Uur der waarheid nabij voor Delft Instruments Nieuw beleggingsfonds naar de beurs ECONOMIE GELD GOED CcidócSotvumt Neutrale advocaat bezegelt lot Parretti AMSTERDAM Het lot van de omstreden Italiaanse zakenman Giancarlo Parretti ligt in handen van mr. H.E.A Verhagen, verbonden aan het Amsterdamse ad vocatenkantoor Stibbe Simon. Dat heeft de presi dent van de Amsterdamse rechtbank, mr. J. Vrakking, gisteren besloten naar aanleiding van een door Crédit Lyonnais Bank Nederland (CLBN) en Sasea aange spannen kort geding tegen Parretti. Inzet van het kort geding was het voorzitterschap tijdens de buitengwone aandeelhoudersvergadering van het voormalige Am sterdamse beursfonds Melia International aanstaande maandag. De Stichting Prioriteitsaandelen Melia Inter national, waarin Parretti de dienst uitmaakt, prefe reert - uiteraard - Parretti. CLBN en de groep rond de Zwitserse houdstermaatschappij Sasea zijn daar fel op tegen. De voorzitter maakt uit wie er aanstaande maandag stemrecht heeft over welke aandelen. KLM-huisstijl: blauw iets koninklijker AMSTELVEEN Het was een beetje flets geworden, het licht blauw op de daken van de KLM-vliegtuigen. Een tikje donkerder wordt het dus, want dat is wat statiger. Er blijven wel twee tinten, maar die zijn „dieper" van kleur zo als het bedrijf zelf stelt. Vandaag is het eerste KLM- vliegtuig op Schiphol aangeko men in wat in luchtvaartter men de nieuwe 'livrei' wordt genoemd. Forse verliezen voor Savin (HCS) STAMFORD De leverancier van ko pieermachines Savin Corporation in Stam ford (Connecticut), onderdeel van het nood lijdende elektronicabedrijf HCS Technology, heeft over het derde kwartaal en de eerste negen maanden van dit jaar forse verliezen geleden. Er was een nettoverlies van 10,55 miljoen dollar vergeleken met een winst van 98.000 dollar over hetzelfde tijdvak van 1990. Voor de eerste negen maanden heeft Savin een verlies van 31,17 miljoen dollar bekendgemaakt vergeleken met een winst van 517.000 dollar vorig jaar. HCS heeft de Canadese tak van Savin bijna verkocht en wil ook wel van het Amerikaanse bedrijf af. HCS leed over de eerste helft van dit jaar een verlies van 125 miljoen. 'Ontvoering Heineken brengt biermerk op hoger voetstuk' LONDEN De ontvoering van Freddy Heineken en zijn chauffeur in 1983 is goed geweest voor de naamsbekendheid van het biermerk. Het was een zeer emotionele gebeurtenis voor de Nederlandse bevolking, maar maakte Heineken een groter nationaal symbool en bracht de voormalige bestuurs voorzitter zeer nadrukkelijk voor het voetlicht. Dat zei Hei- neken-bestuursvoorzitter G. van Schaik gisteren in een in terview met het Britse dagblad The Gaurdian. Hij verklaart in het vraaggesprek dat slechts weinigen in Nederland zijn naam (Van Schaik) direct zullen koppelen aan de bierbrou werij. Van Schaik laat wederom doorschemeren dat Duits land een belangrijke nieuwe afzetmarkt moet worden. Hij ziet vooral kansen in export rechtstreeks naar horeca-gele- genheden in de Bondsrepubliek. In maart zei de bestuurs voorzitter tijdens een toelichting op het jaarverslag in Am sterdam dat gesprekken gaande zijn met Duitse partners maar dat een daadwerkelijke introduktie op de Duitse markt voorlopig niet aan de orde is. Esso verwacht stabiele olieprijs voor komende jaren Idoor PEET VOGELS DEN HAAG Esso verwacht dat de olieprijs de komende ja ren niet veel zal afwijken van de huidige prijs van 21 dollar per vat. Dat zei de vice-voor- zitter van Esso, L.R. Raymond, op een bijeenkomst ter ere van het 100 jarig bestaan van Esso Nederland. Verder uitte hij kritiek op het energiehandvest dat de Euro pese Gemeenschap wil sluiten met de Sovjetunie. Voor de komende 10 jaar rekent Esso op een stijging van de energie behoefte met 1,5 procent per jaar. Voor de 90er jaren gaat Esso uit van een gemiddelde econo mische groei van drie procent wereldwijd. De energiebespa ring zal ongeveer 1,5 procent bedragen, zodat de totale vraag naar brandstoffen met 1,5 procent per jaar zal stijgen. Volgens Raymond zal aardgas een steeds belangrijkere rol gaan spelen. „Voor aardgas schatten wij de jaarlijkse afzet- groei op 2,5 procent. Dat is goed nieuws voor Esso en Ne derland, omdat Slochteren een grote rol speelt bij de levering van aardgas in Europa". Esso is er ook bij gebaat, want de maatschappij heeft een belang van 25 procent in het gasveld. Evenals de andere maatschap pijen kijkt Esso met een bege rige blik naar de olie- en gas reserves in de voormalige Sov jetunie. hij was dan ook vol lof over het idee van de gemeen schappelijke exploratie van deze rijkdommen van Russen en westerse oliemaatschappij en. „Het idee van het energie- handvest is goed. Wat ons ech ter tegenstaat is dat het een bureaucratisch geheel aan het worden is. De EG moet een raamwerk scheppen en de in vulling overlaten aan de olie maatschappijen. Nu proberen ze echter alles te regelen, wat tot een bureaucratische romp slomp leidt waar niemand bij gebaat is". NN poogt NRG te redden DEN HAAG Verzekeraar Nationale Nederlanden, onder deel van de Internationale Ne derlanden Groep (ING), trekt 613 miljoen gulden uit om de Nederlandse Reassurantie Groep (NRG) van de onder gang te redden. In ruil daar voor wordt Nationale Neder landen, momenteel in het bezit van 59 procent van de aande len NRG, de enige eigenaar van de herverzekeraar. Natio nale Nederlanden betaalt 113 miljoen gulden voor de nog niet in zijn bezit zijnde aande len. De resterende 500 miljoen gulden is nodig om de reserves van NRG (1000 werknemers, waarvan 265 in Nederland) weer op peil te brengen. Die reserves zijn geslonken door stroppen bij de Britse Victory Reinsurance Company, die in juni 1990 voor 405 miljoen gul den door NRG werd overgeno- Hero Brazilië diep in problemen SAO PAULO Hero Brazilië heeft surseance van betaling aangevraagd. Het van origine Nederlandse conservenbedrijf, dat nu in handen is van Hero Zwitserland, kan niet meer aan zijn betalingsverplichtin gen voldoen'. Hero heeft in het Zuidamerikaanse land een to tale schuld van tien miljoen gulden, waarvan 75 procent bij de banken. Het concern is in financiële moeilijkheden ge raakt sinds de verkopen in Brazilië drastisch zijn gedaald als gevolg van de economische crisis die het land al bijna twee jaar in zijn greep houdt. Nek slag voor de onderneming zijn de explosief gestegen renteta rieven in Brazilië. De prijzen voor geleend geld bereikten deze maand een recordhoogte van bijna vierduizend procent op De politiek heeft gesproken, maar kan niets doen. „Alleen stille diplomatie kan het in moei lijkheden verkerende bedrijf Delft Instruments Nederland nog redden". Zo althans reageerde deze week het CDA-Tweede Kamerlid Gualthé- rie van Weezei op de open brief, die vorige week zaterdag door het personeel en de onder nemingsraad van het Delftse bedrijf aan de le den van de Eerste en Tweede Kamer werd ge stuurd en meteen als advertentie in een aantal dagbladen werd afgedrukt. Een epistel, waarin het personeel zijn hevige verontrusting uitsprak over het voortbestaan van hun in problemen verkerende bedrijf. Problemen, die ontstonden toen tijdens de Golfoorlog in een Iraakse tank een beeldzichtversterker (warmtebeeldappara- tuur) van Nederlandse makelij werd aangetrof fen, waarin bovendien Amerikaanse onderdelen bleken te zijn verwerkt. De moeilijkheden sta pelden zich daarna in rap tempo op. Delft In struments kreeg namelijk na een justitieel on derzoek in Nederland (in eerste instantie gese poneerd, maar later na vragen in de Tweede Kamer weer in gang gezet en nog in behande ling) een uiterst schadelijke handelsboycot van de Amerikanen aan de broek. Een boycot, die het bedrijf alleen al dit jaar naar verwachting op zo'n slordige 34 miljoen gulden verlies is ko men te staan. De 'stille' diplomatie wordt op dit moment door het bedrijf kennelijk letterlijk op gevat, want niemand blijkt meer bereid te zijn ook maar enig commentaar te geven. Zelfs pr- medewerkster en woordvoerster van het con cern, mevrouw N. Meijer, komt niet verder dan dat Delft Instruments „niet op publiciteit zit te wachten".„Te veel media zijn de afgelopen acht maanden al negatief genoeg geweest", zo luidt een passage uit de open brief immers. Delft Instruments Nederland aan de Van Miereveltweg in Delft. FOTO: SP BESLISSING AMERIKAANSE HANDELSBOYCOT NADERT DELFT Volgende week vrijdag 22 november breekt het uur der waar heid aan voor Delft In struments Nederland. Dan weten de 1800 medewer kers van het Delftse be drijf, fabrikant van opti sche en elektronische ap paratuur voor medische, civiele en militaire toepas singen, waar ze aan toe zijn. Op die dag laat Ame rika namelijk weten of de handelsboycot wordt be ëindigd of dat deze voor de tweede maal wordt verlengd. Volgens insiders betekent een verlenging van de boycot ech ter zonder enige twijfel het ontslag van zo'n 400 tot 500 medewerkers bij het concern. En dat zou wel weer eens kun nen leiden tot de totale af braak van Delft Instruments, een volgens het personeel na tionaal en internationaal ge waardeerd bedrijf op het ge bied van zeer hoogwaardige apparatuur voor medisch on derzoek, fysiotherapie, indus triële en wetenschappelijke toepassingen en defensie. Vooral dit laatste relatief klei ne onderdeel van het concern (vóór de Kuwayt-handelsboy- cot tien procent en nu nog maar vijf procent van de om zet uitmakend) heeft Delft In struments naar de rand van de afgrond gevoerd. Eén bedrijfs onderdeel, Delft Elektronische Produkten (DEP) in het Drentse Roden is inmiddels al het slachtoffer geworden. DEP, dat samen met de Belgi sche vestiging IOP Instrubel de defensie-afdeling vormde, heeft al het verlies van 80 ar beidsplaatsen moeten incasse ren. De Industriebond FNV heeft inmiddels voor dit be drijfsonderdeel een sociaal plan gemaakt. Carla Kieburg, districtsbe stuurster van de Industriebond FNV, die Delft Instruments in haar 'pakket' heeft, is ervan overtuigd dat de problemen al leen maar ernstiger worden als de handelsboycot wordt verlengd. „Hoewel wij via via in Ameri ka van alles hebben gepro beerd om wat voor het bedrijf te doen, bleek dit toch een zeer ondoorzichtige zaak te zijn Heel weinig Amerikanen willen hun vingers aan het be drijf branden. Er zijn nu een maal Amerikaanse militairen in de Golfoorlog gesneuveld en dat maakt het lobby-circuit zeer moeilijk tot vrijwel onmo gelijk. Het meest trieste van de zaak vind ik dat alle bedrijfs onderdelen van Delft Instru ments het slachtoffer dreigen te worden van de boycot. Ook de onderdelen, die nog nooit één militair apparaat hebben gezien. Bedrijven als Kipp en Zn (Delft, Veendam), dat sola- rapparatuur en elektronische schrijvers vervaardigt; het oude Enraf Nonius (Delft) dat fijn mechanische apparatuur voor de medische sector maakt en Linido (Delft), fabrikant van rolstoelen gaan mee in het afbraakproces. Ook voor deze concern-onderdelen geldt na melijk dat niet mag worden geleverd aan Amerikaanse be drijven of zelfs maar aan be drijven, die banden met con cerns in de VS hebben", aldus Kieburg. Kieburg zegt dondersgoed te begrijpen dat het personeel zo langzamerhand alle publicaties meer dan zat is. „Het is nu eenmaal niet bepaald leuk als je als personeelslid elke keer weer op bijvoorbeeld verjaar dagen van vrienden of beken den met de hele zaak wordt geconfronteerd". Verwarring Veel media hebben namelijk twee zaken door elkaar ge haald. Delft Instruments maakt al lange tijd nachtkij kers en zogeheten beeldzicht- versterkers (warmtebeeldap- paratuur) Ten onrechte is vaak geschreven dat tiendui zenden nachtkijkers illegaal zijn verkocht. Deze instrumen ten werden echter volkomen legaal geleverd aan landen als Irak en Libanon tijdens de oorlog tussen Irak en Iran. De enige fouten waarvoor Delft Instruments nu moet bloeden, maar die men overigens wel direct heeft erkend, zijn de le vering via de Belgische doch ter IOP Instrubel van een drietal demonstratie-eenheden beeldzichtversterkers. Hierbij werden niet alleen de regels van Delft Instruments over treden, maar ontbraken ook de vereiste Amerikaanse her exportvergunningen. En voor al dat laatste is de Amerika nen in het verkeerde keelgat geschoten", aldus Kieburg. Delft Instruments heeft overi gens tegen zeven medewer kers, die direct bij deze affaire waren betrokken, disciplinaire maatregelen genomen varië rend van overplaatsingen tot ontslag. Directeur ir. R.V. Kingma, die begin dit jaar toe gaf „volledig verantwoorde lijk" te zijn, staat nog steeds aan de top. Hij zou aan de ad viseurs van Delft Instruments wel hebben voorgesteld om op te stappen, maar daarvan te hebben afgezien toen bleek dat de Amerikanen dit als negatief zouden ervaren. „Dit is voor ons natuurlijk ook een dilemma", zegt Kieburg. „Kingma is echter volgens ve len een zeer creatief manager en Delft Instruments heeft hem gewoon nodig om de boel weer goed op poten te zetten. Op zo'n moment is voor ons Eigenlijk is het nieuwe Orange Fund van de Amsterdamse ef- fectenbank Van Meer James Capel uitermate geschikt voor beleggers, die het om welke reden ook prettig vinden geld te steken in aandelen van klei nere en dus minder courante Nederlandse ondernemingen. Het Orange Fund voldoet per fect aan de wensen van deze beleggers, die er natuurlijk wel aan moeten denken dat zij de risico's van een dergelijke portefeuille - risicodragend want aandelen en minder cou rant - zonder morren dienen te aanvaarden. Belangrijk is, dat de fondsbeheerder het ini tiatief heeft genomen een in dex te creëren, die een redelijk betrouwbaar beeld geeft van de koersontwikkeling van kleinere, genoteerde Neder landse ondernemingen. De in deze nieuwe index opgenomen fondsen vormen 80 procent van het totale aantal genoteer de ondernemingen, die tesa- men echter slechts negen pro cent van de totale marktkapi- talisatie van de Amsterdamse beurs beurs voor rekening ne- Onderscheid De portefeuille onderscheidt zich dus van vele andere be leggingsfondsen door de afwe zigheid van internationals als Akzo, Kon.Olie, Philips en Unilever, die voor een zekere mate van stabiliteit zorgen. Dat de beleggingsresultaten van het Orange Fund de laat ste maanden allesbehalve bril jant zijn geweest, behoeft geen betoog. Het beursklimaat is bar slecht en de koersen op de lokale markt zijn dan ook be hoorlijk gedaald. „Het verloop van de Orange index ten op zichte van de CBS-Herbeleg- gingsindex Lokaal geeft een relatief zwaar verlies aan in september en oktober. In deze periode is het vertrouwen in een spoedig herstel van de economie - en daarmee samen hangend de bedrijfswinsten, zowel in Nederland als in het buitenland verminderd, wat heeft geleid tot een geleidelij ke koersdaling. Gezien het feit, dat de handel in kleine fondsen een onregelmatiger karakter heeft, hebben deze per saldo meer nadeel van deze ontwikkeling", aldus de fondsbeheerder. Hoe juist deze constatering is, blijkt uit het feit, dat het beleggingsresul taat in de periode van 30 juni tot en met 5 november daalde van 345.000 gulden positief tot 3.875.000 gulden negatief. Dat betekent een waardeverlies in iets meer dan vier maanden van 4.220.000 gulden op 41,5 miljoen gulden aan beleggin gen. Moeiteloos kan de beleggings filosofie van dit op 10 septem ber 1990 opgerichte en dus nog prille fonds de grond worden ingeschreven, maar dat doe ik toch liever niet, omdat het zich in elk opzicht duidelijk en goed presenteert en omdat de kleine belegger er een kwali tatief zeer behoorlijke porte feuille Nederlandse aandelen mee kan opbouwen. Geen risico Wil een belegger echter beslist geen risico lopen, dan dient hij, als meermalen gezegd in deze rubriek, genoegen te ne men met een op het interestas pect na volkomen fantasieloze spaar- en depositorekening. Bij een beleggingsfonds als Oran ge Fund met zijn weliswaar optimisten zullen dus stellen, dat het huidge slechte beurs klimaat een uitstekend mo ment is om voorzichtig in de markt te stappen. Gezonde breinen met een afkeer van baisse-speculaties kopen hun beleggingen tegen lage koer sen in om ze vervolgens met winst te verkopen. Bij analyses van beleggingsportefeuilles krijg je echter soms de indruk, dat koersverliezen het grootste goed van die beleggers zijn. Kan een belegging in het Orange Fund aanbevolen wor den? Ja en nee. De portefeuille grote spreiding is onmisken baar risico aanwezig, dat nog toeneemt door het trieste beursklimaat van dit moment. Dat klimaat maakt het beleg gen er niet eenvoudiger op. Behalve aan de zwakke we reldeconomie is het huidige beursklimaat te wijten aan de vele onzekerheden, die zullen voortduren tot aan het ont staan van de grote Europese markt op 1 januari 1993. Vanaf de verschijning van dit num mer tot aan die eerste januari 1993 zal in excact 411 dagen nog verschrikkelijk veel moeten gebeuren om van die EG-markt een echt succes te maken. Dat is, zoals te begrij pen valt, een bron van veel onzekerheid. Onverbeterlijke bevat inderdaad veel moois. Er zitten echter ook aandelen in, die ik beslist niet in een eigen portefeuille zou opnemen, maar smaken verschillen. CBS-index In modern, dus wat wrak Ne derlands wordt gezegd, dat Orange Fund 'de performan ce-doelstelling tot nu toe steeds heeft gehaald'. Die doel stelling is structureel betere resultaten te behalen dan de CBS-index algemeen. Of dat werkelijk het geval is, kan worden geconstateerd door de Orange index te vergelijken met genoemde CBS-index. Eén van de aardige aspecten van dit fonds is, dat het een 15 november 1991 (tot 16:30 uur) 4230 4230 134 6015/11 190901/11 61409/4 71.0031/10 53.704/4 174.50 14/11 99.70 27/3 46 9023/7 33 104/4 86.701/8 63 20 15/11 44 30 8/1 3414 16/1 51 0023/9 402015/11 16 60 16/1 116.104/2 84 50 3/1 67.3016/1 24.1014/1 25 3016/1 51.0016/1 60.00 6/11 459010/10 19.3030/1 33 80 14/1 122 90 24/1 33.807/1 33.502/1 40.877/2 19.7016/1 26.6016/1 84 3016/1 51.60 23/1 78.3016/1 60.102/1 39.0014/1 hunt doug. intnedgrc pakhoede philips polygram robeco rodamco rolinco rorento 161 70 161 70 152 00 151.80 4260 42.30 tp ïeta smu dan alog efoi jvla epa oud i ige I! enk hoge 1 geei «ds i i oeft abei 'rn ï)Cl Noteringen van vrijdag 1 als bond maar één ding echt belangrijk namelijk het be houd van de werkgelegen- Frisse start Kingma heeft tijdens een bui tengewone aandeelhouders vergadering in september ge zegd, dat Delft Instruments volgend jaar een 'frisse start' kan maken en hiervoor alle noodzakelijke maatregelen met de autoriteiten in de VS heeft genomen. Zo heeft het bedrijf de leveringen aan Irak onmiddellijk gestaakt en inge stemd met een onvoorwaarde lijke medewerking aan een onderzoek door de Ameri kaanse ministeries van defen sie, justitie en buitenlandse za ken. Verder zijn de interne richtlijnen verscherpt en vin den extra controles plaats op de export. Tenslotte houdt het bedrijf, dat in 1988 ontstond na een fusie tussen de optische in dustrie Oldelft en de Delftse instrumentenfabriek Enraf- Nonius, nu de civiele en mili taire goederen strikt geschei den. Voor de laatste categorie is zelfs een aparte holding op gericht. Het personeel hoopt nu maar dat al deze maatregelen vol doende zijn om de Amerika nen zo gunstig te stemmen, dat zij de handelsboycot op 22 no vember zullen opheffen. batenbbeh 115 001 115.00 burg heybr 290000 290000 calvè 110500 110000 calvèc 1110.00 110500 calvepr 800.00 80000 143.00L 143 00L grolschc 186.50 gti hold 177 00 hagemeyer 13180 hage0,5d91 128 80 haltrust 1390 haltru 13.90 hem hold 14500 hoek s mach 226 00 holland sea 052 hoflkloos 420 50 hbg 192 00 vdhoop 740 hunter dpr 235 ihccaland 59 70 kondorwes 32 50 3280 orcobankc 7090 sarakreekS 1590 2020 niet z claimindoc 34060 content beh credlyonn moeara wb 17300.0 moolen hold 35 50 mulder bosk 55 00L multihouse 4.80 mijnbouw c 36800 10.10 1000 wol klcpc Bron GWK/CDK-Bank verk aank. amenk dollar 1,770 1.890 austr dollar 1.38 1,50 belg.frank (100) 5,30 5,60 canad dollar 1.560 1.680 deense kroon (100) 27,45 29.95 duitsemark (100) 110.00 114.00 engelse pond 3.12 3.37 fmsemark (100) 39.00 44,00 transetrank (100) 31,35 34,10 grieksedr. (100) 087 1,07 iersepond 2,85 3,10 jap yen noorse kroon oost.schill port escudo spaanse pes turksepond sa aantal aandelen van soms twij felachtige kwaliteit bevat, waaraan in alle gevallen zeke re toekomstkansen worden toegedacht. De desbetreffende aandelen zijn Internatio-Miil- ler, Tulip Computers, Athlon Groep (ex-Riva), Delft Instru ments, Amsterdam Option Traders (AOT), Multihouse, Medicopharma (6 procent con verteerbare obligaties), Norit, Samas en Krasnapolsky. De rest van de portefeuille be staat uit zogenaamde goudge rande waarden. Ik ben echter zo vrij bij sommige van deze aandelen een vraagteken te plaatsen. Daarbij komt, dat ik het weinig elegant vindt dat 4,3 procent van de portefeuille is gestoken in het weliswaar uitstekende aandeel Nationale Investeringsbank, die evenwel behoort tot de initiatiefnemers van het fonds. Overigens: wat heet goudge rand? Ik zou zeggen dat de vraagtekens het snelst ge plaatst worden bij de goudge rande aandelen met een ge lang van minder dan 2 procent in de portefeuille. Zo'n kleine exercitie door de documentatie bij een degelijk voorbereide introductie op de Amsterdam se beurs levert een goed in zicht in de opvattingen van de beheerder van dit fonds. Die opvattingen zijn bij mij groten deels positief overgekomen, maar let wel: deze beschou wing wil beslist geen beleg gingsadvies zijn! BEURS Elsevier in trek op matte beurs AMSTERDAM Elsevier stal gisteren de show op de Am sterdamse effectenbeurs. Zon- 'der dat er een goede reden voor viel aan te geven, trok het uitgeversfonds 1,90 aan naar ƒ98,70, het hoogste punt voor dit jaar. Elsevier voerde bovendien de ranglijst van meest verhandelde fondsen aan. Collega Wolters-Kluwer deed het eveneens goed met een winst van eveneens 1,90 op 63,20. De beurs maakte in tegenstel ling tot de voorgaande dagen een wat matte indruk. Na an derhalf uur handelen stond de stemmingsindex nog steeds op het slot van donderdag, 92,4. Daarna was er een aarzelende tendens tot stijging aanwezig. Dat was al heel wat, want be langrijke beurzen als Londen, Wall Street en Tokyo hadden een lichte daling te zien gege ven. De stemmingsindex sl op 92,6. De koersindex bl onveranderd staan op 19 De totale omzet bedroeg vi dag 1,3 miljard, waarv ƒ711 miljoen in aandelen. Behalve de twee grote uitj vers kwamen er bij de git fondsen nog enkele uitsch ters voor. Aegon sloot een g den beter op 120 en KI ƒ1,80 op ƒ45,90. Océ-van Grinten werd 1,30 duui op ƒ64,50. Heineken, die donderdag goed deed, was 1,20 in reactie op 160,50 Het altijd kwakkelende Por leyne Fles zag het negatief stellen van de prognose straft met een verlies van_ op 150. Neways was 30 in reactie op 6,70. Een amJ kleine automatiseerder, snoepte er twee kwartjes 6,30. Kantoorinrichter rend sprong van 139 148. De oprtiebeurs stond in het ken van de expiratie van november-expiraties. Voo in de indexhoek leverde soms hectische taferelen De omzet op de EOE bedn r vrijdag 63.000 contracten. Wij geloven. Maar niet in: "eigen schuld dikke bult!' ielijkt 9S delijl :ede 611 )e e de li selijkt oord lenscl I at is j ^at 1 d elf ge s bij |t s< 1 at 2 hillei We vijf ti eften won luurd ïoetei De T' lijst n 'aar op ne

Leidse Courant | 1991 | | pagina 6