porting op subsidie leidt ot protesten in Alkemade De Veenkragge uitverkoren LEIDEN OMGEVING 11 REGIOJOURNAAL Vragen over vuiltarieven Oegstgeest idócSouAcmt lorhout Lokaal ,I1 =5 jgt toch geld heroi t RHOUT De lokale radio-om- •0 'Voorhout Lokaal' krijgt alsnog «.J2* lie van de gemeente. Een eerder (12)' jlek om 4500 gulden steun werd 15, ii het college afgewezen, maar de het daar in meerderheid nee eens. Men was van mening i uitzendingen een dermate nut- lijdrage leverden aan de voor- (Caing van Voorhoutse burgers, dat Thelm Oplossing gezocht zou moeten 455' tn om nieuwe apparatuur aan te M( [en. Het college stelt nu voor de 2i iep 2600 gulden te geven voor de 45, 21 haf van de benodigde recorder. 1 immissie financien zal zich don- in 8 over het compromis uitspre- 2: 0% ZATERDAG 23 NOVEMBER 1991 Onderlinge Ri jneveld opent nieuw kantoor HAZERSWOUDE-DORP De Onderlinge Verze keringsmaatschappij (OVM) in Rijneveld heeft giste ren een nieuw kantoor aan het Raadhuisplein in Hazerswoude-Dorp geopend. De nieuwe huisvesting was nodig omdat de verzekeringsmaatschappij haar dienstenpakket wilde uitbreiden. Tot nu toe konden de circa duizend gezinnen en bedrijven in Rijneveld er slechts voor hun brandverzekering terecht. M. Commeling is de eerste beroepskracht die de admi nistratie en de aquisitie gaat voeren vanuit het kan toor. Behalve voor de brandverzekeringen, kunnen de klanten er nu ook voor andere verzekeringen te recht. De Onderlinge bestaat nu negentig jaar. Met ingang van 1 oktober zijn de overkoepelende, orga nisaties Novo en het Drents Landbouwgenootschap gefuseerd tot Univé Verzekeringen, waartoe het Rij- neveldse kantoor behoort. Kapel Rammeljetsers volgend jaar naar Japan ZOETER WOUDE De Zoeterwoudse blaaskapel de Rammeljetsers gaat volgend jaar naar Japan. Het tien personen tellende muziekgezelschap heeft een uitnodiging ontvangen van het Japans Bureau voor Toe risme. Op 31 maart 1992 reizen de muzikan ten naar „Holland Village" in Nagasaki. Het verblijf in het land van de rijzende zon zal zes weken duren. Het wordt geen vakantie, want er moet zes dagen per week meerdere malen per dag worden opgetreden. De mu zikanten die naar Japan gaan zijn John de Boer, Rob de Boer, Robert Bosveld, Piet En- tius, Wouter Steijn, Jos Straathof, Piet Straathof, Coen Verhagen, Jan Verhagen en Ben Vreeburg. De Rammeljetsers bestaan 10 jaar en voortgekomen uit de Sint Jan's Fan fare. Nieuwe directeur voor basisschool OEGSTGEEST Voor de functie van di recteur van de openbare Oudenhof/Bok- kesprong basisschool in Oegtgeest zijn door het college van burgemeester en wethouders twee kandidaten voorgedra gen. Het gaat om twee mannelijke kandi-, daten; H. Wegter uit Rijnsburg en W.J.M. Streng uit Leiden. De gemeenteraad zal op 28 november beslissen wie er wordt aangesteld. Sinds maart van dit jaar, toen directeur D.W. Bos kwam te overlijden, is de functie bij de school vacant. Niemand van het schoolteam wilde directeur wor den. Het college vindt het wenselijk de vacature bij de school op korte termijn te vervullen en heeft de benoemingsproce dure daarom versneld. Telefooncellen Sint vroeger in Nieuwe Wetering VOORHOUT B en W van Voorhout hebben vergunning verleend aan de PTT om drie extra telefooncellen te plaatsen in de ge meente. De cellen worden de komen de maanden neer gezet op de hoek Beatrixstraat He renstraat, langs de Oosthoutlaan bij de eerste bushalte van af de Jacoba van Beierenweg en op de hoek van de Anijsweg/Kruiden schans nabij het Oosthoutplein. NIEUWE WETERING In tegenstelling tot wat gis teren in deze krant gemeld werd komt Sinterklaas vandaag niet om twee uur aan in Nieuwe Wetering, maar een uur eerder. De Sint zal begeleid door het plaatselijke korps Door Gunst Verkregen zijn weg zoe ken naar het Cultureel Centrum aan de Achterweg waar een kinderfeest zal plaats vinden. Info over structuurschets VOORHOUT De informatie-avond voor de Voor houtse bevolking over de structuurschets van de ge meente, wordt donderdag 19 december gehouden in de aula van de KTS. Tijdens deze avond wordt ondermeer ingegaan op de lokatie voor het nieuwe NS-station. Zo als bekend wil de gemeente dit station driehonderd meter ten noorden van de spoorwegovergang bij de Herenstraat aanleggen. of .45 P, XfEMADE De kor- op een subsidie voor Woningbouwvereni- 2(16);; imagi Alkemade zal uitein- A^flk betaald moeten den door een kleine ouderen. Dat zeg de Woningbouwver- i3Ïing en de Huurders- ngenvereniging Alke reactie op de men van B en W te tn op de subsidie voor w inaamde woontussen- zieningen. De beide migingen hebben in bewoordingen en: grc iftelijk geprotesteerd |i® n het collegevoorne- woontussen voorzieningen 3-'9SDre gemeenschaPPehjke voor- ngen, zoals een beheerder recreatiezaal, voor de die wonen in Googer- Arendshorst. Indien ppfubsidie aan de woning- liging gekort zou LEIofaen dreigen de bewoners rekening gepresenteerd krijgen in de vorm van hogere servicekosten, vrezen de vere nigingen. Jaariijks ontvangt het ge meentebestuur van het rijk een subsidie voor woontussen- voorzieningen van tegen de vijftigduizend gulden. Dit be drag wordt door de gemeente in zijn geheel doorgesluisd naar de woningbouwvereni ging, die er de servicekosten van Googerweide en Arends horst binnen de perken pro beert te houden. Het college is nu echter van plan om het project „dagverzorging" in Huize Jacobus en het verstrek ken van boekencollecties aan Googerweide en Arendshorst ook te betalen van de rijkssub sidie. De dagverzorging is be groot op achtduizend gulden en de boekencollecties op drie duizend. Volgens het college zit er in het fonds woontussen- voorzieningen wel enige fi nanciële ruimte. Wethouder L. Beelen zei dit tijdens een on langs gehouden commissiever gadering. De Woningbouwvereniging ontkent dat er voldoende ruimte zou zijn. „Het bedrag uit dit fonds wordt jaarlijks in zijn geheel aangewend ter ver mindering van de servicekos ten voor de bewoners van Googherweide en Arends horst", aldus voorzitter P. van der Meer van Woningbouw vereniging Alkemade. Als het college haar plannen jvil door zetten, vreest hij dat de bewo ners van de bejaardenwonin gen een deel van de kosten van de dagverzorging in Huize Jacobus mee moeten gaan betalen. De woningbouwvereniging ontraadt het gemeentebestuur met klem om het fonds woon- tussenvoorzieningen met dit doel aan te wenden „gelet op de hogere lasten die ook de ouderen volgend jaar te wach ten staan". Het fonds is in 1987 in het leven geroepen om de ouderen financieel te hulp te komen De reden was dat door het destijds wegvallen van de mogelijkheid om alle service kosten voor huursubsidie in aanmerking te laten komen de inkomenspositie van de oude ren te zeer zou worden aange- Onverteerbaar Ook de Huurdersbelangenver eniging Alkemade vindt het niet correct van het gemeente bestuur dat zij niet in kennis is gesteld van het voornemen om het fonds aan te spreken. „On danks dat u ons blijkbaar niet als een volwaardig onderhan delingspartner ziet, verzoeken wij u namens de 86 huishou dens in de twee bejaardencom plexen, die allen lid zijn van onze vereniging, met klem om Het is voor ons onverteerbaar dat een beperkte groep men sen, die niets met het project dagverzorging te maken heeft, moet opkomen voor de onkos- Volgens de Huurdersbelangen vereniging vertaalt de Wo ningbouwvereniging alle ex ploitatiekosten, die niet door inkomsten worden gedekt, in servicekosten. Een korting op de subsidie Woontussenvoor zieningen betekent dus auto matisch dat de servicekosten van de twee ouderencom- plexen aanzienlijk zullen wor den verhoogd. Onenigheid tussen Woning bouwvereniging en Huurders belangenvereniging over de hoogte van de servicekosten heeft overigens al geleid tot een procedure bij de huurcom- missie. Volgens de Huurders belangenvereniging heeft de Woningbouwvereniging gedu rende tien jaar „veel te veel", doorberekend in de service kosten. i Kees Ket is te zien op de expositie 'Aardewerken, in De i bezoel hoofdw !'e' ■JÜ? suters de ENTRA tel boel elefonis 16.00 expositie Aardewerken, een combinatie van geschilderd aardewerk m is, wordt vanmiddag r uur geopend in Gale- Duinstudio in De Zilk. tentoonstelling is werk [n van Kees Ket en Ineke i out. De stillevens en iimensinale werken zijn 'n met 22 december te De Duinstudio bevindt aan de Zilkerduinweg Vreemsdelingen De interkerkelijke werkgroep Kerk en Samenleving houdt maandagavond een bijeen komst in de tuinzaal van Hui ze St. Bernardus in Sassen- heim. Het thema van de avond die om acht uur begint is het asielbeleid in Nederland. Het CDA-kamerlid J. Krayen- brink en de coördinator vluch telingenwerk in de Rijnmond E. Clevers zullen het woord Psoriasis De Psoriasis Vereniging Den Haag en Randstad Midden houdt maandag een informa tie-avond voor leden en be langstellenden in het Rijnoord Ziekenhuis aan de Delfzicht- weg in Alphen aan den Rijn. Er wordt informatie gegeven over de huidaandoening en de beperkte behandelingsmetho den. De aanvang is acht uur. Voor informatie: 01749-47348. Oranjevereniging De Oranjevereniging van Noordwijk Binnen houdt maandag haar jaarvergade ring. Er wordt vergaderd in AALSCHOLVERS De Stichting Natuur- en Vogelwacht onderhoudt bomen en plant ze aan. ..Ook voor de Aalscholver" Steun ons. wordt donateur Giro 550.30.20 St. Natuur- en Vogelwacht Weerdestein 41, 3328 MK Dordrecht Tel. 078-174983 OEGSTGEEST D66 Oegstgeest wil van het Oegstgeester college van burgemeester en wethou ders weten waarom de reinigingslasten in de ge meente zo hoog zijn. De democraten hebben hier over officiële vragen ge steld aan het college, om dat de tarieven voor vui lafvoer in Oegstgeest zo ongeveer de hoogste in Nederland zijn. D66 wil dat de tarieven op korte termijn tot een aanvaard baar niveau worden te ruggebracht. De democraten vragen zich verder af hoeveel de nieuwe afvalverkingsinstallatie (GAVI) in Leidschendam de gemeente, en dus de inwoners, gaat kosten. D66 dringt aan op alternatieve verwerkingsmo gelijkheden. Ook willen de de- Leerlingen van De Veenkragge bekijken aandachtig De Leidse Courant. FOTO: WIM VAN NOORT. ROELOFARENDSVEEN De leerlingen van groep 8 van basisschool De Veenkragge uit Roe- lofarendsveen zijn onder leiding van hun „meester Ab"(Mastenbroek) uitver koren om mee te doen aan een landelijke persfoto- wedstrijd. Ze moesten daarom De Leidse Cou rant deze week grondig bekijken, vooral voor wat betreft de foto's. Ieder kind kreeg deze week da gelijks een krant om daar uit de voor hem of haar leukste, mooiste, meest aangrijpende of actuele foto te kiezen in de cate gorieën: binnenland, bui tenland, sport en regio. De meest gekozen foto per dag per categorie werd winnaar. Het was gistermiddag een heel geknip in de bladen. De kin deren beoordeelden de foto's door ze naast elkaar te leggen en met elkaar de zaak te be spreken. Duidelijk werd dat de Veenkraggers een voorkeur hadden voor foto's waarop die ren stonden. Uit de krant van donderdag werd echter vrijwel de foto gekozen van burgemeester C. Goekoop die in Leiden een bezoekje bracht aan een fieve 104-jarige. Maandag moeten de kinderen uit de vijf beste van elke cate gorie de allerbeste en de op een-na mooiste jureren. Elk kind maakt zijn eigen keuze en „meeste stemmen gelden". De beste en de op-een-na mooiste foto's worden naar Sijthoff Pers gestuurd inclusief de naam van de uitverkorene die samen met de meester naar de Nationale Kinderjury in Krasnapolsky in Amster dam wordt afgevaardigd. Daar zullen dan foto's uit vijfen veertig dagbladen ter beoorde ling klaar liggen. Uiteindelijk zullen kinderogen bepalen welke tot de beste foto's van 1991 zullen worden uitgeroe- Dat groep 8 van de Veenkrag ge aan de persfotowedstrijd mag mee doen is hun prijs na dat zij vragen goed hadden be antwoord, die in de „Kranten Krant" van Sijthoff Pers ston den. Deze krant had Sijthoff Pers, uitgeefster van onder meer De Leidse Courant in oktober in het kader van de Kinderboekenweek op de ba sisscholen laten verspreiden. Overigens viel er op De Veen kragge nog een prijs: een leer ling van groep 7, Koen Hae- gens, is uitgenodigd voor een daagje bij Sijthoff Pers in Rijs wijk. EZL-directeur Rombout moet vertrekken LEIDERDORP ALPHEN De algemeen directeur van de Stichting Zieken huizen Rijnland, de heer W. Rombout (53), is door het bestuur ontslagen. Bestuur en algemeen directeur hebben sinds een half jaar een ernstig conflict over de be drijfsvoering van het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp en Ziekenhuis Rijnoord in Al phen. Verschil van inzicht be stond al langer, nog voor de fusie tussen de twee zieken huizen. Langdurige discussie heeft geen resultaat opgele verd. Beide partijen hebben de conclusie getrokken dat de verschillen onoverbrugbaar zijn. Het bestuur stelt dat het in het belang van de zieken huisorganisatie noodzakelijk is de arbeidsovereenkomst met de algemeen directeur te beëindigen. De Onderne mingsraad en de Vereniging Medische Staf zijn inmiddels ingelicht. Voorlopig is de heer Rombout nog in functie totdat de ontslagprocedure is vol tooid, het bestuur bezint zich op een opvolger. acht l Waterschap Twee hoofdingelanden en twee heemraden komen maandag in café De Drie Mo lens aan de Stompwijkseweg in Leidschendam de leden van de Land- en Tuinbouw- vereniging (LLTV) het een en ander vertellen over het wa terschap Meer en Woude. De sprekers Kok, De Groot, Hoogendoorn en Van der Loos maken deel uit van het water schapsbestuur dat zorgt voor een goede waterhuishouding. Aanvang 20.00 uur. weten welke rol het college heeft gespeeld bij de sluiting van de Leidse vuilver branding en het niet doorgaan van stortplaats De Does in Leiderdorp. D66 vreest dat door maatregelen in interge meentelijk (SA VA) verband het lastenniveau van de bur gers van Oegstgeest verder zal worden verhoogd, zonder dat de gemeenteraad daar enige invloed op kan uitoefenen, en verzoekt het college daartegen maatregelen te nemen. Gitarist Harry Sacksioni treedt op zaterdag 30 november voor de tweede keer op in Muzenhof Leiderdorp. Door zijn eigenzinnige en humor istische manier van optreden heeft de populaire artiest een groot publiek aan zich gebonden. In de muziek wereld heeft hij een eigen plaats verworven. Sommige composities zijn vooral ritmisch, andere stukjes hebben een bijna filmisch karakter. Swingende elektrische gitaarsoli, humor en een vleugje theater vormen de basis voor zijn optredens. Aanvang 20.15 uur, entree ƒ17,50. FOTO: PR OGB in Rijneveld gaat toch omhoog RIJNEVELD De on- roerendgoedbelasting in Rijneveld gaat toch met vijf procent omhoog. Deze verhoging is nodig omdat het zwembad De Hazelaar het komend seizoen toch open blijft. Door middel van de belastingverhoging moet het hierdoor ontsta ne gat van 120.000 gulden in de begroting worden opgevuld. Enkele weken geleden, bij de presentatie van de begroting voor volgend jaar, kondigde het college nog aan dat de on- roerendgoedbelasting volgend jaar gelijk zou blijven met die van dit jaar. Dat kon omdat er alvast rekening mee werd ge houden dat het zwembad geen gaan. De corrfmissie welzijn adviseerde vorige week even wel om het openluchtbad in ieder geval nog een seizoen open te houden. Om de begro ting nu toch nog sluitend te krijgen en omdat Rijneveld een beleid nastreeft dat de on- roerendgoedbelasting de sluit post moet vormen van de be groting, valt er aan de belas tingverhoging niet te ontko men. Het collegevoorstel komt donderdagavond in de raads vergadering ter sprake.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11