TOP toont veerkracht Aart Stigter wint Alphen Noord Cross Leython na vier wedstrijden nog zonder punten jgeidae SPORT 17 X heeft :een Loeite iet ZPA JS: - RDC blijft winnen Trainerswissel pakt goed uit voor Roodenburg Goede dag voor Stompwijkse Boys Fleur Bakker duikt onder magische grens Goura/nt MAANDAG 28 OKTOBER 1991 LEIDEN De Alphen Noord [cross van AAV'36 is dit jaar op [eenvoudige wijze door Aart Btigter gewonnen. Jeroen Deen uit Grootebroek had als tweede bijna een minuut achterstand Dpvallend was verder dat de korte cross nu wel aansloeg. eerste meters van de Alphen ftoord Cross liet Aart Stigter de ta lentvolle Jeroen Deen van het Groot- Jbroekse SAV aan de leiding, maar bij de eerste doorkomst liet hij de West Fries weinig illusies. Stigter hoefde niet eens voluit te gaan om Deen op bijna een minuut achter stand te zetten (27.49 tegen 28.43 mi nuten over bijna negen kilometer). Op het aardige (dit jaar met een zandbak en boomstammen tot een echt veldloop parkours opgefleurde) rondje door het park nabij de kantine had Deen ook weer geen enkele moeite om de tweede plaats vast te houden. Langzaam maar zeer zeker rukte veteraan Rien van der Wildt van Clytoneus uit Woerden op naar de derde plaats (29.07 minuten) die hij in de laatste ronde voor de neus van AVR atleet Jaap de Knegt weg pakte. Rob van Schooten werd achter Martin Pelleman van het Gorkumse Typhoon fraai vijfde bij de heren en de tweede regio atleet. AAV'36 doet zelf niet mee in de strijd om de vere nigingsbeker, want met ook Freek Buikema bij de eerste tien, Robert van der Hooren (op de 17e plaats), Bert de Boer (23) en Leon van der Meijden (24) hadden ze meer dan een uitstekende kans gehad. Voor de Ba taven was Nico Plaatzer dit jaar de beste. Van de Spartaan traditiege trouw weinig deelnemers. Dit keer alleen Henk Doeswijk die met een Bij de veteranen was Rien van der Wildt de beste voor onder andere Arie van Tol van Bataven (32.00 mi nuten) en Bertus Kerkvliet die het 50+ klassement won met 34.06 minu ten. Opvallend sterk was Leiden ver tegenwoordigd in de korte cross, die dit jaar wel aansloeg. Vorig jaar nog gaven slechts vijf heren acte de pre sence, dit jaar startte er al een kleine twintig. De helft van het deelnemers veld was Leids, maar belangrijker was dat de eerste vier plaatsen dor Leidse atleten ingenomen werden. Verrassend genoeg was het Hollan der Cor Brandwijk die met de zege aan de haal ging. Over de ruim twee kilometer had hij 6.29 minuten nodig, ruim minder dan het Bataven trio Arnold van Atten (6.46), Frank van Lincel (6.50) en Hans Wesseling (6.51). Van de (te) weinige dames was Schoonhovense Elise Zijderlaan de beste met Bataafse veterane Suze Groen in't Woud als goede tweede. Club- en trainingsmaatje Ada Wen- sink werd derde alvorens Tineke van Gerven (weer terug in NSL tenue) sterk vierde werd. LEIDEN Eersteklasser leidt fier het klasse- Inent en handelde na deze •ositie. Het Almelose ZPA herd zonder blikken of •blozen verslagen: 26-4. bok Vivax pakte de draad van de winnaar weer op. Thuis werd ZCE flink de es gelezen: 18-13. Heel nders verliep het voor hoofdklasser de Zijl/LGB. Leidenaars speelden ilecht en kregen de kous [p de kop van Damixa avijn: 5-9. |let Almelose ZPA heeft nu al achtmerries van de waterpo- bclubs uit de Leidse omge- - ^-^Wing. Nadat eerst Vivax te L\^Iterk bleek, was het ditmaal le beurt aan de Parrel-forma- ie LZ, misschien is de aardig- rieid er nu al vanaf voor de leidenaars, heeft tot op heden jog geen of nauwelijks noe menswaardige tegenstand ge- jad. De dagen van de schitte rde derby's met de Zijl mo- dan ook snel terugkeren. ïy Kien derby met het Vivax is aardig, maar net isseverschil is waarschijnlijk dezelfd loys - poneren nog steeds in de e werfrille competitie. LZ startte /arkeriijzonder fel en pakte de oppo- co Staent direct in de houdgreep, m. Deroen coach Parrel zijn volge- de Vingen de opdracht gaf gas te- de a^ig te nemen, mocht ZPA ven naar adem happen. Het ;n ded&nespel ontnam de aanvals- eg welrift van de Leidenaars te veel doelpp prompt werd wederom ensie Overgeschakeld op de press. )e teugels werden weer aan- >W i-aF^aald en de Almelose for- i (ïatie spartelde tevergeefs in ebnd tegen de enthousiaste Rona[eidse Ploeg' un k^p zjjn zakcomputer had lach Welling de tegenstander it Enschede reeds geanaly- van VVtercj en 0p nieuw klopte zijn ijk doi^jpak f)e Welling-equipe Brunt hitte het tekort aan zwem- vanbnditie van de tegenstander Weegejoiiedig uit. Toch mocht ZCE U»:l"2-èdelijk in het spoor blijven WoutLdat Vivax verdedigend te ixr steekjes liet vallen. In de weegeiLrCle periode maakten de gas- '8nl zehs de aansluitingstreffer: ™eip-12. Vivax kwam nimmer in hG Marhaar en *n sl°tfase wer" hoofd: £n schoonheidplooitjes ef- s 3-2 (fctief gladgestreken. was|e opening tussen de Schou- voorzein~f°rmat*e en het-Nijverdal- n tiktef zeven^ zou *n schaak- eningst(ereld niet misstaan hebben, later r|aar ^eze partij had wel als ?n f!?in vervelende de boeken ïn- 1Ahh fgaan- overtalsituaties AbDenL een strafworp brachten de h Re!Henaars na bijna acht rhi- r\ t!rten aan de kleinst denkbare w Vporsprong. De gasten ant- van boordden terstond: 1-1. In de voorzei ecje perjocje volhardden de °7 T pdenaars in het missen van "vertalsituaties; daarentegen n rofiteerden de gasten handig nes °Pkn dergelijke buitenkansjes. ™aar noewel de Zijl in de derde pe- m ti°de noë 8e aansluitingstref- aar Ir bewerkstelligde, begon de v?orz J stroef draaiende moter flink 1-Ifd stotteren. De problemen lig- V1 m pfn vooral °P ^et persoonlijke vei jak. De afwisselende mid- bors Heiden en van Rijn wer- fn keer op keer afgetroefd, ierkvliet en Dubbeldeman to en weinig initiatief en Joor ji Ligtvoet zijn het liefst ei- mwijs. Slechts van Belkum h goalie Nederlof ontspron- m de dans enigszins. Met time van Belkum probeerde et verbaal maar leidde tot termaat van ramp eigenhan- slapstick in. De oud- iëganger mistte een straf- »rp, de bal bleef in Leids be- het rondspelen had op kunnen beginnen. Maar een kolderiek misver- swoudstond sprintte een Leidenaar Kort 1 terwijl de pass onderweg iroken jas. Het onberekenbare Ra- mag dan vorige week Beried tegenstand hebben gebo- n landskampioen Polar eemsketars, de wijze waarop de Zijl natie «Ch liet terugwijzen roept vra- i afstanln op. Roos dl LEIDEN De veldkorf- balcompetitie lag dit weekeinde goeddeels stil vanwege de interland Ne- derland-België (10-8). TOP won het inhaalduel tegen Asko met 12-10 en kwam daardoor op de eer ste plaats, die zij wel moet delen met ZKC'16. De Al gemene en Tempo behaal den afgetekende zeges over De Regenboog (13-7) en TOGO (4-14) en nestel den zich vaster op de tweede plaats in hun afde lingen. Voor TOP was de wedstrijd tegen Asko een sleutelduel, want bij winst kwam zij op de eerste plaats en bij puntverlies zakte zij af naar de achterhoe de. De overgangsklasser uit Sassenheim leek weinig door drongen van dit gegeven en kwam pas na zestien minuten tot scoren (1-3). Gerco Lange- laan en -Frank Nijenhuis maakten in de volgende vijf minuten gelijk 4-3, maar daar na volgde er alweer een zwak ke periode (4-7). Coach Theo Korporaal droeg zijn ploeg op de bal in de aanval langer rond te spelen om de beste kansen af te wachten en dat werd goed opgepikt. Opnieuw tweemaal Langelaan en Nijen huis én Monique Wiegerink en Jacqueline Winter zorgden voor 9-7 en na 9-9 voor 10-9, weer gelijk werd. In de laatste vijf minuten pak te TOP alsnog de volle winst door Sandra Rookhuizen, Eg- bert Dijkstra (even tevoren in gevallen voor Aad Wiegerink) en Tim van der Horst: 13-10. „Wij spelen nog erg wisselval lig". realiseerde Korporaal zich achteraf maar al te goed. „Maar iedereen werkt er hard voor en vandaag wisten wij steeds op de belangrijke mo menten doelpunten te maken". De Algemene hoorde woens dag pas dat zij moest inhalen tegen De Regenboog, nadat hun wedstrijd drie dagen eerder was afgelast. Coach Cor Gravekamp kon geen beroep doen op Alfred Lambooy (va kantie) en wees Perry Venema aan om diens plaats in de eer ste aanval in te nemen. De be- ginaanval speelde aanvanke lijk nog onwennig (0-2), maar had via Perry Venema (straf worp) en Wilma Sinteur vlak voor rust wel succes (4-2). Marcel van Duyvenbode en Arnout Lambooy vergrootten het gat direkt na rust tot 6-2 en dat bleek beslissend, ook al omdat de bezoekers meer aan dacht aan de arbitrage be steedden dan aan hun eigen spel. Door goals van onder meer Annemieke Molloy, Per ry Venema (2) en Diane Hop penbrouwer werd de voor sprong nog tot 13-7 uitge bouwd. Tempo had zich ingesteld op een zware wedstrijd bij TOGO, omdat Zeeuwse ploegen veelal tot het einde toe met volle in- **- ~a. 13-10. zet blijven spelen. De formatie van Nico Oskamp kon de doorzichtige aanvallen van de ploeg uit Goes, die steeds op de doorbraak speelde, echter zo vaak onderbrekend, dat zij zeer veel balbezit verkreeg. Arianne Verweij (2), Joke Boot, Magriet Lemkes, Martijn Hooijer en Erik Pons bouwden voor rust een 2-6 voorsprong op en die had bij een betere af werking nog veel groter kun nen zijn. De derdeklasser uit Alphen speelde in de tweede helft wat nauwkeuriger en Oud-internationals winnen nipt van VVSB NOORDWIJKERHOUT De oud-interna tionals hebben zaterdag een nipte 4-3 overwinning behaald tegen VVSB. De wed strijd die werd georganiseerd ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van de 1000 toeschouwers kregen dan ook een aantrekkelijke wedstrijd voorgeschoteld. De oud-internationals met onder andere Wim Rijsbergen, Jan Peters en René van der Kerkhof bleken het voetballen nog niet Noordwijkerhoutse vereniging kenmerkte te zijn verleerd. VVSB weerde zich echter zich door het open karakter. Beide ploe- goed en via John Jansen kwam men op gen speelden voluit op de aanval en de voorsprong. Pier Tol en Ruud Geels bogen de achterstand echter om maar voor rust maakte Simon Laros de gelijkmaker. Na de thee bleef het een leuke wedstrijd met kansen voor beide doelen. Pier tol en Ruud Geels verruimde de marge voor de ploeg van Joop Stoffelen. In de slotfase bepaalde Robér Marijnen de eindstand op 4-3. FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN Roodenburg lijkt baat gehad te hebben van de trainerswissel. Met Eelco Fie- lemon op de bank in plaats van de vertrokken Jan Reu- rings, die zich niet meer kon vinden in de instelling van zijn discipelen, wonnen de Leidenaren met 1-3 van Olympia. Blauw Zwart verloor met 0-2 van Quick. Olympia - Rooden burg 1-3 (1-0) De rust ging met een 1-0 voor sprong voor de Gouwenaren in (na een voor ieder onbegrij pelijk toegekende penalty). Fielemon hield zijn mannen voor de rust te bewaren en lekker ontspannen te blijven voetballen. Dat deden ze ook en door treffers van Mare Hel der, Richard Gottmer en Mar cel van der Burg werd de zege binnengehaald. „Een leuke binnenkomer, maar men moet daar niets uit concluderen. Nu ben je de grote man, maar een paar verliespartijen en je kan er weer niks van", aldus de nuchtere Fielemon. De pas 26- jarige oefenmeester heeft, in de twee weken dat hij aan het roer staat vooral gewerkt aan de sfeer binnen de ploeg. „Het voordeel was dat ik in de pe riode Reurings middenin de ploeg stond en dus te horen kreeg wat er allemaal mis zou zijn. Het plezier was weg en het lijkt alsof die weer terug Blauw Zwart - Quick 0-2 (0-1) De Wassenaarders kennen in hun heroptreden in de tweede klasse toppen en dalen. De ene week speelt de ploeg van Roel de Hartog de sterren van de hemel om er de andere week niets van te bakken. Gisteren „koos" men voor het laatste. De afwezigheid in de eerste helft van de licht geblesseerde Wijnand Bakker was daar mede debet aan. Maar ook met spelbepaler Bakker kon Blauw Zwart weinig uitrichten. ---K, i. TOP won het sleutelduel met Foto: Henk Snaterse liep dan ook via 3-8 en 3-13 moeiteloos door naar 4-14. Daarbij waren Martijn Hooijer (2), Joke Boot, Sandra Buis kool. Margriet Lemkes, Arian ne Verweij. Ronald Drieduite en Erik Pons nog eens trefze ker met hun doelpogingen. LEIDEN De dammers van het eerste team van RDC hebben weer gewon nen. Dit weekeinde waren de reserves van het Resi dentie Dam Genootschap niet sterk genoeg om Rijnsburg onderuit te ha len. Hoewel de 11-9 uitslag een spannende strijd doet vermoe den was daar niet echt sprake van. Cees van den Bosch (op bord 7), Gert Cederhout (2), Jan Slingerland (4) en Rien Kromhout (8) speelden in de gelijke partijen naar remises, Ton Noort verloor op het eer ste bord van de sterke Simons, terwijl Hans Kreder op bord zes door Slagter nipt onderuit werd gehaald. De twee verlies partijen werden echter door een drietal overtuigende over winningen gecompenseerd. Cor van Dusseldorp (bord 2), Arno Coolloos (in een slacht partij op bord 9) en Arie Schooneveld (op 10) zorgden voor in ieder geval een gelijke stand. De laatste partij van Ab Huisman op bord vijf moest de winst brengen. Huisman moest voor de benodigde remise het onderste uit de kan halen, maar slaagde daarin zodat RDC opnieuw de beide compe- titiepunten pakte. LEIDEN Stompwijkse Boys heeft haar koppositie in de af deling zondag afgelopen week end versterkt. De club won met 2-0 van Warmunda, en boekte dubbel winst nu haar directe belagers, Leidsche Boys en Teylingen, een steekje lieten liggen. ASC - FC Rijnland 2-1 (0-1) Na een kwartier kwam de Leidse ploeg via een kopbal van Chris Tisseur op 0-1. Een voorsprong die in de beginfase volkomen verdiend was, want Rijnland zette meteen de toon in deze wedstrijd. In de twee de helft zakte Rijnland echter wat weg. ASC kon hiervan profiteren toen Benno Schoon- water een vrije trap benutte. Vlak voor tijd maakte hij het karwei af en bezorgde ASC de broodnodige twee punten. Leidsche Boys - ÜDO 1-4 (0- 1) De Boys begonnen sterk. De ploeg, improviserend vanwege de afwezigheid van Peter Kooien (geschorst) en Richard Riethoven (geblesseerd), vond in die openingsfase echter de paal en de lat op haar weg. Vlak voor de thee had Marco den Hollander meer succes en liet UDO met voorsprong de rust ingaan. Na rust kreeg UDO een hele reeks kansen, die uiteindelijk 'slechts' benut werden door Carlo van den Broek en René Fleur (twee keer). Invaller Koen Runders- mark redde voor Leidsche Boys de eer. Teylingen - Bernardus 1-1 (0- 0) Een gezapig potje voetbal, daar was iedereen het na afloop over eens. In de eerste helft waren de kansen op één hand te tellen. Het eerste doelpunt viel pas na tien minuten in de tweede helft, toen Robert van de Haas de bal in het Teyling- se rfet schoot. Een merkwaar dig doelpunt, want de bal was vóór dit schot al twee keer af geketst op de lat. Bernardus proefde de triomf echter maar kort, want nog geen twee mi nuten later scoorde Paul Ha ver met een kopbal de gelijk maker. Hierna speelden beide teams de wedstrijd uit. Stompwijkse Boys - War munda 2-0 (1-0) Een wedstrijd waarin de kop loper zich niet van haar beste kant liet zien, maar uiteinde lijk toch nog de volle buit bin nen haalde. Dit had de club dan vooral te danken aan Ed win Develing, die beide Stompwijkse doelpunten op zijn naam bracht. Warmunda kon geen vuist maken in deze wedstrijd, hoewel er kansen genoeg waren. Het vermelden waard is het optreden van Rob van Duin, die met leeuwen moed het Warmondse doel verdedigde, nadat keeper Abe van der Zwet er uit was ge stuurd. Alphen - VNA 0-1 (04)) In deze aantrekkelijke wed strijd won VNA geheel tegen de wedstrijdverhouding in. De thuisclub had duidelijk een veldoverwicht, maar faalde in de afwerking van de talloze kansen. Na een half uur scoor de VNA de winnende treffer door een vrije trap van Peter van de Broek. Een prachtig doelpunt, vanaf ruim dertig meter schoot hij de bal, die enigszins van richting veran derde door de wind, in de kruising van het Alphense doel. Alphen kwam hierna wel zeven keer oog in oog met VN A-doelman Robert Beij te staan, maar deze in topvorm verkerende keeper hield zijn doel schoon. LEIDEN Fleur Bakker is tijdens de jeugd-zeskamp op de 100 me ter vrij onder de magische 60- seconden grens gedoken. In een sterk deelnemersveld doorbrak zij als enige deze li miet. Haar tijd van 59.8 bleek eveneens voldoende voor een nieuw kringrecord. Naast de prima prestatie van Bakker kende LZ nog enkele winnaars. Bianca Hoeks bleef nog verstoken van de minuut- grens. Zij tikte aan in 60.8. Op de 200 meter vrij pakte Natasja Sierag een NWK-limiet in 2.17.2. Op de 100 meter wissel behaalde Stefan van Ieterson goud in 1.15.1. Femke de Geus heeft bij haar nieuwe vereni ging een goede stap gezet. Zij pakte de eerste plaats op de 100 meter vlinder in 1.21.9. Tijdens de Speedowedstrijden waren de Leidse verenigingen De Zijl/LGB en LZ beide goed vertegenwoordigd. De Zijl/LGB-zwemmers Yvette van der Laar en Milan Ver hoop hebben beiden hun visi tekaartje afgegeven. Zij moeten zich nog eenmaal door een Speedo-schifting heen worstelen, maar hun tijden zijn in elk geval hoopvol. Van der Laar sleepte dit weekeinde twee zilveren plakken uit het vuur. Op de 100 meter vrij liet zij 1.10.7 klokken en op de 100 meter rug 1.22.2. Milan Ver hoop pakte goud op de 400 me ter vrij in 5.24.0. Op de kwar tafstand werd 1.12.7 afgedrukt. Nelleke Beekman rekende met al haar concurrenten af op de 50 meter vlinder in 47.1. Voor LZ tikte Robert Chau- dron als eerste aan in 1.45.5 Clubgenoot Michiel Schrama volgde in 1.48.4. Op de 50 me ter vlinder was er zilver voor Michael van Schaik in 48.0 weggelegd. LEIDEN In de volley balcompetitie staat eerste- divisionist Leython na vier wedstrijden nog puntloos onderaan. De Leiderdorpers konden aartsriaal Sliedrecht Sport slechts een set tegenstand bieden (3-0). De Lange Sport/NOVO liet setpoints in de eerste en tweede set liggen en bleef uiteinde lijk tegen USS puntloos (3-0). In de promotieklasse lijken de heren van VCS rechtstreeks op weg naar het kampioensschap af te stevenen. Mannen Leython trof aartrivaal Slie drecht Sport, op papier een van de mindere ploegen in de eerste divisie. In de eerste set was de Leiderdorpse ploeg be ter. De spelers van coach John Groen konden de set bij een 13-14 voorsprong niet uitma ken (17-15). In de tweede set brak het verlies van de eerste Leython op. Alleen libero Paul de Winter hield de boel op po ten. Dit bleek te weinig om de set in winst om te zetten (15-9). In de derde set probeerde coach John Groen door wisse len de boel in het gareel te krijgen; dit bleek tevergeefs (15-3). Door deze 3-0 nederlaag staat de Leiderdorpse ploeg nog puntloos onderaan. De Lange Sport/NOVO zal de komende weken punten moeten gaan halen. In Utrecht speelden de Noordwijkers bij vlagen goed. De service was te eenvoudig zodat de Utrechters hun sterke middenaanval kon den lanceren. De blokkering had hier weinig tegenover te stellen. In de eerste en tweede set liet de ploeg van de kers verse trainer/coach Nico Hal- sema setpunt op 13-14 lopen en verloren beide sets met 16-14. In de derde set was de overtui ging weg (15-9). VCS blijft winnen. Het Leidschendamse GSC wist door hun rommelige spelletje VCS in de eerste set te verrassen (10-15). Vanaf de tweede set overheersten de Sassenheimers. VCS hield de concentratie drie sets hoog. Met name de blokkering van Ruud Marchant was onpas- seerbaar. VCS won ruim met 3-1. Graficon/Donar had in de Haagse Transvaalhal wei nig moeite met het vorig jaar gedegradeerde V.S. Haag. Zon der middenman Onno Pirreus aan Merenwijkse kant speelde Donar niet fantastisch. De Haagse opponent kon in de eerste set nog bijblijven. In de tweede en derde set gebruik ten de Merenwijkers de ruimte achter het veld goed om de Hagenaars weg te serveren (0- 3). RVV miste middenblok- keerder Jan Voortman tegen Be Fair. De Rijnsburgers speelden hierdoor een stereo tiep aanvalspel dat ze aan het einde van de wedstrijd opbrak. De eerste drie sets gingen ge- lijkop; de Waddinxveners na men een 1-2 setvoorsprong. Via 15-4 trok RVV de zaak recht. In de vijfde set kwam de Rijnsburgse aanval niet meer langs het sterke blok van Be Fair (2-3). Vrouwen Leython startte zeer sloom te gen het geroutineerde Zovoc met een 7-0 achterstand. De achterstand werd in de eerste set niet meer goedgemaakt. Leython zonder aanvalster Renate de Zwart streed meer tegen zichzelf dan tegen de te genstander. De tweede set werd in een 8-15 winst omge zet. In het derde bedrijf keer de het tij na een 6-0 achter stand en de inbreng van spel- verdeelster Rita van de Poel. De Leiderdorpse middenaan val werd beter aangespeeld. In de vierde set boog Leython een 14-11 achterstand om in een 14-16 winst (1-3). De Lan ge Spiort/NOVO speelde te gen vier ex-NOVO-speelsters, die nu bij VCS spelen. De nog ongeslagen Sassenheimse ploeg hield NOVO de eerste twee sets goed onder druk en wonnen beide sets met 15-8. In de derde set brachten enkele spelerswisselingen VCS uit het ritme; de ploeg van Frans van de Berg nam het initiatief over. Onder aanvoering van de goed verdedigende Anne- marie van der Horst en de goed aanvallende Anita Brug man pakte NOVO de derde en vierde set. In de vijfde set wist VCS na telkens achter gestaan te hebben een 12-13 voor sprong te nemen, maar liet het aan het einde net lopen (3-2). RVV weet na vorige week wat knokken is. Koploper Sil- le/Jupiter werd thuis met 3-2 verslagen. Door een slecht verzorgde pass en het ontbre ken van hoofdaanvalster Jac queline Joustra liep de ploeg van coach Sieme Boom tegen een 1-2 setachterstand aan Door solide spel van spelver- deelster Annet Tebarts en sterk servicewerk trok RVV de stand gelijk. In de vijfde set stelde RVV de winst veilig (3- 2). Leython 2 is hun ongesla gen status kwijt. De Leider dorpse dames verloren in Al phen aan de Rijn van Ridder- veld met 3-1. In de eerste set werd Leython compleet weg- geserveerd (15-6). In de twee de set ging het na een achter stand draaien; de set werd in een 12-15 winst omgezet. Door enkele spelerswisseling ging Ridderveld stabieler spelen in de derde set Na een 13-13 stand had de thuisploeg iets meer geluk. In de vierde set was Leython door een sterke ice van de Alphense da- kansloos (3-1).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17