Mario van der Ende ziet geen misgrepen Basketballers egen' Polen SPORT Voorzitter Ajax ergert zich aan rechtbank elstraf oor twee bomgooiers ONDER DE LOEP Volleybaltrainers boos over selectie 11 DINSDAG 12 NOVEMBER 1991 CNVB nog niet uit fcK - kandidatuur JIST Het bondsbestuur van de KNVB heeft iteren nog niet het besluit genomen Neder- ,d kandidaat te stellen voor de organisatie i de eindronde van het Europees kampioen- ,.iap voetbal in 1996. Het standpunt van de ind zal niet eerder dan morgen bekend zijn. et dagelijks bestuur beraadde zich over de euwe situatie, die ontstaan is door de beslis- ig van Belgie zich als partner voor de organi se terug te trekken. De secties Betaald Voet- il en Amateur Voetbal vergaderen dezer da- n over de kwestie, waarna het bondsbestuur n besluit neemt over het al dan niet doorzet- n van de kandidatuur. De Oostenrijkse plan- in zich voor hetzelfde evenement kandidaat te ellen lijken vrijwel onuitvoerbaar omdat de nadions niet geschikt zijn voor een dergelijke 'l renement en de gemeenten niet het plan heb- n de accommodaties aan te passen. Jan Timman wint bij snelschaken PARIJS Jan Timman heeft in Parijs een matige pe riode achter het schaakbord afgesloten. De Nederlander won gisteren in de Franse hoofdstad het snel-schaak- toernooi. Hij incasseerde voor de overwinning 140.000 gul den. Timman versloeg in de halve eindstrijd de Indische favoriet Viswanathan Anand en in de finale wereldkam pioen Gari Kasparov. In bei de duels won de Nederlandse grootmeester één van de twee partijen. Aan het toer nooi in Parijs mochten de beste zestien van de wereld deelnemen. AMSTERDAM „Buitensporig, oneven wichtig, onbegrijpelijk". Aldus een bloemlezing uit de reeks van kwalifica ties die de raadslieden in de Ajax-zaak gisteren voor het gerechtshof in Amster dam uitspraken over de eisen die procu reur-generaal mr. A. van der Perk vorige week formuleerde ten aanzien van de verdachten. Het proces, dat voor het hof vijf dagen in beslag heeft genomen, werd op ongebrui kelijke wijze besloten. De beklaagden M. van Praag (als voorzitter vertegenwoor diger van de rechtspersoon AFC Ajax) en Van Eijden verlieten voor het uitspreken van hun laatse woord ongehinderd en te gen de gewoonte in de beklaagdenbank en bestegen het spreekgestoelte dat nor maliter is gereserveerd voor advocaten. „Dit was een mooie gelegenheid om het grote Ajax eens flink te kijk te zetten", zo evalueerde Van Praag de strafzaak. Hij sprak zijn ergernis uit over de „verbeten heid" waarmee de zaak is onderzocht en vervolgd en vroeg zich af - verwijzend naar de precaire financiële situatie van Ajax - wie er eigenlijk wordt gestraft: de destijds verantwoordelijke bestuurders of de huidige 450 leden van de club en haar „circa twee miljoen sympathisanten". De raadslieden uitten felle kritiek op het feit dat de officier van justitie beroep heeft aangetekend tegen de vonnissen van de rechtbank. „Een wraakoefening", zo betitelde mr. P. Kardoes, raadsman van Harmsen, de stap. Volgens mr. G. van Asperen is het Openbaar Ministerie uit geweest op „bloed aan de paal". Dit inzicht werd hem door mr. Van der Perk niet in dank afgenomen. „Dit proces is tot dusver op zakelijke toon gevoerd", aldus Van der Perk. „Het gaat niet aan om nu met dit soort termen te gaan schermen". De vice-president van het gerechtshof, mr. J. Willems, voelde de behoefte om ten besluite een dankwoord uit te spre ken. De Fiscale Inlichtingen- en Opspo ringsdienst werd bedankt voor de samen stelling van het „voortreffelijke dossier", de procureur-generaal en de raadslieden voor hun inzet. „De wijze waarop de zaak is aangedragen zal het hof in staat stellen haar op goede wijze te beoordelen". Het resultaat van die beoordeling zal blijken op 25 november, wanneer het hof arrest wijst. AVBSTRAFT SPELERS AMSTELLAND ZWAAR AMSTERDAM De tuchtcommissie van de KNVB-afdeling Amsterdam (AVB) heeft tien spelers van de voetbalclub Amstelland voor vijf jaar geschorst. De spelers mishandelden op 12 oktober tijdens de wedstrijd Amstelland-Buiten- veldert de scheidsrechter. De tuchtcommissie maakte de schorsing maandag bekend. Een elfde speler van het team, het tweede van Amstelland, is niet geschorst. Naar aanleiding van het inci dent arresteerde de politie acht spelers wegens openlijke geweldpleging. De vechtpartij ontstond toen de scheidsrechter een doelpunt van Amstel land vlak voor het einde van de wedstrijd bij de stand 3-1 in het voordeel van Amstelland af keurde Het bestuur van de voetbalclub besloot na het voorval het gehele elftal te royeren en het team direct uit de competitie terug te trekken. De club speelt in de reserve tweede klasse van de KNVB-afdeling Amsterdam. MSTERDAM Het Ge- chtshof in Amsterdam heeft I steren de 21-jarige J. W. Zeeland) uit Dordrecht over- nkomstig de eis veroordeeld u t tien maanden cel, waarvan 1 ie voorwaardelijk. et een vriend maakte de an de bom die op 22 oktober 89 tijdens de wedstrijd Ajax- lyenoord in Amsterdam vijf-' i mensen verwondde. Het bepaalde tevens dat W. tien van de slachtoffers schadevergoeding moet italen. De bedragen variëren M m 300 tot 1500 gulden. De ordtenaar en zijn vriend u aakten de bom van vuur- 3aerk. Zijn vriend bracht de 0 im in het Ajax-stadion tot iploffing. Hij is door de Am is irdamse rechtbank veroor- 4 eld tot vijftien maanden cel, jj aarvan vijf voorwaardelijk. e rechtbank had W. ook tien 1 aanden gevangenisstraf op- 158 legd, waarvan drie voor- aardelijk. SPORT OP TV d:rl; IC 1, 21.30 uur: A Question of lort, sportquiz. litsland 1, 23.00 uur: Sport extra 5 it tennis, finale ATP-toernool in j ankfurt. iperchannel, 20.00 uur: Sport. 43 lortnet, 18.00 uur: Sport, i irosport, 18.00 uur: Sport. 3DRGEN f lortnet, 08.00 uur: Sport, i rosport, 14.00 uur: Sport. DEN HAAG Het Super Cupduel tussen Manches ter United en Rode Ster Belgrado, dat Mario van der Ende woensdag in goede banen moet leiden, betitelt de Hagenaar en nummer één van het va derlandse arbiterkorps niet als het hoogtepunt in zijn loopbaan. „Elke uit nodiging op dat niveau is dat eigenlijk", meent de international. „Zoals vori ge week de wedstrijd in Stuttgart (tegen Osasuna; red.) en een week na Manchester Xamax Neu- chatel tegen Real Ma drid". Afgelopen zondag had Van der Ende met de 'grensrech ters' Van Vliet en Bakker in de Kuip nog een generale re petitie voor zijn optreden in Manchester. De tot dusver haast smetteloze reputatie van de Hagenaar liep daarbij een paar deukjes op. Het afkeuren van de treffer van de Utrecht se verdediger Liesdek kon niet in ieders ogen genade vinden. Van der Ende twijfelt een dag later niet aan de juistheid van zijn beslissing. „In de ene krant lees je dat het een doel punt was, in de andere dat de keeper werd gehinderd. Je moet het zoet en het zuur vre ten. De journalisten zitten alle maal in hetzelfde bankje op de tribune. De één ziet het zus en de ander weer zo. Ik ga ge woon af op mijn eigen waar neming". Ook de televisiebeel den brachten Van der Ende niet aan het twijfelen. Zoals de draaiende camera in Stuttgart een week eerder volgens de onderwijzer ook niet het be wijs leverde dat hij in de wed strijd van VFB tegen de ko mende tegenstander van Ajax een handsbal van een Spaanse verdediger over het hoofd had gezien. „Voor een niet opzette lijke handsbal geef ik nog steeds geen strafschop", rea geert Van der Ende. Een volledige werkweek in het onderwijs biedt Van der Ende nog wel enige ruimte zich te verdiepen in het inter nationale voetbal. In zijn Haagse onderkomen snort de video-recorder bijna onophou delijk. „Ik neem alles op", ont hult de arbiter. „Maar ik be zoek ook veel wedstrijden. Za terdag ben ik nog bij Ander- lecht tegen Mbchelen geweest. Als anonieme toeschouwer aan de zijkant. Want daar hoef ik niet zo nodig als 'Van der Ende, internationaal arbiter uit Nederland' binnen te stap pen. Als ik daar zit probeer ik wel in de huid van de scheids rechter te kruipen, ja. Je vraagt jezelf constant af wat je in bepaalde situaties zelf zou Geen angst Knikkende knieën zijn Van der Ende vreemd. Ook de aan blik van een volgepakt Old Trafford zal hem geen angst inboezemen, verzekert hij. „Als je last van zenuwen hebt moet je niet gaan fluiten", luidt zijn credo. „Gezonde spanning vóór een wedstrijd is wat anders. Maar je moet een wedstrijd als Feyenoord- Utrecht ook niet zien als zo maar een potje. Een scheids rechter moet elk duel volledig geconcentreerd zijn. Of je nu op internationaal niveau fluit of op de bodem van de eerste divisie. Als nummer één van de lijst zijn natuurlijk alle ogen op je gericht. Het belangrijkste is om jezelf proberen te zijn en te blijven. Ik ga niet anders fluiten omdat Manchester Uni ted speelt. Je moet een klein beetje op de hoogte zijn van hoe de ploegen spelen. Het En gelse systeem is op een andere leest geschoeid dan het Spaan se. Daar moet je wel in thuis zijn. Maar anders fluiten, nee". Van der Ende neemt zijn col lega's Bakker en Van Vliet mee naar Manchester United- Rode Ster. Dergelijke uitstap jes behoren voor het laatstge noemde tweetal straks tot het In 1985 kwam Mario van der Ende ook nog als grensrechter in actie. Nu zegt hij dat hij professio nele beter vindt. B FOTO: SP verleden. De UEFA en de in kan vinden. „Een scheids- FIFA willen in internationale rechter, die gewend is om te duels 'echte' grensrechters 'scheidsrechteren', moet zich langs de lijn. Een standpunt toch in een andere rol ver waar Van der Ende zich wel plaatsen. Grensrechters, die twee keer in de week langs de lijn staan, zijn er min of meer in gespecialiseerd. Als je iets vaak doet, krijg je er meer handigheid in. Toch?" PRIJSVRAGEN DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto 45: winnende getallen: 9 - 13 - 15 - 19 - 27 - 36. Reservegetal: 41. Deelnemers: 527.036, prijzenbedrag: f. 1.090.327,00. Eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 7 x 42.857,10; der de prijs: 118 x 1.595,50; vierde prijs: 5.110 x 36,80; vijfde prijs: 69.509 x 5,00. Toto 45: winnende kolom' 2 - 1 - 3 - 3-2-1-3-2-3-1-3-1. Deelne mers: 22.158, prijzenbedrag: L 74.883,00 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 7 x 1.638,90; derde prijs: 89 x 322,20. Toto-gelijk 45: winnende wedstrij den: 8-11-12-13-27 Toegevoegd: 24. Deelnemers: 2323, prijzenbedrag: f. 13.771,00 Eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 11 x 145,40; vierde prijs: 333 x 7,40 Cijferspel 45: winnend getal: 665975; deelnemers: 263.784, vaste priizen. Duitse lotto: winnende getallen: 2 - 9-14-18-21-26. Reservegetal: 13. Spiel 77: 7330854. Belgische lotto: winnende getallen: 8 - 15 - 16 - 18 - 29 - 30. Reservegetal: 5. Jokernummer: 8069935 KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (morgen, aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1 Ella Signal, 2. Fina Osse- waard, 3. Elisabeth Duke (2-1-10). 2e koers: 1 Evelie van Duyn, 2. Emon, 3. Fario B (8-2-6). 3e koers: 1 Extase Westvries, 2. Erik, 3. Elles Vryenesse (2-8-9). 4e koers: 1. Daisy A, 2. Edel Hollan- dia, 3. Ebely W (6-3-8). 5e koers: 1. Chico G, 2. Fatal Action, 3. Endens Pleasure (6-2-1). 6e koers: 1 Emir ter Lune, 2. Draver Boszorg, 3. Donar B (1-4-6). 7e koers: 1. Dehoeve Princess, 2. Dar ling Boszorg, 3. Dutch Dakota (4-1-3). 8e koers: 1. Zonia Prince, 2 Disco Dancer, 3. Cya van de Lente (1-4-7). 9e koers: 1 Zmanza Princess, 2. Zora Volomon, 3. Zingana du Bois (9-10-3). 10e koers: 1. Ep Oorklep, 2. Eric Clap ton If, 3. Byblow Promise (5-4-2). De Nederlandse herenbasketbalploeg van coach Randy el wervelde gisteravond tegen Polen in de hoogste versnel- over de vloer in Urk. De Oosteuropeanen konden het tem- n het oefenduel absoluut niet volgen en werden 'geveegd', 88 (54-45). el waarde hechtte Wiel niet aan de tweede overwinning, na 85-70 van zondag in Eindhoven. Hij introduceerde het be- imde 'run-and-gun' basketbal, eiste in de verdediging een ge- 0 ide, agressieve pressie en wisselde als een ijshockey-coach. Hij ïut de oefenduels om inzicht te krijgen in de individuele ca- 1 liteiten van zijn spelers. Tenslotte moest hij ziin selectie terug- ingen van zestien tot tien man, die de EK-kwalificatiewed- ijden tegen België, Tsjechoslowakije en Turkije aangaan. gen de Belgen, morgenavond in Den Helder, liggen Wiels zor- in de lengte. Zijn ploeg is relatief klein zonder Pieterse (2 m 1. Kuipers (2.05), Van Poelgeest (2.04) en Cooper (2.03) moeten Jballen van de borden plukken. Het gebrek aan lengte wil fel compenseren door een kleffe man-to-man. Geen meter jheid voor de directe opponent. En met snelheid, grote snel- d in de aanval. [Ierland - Polen 113-88 (54-45). Scheidsrechters: Kleersnijder, De Graaf. schouwers: 151. res Nederland; Van Rootselaar 2, Te Velde 8, Schilp 7, Cooper 15, Bennes tanke 13, Kuipers 14, Bottse 14, Van Poelgeest 9, Van Dinten 6, De Waard Finales De meeste deelnemers aan de ATP-tennisfinales die vandaag in Frankfurt beginnen verzamelden zich vooraf tijdens een persconferentie. Van links naar rechts: Serge Bruguera, Karei Novacek, Andre Agassi, Boris Becker, Jim Courier (staand), Pete Sampras, Guy Forget, Ivan Lendl en Mi chael StiCh. FOTO: EPA ,Wij geloven niet per defini te wat de ambassade zegt. let is een interessante infor- natiebron, maar zeker niet de neest betrouwbare. Het NOC- >A (Zuidafrikaans Olympisch )omité) en de internationale ederaties zoals de IAAF (at- ïtiekfederatie) en FIFA gde he j as tens e ?rlies i zodal bedi it F met weer ulze, p e s PVV): 126, wa |k Super wal. 7." )-7,50. Mannel elijk 3e ilijk en ar 8,45-1 ïl. 7. 5-7,20 ijk. Vrou vrouwelij worstki )esondanks blijft het tasten het duister. In welke mate integratie binnen de Zuid- v frikaanse bonden plaatsvindt onduidelijk, omdat het deel tmaakt van de politieke iropaganda. De Zuidafrikaan- regering vindt dat er spra- is van vergaande integra le, het ANC vindt juist van iet". an Berteling (vice-voorzit- er Nederlandse Sport Fede- - atie) in de Volkskrant. De wedstrijden tegen Steaua n Dinamo werden alleen oor de vorm gespeeld, achter schermen was alles al ge- si rrangeerd, soms tot en met e uitslag. Zó moest het gaan n niet anders. Je privé-leven wam in gevaar als je het H 'aagde om van Steaua of Di- amo te winnen. Je leefde altijd met angst", [eyenoorder Marian aschin in H 'oetbal International. >u Bij Xerxes/DHC runde mil- p >nair Piet Hoogenboom de p club. Ome Piet, die net als John- van Dijk in de auto's zat, had één handicap: een glazen oog. Ik hoor een kwa de Willem van Hanegem nog tegen hem uitroepen: en nu wens ik u onmiddellijk onder drie ogen te spreken". En: „Xerxes/DHC was uniek. Heerlijke gangsters hadden wij in de groep. Van de boete- pot konden we met z'n allen naar Spanje. De hele groep trok altijd met elkaar op. Al moet je die tijd niet idealise ren en evenmin beweren: te genwoordig gebeurt zoiets niet meer. Als ik bij PSV hoorde wat Soren Lerby, Wim Kieft en Ronald Koe man op hun stapavondjes meemaakten. Daar lustten de honden geen brood van". Feyenoord-trainer Hans Dorjee in de Haagsche Courant. „Topsport in Nederland is nog steeds centjes bij elkaar har ken. We leven nu eenmaal in een klein pokkeland. Femke Hoekstra stapt uit Oranje, om dat ze het internationale vol leybal niet langer kan combi neren met haar studie. Ik heb het nog nooit meegemaakt dat een speelster acht maanden voor de Spelen afhaakt". En: „Ik ben het roerend eens met Leo Beenhakker. AMVJ heeft ook een 'patat-generatie'. Ik kan me nog herinneren dat dan veilig naar huis. En wie 's nachts aan sex denkt, denkt niet aan de wedstrijd". En: „Je hoeft mij niet te vragen of ik van de zomer met vrienden ga vlotvaren op de Amazone in Brazilië. Als het voorjaar komt, denk ik alweer hoe fijn het is om straks de caravan schoon te maken. Ja, ik weet Heini Otto René Eykelkamp ...geen sex... foto: SP ...scheel... BFOTO:SP we in de jaren zestig met handschoenen aan in de Oude Rai moesten trainen. Zo koud was het. Bij AMVJ hebben we zelfs een kachel moeten hu ren, zie je het voor je? Ik er ger me rot als een meisje van AMVJ hier lachend binnen komt als ze verloren heeft. Dan zou ik haar zo willen ontslaan". Volleybaltrainer Harry de Haas van Delta Lloyd/ AMVJ in het Parool. „Internationaal basketbal is gewoon helemaal te gek. Het is leuk als je tegen Italië speelt en Antonella Riva je voor de wedstrijd de hand schudt en je respecteert. Dat is leuker dan wanneer hij ie geen blik waardig keurt zoals nu gebeurt. Hij ziet me niet staan. En terecht, want ik ben nog helemaal niks. Ik heb hem nog nooit het vuur na aan de schenen kunnen leg gen. Voor hem zal het een beetje hetzelfde zijn zoals ik tegen de spelers van Voor burg aankijk. Ik respecteer ze weliswaar, maar ik Beschouw ze als amateurs, omdat ze slechts drie keer in de week trainen". Basketballer Rolf Franke (Den Helder) in de Volkskrant. „Ik heb de verleidingen van dit relatief rijke leven altijd goed kunnen doorstaan. Ik houd rekening met mijn voe ding en ik lig op de avond voor de wedstrijd absoluut om tien uur gestrekt. Zonder sex, sigaretten of alcohol. Zelfs bij Middlesbrough was het altijd 'orange and lemonade'. Om mij heen zaten dan spelers die langzaam maar zeker dron ken werden en die bracht ik hooguit mijzelf". Voetballer Heini Otto van FC Den Haag in de Haagsche Courant. „Zo'n Ben Johnson is in Seoul afgevoerd als een misdadiger en wordt vervolgens voor de rest van zijn leven gebrand merkt. Terwijl hij mijns in ziens niet meer dan een spel regel heeft overtreden. Had hem dan gewoon de rode kaart gegeven". Bioloog Tjeerd van Wimmersma Greidanus in Trouw. „Bij Groningen werd ik een vedette genoemd maar zelf vond ik dat niet zo prettig. Ik voel me lekkerder als ik ge woon één van de elf ben. Zo als hier. Ik erger me scheel aan wat de vedette Romario allemaal flikt. Wie is Romario dan wel? Hij maakt schitte rende goals, maar daar wordt hij toch voor betaald? Als Adrie van Tiggelen zijn werk niet doet, heb je aan Romario ook niets meer". Voetballer René Eijkel- kamp van KV Mechelen in Voetbal International. Dorjee begin januari terug ROTTERDAM Hans Doijee maakt zijn rentree als trainer van Feyenoord op 12 januari bij het duel met FC Den Haag. Gisteren kreeg de oefenmees- ter van medici het groene licht om na de winterstop weer aan de slag te gaan, nadat hij enige weken geleden aan het hart een bye-pass operatie onder ging. De afgelopen periode werd Dorjee, die bezig is aan zijn eerste seizoen in de Kuip, vervangen door Wim Jansen. Deze zal na de terugkeer op trainingsveld en de bank van de 50-jarige Doijee terugtre den en weer als technisch di recteur gaan opereren. Shorttrackers naar test in Albertville DEN HAAG Nederland vaardigt de volledige kern ploeg, zes mannen vrouwen en zes mannen, af naar de inter nationale wedstrijden short track, die het komend week einde in Albertville worden ge houden. De ontmoeting is de openingvan het seizoen waarin deze tak van het schaatsen voor het eerst op de Olympisch programma staat. De kernploeg bestaat uit: Monique en Simone Velzeboer, Van Koetsveld van Ankeren, Huisman en Di Lella bij de vrouwen; Otter, Suyten, Hoogeveen, Duyvelshoff, Mark Velzeboer en Bartels bij de mannen. Waterpolocoach Misdorp is weg DEN HAAG Oud-interna tional Ruud Misdorp is opge stapt als trainer van het IJ. Hij heeft niet langer vertrouwen in het bestuur van de Amster damse vereniging. De in Den Haag wonende Misdorp zegt al sinds augustus geen reiskos tenvergoeding te hebben ont vangen. Misdorp vormde de technische leiding met Alex Meester, die als coach optrad. „Ik heb de club geleid van de eerste klasse naar de hoofd klasse. Ze zoeken het verder maar uit", aldus Misdorp. Golf Mette Hageman heeft het amateur golfkampioen- schap van Tucson gewonnen. De Arnhemse, meervoudig Nederlands kampioen, zege vierde na 54 holes met elf sla- panse Etsu Suzuki. Het Tucson City Amateur Championship werd gespeeld op drie ver schillende banen. LICHTENVOORDE René Striekwold, de trainer van Longa'59 is boos op Peter Murphy over de wijze waar op de volleybalbondscoach de afgelopen week acht jonge speelsters bij de nationale vrouwenploeg heeft gehaald. Ook zijn collega Jan Berend- sen van Etiflex Ommen en manager Harrie de Haas van Delta Lloyd//AMVJ zijn niet best te spreken over de handelwijze van Murphy. De acht gekozenen strijden om twee plaatsen in de selectie van het Nederlands team dat volgend jaar naar de Olympi sche Spelen gaat. Zij trainen op dinsdag de hele dag met de nationale selectie. Onder hen is Saskia Westerman (Longa), Carola de Vries (AMVJ) en en de drie speelsters van Ommen Jerine Fleurke, Sandra Wie- gers en Marrit Leenstra. „De volleybalbond had dit plan eerst moeten doornemen met de clubs. Ze hebben ons via de manager telefonisch in gelicht. Zo ga je toch niet met elkaar om? Er worden nu bij die acht speelsters hoge ver wachtingen gewekt, terwijl ze nog lang niet rijp zijn voor het Nederlands team. Saskia heeft bij ons niet eens een basis plaats. Wie vangt straks de zes niet gekozen meisjes op? Op deze manier is Murphy alleen voor zichzelf bezig en niet voor het hele volleybal", rea geert een nijdige Striekwold, die het plan om de jonge speel sters wekelijks te onttrekken aan de clubtraining heel slecht vindt. „Nu kunnen wij op dinsdag niet compleet trainen en onze trainingsavond verzet ten kan ook niet". Datzelfde geldt ook voor Ommen, dat eveneens op zoek moet naar een alternatief voor de dins dag. Striekwold heeft een an der idee. „Laat de volleybal- bond de competitie half de cember maar stil leggen. Dan krijgt de nationale ploeg de tijd om zich voor te Bereiden op de toernooien aan het eind van het iaar". Harrie de Haas, de manager van AMVJ, vertelde dat Caro la de Vries vorige week zon dag werd benaderd en dat de clubs pas maandag zijn gebeld. „Dat is de omgekeerde wereld en dat hebben we zo niet afge sproken. Stel nou eens dat we een paar weken tevoren al be naderd waren. Dan hebben we de tijd om uit te zoeken hoe dat met school en andere za ken moet. Carola de Vries bij voorbeeld heeft op vrijdagmid dag als ze met het Nederlands team moet trainen, bijlessen. De bond moet niet vergeten dat bij ons de club voorgaat als een en ander niet mocht stro ken met de belangen van de selectie". Peter Murphy, de bondscoach, was kort in zijn commentaar. „Dat wij op dinsdag trainen met het nationale team is al ja ren zo. Dat hadden de clubs kunnen weten. Ik heb vorig jaar ook al door de vingers moeten zien, dat Ommen op dinsdag traint. Dat kan dus niet", aldus de bondscoach. „Laat de coaches zich maar druk maken over hun eigen team. Daar hebben ze genoeg mee te stellen". SPORTUITSLAGEN BOKSEN Wedstrijden Den Haag Profpartij, middengewicht, 6 ronden: Van Veen (Ned) w.o.p. van Jandrek (Joe). A-klaaae, haltzwaar: E. Sedney (Ave- zaath) w.o.p. van Spaan (Houwaart); midden: Lek (Kristalijn) w.o.p. van Bakker (Gouda). B-klaaaa, zwaar Westgeest (Kristalijn) onb. tegen Fllk- weert (Van "t Hof). C-klaaae, licht: Warring (Emmen) w.o.p. Ratan (Kris talijn); halfzwaargawicht: Witteling (Boxlng'82) onb. tegen Mulder (Ave- zaath) N-klaaee, waiter: Evers (Kris talijn) w.o.p. van Ruitenbeek (Hou waart). midden: Timmer (Hoboken) wint door k.o. In 3e ronde van Wulfele (Kristalijn), Bryson (Poortugaal) w.o.p. van Bos (Boxing'82), De Boer (Leiden) w.o.p. van Kouwenhoven (Kristalijn); zwaar Charnl (Kristalijn) wint door k.o. In 1ste ronde van Bakkeren (Gouda); waiter Kalip (BVBC'88) w.o.p. van Duahraml (Hoboken), Janssen (Kristalijn) onb. tegen Ukbu- lak (Leiden). SCHAATSEN Selectiewedstrijden district Fries land voor IJsselcup Heerenveen: Mannen: 500 meter. 1. Zandstra 38,82, 2. Jonkman 38,84, 3. Rltsma 38,95. 1500 meter: 1. Zandstra 1.55,70, 2. Rltsma 1.57,25, 3. Portljk 1.57,55. Vrouwen: 500 meter: 1. Zwolle 42,39, 2. Keulen 43,24, 3. Thomas 43,43. 1500 meter: 1. Zwolle 2.12,56, 2. Tho mas 2.15,60, 3. Zonderland 2.16,50. TENNIS Nashville, vrouwen Dubbelspel, finale: Colllns/Reinach (VSt/ZAf) - Basukl/VIs (Indo/Ned) 5-7 6-4 7-6 (9-7). 0.20. 3. Van Sandvilet (Bel) 0.30, 4. De Bie (Bel) 0.45, 5. Lambrechts (Bel) 1.05. 10. De Vos (Ned) z.t.. 12. Kools (Ned) z.t., 18. Hendriks (Ned) z.t.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7