In Ipswich zou het stadion voller zitten SPORT Blinker zwaar gestraft „Vroeger had je oneerlijke secondanten' iQowuvnt EC-finales meer felgië - België kan de toewijzing van |uropese bekerfinale (landskampioe- bekerwinnaars) voorlopig verge- Europese voetbalbond bracht dat It gisteren naar buiten als reactie op [spraak van het Belgisch hoogge- foof. Dat bleef onlangs bij het stand- [dat UEFA-official Hans Bangerter ns grove nalatigheid" mede verant- jelijk was voor het Heizel-drama. De i is van mening, dat de organisatie énkele blaam treft voor dergelijke [ringen in het buitenland, behalve |de wedstrijd daaraan hebben toege- L Penningmeester Jo van Marle liet week al doorschemeren dat er dis- op komst waren over het geheel jten van wedstrijden onder UEFA- iën in België. VRIJDAG 8 NOVEMBER 1991 ZEIST De kopstoot, die Regi Blinker afgelopen zondag in de wedstrijd De Graafschap-Feyenoord tegenstander Matt- haei gaf, is de Feyenoorder duur komen te staan. De tucht- commissie van de KNVB legde Blinker een schorsing van zes wedstrijden alsmede een boete van 250 gulden op. Drugshandel misbruikt sportlieden BOGOTA Colombiaanse drugshandelaren misbruiken steeds meer sportlieden uit hun land, die naar internationale wedstrijden reizen, om cocaine naar Noord-Amerika en Eu ropa te vervoeren. Alleen de afgelopen acht maanden zijn, volgens gegevens van de politie in Bogota, dertig sportmen sen gearresteerd die drugs probeerden te smokkelen. Het laatste geval betreft de atleet Jacento Navarrete, die vo rige week op Kennedy Airport in New York werd gearres teerd. Drugshonden hadden twee kilogram cocaine ontdekt, die in een dubbele bodem van een sporttas waren verstopt. Rellen in Montevideo MONTEVIDEO Het Zuida- merikaanse bekerdifel tussen Penarol en River Plate (1-3) is in Montevideo compleet uit de hand gelopen. De politie moest in de Uruguyaanse hoofdstad 400 man inzetten om de situatie meester te worden en de sup porters van beide clubs te schei den. Drie voetbalfans werden met schotwonden opgenomen in het ziekenhuis, tientallen moes ten zich laten behandelen we gens messteken. De politie ont ruimde eerst het veld, waarna de vechtpartijen zich voortzet ten in een nabijgelegen park. Er werden 100 man gearresteerd in het stadion. Korfbalafdeling neemt voortouw bij promoten DEN HAAG De afdeling Rijndelfland van het Ne derlands korfbalverbond (KNKV) heeft een initiatief genomen ter ontwikkeling van de sport elders ter we reld. Rijndelfland volgt daarmee een besluit van de In ternationale Korfbalfederatie (IKF), dat inhield dat elke afdeling van het KNKV een land 'adopteert'. Dat houdt in dat cursussen ter plekke worden gegeven en demonstratieteams en trainers worden gestuurd. De IKF had hiertoe al eerder een intentieverklaring uitge sproken, maar 'Rijndelfland' heeft het, zoals men het zelf noemt, voortouw genomen. Inmiddels is Spanje ge adopteerd. In dat land zijn in de buurt van Malaga en Terrassa al zo'n 500 korfballers actief. Het plan van de IKF beslaat vijf jaar en er is een half miljoen gulden mee gemoeid. Rijndelfland is nu op zoek naar sponsors om haar deel van het project te financieren. Vanmid dag is in het Haagse sportcafé in Houtrust het eerste be drag in dat kader ontvangen. De firma Van Ginderen stelde duizend gulden beschikbaar. Nederlaag Den Helder LEVERKUSEN Leverku- sen wil naar de Europese ba- ketbaltop. Den Helder ook. Leverkusen heeft in Bayer een sponsor met veel, heel veel geld. Den Helder in Com modore niet. Leverkusen heeft de spelers. Den Helder niet. Dus was Den Helder gister avond op de vloer van de Wil helm Dopatka Halle volstrekt kansloos tegen de thuisclub. De afstraffing loog er bepaald niet om. Na 53-33 bij rust werd het 93-63 voor Leverkusen. De rol van Den Helder in poule B van de halve finales in Europa Cup I is daarmee na twee wedstrijddagen uitgespeeld. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.25 uur: Sport- Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage met onder meer voetbal Bundesliga. Superchannel, 20.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. rby hoort h maanden eisen [ERDAM Tegen porzitter Ton Harmsen Van der Perk twaalf [en gevangenisstraf an vier maanden voor- lelijk, tegen oud-pen- leester Lou Bartels tien len waarvan vier voor gelijk en tegen oud-be- Jer en de huidige com pel directeur Arie van H acht maanden waar- e helft voorwaardelijk, ijacied Sören Lerby, iiteel trainer van Bay- jünchen, hoorde in ho- jroep tien maanden cel I zich eisen, waarvan paanden voorwaarde- llsmede een onvoor- lelijke geldboete van D gulden. \s de beschuldigingen it openbaar ministerie is jelopen twaalf jaar met ansfers geknoeid, waar procureur-generaal aan- [e dat er in de loop der reel meer duisters is ge- I De topspelers, om wie ng, waren behalve Ler- ëlix Gasselich, Frank Ion, Frank Arnesen en ng Jensen. Bij de trans- i u acht keer valsheid in |fte zijn gepleegd. Bo- in zou er twee keer on- angifte bij de belasting aruit voortvloeiende fis- ideel becijferde Van der lp ruim 1,2 miljoen gul- De procureur-generaal daarmee op een aan- 3 lijk lager bedrag uit dan jcier van justitie vorig ijdens de behandeling e zaak voor de recht- De officier kon op dat it echter nog niet be en over de uitspraken ibelastingkamer van het jtahof, die zich over de jjhgtechnische kant van heeft gebogen. Bam destijds tot een eis legen miljoen gulden, in drie miljoen voor dijk. De rechtbank jVjax op een aantal pun- jj en legde een boete van iiljoen gulden op, waar- helft voorwaardelijk, pet vonnis tekenden zo- e club als de officier aan. Tegen de arresten Ibelastingkamer van het 1 cassatie ingesteld, niet door Ajax, maar ook staatssecretaris van fi- RS 1. Ferrari Rotary, 2. Flying koeri 3, Forever Prubo (5-12-4). LM lag F Emanza H, 2. Condor narkt Vf' 3 Fantail (3'1-5)- 1 p: 1. Digitalis, 2. Delight kwartaal Keiler Lobell (1-4-5). 1. Donderstraal, 2. Boy S, 3. S8-1-61 ïc0 tenzorg, 2. Feli- Marke (7-2-10). 1,1k 1. Eric Clapton If, 2. Flag Jok fj- De Bles Princess (1-6-4). »7prrl Woir 1- Excellent Speed, 2. Don r; 3 Cassanova Boy (10-6-5). ouwer j Dehli s 2. First Buiten- koers tPaija Frisiana (12-9-8). irs: finale tussen bestgeklas- uit koers 2, 3 en 4 FRANS THIJSSEN NEEMT AFSCHEID ARNHEM Frans Thijs- sen kijkt uit het raam als wind en regen om het hardst om voorrang vech ten. Zijn afscheidsavondje komende dinsdag loopt gevaar. De weersvoorspel ling houdt hij van uur tot uur in de gaten. Half no vember, het is eigenlijk te laat, zo stelt hij andermaal vast. Maar niemand zal Thijssen hardop horen klagen. Hij kent genoeg voorbeelden van voet ballers met een staat van dienst die het zonder receptie moesten doen. „Wat dacht je van Arnold Mühren", zo draagt Thijssen wellicht het meest recente voorbeeld aan. „Die heeft nota bene nog het EK in 1988 meegemaakt. Van de ene op de andere dag had Ajax Arnold niet meer nodig. In wezen krijgt zo'n vent op zo'n manier nog een schop na ook. Terwijl hij toch ook voor successen heeft gezorgd". Het wekt geen verbazing dat Thijssen al snel met de naam Arnold Mühren op de proppen komt. Net als dat de namen van Wiel Coerver en Bobby Robson, trainers aan wie Thijssen veel te danken heeft, snel over zijn tong rollen. Met Mühren maakte hij in Enge land zijn succesvolste periode mee, Robson was degene die het in Thijssen zag zitten en Coerver stond met zijn oefen stof aan de basis van zijn loop baan. Hij zou ze er dinsdag het liefst alle drie bij willen heb ben, maar het contact met Coerver is nog niet tot stand gekomen. „Arnold doet wel mee, Robson zit naast Bert Ja cobs op de bank", zo laat Thijs sen verguld weten. „Verder doet bij Ipswich John Wark mee, die staat als enige uit mijn tijd nog steeds in het eer ste. Vorige week heeft hij zelfs nog gescoord. Die zal inmid dels toch ook wel dik in de dertig zijn". Jeugdjaren Van zijn jeugdjaren, waarin hem door Coerver de grondbe ginselen van het voetbal zijn bijgebracht, zegt Thijssen zich weinig te herinneren. Ook van zijn eerste wedstrijd voor NEC staat hem niets bij. „Nou moet ik zeggen dat mijn geheugen niet best is. Uitslagen van be langrijke wedstrijden, ik kan ze vaak niet geven. Terwijl sommige mensen dat feilloos kunnen opsommen. Ik heb met NEC bijvoorbeeld een be kerfinale gespeeld, maar de uitslag? Geen idee. Ik weet ook niet of ik vroeger ook dat kappen en draaien beheerste. Ik dacht er niet bij na. Het was voor mij een automatisme. Toen ik als zestien, zeventien jarige bij NEC kwam, is dat geperfectioneerd. Van de les sen van Coerver heb ik profijt gehad. Kritiek op zijn oefen stof heb ik niet". „Coerver zou ik er graag bij hebben, maar hij is vaak het land uit. Werkt nu ergens in het Middenoosten met jeugd. Hij komt hier niet graag. Hij was eigenwijs, een aparte vo gel. Had ruzie met iedereen. Als je iets niet accepteerde, was er bonje. Maar hij is één van de mensen aan wie ik veel te danken heb. Net als aan de trainers van clubs, waar ik succes heb gehad. Bert Jacobs, met Fortuna Sittard en Vites se. Met Jacobs heb ik een heel goede band. En natuurlijk Robson. Hij is toch de man ge weest die mij naar Ipswich haalde". Ipswich betekende iets voor Frans Thijssen en Thijssen be tekende veel voor Ipswich. „Zou deze wedstrijd in het sta dion van Ipswich worden ge speeld, zouden er er beduidend meer mensen zitten dan over drie dagen hier in Arnhem. Engeland is ook niet te verge lijken met Nederland. Iedere voetballer die daar tien jaar bij een club speelt, krijgt een tes timonial. Er worden het hele jaar door allerlei evenementen georganiseerd. Die leveren geld op. Daardoor kunnen ze iedere speler een bepaald be drag garanderen. Vijftigdui zend gulden, soms honderdui zend gulden. Valt de recette hoger uit, deel je in de winst. Het is een beloning voor dat extra beetje clubliefde. Een jongen als Mich d'Avray, die nu bij NEC voetbalt, heeft er onlangs een aardig centje aan overgehouden. De mensen in Ipswich moeten er allemaal bij zijn. Zestigduizend man, het is geen uitzondering. Ook voor de mindere goden. Het is het overwegen waard er bijvoor beeld nog een jaartje aan vast te knopen als je al negen jaar bij dezelfde club zit". Viereneenhalf jaar stond Thijssen op het middenveld van Ipswich. Aanvankelijk vlogen de ballen links en rechts over hem heen, maar Robson wist de Engelsen er van te overtuigen dat in zijn ploeg Thijssen, en ook Müh ren, niet langer moest worden overgeslagen. In het seizoen '80/'81, zijn derde jaar, werd dat begrepen. Thijssen werd in Engeland gekozen tot player 1 met Vitesse teqen Ajax. Toen werd hij al in de bloemetjes gezet. a FOTO: ANP of the year, Ipswich vierde het kampioenschap en in de finale van de Europacup 3 scoorde Thijssen in beide wedstrijden tegen het Alkmaarse AZ een doelpunt. „Dat jaar schiet mij als eerste te binnen als het om een hoogtepunt gaat". Niet anders „Ik voetbalde niet anders dan bij FC Twente, maar pas in Engeland viel mijn spel op. Jongens als Hoddle, Ardiles, Arnold en ik, wij brachten wat extra's. Arnold moest het meer het passen hebben. Ik de een mannetje uit, maakte een individuele actie. Engelsen vliegen er vaak in, willen de bal zo snel mogelijk veroveren. Ideaal voor het type speler als ik. In Neder land happen ze minder snel, gaat alles bekekener. Ik kwam in het Engelse voetbal beter tot mijn recht, hoewel ik bij FC Twente ook sterke seizoe nen heb gespeeld. We hadden een goed elftal. Pahlplatz, Van de Vall, Mühren, jongens die heel goed op balbezit konden spelen. Vooral in uitwedstrij den van de Europacup. De te genstander kwam soms minu tenlang niet aan de bal, ze werden er gek van". Thijssen vertrok bij Ipswich, omdatiedereen vertrok. „Het geld werd in de bouw van een nieuw stadion gesto ken. Dat ging ten koste van wat er op het veld stond. Na de competitie ben ik direct naar Canada vertrokken. Wo nen en leven in een prachtige stad als Vancouver, een bele venis. Voetballen op astroturf, shoot-outs en in de kleedka mers na elke wedstrijd televi sieploegen en veel journalis ten. Ik ging er niet heen om mij er definitief te vestigen, maar het was een perfecte si tuatie. Bovendien werd er een beetje Engels gevoetbald, ook al doordat er veel Engelsen za- Brian Clough haalde Thijssen na een tussendoortje in Cana da binnen bij Nottingham Fo rest. „Clough had het niet op voetballers uit het buitenland begrepen. De Nederlandse competitie vond hij maar een mickey-mouse competitie, maar op een gegeven moment kon hij er niet meer omheen. Kijk, Robson was de eerste. Op dat moment kende niemand mij in Engeland. Buitenlands voetbal kwam in die tijd niet op de BBC, het stond niet in de kranten. Er werd niet over geschreven. Het stelde kortom niets voor. Alleen in Engeland werd het echte voetbal ge speeld". Via Nottingham ging hij in mei 1983 voor de tweede maal direct door naar Vancouver om van daaruit zonder tussen pauze af te reizen naar.Sit tard, naar Fortuna. „Al met al een heel drukke periode. Pas achteraf ben ik gaan beseffen dat ik bijna drie jaar niet op vakantie was geweest. Dat ik in die periode geen twee we ken rust heb gehad. Je wilt elke keer wat laten zien. Je komt steeds bij een nieuwe club. Je gaat maar door, zon der dat je iets in de gaten hebt. Ik heb het blijkbaar niet ge voeld, ook niet nodig gehad." De laatste ze' gaf Thijssen zich weer over de Nederlandse grasvelden. Hij bouwde drie jaar geleden in zijn geboorteplaats Malden een huis, op het moment dat Vites se hem dertig kilometer ver derop als jeugdtrainer inlijfde. Er zijn wat zaken te vinden die aan zijn Engelse periode herinneren. Een ruimte met snookertafel en een dartbord. Het verlangen naar sportuit- zendingen op de BBC is alleen maar versterkt. „Die mis ik. Met de kerst is het zover. Dan komt de BBC op de kabel". ie aan de ïère van ric' Johnson ilWOOD Earvin 'Ma- pnson (32) heeft gisteren lasketbal-carrière beëin- |e guard van de Los An-. Lakers zei op een pers- entie besmet te zijn met [V-virus, dat Aids kan pakèn. Óp medisch ad- Seft hij met onmiddellij- éng een punt achter zijn pn gezet. „Ik heb geen bat wil ik er direct bij "1 Mijn vrouw is nega- lijn leven gaat verder, blijft belangrijk OP DE SPORTMARKT In Nederland wordt jaarlijks voor vele miljoe nen guldens uitgegeven aan artikelen die direct of indirect te maken hebben met sportbeoefe ning. In deze serie besteden we wekelijks aan dacht aan de brede markt die, vooral de laatste jaren; naast de sportwereld is ontstaan. De Zoe- termeerse maitre Kasper Kardolus geniet lan delijke bekendheid als scherm-goeroe. De leer meester van onder anderen Pernette Osinga moet het voor zijn inkomsten echter voorname lijk hebben van de verkoop van schermartike- len. „Eerlijke berechting kost veel geld", ver telt hij aan de vooravond van de tiende Airbor ne Trophee, die aanstaande weekeinde in Arn hem wordt gehouden. KASPER KARDOLUS BETREKT MATERIAAL UIT FRANKRIJK EN HONGARIJE SPORTUITSLAGEN Coene-Huang (Chl). Heuvel 14-18 18-15 18-14. BASKETBAL Leverkusen (Dui). Europa Cup I. m, poule B halve finales: Le- 3. Esterille K. Niet gestart: Every Star, Blinker Brogan. Toto: winnend 11,60 plaats 2,90 1,70 koppel 12,90 trio 219,00. 8e koers, 2100 m: 1. Annemiek Victo ry (G. Posthumus) 2.57,7 - 1.24,6, 2. I C, 3. Edon Prince. Niet ge- koppel 231,00 trio 2063,00. Fiola Volomon. Niet gestart: Farao V, aquille. Toto: winnend 1,80 plaats 37,50. iiij. Ik zal het spel i laar blijf in een andere betrokken bij de La- j K1zei Johnson in The Fo- ae ooijingiewood, de speelzaal aaiLos Anêe*es Lakers, ïiljoen el ;er dan \L obligatie KOERSEN beter en ^AAG Onze tips voor Pfsen van Wolvega (mor- Jtnvang 18.00 uur) lui- li ZOETERMEER Kasper Kardolus dankt zijn brood voor een deel aan de oneerlijk heid van de mens. „Als er vroeger iemand was beledigd en een floret-duel aanging, nam hij twee secondanten mee. In die tijd werd het pun tje van het wapen rood of blauw gemaakt met een krijtje, zoals bij een biljartkeu. Een krijt-afdruk op het witte pak gaf een treffer aan. Maar vroe ger had je oneerlijke secon danten die stiekem een krijtje in hun zak staken. Als ze dan een treffer wilden aanwijzen, maakten ze snel hun vinger nat en was er op het pak een afdrukje te zien' Kort na de tweede wereldoor log werd om bovenstaande re den in de schermsport - vol gens Kardolus „de op één na oudste sport ter wereld" - de electronische berechting inge voerd. „Het is nog een tijdje geprobeerd met onpartijdige secondanten, maar dat werkte ook niet", aldus de 54-jarige Kardolus. „De mensen uit het Oostblok kennen elkaar alle maal en zijn sneller geneigd elkaar punten toe -te kennen. Daar heb ik zo'n twintig jaar geleden de grootste moeite mee gehad". Met behulp van zwakstroom worden tegen woordig alle duels in goede ba nen geleid. „Maar zo'n treffe- raanwijstoestel kost wel tussen de duizend en vijfduizend gul den". In al die jaren dat Kardolus aktief is in de schermsport, is hem zo benadrukt hij nog nooit gevraagd naar de achtergronden van het materi aal. Toch roept het brede as sortiment dat in zijn Zoeter- meerse winkeltje is uitgestald een veelheid aan vragen op. Door hun verschillende lan den van herkomst vormen flo ret, degen (steekwapen) en sa bel (steek- en houwwapen) elk een aparte tak van de scherm sport, waarin naast een mas ker ook het pak, handschoen, sokken en electronica onont beerlijk zijn. Kling „Vroeger werden de wapens gemaakt bij de smid. Dat ge beurt nu ook nog af en toe, maar het merendeel gaat ma chinaal. Er staan fabrieken in Frankrijk, Hongarije, Italië Rusland. Een floret, waarn iedereen begint, heeft een lan ge kling en bij de handgreep een kommetje van ongeveer tien centimeter. Een degen is zwaarder en heeft een bredere kling. De afmeting van de kom moet 13,5 centimeter zijn. En bij een sabel zit een x-vorm in de kling. Daarbij beschermt de kom de hele hand". De grondstof die voor de wapens wordt gebruikt, is volgens Kardolus in alle gevallen het zelfde. „Staal met een legering van chroom en mangaan". De internationale schermbond stelt scherpe eisen. Kardolus: „Het moet onbreekbaar zijn en als het toch zou kunnen bre ken, mag het alleen recht af breken. Het gewicht is niet voorgeschreven, maar een kling weegt ongeveer 150 gram. De lengte moet 110 cen timeter zijn". Een floret kost bij Kardolus in de simpelste vorm zo'n 65 gul den. „Een electronische is honderd gulden duurder". In een, bij wedstrijden vereiste, degen en floret loopt door de kling een minuscuul koperen draadje van het topje naar de kom. Voor elk van de drie wa pens wordt een ander elec- trisch principe gehanteerd, het resultaat is echter hetzelfde: bij een legale treffer klinkt een zoemer en gaat een lampje branden. „Maar een hoofdse condant kan toch altijd nog overrulen", tekent Kardolus aan. Via een zogenaamde 'an- goleur' zit elke schermer ver bonden aan een 12 Volts-stuk- je techniek. „Ik heb maar één keer gehoord dat iemand een schokje heeft gekregen". Roestvrij De kledij vormt bij floret en sabel ook een elementair on derdeel van de techniek, om dat in de witte stof kleine roestvrije koperdraadjes zijn verwerkt om de punten te kunnen registreren. „Een ge woon pak kost zo'n 200 gul den, maar compleet met extra bescherming kom je op 360 gulden. Een goedgekeurd pak gaat zo'n tien jaar mee. Maar de echte toppers die dagelijks aan het trainen zijn moeten na twee of drie jaar weer yan pak veranderen". Witte sokken zijn verplicht, maar op de schoenen zou kunnen worden bezuinigd. Een gewoon gympie is ook toegestaan, maar als bij voorbeeld Pernette Osinga dan met een degen je teen treft, loop je wel met een blauwe nagel rond". Voor de bescherming van het aangezicht gelden wel strenge voorschriften. „Een masker bestaat uit. allemaal kleine gaatjes van twee millimeter. Dat is gemaakt van gevlochten roestvrij staal en is zo sterk dat' er een auto overheen kan rij- 'den zonder het masker te be schadigen". Prijs: 200 tot 230 gulden. Rest nog de handschoen, waarvan er in de schermsport doorgaans slechts één wordt gebruikt. „De hand die niet wordt gebruikt, bevindt zich meestal toch achter het li chaam", legt Kardolus uit. „Maar de Franse elegante ba ronnen vinden het wel sierlijk om met twee witte handschoe nen te schermen". Aan hen zal de electronische arbitrage niet zozeer besteed zijn. „Toch is dat systeem honderd procent waterdicht. Zo'n apparaat ver vangt vier secondanten. Al leen op sabel wil heel af en toe nog een storinkje voorkomen. Maar iedere schermer neemt dat tegenwoordig heel sportief voor lief". 1,40 1,80 koppel 2,60 trio 11,70. 2e koers, 1609 m: 1. Falco Oostland der Togt) 2.13,7 - 1.23,1, 2. Quick, Fatima Sammer, Flying Bass. Toto: winnend 1,60 plaats 1,10 1,80 Sunshine, 3. Celetta. Niet gestart: Evelyn Tornado, Elisa Morgan, Delea- zar Fibber. Toto: winnend 7,50 plaats 2,70 2,00 koppel 38,50 trio 212,40. 5e koers, 1609 m: 1. Dandy (S. Hart man) 2.12,2 - 1.22,2, 2. Duco van Cornjum, 3. Early Nobo. Niet gestart: Diego Maradona, Ella Boshoeve. 3. Don Corleone. Niet gestart: Dancing Queen, Aldfaers Dream, Dy- 10e koers, 1609 i na) 2.10,5 - 3. Carlos S. Niet gestart: Dy- enni Cunera, Dave Scimitar. Toto: winnend 5,50 plaats 5,40 3,60 koppel 15,90 trio 148,50. Omzet: 78.514. TENNIS Birmingham. 2e ronde: Nijssen (Ned)-Larsson (Zwe) 7-6 6-2, Chang (VSt)-Connell (Can) 7-6 6-2. VOETBAL Tweede ronde EUROPA CUP II FC Porto (Por)-Tottenham Hotspur (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Mikkelsen (Tsj) 0-0. Scheidsrechter: Tontsjev (Bul). Toeschouwers: 3000. Eerste wedstrijd: 0-2. Olomouc naar derde ronde. Steaua Bukarest (Roe)-Sporting Gljon (Spa) 1-0. 60. Popa 1-0. Scheidsrech ter: Quinlou (Fra). Toeschouwers: 16.000. Eerste wedstrijd: 2-2. Steaua Limiet VELO aan sponsor WATERINGEN Badmintonvereniging VELO heeft aan spon sor Non Smokers een limiet gesteld tot 15 november aanstaande om een gedeelte van het sponsorgeld over te maken. Gister avond heeft voorzitter Kees Arkesteyn van de Wateringse club in dat kenbaar gemaakt in een gesprek met John van de Berg van de sponsor. Non Smokers, dat de eerste betaling van het sponsorbedrag in december van het vorig jaar zou doen, heeft verklaard alles in het werk te zullen stellen om de streefdatum van 15 november te halen. Het bedrijf, dat mogelijk in andere handen overgaat, heeft nog wel de intentie om het driejarige contract (tot en met het seizoen '92-'93) uit te dienen. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van giste ren zijn: Toto 44: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 4 x 1.198,30; 3e prijs: 56 x ƒ213,90. Cijferspel 44: 6 goed, geen winnaar; 5 goed, 5 win naars; 4 goed, 24 winnaars; 3 goed, 232 winnaars; 2 goed, 2.441

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7