Blinker krijgt van ploegmaat 'kopstoot' SPORT Feyenoord zonder reclame verder in Europa Cupstrijd ONDER DE LOEP R 1991 =!eUl«ic SouAcmt DINSDAG 5 NOVEMBER 1991 )AWFamgen°ten betreuren vertre^ John van 't Schip |ert van dijk [STERDAM Zijn kamergenoot in buitenland (Danny Blind) en zijn ega-aanvaller (Stefan Pettersson) den het buitengewoon spijtig, dat iin van 't Schip vertrekt bij Ajax. Sar beide spelers zijn allerminst ver- 1J t, dat het tot een breuk is gekomen. ;n speler als Van 't Schip kun je de 191 van het seizoen niet op de bank zet- zegt Danny Blind. En Stefan Pet- 1 ison: „Als Van 't Schip geen basis- ats bij Ajax krijgt, dan is het logisch hij het elders gaat proberen". 14 in van 't Schip maakte twee weken Seden vlak .voor de eerste wedstrijd Jen Rot Weiss Erfurt kenbaar, dat hij |t langer meer als pure rechtsbuiten door het voetballeven wenste te stap pen. Hij wilde verder als middenvelder. Maar trainer Louis van Gaal was niet bereid om aan die omscholing mee te werken en daardoor verdween Van 't Schip uit de basis bij Ajax. Speler, trainer en bestuur kropen gister middag nog één keer samen om de tafel om een oplossing voor het probleem te vinden. Het gesprek leverde geen resul taat op. „Van 't Schip heeft ons uitge legd, dat hij niet meer in staat is om zichzelf te motiveren. Het is geen tijde lijke zaak. John heeft zich lang opgeof ferd voor het elftal, maar kan dat nu niet meer opbrengen. Daarom hebben we gezamenlijk besloten, dat een ver trek uit De Meer de beste oplossing voor Van 't Schip is", aldus voorzitter Mi chael van Praag. Johnny van 't Schip. Politie vreest Ajax-Erfurt AMSTERDAM De politie in Düs- seldorf maakt zich „grote zorgen" over de Europacupwedstrijd Ajax- Rotweiss Erfurt. Vooral de aanhang van Erfurt baart de Duitse politie en ook Ajax grote zorgen. Temeer omdat zich daar onder tientallen skinheads en neo-nazi's bevinden, die bij het duel in Erfurt slechts in bedwang konden worden gehouden door een politiemacht van 800 man. Die groe peringen hebben evenwel al aange kondigd in Düsseldorf af te willen re kenen met de Amsterdamse club, waarbij zij rekenen op steun van „geestverwanten" uit het Ruhrge- bied. Alleen Siemerink ronde vérder MOSKOU Jan Siemerink is wel en Hagenaar Richard Krajicek niet door de eerste ronde gekomen van een tennistoernooi in Moskou. Sieme rink versloeg Eric Jelen (Did) met 6- 1, 6-4. Krajicek verloor van Jason Stoltenberg met 3-6, 6-3, 6-4. Edgar Davids verloor van de Amerikaan Gurriz. In Sao Paulo werden Paul Haarhuis en Mark Koevermans in de eerste ronde uitgeschakeld. Haarhuis verloor van de Spanjaard Tomas Car- bonel met 6-2, 6-4, Koevermans met 6-1, 6-3 van Andres Gomez. Longo naar wereld record GRENOBLE Jeannie Lon go heeft gisteren op de over dekte wielerbaan van Greno ble haar wereldrecord op de drie kilometer met ruim twee seconden verbeterd. De Fran- caise fietste naar een tijd van 3 minuten en 41,290 seconden. Vijf jaar geleden verwezenlijk te ze in Parijs 3.43,490. Het was Longo's tweede wereldrecord binnen vier dagen. Afgelopen vrijdag zette ze op dezelfde baan met 6.17,608 de beste tijd ooit over vijf kilometer neer. Rentree voor Mirjam Hooman ZOETERMEER Mirjam Hooman (25) zal op 12 novem ber haar rentree maken in dc nationale tafeltennisploeg in de uitwedstrijd voor de Euro pese liga tegen Tsjechoslowa- kije. De winnares van de jong ste Top Twaalf was sedert maart geblesseerd aan haar pols. Met Hooman selecteerde technisch directeur Bettine Vriesekoop, Gerdie Keen en Emily Noor. Het wordt de eer ste keer sedert het desastreuze WK in Japan dat Vriesekoop en Hooman in één ploeg zijn opgenomen. Het kwartet reist na het duel tegen Tsjechoslo- wakije door naar Hongarije. i ROODHARIGE WORDT OOK 'ROOIE' GENOEMD M STAD ROTTERDAM [EN VE'»-litfRiNGEN OB LANGEVELD DTTERDAM Voet- lhumor: John de Wolf io esenteert zijn Feye- jj lord-ploeggenoot Regi 6, inker gisteren tijdens 22in persconferentie een ]JJ,as bier en een borreltje. 43 ïlftenaar Blinker lacht geen boer die kiespijn 3« left. Want hiermee )rdt hij op pijnlijke wijze ^erinnerd aan de kopstoot e hem de dag ervoor jf n rode kaart opleverde. 38flij trok aan m'n haren", JJ rklaart de rasta-voet- 20 lier over opponent w itthaei van De Graaf- 71 ïap. i de vooravond van de Eu- a Cup-return tegen Sion 430 Blinker spijt te hebben 15 n zijn wandaad. Met behulp n Feyenoord-duizendpoot 37. ed Blankenmeijer stelde ijtoptant' Blinker gisteroch- 21J nd zijn schriftelijke rapport Daar staat meer in dan op zien was", licht hij een van de sluier op. Om pas later aan een aantal spe culaties een eind te maken: „Nee, mijn tegenstander heeft me niet gediscrimineerd". In het duel tegen De Graaf schap vertoonde Blinker zon dag voor hem afwijkend ge drag door zijn donker gebrons de voorhoofd hard tegen het bleke hoofd van verdediger Matthaei te slaan. „Hii haalde me in het strafschopgebied on deruit nadat hij me aan m'n haren had getrokken", vertelt Blinker ondanks zijn voorne men er voorlopig het zwijgen toe te doen. „Toen ik 's avonds op tv de beelden zag, voelde ik me rot. Want ik ben niet zo'n opvliegerig type. Ik had tot nu toe slechts één gele kaart ge had. Voor een sliding". Beladen Blinker meent dat het incident waarin hij de hoofdrol naar zich toetrok niet los kan wor den gezien van de vele andere discutabele gebeurtenissen in het beladen competitieduel. „De scheidsrechter heeft niet op tijd ingegrepen", aldus de dader over de schuldvraag. Blinker, die bepaald niet be kend staat als een goede kop per, zegt aan de wel gemikte stoot geen greintje hoofdpijn te hebben overgehouden. „Wel spijt". Zoals zo vaak komt de veelbe sproken gebeurtenis op een ui terst ongelukkig moment. De - terechte- kaart van «arbiter Houben heeft voor Blinker en Feyenoord dan wel geen con sequenties voor het Europese duel van morgenavond, in de competitie zal het beide partij en parten kunnen gaan spelen. De ex-amateur van DHC mist hoogstwaarschijnlijk de kraker tegen Ajax moeten missen, en dat terwijl hij uitgerekend nu - eindelijk- de goede vorm te pakken heeft. „Ik heb altijd beweerd dat het met mij beter zou gaan, als het met Feye noord beter gaat". Nu dat de laatste weken het geval was, kwam Blinker steeds dichter in de buurt van een plaats bij Oranje. Maar zijn aanstaande schorsing van waarschijnlijk minstens vier weken kan flink wat roet in het eten gooien. Saillant Saillant bij de gebeurtenis van eergisteren was dat Blinker door het Doetinchemse pu bliek tot onderwerp /lijdend voorwerp was „uitverkoren". Voor het duel was via de 'spe akers' gevraagd nu eens geen gejoel te laten horen. „Maar dat werkt natuurlijk ave rechts", wist Blinker al tevo ren. Bij elk balcontact van de donkere Feyenoorder(s) klon ken „oerwoud-geluiden", zoals zondag in Den Haag trouwens ook in de richting van doel man Menzo. Bij het Haagse Zuiderpark-stadion werd een Hagenaar aangehouden we gens discrimenerende opmer kingen, hetgeen volgens Blin ker model staat voor de ont wikkelingen van de laatste maanden. „Je hoort het vaker. In eerste instantie het bedoeld om je uit je spel te halen. Zoals een roodharige ook met 'rooie' wordt aange roepen en een kale met 'kale'. Maar bij uitwedstrijden horen we steeds vaker discrimine rende opmerkingen. Ik trek me er niets van aan en het heeft echt geen invloed op m'n spel. En ik zal het dan ook niet aanvoeren als .excuus voor mijn kopstoot". In de eigen Feyenoord-Kuip hoort Blinker geen verwijzin gen naar zijn huidskleur. „Wel kritiek als je slecht speelt, maar dat geldt voor iedereen". Morgenavond heeft Blinker waarschijnlijk voorlopig voor het laatst de kans zijn kwali teiten aan het Rotterdamse pu bliek te tonen. In Zwitserland kwam hij er tegen Sion (0-0) nauwelijks aan te pas, maar Blinker vreest niet voor een nieuwe teleurstelling. Bij Fey enoord overheerst het besef dat uitschakeling morgen nog veel harder aankomt dan wel ke kopstoot dan ook. Daar zou een zelfs tiental 'biertjes met een borrel' niet tegenop kun- Voorzitter Lundqvist van Feyenoord (links) en de voorzitter van de raad van bestuur van Stad Rot terdam Verzekeringen, Van Leeuwen, tekenen het sponsorcontract tussen de Rotterdamse eredivi sieclub en het concern. Feyenoord-speler Gaston Taument (in nieuwe outfit) kijkt daarbij toe. FOTO: ANP PETER BOSZ EN ION SABAU VRAAGTEKENS Een icfirijfblokje aankomst in Madrid ilt Ab Fafiè, de trainer van Utrecht, zich bij zijn tegen- 210 Jander Leo Beenhakker op de >ogte van de laatste ontwik- flingen bij de tegenstander morgen, Real Madrid, fel er een schrijfblokje bij pas kwam kreeg de Utrech- vermoedelijk niet de defini te opstelling op schrift. Mis- :hien wel een handtekening. FOTO: ANP Hv v, M Tj ROTTERDAM Het staat vrijwel vast dat Fey enoord, als het morgen de wedstrijd tegen Sion over leeft, het Europa Cup- avontuur vervolgt zonder de naam van de nieuwe sponsor op de shirts. De reglementen van de UEFA staan immers niet toe dat gedurende het voetbalseizoen van op druk wordt gewisseld. Gisteren ondertekende de Rotterdamse club een overeenkomst met het verzekeringsbedrijf Stad Rotterdam, dat tussentijds de plaats inneemt van HCS. Stad Rotterdam is na de Gou den Gids, Opel en HCS het vierde bedrijf dat als hoofd sponsor (veel) geld steekt in de Kuip-club, die via de rechter het contract met HCS verbrak. De verzekeringsmaatschappij, met 1600 werknemers num mer zes in Nederland, ziet in de voetbal-sponsoring een goed alternatief voor de recla me-oorlog die de meeste con currenten momenteel uitvech ten via STER-spotjes. De geld schieter verbond zich voor de rest van het huidige seizoen en voor de competitie '92/'93 aan Feyenoord. Daarna heeft de firma nog een optie voor een jaar. Hoeveel geld met de transactie is gemoeid, willen de partijen niet kwijt, maar in siders reppen over 2,5 miljoen gulden per jaar. Woordvoer ders van beide partijen meld den gistermiddag dat Stad Rot terdam bij Feyenoord niet zo'n prominente rol zal gaan ver tolken als HCS de afgelopen periode heeft gedaan. „We be moeien ons niet met het be leid", beloofde prof. dr. L.M. van Leeuwen, voorzitter van de Raad van Bestuur van Fey- enoords nieuwe hoofdsponsor. Van Duyvenbode Na het door de rechter afge dwongen terugtreden van HCS was de link met het ver zekeringsconcern snel gelegd. Het bedrijf sponsorde al jaren het Rotterdam-toernooi en had in Carlo de Swart en Theo van Duyvenbode warme pleitbe zorgers. De ex-voorzitter en het ex-bestuurslid van Feye noord zijn vice-voorzitter van de Raad van Bestuur en com- merciëel-directeur bij de nieu we geldschieter. „Wij zijn 'winners' en hopen daarvan ook iets over te brengen op Feyenoord", sprak Van Duy venbode gisteren. De voorma lig verdediger voetbalde als één van de weinigen bij zowel Ajax als Feyenoord. „Ik ben Amsterdammer. Maar ik voeg er altijd meteen aan toe dat ik een Rotterdamse vader heb". Van Duyvenbode voetbalde vier succesvolle seizoenen bij Feyenoord en maakte in 1988 gedurende één jaar deel uit van het bestuur van de Kuip- club. Hij zegt zich afgelopen zondagavond niet te hebben opgewonden over de schop- partij die Feyenoord tegen De Graafschap liet zien. „Als je voor de voetballerij kiest, weet je dat dit erbij hoort", aldus Van Duyvenbode, die bestrijdt dat zijn werkgever een 'statig' imago draagt. Dat (b)leek overigens wel uit de fraaie, zestien etages hoge, wolkenkrabber in Rotterdam, het kantoorgebouw van 'Stad' waarin de verbintenis gister middag werd ondertekend. In dezelfde locatie blikte interim trainer Wim Jansen (in aan wezigheid van de van een ope ratie herstellende Hans Dor- jee) vooruit op de return van het Europa Cup-duel tegen Sion. Nadat in Zwitserland de eerste wedstrijd op 0-0 was af gesloten, weet Feyenoord dat morgen in eigen huis móet worden gewonnen om de der de ronde te bereiken. Volgens Jansen vormen Peter Bosz en Ion Sabau de enige vraagte kens. Bosz kampt met de ge volgen van een kuittrap en Sa bau herstelt langzaam van zijn langdurige blessure. Hij meld de zich inmiddels uit eigen be weging af voor de cruciale in terland van Roemenie tegen Zwitserland, maar Jansen hoopt hem morgen „in nood gevallen" toch te kunnen in- Tot vandaag zijn in de voor verkoop ruim 20.000 kaarten over de toonbank gegaan. Club en sponsor zeiden er gisteren naar te streven de spelers morgenavond al met de nieu we opdruk het veld in te stu ren, maar de benodigde UEF A-toestemming is nog niet binnen. In het sponsorcontract is geen clausule opgenomen die dit probleem ondervangt. .Als ik trainer van Ajax of PSV zou zijn, dan zou ik bij elke wedstrijd een hele grote Havana opsteken en dan zou ik lekker achterover gaan zit ten. Want als trainer van Ajax of PSV hoef je nooit iij ar te raken in deze Ne derlandse competitie, behalve dan als ze tegen elkaar spelen, -f Als je mij trainer van Ajax of 01 as PSV maakt, dan word ik ebac kampioen, honderd procent "izeker. Maar zet nou eens een grote trainer bij RKC, Volen- Sparta, noem maar op. Dan moet je eens kijken wat daar klaar maken. Ik wil maar mee zeggen dat je als trainer puur afhankelijk bent van je materiaal en de organi- "s daar omheen. Dat is ei- lijk het hele verhaal", iner Rob Jacobs van Sparta in Voetbal Interna tional. ik had veel tijd nodig om te herstellen van de US Open. Ik ben voortdurend een stap vooruit gegaan en bereikte mijn piek in New York. Dat toernooi was een soort drain; fysiek en geestelijk was ik aan het eind van mijn Latijn. >et gretig zijn wil ik opti maal kunnen presteren en dat kan ik nu eigenlijk niet meer opbrengen. Eerlijk gezegd had ik hier (Parijs) liever niet wil len spelen. Ik zie er ook te genop nog naar Birmingham te gaan. Het jaar heeft voor mij te lang geduurd en ik ver lang naar huis. Ze moeten me volgend jaar in Parijs maar een wild card geven. Dan zie ik wel of ik zin heb om te spe len. Verplichting werken bij mij averechts". Jimmy Connors in het Pa rool. „De beleving lijkt soms niet meer toegestaan. Maar louter mathematisch handelen kan niet de bedoeling zijn en het is ook niet de kern van de sport. Cruijff lijkt dat als trai ner te begrijpen. Ik blijf een voorstander van fanatisme, hoezeer ik ook vooral bij Ceausescu de nadelen daar van heb gezien. Een mens moet aspiraties hebben en zichzelf willen overwinnen. Ik geloof er nog steeds in dat de sport een bijzondere uitda ging is. Sport is één van de mogelijkheden om bijzondere eigenschappen te tonen". De Roemense hoogleraar loan Dragan in de Volks krant. „Of de ploeg een eerlijke fa milie is? Nee, zeker niet. Je moet altijd op je hoede zijn. Goed uitkijken, anders word je geflikt. Het is vervelend, maar naarmate er meer op het spel staat, wordt dat erger. De sfeer ten tijde van Kwan tum en SuperConfex was an ders. Die sponsors betaalde een x-bedrag aan de Stichting en Raas zocht zijn coureurs uit. We wonnen alles. In de laatste jaren met Buckler gel den andere waargemaakt". Wielrenner Twan Poels in het Algemeen Dagblad. „We zijn vooral afhankelijk van de jeugd. Zij moeten nog veel leren, dan kan je hen niet kwalijk nemen. In Duits land heb je ook maar een stuk of zeven supertoppers en de rest zit daaronder. Het zou goed zijn als de verenigingen één buitenlander per team zouden opstellen. Dat krikt het peil van de hele competi tie op. De rest kan zich dan aan hen optrekken. De bond moet er in ieder geval alles aan doen om de spelers niet naar de buurlanden te laten vertrekken. Al kunnen ze net natuurlijk niet verbieden. Het is veel te belangrijk voor onze sport dat er een kwalitatieve en goede competitie is. Hier door zullen de sponsors weer geïnteresseerd raken, komt er ook meer geld beschikbaar". „Op mijn veertiende ben ik van school gegaan, op mijn zestiende had ik een eigen paard en wagen en ging ik met groente langs de deur. Werkte je honderd uur per week, mijn topsalaris was 28 gulden per week. Vervolgens heb ik vier jaar tijdschriften en leesportefeuilles rondge bracht. Maar wat een ander in zes dagen deed, deed ik in vijf. Zo kon ik op zaterdag mooi weer groeten venten. En 's avonds was ik nog bezig met mijn agentschap voor een stomerij. Hard werken, ja, maar dat vind ik heerlijk. Ik vind het het fijnst om tussen de klanten in mijn zaak te staan. Als je sport moet je ook kletsnat van het zweet zijn, anders heb je geen voldaan gevoel. Met werken is het ei genlijk net zo. Ik zou ook nooit kunnen sporten met een das om. Golf bijvoorbeeld. Dan kun je je toch i Geldschieter en bestuurslid van Roda JC Nol Hendriks in Voetbal International. Kasparov voelt zich veruit beste TILBURG Gari Kaspa rov vindt zich nog steeds de beste schaker ter we reld. Bij de persconferentie direct na het in ontvangst nemen van de hoofdprijs van het In- terpolis-toernooi benadrukte hij dat nog even. Hij acht zich zelfs veruit de beste nu Ivants- joek het in de kandidatenmat ches heeft laten afweten en hij over anderhalf jaar bij de ver dediging van de wereldtitel geen serieuze tegenstand ver wacht. Het maakt niet uit of in Los Angeles Karpov, Short of Joesoepov tegenover hem komt te zitten. Jan Timman, ook nog in de race voor het uitdagerschap, speelt in zijn prognoses al helemaal geen rol: „Hij verliest van Joesoe- Zettenverloop Kasparov (Sov, wit); Karpov (Sov, zwart): 1. e2-e4, e7-e5, 2. Pgl- f3, Pb8-c6, 3 d2-d4, e5xd4. 4 Pf3xd4, Pg8-f6, 5 Pd4xc6. b7xc6, 6. e4-e5, Dd8-e7, 7. Ddl- e2, Pf6-d5, 8 c2-c4, Lc8-a6, 9 b2-b3, g7-g6, 10. f2-f4, f7-f6, 11. Lcl-a3, De7-f7, 12. De2-d2, Pd5-b6, 13. c4-c5, Laöxfl, 14. c5xd6, a7xb6, 15. e5-e6, d7xe6, 16. La3xf8, Ta8-d8, 17. Dd2-b2, Lflxg2, 18. Db2xg2, Ke8xf8, 19. Dg2xc6, Td8-d6, 20. Dc6-c3. Kf8-g7, 21.Pbl-d2, Th8-d8. 22. 0-0-0. Df7-e8. 23 Dc3xc7+. Td8-d7, 24. Dc7-c2. De8-b8. 25. Pd2-c4, Td6-d5, 26 Dc2-f2. Db8-c7, 27. Df2xb6, Dc7xf4+. 28. Db6-e3. Df4-g4, 29 Tdl-gl, Dg4-hi 30. Tgl-g3, e6-e5, 31 Tg3-h3, Dh4-g4, 32 Thl-gl, Td5-dl 33. Tglxdl, Dg4xdl+, 34. Kcl-b2, h7-h5, 35. Th3-g3, Ddl-hl, 36. De3-f2. h5-h4, 37 Df2-g2, Dhlxg2+, 38. Tg3xg2. g6-g5, 39. a2-a4, Kg7-g6, 40. a4-a5, e5-e4, 41.b3- b4. h4-h3, 42 Tg2-g3. Td7-h7, 43. a5-a6. f6-f5, 44 Tg3-a3. zwart geeft op. SPORT OP TV Sportplatz. supercnannei, zo.oo uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Schaaktoernooi. RTL+, 15.00 uur: Voetbal. UEFA Cup CSKA-Sofia-Hamburger SV. PRIJSVRAGEN DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 44: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 3 x 100.000; 3e 97 x 1925,50; 4e prijs: 5.540 x 33,70; 5e prijs: 78.134 x 5. Toto 44: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 11 x 1.064.10; 3e prijs: 80 x 365,80. Toto-gelijk 44: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 3 x ƒ92,80; 3e prijs: 15 x ƒ92,80; 4e prijs: 406 x ƒ5,40 KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (morgen, aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1 Fabien D, 2. Furiant, 3. Firstladv D (8-4-3). Beroona, 2. Fergie 4e koers: 1. Allee du Gat Littledream. 3 Fano B (3-5-2). 5e koers: 1 Cronie Wav. 2 Wise pulse. 3. Chicago (8-6-7). 6e koers: 1 Zeleslie Jacky. 2 Ce: revento. 3. Be Be (7-4-9). 7e koers: 1 Adam Buitenzorg, 2 El r l MM Boshoeve (3-5-7). sionaire, 2. Epsilon Guapa (1-10-7). i, 2. Zarelli, 3 Yer- Progamma Europa Cups DEN HAAG Het program ma voor de verschillende Eu ropa Cups luidt als volgt. Waar niet anders vermeldt vinden de wedstrijden morgenavond IKF Göteborg (Zwe)-Panathinaikos (Gril (0-2). Sampdoria (Ita)-Honved Budapest (0-0). FC Porto (Por)-Tottenham Hotspur (Eng) (donderdag) (1-3). Manchester United (Eng)-Atletico Madrid (Spa) (0-3). Club Brugge (Bel)-GKS Katowice (Pol) (1-0). AS Roma (Ita)-Ilves Tampere (Fin) (1-1). Ferencvaros (Hon)-Werder Bremen (Du.) (2-3) AS Monaco (Fra)-IFK NorrkOping (Tur) (1-0). UEFA BEKER Real Madrid (Spa)-FC UTRECHT Bayern München (Dui)-B 1903 Ko penhagen (Den) (2-6). Eintracht Frankfurt (Dui)-AA Gent (Bel) (0-0). Dinamo Moskou (Sov)-Cannes (Fra) (1-0) Celtic (Sch)-Neuchatel Xamax (Zwi) (1-5) VfB Stuttgart (Dui)-Osasuna (Spa) (vanavond) (0-0). Boavista (Por)-Torino (Ita) (0-2). Trabzonspor (Tur)-Lyon (Fra) (4-3) FC Tirol (Oos)-PAOK Saloniki (Gri) (2-0). Liverpool (Eng)-Auxerre (Fra) (0-2). Torpedo Moskou (Sov)-Sigma Olo- mouc (Tsj) (donderdag) (0-2). Sleaua Bukarest (Roe)-Sporting Gijon (Spa) (donderdag) (2-2).. Dinamo Bukarest (Roe)-Genua (Ita) (1-3) AEK Athene (Gri)-Spartak Moskou (Sov) (0-0). CSKA Sofi (Dui) (0-2). SPORTUITSLAGEN BOWLEN Wereldbeker Vrouwen, stand na zat games: 1. Gardner (VSt) 1261 pins, 2. Inauchi (Jap) 1209. 3. Pascoal (Ned) 1186. mannen, stand na acht gamaa: 1. Numthuan (Tha) 1651, 2. Hamnas (Zwe) 1609. 3. Janka (Dui) 1597, 8. Karpov (Sov) 1-0, Kamski (VSt) - Short (Eng) 0-1, Kortsjnoi (Zwi) - Tim man (Ned) 1-0. Eindstand: 1 Kaspa- 2e klasse C: Schaakmat 2-Promet- heus 2 4-3. 3e klasse A: Corbulo 3- Arena 1 2V»-5'/i. 3e klasse B: HSV 4- 2. Short 8 1/2, 3. RHC 4-DSC 8 2-6. SIO 4-GONA 3 HSB, From, klasse: Collectief 1- Schaakmat 1 3Vi-4V*. RHC 1-HSV 1 4-4. DSC 2-Promotie 2 3'/i-3+. 1e klasse B: Scheve Toren 2-DSC 3 4-4. 2e klasse B: Pomar 2-SIO 2 6V4-1V4. TENNIS Toernooi Sao Paulo ronde: Carbonell (Spa) - Haarhuis Ruhin (VSt) 7-5 6-1.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7