een unieke verzameling boeken over Leiden. Steenkamp is met name enthousiast over een album uit 1954 waarin 674 prentebriefkaarten van Lei den tussen 1900 en 1930 staan afgebeeld. „De kaarten zijn ge groepeerd naar onderwerp, zo dat je de ontwikkeling van zo'n plek prachtig kunt vol gen", aldus Steenkamp. De hoogste opbrengst ver wacht hij van een prachtige Tirion Atlas uit 1769. Voor twaalf- tot vijftienduizend gul den zal dit antieke werk deze week een nieuwe bezitter krij gen. ALPHEN AAN DEN RIJN/NOORDWIJKER- HOUT/LEIDERDORP Inbrekers hebben het af gelopen weekeinde op grote schaal hun slag ge slagen in Alphen aan den Rijn. Maar ook in andere plaatsen was het inbre kersgilde actief. Aan de Marketentster in Al phen kwamen de inbrekers een huis binnen door het for ceren van een uitzetraam. Weggehaald werden een stere oinstallatie, e'en videorecorder en een giropas. In een woning aan de Marga Klompéstraat werd de dader overlopen nog voordat hij wat kon wegne men. Uit een kantoor aan de Steekterweg werd 300 gulden weggehaald, nadat het slot was ontgrendeld via een luikje in de voordeur. De bewoners van een woning aan de Maasstraat missen een videorecorder, 52 gulden aan kleingeld, foto's en twee geldkistjes met waarde papieren. De grootste slag werd geslagen in een woning aan de Obreeh- thof in Alphen, waar voor et telijke duizenden guldens aan sieraden werd gestolen. Twee bankpasjes met bijbehorende pincode verdwenen uit een woning aan de Hedastraat. Be woners van een huis aan de Raafstraat missen twee verlo vingsringen en een bedrag van 1750 gulden. Met bruut geweld werd de voordeur werd gefor ceerd. In dezelfde buurt werd op dezelfde wijze een huis bin nengedrongen. De buit is nog onbekend. Tenslotte verdwe nen uit een woning aan de Handelhof een cd-speler, sie raden en een groot aantal Eu rocheques. Inbrekers sloegen zaterdag tot driemaal toe hun slag in Noord wij kerhout. In de mid daguren werd uit een bedrijfs kantine aan de Herenweg een radiocassetterecorder gestolen. In de avonduren werd inge broken in een woning aan de Van Iersellaan. De daders kwamen het pand binnen door naar binnen te klimmen. Wat er ontvreemd werd is nog on bekend. Ook een woning aan de Guldemontvaart werd be zocht. Hier werden de daders door de bewoonsters gestoord, waarop ze op de vlucht sloe- gen. In een woning aan de Laan van Ouderenzorg in Leider dorp werd gistermiddag rond twee uur ingebroken. De be woner was even de hond uit gaan laten. De inbreker was de woning binnengekomen door de achterdeur met een schroevedraaier open te bre ken. Vermist worden girobe taalkaarten en cowboylaarzen. Zaterdagavond rond twaalf uur werd ingebroken in een woning aan de Lindelaan in Leiderdorp. De dader kwam de woning binnen via een bo- venraampje in de keuken. Vermoedelijk werd de inbre ker gestoord na thuiskomst van de bewoners, want de hele bovenwoning lag overhoop. Er wordt nog niets vermist. 3hermi Hulpv< (dit laat KENHUI 5.15 ui Kind» tot 19, pe» at 1L0Ü uur. V< en bezoü Elizall; 3n dage i 1 18.30- k 11.15- er les 3-19.30 ag. vai 1-19.00 ryy. 11.00- arste kli imaklini 14.00- 16.45- 10.00-1 A, C en nderlng tijden, oor alle zijn de ijks 14/ 18.00- en Werkman gaven met de schrijver A. pseudoniem van A.Th. tijdens de oorlog boe- uit onder de naam In occupatis. Werkman "J eefde de oorlog niet. Hij J op 10 april 1945 samen negen anderen doodge- en in Groningen bij wijze reprasaille vanwege een lanslag op het SD-hoofd- •tier in Groningen. Iro- genoeg ging bij diezelfde ig ook bijna al zijn druk- verloren, omdat het daar ag opgeslagen na zijn aan- ling. ;le van zijn werken ble- echter bewaard. Zoals een tal in 1944 gedrukte ge en 'Een suite van de zee' 'Terzinnen van de Mei', zijn laatste bewaardgeble- drukwerk, een geboorte- je uit maart 1945, zal ge worden. „Een heel bij- ALLERLEI(DS) Wijsheid In het kader van de serie studi um -gen eralegesprek- ken interviewt H. Philipse, hoogleraar in de metafysica en kennisleer en wijsbe geerte aan de universiteit Leiden, vanavond zijn col lega G. Nuchelmans, emeri tus hoogleraar in de wijsbe geerte aan eveneens de Leidse universiteit. Het ge sprek vindt plaats in zaal 011 van het Centraal Facili teitengebouw aan de Cleve- ringaplaats en begint om 20.30 uur. Geweld Vrouwenhandel is dit jaar het thema van de interna tionale dag tegen geweld te gen vrouwen. Die dag is in gesteld nadat in 1960 drie vrouwen die in de Domini caanse Republiek hun man nen in de gevangenis had den bezocht werden gegij zeld, verkracht en ver moord. Ter gelegenheid van deze dag is er vandaag in het LVC aan de Breestraat 66 een thema-avond over Vrouwenhandel. Het pro gramma begint om 20.30 uur. Er is kinderopvang. Wie daar gebruik van wil maken kan bellen met 071- 126123. NOORDWIJKERHOUT Een vermoedelijk dronken bestuurder heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag voor levensge vaarlijke toestanden ge zorgd in Noordwijkerhout en Lisse. De man probeerde op de Delfweg in Noordwijkerhout een voor hem rijdende Pool van de weg te drukken en, na deze te hebben ingehaald, hetzelfde te doen met een landgenoot die voor hem reed. Een surveillancewagen was er getuige van en zette de achtervolging. „Hij reed werkelijk als een malloot", aldus een woordvoerder van de Noordwijkerhoutse politie vanmorgen. De wildeman- stocht die dwars door bosjes, over fietspaden en over alle delen van de weg voerde, eindigde tegen een muurtje bij de Stationsweg in Lisse. De bestuurder, ook een Pool, wist in het Keukenhofbos te ontsnappen. Twee stomdron ken landgenoten die meere den werdenwel vastgeno men. ADVERTENTIE NAAR VAN OER PLOEG! vertrouwde adres voor: jlUMEN EN DEUREN. ng'voorlNAND- EN PLAFONDBEKLEDING Schuifpuien n:"wa*nn IERRES. ETC. loorlope kan defr nieuwbouw en renovatie, oor jevoerd in onverwoestbaar van het kwaliteitsmerk "iyjceuninck f afspri erhoudsarm, leverbaar in voor k,euren- volledig in na larandeerd en door onze v mensen perfect op maat naakt. Het geheel voorzien van .j'So" 0 «"rlilicaat 14.15-1J11 gewoon eens alles op uw •ordziekinak bekijken. We geven u graag uarten e„feid advies bezoek jnstsm om op te bouwen. m aw ml Vrouw slaat belager met koffer van fiets LEIDEN Een 26-jarige vrouw heeft vrijdagavond een nog onbekende man die haar vastgreep van zijn fiets geslagen. De vrouw liep op het parkeer terrein achter een flatgebouw aan het Stationsplein toen de man aan kwam fietsen en haar bij de arm greep. De vrouw aarzelde niet, haalde uit met haar koffertje en sloeg de man tegen de straat. Vervolgens zocht ze een veilig heenko men. De man was ongeveer 1.75 meter lang, had lang blond haar en sprak met een sterk LeidS accent. LEIDEN De politie heeft het afgelopen week einde in de Merenwijk af fiches verspreid met de oproep tips te geven over de steekpartij op 12 okto ber aan de Bosrode. Daar bij kwam de 35-jarige Lei denaar Willem Cornelisse om het leven. Op het affiche prijken een pasfoto van Cornelisse en een foto van de fiets die op de plek van de steekpartij is gevonden. Die fiets was eerder ook al te zien tijdens een oproep op tele visie. Aan de zaak wordt bin nenkort ook aandacht besteed in het televisieprogramma Op sporing Verzocht. Dat gebeurt waarschijnlijk op 12 december. Het affiche vermeldt verder de beloning van 25.000 gulden die al enige tijd geleden werd uitgeloofd voor de tip die leidt tot oplossing van de zaak. Eerder werden weliswaar twee verdachten aangehou den, maar die moest de politie wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten stellen. De tekst op het affiche is be halve in het Nederlands, ook in het Turks en Marokkaans gesteld. Uit het onderzoek is gebleken dat Cornelisse kort voor de steekpartij enkele Ma rokkanen heeft gesproken. De affiches zijn onder andere in het winkelcentrum Kopermo len opgehangen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Catharina Ame lia dr. van: J. S. Kaastra-C. K. Eick- hoff. Cornelia dr. van: J. C. van Kla- veren-C. Wandee. Imran dr. van: I. Arikan-Y. Arlkan. Jord Gijs zn. van: B. Smit-B. J. M. Rimmelzwaan. Joyce dr. van: N. Godé-M. Wendels. Geert zn. van: P. Verzendaal-H. C. M. Laros. Mariëlle Louise dr. van: W. A. Jonker- M. R. Wiesmeijer. Amanda Johanna dr. van: L. P. M. Wijnands-C. J. H. Hermans. Joyce Llsanne dr. van: J. J. P. van Kleeff-A. J. Meijers. Larissa dr. van: P. de Haas-N. Arentsen. Joyce- lien Rosiena dr. van: J. Meijers-W. P. Heemskerk. Samira dr. van: M. Zouit- ni-M. W. E. van der Meij. Jimmy Hen drik Cornelis Arie zn. van: H. van der Weijden-P. J. C. Segaar. Frans Daniël zn. van: F. F. Bosch-P. A. van Rijs wijk. Mohamed zn. van: M. Bardaa-F. Errachidi. Charmaine Afra Suzanna dr. van: M. van der Zwan-A. A. M. Kortekaas. Kevin zn. van: J. C. Duin- dam-J. F. Beekman. Janne dr. van: A. P. J. M. van Hooff-C. E. M. Vink. Den nis zn. van: H. S. J. de Jong-C. Groen. Sanne dr. van: R. J. Werkho- ven-G. J. Koppers. Wlhelmlna Jacoba dr. van: D. J. Kleen-I. D. Ouwehand. Nona dr. van: R. C. E. van Delft-C. H. Kühn. Pascal zn. van: T. J. Timmer- mans-S. Leeflang. Jori Ramiro zn. van: J. Campfens-I. Hulsbos. Maartje Jannetje dr. van: J. van Schie-A. Hoek. Pieter Donald zn. van: F. W. M. Kleijs-C. J. Wijnnobel. Dieter Gerrit Maurijn zn. van: W. van der Pol-M. F. Harmsen. Bouke zn. van: J. J. Van Hilten-N. J. Rook. Melons Gisella dr. van: W. G. Bodo-M. Y. Noorlander. Denise Wilhelmina dr. van: E. J. M. van Veen-W. E. C. van der Meer. Thomas zn. van: J. Meijvogel-J. A. Kempers. Alessandro Enrico Ema- nuele zn. van: F. Matta-M. J. C. den Haan. Charlotte dr. van: S. J. M. Bruens-M. M. T. Voortman. Mimoun zn. van: M. Massaoudi-M. D. Scheer- inga. Anne-Sophie dr. van: C. van Gulpen-G. M. E. van Hummel. Kim dr. van: D. C. Hogewoning. Overleden: W. M. Winkelman, geb. 4 mei 1923 vrouw. F. J. Kuljpers, geb. 25 mei 1939, gehuwd geweest met: W. van Dijk. D. J. Groenhof, geb. 1 dec. 1926 man.'D. Klinkenberg, geb. 7 juni 1991 man. P. W. Rewijk, geb. 25 dec. 1928 man. Chr. H. Visser, geb. 5 mei 1946 man. J. Feitsma, geb. 11 nov. 1904, gehuwd geweest met: M. Klinkhamer. C. G. Weerhelm, geb. 14 april 1947, echtgenote van: D. van Erven. J. Smit, geb. 2 juni 1906 man. S. G. van Laar, geb. 22 jan. 1925, gehuwd geweest met: A. C. M. Turkenburg. D. Schoute, geb. 30 aug. 1915 man. J. Siljee, geb. 9 maart 1901, gehuwd geweest met: C. Spie renburg. E. Moenen, geb. 7 dec. 1909, gehuwd geweest met: C. Kijk in de Vegte. C. Smit, geb. 9 juli 1921 man. E. I. Flesseman, geb. 2 aug. 1901 man. G. van Duljn, geb. 12 jan. 1920 man. J. E. Boot, geb. 20 nov. 1909, echtgenote van: J. R. N. van den Beukei. G. de Vries, geb. 29 juli 1910 man. J. L. Aartman, geb. 13 dec. 1921 man. J. J. M. Verhage, geb. 23 mei 1945 man. P. A. de Lan ge, geb. 21 april 1915 man. P. Heine- man, geb. 24 aug. 1924 man. M. De- vilee, geb. 11 juli 1904, gehuwd ge weest met: P. E. J. Prins. H. J. van Eerde, geb. 15 april 1902 man. M. Houps, geb. 17 febr. 1910, gehuwd geweest met: W. Hamerllng. C. Ven- nik, geb. 27 nov. 1931 man. P. J. Mul, geb. 4 mei 1908 man. E. J. K. G. Te- reick, geb. 24 april 1906, echtgenote van: H. J. Glasbergen. H. P. Zaalberg, geb. 15 juli 1898, man. J. H. Later- veer, geb. 17 febr. 1944, gehuwd ge weest met: J. H. Dibbetz. A. C. Snel- derwaard, geb. 29 aug. 1908 man. D. Heuff, geb. 14 april 1920, echtgenote van A. M. Maasdam. T. A. F. Morris, geb. 5 aug. 1975 man. Gehuwd: B. Dewanslngh en L. Prithl- palsingh. H. J. Kerssens en O. L. Dijk stra. J. A. Koelewijn en M. G. Schoonheim. J. W. de Wekker en T. H. Dlkkes. T. H. van Kuipers en M. H. Hofman. Katwijker raakt snelle auto kwijt Oversteekplaats wordt verlicht OEGSTGEEST Een dronken Katwijker heeft gisteren zijn auto verloren na een dolle rit op rijksweg 44. De man reed meer dan 200 kilometer per uur met zijn snelle Mercedes, in de richting Den Haag. Bij de afrit Rijnzichtweg wist de poli tie hem staande te houden. Auto en rijbewijs zijn voorlopig in beslag genomen. OEGSTGEEST Een gevaarlijke oversteekplaats in Oegst geest, de kruising Irislaan/Floralaan, wordt binnenkort verlicht. Een tijd geleden viel hier een dodelijk verkeersslachtoffer te be treuren. De verlichting had eigenlijk, nu het winterseizoen aan breekt, al aangelegd moeten zijn, maar de speciale constructie van de lichtmasten heeft een lange levertijd tot gevolg.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9