s Piet Kleine wil meer ploegen op marathon SPORT 11 Schumacher in het doel van Bayern Sponsor laat niet alle vorderingen Feyenoord vallen SPORTUITSLAGEN Kasparov en Karpov gaan vandaag verder iidócSouoatit ZATERDAG 26 OKTOBER 1991 Wageningen beroep tegen vies over Ilie •ENINGEN Eerste divisieclub Wageningen in beroep tegen het negatieve advies dat de iting Arbeidszaken Betaald Voetbal heeft uit- acht over de Roemeense middenvelder Lucian 'Arbeidszaken' gebruikte de maximale termijn maand om te bepalen dat het verzoek om tewerkstellingsvergunning voor Ilie niet ge- is. Wageningen vraagt in afwachting van de van het beroep bovendien schorsing van idvies van Arbeidszaken aan. Wordt dat ver- gehonoreerd, dan mag Ilie hangende de be- leling van de beroepszaak alsnog spelen voor >rmatie van trainer Pim Verbeek. De Berg- wil Ilie tot het einde van het seizoen huren V Mechelen en heeft een optie tot koop. Tebbenhof naar tweede elftal DORDRECHT Zier Tebbenhof en Jerry Simons zijn door trainer Hans Verèl van SVV/Dordrecht '90 naar het tweede elftal verbannen. Simons we gens ongedisciplineerd gedrag op de training, Teb benhof naar aanleiding van diens kritische uitla tingen na het competitieduel met FC Utrecht za terdag. Verèl had de Haagse aanvaller gepasseerd. Hij nam daarmee geen genoegen en schakelde het bestuur en de spelersvakbond (VVCS). Tebbenhof verscheen donderdag pas voor het eerst weer op de training. Verèl gaf hem de opdracht met het twee de te trainen. Assistent-trainer Peter van Velzen neemt overigens genoegen met 25.000 gulden als afkoopsom. Na 1 november heeft de fusieclub daardoor geen financiële verplichtingen meer ten opzichte van Van Velzen. Ajax nog steeds welkom in Düsseldorf DÜSSELDORF Het stadsbestuur van Düsseldorf heeft geweigerd de wedstrijd tussen Ajax en Rot- Weiss Erfurt te verbieden. Plaatselijke winkeliers hadden verzocht de toestemming in te trekken om dat gevreesd wordt voor wanordelijkheden wanneer de supportersgroepen van de twee verenigingen el kaar in de stad treffen. Woensdag had de politie in Erfurt twintig mensen aangehouden wegens voet balvandalisme. Een etmaal later stelde Bert Rudolf, bestuurslid van de vereniging van de plaatselijke hotelhouders dat Düsseldorf niet het toneel van chaos moet worden. Het stadsbestuur echter staat op het standpunt dat de gesloten overeenkomst, die Düsseldorf ongeveer 80.000 gulden oplevert, niet ongedaan kan worden gemaakt. Bovendien vreest de stad dat Ajax, bij verbreking van komst, een schadeloosstelling zal eisen Bescherming voor Göran Ivanisevic STOCKHOLM De organisatoren van het tennistoernooi in Stockholm hebben extra veiligheidsmaatregelen .genomen rond de Kroatische tennis speler Goran Ivanisevic. „Wij heb ben", stelde organisator Johan Flink, „nog niets gemerkt van directe be dreigingen, maar wij willen voorko men dat Ivanisevic iets overkomt". Flink voegde toe dat angst bestaat voor reacties van de talrijke Serviërs, die in Zweden wonen, nadat Ivanise vic zich in een interview voor de Zweedse televisie had uitgelaten over de situatie in zijn land. De nummer 15 van de wereldranglijst stelde on der meer dat hij nooit meer in een wedstrijd voor Joegoslavië zou uitko- Kansen op twee motorcompetities CHRISTCHURCH Het ziet er naar uit dat volgend jaar twee competities om de we reldtitel wegracen worden ge houden. Gisteren maakte de FIM (Internationale Motor sportbond) in Christchurch (NZe) de Grand Prix-kalender voor volgend jaar bekend. Dat gebeurde op een tijdstip waar op de IRTA (Vereniging van Fabrieksteams) ook druk bezig is met het samenstellen van een programma onder de naam World Series. Volgens algemeen-secretaris Mike Trimby kan de kalender bin nen drie weken worden gepre senteerd. Goeljajev naar sprintmeeting UTRECHT Oud-wereldkam pioen Nikolaj Goeljajev ver schijnt volgende week aan de start bij internationale sprint wedstrijden in Utrecht. De Rus sische schaatsbond heeft aange kondigd een delegatie van ne gen schaatsers naar de Utrecht City Bokaal af te vaardigen. Naast Goeljajev. in 1987 wereld kampioen bij de allrounders, komt onder meer meer Sergej Fokitsjev, in 1984 olympisch kampioen 500 meter, naar Utrecht. De wedstrijden wor den op 2 en 3 november gehou den. Zaterdag wordt een 300, 500 en een 700 meter ge schaatst, zondag de 500 en de 1000 meter. »arta neemt noegen met n punt IKRADE Sparta vindt jndanks de derde plaats op jmglijst niet nodig buitens- j op winst te spelen. De g van Rob Jacobs nam gis- h in Kerkrade snel genoe- jmet een punt tegen Roda 'waardoor beide partijen iekerd blijven van een po- !in de subtop, rta nam in Limburg wel Voorsprong. Daarvoor was geslaagde uitval voldoen- jfa een half uur trokken de erdammers voor het eerst jus richting het doel van JC. Het leverde direkt es op. Gerard de Nooijer Berde Senden, doelman sta had vervolgens geen feer op het harde schot in iorte hoek. (ier Koster van Roda JC (ie in de rust een verdedi- iiaar de kant. Haan mocht [xtra aanvaller de frontli- ondersteunen. Het resul- was 1-1, elf minuten na de Metgod en Houtman ver- n zich, Arnold profiteerde de communicatiestoornis, i voor het einde kregen de burgers nog een uitsteken- (logelijkheid twee punten gn te halen. Trost passeer- Metgod, maar Van der redde op de lijn het punt Sparta. JC - Sparta 1-1 (0-1): 30 Ge- de Nooijer 0-1, 56. Arnold 1-1. Isrechter: Uilenberg Toeschou wt). JC: Bolesta, Senden, Verhagen (46. I, Hanssen en Trost, Broeders, Boe- en Luypers, Hofman. Arnold en 25- 9 25-24 19-10 11 3 6 2 12 12 0 7 5 7 i (RBC). t Zijn e iveen - SC Cambuur 2-0 (0- Roelofsen 1-0, 68 Huitema 2-0. :hter Reygwart Toeschouw zich hun tijd Gele kaart: Verbeek, Camataru Dppen. oveen). Sinkgraven, Spoi of onde media. I Bikuur Ise journ"gen geen tereen KERKEVELD Het ma- rathonschaatsen moet aantrekkelijker worden, daar is iedereen het over eens. Over de manier waarop dat doel moet worden bereikt bestaat minder overeenstemming. Het instellen van periode- titels leek vorig jaar het ei van Columbus. Inmiddels is dat systeem weer losge laten. Piet Kleine (40), in 1976 op de lange baan we reldkampioen en olym pisch kampioen en tegen woordig een gerespec teerd lid van het mara thonpeloton, is er blij om. ,,Zo is het gewoon het bes te. Degene die over het hele seizoen het beste rijdt, is de kampioen. Vo rig jaar had ik een heel matig seizoen, maar door het periodesysteem werd ik toch nog tweede. Dat hoort niet". Vanavond gaat op het kunstijs van Assen het marathon-sei- seizoen. Er zijn een paar klei ne aanpassingen ten opzichte van het vorige seizoen. Van de achttien wedstrijden tellen al leen de beste zestien resultaten en er wordt wat gestrooid met bonuspunten, onder andere voor tussensprints. Het is een beetje anders dan twee jaar ge leden, maar niet zo heel veel. Juist in dat marathonseizoen was er veel kritiek. Het werd een wedstrijd voor de sprin ters, en hun ploegen waren zo sterk dat er uiterst vlakke wedstrijden ontstonden. Toch is dit volgens Piet Kleine dé manier om de competitie op te „De jongens die toen de wed strijden domineerden, waren gewoon de sterkste. Ze moeten zich alleen wel realiseren dat zij het ook zijn die de koers moeten maken. Dat betekent niet dat je de boel bij elkaar houdt tot drie ronden voor het einde en dan de wedstrijd pas laat beginnen. Ik geloof dat ze dat nu wel inzien. Door de verminderde publieke belang stelling en alle kritiek zijn ze wel aan het denken gezet". Grotere garantie Kleine vindt dat de mentaliteit van de rijders een grotere ga- Maar hij realiseert zich ook dat goede wil alleen niet voldoende is. „Iedereen is van goede wil en iedereen wil graag dat het mooie wedstrij den worden. Maar ze gaan al lemaal zo verrekte hard, dat het heel moeilijk is om weg te komen. De tijd dat er iemand drie of vier rondjes voorsprong nam, zoals Emiel Hopman dat indertijd deed, is voorgoed voorbij. Dan moet je rondjes van 28 rijden. Als je dat zo lang kunt, kun je beter de vijf kilometer gaan rijden en mee doen aan de Olympische Spe len. En dan win je ook nog". Volgens Kleine, die door zijn aanstelling als postbesteller tenminste zo bekend werd als door zijn successen in de kern ploeg, is het ploegenspel de op lossing. Waar velen pleiten voor het terugdringen van dat fenomeen, wil Piet Kleine het juist bevorderen. „Er zouden een stuk of acht sterke ploe gen moeten zijn. Als drie ploe gen de dienst uitmaken, werkt het niet. En helemaal niet als er twee alle belang hebben bij een massasprint. Dan kan de derde ploeg niks uitrichten. En de rest van het peloton hobbelt maar een beetje mee. Maar als er acht sterke ploe gen zijn, krijg je een levendige wedstrijd. Omdat ze allemaal andere belangen hebben -de één heeft sprinters, de ander juist niet- en de kracht om die belangen te verdedigen. De profwielrennerij is een goed voorbeeld, al is dat ook wel eens anders geweest. Er was een tijd dat de Panasonic-ploeg won als Post dat wilde. Maar nu er meer sterke ploegen zijn, is geen wedstrijd meer voor spelbaar. Die kant moet het met het marathonschaatsen ook op. Het probleem is na tuurlijk het geld. Want voor al die ploegen moet een sponsor zijn". Topploeg Kleine heeft voor dit seizoen zijn hoop gevestigd op de Ko- nica-ploeg die is versterkt is door de komst van Oleg Boz- jev en Geert Kuiper. „Die re ken ik nu tot de sterke ploe gen, net als Klerk's, Weh- kamp, Aegon en....vooruit, Sie- brand". De Siebrand-ploeg be staat naast Piet Kleine uit de broers Henk en Evert van Benthem en Jan-Eise Krom kamp. „We hebben geen echte toch een topploeg", vindt Klei ne. „We misten steeds iemand om het werk af te maken, maar ik heb mijn hoop dit jaar gevestigd op Jan-Eise Krom kamp. Hij heeft op skeelers een goed seizoen gedraaid en ik hoop dat hij die lijn door trekt op het ijs. En hij is een rappe jongen in de sprint. Van Evert van Benthem zegt ieder een dat hij alleen op natuurijs kan rijden, maar dat is niet waar. Als hij goed is, kan hij ook op kunstijs uit de voeten. Hij is van nature rapper dan ik en als hij met een groepje weg is, kan hij rap aanko- Na zijn tQptijd op de lange baan is Piet Kleine nu hele maal in de ban van de mara thon. „Zo'n marathon is veel meer ontspannen; de stress valt van je af. Je hoeft er niet over in te zitten tegen wie je rijdt en in welke baan je start. Vóór de 500 meter sliep ik al tijd slecht. Tegenwoordig slaap ik voor elke wedstrijd als een blok. Er zijn zoveel tegenstan ders, de koers laat zich toch niet plannen". SPORT OP TV Piet Kleine heeft het naar i 12 2 1 9 5 12-25 Ie divisie jambuur mag zich lijstaan- (ler van de eerste divisie jen, Heerenveen even de j van Friesland. De voor- je eredivisie-club stelde ravond de fanatieke aan- niet teleur in het Friese ronsje. Ruim 12.000 kij- 'zagen de ploeg van Fritz lach de koploper de derde rlaag van het seizoen toe ten: 2-0. [moties lopen altijd hoog de derby tussen de clubs, fit seizoen opnieuw naar oogste divisie lonken. De !mnQclon een kwartiertje' ir wachten op het eerste tagnaal omdat de enorme pp voor vertraging bij de ngspoorten zorgde. In het jrkochte Heerenveen-sta- waar het volkslied van rovincie door de duizen- 1H ti dijkers uit volle borst meegezongen, hielden e bij de pioegen elkaar lang in K er injvicht. Heerenveen, zon- te0P ne geschorste Mario Been, ie Spelei wjnnen om je aanslui- met de top van de eerste e te behouden. De ploeg nden is br dit seizoen twee keer die tergen terrein en twee keer opi uitwedstrijd. sprint meij^sjeS^eken van de duels m de ga Wel,>oiïe -'ïtBC 2-2 (1-1). 34. Van werelqn 0_j 40 Van der Nooy M 49 2-1, 53. Mutsaers 2-2 Scheids- en zegt f Meyer Toeschouwers: 1750. Gek In het MUNCHEN Harald „Toni" Schumacher ver dedigt vandaag het doel van Bayern München in de wedstrijd tegen Borus- sia Mönchengladbach. Trainer Sören Lerby heeft dat gisteren in het trai ningskamp van de voor malige Duitse kampioen bekend gemaakt. Schumacher, die vorig stopte, tekende onlangs contract bij Bayern München. Hij werd aangetrokken voor de bank, tot de geblesseerde doelman Aumann van een blessue hersteld zou zijn. De Hillringhaus was tijdelijk eerste keus geworden. Lerby besloot na enkele dra matische prestaties van Bay ern alsnog een beroep te doen op de routine van Schuma cher. De club verkeert in een crisis, nadat woensdag in de strijd om de UEFA-beker met 6-2 werd verloren van BK Ko penhagen. Schumacher begint vandaag aan zijn 456ste wedstrijd in de Bundesliga. Hij stond 76 keer in het doel bij het nationale elftal. In Duitsland kwam hij eerder uit voor Schalke en Köln. De laatste seizoenen van zijn loopbaan speelde hij in Turkije. driebanden Saar- 17 (10-10). Joegoslavië-Hongarije 2 berkind (Den)-Bosel (Dui) 3-0 (15-13 15-7 15-11), Bitalis (Fra)-Herges (Dui) 3-2 (13-15 10-15 15-2 15-4 15-4), Jungfleisch (Dui)-Bolz (Dui) 3-1 (15-9 (Nieuwegein) w.o.p (5-0) van Vargas (Amsterdam), Jacobus (Amsterdam) w.o.p (5-0) van Van London (Arnhem) Weiter: Doorenbosch (Den Bosch) w.o.p (4-1) van Van Egmond (Hoog vliet), Vos (Amsterdam) w.o.p (5-0) van Sterkenburg (Nieuwegein) Zwaarwelter: Delibas (Apeldoorn) w.o.p (5-0) van Kappel (Amsterdam). Zevende ronde: Barejev (Sov)-Anand (Ind) 0-1, Karpov (Sov)-Kasparov (Sov) afg., Short (Eng)-Kamski (VSt) 1-0. Timman (Ned)-Kortsjnoj (Zwi) 1- n 3 1/2. 5. Kamski 3. 6. Karpov 15 10 2 3 22 27-16 (Amsterdam) 2 3 18 25-14 ich lectie of5 jl haar tt„e et in hebr ten. Eeiiies »t dus ojd SP k ben oqen aar bove tamelijk fcdam telt ze el 4 3 16 36-24 4 3 16 20-19 4 4 16 28-19 6 3 16 22-17 5 4 15 26-19 4 4 14 23-20 4 4 14 19-16 5 5 13 21-22 2 7 12 24-33 3 6 11 19-21 3 7 11 19-26 (5-0) Halfzwaar: Peter Zwezerljnen (Nieu wegein) w.o.p (5-0) van Spaan (Den Haag), Eugene Sedney (Zeist) w.o.p (5-0) van Tieleman (Amsterdam) Vanderlijde (Sittard) wint door 11 17-2 13 3 4 6 10 14-26 14 3 3 8 9 16-29 Superzwaar: Nyman (Amsterdam) wint door medische interventie in de eerste ronde wan Bouley (Den Bosch), Weijgerse (Nieuwegein) w.o.p Kollenburg (Tilburg) HANDBAL Vierlandentoernooi mannen Linz Oostenrijk-Nederland 26-19 (14-10). Doelpunten Nederland: Veerman 11, Portengen 4, Nljdam 2, Van Olphen 1, 1 afg., 7. Kortsjnoj 2, 8. Ba- TENNIS Mannentoernooi Brast Kwartfinales: Nargiso (lta)-Antonitsch Nürnberg-Wattenscheid 3-1, Dynamo IJSHOCKEY Eredivisie Rotterdam-Heerenveen 8-1 (2-0 3-1 3-0). Scheidsrechter: Beks. Toe- 48 (10 voor Billy de Vries). Topscorer: togs (Tilburg) 2. ZAALVOETBAL Eerste divisie All Inn Stars-Silva Boys 5-0. TILBURG Gari Kaspa rov en Anatoli Karpov zorgden met hun 158ste onderlinge ontmoeting reeds bij voorbaat voor een geladen atmosfeer in Tilburg. Beide rivalen braken gisteren na zes uur schaken af. De stelling was volgens de experts re mise, alleen wilde geen van beide spelers het vre desvoorstel doen. Het duel wordt vandaag uitge speeld. Tim man liet voor de tweede keer achtereen een nederlaag door een overwinning volgen. Dit keer breide hij een ver- lengstukje aan de zo succesvol verlopen tweekamp tegen Kortsjnoj voor het kandidaten toernooi. Die won de Amster dammer in augustus te Brussel gemakkelijk met 4 1/2-2 1/2. Kortsjnoj maakte het Timman wel heel gemakkelijk in de Rubensteinvariant van het Frans. Was zijn tiende zet (e5 in plaats van het veel betere h6) al zwak, met 12. Te8 te kende de Zwitserse veteraan zijn doodvonnis. „Ik had Pxf7 helemaal over het hoofd ge zien", zei Kortsjnoj verbijsterd. De 60-jarige Kortsjnoj zit in een diepe nooien en tweekampen (Moro- vic, Salov, Timman) heeft hij vier maanden lang al geen overwinning meer behaald. De laatste keer won hij op de boot tussen Harlingen en Terschel ling van Timman. Zijn Ameri kaanse secondant Dimitri Goe- revitsj heeft Tilburg al verla ten. Hij was niet meer nodig. Voordat hij vertrok zei hij nog, dat Kortsjnoj alle gevoel voor objectiviteit verloren had. Timman is door zijn zege hal verwege het toernooi weer op vijftig procent gekomen. Hij heeft al twee overwinningen meer behaald dan in Reykja vik, waar hij in vijftien ron den alleen Salov versloeg. Zettenverloop Timman (Ned- wit) - zwart: Kortsjnoj (Zwi- zwart): 1. e2-e4, e7-e6, 2. d2-d4, d7-d5, 3. Pbl-c3, d5xe4, 4. Pc3xe4, Pb8-d7, 5. Pgl-f3, Pg8- f6, 6 Lcl-g5, Lf8-e7, 7. Pe4xf6+, Le7xf6, 8. h2-h4, c7- c5, 9. Ddl-d2, c5xd4, 10. 0-0-0, e6-e5, 11. Tdl-el, 0-0, 12. Pf3xe5, Tf8-e8, 13. Pe5xf7, Te8xel+, 14. Dd2xel, Kg8xf7, 15. Lfl-c4+, Kf7-f8, 16. Del- e6, Lf6xg5+, 17. h4xg5, Dd8xg5+, 18. Kcl-bl, Pd7-e5, 19. De6-g8+, Kf8-e7, 20. Thl- el, Lc8-d7, 21. Dg8xa8, Dg5-d2, 22 Telxe5+, Ke7-f6, 23. a2-a3, Kf6xe5, 24. Da8-b8+, Ke5-f5, 25. Db8-f8+, zwart geeft op. ROTTERDAM Voorzit ter Lundqvist van Feye noord acht het na de uit spraak in het kort geding van gisteren goed moge lijk dat 'zijn' ploeg, die morgen contractueel nog met de sponsornaam van HCS op het shirt zal spe len tegen FC Gronongen, in het daarop volgende duel bij De Graafschap zonder bedrijfsnaam aan treedt. Uiterlijk vóór de tweede Europese wed strijd tegen Sion, op 6 no vember in De Kuip, hoopt Feyenoord de nieuwe sponsor te presenteren. Eén van de kandidaten is het verzekeringsbedrijf Stad Rotterdam. HCS-topman Huub van den Boogaard zei vooral te betreu ren dat het tot een uitspraak is gekomen. „Wij hadden met praten een oplossing willen zoeken. We hebben meege werkt Feyenoord uit het dal te krijgen. Het is triest om dan zo te moeten afhaken". Van den Boogaard vindt het jammer dat Feyenoord de ultieme po ging (donderdag) tot een oplos sing te komen van tafel heeft Midland Bank kampio Duitsland 1, 18.00 uur: Sportschau. Duitsland 3, 15.00 uur: Sport. RTL+, 14.00 uur: Tennis, halve finales Ien in Brighton. MORGEN Nederland 2, 12.00 uur: Voett I 3, 13.00 uur: Stra 18.45 uur: Studio Sport met onder meer betaald voetbal: honkbal, world RTL4, 16.456uur en 19.50: Match. BRT 1, 12.45 uur: Sportmiddag. 19.45 Brighton; snooker, finale Grand Prix in Reading, 22.50 uur: Snooker, finale Grand Prix in Reading. Duitsland 1, 18.10 uur: Sportschau. Duitsland 2, 15.30 uur: Sport extra met onder meer ruitersport, het inter nationale zaaltoernooi in Stuttgart. RTL+, 14.20 uur: Tennis, finale vrou wen in Brighton. Superchannel, 16.30 uur: Hang loose. Sportnet, 07.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt mor gen en Alkmaar maandag, res pectievelijk aanvang: 12.30 en 18.00 uur zijn. Duindigt koers: 1. Europa Ninetytwo, 2. Mvth. 3 No Doubt (4-5-9) 3e" koers: 1 Estelle H. 2 Eliot Buiten zorg. 3. Due De Bloomerd (4-5-2). 4e koers 1 Agar s Macho. 2. Akr. 3. Kiev Ht (3-1-7). 5e koers. 1 Candy White. 2. Enk 7e koers: 1. Sydney Raaphorst, 2. Co- 3. Gadiraan (7-3-1) geveegd. HCS bleek bereid de bewuste 750.000 gulden te betalen, als zijnde de eerste helft van het sponsorbedrag voor dit seizoen. Bovendien was een andere sponsor (Nol Hendriks, tevens geldschieter van Roda JC) bereid gevonden twee miljoen gulden te fourne ren. Van den Boogaard: „Een uitstekend aanbod. Ik moet nog zien dat Feyenoord een al ternatief voor 2,75 miljoen gul den kan vinden". Van den Boogaard is niet van plan alle vorderingen van zijn bedrijf te laten vallen. „Zeker is dat we 12 miljoen in Feye noord hebben gestopt, vooral door het financieren van spe lers. Als een voetballer wordt verkocht, zullen we moeten praten over de besteding van het geld. Wij hebben de trans ferrechten". Lundqvist, die niet wilde weten van een door HCS gewenste Feyenoord Par ticipatie Maatschappij, hoopt dat eventueel transfergeld op een aparte rekening komt te staan en, als het even kan, wordt gebruikt voor nieuwe aankopen. Feyenoord startte al eerder een bodemprocedure waarbij de sponsor-overeen komst, met alle vorderingen over en weer, van alle kanten wordt bekeken. De uitspraak kan nog wel een paar jaar op zich laten wachten. Konijnenberg vraagt steun DEN HAAG Skischansspringer Gerrit Jan Konij nenberg heeft het Nederlandse volk ingeschakeld om uitzending naar de Olympische Spelen van Albertville af te dwingen. De inwoner van Den Haag heeft het on derzoeksbureau NIPO aan de doorsnee Nederlander la ten vragen of hij in 1992 van de Franse schans mag glijden. Na een drietal stellingen mochten de geënqueteerden antwoor den op de volgende vraag: „Moet volgens u Gerrit Jan Konijne- berg wel of niet op de Olympische Winterspelen 1992 voor Ne derland bij het schansspringen uitkomen?" Het laat zich raden dat het resultaat van de ondervraging positief heeft uitgepakt voor de atleet, want maandag houdt hij een persconferentie in Den Haag. Konijnenberg is de enige Nederlandse schansspringer. Tijdens de Spelen in Calgary mocht hij het spoor trekken voor de vedet ten, afgelopen winter landde hij enkele keren in de buurt van de 100 meter. De Nederlandse Ski Vereniging stelt 90 meter als norm voor uitzending, maar het NOC is alleen bereid Konijnen berg op pad te sturen als hij kans maakt op een medaille of ten minste bij de beste acht kan eindigen. Dat is bepaald niet het geval. ious Dakota. 3. Dean Martin (2-3-8). 3e koers: 1 Fiorina Dutch, 2. Fara- beau, 3 Esra Williams (9-2-3). 4e koers: 1 Darling Boszorg, 2. Ceder du Bois, 3. Dream Pearl (7-8-1) 6e koers 1. Eric Clapton If. 2. Explo- Oorklep. 3. En Route Spin (9-2-1-). 9e koers; 1. Dehoeve Princess, 2. E joy Buitenzorg. 3. Chicago (9-2-3). BETAALD VOETBAL Eredivisie Vanavond MVV-RKC SVV/Dordrecht'90-Fortuna S VVV-FC Twente. Feyenoord-FC Groningen Volendam-De Graatschap AZ-FC Den Haag. Eerste divisie Vanavond Haarlem-NEC Heracles-Emmen Veendam-VCV Zeeland I Sport-Excelsior NAC-BW Den Bosch. Excuses Senna LONDEN Ayrton Senna heeft Jean-Marie Balestre zijn excuses aangeboden. De for mule 1-coureur veegde zondag in Japan na het behalen van zijn derde wereldtitel met de voormalige voorzitter van de FISA (Internationale Auto- sportbond) Jean-Marie Bale stre de vloer aan Gisteren ontkende Senna zijn uitlating dat hij met opzet een botsing met Prost zou hebben veroor zaakt. Kennelijk vreest Senna dat de FISA hem opnieuw de licentie afneemt, evenals vorig jaar. Toen werd hij pas weer in genade aangenomen nadat hij zijn verontschuldigingen had aangeboden.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11