f Schaduw over bokstitel Peter Zwezerijnen JVfinnesota Twins brengt bezoekers Metrodome in extase SPORT Becker stopt Edberg af 13 Judoka's in greep nominaties Spelen Anonymus draait iedereen loer ïteffi Graf en Boris Becker toonden zich weer onverslaanbaar. STOCKHOLM De dagen dat het lichaam van Boris Becker de ijzeren wil van de speler niet kon volgen, lijken voorbij. Na de bles sure van Flushing Meadow in au gustus en de voorzichtige terug keer in Tokyo, heeft de Duitser gisteren het prestigeduel tegen de nummer één van de wereld Ste fan Edberg, in Stockholm gewon nen: 3-6 6-4 1-6 6-2 6-2. Edberg had een dag eerder een ontspannen partijtje met Krick- stein (6-2 6-2) afgewerkt, Becker had al alles op haren en snaren moeten zetten om zich Courier van het lijf te houden, zijn tweede FOTO'S: AP plaats op de wereldranglijst stond op het spel. Als winnaar van vo rig jaar in Stockholm zou een ver loren finale tegen Edberg ook po- sitieverlies voor Becker hebben betekend, omdat Courier hem ook dan zou zijn gepasseerd. In Stock holm versloegen in de finale van het dubbelspel Jarryd en Fitzge rald (Zwe/Aus) Nijssen en Suk (Ned/Tsj) met 7-5, 6-2. Ook de andere goudvink van het Duitse tennis maakte haar reputa tie waar. Steffi Graf won het toer nooi van Brighton Lindqvist door in de finale Zina Garrison met 5-7 6-4 6-1 terug ter wijzen. MAANDAG 28 OKTOBER 1991 Rodger Davis wint laatste golftoernooi SOTOGRANDE Rodger Davis heeft gisteren op de Spaanse golfcourse Valder- rama het laatste golftoer nooi van de Europese Tour gewonnen. De 40-jarige Au straliër gebruikte voor de vier ronden van het Volvo Masters één slag minder dan de Engelsman Nick Faldo. De overwinning van Davis was des te opmerke lijker, omdat hij met een vorige week bij een partij tennis opgelopen blessure kampte. Elly van Hulst op derde plaats DEN HAAG Elly van Hulst, de wereldrecordhoudster op de 3000 meter indoor, is gisteren in een internationale stratenmijl in het Spaanse Zaragoza als derde geëindigd. Het was de derde wedstrijd van de Rotterdamse in drie weken. Na een langduri ge blessureperiode won zij op 13 oktober de 4 mijl van Gronin gen, zes dagen later eindigde zij als derde in de Fifth Avenue mijl van New York en moest zij in Zaragoza allen haar meerde re erkennen in Natalia Artjo- mova (Sov), de enige atlete die dit jaar dee 1500 meter binnen de vier minuten liep een de Britse Midle. Waterpolotoernooi i.p.v. play-offs AMERSFOORT De nationale waterpoloselectie kan 9 maart volgend jaar beginnen met de voorbereiding op het Olympisch kwalificatietoernooi in Canada van 2 t/m 9 mei in Calgary. Daartoe werden de play-offs voor de zes hoogst geklasseerde ploegen in de competi tie geschrapt. De laagst geplaatste teams spelen wel vanaf 14 maart een nacompetitie. Deze beslissing werd zaterdag in Amersfoort tijdens een bijeenkomst met de clubs door de KNZB (Koninklijke Nederlandse Zwem- bond) genomen. Als alternatief wordt voor de clubs, met uitzondering van de internationals, een toernooi gehouden. Kampioen van Nederland wordt de ploeg die na afloop van de reguliere competitie op de eerste plaats staat. Als voorbereiding op het kwalificatietoer nooi in Canada neemt de waterpoloploeg van Ivo Trumbic in april deel aan een achtlandentoernooi in Frankrijk. Eind dit jaar wordt bekend welke landen tegenstander zullen zijn in Canada. vij a efne MINNEAPOLIS De :h to luizenden witte zakdoek- ïdemes in het Metrodome wa- aan en gisteravond bij de be- ~"'aj lissende honkbalwed- 'c trijd van de World Series, le finale van het Ameri- •a caans kampioenschap de joot profclubs, niet alleen neegebracht om de Min nesota Twins hartstochte- ijk toe te wuiven. Uitein- lelijk konden ze ook wor- ien gebruikt om de tra- ofd a^n weg te vegen, de xeugdetranen. van de spannendste (layoffs aller tijden won Min- /..Weer blunder Toesch nesota de beslissende zevende wedstrijd tegen de Atlanta Braves met 1-0 in de verlen ging. De eindstand in de on derlinge confrontatie kwam daarmee, na een achterstand van 2-3, toch nog op 4-3. De ruim 55.000 toeschouwers in Minneapolis werden in de gelijkmakende tiende slag beurt in extase gebracht. Een hoge tik van Gene Larkin vloog over het naar binnen ge komen buitenveld van de Bra ves heen en stelde Dan Glad den in staat het enige punt te maken. Daarmee kwam een einde aan mogelijk de geden kwaardigste titelstrijd ooit, tussen twee clubs die vorig sei zoen nog onderaan eindigden Het sprookje van Atlanta was vannacht na 3 uur en 23 minu ten uit, dat van Minnesota gaf nog uren en waarschijnlijk da gen, weken en maanden reden tot uitzinnige bespiegelingen. De winnende klap van Larkin was vooraf gegaan door een hit van Gladden. Diens knup pel brak daarbij af onder het geweld, maar hij slaagde er wel in languit het tweede honk te bereiken om vervol gens naar drie te worden ge bracht. Kirby Puckett, die af gelopen zaterdag het even wicht herstelde door in de elf de innings een homerun te slaan, en Kent Hrbek kregen daarop van de derde Braves- pitcher Alejandro Pena, die na John Smoltz en de linkshandi ge Mike Stanton als troef-re- liever naar de heuvel werd ge stuurd, uit taktische overwe gingen een vrije loop. Met alle honken bezet zorgde Larkin, eigenlijk een gelegenheids- slagman, voor bestorming van het veld en groot feest. De meeste hulde ging daarbij naar werper Jack Morris, die voor de Twins de eerste wed strijd won en ook de laatste. Hij stond daarvoor zondag tien innings op de heuvel, waarin hij met steun van zijn defensie geen enkele run incasseerde ondanks zeven honkslagen te gen. Morris werd uitgeroepen tot de meest waardevolle speler van de Series. Centerfielder Kirby Puckett van Minnesota Twins probeert de bal te vangen van slagman Ron Gant van Atlanta Braves. FOTO: AFP h zat De Braden Timman ILBURG Jan Timman is tweede helft van lspelf chaaktoernooi in Tilburg be- onnen als de eerste: met een elde lederlaag tegen Gari Kaspa- ov. Werd de Nederlander in dele eerste confrontatie, waarin kiij wit had, finaal van het ze daiord gespeeld, dit keer bood scha lij beter tegenstand. Het einde Dopba wam plotseling toen Timman o ilak voor de tijdcontrole door iji een blunder een stuk achter Jr kwam. he loor de remise tussen de ach- e ervolgers Anand en Short ergrootte Kasparov zijn voor- prong na acht ronden tot een unt op de Indiër. Met 6 1/2 unten kan de wereldkam- -B- ioen zijn recordscore van I iwee jaar geleden (twaalf pun- L gn) nog verbeteren. Dan moet ij echter wel alle nog volgen duels tot winst brengen. Ie experts in Tilburg geloven wilso aar niet meer *n- ^a het .tsj, e vertuigende begin met 4 1/2 Van B it vijf is Kasparov wat stroe- en J er gaan spelen. Short liet hij ntsnaPpen naar remise ays en aartsrivaal Karpov zat 'houwer asparov maar liefst elf uur ischter het bord. De daags te- Va' oren afgebroken partij ein- igde zaterdag na nog eens vijf ur en 114 zetten in de reeds Van mg voorspelde remise. Niet 79. Stulleen reglementair omdat er ftserT zetten niets van het 85. DanQrcj wag verdwenen, maar iger. Li °k door pat. .asparov oogde gisteren met T ïaar liefst 3.000 belangstellen- of Hofs en jn dg f0yer van het ge- 21 (louw' bijzonder vermoeid. „In e nacht van vrijdag op zater- heeft hij haast niet en", meldde g lenna Sosonko. „Hij heeft renlang geanalyseerd om er Verriaar zeker van te zijn, dat hij ch niet zou vergissen. Vol- B'J1 ei|ens zijn vrouw was hij uitge- inde» w. ettenverloop Kasparov (Sov- >it) - Timman (Ned-zwart): 1. 2-d4, d7-d5, 2. c2-c4, c7-c6, 3. 3}bl-c3, Pg8-f6, 4. e2-e3, g7-_" Pgl-f3, Lf8-g7, 6. Lfl-e2, 0- 7. 0-0, e7-e6, 8. b2-b4, Pb8- Wolfs, 7, 9. Lcl-b2, d5xc4, 10. Latuie2xc4, b7-b6, 11. a2-a4, Lc8- 12. Lb2-a3, Ta8-c8, 13. Tal- t jJl, Tf8-e8, 14. Ddl-e2, Pf6-d5, •n^Heint Pc3xd5, c6xd5, 16. Lc4-b5, Schreui e8-e7, 17. a4-a5, Tc8-c7, Kieffi-cl, Pd7-b8, 19. a5-a6, Lb7- Lb5-d3, Tc7xcl+, 21. blxcl, Te7-c7, 22. b4-b5, c7xcl+, 23. La3xcl, Dd8-c7, Lcl-d2, f7-f5, 25. De2-el, 38-d7, 26. Ld2-b4, Lg7-f8, 27. !-h4, Pd7-f6, 28. Pf3-e5, Pf6- 29. Pe5-f3, Pd7-f6, 30. Pf3- (Zeel i, Pf6-d7, 31. Pe5-c6, Lc8xa6, 12. Del-cl, zwart geeft op. xcelsior 14. Tai Weijers Tammi KOERSEN I door yiiÏÊ mtiÈtutt DEN BOSCH Experi menteren, dat leek Leo de Vries een aardige gedach te. Voor de zoveelste keer was de bondscoach van de Nederlandse judovrouwen het afgelopen weekeinde bij het Europees kampi oenschap voor landen teams in Den Bosch on derwerp van gesprek. Thema: de nominaties voor de Spelen in Barcelo- De Nederlandse vrouwen pak ten zaterdag de bronzen me daille, maar dat terzijde. Het was een équipe met Marion van Dorssen, gezien de olym pische nominatie van de Zeeuwse een logische opstel ling. Minder logisch was de overweging van De Vries haar in de halve finale tegen Frankrijk in te ruilen voor oud-wereldkampioene Irene de Kok. Sinds de terugkeer van de pupil van Peter Ooms in het wedstrijdjudo is zij im mers de nagel aan de doodskist van De Vries. Hij hield name lijk vanwege te vroege beloftes niet rekenend op een come back van De Kok Van Dorssen de hand boven het hoofd, terwijl de betere kwali teiten van De Kok een publiek geheim zijn. Een politiek steekspel als een klucht volg de, het afgelopen weekeinde voortgezet in een nieuwe aan varing tussen de emotionele Ooms en De Vries. Ondertussen hoopt Ooms nog steeds op een handreiking vanuit de Nederlandse judo- bond. Maar als dat niet ge beurt, bestaat de mogelijkheid dat De Kok zich inschrijft als ingezetene van een judoloze natie als bijvoorbeeld Curacao of de Antillen om alsnog haar weg te vinden naar de olympi sche Spelen. Een soortgelijk plan heeft tweevoudig olym pisch kampioene Angelique Seriese opgevat. Maak van judo een teamsport en tel de resultaten van zeven individuele judoka's bij elkaar op. Het lijkt zo simpel, maar was het gisteren bij het Euro pees kampioenschap voor lan denteams (mannen ook brons) niet. Want Theo Meijer tegen Stephan Traineau. Dat is niet alleen Nederland tegen Frank rijk, dat is vooral de Europees kampioen tegen de. wereld kampioen. Theo Meijer en Stephan Trai neau, twee judoka's met de ambitie om de judowereld te veroveren in de klasse tot 95 kilo. Het voert beiden al vele jaren naar verschillende lan den en steden. Maar hoe ver de reizen ook zijn, de tochten zijn als het judo zelf: een on vermijdelijke confrontatie. Het individuele EK in het voorjaar 1990, Meijer verliest van Traineau, het Tournoi de Paris dit jaar, de Amersfoorter verliest in de finale op beslis sing, het laatste reguliere EK in Praag, de halfzwaargewicht van sportschool Boersma ver slaat in de halve finale op be slissing de Fransman. Het zijn slechts enkele voorbeelden. Gisteren volgde een her nieuwde kennismaking in de halve finale bij het EK voor landen in Den Bosch. „Een écht prestige-duel", zo noemde Meijer het. Het individueel be lang was duidelijk, het natio naal belang ook. Meijer kon een psychologische winst boe ken op één van zijn eeuwige rivalen, Nederland op gelijke hoogte komen met judoreus Frankrijk. De Amersfoorter liet zich verrassen door een greep naar de broekspijp (wa- zari) en met hem werd de na tionale ploeg de weg versperd naar de eindstrijd, waarin de Sovjetunie uiteindelijk te machtig bleek voor Frankrijk en daardoor de titel prolon geerde. Lang treurde Meijer niet na over de nederlaag tegen Trai neau. „We zaten dicht bij el kaar. Op dat ene moment na had ik hem de hele wedstrijd in mijn zak". Meijer en de Ne derlandse mannen, met de herboren Ben Spijkers als meest constante factor, moch ten zich revancheren in de strijd om het brons. Meijer deed het met een houdgreep, Nederland met een overwin ning van 4-2. Alleen Anthony Wurth (tot 78 kilo) kreeg geen kans op eerherstel na twee ne derlagen met een vol punt. En eigenlijk wilde de Maassluizer dat zelf ook niet. Hij stond zijn plaats voor de kleine finale soepel af aan Louis Wijden- bosch. AMSTERDAM De vol strekt anonieme en spon- sorloze marathonschaatser .Frans de Ronde heeft het complete peloton zater dagavond een loer ge draaid. De boomverzorger van de gemeente Amster dam beschikte zaterdag tijdens de eerste van de achttien wedstrijden om de KNSB-cup over een vlijmscherpe sprint en gaf daarmee nadrukkelijk aan de komende winter mee te zullen tellen. Hij ver sloeg voor eigen publiek op de Jaap Edenbaan zes tien medevluchters. Hans Pieterse en Andries Kas- per eindigden als tweede en derde. Marathonschaatsen was vroe ger voor de 21-jarige De Ron de een martelgang. Veel in houd had de voormalige short tracker niet. Zijn sponsor, Bergler, begon ook steeds min der in hem te zien. Vaak strui kelde De Ronde als één der laatsten over de finish. Vorig jaar kwam er een kleine ken tering in de negatieve presta tiecurve. Tijdens een mara thon in Utrecht wist De Ronde zelfs achter Yep Kramer een tweede plaats te bemachtigen. Toch huldigde zijn sponsor het principe: één prestatie zegt niets, waarna het contract met De Ronde werd ontbonden. De Ronde voelde zich ge krenkt en besloot afgelopen zomer harder te trainen dan ooit. Voor het eerst in zijn driejarige carrière als A-rijder kraaide de verrassende na de race in Amster dam. „Vroeger blies ik me vaak op, vooral wanneer de wedstrijd zo snel werd afgeraf feld als vandaag". Vriespunt Door de ideale weersomstan digheden, weinig wind en temperaturen rond het vries punt, raakten de rijders zater dagavond geïnspireerd. Alle coryfeeën mengden zich in het strijdgewoel. Datresulteerde in verschillende uitlooppogin gen. Na 25 ronden vonden dertien rijders elkaar, onder hen waren Kromkamp, Pronk, Hagen en Van den Boogert. Het selecte gezelschap wist in een kort tijdsbestek het pelo ton te dubbelen. Ook een jachtgroep met de twee kern- ploegleden Bos en Schreuder slaagden in die opzet. Duidelijk was dat de winnaar van de marathon in Amster dam uit de kopgroep van ze ventien man moest komen. Stam was favoriet. De adju dant van het duo Van Kem pen-Kramer vond dat zelf ook. Met nog 300 meter te gaan trok hij onvervaard de sprint aan. Maar bij het uitkomen van de laatste bocht werd hij door drie man voorbijgereden. Op dat moment wist De Ronde dat de zege binnen was. „Ik voelde dat ik de sterkste sprin ter was in de vluchtgroep. Dat gaf zelfvertrouwen. Ongelofe lijk, zo'n overwinning. Ik dacht even dat ik gek werd". Yep Kramer reikte niet ver der dan de, teleurstellende, 23e bde5l 1LEN HAAG 0nze ÜPS voor 00 koersen van Hilversum morgen, aanvang 18.30 uur) ijlden: koers: 1. Eland Morgan, 2. Freon, Flame Hanover (2-4-1). t koers: 1. Gideon Kades, 2. Go To Jdeson, 3. Galloway Power (5-8-1). t koers: 1. Eloiza, 2 Flying Ricardo, 1 Fantastic Spenc (6 t koers: 1. Charitabl ,r ScMBliksem V (3-5-4). Van Vlifci^rg. j pury Houberg, 2. Fabiola kaartLnover 3 pver 0j Thijssen (2-6-8). 1 1 ,m\?koers: 1 Flair Alone, 2. Ego Kie- 1-1 «>-l)tshof, 3. Eerste Europa (7-4-3). koers: 1. Dusty Joe, 2. Dianne, 3. r»a Jeanet (4-7-6). koers: 1. Flower Flora, 2. El Mira, Emmen) .Enterprise Dutch (1-3-8). kaart I koers: 1 Beloved Child, 2 Zinga- nmen). j, du Bois 3^Yorky (4-7-2). S, 3. Anton uit Volkel (6-5-4). te koers: 1. Doris 2. Car- ROTTERDAM De boe- renkapel speelt 'Twee ogen zo blauw'. Wil Zwij- zerijnen ligt met een van pijn vertrokken gelaat op het canvas. De toeschou wers weten ook niet wat ze moeten met deze merk waardige mengeling van zien en horen. 'Twee ogen zo blauw', schalt er op nieuw deze zaterdagavond door de sporthal in Rot terdam. De tranen bigge len over zijn wangen. Wil Zwezerijnen lijdt, baalt en is boos. Boos op zijn li chaam. Juist dit en nu, bij het NK boksen. Vader Ben Zwezerijnen spoedt zich naar zijn zoon. De ex- &rofbokser zal later zeggen est wel iets te zijn gewend. Maar dat zoonlief uitgerekend vandaag last krijgt van z'n rechterschouder is wel heel erg sneu. Links was het al een tijdje tobben, laat vaderlief weten. Nu rechts er nog bij, balen dus. Terwijl Wil Zweze rijnen met een ontwrichte schouder, in de richting van de uitgang loopt, de ziekenauto zal zo wel komen, gaat het dramatische tafereel niet aan broer Peter Zwezerijnen voor bij. Later, veel later die avond, merkt de dan zesvoudige na tionaal senioren kampioen (halfzwaargewicht) op dat hij liever zelf had verloren. „Ik geef mijn kampioensgordel aan Wil", meldt Peter Zweze rijnen. „Ik had het er te kwaad mee dat m'n broer naar het ziekenhuis moest. Hij heeft zoveel pech. Staat hij voor het eerst in z'n leven in een finale van een NK, gebeurt er dit. Sneu, heel sneu". Ziekenwagen Omdat het ongelukje in de ring, tegen Jizhar Jacobus, in de tweede ronde geschiedt gaat de titel nog zeer legaal ook naar de Amsterdammer. Wil Zwezerijnen staat dan juist op het punt in de ziekenwagen te stappen. Het zit deze avond echter allemaal tegen. Als er voor de deur van het sportcen trum een voorbijganger wordt neergestoken, moet de bokser wachten tot er een nieuwe ambujance komt. Noodgeval len gaan voor, deze merk- Peter Zwezerijnen (rechts) behaalde zijn zesde nationale titel bij de senioren, maar echt blij was de bokser er niet mee. FOTO: EPA waardige avond in Rotterdam. jn deze stad". „Een ongeregeld zooitje hier", Peter Zwezerijnen (26), twee roept een begeleider woedend jaar ouder dan Wil, heeft dan richting het ambulance-perso- al de concentratie voor zijn neel. Of bedoeld hij iets an- partij tegen Eugène Sedney ders? „Daarom wordt het met (Zeist) opgepakt. Hij is veruit Feyenoord ook nooit meer wat de succesvolste telg van het geslacht Zwezerijnen. De broers Anton, Wil en Bennie kunnen er best ook wat van, zij staan in de schaduw bij de op één na oudste. Peter is de meest technische bokser van het stel. Wil, die heeft het ka rakter en de stijl van pa Ben. „Wil slaat harder", zegt Ben. „Hij lijkt op mij. Is een echte vuurvreter'De ex-prof, ver maard door z'n historische zege op Fighting Mack maar dat is al heel lang geleden, noemt Peter een puntentikker. „Type Vanderlijde", zegt Ben Zwezerijnen. Unaniem Peter Zwezerijnen rekent deze avond voor de derde maal in zijn loopbaan af met Eugène Sedney. De jury is unaniem en besluit de bokser die onlangs bij het EK een zilveren me daille behaalde tot winnaar uit te roepen. „Ik kon alleen maar verliezen", zegt de boomlange (1.98 meter) Peter Zwezerijnen als hij de ring is uitgestapt. „Iedereen wil winnen van een bokser die naar de WK gaat en al zeker is van de Olympi sche Spelen". Klopt, want ook Arnold Vanderlijde, Orhan Delibas en Miguel Dias onder vinden dat. Al stappen ook deze WK- en Spelen-gangers (alleen. Delibas is van het kwartet nog niet zeker van uitzending naar Barcelona) met winst uit de ring. De boerenkapel heeft het dan al voor gezien gehouden. Peter Zwezerijnen kan er niet mee zitten. Al had ook hij, zoals dat eerder die avond gebeurde, de 'Zilvervloot' wel willen horen. De vuistvechter uit Nieuwe- gein is met zijn gedachten dan al bij andere dingen. Denkt aan de nieuwe bondscoach Sdunek („Van den Driessche had goeie dingen, maar die Duitser heeft veel meer erva ring") en prof worden. Pa Zwezerijnen is er geen voor stander van. Peter weet het nog niet. „Als ik na de Spelen een goede aanbieding Krij£, Korfbalprimeur is niet spectaculair ELDHOVEN De Ne- derlandse korfballiefheb ber kan gerust zijn. Aarts rivaal België heeft geen enkel voordeel kunnen halen uit het eerder af schaffen van het midden vak. In de eerste veldin- terland met twee vakken nam Oranje, na een wei nig inspirerende partij, re vanche voor de nederlaag bij de wereldtitelstrijd in de zaal. Twee doelpunten van René Kruse in de slotfase stelden de zoveel ste Hollandse zege zeker: 10-8. Spectaculair was het echter zeker niet in Veld hoven. De primeur in Veldhoven maakte duidelijk dat alleen het schrappen van het derde vak niet voldoende is korfbal in de buitenlucht aantrekkelij ker te maken. Nederland en België maakten er, vooral in de eerste helft, een gezapig partijtje van. De Belgen bak ten er weinig van, Nederland zette het kwaliteitsverschil in de eerste helft om in een te magere voorsprong van drie treffers. Dat de wedstrijd in de slotfase nog een opleving ken de, hadden de toeschouwers aan een diepe inzinking aan Oranje-kant te danken. Van 8- 4 kwamen de Belgen terug tot 8-8. „Slordigheden van enkele spelers boden België de moge- lijkheid in het duel terug te komen", gaf bondscoach Ben Crum de verklaring voor de spannende slotfase. Twee tref fers van de beste speler op het veld, René Kruse, voorkwa men een nieuwe Nederlandse teleurstelling. In Edegem speelden de junio ren van België en Nederland 9-9 tegen elkaar. worp), 22. Kruse 4 4-2 (sw), 28. Fortuin 5-2, 33 Haksteen 6-2, 35. Verhoeven 6-3 (sw), 35. Kruse 7-3, 36. Darmont 7-4, 42. Steenbergen 8-4 (sw), 47. Peeter 8-5, 50. Verhoe ven 8-6, 53. Van den Eynde 8-7, 56. Goosssens 8-8, 57. Kruse 9-8, 58. Kru se 10-8. Scheidsrechter: Crafter (GBr) Toeschouwers: 1500. Nederland: Ron Steenbergen, Oscar Mulders. Jacqueline Haksteen en Mi- relle Fortuin; Rene Kruse. Rob Ede- lenbos, Hanneke van Eek en Inge- Zaalhandballers worden laatste LINZ In het vierlanden- toernooi zaalhandbal voor mannen in Linz (Oos) versloe gen Joegoslavië en Hongarije afgelopen weekeinde Neder land met respectievelijk 26-22 (12-7) en 26-25 (12-11). Tegen •man 10, Portengen 5, Groener 4, Hagreize 2, Schuurs 1. Te- ten Hongarije scoorden chuurs 6, Veerman 5, Hagrei ze 4, Fiege 3, Portengen 3, Nij- dam 3, Van Olphen 1. In de eindstand werd Oostenrijk eerste met 3 uit 6. Nederland werd laatste met 3-0. Topsco rer van het toernooi werd Veerman (Ned) met 26 doel punten. probeer ik het bij de profs zegt hij. Maar eerst die Spelei In de aanloop naar Seoul ('81 SPORTWERELD Boksen De Vlaardingse bokser John Held komt van avond tijdens het boksgala in de Arnhemse Rijnhal uit in het cruisergewicht uit tegen de Engelsman Rodger McKenzie. Ook Hagenaar Chris van Veen verspeelde hij z'n kwalificatie door kort tevoren „als een stier in een abattoir" neer te gaan tegen de Rus Kuniavka. De daaropvolgende ECG hield hem aan de kant. „Zal me nu niet gebeuren. Ik ben voor zichtig geworden". Peter Zwe zerijnen kijkt op. Naar de deur van de sporthal. Daar komt broer(tje) Wil binnen. Hij is blij, voor z'n broer. Juicht en balt zijn vuist. Eentje maar. komt in actie. Biljarten Torbjörn Blom- dahl won van Raymond Ceu- lemans de finale van het BW A Grand Prix-toernooi in Saar- brtlcken met 3-1. SPORT OP TV VANDAAG N*d«rland 1, 18.25 uur Sport op 1. Nederland 3, 22.15 uur Studio Sport Journaal met onder meer samenvat ting world series honkbal In Amerika. Superchannel, 20.00 uur Sport. Sportnet, 18.00 uur Sport Eurosport, 18.00 uur Sport. MORGEN BBC 1, 15.15 uur Paardenkoersen in Redcar. Sportnet, 08.00 uur Sport. Eurosport, 12.00 uur Sport.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13