Rijneveld heeft genoeg ruimte voor woningbouw Bedrijven aan Westkanaalweg langer slecht bereikbaar RIJN- EN VEENSTREEK aide Buurman wil komst van molenmaker tegenhouden Molenviergang Aarlanderveen wordt buiten werking gesteld Vc SLoXdóQ. Soman! WOENSDAG 6 NOVEMBER 1991 Tennisclub Rijpwetering ziet af van lichtmasten Idoor ELLEN VERHAAR RIJPWETERING Ten nisvereniging Rijpwete ring heeft besloten af te zien van lichtmasten op de twee nieuwe banen die binnenkort zullen worden aangelegd. Dat hebben zo wel het bestuur van de tennisvereniging als wet houder Nugteren gisteren laten weten aan de bewo ners van Blijversweg 15 tot en met 27. Deze bewoners willen geen lichtmasten achter hun huis vanwege gevreesde lichtover- last. In eerdere instantie wen sten ze ook niet dat het tennis- complex zou worden uitge breid met twee extra banen, die recht achter hun huizen zouden komen. Die eis hebben ze inmiddels laten vallen. De emoties tussen voor- en tegen standers van de omstreden lichtmasten zijn in Rijpwete ring hoog opgelaaid. Dat kwam vooral maandagavond tot uiting in de vergadering van de commissie welzijn. Tijdens de gisteravond gehou den vergadering van de com missie openbare werken, be tuigden de commissieleden in meerderheid hun instemming met het besluit van de tennis vereniging om af te zien van lichtmasten. Wel bleven ze aandringen op goed overleg tussen beide partijen met het oog op de toekomst. Zowel CDA als PvdA drongen op nieuw aan op een veldenruil tussen de handbal- en de ten nisvereniging. Alkemade houdt vast aan terugkoopclausule ALKEMADE De leden van de raadscommissie openbare werken, adviseerden gisteravond in meer derheid negatief op een verzoek van aannemersbedrijf Heembouw en Restaurant De Woelige Baren om de terugkoopclausule in het koopcontract van de gronden van de scholen Koperwiek en Mariën- gaard te schrappen. Alleen de VVD wilde aan het verzoek vol doen Omdat de hotelplannen voor Res taurant De Woelige Baren op fi nancieringsproblemen stuiten, hebben R. van Berkel van Aanne mersbedrijf Heembouw en Schou ten van het genoemde restaurant aan de gemeente Alkemade ge vraagd om de terugkoopclausule uit het contract te schrappen. Dit recht van wederinkoop werd des tijds in de koopovereenkomst op genomen op uitdrukkelijk verzoek van de Raadscommissies Openbare Werken en Financiën. De verkoop werd zo uitdrukkelijk aan de plan nen voor een hotel en een fitness ruimte gebonden. Volgens wethouder Nugteren heeft de eigenaar van De Woelige Baren niet de bedoeling om ter plaatse van Mariëngaard en de gymzaal van de Koperwiek wo ningen te bouwen. Op langere termijn zou Schouten gewoon zijn hotelplan willen reali seren. maar door de terugkoopre geling kan hij zijn financiering niet rond krijgen. De commissiele den vonden dat geen goede reden. N. Bakker (CDA) betoogde gister avond dat de koper (Heembouw, die het onroerend goed zou door verkopen aan Schouten) juist was geselecteerd op basis van het ho telplan. Bakker wil dat de restau ranteigenaar eerst met een nieuw plan komt. „Beter is het de koop terug te ha len, wellicht is het een mooie plek voor nieuwbouw van Huize Jaco bus" aldus Bakker. A. van den Boogaard (VVD) waarschuwde dat een mogelijke terugkoop op finan ciële problemen bij de gemeente Alkemade zou kunnen stuiten. Eigenaar van tapijt gezocht ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Alphen zoekt de eige naar van een splinternieuw tapijt met een waarde van 1275 gulden. Het opgerolde tapijt werd gister middag achtergelaten in ijssalon Arti in winkelcentrum Aarhof. Een onbekende man zette het ta pijt neer en begon te spelen op een gokautomaat. Hij won 100 gulden en verliet vervolgens de zaak zon der het tapijt mee te nemen. Het opgerolde kleed is uiteindelijk als gevonden voorwerp bij de politie terechtgekomen. De politie sluit niet uit dat het kleed is gestolen. De rechtmatige eigenaar kan het tapijt komen ophalen. Mogelijk pas na winter asfalt in straten Aardam TER AAR De bestratingswerkzaamheden in Aardam-oost worden ernstig gefrusteerd door de EWR. Straten die al geheel klaar waren voor asfaltering moeten nu weer worden open gegraven voor het vernieuwen van nutsleidin- gen Wethouder p. van Rijn deelde dit gisteren mee in een vergadering van de commissie openbare werken. De wethouder betwijfelt of er voor de winter nog asfalt in de straten komt. ..Voor asfalteren is een bepaalde minimumtem peratuur nodig. Is die te laag dan kan voor de winter niet meer geasfalteerd worden". Van Rijn verzekerde dat hij er alles aan zal doen om gedurende de winter een zo goed mogelijke doorgang voor de bewoners te realiseren. Van Rijn zei dat er tussen de verschillende bedrij ven die werkzaam zijn in Aardam-oost geen of onvoldoende communicatie is geweest. Voor een uitgebreide agt ook voor de komende di raadplege men ,,UIT", de tis wekelijkse bijlage van krant. RIJNEVELD Rijneveld heeft tot het jaar 2000 lo caties genoeg om huizen op te bouwen. Doordat be drijven uit de dorpsker nen vertrekken, kan er zelfs een overschot aan ruimte ontstaan. Dat zei wethouder P. van der Werf gisteren bij de presenta tie van de begroting voor 1992. „Elke inbreilocatie vraagt ech ter om zware financiële of fers". Hij hoopt dat nog dit jaar nog de eerste paal wordt geslagen voor de locatie Lekx in Koudekerk. In de daarop volgende jaren wordt begon nen met de resterende 30 wo ningen. Nu de transportbedrij ven Kooter en Windhorst en het loonbedrijf Voets uit de Dorpsstraat in Hazerswoude- Dorp in het voorjaar naar het terrein bij het International Trade Centre aan de Hooge- veenseweg vertrekken, komen ook deze locaties vrij voor wo ningen. Op de locatie Voets komen 43 woningen en op de locatie Kooter negen. Het ziet er volgens de wethouder naar uit dat alle woningen, dus ook de vrije sectorwoningen, ge heel naar de Rijnevelders gaan. In het kader van de dorpsver nieuwing Hazerswoude-Dorp wordt ten zuiden van het dorp een tweede ontsluitingsweg aangelegd. Die weg moet dan lopen van de Van Breughel- straat naar de provinciale weg ten zuiden van de begraaf plaats. De boerderij van Hey- ker aan de J. Steenstraat moet dan verdwijnen. Er ontstaat hierdoor volgens Van der Werf een ideale bouwlocatie voor 16 woningen. B en W zijn van plan om met de aanleg van de weg en de bouw van de woningen begin 1993 te begin nen. Brug De aanleg van een tweede Koudekerkse brug over de Rijn, ter hoogte van de Leidse Schouw staat bij de gemeente nog niet hoog op de prioritei tenlijst omdat het geld er niet voor is. „De kosten voor de brug bedragen zo'n 23 miljoen gulden. Op een bijdrage van May hoef je niet te rekenen. Die ziet ze liever met de trein gaan", merkte burgemeester M. Boelen schamper op. Niettemin blijft de gemeente zich inspannen om van diverse betrokken instanties geld te krijgen. Rijneveld gaat met de provin cie overleggen over een verbe terde afstemming van het wegverkeer op de openingstij den van de Koudekerkse brug. Van der Werf: „Voor een goe de doorstroming zou het weg verkeer in de spits voorrang moeten krijgen. Laat een re creatieboot dan maar even wachten". De algemene be schouwingen op de begroting worden 19 december gehou- Kantoren, woningen en winkels aan Meerkreuk Idoor ELLEN VERHAAR ALKEMADE De gemeen te Alkemade verkoopt het grasveld tussen de Digros en de Alkemadelaan aan de Meerkreuk in Oude Wete ring voor ruim een miljoen gulden aan Ondernemers vereniging Meerkreuk. Op het veld worden woningen, kantoren en winkels ge bouwd. De commissie ruimtelijke or dening kon gisteravond vol mondig instemmen met de voorgenomen verkoop. Het be wuste grasveld heeft een op pervlakte van 2750 vierkante meter. De verkoop is geruime tijd opgehouden omdat enige deelnemers in een bouwplan op het grasveld zich tussentijds terugtrokken. Aan de commis sie werd gisteravond een ma quette getoond van een bouw plan dat voorziet in zeven maisonettes en kantoorruimte op de bovenverdieping van vijfhonderd vierkante meter winkelvloeroppervlakte en zes a zevenhonderd vierkante me ter vloeroppervlakte voor de dienstverlenende sector. Het fraaie, in lichte bakstenen uit te voeren plan is van de hand van het Leidse architectenbu reau Verheyen. Op de begane grond vloer zul len zich definitief vestigen: fi lialen van slagerij van C(ees) van der Meer en van de groentezaak van C(o) van der Meer, een cafetaria-lunchroom van R. Cozijn, een videotheek (verplaatsing van Video View van de Kerkstraat in Oude Wetering) en een filiaal van de Bondsspaarbank. De eerder aangekondigde winkel in huis houdelijke artikelen van R. Paauw en de apotheek gaan niet door op de Meerkreuk. Van tal van andere gegadig den is de deelname nog niet definitief. FOTO: BART SPIJKER De molenviergang in Aarlanderveen ging in 1786 aan het werk. Idoo MA DEN HAAG/JACOBS- WOUDE Staatsraad G. Veringa beslist naar ver wachting morgen of mo lenmaker Van Beek B.V. zijn nieuwe molenmakerij aan de Van Wassenaar laan in Rijnsaterwoude in gebruik mag nemen. Dan doet Veringa uitspraak op het verzoek van Van Beeks toekomstige buur man A. Stokvis die giste ren tegen de komst van de molenmakerij bij de Raad van State in Den Haag een spoedprocedure voerde, Stokvis greep de milieuver gunning aan die de gemeente Jacobswoude aan Van Beek heeft verleend. Die voorschrif ten zijn niet streng genoeg om geluidsoverlast de voorkomen, zei de raadsman van Stokvis op de zitting. Voorts heeft Stokvis er geen vertrouwen in dat de gemeente zal controle ren of de vergunningsvoor schriften door Van Beek zul len worden nageleefd. Molenmaker Van Beek was te leurgesteld over de bezwaren die de buurman tegen zijn ver gunning heeft ingediend. Het heeft twee jaar geduurd voor de vergunning kon worden af gegeven, zei de woordvoerder van de molenmaker. Hierdoor heeft de werkplaats aan de Van Wassenaarlaan twee jaar leeggestaan hetgeen Van Beek een verlies zou hebben opgele verd van bijna dertigduizend gulden. „Hij zette zijn auto wel eens in de werkplaats om het idee te krijgen dat er toch iets met het pand gebeurde", zei de woordvoerder tegen staatsraad Veringa. De gemeente stelt zich op het standpunt dat de vergunnings voorschriften voldoende streng zijn om geluidhinder te gen te gaan. Zo moet de werk plaats tegen het lawaai van de houtbewerkingsmachines wor den geïsoleerd. De machines zijn volgens opgave van de molenmaker overigens maar 160 uur per jaar in werking. „Meestal werken we aan de molens op locatie", zei Van Beek. Het maken van het ma teriaal voor de molens die ge restaureerd worden gebeurt alleen tijdens de winterperiode en als het slecht weer is. Bo vendien is voorgeschreven dat de ramen en deuren van de werkplaats zoveel mogelijk dicht blijven. De woordvoerder van de ge meente garandeerde buurman Stokvis dat naleving van de voorschriften zal worden ge controleerd. Over de vrees voor af en aanrijdende vracht wagens zei de woordvoerder van de gemeente dat de mo lenmakerij slechts een keer per twee weken wordt aange daan door een bestelbusje. DEN HAAG/AARLAN- DERVEEN De laatste nog in werking zijnde mo lenviergang bij Aarlan derveen verliest haar functie. Hiermee heeft de Kroon waterschap De Aarlanden in het gelijk gesteld. Het waterschap is van mening dat een goede beheersing van het water peil in de Drooggemaakte Polder aan de zuidzijde van Aarlanderveen met de vier molens niet meer mogelijk is. De molens blijven nog in wer king totdat er twee nieuwe be malingsinstallaties zijn ge bouwd. Secretaris O. van Hel den van het waterschap schat dat dat toch nog wel zo'n an derhalf jaar duurt. De droog making van de polder door de vier molens begon rond 1786. Ze blijven wel gehandhaafd als toeristische attractie. De vier molenaars verliezen hun baan. Aanleiding voor het beroep van Waterschap de Aarlanden was de onthouding van goed keuring van de provincie in 1987 om 1,3 miljoen gulden te besteden aan de bouw van een nieuwe bemalingsinstallatie. De provincie vond dat het on derhouden van de molens niet was gediend met het buiten werking stellen. De Raad van State is van mening dat het niet de taak van het water schap is om de bemalingsin richting in stand te houden. De voorzitter van de Stichting Molenviergang Aarlanderveen prof. H. van der Linden be treurt het Kroonbesluit. „Wij hebben sinds jaar en dag ge streden om de molens in wer king te houden. Er zijn hon derden van die dooie molens in Nederland. Dit zijn nog ech te'levende molens. We zijn ei genaar. We zullen ze blijven onderhouden" Hij verwijst naar een afspraak met het wa terschap om de molens zo nu en dan nog in werking te stel len met medewerking van vrijwilligers. TER AAR De Vijfgaten- brug is pas in november 1992 klaar. Dit heeft grote gevolgen voor de bedrijven aan de Westkanaalweg die nog langer slecht bereikbaar zullen blij ven. Ook de onaanvaardbare drukte op het kruispunt Kerk- weg-Oostkanaalweg zal gedu rende die tijd blijven. De ge meente Ter Aar heeft de pro vincie gevraagd om op het kruispunt verkeerslichten te plaatsen. Dat werd gisteren duidelijk in een vergadering van de com missie welzijn en openbare werken. De gemeente Ter Aar kan op de gang van zaken geen enkele invloed uitoefe nen omdat de brug volledig in beheer van de provincie Zuid- Holland gebouwd wordt. „Het grote aantal ongevallen en aanrijdingen op het inmiddels beruchte punt rijst de pan uit", aldus wethouder P. van Rijn van openbare werken. Grote Brug Brug Langeraar Ook de officiële opening van de Grote Brug in Langeraar zal een half jaar worden uitge steld. Omdat er nog aanzienlij ke aanloopproblemen zijn met het mechanische gedeelte, heeft de gemeente Ter Aar in overleg met het Hoogheem raadschap van Rijnland beslo ten om pas in april van het volgend jaar de brug officieel over te dragen aan Ter Aar. Twee aandrijfmotoren draaien nog niet parallel en ook de slagbomen haperen nogal eens, waardoor ze soms een half uur dicht blijven. De gemeente heeft ook twijfels over de be tonconstructie van de hoofd einden. Reden genoeg om te besluiten om eerst eens te be kijken hoe alles zich gedraagt in de winter. De bestratings werkzaamheden vorderen echter gestaag, zodat volgende week reeds het autoverkeer weer Langeraar in kan. Ook Centraal Nederland zal dan de normale dienstregeling weer gaan rijden. De bestratings- werken zullen echter nog wel wat langer gaan duren, met name de kruising Landlust- pad-Woudsedijk is nog in uit voering. Het verkeer zal dan nog enige tijd door middel van verkeerslichten geregeld wor- Reconstructie Noordeinde begint later dan gepland Idoor ELLEN VERHAAR ALKEMADE Het ziet er naar uit dat de reconstructie van het noordelijk deel van het Noordeinde later begint dan oorspronkelijk gepland. Leden van de CDA-fractie overleggen de bewoners van de westzijde van het Noord einde over zestig centimeter van hun grond. Als het over leg succesvol eindigt, kan het trottoir aan de westzijde even breed blijven als nu het geval is. Dit liet wethouder W. Nug teren gisteravond weten aan de leden van de commissie ruimtelijke ordening. Eerder deze maand verzocht de gemeenteraad om ongeveer vier weken uitstel van de be slissing tot reconstructie van het Noordeinde, omdat men het niet geheel eens was met de wijze van uitvoering ervan. Èen breder trottoir aan de oostzijde zou namelijk ten kos te gaan van de breedte van het trottoir aan de westzijde. Juist dit trottoir wordt nogal eens gebruikt door fietsende kinde ren, waarvan de ouders niet willen dat zij op de gevaarlijke rijweg rijden. Het CDA wil dat die mogelijk heid blijft bestaan en enige fractieleden zijn daarom zelf de bewoners gaan polsen over het afstaan van een smalle strook van hun tuinen. Wet houder Nugteren vertelde gis teravond dat hij de onderhan delingen niet wil doorkruisen met een overhaaste beslissing over de reconstructie van het Noordeinde. Hij waarschuwde de commissieleden voor teveel optimisme: „er zitten namelijk nogal wat haken en ogen aan de zaak". REGIOJOURNAAL English De English Speaking Club houdt vrijdagavond een bij eenkomst in Muzenhof Lei derdorp. Het thema is Japan. De eerste bijeenkomst van de club op vrijdag 25 oktober was een groot succes. Er kwa men 130 mensen van 14 natio naliteiten die belangstelling hebben voor de Engelse taal en cultuur. Informatie: Linda Russell, Scholeksterstraat 5, 2352 ED Leiderdorp. Folklore In Sjelter aan de Heemraad- laan in Leiderdorp wordt vrijdagavond een folklore- bijeenkomst gehouden. De volksdansgroep Tsa-Ier uit Aalsmeer zal dan optreden. Deze groep brengt oude Ne derlandse dansen en een ei gen ballet dat „De vier seizoe nen" heet. Er kan verder worden gedanst door de be zoekers zelf op muziek van Cosninix. Aanvang half acht, entree 7,50 Expositie De Haarlemse kunstenares Beppie Kooreman exposeert schilderijen van vrijdag 8 no vember tot en met vrijdag 29 november in het creativiteits centrum Expressie 70 in Al phen aan den Rijn. De ten toonstelling is te bezichtigen tijdens de kantoor- en cursu suren van het creativiteits centrum en verder tijdens de theateruren van het Parkthe ater. De toegang is gratis. Ex pressie 70 is gevestigd aan de Cornelis Geellaan 2. Dansgroep De Roterdamse Dansgroep be zoekt zaterdagavond het Pa rktheater aan de Cornelis Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn. In het repertoire zijn bijna alle visies op de he dendaagse dans verenigd. De volgende choreografieën ko men aan bod: Colours van Shusaku Takeuchi, Tij van Ka thy Gosschalk en Forever Green van Rick Kam. Aanvang: 20.30 uur. De toegang bedraagt J20, houders van een CJP of Pas 65 moeten 17,50 betalen. Voor afgaande aan deze voorstel ling geeft choreograaf/danser Nick Kam een workshop mo derne dans. Deze workshop is van half vier tot vijf uur in de balletstudio van Expressie'70 in het Parktheater. De kosten voor deze workshop bedragen 17,50. BIOSCOPEN ope ngen eterw tel. 071-121239): Robin Hoo d< 18.45, 21.15. LIDO en S bleek (Steenstraat 39, tel. 124130): Injïk ging ve care (al); 19.00. 21.15. T akelen and Louise (12): 18 45, 21.1S.t;chtini ook 14.15 Out for justice (16); 21.15 wo ook 14.30. Termin; 1Jers zlJr (12); 18.45, 21.15. wo. ook 14.1 d voor ing young (12); 19.00. 21.15. Trover h ge mutant ninja turtles 2 (a _A wor 14 30. Assepoester (al); wo. Lipn y, TRIANON (Breestraat 31, tel 123875): Stam van de holebetlzlJn 19.00. Silence ol the lambsi. Indie) 21.15. ministi ALPHEN AAN DEN RIJN Eüf NEMA (Van Boetzelaerstraat rfL 01720-20800): Terminator II (I2beidse i t/m do. 13.30, 20.15. Robin Hoo|der hee ma. t/m do. 13.30, 20.15. Out fo tice (16): 13.45, 18.45, 21.00-1 ther you (al); 18.45, 21.15. ma. vr. ook 13.45. Assepoester (al 14.00. VOORSCHOTEN GREEf (Schoolstraat 69, tel. 01717-< Dances with wolves (al); 19.30] ked gun 2% (al); wo. 15.45. Notl hout my daughter (al); zo. 15 45 t/m do. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN poester (al); wo. 14 00, 15.45. A] en de knallende ketel; jl DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 2i 3463500)- Robin Hood al); 18 45, 21.30. ASTA 2: Int* care (16); 14.00, 18.45, ASTA 3: Dying young (al); 21.30. ma. di. do ook 14.00. BYLON 1 (naast Den Haag Ceii Madame Bovary (16); 14.00, %nerS BABYLON 3- Stanno tutti L (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEPasses (Buitenhof 20, tel. 3630637): T» in I nator 2 (12); 14.00. 18.45, 2, un<!v CINEAC 2: Out for justice- u 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3faat/\ silence of the lambs (16), 1U Doj 21 30 ma. di. do. ook 14.00. TROPOLE 1 (Carnegielaan. ?S Clie 3456756): Thelma Louise mjr 14 00, 18.45. 21.30. METROR* 2: Regarding Henry (al); 14.00, 1par d 21.30. METROPOLE 3: Spyntaluat with wolves (al); 14.00, 18.45, 2| METROPOLE 4: Not without daughter (al); 14.00, 18.45, 2\ nega METROPOLE 5: Dances with|nt var ves (al); 20.3. ma. di. do. ook kon ODEON 1 (Herengracht 13., nrn„tI 3462400): Another you (al); if 18.45, 21.30. ODEON 2: The11" s^1 ked gun 2Vj (al); 13.45, 18.45, 2|nks h< ODEON 3: Terminator 2 kvoner 13.45, 18 45, 21.30. ODEOlj Point break (12); 13.45, 18.45, 2f" HAAGS FILMHUIS: Zaal 1 - ble vie de Veronique; 19.30, 2! Zaal 2: Sta, sterf, verrijs; 11l Texasville; 21.45. Zaal 3: Dag. 1!' 21.45. The rat race; ma. I clowni Insignificance; wo. Career; do. KINDERVOORSTELLINGEN ASTA 3: Wittand, wo 14 00. NEAC 3: Assepoester: za. wo. 1( METROPOLE 3: Beertje Sebi aan; wo. 14.00 DIENSTVERLENING APOTHEKEN De avond- en na diensten van de apotheken in de gio Leiden worden waargeno door de apotheken die ook weekt dienst hebben. STICHTING KRUISWERK LEIDEI Centraal kantoor: Oude Rijn 59. informatie: fel.: 071-120144 08.30-17.00 uur. Uitleencentrale] pleegartikelen: Burggravenlaan telefoon 071-121894. Geopend: gelijks 13.30-17.00 uur, dondt 13.30-19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN) ZEN LEIDEN Orgevallendii elke dag Academisch Ziekenhuisl halve van dinsdag 13.00 u. tot wos dag 13.00 u. (Diaconessenhuis pol nieken tel 155543, afdeling S.C.Ui' 175639) en van vrijdag 13.00 u. zaterdag 13 00 u. (Elisabeth-ziel De Geneeskundige Dienst Leidt verhuisd van de Roodenburgerst in Leiden naar de Cronesteinl 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverleni ongewenste zwangerschap 'El '4I flf d:| JM- dert kind. Bel tel. 071-896309; 0 897762; 033-620244 (dit laatste n mer is dag en nacht bereikbaar).!! BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur da lijks van 14.30 tot 15.15 1 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafd^l dagelijks van 10.30 tot 19.00. meer dan twee bezoekers per patï Op de afdeling special c terecht van 10.30 tot 11.00 uurj Qok van 19 00 tot 19.30 uur. Voordat! laatste twee afdelingen bezocht ljulfc: nen worden dient eerst te wor Q6re overlegd met de dienstdoende pleegkundige.» Sint Elizabeth- kenhuis: Volwassenen dagelijks 14.00-14 45 u. en van 18.30-19.30 klasse-afdelingen ook 11.15-12.0C Kraamafdeling: dag. van 15.00-1É u. en van 18.30-19.30 u. en 19.30-21.00 u. alleen voor vadl Kinderafdeling dag. 15.00-18.30: j CCU (hartbewaking) dag. van 14.30 u. en van 19.00-19.30 l sieve verpleging: dag. van 14 30 u. en van 18.30-19.00 u Medisch Adviescentrum: Spreek! ma 19.30-20.30 u. in het St Etll beth-ziekenhuis. Endegeest: Di 1 vr. 13.00-14.30 u zo. 11.00-12.0 en 14 00-15.00 u.; eerste klasse:]] gehele dag. Jelgersmakliniek: gerenteam: za. en zo. 14.00-17.0 Opname werkdagen 16.45-17.45] za. zo en feestdag. 10.00-11.30 P 14.00-16.30 u. Team A, C en C tot 21.00 u. met uitzondering vi handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle p ten (behalve kinderen) zijn de bezlj kuren als volgt: Dagelijks 14.15-19 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekjl afdeling verloskunde: 18.00-19.00 De Praematurenafdellng: voor oud! en familie is na overleg met patiërtRec! doorlopend bezoek mogelijk. Bez4maa aan ernstige patiënten: wanneer ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de ho<£ verpleegkundige hiervoor speer kaarten verstrekken. KinderkliniL, zalen voor peuters, kleuters en gri kinderen 15.15-17.00, babyzaal I boxenafdeling: volgens afspraak if het verpleegkundig hoofd. BezoelL den kinderafdelingen: voc van opgenomen kinderen r met verpleegkundig hoofd. Voor i dere bezoekers van kinderen: Kei neus- en oorheelkunde en neurolof 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheüjn «- <5.00|p lenhu 18fUnj Extra bezoek hartbewakijver 11.00-11.30 u. Extra bezoek vadt kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kini afdeling 15.00-15.30 ouders 18.00-18 30 u. CENTRALE REGISTRATIE KIND! OPVANG (Koornbrugsteeg 2. EK Leiden, tel 254810.) Informigj. over en aanmelden voor kinderij vang in Leiden. Geopend: dag 9-12. MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRlleej lade

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12