ommissie neemt genoegen met ïangepast bouwplan Spelewei j Rijnsburg sluit buitenbad Wassenaar wil meer bekeuringen uitdelen DUIN- EN BOLLENSTREEK 13 jPETHOUDER JOON:„IK NEEM KRITIEK SERIEUS' loordwijk is overlast sin cateringbedrijf beu „Laagvlieger" 0p snelweg krijgt boete J2AÓAQ. Sotnanl 'erplaatsing Voorhoutse fajiarkt opnieuw uitgesteld EN DINSDAG 29 OKTOBER 1991 JORHOUT Een voorstel voor een nieuwe markt- 'rordening in Voorhout, waarin ook eventueel een -:uwe lokatie voor de markt bepaald zal worden, zal december op zich laten wachten. Dat gisteravond wethouder B. Joon tijdens de commissie- rgadering voor ruimtelijke ordening. De gemeente wil i met een definitief voorstel komen wanneer het mo- iT nteel uitgevoerde detailhandelonderzoek is afgerond, zich overigens niet te kunnen voorstellen dat alternatieve lokaties als de tuin van Huize Agnes i het voormalig gemeentehuis kans van iiigen zullen hebben. Tot het college haar standpunt be- 1 ild heeft zal de markt aan de Mgr. Broerestraat vol- rj is Joon gaan draaien alsof de gemeente al over een r -ktverordening beschikt. De wethouder heeft daar- r overleg gevoerd met vertegenwoordigers van de rktlui. Ook zal er voortaan een toiletwagen neergezet airden. lere Noordwijkerhout staakt kerstboomverbrandingen NOORDWIJKERHOUT Net als in Noord- wijk zal ook in Noordwijkerhout dit jaar voor het eerst worden afgezien van de traditionele kerstbomenverbranding. De gemeente stelt voor uit een oogpunt van milieubeheersing net als in Sassenheim, Lisse, Katwijk en deels ook Hillegom gebruik te gaan maken van een ver- snipperaar. Jaarlijks worden in Noordwijker hout ruim tweeduizend bomen verbrand. Deze zullen dit jaar, als de raad instemt met het col legevoorstel, ter versnippering kunnen worden aangeboden bij een aantal inleverpunten in Noordwijkerhout en De Zilk. Het college denkt daarbij aan De Brink, park Zeeburg, het parkeerterrein bij De Schelft efl op het par keerterrein De Duinpan in De Zilk. De com missie milieu zal zich volgende week donder dag over het voorstel buigen. Inbraak in snackbar VALKENBURG Uit een snackbar aan de Ring weg in Valkenburg is in de nacht van zondag op maandag circa 600 gulden gestolen. De inbrekers kwamen binnen door de toegangsdeur open te bre ken. Dieven gepakt in Oegstgeest OEGSTGEEST De rijkspolitie van Oegstgeest heeft gisteravond drie jeugdige dieven uit Oegst geest aangehouden. Het ging om jongens van 14, 15 en 17 jaar oud. Het drietal was bij het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan naar binnen gegaan en doorzocht de jassen in de garderobe. De conciërge betrapte het trio. Zij bleken een pakje sigaretten te hebben buitgemaakt, en vermoedelijk ook wat kleingeld en een sleutel. Er is proces-verbaal opge maakt. Aanleg Gouwe-aquaduct mogelijk eerder ALPHEN AAN DEN RIJN Minister H. May-Weggen is be reid om met de gemeente Al phen te gaan praten over de voor- of mede financiering van rijksweg 11 tussen Alpben en Bodegraven en de aanleg van het Gouwe-aquaduct. Dat heeft zij gisteren meegedeeld aan de Tweede Kamer. Enkele weken geleden kondig de de minister nog aan dat rijksweg 11 en het Gouwe-aqua duct pas na 2000 zouden worden aangelegd. Eerder kon niet om dat daar geen geld voor zou zijn. Alphen heeft zich vervolgens bereid verklaard in ieder geval het Gouwe-aquaduct geheel of voor een deel voor te financie ren. Burgemeester M. Paats die gisteren de hele dag de discussie over het meerjaren investe ringsschema transportleidingen (MIT) in de Tweede Kamer bij woonde, was blij met deze „nieuwe opening" van May- Weggen. Voordat het overleg met de minister plaats zal vin den moet volgens Paats intern eerst nog eens het een en ander op de rails worden gezet. Paats: „De" aanleg van het Gouwe aquaduct kost 77 miljoen gul den. We moeten ons gaan bera den over hoe wij dat geld bij el kaar willen krijgen. Mogelijk kan ook het regionale bedrijfs leven een deel bijeen brengen". Reanimatie man op het politiebureau ALPHEN AAN DEN RIJN Twee agenten van de Alphen- se gemeentepolitie hebben gis termorgen op het bureau een 61-jarige Alphenaar moeten re- De man vergezelde zijn meer derjarige dochter, die aan het bureau moest worden gehoord voor een misdrijf. Haar vader maakte zich ondertussen zo kwaad, dat hij ter plekke een hartstilstand kreeg. De agenten wisten zijn leven te redden. De man is opgenomen in het Rij- noordziekenhuis. ister (al) (Spui 2flENS KOLDENHOF 'pn m is, 2 gen ü"8 ,°k' io])ORHOUT Meer ite voor speelvoorzie- een groen- minder voor par- irplaatsen. Met de toe- de bouwplannen 'de Speleweij aan de iekhorstlaan in Voor in die richting aan te :n, kreeg wethouder Joon gisteravond het licht van de meer heid van de commissie ^jmtelijke ordening door ;aan op de ingeslagen Van harte gebeurde echter niet. Uiteinde- gaf de dreiging dat mogelijk zou kun- B' nen leiden tot verlies van de tien woningbouwconti- genten de doorslag. Tegen de plannen waren een groot aantal bezwaren inge diend door omwonenden en de Stichting Jeugdraad Voorhout. De bezwaren richtten zich op het gebrek aan ruimte dat zou ontstaan indien de voorgeleg de plannen gerealiseerd zou den worden. Ook had men veel kritiek op de procedure die door de gemeente zou zijn gevolgd. De Jeugdraad en om wonenden zouden bij herha ling zijn overvallen door nieu we plannen van de gemeente. „Het overleg heeft zich be perkt tot zijdelingse medede lingen en uitnodigingen met een looptijd van twee dagen", verwoordde de Jeugdraad zijn kritiek op de verantwoordelij ke wethouder Joon. Volgens de Jeugdraad wordt het speelterrein rond De Spe leweij vooral in de zomer maanden intensief gebruikt. Een alternatief zou niet voor handen zijn. Na bebouwing van het gebied zou men voor buitenactiviteiten niet meer bij het gebouw terecht kunnen. Ook liet de Stichting weten dat bebouwing in de buurt van het jongerencentrum een toe name van de klachten wegens geluidsoverlast zou betekenen. Een groot aantal omwonenden had soortgelijke bezwaren. Ook zij pleitten voor een kleinschaliger plan waarbij meer ruimte voor buurt en jongerencentrum zou overblij- Schoonheidsprijs Ook vanuit de commissie was er kritiek op de handelwijze van de gemeente in de zaak. „De procedure verdient geen schoonheidsprijs", oordeelde het PPR/Groen Links-raads lid A. Wijling, maar ook W. Meijles (CDA) liet zich in kri tische bewoordingen uit over Joon. „Je moet luisteren naar klachten. U zit al lang genoeg in de politiek om te weten dat je beter naar een convenant kunt zoeken dan de confronta tie met omwonenden aan te gaan", aldus Meijles. Joon bestreed dat de door de gemeente gevolgde procedure de toets der kritiek niet zou kunnen doorstaan. „De proce dure was correct. Ik neem kri tiek ook altijd serieus, goed luisteren is een noodzaak in de politiek, zo werk ik ook*Dat is hier dan ook gebeurd, dat er dan zoveel handtekeningen onder een bezwaarschrift staan vind ik prima. Dat geeft Juist vanwege de grote hoe veelheid bezwaren suggereer de de commissie enigszins te gemoet te komen aan de kriti- ci. „Als ze allemaal dwars voor de kar gaan liggen komt er niets van het plan terecht", waarschuwde D. IJdo voor de dreiging van ellenlange proce dures. Zijn waarschuwing werd onthaald met instem mend gemompel van de pu blieke tribune. Joon zegde daarop op- dan dens dat overleg mogelijkheid voor meer groen en wat speelvoorzieningen, ten koste van de parkeerruimte ingebracht kunnen worden. Het veld bij De Speleweij in Voorhout waarop ondanks bezwaren van een groot aantal den tien woningen gebouwd zullen gaan worden. Wel z de moeten gaan met het bouw- ten mis te lopen. De plan om niet het risico te lo- kon zich daarin vinden, „om- akkoord pen de woningbouwcontigen- dat zeshonderd woningzoeken- FOTO: HENK VAN DEN ENDE den nu eenmaal niet willen wachten", aldus het liberale raadslid L. van der Zon. kerkeveiling bate van de ibastiaan; ochie St. Je- i Noordwijk gisteravond X)0 gulden op- LENIN4 »cht. Dat was minder dan j jaar, maar resultaat irgen. be- Geopendj weeidigend. In res- rant De Beurs Riin «J00 0nder het 120144 ttFend °°9 van sncentraie groot aantal J ,eest uiteenlo- e artikelen ziEKE)!er de hamer, ingevaiiend traditionele Ziekenhui! bier, dat ook jdeze zevenen editie ontbrak, le- het in verge- met andere jrgeri" te9enva"en" Cronesteln gulden op. herming opbrengst veiling wordt TT-msS-BH Haan l»1 dit laatste (erhoud van de bereikbaaryeroenskerk. [enhuizek szoekuur WnderaWOTO: HENK VAN tot 19.00.1 ENDE kers per pa BESPARING VAN 500.000 GULDEN RIJNSBURG Het bui tenbad van Het Waterbos in Rijnsburg gaat dicht. Dit levert de gemeente een besparing van 500.000 gulden per jaar op. Rijns burg maakt dit voorne men bekend in de begro ting voor 1992 die gisteren werd gepresenteerd. Rijnsburg doet in 1992 een beroep op de financiële ver houdingswet en vraagt per 1 januari 1992 de artikel 12-sta- tus aan. De begroting van Rijnsburg sluit met een tekort van ruim 2,3 miljoen gulden. Volgens burgemeester F. Jonkman krijgt Rijnsburg een te lage uitkering uit het ge meentefonds omdat de ver houding huizen/inwoners on gunstig is. Rijnsburg telt ver houdingsgewijs erg veel be drijven, 500 om precies te zijn. Volgens het college betekent de artikel 12-status niet, dat men onder curatele van het Rijk staat. Ook een medewer ker van de Provincie beaamde dit gisteren: „Maar al te vaak wordt er in de volksmond ge sproken over curatele. In de praktijk komt het er echter op neer, dat een artikel 12-ge- goed overleg met de Provincie en het Rijk, haar fi nanciën beheert". Rijnsburg zal in eerste instan tie een aanvraag doen voor een periode van drie jaar. Maar volgens het college zal daarna nog eens eenzelfde pe riode nodig zijn, om de finan ciën weer gezond te maken. Ondanks het feit dat de ge meente de aanvraag per 1 ja nuari 1992 doet, zal het waar schijnlijk tot november duren, voordat het ministerie van fi nanciën haar oordeel over de aanvraag heeft uitgesproken. Daarna zal de aanvraag met terugwerkende kracht gelden. Lastenverzwaring Afgelopen jaar kreeg de Rijns- burgse bevolking al te maken met forse lastenverzwaringen. In 1992 word deze tendens voortgezet. De rioolrechten gaan met 40 gulden omhoog, de reinigingsrechten met 21 gulden. De rioolrechten zullen na 1992 jaarlijks met nog eens 20 gulden verhoogd worden. Met de verhoging van de rioolrechten van 1992 zal de vervanging van de riolering van de Brouwerstraat worden bekostigd. Ook de bouwleges wordt met 3,5 procent ver hoogd. De rechten voor woon schepen, tarieven voor onroe- rend-goedbelasting, precario rechten en hondenbelasting zullen met 8,5 procent stijgen. Voor hondenbezitters geldt te vens, dat de tweede en volgen de hond nog eens extra 25 gul den gaat kosten. De toeristen belasting zal met 5 procent verhoogd worden in 1992. In totaal zullen de Rijnsburgse burgers circa tachtig gulden meer gaan betalen aan ge meentelijke heffingen en be lastingen. Positief Volgens burgemeester Jonk man heeft Rijnsburg ondanks haar precaire financiële situa tie het afgelopen jaar, toch ook een groot aantal zaken tot stand weten te brengen. „We mogen niet uit het oog verlie zen, dat er toch ook veelzaken wel tot stand gekomen zijn, zo als de voltooiing van de recon- strucie van de Sandtlaan. de reorganisatie van het ambtelij ke apparaat en start van de bouw van het nieuwe politie bureau met 18 woningen. We blijven dan ook positief den ken en gaan ervan uit, dat ook in 1992 nog een heleboel mo gelijk zal zijn. Bovendien, zou den we als we geen Artikel 12- aanvraag zouden indienen, onze burgers tekort doen door dat er dan helemaal niets meer zou kunnen worden gedaan", aldus Jonkman. REGIOJOURNAAL 18.30-19.J Ii.i5-I2.fel de hand gemaakte ta- van \5.00-\llakens, kleden, schortjes u. enk poppen worden morgen "1500-18.1 kooP aangeboden in het daq. van waardenhuis Berkhout in 0-19.30 u. usse. Vanaf half elf' tot ag. van ifoe uur 's middags zal D-19.00 u. %arnaast ook het rad van in"het s\ïontuur draaien, de op brengst zal worden gebruikt voor de aanschaf van nieuw materiaal. Berkhout bevindt zich aan de Berkhoutlaan 15 Voetbal Za terdageersteklasser Lisse oefent vanavond te gen de reserves van Ajax. De wedstrijd begint om ze ven uur. Plaats van hande ling is het complex Speckelaan. FC de „nilndebPRDWIJK/DEN 14.15-lAG De gemeente 3AT^eiZ9°Frdwijk is de stank- iiing: voor otrlast van het catering- mogelijk. pa'lrijf Augustinus aan de iuiderstraat beu. Het dooriopencjrijf heeft zich in het d spaden bar weinig aan- n. Kinderpokken van de klach- ro^babyS van omwonenden ens afspraair de herrie. Pas nadat h°0,<ooreZj sluitingsbevel aan het olrijf was overhandigd, hoofd, voaft het de geluidsover- beperkt. De dreiging 0-19.30. oodsluiting blijft Augusti- J.rH1»uir«i boven het hoofd han- totdat hij ook tegen jnoordzieker sek hartbewj stankoverlast maatre- K*n heeft genomen. u. alleen TDATic *.iFren vroeê Augustinus aan nnftlln AJeschillenafdeling van de van State het sluitingsbe vel te vernietigen. Een onder zoek van het onafhankelijke bureau Hashkoning heeft aan getoond dat Augustinus de wettelijke normen voor ge luidsoverlast respecteert. Het dreigen met sluiting is volgens het cateringbedrijf om die re den niet meer nodig. Gemeentewoordvoerder F. van Asselt toonde gisteren echter weinig clementie. „Het sluitingsbevel komt niet uit de lucht vallen", zei hij. Augusti nus heeft tot het sluitingsbevel niet willen meewerken om de overlast te verminderen. Van Asselt wil daarom het slui tingsbevel nog niet van tafel halen. Het zou een mooie stok achter de deur zijn om ook de stankoverlast te verminderen. Zo wil hij dat Augustinus ein delijk eens een afzuiginstalla tie plaatst. Vrijdag doet de geschillenafde ling uitspraak WASSENAAR De Was- senaarse politie moet meer bekeuringen kun nen uitdelen aan automo bilisten die op de Rijks straatweg te snel rijden. De gemeenteraad van Wassenaar steunde giste ren tijdens de algemene beschouwingen een motie van de VVD over deze zaak. B en W van Wasse naar moeten de Tweede Kamer vragen om de poli tie meer armslag te geven. De politie mag een bepaald aantal bekeuringen uitschrij ven. Deze quotering is inge voerd omdat Justitie de stroom van bekeuringen niet zou kun nen verwerken. In de motie stelt de VVD dat de rijksweg A44, die de bebouwde kom van Wassenaar doorsnijdt, een van de drukste verkeersaders van Nederland is. Volgens de VVD is de verkeersveiligheid op deze weg in net geding. De liberalen stellen dat sinds het quoteringsbeleid bekend werd meer automobilisten te snel rijden. Wassenaar wil zich niet neerleggen bij een voortzetting van die situatie die gebaseerd is op de personeelsbezetting bij Justitie. Postkantoor Uit de antwoorden van wet houder Ch. Aptroot (VVD, fi nanciën) bleek dat Wassenaar de keiharde toezegging van de PTT heeft gekregen dat er een postkantoor en een agentschap in Wassenaar zal blijven. Ver der zegde hij toe een differen- tatie in de toeristenbelasting te onderzoeken, zodat de kam peerder minder betaalt dan de hotelgast. Hij bleek echter voorstander van een eenvou dig systeem van inning, waar bij een vast tarief per over nachting wordt geheven. Volgens wethouder V.J.W. Wensveen (CDA, welzijn, ou deren en woonzaken) is er overeenstemming met de eige naar van de grond voor het eerste Wassenaarse verpleeg huis, de Stichting Twickel, en zou het nog slechts een kwes tie zijn van administratieve af wikkeling. Daarna kan begon nen worden met de bouw van het verpleeghuis. Ook zegde hij toe de gemeentelijke subsi dieverordening' nog eens te zullen bezien omdat 'subsidie niet eeuwig is'. Emancipatie Wethouder M. van Rij (CDA; onderwijs, cultuur en verkeer) verklaarde dat de overleg groep emancipatie inderdaad „het bijltje erbij neer heeft ge gooid. Het is echter te eenvou dig het huidig college dit te verwijten. „Daar zit tien jaar frustratie achter en een aantal leden is om puur persoonlijke redenen opgestapt". Van Rij bleef erbij, ondanks aandringen van ook zijn eigen partij, dat de subsidie aan het Zuid-Hollands Verzetsmuseum moest worden stop gezet om dat de gemeente Wassenaar geen zaken buiten de gemeen tegrens moet subsidiëren. Bur gemeester P.H. Schoute viel de wethouder hierin bij. Ook het verzoek van de PvdA om de eens in de maand te houden koffieconcerten in Raadhuis de Paauw te schrap pen' wees van Rij af met het argument dat alles voor 1992 al was geboekt en dus niet meer kon worden afgezegd. Gemiddeld komen tijdens zo'n concert 120 tot 130 mensen in de Paauw op de koffie. Ook het verzoek de halvering van de subsidiëring van de KKW te schrappen wees van Rij af. Hij stelde dat wat de KKW de afgelopen jaren deed aan acti viteiten vaak 'een farce' was. Asielwoning Voorhout gaat 38 mille kosten VOORHOUT De in- richting en aanpassing van een woning voor de opvang van asielzoekers in Voorhout zal de ge meente 38.000 gulden gaan kosten. Een klein deel daarvan. 8.000 gulden, zal worden betaald door het ministerie van WVC. De rest komt voor rekening van de gemeente. Het geld zal worden besteed aan de inrich ting van de woning aan de Ter Haar Romenystraat en voor een opknapbeurt van de cen trale verwarming en nog een paar kleineren aanpassingen. A. Mol te gast bij Ivo Niehe NOORDWIJK A. Mol, di- recteur van het Boulevard Ho tel Oranje, is vrijdag een van de gasten in een nieuw televi sieprogramma van.Ivo Niehe. Het programma Eigen Baas gaat over ondernemers en ten bestaande ondernemers, zoals Mol, zien welke proble men ze zijn tegengekomen en hoe ze die hebben opgelost. Ei gen Baas begint vrijdag om 22.35 uur op TV-2. LEIDEN/ALKEMADE Voor het overschrijden van de maximumsnelheid op de A4 ter hoogte van Alkemade met zestig kilo meter, is een 35-jarige man uit Maassluis gisteren door de Leidse kanton rechter veroordeeld tot 600 gulden en een ontzeg ging van de rijbevoegd heid met twee maanden. Bovendien wordt een oud von nis ten uitvoer gelegd, waar door de man nog eens vier maanden zijn rijbewijs kwijt is. De man uit Maassluis, die vlie- ginstructeur in Lelystad is, dacht op 18 november vorig jaar de A4 ter hoogte van Al kemade ook te kunnen be schouwen als een startbaan. Hij trapte het lometer per uur over het as falt. De Algemene Verkeers dienst van de Rijkspolitie volgde hem een kilometer lang en hield hem vijftien ki lometer verderop, bij een tankstation, aan. Officier van justitie mr J. de Moor haakte onmiddellijk in op drie vorige veroordelingen wegens gen. al twee deling tot e gulden en et ontzegging snelheidsovertredin- n boete van 660 voorwaardelijke in de rijbevoegd heid met ëen proeftijd van twee jaar. Nauwelijks een jaar later werd de man opnieuw betrapt. De Moor eiste een boete van 600 gulden en een ontzegging van zes maanden. De vlieginstructeur had niet zo heel gebruikelijk tijdens een zitting van de kantonrech terzijn advocaat meegeno men. Die gooide het op een ge brek aan bewijs, omdat zijn cliënt pas vijftien kilometer verderop was aangehouden en de AVD bovendien beschikte over ongeijkte apparatuur, die ook nog zeer storingsgevoelig Voor die argumenten bleek kantonrechter mr R. van Leeuwen echter niet gevoelig. Omdat de vlieginstructeur door deze aanhouding al vier maanden zijn rijbewijs zou kwijtraken, verzachtte hij wel eis van de officier. Hij hand haafde wel de geëiste boete.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13