Onverdiend erlies voor jUphense Boys V' ^FC stuit bp mars van lleerburg Foreholte blijft met lege handen achter ROAC legt koploper UDWS in de luren SPORT 15 TOPSCORERS Roodenburg-jeugd op schot in Noordwijk li n SJC drukt FC Lisse verder in problemen 14jeidóc Qowuvnt MAANDAG 28 OKTOBER 1991 T ordei id« Schi VB zondag: Steef Roodakkers (UDWS) 8; Per Vijlbrief AC '79) 7; Wijnand Bakker (Blauw Zwart), René de Jong (hense Boys) 6; leling zondag: Richard Kooien (Leidsche Boys) 8; Rob Doel- (Stompwijkse Boys) Michel Staats (FC Rijnland) en Ed (MMO) 6. ling zaterdag: Ron Paling (Koudekerk) 11; Ronald de jy (Woubrugge) Arno Filippo (Koudekerk) 8; Gijs van der -j (GWS), Hans Brussee (MVKV) 7; Mark Bakker (Koude- gezet (j) 0. Mark van der Weggen (SVOW), Mart van Beelen S) 5. ibben dc*;j zet ;roepe y; molle B zaterdag: Edwin Otte (Quick Boys) 8; Ron de Jager isburgse Boys, Patrick Scheurwater (Noordwijk), Mark Ens Lisse), Hein de Graaff (Voorschoten), Peter Scheltus (Ter Pas op de plaats voor Lugdunum LEIDEN Lugdunum is niet verder gegaan op de weg die het verleden week ingeslagen leek te zijn. Werd toen nog verrassend met 0- 1 gewonnen van koploper en periodekam pioen Soccer Boys, gisteren was Nieuwkoop in Leiden met 1-4 te sterk voor de ploeg van trainer Ferry Nijhuis. Toch was het niet eens zo slecht wat de Leidenaren met name in de beginfase liet zien, maar het zat ze niet mee. Na de openingstreffer van Nieuwkoper Willi am van Dam en de tegenzet van Cees van Tongeren (penalty), raakte Fred van der Kaay de paal. Het pechduiveltje zat vervol gens op de lat bij keeper Marcel IJzerdoorn die in drie minuten tijd Rob Bosma en Sander Fauth Nieuwkoop naar 1-3 zag schieten. De wedstrijd was gespeeld, Van Dam maakte de pijn voor Lugdunum na rust nog groter. LEIDEN In de competities van de landelijke jeugd was Roodenburg goed op dreef. Bij Noordwijk werd met 1-6 ge wonnen. UVS en Quick Boys verloren. UVS - Haarlem 1-2 (0-1) De wedstrijd tussen de middenmo ters Haarlem en UVS werd door Haarlem bijna geheel gecontroleerd. Een kopbal zette Haarlem nog voor rust op voorsprong. In de tweede helft soleerde een Haarlemmer door de UVS-defensie en scoorde 0-2. Hierna ging UVS wat aanvallender spelen. Peter Zaalberg bekroonde een fraaie solo met een schitterend schot in de kruising: 1-2. Hierdoor vatte UVS moed en ging op jacht naar de gelijkmaker. Een kopbal van Peter Zaalberg en een schot van Carl Roest troffen echter geen doel zodat de nederlaag een feit werd. Noordwijk - Roodenburg 1-6 (1-5) Roodenburg ging effectief met de kansen om. Van een meter of twin tig haalde Michael ten Brinke uit voor de openingstreffer. Twee doel punten van Michel Plomp tilde de stand naar 0-3. Johan Hulzebos deed iets terug voor de Noord wijkers, maar Peter Kruit zorgde voor 1-4. Op slag van van rust kopte Michel Plomp de stand naar 1-5. De tweede helft draaide Noordwijk iets beter. Het vierde doelpunt van Michel Plomp bepaalde de eindstand op 1-6. Quick Boys - Hollandia 2-3 (1-2) Ondanks dat Quick Boys niet slecht draaide, was het Hollandia dat de eerste twee doelpunten voor zijn re kening nam. Uit een voorzet van Jan Krijgsman bracht Robert Ba- rendse op slag van rust de spanning terug. In de tweede helft was het toch weer Hollandia dat aan scoren toe kwam. Pieter van de Linde bracht weer hoop voor de Katwij- kers: 2-3. Een slotoffensief en een dot van een kans voor Albert van Egmond konden echter niet meer de gelijkmaker bewerkstelligen. DEN ,,Een belache- verlies", zo karakteri- negei de trainer Paul Bahl- Sin de 1-0 nederlaag bee, d Alphense Boys tegen smeer. „We speelden Belgis e beste wedstrijd van Nuyt seizoen, waren heer en :ster, maar die bal wil- er gewoon niet in". j>r het negatieve resul- bezet de Alphense ;g met nog vijf andere v0 is de zesde plaats in de fdklasse. open wedstrijd, waarin earns een-op-een speel den, kregen de Alphenaren volop kansen tot scoren te ko men. Mark Feldmann, René de Jong en Pieter van Zoest kregen in de eerste helft mooie mogelijkheden maar succes was hen niet gegund. Van Zoest was er vlak voor rust verantwoordelijk voor dat Aalsmeer de naar later bleek winnende treffer kon produ ceren. Vanaf de middellijn wilde de spits de bal op keeper Johan Garrelfs terugspelen, maar Arie Bouman had Van Zóest even over het hoofd ge zien. Ondanks deze tegenslag gingen de Alphenaren ook na rust met volle overtuiging maar opnieuw weinig effectief te werk. Met name Marcel de Jong was ongelukkig met zijn inzetten. Eerst keerde de paal zijn inzet en op slag van tijd pareerde een Aalsmeerder^met gevaar voor eigen leven een vliegende volley van de back. Het verlies werd nog erger toen (na de wedstrijd) bleek dat Garrelfs zijn neus had ge broken. Robert Prevoo zal de eerstkomende weken Garrelfs vervangen. Alphense Boys: Gai ?rk), René de Jong Andrij Micha :NNIS DE ROO 198 d DEN Meerburg de goede prestaties de afgelopen weken kunnen continueren, de Boshuizerkade met 4-1 van LFC oren. Alkmania pakte punt bij DOCOS en won ruim van VNL SVLV verspeelde de op een periode titel een 1-0 nederlaag te- WIK. Randstad Sport 0-0 zeer matig duel hielden ploegen elkaar keurig in DOSR zag hoe de dschotenaren zich terug dringen en wachtten op unter. Bij de ploeg uit )farendsveen schortte het tan van alles deelde Jan Faas na afloop In de eerste helft speelde uit elkaar om :n goede aanval te komen rust werden de aanval- veel door het centrum ^eid. Veel mogelijkheden dan ook door beide niet gecrëeerd en was ^rilstand het uiteindelijke Meerburg 4-1 (0-0) »m'mei^el de eerste helft op een 26 3; :ndeling af leek te gaan !fi2iaa Meerburg, na rust gecon- n' (hz eerd met een gemotiveer- 1.26.4; ,eidse ploeg. De eerste Meerburg het LFC knap s: 1 c door behoudend te spe- a tien minuten in de helft was het echter lat via Yacha Farhane i voorsprong kwam. I daarna mocht dezelfde aanleggen voor een straf- "iet deze kans niet aeus voorbij gaan. fhn Kartal zorgde met een •1 doelpunt voor een derde ir van de thuisclub. Hans i schudde de Leidenaren r wakker door het doelpunt van Meerburg ijn naam te zetten. Het keeperswerk van Peter 'er Wal behoedde verder gevaar en in minuut kon Farhane [derde treffer, weer via enalty, laten aantekenen. Kickers 0-0 gehandicapte ploegen uien op sportpark De Vliet ||et om te scoren. In een lef duel hielden beide i de uiteindelijke pun- tendeling gaf de verhoudingen goed weer. SJZ- VNL 3-1 (1-1) Weer is VNL er niet in ge slaagd een punt aan het toch al schamele totaal toe te voegen. De Leidse ploeg begon aanval lend en kwamen dan ook op een terechte voorsprong via Hennie van der Hoogen. Na een krap half uur was het ver rassend genoeg toch SJZ, dat er in slaagde op gelijke hoogte te komen via René Rotteveel. De Zoeterwoudenaren moch ten daarna niet klagen en haalde zonder kleerscheuren de rust. In de elfde minuut van de tweede helft was het weer Rotteveel, die na een foute van de VNL-doelman2-l kon maken. In de blessuretijd deelde Rob Retel uiteindelijk de genadeslag uit. DOCOS- Alkmania 1-1 (1-1) In een aantrekkelijke wed strijd slaagde DOCOS er niet in om de de kansen af te 'ma ken. „Er heeft maar één ploeg gespeeld en dat was DOCOS", oordeelde Hennie de Klerk na afloop. Na vier minuten was het Dennis Stuifzand, die een fraaie voorzet van Johan de Ridder met het hoofd verzil verde. DOCOS was toen ook duidelijk de sterkste, maar het was uitgerekend Alkmania, dat door een vrije trap van Joop Giesbroesterhuizen op gelijke hoogte kwam. De twee de helft werd weer gedomi neerd door de Leidenaren, maar de kansen van onder an dere Hans van Marwijk, Leo van Teijlingen en Cor van der Krogt leverden niets op. Altior- Bodegraven 1-1 (1-1) In de vierde klasse B hielden twee hardwerkende ploegen elkaar goed in evenwicht. Na een kwartier schoot Edwin Sassen de thuisploeg met een onhoudbaar schot in de krui sing naar een 1-0 voorsprong. Bodegraven kwam daarna te rug en eenfout op het midden veld van Altior werd uiteinde lijk afgestraft, door Marcel van Rijn. Bodegraven bleef ietsje sterker en hield het initiatief. Altior bleef echter overeind en zorgde het laatste half uur nog voor een slotoffensief, overi- tens zonder resultaat. VLV- WIK 0-1 ((H)) De Voorschotenaren, die nog uitzicht hadden op een even tuele periodetitel, hebben het gisteren laten zitten. In een erg matige wedstrijd liet SVLV zien, dat men niet tegen deze druk opgewassen was. Na een kwartier kwam WIK al op een voorsprong uit een vrije trap. Daarna kreeg SVLV nog foede mogelijkheden maar het evrijdende doelpunt viel niet. Arthur Orssagen schiet UVS naar middenmoot LEIDEN „We zijn weer te- rug", zo becommentariseerde UVS-trainer Ruud de Groot de situatie na de 2-0 zege van zijn team op Rijswijk. De Leidena ren bevinden zich met zeven punten op een gedeelde zesde plaats, vier punten minder dan koploper 's Gravendeel. Een middenmoot-positie dus voor UVS dat aan zijn stand ver plicht is nog hoger te reiken. De Kikkerpolderbewoners gingen voortvarend van start, maar pech (inzetten van de na een blessure teruggekeerde Wout Holverda en Hans de Kruyff werden van de doellijn gehaald) en goed keeperswerk van Sander van de Water ver hinderden een vroege voor sprong. De wedstrijd zat na dat 25 minuten durende beginof- fensief een lange tijd op slot. Arthur van Orssagen gooide de zaak open toen hij met een kopbal een vrije trap van Al- bert Hoogland tot doelpunt promoveerde. In de 24e mi nuut besliste Van Orssagen de wedstrijd met zijn tweede doelpunt. Rijswijk kreeg zeven minuten voor tijd een uitgele zen kans de eer te redden, maar Toet wist van elf meter Marijn Mokveld niet te passe- Zwan. Holverda (Van Dam), De Kruyff, Van Leeuwen, Hoogland (De VOORHOUT Niet Fo reholte maar tegenstander van gisteren Soccer Boys is de eerste periodekam pioen geworden in de der de klasse A. De vooruit zichten leken gunstig voor de debutant: vanwege een beter doelsaldo volstond een gelijkspel. In een ui terst vervelend en slaap verwekkend duel werd echter onterecht met 0-1 van de Bleiswijkers verlo ren. Foreholte had overi gens eveneens geen enkel recht op de eindzege; een gelijkspel had de verhou dingen het best weergege- Het gegeven leek aardig: de twee beste ploegen in de derde klasse moesten in een onder ling duel het periodekam pioenschap betwisten. Op pa pier dus een kraker van jewel ste. Het bleef evenwel een pa pieren kraker. Geen van beide teams kon imponeren en aan tonen waarom zij op dit mo ment tot de betere ploegen van de derde klasse behoren. Vooral Soccer Boys liet bitter weinig zien. Het grootste ge deelte van de wedstrijd trok het gehele team zich op de ei gen helft terug. Foreholte-trai- ner Martin de Groot vroeg zich achteraf dan ook terecht af of de Bleiswijkers, als de stand gelijk gebleven was, op de winst gespeeld zouden heb ben. Met een brede grijns op het gelaat riposteerde collega Piet Kroon dat hij wel degelijk voor de volle buit gekomen was, maar dat hij inderdaad geen extra aanvaller ingezet zou hebben, als het gelijk was gebleven. Want ik heb ze ge woon niet". Kroon moest wel erkennen dat zijn ploeg de pe riodekampioen van de middel maat gebleken is. „Vergeleken met vorig jaar, toen Blauw Zwart en Lugdunum de lakens uitdeelden, zijn de clubs veel meer aan elkaar gewaagd. Even concentratieverlies en je staat meteen onderaan". De Groot was het daar volledig „Natuurlijk ben ik i dat we die periode niet gepakt hebben. Nog be langrijker vind ik het dat we anders twee punten los waren geweest en nu is het gat met beneden nog steeds maar vier puntjes". Desondanks is De Groot, die de zaterdag vader geworden Fred Arroyo duide lijk miste („In zulke wedstrij den is Fred met zijn ervaring goud waard"), niet bevreesd voor een verder wegglijden van zijn brigade, nu tweemaal op rij verloren is. „Daar is ons voetbal niet naar. Het team blijft voetballen en dat moet een garantie zijn voor goede resultaten". Voor die wil tot voetballen mag Foreholte inderdaad ge roemd worden. Vanaf de ste minuut zochten de Voor houters de veste van de kere doelman Wim Meyer op Rond het strafschopgebied van Soccer Boys was het echte dermate vol oranje-witti genstanders dat slechts ee lukkige kluts of een dwaald afstandsschot iets had kunnen betekenen. Zo'n schot leverde Stan Uljee halverwege de tweede helft af. De ijverige Uljee had de pech dat Meyer precies bij dat schot zijn enige Ook Ton Arroyo slaagde er niet in een bres te slaan in de hechte defensie van Soccer Boys. Foreholte verloor met 1- 0 en verspeelde de kans op de eerste priodetitel. FOTO: ANDRÈ VAN HAASTEREN strijd kende. Het was, naast enige heel kleine kansjes voor Nico van Rijn en Mart Bax, het enige antwoord wat Fore holte had op het verdedigend probleem dat door Soccer Boys was opgeworpen. Zo.n gelukje had Soccer Boys wel. In een ongevaarlijke situatie maaide Theo van Kampen eerst over de bal heen, waardoor de eni ge echte voetballer bij de gas ten, Ruud van Ruien, kon in schieten. Ralph van der Hulst was weliswaar ter plekke maar kon de bal niet klem vast krijgen, waarop Van Kampen verzuimde om op te ruimen en Van Ruien van dichtbij mocht intikken. Er daarmee voor zorgend dat zijn ploeg na af loop het „wij worden kam pioen" aanhief. Hun oefen- meester was gelukkig zo nuch ter om te stellen dat het nog lang niet zover was. Maar goed ook, want als een ploeg met zo'n instelling kampioen wordt, dan is het wel heel erg slecht gesteld met de derde klasse... Scoreverloop: 60. Van Ruien 0-1 Foreholte: Van der Hulst. Deutekom, Verhart, Van Kampen, Roffelsen, Bax (Van der Berg). Van Velthoven, Ligtvoet, Uljee. Van Rijn. Ton Ar- 11 NOORDWIJK Het verblijf van FC Lisse in derde klasse zou wel eens tot één jaar be perkt kunnen blijven. De ma nier waarop de Nanai-equipe zich door een agressief SJC met 5-1 aan de kant liet schui ven is tekenend voor malaise die momenteel heerst bij de geelblauwen. SJC lijkt na de ruime over winning in de derby weer wat aan de beterende hand. Daar voor heeft trainer Ben van Leeuwen zijn doelstellingen wel moeten bijstellen. Het aan vallende concept staat voorlo pig in de ijskast en het accent is meer op de verdediging ko men te liggen. Gezien de stand op de ranglijst geen onlogische keuze maar het gaat wel ten koste van de amusements waarde. De 800 toeschouwers kwamen er al in de beginfase achter dat de derby weinig hoogstaand voetbal op zou le veren. SJC speelde met veel mensen achter de bal en liet het initiatief aan FC Lisse. De fusieclub bleek niet in staat daar iets mee te doen waar door de wedstrijd volkomen vast kwam te zitten. Het ge rommel binnen de lijnen werd pas na twintig minuten onder broken via de schitterende openingstreffer van Menno van Rooyen: 1-0. FC Lisse leek eindelijk wakker en zocht voorzichtig de weg naar het doel van SJC-doelman Willi am Zuidhoek. Zonder succes want tien minuten later ver ruimde Kamil Yener de marge voor de thuisclub na goed voorbereidend werk van Mark Heemskerk: 2-0. Deze tegen valler kon de ploeg van Nanai niet inspireren tot een wat meer daadkrachtige aanpak. De geelblauwen bleven als verdoofd over het veld stap pen en werden door Remco Martens ruw wakker geschud toen hij vlak voor rust de der de treffer achter Piet Warmer dam schoot: 3-0. Ook in de tweede helft bleek FC Lisse t de op t stropen. Vooral in de pers lijke duels toonde SJC veel meer wilskracht. Laszo Nanai probeerde met een tactische ingreep Ronald Rovers ging de voorhoede versterken nog wel enige greep op de wedstrijd te krijgen maar Remco Martens gooide met zijn tweede treffer roet in het eten. SJC zat op rozen en kon met een ruime voorsprong de wedstrijd uitspelen. Vreemd genoeg toonde FC Lisse in de slotfase nog enige inspiratie. Wim Bouckaert kreeg zelfs vanaf elf meter Herman Oude Veldhuis maakte hands nog een kans om de stand een iets dragelijker aanzien te geven. Maar zelfs deze buiten kans was niet aan de geelblau wen besteed. De inzet van Bouckaert werd fraai gestopt door William Zuidhoek. Ter wijl de meeste toeschouwers al richting de uitgang liepen kreeg de tegenvallende derby tot nog een levendig slot. Scheidsrechter Verbanac ken de twee strafschoppen toe die door Wilco Otte (SJC) en Ro nald van Dijk (FC Lisse) feil loos werden benut. Scoreverloop: 21. Van Rooyen 1-0, 32. Yenner 2-0, 44. Martens 3-0, 50. Mar tens 4-0, 73. Otte 5-0, 86. Van Dijk 5- 1. SJC: Zuidhoek, Alkemade, Koemans, Kastner, Oude Velthuis (Paschier), Heemskerk, Van Rooyen, Hazenoot. Yener, Otte, Martens (Kroon). FC Lisse Warmerdam. Van Nobelen. Frans Wessels. Wassenaar. Ed Wes- sels (Bon), Wim Bouckaert. Hoogen- doorn (Rovers). Paardekooper, Frans Bouckaert. Van Dijk, Pijpers. RIJPWETERING ROAC heeft in het duel tegen koplo per UDWS bewezen, dat de goede klassering op de rang lijst geen toeval is. Een goede eerste helft was voor een groot deel verantwoordelijk voor het Ripse succes. UDWS, dat nog slechts een verliespunt had was in die fase volkomen machteloos tegen de ontketen de ploeg van Wil Henskens. ROAC kwam goed uit de start blokken. Perry Veilbrief speelde na tien minuten vanaf de rechterflank Hans Pen- nings aan, die Loek Drost uit kapte en de bal hard in de tou wen schoot. De hele eerste helft domineerde de ploeg uit Rijpwetering, die door onder andere Veilbrief, Pennings en aanvoerder Perry van Es voor veel gevaar zorgde. Door een blok van Richard van Polanen kwam in de twintigste minuut Wim de Roo nog wel in sco- ringspositie, maar de doorgang werd hem belet door Jan van der Poel, de ROAC-goalie. Dit was overigens het eerste en enige gevaar in de eerste helft van de Leidenaren. ROAC bleef aandringen wat na een dik half uur resulteerde in een uitbreiding van de voorsprong ROAC speelde tegen UDWS vooral in de eerste helft een zeer goed wedstrijd. De ploeg uit Rijpwetering versloeg de koploper met 3-1. FOTO: HENK SNATERSE voor de thuisploeg. Dammes het overzicht bewaarde. Hij van der Weijden lanceerde ging door tot de achterlijn en wederom Veilbrief, die keurig trok de bal terug voor de voe- de buitenspelval ontdook en ten van de vrijstaande Pen nings, die geen moeite had de bal in het open doel te plaat sen. Even later begon het ge vaar weer bij de veelscorende Veilbrief. Met een slim passie over vijf meter speelde hij Perry van Es aan. die niet aar zelde en met zijn linkerbeen UDWS-goalie Ron Sinteur volledig verrastte. Vlak voor rust wisselde John Verschoor, de Leidse oefenmeester. Peter Schouten voor Duncan Alber- ga, die vanaf dat moment de directe tegenstander van Veil brief zou worden. Met een 3-0 achterstand gingen de Leide naren aan de thee, nadat Veil brief nog een keer op rand van buitenspel teruggeroepen werd door de man in het zwart. „In de rust waren we er allemaal van overtuigd, dat er nog twee goals bij moesten, maar er sluipt dan een zekere tevredenheid in het spel." glimlachtte Henskens na af loop. De laksheid sloop inder daad in de thuisploeg en hier door konden de Leidse ploeg wat meer greep op het spel krijgen. Het wachten was het alleen nog op een doelpunt, dat uiteindelijk gemaakt werd door Ronald Jansen. Erik van der Weijden trok de bal hoog voor en Jansen kopte de bal in de korte hoek. Dit alles ge beurde na een half uur in de tweede helft en het leek nog een spannend laatste kwartier te worden. De ROAC-defensie bleek echter bestand tegen deze druk en zorgde ervoor dat de spanning in de vierde klasse A weer helemaal terug

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15