Grasshoppers blijft tegen fysiek Lisse op de been TOP start met monsterscore li 1 SPORT Geen gevaar voor Scylla en Pecos Bassets en Athletics geplaatst in play-offs li Samenwerking slogan Nationale Studiedag :'s l Eoidóc (Soman! MAANDAG 25 NOVEMBER 1991 Cees van de Ende secretaris KNAU LEIDEN Tijdens de Unieraadsvergadering van de KNAU (Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie) is Sassenheimer Cees van de Ende benoemd als nieuwe secretaris in het bondsbestuur. Van de Ende neemt daarmee de plaats over van Koos Ver meulen. die om zakelijke en persoonlijke redenen ruim anderhalf jaar geleden zijn taak neer moest leggen, maar nog wel heel veel zaken waarnam. Tijdens diezelfde vergadering, die voor het eerst geleid werd door de waarnemend voorzitter, Annie Schmitz, werd tevens besloten dat de kosten voor een wedstrijdlicentie omhoog gaan en werd het au tomatiseringsplan unaniem goed gekeurd. Tussen heel veel andere zaken werd tevens bekend ge maakt dat de veteranen atletiek nog weer een ex tra stuk erkenning zal gaan krijgen middels natio nale atletiekrecords. Aad Paardekooper overleden OEGSTGEEST Zondagmorgen is in zijn woon plaats Oegstgeest ingenieur Aad Paardekooper op 73 jarige leeftijd overleden. Paardekooper was in zijn sportieve loopbaan na een korte periode bij De Bataven een van de grondleg gers van De Spartaan. De wijze waarop hij jarenlang met hart en ziel gestalte gaf aan de vervulling van zijn taak als voorzitter van De Spartaan oogste bij zeer velen, niet alleen binnen de atletiek, respect en bewondering. Bij zijn afscheid als voorzitter werd hij dan ook door ..zijn" club benoemd tot erevoorzitter, een titel waar hij trots op was. In de jaren daarna bleef Paardekoo per, die een zeer veelzijdige interesse aan de dag leg de, veel werk voor de Lisser atletiekvereniging ver zetten. Met name de record- en Tanglijsten waren voor „de samensteller" zijn lust en zijn leven. Met het heengaan van ingenieur Paardekooper verliest zijn gezin. De Spartaan en de KNAU een unieke per soonlijkheid. LEIDEN Het Leidse Scylla en Pe cos uit Oegstgeest hebben zich zonder problemen gehandheefd in de eredivi sie van de landelijke competitie tafel tennis. Zaterdag waren SKF uit Vee- nendaal en het Hazerswoudse Avanti opnieuw kansloos. Tegen SKF waren Michel de Boer, Marijn de Bruin en Mirjam Hooman- Kloppenburg ongenaakbaar. Alleen Lars Wittebrood moest zijn beide en kelspelen afstaan. De 8-2 overwinning van Scylla doet de ploeg uit Veenen- daal samen met het vorige week reeds tot een klasse lager verwezen Avanti, degraderen. Pecos had geen enkele clementie met het team uit Hazers- woude. Het eerste paar, Friso Reitsma en Herman van der Broek moest in het dubbelspel een game afstaan aan Michael van der Haar en Ronald Vij verberg. In het tweede paar had Ron Schipaanboord een derde game nodig tegen Patrick van Meverden. De uitge stelde wedstrijd tussen Scylla en Pecos heeft enkel nog waarde als 'Leidse' derby. Aanvang morgen, dinsdag 26 november om 19.30 uur in de thuiszaal van Scylla aan de Brahmslaan te Lei den. Bij de dames bewees Docos zichzelf een slechte dienst door bij het onder aan staande Hoonhorst met 6-4 te ver liezen. De marge van drie punten voor de directe degradatieplaats is daarmee geslonken tot één. Marijn Olden en Petra Buitelaar wonnen elk twee en kelspelen, de permanente invalster leed drie maal verlies. Aanstaande za terdag wordt de directe degradatie op puntengemiddelde beslist. Eindstand heren eredivisie: degrada tie play-offs: 1. Scylla Leiden 5/38-12, 2. Pecos Oegstgeest 5/37-13, 3. SKF Veenendaal 6/20-40 (gedegradeerd), 4. Avanti Hazerswoude 6/15-45 (gedegra deerd). Stand dames eredivisie: 1. HOI Op leidingen Den Helder 9/67-23, 2. Besbo Irene Tilburg 9/58-32, 3. Bruns Shot 9/50-40. 4. Wescon Reflex 9/46-44, 5. DOCOS Leiden 9/25-65, 6. Hoonhorst 9/24-66. LEIDEN In de dames eredivisie blijft het rek ken en erbij blijven voor de basketbalsters van Lis- se. In eigen huis vochten de Lisse dames voor wat ze waard waren tegen het technisch veel betere col lectief van Grasshoppers. De equipe van Peter Lapi daire bracht het er uitein delijk ook fysiek het slechtste van af. Grass hoppers won met 46-55. Luba Leiden moest hét in Utrecht tegen OSG doen met een ruime nederlaag. Leiden kreeg in de kleine zaal te weinig bewegings vrijheid om het eigen ge liefkoosde snelle spelletje te spelen. OSG profiteerde door met 82-63 te gaan winnen. Het spel van de dames van Lisse laat zich nog het beste vergelijken met Engels voet bal. Het is hard maar correct. Het is een speelwijze boven dien waar menig technisch ge talenteerde ploeg zich door laat afbluffen. Zaterdag moest Grasshoppers dan ook alles in de strijd werpen om Lisse van zich af te houden. Grasshop pers dat technisch beter ge schoold is en zowel collectief als individueel sterker dan Lisse, pakte door die kwalitei ten het initiatief. Desondanks slaagde de ploeg van coach Han Wallaart er niet in af stand te nemen van de tegen stander. Het verschil bleef mi nimaal tot met de rust Grass hoppers heel even loskwam (23-28). Na de pauze formeerde Lisse zich in een zóne-verdedi- ging, een tactische greep die de ploeg naast Grasshoppers bracht en zelfs op voorsprong (38-34). Maar de veerkracht van Lisse was bij Grasshop pers minstens zo groot. De Katwijksen na die stand de ei gen verdediging gesloten ter wijl aanvallend Allers (19 pun ten) en Kuijt (15 punten) de Lissese zóne opentrokken. De 38-34 achterstand was een ver gissing, zo toonde Grasshop pers ontegenzeggelijk aan. Wallaart formuleerde het als volgt: „We hadden even wat moeite met de zóne van Lisse, maar we kregen de problemen snel onder controle. Eén mi nuut voor tijd hadden we de overwinning al gevierd (40-55 in de negentiende minuut). Lisse mócht toen nog iets te rugdoen." Makkelijk vond Wallaart de wedstrijd geens zins: „Het was een 'stevige' wedstrijd. Als je daar niet in mee kunt, heb je het altijd moeilijk tegen zo'n ploeg. Ik denk dat we zaterdag hebben aangetoond dat we beter zijn dan Lisse." Tot slot merkte hij nog op dat de blik nu omhoog blijft gericht: „Het gat met de onderste vier is weer groter geworden, we richten ons nu naar boven." Eindstand Lisse- Grasshoppers 46-55. Luba Lei den zag zaterdag op een pijn lijke manier de zegereeks on derbroken. Tegenstander OSG uitgeweken naar een veredel de gymzaal bleek in de krappe ruimte het best uit de voeten te kunnen. De Utrechtenaren die dankzij de boomlange ex- international Cock vander La- gemaat Leiden gemakkelijk buiten de bucket hield, pakte verrassend snel een ruime voorsprong. Na tien minuten spelen dubbelde het Leiden (24-12) en vanaf dat moment heeft coach Bert Samson zijn mannen slechts achter de fei ten aan kunnen sturen. Zoals gezegd viel er 'inside' weinig eer te behalen, alhoewel Ri chard Zevenhoven toch nog voor 16 punten aantekende. Van afstand stond het vizier van Samson's equipe zo moge lijk nog slechter afgesteld (schotpercentage team 35%). Loet de Ruiter (17 punten) en Jack Ginjaar (11 punten) scho ten zich nog wel in de dubbele cijfers, maar het mocht Leiden niet baten. De tussensprint tot de rust (43-36 via 42-28) werd na de pauze geroutineerd afge stopt door OSG. Van der La- gemaat (11 punten) en schutter Peter Regter (16 punten) hiel den de Leidenaren in hun tra ditionele sterke vijf minuten na rust op respectabele af stand. Alle energie ten spijt, de muren stonden voor Leiden gewoon te dicht op elkaar. Na een kwartier spelen in de tweede helft was de wedstrijd eigenlijk al beslist (67-52). Lei den probeerde nog wel te for ceren maar het had slechts tot gevolg dat de achterstand al leen nog maar opliep. Eind stand OSG-Leiden 82-63. De spanning in de competitie ach ter de onbetwiste leider Goba is groot. Leiden deelt daarin de vierde plaats samen met Locomotief, OSG en Kimbria. In de damespromotiedivisie heeft MSV het de tweede van de vier competitieronden een stuk moeilijker gekregen. De ploeg dankt dat voornamelijk aan zichzelf. De smalle basis waarover coach Rick Drieesen kan beschikken is door blessu res en redenen anderszins, de laatste wedstrijden niet meer compleet geweest. Zaterdag te gen PSV liet het zich aanzien dat sterspeelster Renate Sluis verstek moest laten gaan. Sluis gehinderd door een voetbles sure, besloot toch mee te gaan naar Eindhoven. Driessen was echter verre van gerust. Hij miste nog steeds Marjolein ter Laak terwijl Marian Janson nog verre van fit was. Hekke- sluiter PSV zou weieens kun nen profiteren van dat alles en zestien seconden voor tijd had het daar ook alle schijn van. Marian Janson veroverde ech ter de bal bij 58-58 en Carolina van der Salm mocht net voor het eindsignaal alsnog de winst binnen schieten. Eind stand 58-60. In de eerste divisie A won Lis se voor de tweede maal op rij. Na de winst in Groningen was het Mustangs dat met gering verschil werd verslagen (69- 63). Ondanks de winst op nieuw geen grootse prestatie van Lisse dat normaal gespro ken het zwakke Mustangs moet 'vegen'. LEIDEN TOP is de nieuwe zaalkorfbalcompe- titie op imponerende ma nier gestart. De ploeg uit Sassenheim behaalde bij HKC een 12-24 monster zege. De Danaïden stelde echter teleur bij haar ren tree in de overgangsklasse door met 12-19 te verlie zen van De Overkanters. De Algemene, Pernix, Crescendo, KNS en Velo- citas begonnen eveneens met een overwinning aan de reeks van veertien wedstrijden in de zaal. „Dit was de beste wedstrijd die ik van TOP gezien heb", kwa- lificeerde trainer Theo Korpo raal het duel met HKC, dat met de veelzeggende cijfers van 12-24 werd gewonnen. Gerco Langelaan (9) en Frank Nijenhuis (7) waren de produc tiefste spelers in zijn achttal, waarvan alleen Stella Tiggel- man en Jacqueline Winter niet scoorden en Aad Wiegerink zich met een lichte ribblessure liet vervangen, nadat hij nog wél zijn enige doelpunt had vervaardigd. De Danaïden kon het teke nen van een nieuw sponsor contract niet vieren met een goede prestatie tegen De Over kanters: 12-19 verlies. Heiko Locher, die viermaal raak schoot, Barbro Heyman en Sandra Slingerland waren de enigen die na 9-9 (rust) nog eens de vijandelijke korf door boorden en dat is op het ni veau van de overgangsklasse uiteraard te weinig. Tijdens de tweede helft had Fiks een licht overwicht op Amstel, omdat de verdediging veel rebounds had en de aan val dus goed voedde. Theo Vreeken, onstuitbaar met ne gen treffers, Tanja Huizing (2) en Matthijs de Visser zorgden wel voor 15-13, 16-14 en 17-15, maar het waren de bezoekers die viermaal op rij scorend de binnenhaalden 18- 19. De Algemene liet zich niet imponeren door Ready of de scheidsrechter, die liefst twaalf strafworpen gaf waar van tien vóór rust (9-8). Anne- mieke Molloy (3), Wilma Sin- teur (2) en Alfred Lambooy bekroondend na 13-15 het energieke spel met doelpun ten, zodat de degradant uit de overgangsklasse van vorig sei zoen verrassend met 19-17 werd geklopt. De verdediging van Fides Pacta werd in de tweede helft in krap drie minuten drie keer door Óns Eibernest verslagen, dat daardoor na 6-6 naar 9-6 uitliep. Frank Peter de Haas, goed voor een hattrick, Sander de Haas en René van der Vooren haalden nog wel op tot 10-9, maar de verdiende ge lijkmaker wilde in de reste rende twee minuten niet meer vallen. Pernix speelde bij Nieuwer- kerk in een nieuwe opstelling en dat pakte goed uit, blijkens de 16-18 overwinning. Topsco rer André de Winter (5), Carla Kuipers, Robin Arnoldus en Peter Kuipers zorgden na 9-9 voor 10-14 en die voorsprong kwam in het laatste kwartier niet meer in gevaar, ook al werd zij na 13-17 nog wel ge halveerd. Zuiderkwartier miste om uit eenlopende redenen bij Ados drie basisspelers, terwijl een aantal anderen niet topfit aan de wedstrijd begon. De enige Leidse tweedeklasser keek door deze gebreken steeds te gen een achterstand aan (4-1, 7-3, 9-6) om in de slotfase door toedoen van Aldo Spadon (6) en invaller Erik van Lunteren (4) toch een 14-14 gelijkspel te redden. De tweede aanval van Cres cendo was tegen Succes acht maal succesvol, omdat zij op het schot speelde en niet zo zeer op de doorbraak, dit in te genstelling tot het andere vak. Ondanks de drie treffers van Paul Hüsken verloor de Danaïden met 12-19 van de Overkanters. Foto: André van Haasteren LEIDEN De Bassets en de DIOK-Athletics speelden zich met ruime overwinningen in de kampioens play-offs van de eerste klasse van de landelijke rugbycompetitie. DIOK mocht in het uitgestelde duel tegen de Oisterwijk Oysters het doelsaldo weer eens fors op- Vooral de overwinning van de Bassets op koploper Oemoe- menoe mag als opmerkelijk omschreven worden. De Sas- senheimse formatie had een plezierige start, toen Aad de Jong reeds in de tweede mi nuut door de Middelburgse de fensie kon zigzaggen en een try drukte. Perry Noorder- meer benutte de conversie, om vervolgens met een penalty kick de ruststand op 9-0 te brengen. Na rust bleef Noor- dermeer de trap gaaf uitvoe ren. Eerst in de twintigste mi nuut via weer een penalty en vervolgens vijf minuten later Ruud Vos, die een up-and-un- der bekwaam afrondde. Debu tant Robbert Jansen drukte de laatste try na een fraaie kick van De Vos. De Bassets dus door naar de play-offs, Oe- moemenoe beschaamd achter de dijken latend. Met de Bassets plaatsten zich ook de DIOK-Athletics. Vooral de derde rij, Herman Ouwersloot, Wilfred Molen kamp en Fred Moerland was in uitstekende vorm. Tegen de Oldfants scoorde Steve Smith twee try's. Robbert van der Vlist scoorde één maal, terwijl prop John Stadhouder uit een line-out goed doorging voor de vierde vier punten. De vijfde try kwam uit naam van André de Haas na een gave kick van Moerland. Zelf doelpuntte De Haas ook nog eens met een pe nalty. Ewout Chaudron teken de twee maal voor de conver sie, zodat via een 4-12 rust stand de 10-28 eindoverwin ning en de plaats in de play offs werd gerealiseerd. De hoofdmacht van DIOK mocht het doelsaldo weer eens flink opvoeren. De Oisterwijk Oysters werden met 64-0 van de Leidse grasmat geveegd. Gottfried Bos was met 4 try's topscorer. Invaller-routinier Kees Koemans drukte er twee, terwijl Eric-Jan Berendsen, Robbert Broers, Frank Beers, Bert Wisse, Marcel Chaudron en Justin Verhoogh voor de overige produktie zorgden. Bos was tevens goed voor vijftig procent van Eindstand ereklasse: 1. DIOK Leiden 11-20, 2. Castri- cum 11-20, 3. Haagse RC 11-17, 4. RC Hilversum 11-16, 5. Am stelveen 11-16, 6. AAC Am sterdam 11-11, 7. Oisterwijk Oysters 11-8, 8. RCC 11-8, 9. Delftse Studenten 11-6, 10. Eemland 11-6, 11. Dukes 11-4, 12. Utrechtse Studenten 11-0. Marlies Brouwer Peter Baak waren allebei goed een hattrick en zorgden 2 7-7 voor 9-7 en 11-8, wa de tegenstander in de blessure tijd tot 11-10 kon terugkomen. KNS toonde bij Actief bijzon der veel strijdlust en compen seerde daarmee het ontbreken van schutter Edwin Kooien (oogblessure) volledig: 9-10 winst. De ploeg van René Kooien verspeelde weliswaar een voorsprong van 2-5 en 5-8, maar kwam na 9-8 toch weer voorbij haar opponent door Hendrik van Ruiten en Maar ten Tideman, die net als Yvonne van Dam en Remond Slingerland twee keer trefze ker waren. „Wij hebben een berg aan kansen laten liggen", treurde trainer Nico Oskam van Tem po na de onnodige 9-10 neder laag tegen Juliana. Zijn selec tie dicteerde door topscorers Ronald Drieduite (3) en Pa trick Niemeijer (2) immers lange tijd het scoreverloop (4- 0, 6-3 en 8-5), totdat de bezoe kers in de laatste zeven minu ten alsnog aan het langste eind trokken door vijfmaal op rij te Velocitas dankte de 10-14 overwinning op De Dijkvogels aan een bliksemstart, want na twintig minuten stond het al 1-8. Paul Meerburg (3), Jetske Goudsmit (2), Marliet Mee- boer, Ron Goudsmit en Bert van Osnabrugge maakten in die fase uit het flitsende aan- valsspel een aantal spectacu laire goals en hoewel de scherpte na de paalwisseling (3-9) minder werd, kwam de zege nooit meer in het geding. Dekker en Alphen verdelen de zeges Raymond van Kastrop scoor den alle 3-0 tegen hun Utrechtse tegenstanders. Te gen het laagstaande Pellikaan uit Goirle werd na veel strijd toch met 3-0 verloren. Peter- Paul Scheerder ging in de vijf de game tegen Martin Rintoul ten onder, terwijl de oudste Scheerder en Van Kastrop 3-1 nederlagen slikten. LEIDEN De dames van Dekker en de heren van Al phen hebben het dubbelpro gramma in het derde speel- weekeinde van de eredivise van de landelijke squashcom- petitie afgesloten met beide overwinning en een ne- LEIDEN Samenwerking tussen tennisleraren, bestuur ders van verenigingen en de tennisbond werd de rode draad, die door de gehele tien de nationale studiedag, die gis teren in het sportcomplex en de collegezalen van de Leidse Universiteit werd gehouden, heen liep. In het afsluitend pa nel stelde de voormalige top- speelster Betty Stöve dit zelfs heel direct. De gelouterde Wimbledonfina- liste haakte daarmee in op de inleiding, waarmee bondsvoor zitter Ruurd de Boer het panel opende. De Boer zag een voortzetting van de geweldige resultaten van de huidige Ne derlandse top dan ook alleen gerealiseerd worden, als met wellicht tegenstrijdige menin gen en belangen toch naar het zelfde hoge doel werd ge streefd. Het tennispanel, waar in onder meer ook bondscoach Stanley Franker en zijn voor malige Duitse collega Richard Schönborn een plaats hadden, vormde de afsluiting van een lustrumstudiedag, die zo'n 125 deelnemers al tussen negen uur 's morgens en half vijf 's middags met het 'vak' had la ten bezig houden. Hans Oversteegen had de dag geopend met 'ouderentennis en clubaktiviteiten', coördinator beroepsopleidin gen Frank van Fraayenhoven de deelnemers enthousias meerde met een onderwerp de ochtendsessie af. Na de lunch lichtte Loek Jorritsma, beleidsmedewerker van het ministerie van WVC de aan wezigen voor over hun rechts positie, waarna de rede van mw. mr. Betty van Bockum Maas over de betekenis van het openstellen van de gren zen in Europa in 1992 voor ve len een eerste kennismaking met dit onderwerp was. Panel lid en topcoach Henk van Hulst sloot de middagsessie af, waarna radioverslaggever Bep van Houdt het panel in goede banen mocht leiden en dit vlot en vaardig deed. De speelsters van Dekker Warmond boekten afgelopen zaterdag de maximale 3-0 zege bij en op Etten-Leur, waarbij alleen Mary Gillies een game moest afstaan. Zondag werd tegen het Amsterdamse Dic- kysquash met 1-2 verloren. Liz Weare klopte zonder gamever- lies Manon Butteler, Gillies te gen Yvonne Jacobs en Mariet ta Peters tegen topspeelster Nicole Beumer waren echter kansloos. Zaterdag waren ook de man nen van Detach/Alphen goed voor een wedstrijd zonder par- tijverlies. Zelfs één zonder ga- meverlies, want Peter-Paul en Jan-Willem Scheerder, en Standen eredivisie Dames: 1. Phlips/Victoria Rotterdam 6/21-3, 2. Dickys- quash Amsterdam \6/19-5, 3. Haagse SRC 6/17-7, 4. Amster damse SRC 6/15-9, 5- Dekker Warmond 6/9-15, 6. Pellikaan Eindhoven 6/8-16, 7. Henkei Center Court Wijk bij Duur stede 6/7-17, 8. Etten-Leur 6/0-24. Heren: 1 SC Van der Pluijm Maastricht 6/21-3, 2i Selling Squash World Amsterdam 6/17-7, 3. Dickysquash Am sterdam 6/16-8, 4. Haagse SRC 6/16-8, 5. Victoria Rotterdam 6/15-9, 6. Pellikaan Goirle 6/8- 21. 7. Detach/Alphen 6/3-21, 8. All-Inn 6/0-24. Merenwiek 2 geeft Lisse duidelijke waarsehuwir Idoor peter klein LEIDEN Het tweed badmintonteam van renwiek heeft koplopï Ze Lisse een duidelijke waal a| schuwing gegeven het br~ halen van de titel in derde klasse van de lad delijke competitie niet 1 onderschatten. De eers) twee teams van Flaï wonnen andermaal ml ruime cijfers. y Brenda Conijn is ronde van de officieuze wi reldkampioenschappen achttien jaar in Djakarta eerste ronde uitgeschakeld, zeventienjarige Lissese ve: van een opponente uit sterke badmintonland China. Ajs Flair 1 - SIO 2 7-1 Ondanks de 7-1 had Flair een pittige strijd voeren met SIO 2. Ronald va der Meer en Cees-Jan Vliet wonnen na drie lang Leil Lyda Hoogervorst zoekt de opening voor Lisse. Anja Kuyt van Grasshoppers volgt haar bewegin gen geconcentreerd. De katwijkse dames bleken de sterkste in de derby. FOTO: HENK SNATERSE games, Eline de Lijster gin met 11-12 in de derde ten onder en alleen Maaik van den Berg had een Heren- en damesdubbel gden drie games, die pas verlengingen met 18-15 e 17 werden beslist. De mixed dubbels werden ge prooi. Merenwiek 1 - Ommoord M Sandrina Leemans ge, die won. In twee game nog wel. Rob Burgerjon dee het in drie delen, overige partijen was Meren wiek kansloos. Merenwiek 2 - Lisse 1 4-4 Merenwiek 2 heeft Lisse duidelijke waarschuwing ge ven niet te licht over het kam pioenschap te denken. Dannj Plug versloeg Erik Mesman drie games, een voorbeeld da door invaller Willem Baart te gen Bert de Geus werd volgd. Jeanette Peerdem'an had een topdag, want Chris- tien van Santen werd in twee ën geklopt. Yvonne van Bji was niet opgewassen tqf Angela Conijn, die nog j merkte, dat „Lisse de hani mocht dichtknijpen, dat hel nog 4-4 was geworden." renwiek 2 won na de 3-1 sprong alleen nog het heren- dubbel. Wassenaar 1 - Flair 2 1-7 Voor zover er nog strijd om het kampioenschap, is dit] na gisteren wel verdwent Flair 2 nam met de duidelijl 7-1 zege op Wassenaar voorsprong van zes punten op de concurrentie. Monique Hil- geman scoorde voor Wasse naar het eerste en enige punt tegen Paula Moraal, 12-10, 9. Bianca Dijkstra, Bas Zeist en Martin VoskuilenP hadden drie games nodig vooi drie Flairpunten tegen Mar- gret van Bourgondiën, John van Egmond en Richard Rem merswaal. Na een simpele he- rendubbel en drie games Flairwinst in het DD was de strijd voor Wassenaar wel ge streden. Zijderveld 8 - Leiden 1 4-4 Bram Segijn was weer eens goed voor drie overwinningen Irene Bik en Raymond Han- hart voegden daar een mixed- DKcT- Leiden 2 7-1 Tegen het team waartegen in de eerste competitiehelft was gewonnen, werd nu een ruime nederlaag geleden. Nora de Koning redde voor Leiden 2 de eer. Voorburg 1 - Merenwiek 3 6- 2 Miranda de Mos tekende voor de twee Leidse punten. In het enkelspel en het gemengddub- bel met Ad van de Brand werd gezegevierd. Spotvogels - Nieuw Vennep 8-0 De Leiderdorpers hadden een gemakkelijke dag. Alleen Tru dy Koets moest een game af- Veglo - Zijderveld 10 6-2 Frits Eulderink, Luuk Wil- lems en Annelies Smit zorgden voor de 3-1 voorsprong na de singles. Monique Borsboom en de mixed van Smit en Willems moesten het punt inleveren. Lisse 3 - Flair 3 4-4 Het gelijkspel van Lisse 3 te gen koploper Flair 3 is een knap resultaat. Ron Kolmus en Hellen Broersen pakten drie van de vier punten in single en mixed. Edwin Koree en Marijke van Wieckeren (11-12 2e game) verloren. Het dubbel van Van Wieckeren met Safikan Goelamhaider was het vierde Lissese punt, Lisse 2 - Slotermeer 4 4-4 De derde draw voor de lande lijke teams van Lisse kwam tot stand door winst van de singles van Robbert Dedding, Bianca van der Zwet en Liset- te van Schie, en bij een achter stand van 3-4 door een zege van Van Schie en Dedding. Airsport 3 - Dynamo Sassem 5-3 Dynamo leed een onnodig ver lies tegen Airsport 3. Jan Klein en Karin Elstgeest sin gelden positief. Het damesdub bel werd het derde puntje. m 'i

Leidse Courant | 1991 | | pagina 20