progressief Warmond ftemt tegen begroting 11 Voorschoten mag veel meer bouwen ONVERANTWOORDE STIJGING KOSTEN Rodenburgermolen houdt ruimte Spanning in bowling- competitie Leiderdorp li Nederlaag kost biljarters broek idócSomcmt LEIDEN OMGEVING VRIJDAG 8 NOVEMBER 1991 oorschoten wil ien tolpleinen &RSCHOTEN Tolheffing is in Voor- jen uitgesloten. Op dat standpunt stelde gisteren de commissie openbare wer- ijkswaterstaat wil mogelijk tolpleinen jgen op de Papelaan ter hoogte van de hdomeinen en op de Veurseweg op de b met Leidschendam. Deze pleinen zou- Jsluipverkeer moeten weren als op de Vegen tol wordt geheven. De gehele dag bi worden geheven en tijdens de spits ixtra hoog tolgeld. Het enige positieve s commissie wist te bedenken was, dat ichoten dan aardig verkeersluw zal jen. Voorschoten zal echter met klem jjsteren tegen iedere vorm van tolhef- jj Tenslotte verdween de laatste tol in ichoten rond 1911. Poolse pastoor bezoekt Zoeterwoudse parochie ZOETERWOUDE De Poolse pastoor Henryk Kondratowicz is dit weekeinde op bezoek in Zoe- terwoude. Hij is pastoor in de dorpjes Niechlod en Zbarzewo waarmee de Zoeterwoudse paro chie Sint Jan contacten heeft ge legd. Pastoor Kondratowicz gaat in twee kerkdiensten voor. Zater dagavond om half acht is in de Sint Jan aan de Zuidbuurtseweg een Latijnse Mis. Pater R. van Lieshout en pastoor Kondrato wicz zullen de concelebratie lei den. Het koor van de Sint Jan zorgt voor de vocale omlijsting. Zondagochtend om tien uur is er in de Christus Dienaarkerk aan de Van Swietenstraat opnieuw een H. Mis waarin pastoor Kon dratowicz en pater Van Lieshout zullen voorgaan. Het koor van de CD-kerk zal de Missa Brevis in C van Gounod zingen. In beide H. Missen zal de Poolse pastoor pre ken. Hij doet dat in het Pools maar het zal direkt worden ver taald. De in Zoeterwoude woon achtige W. Kowalski zal de tek sten vertalen. De pastoor bezoekt tevens enkele bezienswaardighe den. Zo brengt hij zaterdag een bezoek aan het Graalhuis en kaasboerderij Polderzicht van de familie Paardekooper. Zaterdag middag wordt een bezoek ge bracht aan Leiden en zondag aan klompenmaker Jac. Vreeswijk. Maandag vertrekken de Poolse gasten weer naar hun vaderland. VOORSCHOTEN De ge meente Voorschoten mag vol gend jaar 107 woningen bou wen, waarvan 60 in de sociale sector. Volgens een eerdere mededeling zou Voorschoten slechts een tiental woningen krijgen. Wethouder J. van de Poel zei gisteren in de com missie openbare werken dat nu alles wordt gedaan om in derdaad die woningen te reali seren. Het kan betekenen een sneller volbouwen van de nieuwe wijk Starrenburg. Personeel van MEOB mogelijk overgeplaatst OEGSTGEEST Het Marine Elektronisch en Optisch Bedrijf (MEOB) in Oegstgeest ontkomt niet aan de bezuinigingen bij De fensie. Het personeel moet worden ingekrompen, maar gedwon gen ontslagen zijn niet aan de orde, aldus minister Relus ter Beek gisteren in Oegstgeest. Ter Beek zei dat wel de kans be staat dat personeel uit Oegstgeest wordt overgeplaatst. Ter Beek was op uitnodiging van de PvdA naar Oegstgeest gekomen. Hij vond in Het Witte Huis een willig oor bij een groot aantal amb tenaren dat werkzaam is bij het MEOB. Het MEOB zal moeten uitgaan van verzelfstandiging en een bedrijfmatige en produkt- gerichte aanpak. Dat betekent niet alleen dienstverlening aan de Marine, maar ook aan Land- en Luchtmacht en NAVO. Ook dienstverlening aan het particuliere bedrijfsleven werd door mi nister ter Beek niet uitgesloten geacht. „Het MEOB als een puur Riolering wordt opgeknapt LEIDEN Met het opknappen van het ri ool in de Van 't Hoffstraat. de Kapteyn- straat en de Van der Waalsstraat in Leiden wordt maandag een begin gemaakt. De Leidse firma De Bolster voert het werk, dat ongeveer zes weken gaat duren, uit. Dirigent weg bij Sint Jan's fanfare ZOETERWOUDE Dirigent Paul Olisc- hlager gaat binnenkort de Sint Jan's fanfare verlaten. Hij zwaait inmiddels al tien jaar de scepter bij het Zoeterwoudse muziekgezel schap. Nu heeft hij de wens te kennen gege ven er mee te willen stoppen. Hoewel het bestuur het vertrek betreurt is er toch ook begrip. Paul Olischlager -destijds de opvol ger van Jan Mey- heeft toegezegd pas defi nitief te vertrekken als de fanfare erin is geslaagd een goede opvolger te vinden. 11 zo 0. za. tor 14.00. ffc ide ketilE HESCHAKENBOS IMOND De fractie Progressief Warmond heeft gisteravond na zo. hiding van de algeme- ^Jbeschoiiwingen tegen Aon 1 (beleidsbegroting voor .te}4Q07fend jaar gestemd. De 16.15.' gressieven waren het Madam( eens met de voorge *(aO?BPe verhoging van de 13.45, ïigingsheffing met ge- gulden. „Een 13.15, lerantwoorde stijging ^45 221^ de kosten voor de .'30! ciger," noemde woord- e lambapster L. van Ree-van fL(Ca°'Munnik de plannen eima l het college. .30. zo. 1 1 METROI 14.00, leen adequaat milieubeleid 18.45, toen deel van de kostenstij- voorkomen kunnen wor- daughtei PW-milieunota zou di. do.'bij als leidraad hebben 5: Spymen dienen. „Het ont- nripfiw u aan creativiteit en cSnnv aJnoê veel erger is: aan be- 21.30' aldus PW in een toelich- .30. Ol op het amendement dat (al); fractie ter tafel bracht. 16.00, ;jn wordt voorgesteld de jj'^n met 70 gulden te verho- ODEC zoals vorig jaar was afge- 5, 18.45, iken. Het tekort moet wor- 18.45, aangevuld uit de algeme- ,M9.30TSer-VeS' e show; i de andere fracties kwam rille; 21/ geen steun voor het voorstel van PW. Om de lasten voor de burger enigszins te beperken wordt er in de begroting al een bedrag van 131.000 gulden uit de reserves gehaald om het te kort op de vuilverwerking te dekken. Voor CDA en VVD is dit al meer dan genoeg. Vol gens mevrouw C.A.M. Saris (VVD) was het een „typische PW-oplossing om een greep in de reserves te doen". Wethou der J.C.M. Wassenaar was van mening dat ondanks de verho ging, de lastendruk voor de bevolking aanvaardbaar ge noemd kon worden. Dit in vergelijking met omliggende gemeenten. Zijn collega W.A.B. de Vos had in eerste instantie alle opposi tionele kritiek gelaten over zich heen laten komen. „Nu het echter zo wordt gebracht, moet me toch wat van het hart", aldus De Vos. Volgens hem waren de kostenstijgin gen van de vuilverwerking voor het grootste deel te wijten aan externe factoren waar het college niets aan kon doen. Daarbij zijn binnen het ge meentelijk apparaat een aantal mensen met het milieu bezig. „Ik dacht dat enige waarde rende woorden hierover van de zijde van PW een goede zaak zou zijn", aldus de teleur gestelde wethouder. Overigens zegde hij toe de PW-milieuno ta integraal te betrekken bij het opstellen van een gemeen telijk milieubeleidsplan. Eensgezindheid was er bij de fracties over de gemeentelijke voorlichting. Het voorstel van C.A.M. Saris om daar op korte termijn iets aan te doen werd door de andere fracties van harte ondersteund. B en W wilden in eerste instantie met maatregelen wachten tot de reorganisatie van het ambte narenapparaat afgerond zou zijn. Dat zou meer duidelijk heid geven over de voorlich tingsfunctie en de persoon die dat zou moeten gaan doen. Voorlichting Voor Saris ging dat allemaal te lang duren. „Er is behoefte aan verandering in de presen tatie van de voorlichting. Daar is extern advies voor nodig. Dat kan los staan van het or ganisatie-onderzoek", vond de liberale fractievoorzitster. Ook mevrouw G.E. den Ou den (CDA) vond dat snelheid geboden is. „Wat mevrouw Sa ris zegt is heel goed," meende PW-fractievoorzitter Th.W.M. Duijnhoven. „PW komt uiter lijk in januari met een aantal ideeën over wat voorlichting moet inhouden." Burgemees ter G.W. van der Wel verbond twee voorwaarden aan het overnemen van het voorstel. Ten eerste zouden alle fracties met een lijst aandachtspunten moeten komen, om een op dracht voor een adviesbureau te kunnen formuleren. Ten tweede moet er teruggekop peld worden naar de „figuur die het binnen de gemeente moet gaan doen", zodra daar enig zicht op is. De raad ging daar mee akkoord. Klappen Als oppositiepartij kreeg PW enkele klappen te incasseren, terwijl ze van mevrouw Saris het verwijt kregen er zelf „lus tig op los te slaan, alleen voor een stukje in de krant." Vol gens haar kan PW maar niet wennen aan de oppositie-rol. „Ik kan niet opboksen tegen mensen die niet luisteren naar argumenten", luidde haar har de oordeel. Ook van CDA-zij- de kreeg de oppositiepartij een veeg uit de pan. Dit naar aan leiding van de suggestie die woordvoerder A.G.M. Schave- maker twee weken geleden maakte over woningbouw in de Broek- en Simontjespolder. Aangezien dit gebied mogelijk voor de Leidse woningbouw gaat dienen, vroeg hij om een onderzoek naar de bouwmoge lijkheden voor Warmond. Het college wil het gedeelte dat op haar grondgebied ligt handha ven als Groene Wig tussen de verstedelijking, conform de vastgestelde uitgangspunten ruimtelijk beleid. „Met een on duidelijk ruimtelijke ordeing- beleid verkwanselt PW ons dorp", stelde CDA-woordvoer- der A.J. Lemmers. „We moeten onze polders groen houden. Dit voorstel van PW wordt gelanceerd zonder in spraak van de bevolking. PW moet haar uitgangspunten eens handhaven". De Rodenburgermolen. I FOTO: WIM VAN NOORT LEIDENDe VVD-frac- tie wil dat het terrein waar nu de Rodenburger molen staat wordt benut voor woningbouw. De molen kan dan als 'sier- molen' blijven staan, zo meent gemeenteraadslid L. Driessen. Volgens de li berale wordt de waarde van de molen schromelijk overdreven en loopt Lei den daardoor een prachti ge woonplek mis. „Jam mer dat de molenfreaks bij de provincie hebben gewonnen". De suggestie van Driessen lijkt kansloos omdat twee provinci ale commissies deze week be sloten dat de nieuwbouw rond het nabij gelegen hockeyveld van Roomburg op honderd meter afstand van de molen moet blijven. Die afstand wordt nu ook al niet gehaald: dat zou de gemeente zoveel woningen kosten dat het pro ject onbetaalbaar wordt. Vol gens wethouder T. van Rij (ruimtelijke ordening) kan de laatste geamputeerde versie van het plan desondanks door de beugel, omdat de provincie zelf niet weet hoe hard de eis van bouwen op afstand is. Van Rij kreeg dat gisteren van pro vinciale ambtenaren te horen. Het strikt naleven van de eis zou alleen gelden voor molens in landelijk gebied. Voor ste delijke gebieden gelden andere normen, maar welke wisten de ambtenaren niet. ALLERLEI(DS) doB> ndbal rtien middelbare scholen Leiden, Voorschoten en M*Do<»stprdwijk spelen morgen een _00. #d bal toernooi in de Groe- Het toernooi 16.00. urt van negen uur tot half jr. De wedstrijden worden (16) za Vê^niseerd in samen wer- alM (16?£ met handbalvereniging for jUurnus en de gemeente Lei- f> wilorus lereen die zelf volks/folk- 1maakt kan zich mor- 1 uitleven op het open po- im van Folkclub Horus in Waag aan de Aalmarkt. jqjjisfen en groepen, begin- j .rs of gevorderden mogen aeiirm nummers spelen. Van van deroren opgeven via 071- of in de Waag voor >n Nitf^ang. Wie het eerst komt, hoven eerst maalt. Ook publiek welkom. Het open podium hoccomrf'"1 °m 2030 uur t^orlichting ten vooïf Integraal Kankercentrum Een en^sf houdt op 14 november onder D voorlichtingsbijeenkomst s in Nipr patiënten met kanker en ven heein naasten. Een aantal des- ;rd. In lndigen is uitgenodigd om ities voofe gaan op vragen over die men. Nilk te. De bijeenkomst begint 123 j 20.00 uur. Belangstellen ds overp wordt gevraagd tot uiter- bus. Or vrijdag zich aan te melden de ihet IKW, Schipholweg 5a 27 stemltf XB Leiden, 071-259700. 9 mensagen aan de deskundigen ebracht der wie een huisarts, onco- de naanjg, een diëtiste en een ra- •rkeur vatherapeut, kunnen ook den doorgegeven. bjrnava]sverenjging De aJ} oorbumpers houdt zaterdag ekendheijr prjnsenbal. Dat gebeurt .ere maLe residentie van de vere- 1S ,ean tying, buurthuis 't Spoortje i P c/e Bernhardkade 40. Met nciusie i komt een einde aan de van prins ik I en zijn prinses Zus. fens het bal wordt voor de ff de keer een nieuwe van die in die voojns en prjnses gekozen. Di- isch als Scht geoppei wel van, ieuw gen| arden onl eder gev| uitdrul De naa Igende I ie in del- re zaken. 1 artiesten treden op. On- hen Leidse Kees, Oma Tongeren en Martin de ig. Het bal begint om 20.00 r. Toegang 5. rote Prijs t LVC aan de Breestraat 66 zaterdag decor voor een voorronde van de Grote Prijs van Nederland voor popgroe pen. Acht bands uit Zuid-Hol land treden voor het voet licht. Daaronder The Red Hot Tullepebolle, Razende Roe land en The Bed Project uit Leiden, Mashed Potatoes uit Noordwijk en Heidecker IV uit Wassenaar. De eerste band barst om 21.30 uur los. Concert Leiden Sinfonietta geeft za terdag haar najaarsconcert in de Lokhorstkerk. Op het pro gramma staan onder andere werken van Hëndel, Frederik de Grote, Jurriaan Andries- sen en Mozart. Hoornist Pie- ter Goudriaan van het Rotter dams Philharmonisch orkest en organist A. Dorthein van de Lokhorstkerk verlenen medewerking. Leiden Sinfo nietta staat onder leiding van René Verhoeff. Het concert begint om 20.15 uur, toegang 12,50, CJP/P65 10. Buitloop De Bultloop is de tweede prestatieloop die wieier- en toervereniging Swift dit win terseizoen houdt. De start is zaterdag vanaf 10.45 uur bij het clubhuis van Swift aan de Willem van der Madeweg (De Vocaal Het William Byrd Vocaal En semble zingt zondag in de Lokhorstkerk koormuziek op teksten van Pêtrarca en Sha kespeare. Er worden onder meer madrigalen van Maren- zio, De Rore, Schuyt, De Mon te en Monteverdi uitgevoerd. Aanvang om 14.30 uur, toe gangsprijs 11,00, Pas65/CJP f9,00. Droomfabriek De pianovirtuozen Pablo Ci- fuentez en Jorge Ballardo tre- Inzameling den zondag op in De Droom fabriek aan de Oude Singel 56. Het klaviergeweld barst Bolkestein Frits Bolkestein, voorzitter van de VVD-fractie in de Tweede Kamer, wordt maan dag geïnterviewd door profes sor A. van Staden van de Leidse universiteit. Bolkestein zal worden gevraagd naar het hoe en waarom van de libera le visie op de buitenlandse po litiek van Nederland. Bolke stein was zelf enige tijd staats secretaris van buitenlandse handel. De aanvang is om 18.00 uur. Het gesprek vindt plaats in het Centraal Facili teitengebouw aan de Cleve- ringaplaats 1. met A. van Breugel (071- 121415) of K. Biesbrouck (071- 317776). De spullen worden dan rtÉjiÉijigMirii Ontspanning De Ouderen Activiteiten Commissie Leiden Zuid West houdt zondag vanaf 14.30 uur een ontspanningsmiddag voor 55plussers in Rijn en Vliet aan de Aaltje Noorderwier- laan 1. Drumfanfare VIOS uit Zoeterwoude treedt op. Toegang 2,50de zaal is om 14.00 uur open. De werkgroep Baara houdt van 11 tot en met 15 novem ber een inzameling van schoolspullen. Het gaat daar bij om linialen, schriften, pot loden, Engelse leesboeken, globes, atlassen, krijt, hand- werkmateriaal, naaimachines, voetballen en radio's. De spul len zijn bestemd voor het dorp Badani in de staat Gam bia. De werkgroep Baara is opgericht door Leidse studen ten die stages liepen in Afri kaanse staten en maakt deel uit van Afrika-stichting Bao bab. Wie spullen beschikbaar heeft kan contact opnemen Ambon Ter gelegenheid van haar 90- jarig bestaan organiseert de afdeling Leiden van de Ko ninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging (KNNV) een lezing met dia's over een biologische expeditie naar Ambon. Als spreker is uitgenodigd drs. C. Fransen van het Natuurhistorisch Mu seum. De lezing wordt gehou den in het voormalige Mu seum van Geologie en Mine ralogie. Hooglandsekerk- gracht 17. Aanvang maandag om 20.00 uur, entree vrij. Archief Drs. R. Boot houdt maandag een lezing in het Gemeentear chief over de rol van de Leid se archiefbronnen voor haar dissertatie. Boot werkt mo menteel aan een proefschrift over de wetsverzetting van 1618 in de Hollandse steden door Prins Maurits, en Leiden is één van de door haar on derzochte steden. De lezing wordt gehouden in de ten- toonstelingszaal en begint om 20.00 uur. Ingang Gemeente archief: Vliet 45. LEIDEN Bij bowling vereniging Leiderdorp lie ten de bowlers en bowl- sters deze week een aantal zeer spannende wedstrij den zien. Maandag behaalde lijstaan voerder de Eagles een nipte overwinning op het laag ge klasseerde Van Bemmelen. De uitslag was vijftien tegen twaalf met een verschil van slechts 28 pins. Bij de Eagles werden tevens drie weekre- cords gebowld. Het verschil tussen de teams Lugthart 2 en Van Marwijk op dinsdag be droeg slechts 19 pins. Laatsge- noemde won de strijd met twaalf tegen vijftien. De strijd tussen de Pinvreters en MIG eindigde in een exacte verde ling van de punten. Beide ploegen kregen dertien en een halve punt. De Eagles bracht met 570 de hoogste teamgame op zijn naam. De 2184 omgegooide pins waren goed voor de beste teamserie. Sjaak Prins scoorde de hoogste serie. Na vier ga mes had hij een totaal van 786. De beste dame in Leiderdorp was Ellen Verdegaal (Jobaak). Met 232 pins bowlde zij de hoogste game. In Zuid-West zette Jan Kui ken de beste prestatie neer. Met een game van 226 behaal de hij een totaal van 619 pins voor zijn ploeg Ladan. Bij te genstander PBS was Jan Kor net de beste. Zijn serie bedroeg 602 pins met als hoogste game 218. De hoogste dame was El len Verdegaal (Van Hemert) met een serie van 553. In de vroege maandagleague van Noomwijkerhout is Duindam nu nog slechts één punt verwijderd van koploper Invaders. Duindam won de topper met acht tegen nul, mede dankzij Nico van der Valk die de hoogste serie bowlde. Via games van 182, 214 en 223 bowlde hij een to taal van 619. Bij de jeugd moest het als tweede gerang schikte Videoland een fikse nederlaag accepteren van Oh die ene. dat de één na laatste positie bezet. Cock Edelaar was met een serie van 545 de dame. Bowlingstanden Noordwijkerhout: Jeugd: Duindam 10-54; Videoland 10-41; Ploegmeij ju- mor 10-41; The Kids 10-38; Oh die ene 10-32; Wij 10-10. Maandag vroeg: Invaders 10-50; Duindam 10- 49; HBE 1 10-45; Lelies 10-40; Van de Zwart 10-36; Van de Meer 10-34; Hil- legom 10-34; Lievere 10-32 Maandag laat: Madero 10-70; Auto Valkenburg 10-50; Nissan 10-42; Van de Berg 10- 40; JC Aartman 1 10-38; Van de Mey Ladies 10-30; Hof van Eden 10-28; blind score 18 Dinsdag vroeg: BT Ploegmey 10-56; Krassantjes 10-49, Le Coq d'Or 10-44; Lantaarn 10-43; De Engel 10-40; Van Maanen 10-33; JC Aartman 10-30; Duif Katwijk 10- 25 Dinsdag laat: Hof van Holland 10-54; OCB Panda 10-49; BAM 10-37; Pinhittere 10-36; Le Due 10-34; Hof van Eden 10-30. Woensdag: The Champ 9-57; Tukker Transport 9-46; André Schilder 9-45; Estec 2 9-37; Tukker Nederland 9-34; Estec 1 9-27; Invaders 9-22; blind score 20. Zuid-West: Maandag trio's vroeg: Verboon Extra 7-21; Kriek 1 7-17; 3M 7-16; Het Wedde 7-15; No Name 6-6; Fitshoes 6-5. Maandag trio's laat: De Valk 7-23; Ladan 7-20; PBS 7-16; Verboon 1 7-10; Postkantoortje 7-10; Van Muiden 7-5. Dinsdag trio's: Bowling Stones 7-18; Van Hemert 7- 15; Kriek 2 7-14; Tramps 7-14; Ver boon 2 7-13; Verboon 4 7-10. Dins dag dubbels: De Valk 7-24; Van He mert 7-15; Van Muiden 7-13; CD- Centrum 7-13; Total Handicap 7-13; Van Schaik 7-6. Woensdag trio's: Veldonck 6-21; Van Hemert 2 6-15; Van Bostelen 6-13,5; Van Egmond 6- 9,5; Diner 6-7; Van Schaik 6-6. Woensdag dubbels: Verdegaal 6-18; Les Petites Quelles 6-14; Koperwiek 6-11,5; LVH 6-11; Kanne 6-9; Free- wave 6-8.5 Leiderdorp: Maandag: Eagles 9-171; Smikkelshop 9-167,5, Bax Spendel 9- 164,5; Knuddetijgere 9-148; Strikefor- ce 9-142, Alleycats 9-136; Jobaak 9- 112,5; Limousine Clean 9-107; Trioot- jes 9-104; DHL 9-90; Van Bemmelen 9-85; De Graaff 20,5 Dinsdag: Lugt hart 1 9-174,5; Bax/Spendel 2 9-168,5; PAM 9-145,5. Moovenkind 9-140.5; Chemicon 9-138,5; Menuet 1 9-124,5; Tamaja 9-119; Bowling Family 9- 115,5, Pinvreters 9-112,5; WVF 9- 109,5; MIG 9-101; Lugthart 2 9-97; Menuet 2 9-95,5; Van Marwijk 9-59. Woensdag: Europatuin 8-146,5; Pros hop 8-146; Turkies 8-128.5; Transavi 114; Jobaak 8-99; Auto Valkenburg 8- 97; Vos Partners 8-86,5; Familie Doorhaal 7-85; Van Rhijn 8-75; De Knllatioc U,pofAn 7-^fl S* Pur,. ZOETERWOUDE In café Landzicht in Zoeter woude vindt morgen een wel heel bijzondere bil- jartstrijd plaats. In het café aan de Verlaatweg komen alleen biljarters in actie die bereid zijn na een verloren partij hun broek af te staan. Die broek, die absoluut van goede kwaliteit moet zijn, gaat naar Polen waar ze dergelijke kledingstukken goed kunnen gebruiken. De biljartstrijd is een initi atief van Leonard Voge laar. Leonard Vogelaar: „Het idee kwam in een opwelling. Er zijn in Zoeterwoude altijd veel acties. Kort geleden is weer een heel transport met goede ren naar twee Poolse dorpjes gegaan. Toen kwam ik tijdens het biljarten op het idee om ook wat te doen. Hier hebben we allemaal uitstekende kle ding. Daarom een broekenac tie. Toen ik wat mensen ging pol sen was er direct veel animo. Natuurlijk is het een wat maf fe actie maar wat maakt dat nu uit. Er zijn meer dan zestig deelnemers. Zelfs enkele da mes. Het komt er dus op neer dat binnenkort meer dan zes tig goede broeken naar Polen gaan". In café Landzicht wordt op twee biljarts gespeeld. Iedere partij duurt in principe tien minuten. Om half zeven 's te partijen, half een 's nachts zal de finale gespeeld worden. De broeken zullen naar de dorpjes Niechlod en Zbarzewo gaan. Met de parochie in die dorpen heeft de Zoeterwoudse paro chie Sint Jan sinds een jaar een vrij hechte band.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11