Grasshoppers kan niet voor sensatie zorgen EcidócSouoont SPORT Vlietwijk en Merenwiek pakken eerste punten Athletics gelukkigste in derby met Bassets Magere oogst voor Leidse hockeyteam P I door PETER KLEIN LEIDEN Met de 6-5 zege op Duinwijck 4 ver overden de badminton ners van Vlietwijk de eer ste twee punten in hun competitieafdeling van de landelijke eerste klasse. Merenwiek kan met haar eerste drie teams terug zien op een geslaagd weekeinde. Lisse blijft al leen op kop, terwijl Flair 2 door de zege van Leiden op Duinwijck 6 nu ook de eerste stek bezet. In de landelijke eredivisie droegen Brenda Conijn en Corno Meskers met elk twee zeges goed bij aan de 7-4 over winning van hun team, Drops hot, op Royal Canin BCH. De Lissese klopte Jeanet de Jong met 11-4 en 11-9 en voegde daar winst in het dubbelspel met Elvira van Elven aan toe. Warmonder Meskers bleef Jo ris van Soerland in drie games de baas en won het herendüb- bel met Bram Bakker. Drops- hot bevindt zich thans onder de vier ploegen, die de kampi- oens play-offs zullen afwer ken. De deelname van Brenda Conijn aan de WK-jeugd tot achttien jaar, die van 11 tot en met 25 november in Indonesië worden afgewerkt, zal echter kunnen opbreken. Vlietwijk 1 - Duinwijck 4 6-5 Het door blessures toch al zo getroffen Vlietwijk pakte on danks de afwezigheid van de nu geblesseerde Sonja Groene- veld toch de eerste punten. 'Coming man' Patrick Kraan, Henk Westerbeek en Rick Pielaat zorgden in drie games voor een 3-3 tussenstand, om dat Anneke Steenvoorden op single 1 en invallers Remco Romeijn (van team 2) en Liset- te Westerbeek (3) de singles moesten afstaan. Westerbeek bleef ongeslagen door ook het herendubbel met Romeijn en de mixed met Steenvoorden in twee games winnend af te sluiten. Het gewonnen dubbel spel van Kraan en Pielaat zorgde voor het zesde punt en een 2-1 totaaloverwinning. Merenwiek 1 - DKC 3 5-3 Ook Merenwiek weet de bles sures aardig op te vangen. Sandra van der Hart, op de plaats van Ilse Spierings, ver loor de single nipt, maar won beide dubbels. Tegen DKC 3 moest ook Rob Burgeijon het enkelspel in drie games af staan. Bert van Eijck en San- drina Leemans zorgden voor een 2-2 tussenstand, terwijl beide winnaars in de dubbels met Edwin Both en Van der Hart eveneens succesvol wa ren. De mixed van Van der Hart en Burgerjon zorgde voor het bevrijdende vijfde punt en de eerste volle winst in de tweede klasse. Flair 1 - Flevomeppers 1 3-5 Bij Flair had Henk Tjia een mindere dag. De routinier moest de dubbels met Cees- Jan van Vliet en Maaike van den Berg gewonnen geven. Ronald van der Meer, met 18- 17 in de derde game, en Van Vliet (met 15-4, 15-1) wonnen de enkelspelen. Van der Meer voegde daar een mixedzege met Eline de Lijster aan toe. Het damesdubbel ging na een 17-13 voorsprong met 17-18 in de derde game verloren. Lisse 1 - Slotermeer 3 7-1 Tegen het in de derde klasse laag geklasseerde Slotermeer 3 was de aandacht duidelijk vèr- minderd. Desondanks werd zeven winstpartijen toch in twee games geboekt, waarbij Erik Mesman, Angela Conijn („het was wel triest, wat ik stond te doen") en Christien van Santen ongeslagen bleven. Bert de Geus moest het enkel spel afstaan. Merenwiek 2 - Duinwijck 7 4-4 Leyton 2 - Merenwiek 3 3-5 Behalve de winst van het eer ste team had Merenwiek toch een goed weekeinde. Door een ongeslagen Danny Plug en een na het singleverlies wel ge wonnen damesdubbel van Jea net Peerdeman en Saskia de Mos werd door het tweede team tegen Duinwijck 7 een 4- 4 gelijkspel bereikt. Het derde team zag een sterk spelende Corinne Kortekaas en Miran da de Mos de 1-1 tussenstand tegen Leyton tot voorsprong ombouwen. Patrick Oosterveld had de één tegen één reeds ge wonnen. Na de verloren dub bels, was de inbreng van de beide dames in de mixen van doorslaggevende betekenis. Flair 2 - Martinus 5-3 Zonder de wegens gescheurde kruisbanden in het gips lopen de John Roessink boekte Flair 2 een verdienstelijke zege op Martinus. Bas van Zeist werd de matchwinnaar door zijn in valler/opponent, tevens de de trainer van de Amstelveners onverwacht te verslaan. Mar tin Voskuilen haalde met twee maal 15-1 uit, terwijl Mariëlle Padberg in drie games won. Het herendubbel en de mixed van Van Zeist met Bianca Dijkstra zorgden voor de eind zege en de koppositie. Duinwijck 6 - Leiden 1 3-5 Corbulo 1 - Leiden 2 6-2 Leiden bewees Flair 2 een gro te dienst door de medekoplo per met 3-5 thuis met lege handen te laten staan. Ray mond Hanhart en Irene Bik wonnen het enkelspel, waarna Hanhart met zeges in het HD met Bram Segijn en de mixed met Bik ongeslagen bleef. An- nelies en Bram Segijn zorgden voor het vijfde puntje. De Leidse 'reserves' misten Jan Slingerland, een verlies, dat niet kon worden goedgemaakt. De single van Nora de Koning en de mixed van Thea Turk en Jan Slats waren de twee winstpartijen tegen Corbulo. Wassenaar - Dropshot 5 7-1 Wassenaar heeft de weg om hoog teruggevonden. De zeven zeges kwamen, behoudens het damesdubbel gemakkelijk tot stand. Monique Hilgeman, Margret van Bourgondiën en John van Egmond bleven op 100% staan. Richard Remmers waal verloor zijn enkelspel. MAANDAG 4 NOVEMBER 1991 Jt 1* NO! Rentree bij Scylla Mirjam Kloppenburg Idoor PETER KLEIN LEIDEN Het Leidse Scylla (weer met* Mirjam Kloppen burg) en Pecos uit Oegstgeest hebben met ruime overwin ningen afstand genomen van de onderste plaatsen in de de gradatie play-offs in het na jaarsgedeelte van de eredivisie tafeltennis. Scylla vierde de rentree van Mirjam Homan-Kloppenburg in het team met een 9-1 over winning bij SKF in Veenen- daal. De Nederlandse topspeel- ster, die wegens een polsoles- sure lange tijd aan de kant bleef, boekte een zege in één van haar beide enkelspelen en in het dubbelspel met Lars Wittebrood. Het bleef voor SKF het enige punt, want Ho- mans partner en de beide spe lers uit het eerste paar, Michel de Boer en Marijn de Bruin, bleven ongeslagen. Ronald Vijverberg boekte voor Avanti een verrassende zege op Herman van der Broek van het Oegstgeester Pecos. Het zijn voor het jeugdige team uit Hazerswoude echter te weinig succesjes om van de degrada tieplaats te ontsnappen. Friso Reitsma had voor Pecos tegen Vijverberg en Michael van der Haar maar twee games nodig. Van der Broek klopte Van der Haar wel, zij het met game ver lies. In het tweede paar bleef Pecos-man Ron Schipaanboord tegen Edwin Vente en Patrick van Meverden ongeslagen. Vente maakte het tweede Avanti-punt door Siem van der Valk in drieën te verslaan. De dames van Docos troffen bij het Tilburgse Irene een in valster aan, die door Petra Buitelaar, Marijn Olden en de Leidse reserve Manon Nijssen bekwaam tot drie winstpunten werden omgebogen. Buitelaar zorgde met een zege op Esther Tank voor het vierde Leidse punt. Omdat Hoonhorst ook met 4-6 verloor, blijft het ver schil met de medekandidaat voor de laatste plaats onveran derd drie punten in het voor deel van Docos. In de vierde klasse is de ning in de 'Leidse' snijden. Spotvogels en speelden 4-4, zodat de dorpers op één punt, maar een wedstrijd minder koploper Flair 3 van Bekkum, Guy en Marietta van de Krogt sloegen voor Spotvogels pectievelijk René Wieten, Geers en Aletta Verkerk, dy Koets ging in drieën Natasja van Zeist ten Flair 3 pakte beide dubbels en de mixed. Ook de derde daat voor de eerste glo, speelde gelijk. Roelofsarendsveen nam een 3-1 voorsprong, Rolf Driessen, Carol van en Tineke Huigsloot de bleven over Randy Thepas, Annelies en Monique Borsboom. Eulderink bleef bij Veglo geslagen, alleen Borsboon Thepas moesten de mixed afstaan. Vlietwijk 2 lie deze afdeling tegen een 4-0 voorsprong na de gles glippen voor een 4-4 lijkspel. Lisse 3 boekte vis ongeslagen Ron Kolmus Hellen Broersen een nuttij 3 overwinning op Nieuw nep. In een andere ging Lisse 2 met 7-1 tegen Martinus 3, maar wj Dynamo Sassem goed vol een zege. Bert Kemner boe»e hier zijn eerste single win:® Verloren ging het enkelsp2 van Myrna van Reisen en tfe herendubbel. Avanti-speler Ronald Vijverberg boekte in de derby tegen Pecos een knappe overwinning op Herman van der Broek. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Toernooiwinst Jolanda Mens LEIDEN Jolanda Mens heeft het eerste (A- )toernooi van het nationale AUDI-winterjeugd- circuit in de leeftijdscategorie tot en met veer tien jaar met een overwinning afgesloten. De tennisspeelster uit Voorhout klopte in de kwartfinale de favoriete Nathalie Hemmes in twee sets en kreeg vervolgens vleugels. In de halve finale werd afgerekend met Sonja Foks en in de eindstrijd moest Tamara Verbeet uit Rotterdam er met de cijfers 6-2, 3-6, 6-2 aan ge loven. Bij de jongens verloren Martijn van den Berg en Martin Verkerk in de eerste ronde. Bij de twaalfjarigen kreeg Henrik Kroon de eer ste plaats toebedeeld, maar droeve familieom standigheden leidden toch tot een uitschakeling bij de beste acht door Martijn Foks. Martine Griekspoor, Martine Willems, alsmede de vorige week via de kwalifikaties geplaatste Joeri Schaap, Anneloes Jonker en Lizzy van Ruiten speelden enkel de eerste ronde. LEIDEN De DIOK-Athle- tics waren in de streekderby tegen de Bassets in de eerste klasse van de landelijke com petitie rugby met 20-18 de ge lukkigste ploeg. De hoofd macht van de Leidenaars had in de ereklasse geen tegen stand van RCC. De derby tussen de DIOK-Athle- tics en de bezoekende Bassets werd in hoge mate door de wind bepaald. Het tweede team van DIOK nam met windvoordeel reeds na vijf minuten een 6-0 voorsprong door een try van Ewout Chaudron en een benutte conversie van André Kruissen. Perry Noordermeer mocht voor de Bassets met een penalty nog tegen- scoren, de Athletics hadden in de eerste helft toch de meeste pressie. Via een try van Evert-Jan van Seggelen, geconverteerd door Kruissen en een try van Maurizio Secci leek de rust met 16-3 in te gaan. „We lieten DIOK teveel ko men", licht Gerard Schaap toe. „Maar toen vonden de Bassets hun saamhorigheid terug en kon Wilco Meeuwissen een try drukken. Per ry Noordermeer benutte vervol gens de conversie." Twee gemiste penalties werden door de Bassets in de tweede helft gevolgd door een penalty van Noordermeer en een door dezelfde speler geconverteerde try van Ge rard Vos. De zege leek de Bassets met het windvoordeel niet meer te ontgaan, maar de 16-18 stand werd ook niet uitgebouwd. Drie minu ten voor tijd drukte Secci zijn tweede try en beëindigden de DIOK-Athletics met twee punten voorsprong dit mannelijke, maar wel zeer faire duel. De zege brengt de hardwerkende thuisploeg dich ter bij het begeerde doel, de kam- pioens play-offs. De eveneens hardwerkende Bassets houden door hun lichtere programma vol op kansen op plaatsing in deze sei zoenafsluiting. De hoofdmacht van DIOK had, op het slechte veld na, een heel ple zierige middag in Roosendaal. Bij de rust leek een normale overwin ning ook de normaalste zaak van de wereld. De 3-14 kwam echter wel met tegenwind tot stand. In de tweede helft deed RCC helemaal niets terug op de soepele aanvallen van DIOK. „Je kunt beter vragen, wie er niet gescoord heeft", is de repliek van Pieter Corver. „De meeste wel, Huub de Veld drukte zelfs zijn eerste try in de ereklasse. Yves ÏCummer, die vandaag prop stond, scoorde niet. Ook de jarige Frank Beers niet, en zelf is het mij ook niet gelukt. Voor de rest liet de scheidsrechter een 3-58 eind stand opschrijven." LEIDEN De Leidse hoc keyteams kunnen terugzien op een weekeinde met een mage re oogst. Forescate en Alphen wonnen de derby's tegen res pectievelijk Leidse Studs en Noordwijk. LMHC Leiden, Roomburg en Alecto verloren. Bij de dames mocht alleen Alecto een overwinning mel den. Mannen Forward - LMHC Leiden 2-1 LEIDEN De dames van Grasshoppers hebben za terdag niet voor sensatie kunnen zorgen. In een goed gespeelde wedstrijd bleek de ongeslagen kop loper Festo BW de ster kere (58-79). Luba Leiden pakte in Werkendam in de tweede speelhelft de winst tegen het conditio neel zwakkere Virtus (56- 70). Grasshoppers staat dit sei zoen zijn mannetje, dat laat de stand in de competitie zien en afgezien van het verlies tegen Orca's ook de kwaliteit van de wedstrijden. Zaterdag kwam de nog ongeslagen koploper Festo BW op bezoek. Een te genstander die in de personen van Annette Keur en Inge ter Vaarwerk over veel lengte en routine beschikt. Maar de Kat- wijksen weten uit hun Euro- pacupavontuur maar al te goed wat het betekent om tegen sterkere tegenstanders te spe len, en Festo BW was wat be treft een stuk zwakker dan het Franse Mirande. Grasshoppers bood goed partij, tot verrassing eigenlijk van de tegenstander die met de rust slechts een mi nimale voorsprong had kun nen nemen (26-28). Maar de vermoeidheid van de twintig uur lange busreis vanuit Frankrijk eiste na de pauze zijn tol. Grasshoppers bleef goed partij bieden, maar de schoten werden onzuiverder. Festo liep uit via 36-41 naar 58-68 drie minuten voor het einde. Grasshoppers speelde vervolgens alles of niets en dat werd dus niets, maar de 58-79 eindstand geeft geen goed beeld van de krachtverhou dingen van zaterdag. Luba Leiden kon zich voor de tweede keer op r op de winst. In bleek Virtus niet opgewassen tegen de constante druk die de mannen van Samson hen op legden. Virtus dat met de te rugkeer van Herbert Camero zich bij de langerekte midden moot had kunnen scharen, hield het onzeker spelende Leiden lange tijd achter zich. Na een sterk gespeelde ope ning (11-2, 17-7), moesten de Werkendammers echter erva ren dat Leiden goed in het vel steekt. Leiden kwam lang zaam maar zeker in het spel en het vond met de rust de aansluiting (29-27). De rust duurde Virtus veel te kort. Leiden drong verder aan (35- 36, 41-46) en ook de overscha keling van Virtus op een twee drie zöne-verdediging mocht de Werkendammers niet ba ten. Integendeel, via driepun ters van Maarten Wals (2x) en René Paulides (lx) forceerde Leiden een vroegtijdige beslis sing (51-61). Loet de Ruijter maakte de meeste punten voor Leiden dat uiteindelijk finish te op 56-70. De dames van Lisse kregen in Haaksbergen op een vreselike manier de oren gewassen. Lis se dat aanvankelijk nog wel goed meekwam met Tonego, kwam na het geblesseerd uit vallen van Lida Hoogervorst (negende minuut, stand 12-11) volledig vast te zitten. Het is natuurlijk de vraag of zij het debacle had kunnen voorko men, maar het feit blijft dat Tonego vanaf dat moment vleugels kreeg. Lisse stond er bij en keek ernaar. Met de rust was het gat reeds aanzienlijk (41-20) en Lisse reeds gedub beld qua score. Na de thee was er van een wedstrijd helemaal geen sprake meer. Tonego stond Lisse nog slechts 13 pun ten toe, terwijl het zichzelf aanvallend heerlijk kon uitle ven. De eindstand 85-33 spreekt boekdelen. Manager Marjolein van der Vlught sprak van de slechtste wed strijd tot nu toe, maar ze hield vol dat Lisse nog wel degelijk bestaansrecht heeft in de ere divisie. De heren van Lisse verloren voor de vijfde maal dit sei zoen. In en tegen Groningen liet Lisse wel weten dat het een andere koers heeft inge slagen. Coach Gerard van der Worp daarover: „We speelden nu duidelijk fysieker en we werken harder." Tegen Gro ningen leek die tactiek zijn vruchten af te gaan werpen. Lisse stond met de rust op een minimale voorsprong (43-44) en dat mag tegen kampioens kandidaat Groningen een knappe prestatie worden ge noemd. Maar Lisse incasseerde veel persoonlijke fouten. Gro ningen scoorde de eerste helft alleen al twintig punten vanaf de strafworplijn, en die trend zette zich na de pauze voort. Desondanks hield Lisse de voorsprong vast en stond het twee minuten voor tijd in ge wonnen positie (75-83). Van der Worp: „De scheidsrechters moet ik zeggen, namen enkele zeer dubieuze beslissingen te gen ons, maar ja uiteindelijk doen we het toch onszelf aan." Groningen bediende zich suc cesvol van de driepunter en mocht opnieuw vanaf de straf worplijn de score gelijk trek ken. Eindstand 86-86. In de verlenging moest Peter van Zonneveld afhaken door zijn vijfde persoonlijke fout en een technische fout op de koop toe. Coach van der Worp liep ver volgens tegen een diskwalifi cerende fout op, of toch niet? Niemand weet het! De scheids rechter diskwalificeerde van der Worp, maar stuurde hem niet weg, noch verbond hij aan deze straf de reguliere straf- worpen en balbezit voor Gro ningen. Van der Worp: „Na de wedstrijd heb ik nog gevraagd of ik een brief moest schrijven naar de bond ter verdediging van mijn strafzaak (red: auto matisch verbonden aan een diskwalificerende fout). Hij zei dat ik dat moest doen, maar waarom ik dan de wedstrijd gewoon uit heb mogen coa chen is mij een raadsel!" Al met al bleef Lisse steken op twee overwinningen. Eind stand Groningen-Lisse 102-97 nv. In de damespromotiedivisie trad MSV aan tegen het Nij meegse Cheetah. Een wed strijd die voor MSV en Chee tah een naar smaakje kreeg of liever gezegd helemaal geen smaakje. Zo opende de Noord- wijkse sporthal pas een half uur van te voren de deuren, terwijl de kantine van de genover een Nijmeegse ploeg meeste last hebben gehad van sporthal in het geheel niet die na en voor een reis van de staking van de sporthalbe- open ging. Nou is dat laatste zo'n tweeënhalf uur best wel heerders en de familie Beau- hoewel niet van levensbelang, behoefte zal hebben gehad aan mont. MSV liet er immers op zijn zachtst gezegd onbe- een hapje of een drankje, weinig gras over groeien en schoft en uiterst ongastvrij te- Cheetah zal ongetwijfeld het besliste vroeg in de wedstrijd FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN al over de winst. Renate Sluis (33 punten) en Caroline van der Salm (15 punten) waren het meest produktief aan Noordwijkse zijde. Eindstand 69-59 (rust 38-20). Heim hi „We hebben een redelijke ste helft gespeeld", geeft roen Dubbeld als op de 2-1 nederlaag tegen Tilburgse Forward. „We ki men toen ook met 1-0 v» omdat een strafcorner Hans Dullaert er direct werd geslagen. In de twi helft gooide Forward de bi erin. We kregen drie kaarten tegen en Eelco L» wenburg via een tweede zelfs een rode. In die mint talsituaties scoorde ForwJ twee maal." Roomburg - Ring Pass 1- „Roomburg draaide niet go< stelt Bas Koning. „En vei gens hakken ze hun eei twee corners er ook nog in. Wij benutten drie straf» ners niet en pas vijf voor rust scoort Rutger Sc'naik. In de tweede moesten we aanvallen, speelden we te rommelig. Pass scoorde in de laatste nuten uit 2 counters." Leidse Studs - Forescate „Forescate speelde het ste: in het begin, r Studs had aan het einde dui lijk het beste van het si meldt manager Bas Se< over de derby. Via twee nutte strafcorners van G( Jan Egberink stond het veertien minuten 0-2, te' de ruststand. In de twe helft werd door de lange gen het middenveld overgeslagen. De Leidse St scoorden eerst een goal in gen doel, voordat met velddoelpunt de eer werd red. Cartouche - Alecto 2-0 „We zitten in de hoek waai klappen vallen", zegt Zwegers. „Maar we houi vertrouwen." In helft scoorde het iets sterl Cartouche twee maal. In tweede helft drukte Alecto Voorburgers tot achter de meter, maar meer dan ze' strafcorners leverde dat fioordwijk - Alphen 0-1 Met 17 strafcorners, 2 onth den strafballen en 1 afgekei doelpunt zou Noordwijk fe lijk de winst in de derby te| Alphen verdiend hebb Maar de Alphenaren benut hun eerste strafcorner mete „De keeper krijgt in die tw de helft alleen die bal", Ruud Hartman Kok op. Vrouwen Alecto - HOD 2-1 De Alecto-dames hielden z aan de met coach Robb Kruidenier vooraf gemaa afspraak: „fanatiek van gaan." Na vijf minuten sco Tessa van Dijk dan ook uit strafcorner. Weer vijf mini later staat de defensie stil, rieke Lips stopt wel, maar eruit voortvloeiende straf wordt door HOD benut. pgpj in de tweede helft begint Al EDEN/fl to furieus. Een solo van T^ENSJV! van Dijk tot zelfs voorbij keepster levert Cariene Sn een niet te missen kans op. jeugdspeelster tikt koeltjes Craayenhout - LMHC den 2-0 Craayenhout zat er met [T? benutte strafcorner meteen lij eer venop. Het in de tweede h&ust al iets betere LMHC krijgt vioordv minuten voor tijd een twet'annac treffer tegen. morgei Alphen - Forescate 0-0 oceaar Een aantrekkelijk partij h norgei key, waarin Alphen in de ekewo||, ste helft de meeste kan: egen. had, maar deze niet benul ,aar z, In de tweede helft ging an de derby volledig gelijk op. |et bli Roomburg - Bennebroek 0 dissel' In de eerste helft was de thi ploeg het meest kansrijk. Blin kbloeg 'SEE Bi Noc Hoor: tekei

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18