io m Commercie houdt corso ook dit jaar van de buis een kegel op ierkant Lisse DUIN- EN BOLLENSTREEK 11 "IEMA 1992:„TYPISCH HOLLANDS" REGIOJOURNAAL PvdA: Provincie moet bedrijven verplaatsen dócQowuvnt side a< snde i ge vai PEN (al); wc rein dernemers in Noord wijk: Jrijventerrein te ver IDWIJK De ondernemers in Noordwijk-Binnen vinden gemeente Noord wijk een verkeerde keuze heeft gemaakt iet toekomstige bedrijventerrein ver buiten de dorpskern, ver ESTEC, aan de Zwarteweg te plannen. Dat maakte tter J. Siemerink van de afdeling Noordwijk-Binnen van ordwijkse Ondernemers Vereniging (NOV) gisteren be- lijdens de algemene ledenvergadering van de NOV. Vol- iemerink is de ondernemers in het verleden voorgespie- het bedrijventerrein in Noordwijk-Binnen zou komen, ïeente Noordwijk moet nu niet kinderachtig doen door manier Katwijkse woningbouw op Noordwijks terrein te gaan, maar gewoon het economisch belang dienen en rein dichter bij het dorp situeren", aldus Siemerink. Ook -oorzitter J. Korbee zei het bedrijventerrein liever wat bij te hebben gehad. De alternatieven waren volgens hem niet veel beter. Als positief punt zag Korbee de gunstige van het aangewezen terrein ten opzichte van de uitvals- iator II tabin 20.15. 3, 18.3( .45, 21 5. Asse DINSDAG 19 NOVEMBER 1991 Jongen gewond na val van fiets OEGSTGEEST Een 9-jarig jongetje uit Oegstgeest heeft gis termiddag rond half zes na een val van zijn fiets zijn been of zijn heup gebroken. De jongen fietste op de Rhijngeesterstraatweg in de richting van de Schoutenburgstraat. Met zijn voorwiel kwam hij tegen de trottoirrand terecht, waarna hij tegen een muurtje op viel. Hij is overgebracht naar hel AZL. Kindervakantiewerk Warmond dingt mee naar Klompé-prijs WARMOND De Stichting Kindervakantiewerk Warmond (SKW) is een van de twintig vrijwilligersorganisaties die in de kwartfinale meedin gen naar de Marga Klompé-prijs. Van deze twintig worden er tien geno mineerd en uitgenodigd voor de prijsuitreiking op 7 december in Maas tricht. In totaal hebben 300 organisaties ingeschreven. De Marga Klompé- prijs wordt beschikbaar gesteld door het ministerie van welzijn, volksge zondheid en cultuur. De organisatie is in handen van het Nederlands Centrum Vrijwilligerswerk uit Utrecht. In de week van 25 november worden de tien genomineerden bekend gemaakt. Zelfs als de SKW daar niet bij zou zijn/dan nog kunnen de vrijwilligers, waaronder het bestuur, trots zijn op hetgeen tot nu toe bereikt is,' aldus Els van der Hulst, voor zitter van de SKW. Dit jaar werd met als thema 'Tijdmasjien' het eerste lustrum van de kindervakantieweek gevierd. Ruim 250 kinderen namen eraan deel, begeleid door 130 vrijwilligers. Evenals de voorgaande jaren werd daar een uitgebreid verslag gemaakt. Het verslag wordt ook bij de beoordeling betrokken. De SKW viel al eerder in de prijzen. Twee jaar achtereen wonnen zij de Jan-7 vrijwilligersprijs. Buurtschap Maaldrift tekent bezwaar aan tegen vuilstort WASSENAAR Meer dan vijftig omwonenden hebben gis teren het bezwaarschrift getekend dat het buurtschap Maal drift gaat indienen tegen de vuilstortplannen in het gebied. Dat gebeurde op een bijeenkomst in boerderij Maaldrift. De provincie wil mogelijk in de Ommendijkse polder een gebied van 88 hectare bestemmen als vuilstort voor bouw- en sloop afval. Dit gebied ligt globaal tussen de Rijksweg A44, Maal drift, Hogeboomseweg, het vliegkamp Valkenburg en het Valkenburgse Meer. Deskundigen F. Brinkmann en H. Smit wezen de omwonenden op de gevolgen van twee jaar storten, zoals de stof- en stankoverlast. Brinkmann: „In het te storten sloopafval zal veel asbest zitten. Dat is zwaar kankerverwek kend". Ir. A. de Waal Malefijt. hoofd Uitvoering Technische Werken van het Duinwaterleidingbedrijf Zuid-Holland, wees erop dat door het gebied een grote watertransportleiding zal worden aangelegd. Wanneer de vuilstort er komt dreigt er gevaar voor de drinkwatervoorziening in de provincie Zuid- Holland. Huis ter Duin niet in brochure vvv NOORDWIJK Grand Hotel Huis ter Duin prijkt niet in de nieuwe hotelbrochure van de Stichting VVV Noordwijk Promotie. „Ons vlaggeschip staat er niet in", zo meldde de voorzitter van de VVV, J. Bonnike, gisteren met spijt in zijn stem tijdens de algemene ledenvergadering van de Noordwijkse Ondernemers Vereniging (NOV). Volgens Bonnike heeft de eigenaar van Huis ter Duin, G. Noorlander, het VVV-lidmaatschap opge zegd omdat de promotionele belangen van het hotel door een eigen verkooporganisatie worden behartigd. kinderd' J-19.30. 5: 14.15- noordzii rRATIE jgsteeg 4810.) ques gestolen voning AR In een woning Oostkanaalweg in Ter [istermiddag tussen een - uur ingebroken, reker was de woning gekomen door aan de ijde een ruitje in te tik- ij heeft het hele huis ht en is er vandoor ge- et eurocheques en een behorend pasje. Meditatie Sinterklaasverkoping In de kapel van Huize St. Bernardus in Sassenheim wordt morgen een meditatie bijeenkomst gehouden. Orga nisator is de werkgroep Li turgie en Spiritualiteit van de Raad van Kerken Sassen heim. Aanvang kwart over acht. De handwerkgroep Welfare van huize St. Jeroen in Noordwijk houdt een grote Sinterklaasverkoping. De verkoping wordt morgen van half tien tot half vijf gehou den in de hal van het bejaar denhuis. Er is van alles te koop, zoals tafelkleden in alle soorten en maten, schorten, truien en truitjes, sokken en andere dingen. Voor de Sin terklaas wordt ook weer marsepein verkocht tegen billijke prijzen. St. Jeroen be vindt zich aan het Jeroen- spark in Noordwijk. Toneel De Voorhoutse toneelvereni ging Cultuur Verheft treedt donderdag op in het paro chiehuis in Voorhout. Men brengt vanaf acht uur het blijspel „Bonbons in luxe verpakking" op de planken. Plaatsen bespreken kan via Edith Wolvers, telefoon 02522 - 30722. Verkoopdag Donderdag is er in De Ze vensprong aan de Rusthof laan in Sassenheim, een gro te verkoopdag van de WAO- vereniging De Kring. Van 's morgens tien tot 's mid dags vijf uur worden er on dermeer handwerken, truien, kleedjes en kerstkaarten ver kocht. vervaardigd op de handwerk- en hobbymidda gen. Verder zijn er aktivitei- ten als sjoelen en bloem schikken. Folkclub The Tannahill Weavers tre den donderdag op in 't Wa pen van Noordwijkerhout aan de Dorpsstraat 14. Het concert wordt georganiseerd door The Folk Club. Aanvang half negen. De zaal opent een half uur eerder. Voor meer informatie: 02523 - 74466 of 01720 - 21206 Kienavond In 't Victorhuis in Noordwij kerhout wordt donderdag avond gekiend. Aanvang acht uur. 't Victorhuis staat aan het Sporkenhout 2. Leerhuis In het gebouw van de Neder lands Protestantse Bond aan de Julialanalaan in Sassen heim is donderdag weer een bijeenkomst van het Oecu menisch Leerhuis Sassen heim. De avond begint om acht uur. Na een inleiding van godsdienst-socioloog Stoffels van de Vrije Univer siteit Amsterdam wordt er over het onderwerp Kerk in de toekomst gediscussieerd. !T ZIE» Dngeval i Zieker .00 u. to sssenhu deling lag 13. Elisabetl idenbur Crones Idoor JOOP PEETERS VOORSCHOTEN Zuid- Holland moet bedrijvig heid desnoods verplaatsen naar polders buiten de provincie. Dat zei P. Dor- dregter, PvdA-raadslid in Voorschoten en directeur van de VNG, gisteren op een forumbijeenkomst van zijn partij in het cul tureel centrum in Voor schoten. „De kwaliteit van de Randstad moet behou den blijven", aldus de so cialist. Dordregter wees op de nood zaak van betere verkeersvoor- zieningen. Nieuwe tramlijnen zijn nodig. „De hele Randstad heeft nog steeds een railver binding die grotendeels uit de vorige eeuw stamt. Het groene hart is voor Dordregter echter heilig. Daarmee verschilde hij van mening met partijgenoot en statenlid J. Wolf. Die vindt dat de Hoge Snelheidslijn (HSL) best door het groene hart mag worden aangelegd. De twee waren het wel eens over noodzakelijke vernieu wing van de bestuursvormen. Niet denken in de zeer kleine kring rondom Leiden, maar grotere gebieden samenhang geven eventueel met het ver lies van zelfstandigheid van kleinere gemeenten in die ge bieden. De komende 25 jaar dienen in de provincie Zuid-Holland on geveer 450.000 woningen ge bouwd te worden. Inmiddels zijn 250.000 woningen ingete kend op de kaart en aan de uitwerking daarvan wordt ge werkt. De grote vraag is waar de resterende 200.000 wonin gen gebouwd moeten worden zonder afbreuk te doen aan groen of milieu. Volgens Wolf moeten de wo- ningbouwprioriteiten gelegd worden bij de grote steden, daarna uitbreiding van de stadsranden en pas daarna nieuwe bouwlokaties, die geen nieuwe aansluitingen zijn op bestaande bouwlocaties. Niet geschuwd mag worden om zo nodig bouwen door te drukken bijvoorbeeld met toepassing van grenswijzigingen en be- stuurslijke veranderingen. Gevaarlijke medicijnen verloren in Voorschoten VOORSCHOTEN Gevaarlijke medicijnen zijn afgelopen vrij dag verloren in Voorschoten. Het gaat om slaaptabletten van Wyeth, die de naam Loramet 2 dragen. De 30 tabletten zijn oranje van kleur en zitten in doordrukstrips. Ze zitten in een wit doosje met een gele streep. De slaaptabletten zijn vermoedelijk verloren bij de apotheek aan de Leidseweg 66, of aan de Pale- strinalaan. Kinderen kunnen de tabletten aanzien voor snoepjes. Bij inname kan een levensbedreigende situatie ontstaan. De rijkspolitie van Voorschoten verzoekt de vinder de politie te waarschuwen, tel. 071-614993. IHERMII HulpverlKEES FAAS (71-89® (dit laat I enstdoi I Elizi alijks 14 Avondb 18.00 Het ziet er naar KENHUii ket Vierkant in geen kunstwerk Een meerderheid e commissie welzijn zich gisteravond uit het door kunstenaar van Bennekum ge- ontwerp. De I^tegel past volgens iste commissieleden i het Vierkant als art van Lisse'. idpunten van de ver- ïde partijen waren een ng van zetten, die wa- laan tijdens het politie- Jm van vorige week. - DA heeft altijd een erk in gedachte gehad, >r iedere Lisser begre- nd??®®7n worden. K. van der «sia.c r '^et Vierkant is voor *maklinNers een sacrale plaats, 14.00 ïn herkenbaar beeld bij |Van der Zwet wil dan nieuwe procedure la- 16.45- 10.00- oïitaim"™' waarin opdracht stijden.(egeven voor een ander Voor all erk. n)z'jn dtste was tegen het zere an wethouder Meule- Niemand heeft in de 'ling: vo( procedure gezegd: 3 met niet verder'. Het ont- het kunstwerk is er, het slechts een keuze of nee". Binnen het il een meerderheid het idètelde kunstwerk weg Alleen H. Bosman nog. Als lid van de ^mmissie heeft zij het college geadviseerd met kun stenaar Van Bennekum en zijn ontwerp in zee te gaan. Het kan echter zijn dat zij zwicht voor het nemen van een una niem standpunt door haar par tij- De VVD is verdeeld. W. Loos stelt zich achter de bewoners van het Vierkant op, die het kunstwerk maar een prul vin den, terwijl R. Michels-Bouw- man zich net als de fractie van SGP/GPV/RPF aan het bera den is. Alleen de PvdA/D66 wil dat het voorgestelde kunst werk er komt. Het gaat vol gens G. Mesman niet om de persoonlijke smaak, maar om de kwaliteit van het kunst werk zelf. „Het is zo klaar als een klontje. De kunstcommis sie heeft zich positief uitge sproken over het ontwerp, zo dat we niet verder hoeven te discussiëren". Kunstenaar Van Bennekum toonde zich na afloop van de commissievergadering een te leurgesteld man. Maandenlang werk dreigt in duigen te val len. „Wat voor kunstwerk je ook maakt, er zijn altijd men sen die het mooi of lelijk vin den. In de Lissese politiek durft men echter geen duide lijke mening uit te spreken, omdat men doodsbenauwd is de achterban tegen zich in het harnas te jagen". Meulemans is het intussen ge wend dat het cultuurbewust zijn van de Lissese politiek op een laag pitje staat. „Het is ie der keer weer knokken om in Lisse wat gedaan te krijgen op cultureel gebied. Niettemin blijft het een zaak om voor te vechten". Voorzitter oranjevereniging Sassenheim onderscheiden J. Karremans, voorzitter van de Oranjevereniging in Sassenheim, kreeg gisteren de Gewogen Legpenning van Verdienste met bij behorende oorkonde van de Federatie van Oranjeverenigingen. Dit omdat hij 26 jaar bestuurslid is van de Oranjevereniging, sinds enkele jaren tevens voorzitter. De uitreiking van de penning had eigenlijk vorig jaar al moeten plaatshebben, maar toen was het jubileum domweg vergeten. J. Gies, vice-voorzitter van de fe deratie kwam gisteravond naar de jaarlijkse ledenvergadering in de Oude Tol in Sassenheim om deze fout te corrigeren. Hij com plimenteerde de jubilaris met zijn verdiensten voor de Oranjever eniging. De Oranjevereniging bestaat 69 jaar en is één der oud ste verenigingen van Sassenheim. De vereniging telt 1500 leden. Ook vice-voorzitter S. Kamer van de plaatselijke vereniging sprak waarderende woorden. Hij verwees ook naar de politieke activiteiten van de heer Karremans: 13 jaar raadslid, sinds vorig jaar wethouder. De voorzitter kreeg verder nog een doos met smakelijke inhoud. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte van de vergadering werd een verloting gehouden en werd de jaarlijk se bijeenkomst afgesloten met muziek van de Zeedorper Muzi kanten uit Noordwijk. foto: henk van den ende VAN DE BOLLENSTREEK dens de traditionele keuze avond in De Nachtegaal in Lisse. Westerhof, verantwoor delijk voor de promotie van het corso, zei de afwerende houding van Hilversum te be treuren, maar niet bereid te zijn de hechte banden met het bedrijfsleven te verbreken. „De steun van het bedrijfs leven is onontbeerlijk, ook om andere promotionele activitei ten te financieren", aldus Wes terhof. Het product dat Westerhof en de overige corso-bestuursleden dit jaar willen slijten is een haast ouderwets Nederlands corso. Het thema voor 1992 - „Typisch Hollands" - laat wat duidelijkheid betreft niets te wensen over. Huis-ontwerper Cees van Driel wist het te ver talen in vijfendertig ontwer pen, waarvan er uiteindelijk negentien of twintig in de bloemenkaravaan mee zullen „Typisch Hollands" is het thema van het Bloemencorso 1992. Een molen op de promotie poster is dan welhaast onvermijdelijk. niet minder fraai op zijn. De honderduizenden, die op 25 april de wegen van Haarlem tot aan Noordwijk zullen om zomen, krijgen ook in 1992 waar voor hun geld. De televi siekijker zal echter nog (min stens) een jaartje geduld moeten hebben, vanwege commerciële belan gen. Onder de overige wagens moeten als het aan het corso- bestuur ligt in ieder geval de twaalf provincies zijn. Corso- voorzitter Jan Penning - hij volgde onlangs Piet Goemans op - pleitte nadrukkelijk voor zo'n 'keuze', om een goede in gang te hebben voor de pro motie van het evenement. Be- mencorso van de Bollen streek. In schril contrast met het Aalsmeerse corso, waarvan jaarlijks een rui me samenvatting te zien is, zullen de camera's van het NOB van het oudste en grootste corso van Ne derland geen minuut re gistreren. Hoofdreden is de nadrukkelijke aanwe zigheid van de commercie in de bloemenkaravaan. Ook bij RTL 4, twee jaar rijden, dus ook deze tekeningen: pr Van Driel zei in een korte toe lichting op zijn ontwerpen be wust getracht te hebben niet te vervallen in clichés als klom pen, kaas en molens. Een visie, die blijkens de door Adriaan Teeuwes ontworpen promotie poster van het 45ste corso waarop een reusachtige molen staat afgebeeld, niet aan ieder een besteed was. Basis voor Van Driels ontwerpen werden de twaalf provincies, de band van Nederland met het water en enkele „typisch Hollandse" gebruiken. In hoeverre er gisteren overi gens van een echte keuze spra ke was, moet nog worden af gewacht. Zes van de maximaal twintig praalwagens stonden gisteren al voor aanvang vast stuurslid Harrie Meijer zei erop te vertrouwen dat de ge wenste wagens ook inderdaad zullen meerijden. „Daar kun nen we altijd achteraf nog eens over praten", lichtte hij zijn vertrouwen toe. Zodoende de deelnemers nog één of hooguit twee vrije keuzes la- Het 45ste Bloemencorso van de Bloembollenstreek zal er l,: W(S KOLDENHOF terug wel bereid zendtijd aan het evenement te be steden, heeft het corsobe- stuur tot dusver tever geefs aangeklopt. Dat zei gisteravond corso-be stuurslid Henk Westerhof tij rsobestuur vertrouwt erop dat de praalwagens die de twaalf provinciën uitbeelden allemaal mee zullen an ontwerper Cees van Driel op Zuid Holland. ^imissie wijst kunstwerk af Ook in 1992 zal siekijkend Neder- verstoken blijven eelden van het Bloe-

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11