SPORT FC Den Haag verder na ware bekerkraker 11 ^Wereldbeker bij Fondriest KASSA RINKELT VOOR SPELERS jaap3 F"* Johan Cruijff thans weer populair Minder bezoekers Nieuwe misgrepen Menzo kosten Ajax de punten Een cadeau van formaat CcidóeSouTumt 'jiiÉgj ii.r.i i ijf j'iijj iijjiiinoj iSouoont MAANDAG 28 OKTOBER 1991 s ge< le Rii ■d JERGAMO De Italiaan Maurizio Fondriest heeft za- de wereldbeker wielrennen veroverd. het oi ikkert enk nstelij als g Holl jg n de rnf e zigei regie woon' ït de ing in in en renner uit de ploeg van Peter Post hield in de laatste redstrijd, een individuele tijdrit over 64 kilometer in ■gamo, zijn concurrenten Laurent Jalabert (Fra) en If Sörensen (Den) achter zich. oor Panansonic was het tweede grote succes. De forma- e van Post verzekerde zich dit seizoen ook van de we reldbeker voor ploegen. )e overwinning in Bergamo ging naar de Zwitser Toni ominger, die de afstand in 1 uur, 20 minuten en 40 se inden aflegde. Hij werd gevolgd door Erik Breukink, ie 58 seconden meer nodig had. Derde werd de Zwitser homas Wegmüller op 2.08 van de winnaar. Fondriest n rerd vierde, Sörensen zevende en Jalabert tiende. Schaatsconflict duurt nog voort „Romario is weer fit' AMSTERDAM Het conflict tussen de Vereniging van Marathonsponsors (VMS) en de schaatsenrijdersbond duurt onverminderd voort. Bron van de twist is de door de KNSB verworven sponsoring op de B-nummers voor alle mara thonschaatsers. Beide partijen zijn nog aan het onderhande len. Voorzitter van de VMS, Harry Oosterhuis, zou de bond 45.000 gulden hebben geboden als de reclame in de toekomst op de B-nummers achterwege blijft. Volgens adjunct-direc teur Wilco Schoon van de bond is het genoemde bedrag niet correct. „Maar we zijn nog wel in gesprek met de VMS. Meer kan ik niet zeggen". Wanneer de VMS hun rijders niet „schoon" van B-reclame kan houden, overweegt zij serieus met een eigen schaatscompetitie te beginnen. Om duidelijk te maken dat het de zeven georganiseerde geldschieters ernst is, besloteri zij vorige week om de jaarlijkse bijdrage van 105.000 gulden ten behoeve van de KNSB voorlopig niet over te maken. TILBURG Bobby Robson verwacht Ro mario vandaag weer op het trainingsveld van PSV, in ieder geval op het complex De Herdgang. Het gips is van de linker enkel van de Bra ziliaan, de laatste kritische opmerkingen van de spits zijn bijgezet in de doofpot. „Wij hebben met Romario gesproken", vertelde de coach. Eerst ik en daarna Frank Arnesen. Het bestuur zou het ook doen en ik ga er van uit dat de problemen opgelost zijn. In ieder geval is de zaak ge sloten". Blijft natuurlijk nog de blessure. Robson: „Zaterdag en zondag is de enkel onder zocht, het gips is verwijderd. Volgens de medische staf is de enkel weer in orde". Annie Schmitz in EAA-bestuur ESTORIL Annie Schmitz- Broekhoff is zaterdag gekozen in het nieuwe bestuur van de Europese Atletiek Associatie (EAA). De vice-voorzitter van de Nederlandse Atletiekunie (KNAU) kreeg in Estoril tij dens het tweejaarlijkse congres 20 van de 29 stemmen. Schmitz volgt als algemeen be stuurslid van de EAA de over leden Wim de Beer op. De Fin Homen werd opnieuw gekozen als voorzitter van het college, dat uit elf personen bestaat. de eerste korfbal-interlandwedstrijd in twee vakken gespeeld. De Oranje- ALKMAAR Het in de eredivisie-competitie slecht draaiende FC Den Haag won gistermiddag in Alkmaar in een ware be kerkraker op 't nippertje van eerste-divisionist AZ. De Hagenaars, die Marco Gentile met twee gele kaarten (dus rood) voortij dig zagen vertrekken, zorgden in de 113e minuut voor de beslissende tref fer: 2-3. Dat betekende de eerste winst voor de ploeg van Adriaanse sinds 25 augustus jongstleden (uit tegen De Graafschap). Niet in de laatste plaats door toedoen van scheidsrechter Van Riel én dank zij thuisclub AZ groeide het inhaalduel in de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker in Alk maar uit tot een spectaculair treffen. Waarin FC Den Haag zich dus pas in de tweede helft van de verlenging zekerheid verschafte over de nabije be kertoekomst: een duel in de derde ronde bij en tegen het al eerder uit de lotingsbeker ge rolde Ajax; op een nog nader te bepalen datum. Het bereiken van de derde ronde laat alvast voorzichtig de kassa rinkelen voor spelers en trainersstaf van FC Den Haag. Zij hebben recht op ver deling van de buit vijftig procent van de recette, die im mers volgens de bekerregle menten met de thuisclub moet worden gedeeld. De iets meer dan 4200 toeschouwers die gis teren de Alkmaarderhout be klommen, betekenden voor de Hagenaars nog geen vetpot. Maar de confrontatie met Ajax, die voor aanstaande zon dag ook al (maar dan in het Zuiderpark) op het normale competitie-programma voor komt, kan een aardige aanvul ling op de modale voetbalsala rissen gaan betekenen. De an dere helft van de Haagse in komsten belandt overigens bij exploitant ARC. Prikkel Of de financiële prikkel wel licht heeft bijgedragen tot de broodnodige extra stapjes die gisteren tot ver na de 120e mi nuut werden gezet, was een kwestie van gissen. Wel werd duidelijk dat FC Den Haag toch (weer) iets van „team geest" in zich herbergt. „Dit zou wel eens de ommekeer kunnen betekenen", sprak verdediger Edwin Purvis na afloop hoopvol. Samen met Albert van Oosten was hij te ruggekeerd in de basisopstel ling dank zij de absentie van de gebroeders Vriesde. Purvis: „We hebben veerkracht ge toond en waren bereid voor el kaar te lopen. Dat biedt per spectief voor de komende wedstrijden". De eerste daarvan is al weer morgenavond, voor de compe titie, uit tegen het ook al tob bende Fortuna Sittard. „We gaan daar Vol vertrouwen naartoe", meldde ook verdedi ger Michel Adam. Hij opereer de gisteren weer als vanouds in het centrum van de defen sie, die overigens zwaar onder vuur kwam te staan. Bij één van die gelegenheden viel Marco Gentile met z'n hand tegen de bal. Dat kwam FC Den Haag (op dat moment ge nietend van een voorsprong van 1-0) niet alleen op een strafschop te staan, maar bete kende ook een vroege (want 'rode') douche voor Gentile. De Alkmaarders genoten maar kort van de gelijke stand, want Heini Otto kopte zijn ploeg meteen daarop weer naar 1-2. In de allerlaatste mi nuut van de door de warrig leidende Van Riel bijgetelde vijf blessure-minuten maakte AZ weer gelijk, waarna een verlenging noodzakelijk werd. FC Den Haag kwam daarin zelden onder de druk uit, maar trok aan het langste eind dank zij een welgemikte kop stoot van Marcel Valk: 2-3. AZ-FC Den Haag 2-3 <2-2, 0-1) na verlenging: 15. Danen 0-1, 63. Den Turk 1-1 (strafschop), 66. Otto 1-2, 90. Duif 2-2, 113. Valk 2-3. Scheidsrech ter: Van Riel. Toeschouwers: 4242 Rode kaart: 62. Gentile (FC Den Haag, 2x geel) Gele kaarten Daniels (AZ), Valk, Lems, Schellevis (FC Den Haag). AZ: Ruitenbeek, Stroes, Snijders. Panhuis (46.Vork) en Bakker (64 Loggie); Van Ophuizen, Daniels, Te Paske en Den Turk; Duif en Van FC Den Haag: Stam; Purvis, Gentile, Adam en Van Oosten; Schellevis, Lems en Valk; Danen (64. Kuzmano- vic), Otto en Van der Laan (46. Tor ken). BARCELONA De kritiek op Johan Cruijff is in Barcelo na in recordtijd verstomd. De Nederlandse coach kan zich na de succesvol verlopen week van de waarheid weer op straat vertonen. De landskam pioen, slecht gestart in de com petitie, sloot zaterdag het zwa re drieluik af met een kleine overwinning (1-0, doelpunt van Stoichkov) op koploper Atletico Madrid, dat in stadion Nou Camp de eerste verlies- punten incasseerde. Eerder hield Barcelona aartsrivaal Real Madrid op eigen grond op 1-1 en werd Kaiserslautern in Europees verband met 2-0 ver slagen. Barcelona gaf de Spaanse com petitie voor 75.000 toeschou wers en liefst 800 veiligheids agenten een nieuwe impuls. De achterstand op de tot zater dag ongenaakbare lijstaan voerder werd tot vijf punten teruggebracht. Real Madrid profiteerde van de misstap van de stadgenoot. Met een royale zege van 3-0 op Logrones klom de nog ongeslagen ploeg van trainer Antic naar de top van de ranglijst. De doelpunten van de Koninklijke kwamen op naam van Hierro (twee) en Luis Enrique. Ronald Koeman speelde bij de thuisploeg een solide wed strijd. Witschge begon op de bank. De oud-Ajacied viel in de 74ste minuut in voor Begui- ristain, tegen Kaiserslautern met beide treffers de gevierde man. „We hebben de beste wedstrijd van het seizoen ge speeld", meende Koeman. „Als we alle kansen hadden benut, was de nederlaag voor Atletico beschamend geworden. We hadden minimaal met 3-0 moeten winnen. Het resultaat is echter bevredigend. We hebben in de afgelopen week veel zelfvertrouwen opge daan". Cruijff maakte na af loop een ontspannen indruk. „Barcelona telt op alle fronten weer mee", strelde hij vast. Collega Hiddink verging het slecht. De voormalige coach van PSV verloor met Valencia voor eigen publiek met 1-0 van Zaragoza. Valencia zakte door de pijnlijke nederlaag naar de elfde positie, met ze ven punten uit evenzoveel duels. Na afloop eiste de sup porters van de thuisploeg het vertrek van de omstreden voorzitter Tuzon. De positie van Hiddink is volgens inge wijden nog niet in gevaar. iLa*: Fraai beeld van het Scheveningse strand dat voor het laatst onderdak bood aan de strand- races. Inzet: een acrobatische deelnemer vlak voor de vuurtoren. FOTO'S: STPEPHEN EVENHUIS DEN HAAG De strandrace, waar minder mensen dan vorig jaar op afkwamen (200.000), is bijzonder rustig verlopen „Dit kwam onder meer door het mooie weer, doordat veel men sen van het openbaar vervoer gebruik hebben gemaakt, het verkeer verspreid is binnengeko men en er slechts 200.000 bezoekers zijn ge weest", aldus de woordvoerder van de Haagse politie gisteravond. Tijdens het sportieve ge beuren op het strand hebben zich geen inci denten voorgedaan. Slechts twee motorrijders liepen wat kleine verwondingen op toen zij van hun voertuig afvielen. ELS ";nzo vindt 't en blunders ICHT Na de nederlaag FC Utrecht kondigde Louis van Gaal van aan binnenkort met y Menzo te gaan praten, oelman vond dat prima. 10e en waarom ontging echter. „Vindt Van Gaal schuldig ben aan de ne- »en tegen PSV en ht? Dat vind ik niet. Ik iet zelfs absoluut niet met ens. Met mij is niets aan nd. Ik voel me prima, ik niet en volgens mij ik ook geen blunders", ds bij het beslissende unt van PSV ging aan de maker van FC Utrecht is Menzo (die later via evisiebeelden in Eindho- ran het tegendeel kon n overtuigd) een over- g vooraf. „Ik wilde de angen. Normaal gespro- lad ik die ook gevangen, iemand (De Koek) trok arm weg. Met één arm lïbeschadigd niet vangen". „Ik heb zelfvertrouwen", Menzo. „Afgezien van oelpunten, die mij dan aar worden aangere ging het prima. Het lijkt ilkomen onterecht dat ik sis van de laatste twee wordt veroordeeld". Van dacht daarover anders, als tegen PSV heb ik tel goed Ajax gezien. Het em was slechts dat Men- nieuw in de fout ging. eeft ons in één week ze- ie punten gekost". STEN ten enz UTRECHT Louis van Gaal heeft ook zijn twee de uitwedstrijd als tech nisch directeur van Ajax verloren. Gistermiddag was FC Utrecht (1-2) te sterk. Volgens Van Gaal evenals de nederlaag bij PSV (2-3) te wijten aan één man: doelman Stanley Menzo. Bij de twee Utrechtse treffers maakte de doelman geen ster ke indruk. Bij de gelijkmaker, in de 32ste minuut, was Menzo nergens toen uitblinker Roest een hoekschop van Plugboer inkopte. Bij het tweede doel punt greep Menzo niet in, ter wijl De Boer vlak voor hem een kopduel van Lindenaar stond te verliezen. Verder had Van Gaal zijn ploeg de hele wedstrijd zien controleren. De coach trok een parallel met het duel met PSV, waarin de Amsterdammers in derdaad imponeerden. Tegen Utrecht echter deed Ajax wei nig met de aanwezige over macht. De wedstrijd was te lang te mat. Ajax speelde dit seizoen nog maar drie uitwed strijden. Daarin werd slechts één punt gehaald. Bij Vitesse. Dat het in Utrecht misging lag niet aan Menzo alleen. Na de snelle en verdiende openings treffer (Bergkamp) dwongen de Amsterdammers te weinig af voor het doel van de tegen stander. De acties hadden een te plichtmatig karakter. Voor daadwerkelijk gevaar zorgde slechts Bergkamp, te ruggekeerd in het centrum van de aanval. Pettersson deed goed werk in dienst van het elftal, maar kwam te kort op momenten dat hij had moeten toeslaan. Voor Van Loen, diep in de tweede helft ingevallen, gold hetzelfde. Hij verscheen plots voor doelman Van Ede, maar miste knullig de kans op de gelijkmaker. In de slotfase had Ajax zijn taktische problemen, ontstaan door de verkapte werkweige- ring van Van 't Schip op rechts, opgelost door de her stelde Petersen in te zetten. De Deen, honderd procent twee benig, wekte inderdaad de in druk een echte rechterspits te zijn. Hij haalde twee keer de achterlijn en gaf een goede voorzet. Beide malen was de Utrechtse luchtmacht (De Koek, Roest) in de overmacht. Meer dan in Erfurt gaf Van Gaal naderhand toe geïrri teerd te zijn door het gedrag van Van 't Schip, die na tien jaar Ajax 1 opeens geen rech terspits meer wil spelen. Het ontbreken van de aanvaller blunderende Stanley Menzo. vond hij erger dan de missers van Menzo. „Van 't Schip ont trekt zich aan de verantwoor delijkheid. Dat kan van Menzo niet worden gezegd." Van- Gaal had gisteren voor de in ternational niet eens een plaats bij de eerste zestien. Ajax begon met niemand aan de (aanvallende) rechterkant. Silooy, de vervanger van de geblesseerde (dijbeen) Jonk, moest van achteruit proberen de ruimte op te vullen. Pet tersson, met Bergkamp cen traal spelend, week af en toe Van 't Schip tegen Lisse UTRECHT John van 't Schip, international van Oran je, speelt deze week met de re serves van Ajax tegen FC Lis- se. Uit. Van trainer Van Gaal mag hij wel bij de hoofdselec tie blijven meetrainen. Van 't Schip gaf vorige week maan dag, kort voor de Europese confrontatie met Erfurt, te kennen niet langer rechtsbui ten te willen zijn. Hij zag voor zichzelf een positie op het mid denveld of kort achter de spits weggelegd. Van Gaal niet. Te gen FC Utrecht, waar Ajax door de houding van Van 't Schip de nodige taktische pro blemen had te overwinnen, zat de speler niet eens bij de selec tie. uit naar de vleugel. De ploeg werd gecompleteerd met de herstelde Groenendijk, die zijn vertrouwde positie links op het middenveld weer mocht innemen. Ook Utrecht had zo zijn problemen. Vergeleken met de 'flater' tegen Real Ma drid waren Van der Net (ge schorst), Van der Meer en Smolarek (geblesseerd) uit de ploeg gelaten. Lindenaar, Oos- terwijk en Aipassa vulden de plaatsen in. De eerste twee speelden dit seizoen nog niet, Aipassa kwam deze competitie pas drie minuten in actie. Een luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieu we abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande: Dhr./Mevr.: I Straat: I Postcode/plaats: I Telefoon: (voor controle bc/orqinq) Straat: I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: I maand (automatische betaling) f 25,70 kwartaal (automatische betaling) f 76,60 kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank de luxe handdoek naar: l Naam: I I I Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar de I I leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag |NZ I

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11