l h ongelukkig Feyenoord voldoet aan de opdracht Witschge staat aan basis van zege Barcelona tNAU 5W Motorcoureur Hans Spaan kiest voor Italiaanse stal jcharn Utrecht ^jpnieuw ainer zidózQowiant SPORT DONDERDAG 24 OKTOBER 1991 DEN HAAG Motorcoureur panners bracht hen aan het twijfelen. Hans Spaan kiest voor Aprilia. Zeker omdat ze dan voor bijna hon- Dit heeft manager Jan Huberts j t-v van een sponsor. De sigaretten-fabri- gisteren bekend gemaakt. De kant Was bereid veel geld in het team sinds vorige week dinsdag du- te investeren. rende onderhandelingen met Spaan vormt een team met Arie Mo lenaar. Indien het Huberts lukt een goede sponsor te vinden neemt hij ook twee racers een Nederlander van het DC-Sports en buitenlander voor de kwart-li- zijn ploeg op. Kandidaten Honda zijn stopgezet. De Haagse Racing Team hoopt snel vervangers voor de scheidende sponsors Sharp voor de door het vertrek van Wilco en Samson te kunnen presenteren. Spaan en Huberts hadden een tijd ge- Zeelenberg naar Suzuki ontstane va cature zijn Patrick van den Goor- leden al voor de Italiaanse racestal bergh en de Duitsers Schmid, Wim- gekozen. Een laat aanbod van de Ja- mer en Preining. Kokkelkoren en Poels mogen bij Raas blijven DEN HAAG Toine Poels (28) en Mar tin Kokkelkoren (22) hebben alsnog een contract voor een jaar gekregen bij de Buckler-wielerploeg van Jan Raas. Enke le weken geleden had de Zeeuw het twee tal laten weten dat de verbintenis niet zou worden verlengd, omdat het budget geen ruimte bood. Tegelijkertijd beloofde hij dat indien de aankoop van een ronderen ner zou mislukken, alsnog een plaats inge ruimd zou worden. Raas deed de laatste weken vergeefse pogingen om onder an dere Tony Rominger te contracteren. De Zwitser koos voor de peseta's van het Spaanse Clas. Buckler heeft zijn formatie voor het volgend seizoen rond. „Er wor den geen nieuwe renners meer aangetrok ken", verzekerde PR-man Harrie Jansen. Coene moet presteren ARNHEM Voor Elir Coene is de trip naar Azië de komende weken van groot belang. De Neder landse badmintonster wil zich kwalificeren voor de finale van het Grand-Prix- circuit in Kuala Lumpur, waar de beste spelers van de wereld half december 350.000 gulden aan prijzen geld mogen verdelen. Coene staat op de huidige ranglijst twaalfde, net niet voldoen de om zeker van deelne ming te zijn. Krappe zege van volleyballers APELDOORN Ter voorbereiding op een trip naar de Verenigde Staten heeft de nationale volleybalploeg gisteravond een oefenwedstrijd tegen landskampioen Piet Zoomers/Dynamo krapjes in vijf sets (3-2; setcijfers 15-7, 11-15, 12-15, 15-8, 15-12). Bondscoach Brokking kon niet beschikken over Ron Zwerver, Edwin Benne en Martin Teffer, die ook de reis de VS laten schieten, terwijl Henk-Jan Held wegens knieklachten nog geen springwerk mocht doen. Oranie speelt in de Verenigde Staten van 3 tot en met 10 november vijf keer tegen de nationale thuisploeg, waarin ui teraard de in Italië spelende sterren zul len ontbreken. ider Bervc Dcjl Traf kl 1UWEGEIN De Ko- lijke Nederlandse At- ek Unie heeft Haico arn benoemd tot idstrainer midden-af- id vrouwen en man- en ek Door. is de tweede maal dat oud- et Scharn deze functie bin- de KNAU vervult. Eerder hij bondstrainer van 1980 en met 1982. Scharn is de olger van Carel van Nissel- wiens contract na drie jaar werd verlengd. Hij werd ele maanden geleden ook ioonlijk trainer van Rob ppers, die komend seizoen ingstel r op zijn vroegere niveau s pt te lopen. Charles van van Dnmenée is tot vakgroep- iagmi( dinator werpen benoemd, zal zich daarnaast ook be houden met meerkamp uwen. vnog niet complete technisch ka- '191/1992 van de aüeüek als volgt uit: nt (vrouwen)' Ruud Scholte, lan- 10 hordennummers (m/v): Hugo Maar Midden/lange afstand: Vak- ampt icoordinator: Bob Boverman, brek lenafstand: Haico Scharn, lange r ;m)ii nd/cross: Has van Cuyk, mara- LumDq/wegatletiek. Boverman. Sprin- Vakgroepcoordinator: Peter van ver: Van Wijk, hoog (m): Ruud art, polshoog: George Friant, stap: Erik Spierenburg. Werpen: ■dinator: Charles van kogelstoten Douwe de |t, discus: Piet Meydam, kogelslin- en. Jacques Mortier. Tienkamp: try Dost, zevenkamp: Van Com- ^^lée Snelwandelen: Charles Sowa ^^Hdcoordinator: Harry Dost. SPORTUITSLAGEN KETBAL livisie mannen Bosch-Den Helder 71-69, Meppel ides 79-82. [SEN Amateurs Nieuwegein oren: Weltergewicht: Jansen (Til- walk over De Boer (Groningen) Iter: Jacobus (Amsterdam) (5-0) van Carels (Den Bosch), ^ondon (Arnh6m) w.o.p (3-2) van VOlledl jng (Groningen) r: Sterkenburg (Nieuwegein) (4-1) van Westdorp (Vlissingen) relter: Delibas (Apeldoorn) wint diskw. derde ronde van Pruim winingen), Medina (Hoogvliet) w.o.p n van Van Plateringen (Utrecht) C dengewicht: Larry Sedney (Zeist) p (5-0) van Lek (Den Haag), Dille- rd (Den Haag) w.o.p (5-0) van Van (oude (Amersfoort) vaar: Eugene Sedney (Zeist) door k.o tweede ronde van eneveld (Hoogvliet) Van Berkel (Apeldoorn) w.o.p in Van Spaendonck (Purmer- ,a )aar v< leheugei lisk, 3' ?S-232 Hercules^ I I02 4.0I me VG GA klei 600 l k« Y< e nieu nc De ;nvan ken Ne I 4 parkeer imatischi i'X Sist t. I80D reei 1 IAKE 'S i ïïn°' xn. Kort iW *e ro UTRECHT Nerveus was hij niet geweest, ver zekerde Jan-Willem van Ede. Hij kende gewoon twee zeer ongelukkige momenten. „Heel verve lend", mokte de doelman van FC Utrecht, „dat het juist in zó'n wedstrijd ge beurt". Keeperstrainer Piet Schrijvers uitte geen kritiek op zijn pupil, Ab Fafié deed dat wel. „De muur stond perfect en de bal werd niet keihard ingescho ten", zo schetste de hoofdtrai ner de omstandigheden bij het eerste doelpunt van Real Ma drid. Robert Prosinecki zorgde vlak voor de rust met een vrije trap voor 1-1. Daarop volgde een eigen doelpunt van Robert Roest. „Een heel amateuristi sche tegengoal", vond Fafié. Van Ede dacht vol spijt terug aan het succesje van Prosinec ki. „Ik rekende op een bal over de muur", zei de besnor de keeper. „Zo nam hij hem tegen Barcelona ook". De Joe goslaaf koos voor een laag schot, Van Ede was uit positie. Hij raakte de van richting ver anderde bal nog wel, maar het was niet voldoende. „Ik kon niet helemaal naar links. Dan was er voor Hagi een hoek open geweest. Net toen Prosi necki schoot, zette ik een stap naar rechts. Naar de verkeer de kant". In de 65e minuut rende Van Ede zonder ploegmaats te waarschuwen zijn doel uit om een pass van Rafael Gordillo onschadelijk te maken. „Mar cel Liesdek riep dat ik moest komen.- Ik dacht dat Roest het ook had gehoord". Dat was niet het geval. De middenvel der speelde terug, juist toen Van Ede met een wanhopige schreeuw orde op zaken pro beerde te stellen. Robert Roest schoof de bal in het eigen doel en leerde een wijze les. „We moeten elkaar meer coachen". De sterkste speler aan Utrechtse kant besliste het duel voortijdig in het voordeel van Real Madrid. Menig ander zou in tranen zijn. Roest is niet zo snel uit zijn humeur. „Ik heb wel lekker gespeeld", meldde hij. Dat feit is waar schijnlijk belangrijker dan het eigen doelpunt bij de contract- besprekingen die vandaag be ginnen. Roest heeft nog een ij zer in het vuur, want PSV heeft bij het bestuur van FC Utrecht al een paar keer naar zijn prijs geïnformeerd. Zelf heeft de Soester nog niets ver nomen uit Eindhoven. Einde Het misverstand tussen Roest en Van Ede betekende het einde van alle ambities die de thuisclub in het geheim bezat. Het eerder zo roerige publiek hield zich na de tweede Spaanse treffer zo stil dat het Wlodi Smolarek scoort de openingstreffer voor FC Utrecht, maar moet later uitvallen. slaan van de Dom bijna in de Galgenwaard te horen was. Het werd 1-2 op een beroerd ogenblik. „We hadden de draad in de tweede helft goed opgepakt", constateerde Fafié, „na de mentale dreun van dat tegendoelpunt vlak voor de rust". Het optreden van FC Utrecht in de tweede helft had inder daad wel wat weg van dat in de beginfase. De volgelingen van Fafié schoten om zeven uur flitsend uit de startblok ken. Na negentien minuten spoot Wlodi Smolarek een toefje slagroom op de taart. Na een lange trap van Marcel Liesdek werd de bal beroerd door Pieter Bijl en Ab Plug- boer, twee middenvelders die met Roest tot de uitblinkers behoorden. Topscorer Smola rek duwde de bal langs de Spaanse doelman Francisco Buyo. De Pool hield het na één helft voor gezien. Hij speelde met een bandage om de door een rugblessure veroorzaakte pijn te verzachten. „Ik heb alleen gespeeld omdat de ploeg me nodig had". Na 45 minuten was het leed niet langer te dragen. Van het tweede be drijf zag Smolarek, die in de nacht van dinsdag op woens dag naar eigen zeggen maar een uur had geslapen, slechts de laatste seconden. Bijna drie kwartier lag hij in de kleedka mer op de massagetafel. Onervaren De gelijkmaker drukte de stemming bij FC Utrecht tij dens het samenzijn in de rust. „Real had in de eerste helft geen uitgespeelde kans gehad. Alles smoorde bij de zestien meterlijn", meende Fafié, die de door Smolarek achtergela ten leemte vulde met de oner varen Robert van der Weert. Even voor de veelbesproken vrije trap van Prosinecki had Fafié Bijl op de lat zien kop pen. Aan dergelijke acties zou FC Utrecht pas tegen het ein de weer toekomen. Liesdek en opnieuw Bijl brachten Buyo nog in een las tig parket. Maar van groot be lang zou een tweede Utrechtse treffer niet meer zijn geweest. Het door de wol geverfde Real maakte uitstekend gebruik van de droefenis die FC Utrecht overviel na het onge lukje van Roest en Van Ede. Tien minuten later appelleer de Johan de Koek voor bui tenspel bij een doelpoging van Gheorghe Hagi. Francisco Vil- laroya strafte de verslapping van de concentratie zonder enige vorm van mededogen af: 1-3. Fafié: „Drie tegengoals is te veel voor een verdediging als de onze. We moeten de tweede helft nog eens nader bekijken". FC Utrecht - Real Madrid 1-3 (1-1): 19. Smolarek 1-0, 45. Prosinecki 1-1, 65. Roest 1-2 (eigen doel), 75. Villa- roya 1-3. Scheidsrechter: Nemeth (Hon). Toeschouwers: 16.000 (uitver kocht). Gele kaart: De Koek (FC Utrecht). FC Utrecht: Van Ede, Verrips, De Koek, Liesdek en Van der Meer; Van der Net, Roest, Bijl en Plugboer (71 Cooke); De Kruyff en Smolarek (46. Van der Weert) Real Madrid; Buyo; Chendo, Sanchis, Villaroya, Rocha en Hierro, Michel, Prosinecki (53. Gor dillo), Hagi (80. Enrique) en Milla; Butragueno. IRDESPORT r»en Duindigt ^kte koers, 1900 m: 1. Ranska .Gisteren) 2.06,0, 2. Fluent in inish, 3. Count Nikki. Niet gestart:- ;ey Delta, Ireland Boppe. Toto: lend 3,20 geen plaats koppel 4,40 25,70. ide koers, 2000 m: 1. Fantastic ic (A. Luitjes) 2.41,3-1.20,7, 2. ïy Space, 3. Fastwin L. Toto: win- I 36,80 plaats 22,20 6,80 koppel )0 trio 333,50. 'a koers, 1800 m: 1. Anthony's (A. de Vries) 2.05,5, 2. Mazzel 3. Gillian. Niet gestart: Silver Toto: winnend 3,80 plaats 2,10 koppel 10,80 trio 46,40. de koers, 2000 m: 1. Tarragon ell (Ph. van Dijk) 2.47,3-1.23,7, 2. luche Prince, 3. Edison R. Toto: nend 2,00 plaats 1,30 2,30 koppel trio 35,00. e koers, 1800 m: 1. Watermill Se- I (N. v. Galen) 2.03,05, 2. Golden am, 3. Top the Nowell. Toto: wln- J 12,30 plaats 7,10 2,20 koppel I trio 777,50. 8 koers, 1609 m: 1. Endens Plea- (C. Verhoeve) 2.05,8-1.18,2, 2. en Charlie, 3. Chico G. Toto: win- 3,40 plaats 2,50 2,90 koppel trio 208,60. de koers, 1900 m: 1. Zampona .Gisteren) 2.07.7. 2. Mings Way, eenhills Boy. Niet gestart: Staten a. Toto: winnend 2,80 plaats 2,50 koppel 22,00 trio 323,10. ste koers, 2000 m: 1. Free Will lollema) 2.37,3-1.18,7, 2. Balans former, 3. Dilanda Norg. Toto: lend 2,50 plaats 1,70 4,00 koppel trio 99,60. zet totallsator: 87.473 IAKEN mooi Tilburg sbroken partij derde ronde: Isjnoj (Zwi)-Anand (Ind) 0-1. id na vijf ronden: 1. Kasparov 4 1/2 punten, 2. Anand en ifl (Eng) 3, 4. Karpov (Sov) en lan (Ned) 2 1/2, 6. Kamski (VSt) Kortsjnoj 1 1/2, 8. Barejev (Sov) SION Feyenoord heeft gisteravond in Zwitser land aan de verwachtin gen voldaan. In een le vendig duel werd FC Sion koelbloedig op 0-0 gehou den. De Rotterdammers verschaften zichzelf met die uitslag een fraai uit zicht op de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor beker winnaars. Feyenoord, hartstochtelijk aangemoedigd door ruim 2000 eigen fans, had weinig te vre zen van de huidige nummer drie in de Zwitserse competi tie. FC Sion presenteerde zich voor eigen publiek als een ui terst middelmatige tegenstan der. Met iets meer aanvals- drang had er voor Feyenoord zeker een kleine overwinning ingezeten. De bekerwinnaar stelde zich evenwel in een vroegtijdig stadium tevreden met een dubbelblanke eind stand, in de veronderstelling dat het karwei in de Kuip kan worden afgemaakt. Gezien met povere weerwerk van Sion geen overmoedige ge dachte. Naar verwachting begonnen beide ploegen met drie aanval lers aan het duel, tamelijk uniek in Europees bekervoet bal. Voor de verdedigers van Feyenoord was het aanvanke lijk even zoeken naar de per soonlijke tegenstander. De Joegoslaaf Baljic begon verras send als rechtsbuiten, waar hij Heus op zijn weg vond. Na vijf minuten zocht de geslepen oud-international zijn ver trouwde stek in de spits op, waar De Wolf hem al stond op te wachten. De vervaarlijke voorstopper had zich in de voorbereiding volledig op Bal jic ingesteld en lustte hem rauw. De Wolf kwam niet he lemaal aan zijn trekken. Ge durende de wedstrijd bleven de drie frontsoldaten van Sion van plaats wisselen. Die tak- tiek vergde veel concentratie en energie van de Rotterdam mers, die zich echter niet lie ten misleiden. Vanaf het beginsignaal van ar biter Marko (Tsj) zat er volop strijd in de krachtmeting. Aan beide kanten was de vechtlust groot. In de twaalfde minuut toonden zowel Fröser als Baljic de verkeerde agressie. De Rot terdamse atleet haalde zijn te genspeler Calderon grof neer en mocht blij zijn, dat Marko volstond met de gele kaart. Hetzelfde gold voor Baljic. Tij dens een luchtduel raakte hij met zijn elleboog De Wolf vol in het gezicht. De stoere ka rakterjongen ging gestrekt en was pas na een paar minuten in staat het spel te hervatten. Marko had niet precies gezien wat er was gebeurd en besloot het incident daarom maar met geel af te doen. Een kwartier later nam De Wolf op beschei den wijze revanche. Zijn klap je naar Baljic werd niet gezien door Marko, maar wel door Calderon. De Argentijnse ex- international ging boos ver haal halen bij de onverstoorba re scheidsrechter. Wegens pro testeren kreeg ook hij de gele kaart. Feyenoord speelde een uiterst solide eerste helft. De Zwit sers, die in technisch opzicht geen bijster sterke indruk maakten, werden met veel in zet uit het strafschopgebied van doelman De Goey gehou den. Sion dwong mede daar door voor de rust geen enkele hoekschop af. Spelmaker Cal deron kwam nauwelijks aan voetballen toe. Hij werd door het loopwonder Frfiser uitste kend afgeschermd. De Goey moest in de eerste -45 minuten slechts twee keer naar de grond. Het schot van verdedi ger Quentin in de 25e minuut werd door de lange sluitpost moeiteloos onschadelijk ge maakt. Op slag van rust kon De Goey nog net een te zachte terugspeelbal van De Wolf on derscheppen. Hoewel Feyenoord evenmin uitgespeelde kansen kreeg, was de Jansen-brigade duide lijk de betere ploeg. De vleu- Rellen in Sion blijven uit SION Fred Blankemeijer heeft tot zijn grote opluchting onge lijk gekregen. De interim-manager van Feyenoord voorspelde aan de vooravond van de wedstrijd tegen Sion problemen met de supporters uit Nederland. Afgezien van enkele kleine inci denten verliep het bezoek van de 2000 fans echter zonder ernsti ge ongeregeldheden. Op de dag van de wedstrijd arresteerde de politie een tiental Feyenoord-aanhangers. Ze hadden zich schul dig gemaakt aan diefstal, vernieling en openbare geweldpleging. In het stadion deden zich geen rellen voor. Marian Damaschin is twee Zwitserse verdedigers te snel af, maar een doelpunt zal het Feyenoord niet opleveren. FOTO: ANP gelspitsen Blinker en Taument hadden enkele goede acties, maar het jeugdige duo slaagde er met in de ploeterende aan valsleider Damaschin in stel ling te brengen. De bonkige Roemeen werkte hard, maar kon niet loskomen van zijn ge routineerde bewaker Geiger (33), die 33 interlands op zijn naam heeft staan. Na de pauze drong Sion, spe lend naar de favoriete kant, iets meer aan. De thuisploeg kreeg nu ook hoekschoppen, maar echt in de problemen kwam Feyenoord niet. In de zestigste minuut kwamen de Rotterdammers goed weg. Scholten liep in het straf schopgebied de zwakke Man- freda van de bal. Het publiek en de spelers van Sion schreeuwden vergeefs om een strafschop. In de weinig opwindende slot fase consolideerde Feyenoord de gunstige uitgangspositie. Kiprich, ingevallen voor Da maschin, en Bosz kregen nog een gele kaart. De Hongaar voor spelbederf, de ijverige middenvelder voor het neer leggen van Rey. De drie gele kaarten vormden in feite het enige smetje op de geslaagde missie in Zwitserland. FC Sion (Zwi) - Feyenoord (Ned) 0-0. Scheidsrechter: Marko (Tsj). Toe schouwers: 9.111. Gele kaart: Baljic, Calderon (FC Sion), Frflser, Bosz, Ki prich (Feyenoord). FC Sion: Lehmann; Sauthier, Brig- ger, Geiger en Quentin; Lopez, Cal- aeron en Gertschen (58. Fournier); Baljic. Manfreda en Rey (89. Dupraz). Feyenoord: De Goey; Scholten, Met god, De Wolf en Heus; Bosz, Fraser (85 Van Gobbel) en Witschge; Tau ment, Damaschin (75. Kiprich) en Blinker EUROPA CUP I DEN HAAG De verzamel de karakteristieken van de eerste wedstrijd tweede ronde van het Europa Cup I-toernooi zijn: Benfica Lissabon (Por) - Arsenal (Eng) 1-1 (1-1): 14. Soares 1-0, 18. Campbell 1-1. Scheidsrechter: Lanese (Ita). Toeschouwers: 80.000. Barcelona (Spa) - Kaiserslautern (Dui) 2-0 (1-0) 43. Beguiristain 1-0, 53 Beguiristain 2-0. Scheidsrechter: Biguet (Fra). Toeschouwers: 75.000. Olympique Marseille (Fra) - Spar ta Praag (Tsj) 3-2 (1-0) 34 Waddie 1-0, 56. Papin 2-0, 59. Papin 3-0, 63. Vrabec 3-1 (strafschop), 79. Kukleta 3-2 (strafschop). Scheidsrechter Kapl (Oos) Toeschouwers: 10.016. Dinamo Kiev (Sov) - Bröndby (Den) 1-1 (0-1): 12. Nielsen 0-1. 77 Salenko 1-1 (strafschop) Scheids rechter: Blankenstein (Ned). Toe schouwers: 20.000. Rode Ster Belgrado (Joe) - Apcl- lon Limassol (Cyp) 3-1 (1-1) 15. Pancev 1-0, 41. Ptak 1-1, 71 Lukic 2- 1, 83. Savicevic 3-1. Scheidsrechter: Zsoek (Sov). Toeschouwers: 1500 Panathinaikos (Gri) - IFK Göte- borg (Zwe) 2-0 (1-0) 27. Saravakos 1-0. 49 Marangos 2-0. Scheidsrechter: Midgley (Eng). Toeschouwers: 60.000. PSV (Ned) - Anderlecht (Bel) 0-0. Scheidsrechter: Forstinger (Oos). Toeschouwers: 26.500 Honved Budapest (Hon) - Samp- doria Genua (Ita) 2-1 ((H)): 52. Pi- sont 1-0, 56. Cerezo 1-1, 72. Cserven- kai 2-1. Scheidsrechter: Uilenberg (Ned). Toeschouwers: 10.000. Rode kaart: 85. Tarlosi (Honved). EUROPA CUP II DEN HAAG De verzamel de karakteristieken van de eerste wedstrijden uit de twee de ronde van het Europa Cup Il-toernooi zijn: FC Sion (Zwi) - Feyenoord (Ned) 0-0. Scheidsrechter: Marko (Tsj). Toe schouwers: 9.111. GKS Katowice (Pol) - Club Brug ge (Bel) 0-1 (0-1): 20. Staelens 0-1. Scheidsrechter: Ceylan (Tur). Toe schouwers: 7.000. Galatasaray (Tur) - Banik Ostra- va (Tsj) 0-1 (04)) 68. OUender 0-1 Scheidsrechter: Dos Santos (Por). Toeschouwers: 20.586 lives (Fin) - AS Roma (Ita) 1-1 (0- 1): 20. Carnevale 0-1, 65. Czakon 1-1 Scheidsrechter: Listkiewicz (Pol). Toeschouwers: 8.727 Werder Bremen (Dui) - Ferencva- ros (Hon) 3-2 (3-1) 28. Neubarth 1- 0, 33. Allofs 2-0, 35. Lipcsei 2-1. 40. Neubarth 3-1. 73. Lipcsei 3-2. Scheidsrechter Syme (GBr). Toe schouwers: 7.502. Tottenham Hotspur (Eng) - FC Porto (Por) 3-1 (2-0) 14 Lineker 1- 0. 32. Durie 2-0, 51 Kostadinov 2-1, 83. Lineker 3-1 Scheidsrechter: Pe- trovic (Joe) Toeschouwers: 23.621 Atletico de Madrid (Spa) - Man chester United (Eng) 3-0 (1-0) 33 Futre 1-0, 88 Futre 2-0, 89. Sanchez 3-0 Scheidsrechter: Heynemann (Did). Toeschouwers: 52.000. UEFA CUP DEN HAAG De verzamel de karakteristieken van de tweede ronde eerste wedstrijd in het UEFA Cuptoernooi zijn: FC Rot-Weiss Erfurt (Dui) - Ajax (Ned) 1-2 (1-0) 39 Schulz 1-0, 46. Jonk 1-1, 72. Bergkamp 1-2. Scheids rechter: Ramos Marcos (Spa). Toe schouwers: 6100 FC Utrecht (Ned) - Real Madrid (Ned) 1-3 (1-1) 19 Smolarek 1-0, 45 Prosinecki 1-1, 65. Roest 1-2 (eigen doel), 75. Villaroya 1-3. Scheidsrech ter: Nemeth (Hon). Toeschouwers: 16.000 (uitverkocht). PAOK Saloniki (Gri) - FC Tirol (Oos) 0-2 ((H)) 52. Westerthaler 0-1. 78. Westerthaler 0-2. Scheidsrechter: Aladren (Spa). Toeschouwers; geen, maatregel UEFA wegens rellen tij dens eerste ronde. Sigma Olomouc (Tsj) - Torpedo Moskou (Sov) 2-0 (0-0): 60. Sindelar 1-0, 89 Marosi 2-0 Scheidsrechter: Nervik (Noo). Toeschouwers: 5029. Olympique Lyon (Fra) - Trabion- spor (Tur) 3-4 (0-0): 54. Seyhmuz 0- 1, 54. Hami 0-2, 59. Bouderbala 1-2, 61. Bursac 2-2, 76. Hami 2-3, 78. Fer- nandez-Leal 3-3, 90 Orhan 3-4. Scheidsrechter: McGinlay (Sch). Toe schouwers: 18.000. Genua (Ita) - Dinamo Bukarest (Roe) 3-1 (2-0) 14 Aguilera 1-0, 20 Branco 2-0, 58. Aguilera 3-0 (straf schop), 88. Signorini 3-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Sundall (Zwe). Toe schouwers: 40.000. Auxerre (Fra) - Liverpool (Eng) 2- 0 (1-0): 42. Ferreri 1-0, 60. Kovacs 2- 0 Toeschouwers: 20.000. Spartak Moskou (Sov) - AEK Athene >C'. (Gri Ti) 0-0. Toeschouwers: 12.000. uwen Brighton tte ronde: McNeil (VSt/7)-Schultz fl) 6-4 6-3. en Guaruja (Bra) 1e ronde: Rua (Ven)-Haarhuis 5-7 6-4 6-4. en Stockholm le ronde: Hlasek (Zwl)-Sieme- G (Ned) 4-6 7-6 7-6. ibelspel eerste ronde: Nijssen/Suk ^/Tsj)-Stlch/Rlglewski (Dui) 7-5 6- BARCELONA FC Bar celona reist over twee we ken af naar 'de hel van de Betzenberg'. Dat stadion in Kaiserslautern staat be kend om het gevoel van ongemak dat het bij zowel de tegenstanders als de scheidsrechters teweeg brengt. Nog nooit is Kaiserslautern uitgeschakeld in de Europese toernooien als het de return thuis speelde1 en dat weet FC Barcelona. Daarom was de Spaanse kampioen gisteren niet echt gerust op de over winning van 2-0. Zowel in Spanje als in Kaisers lautern herinnert het publiek zich een UEFA Cup-ronde uit 1982. Real Madrid won in ei- §en huis met 3-1 van de in panje nagenoeg onbekende Duitsers en dacht het karwei twee weken laten even af te maken. Maar de 40.000 toe schouwers die zowat op het veld zaten, veroorzaakten een ongekende hysterie bij de Ko ninklijke, die al snel twee man met rode kaarten verloren en anderhalf uur later met 5-0 op hun broek hadden gekregen. Wat dat betreft is Barcelona dus gewaarschuwd. Bovendien heeft Kaiserslautern dit sei zoen in de Bundesliga nog niet overtuigd en heeft Johan Cruijff er vertrouwen in dat zijn ploeg in de uitwedstrijd minimaal één treffer scoort. „Dat zit nou eenmaal in ons spel opgesloten," stelde hij gis teren. Maar toch zal ook Cruijff zelf niet helemaal ge rust zijn, omdat zijn elftal gis teren veel mogelijkheden liet liggen en de scheidsrechter ook nog eens twee doelpunten wegens twijfelachtig buiten spel afkeurde. Witschge Gisteren was het mede aan Ri chard Witschge te danken, dat Barcelona de score kon open breken. De Amsterdammer probeerde zijn volley van de interland tegen Portugal te herhalen en doelman Ehr mann verkeek zich op het ge mene schot. Begiristain stond klaar om de terugkaatsende bal via de benen van Funkel de 1-0 binnen te schuiven. De treffer gaf Barcelona vleu gels in de eerste minuten na de rust. De hard werkende Witschge was dicht bij de 2-0 en in de zesde minuut stond de oud-Ajacied opnieuw aan de basis van een doelpunt. Witschge, die volgens de Cata laanse supporters een fluwelen handschoen om zijn linkervoet heeft zitten, plaatste een prachtig steekballetje op Bake- ro, die met een kopbal Begiris tain in staat stelde ook voor de 2-0 te zorgen. Barcelona leek op dat moment Kaiserslautern definitief op de knieën te krijgen en al in de eerste wedstrijd de kwartfina les binnen te snellen, maar nog geen minuut later sloeg de thuisploeg de schrik om het hart. Na het zoveelste misver stand tussen Ferrer en Koe man in de defensie omspeelde de Duitser ook doelman Zubi- zarreta en had hij een leeg doel voor zich. Op voor hem zelf ook onbegrijpelijke wijze schoof de middenvelder de bal naar de buitenkant van de paal. Rustiger Vanaf dat moment deed Bar celona het rustiger en vooral voorzichtiger aan. De counter van Kaiserslautern, dat overi gens nauwelijks aan de bal kwam, bleef levensgevaarlijk, ook al was de dodelijk ver moeide sterspeler Kuntz al naar de kant gehaald. Daar naast blijft de defensie van de Catalanen onzeker en dat er gisteren met Koeman en Fer rer slechts twee verdedigers in het veld stonden droeg niet bij aan de gemoedsrust van het duo. Beide ploegen wekten de indruk in het laatste half uur geen schade meer te willen op lopen. Barcelona, omdat een 2- 0overwinning normaal ge sproken een vrij comfortabele uitslag is. Kaiserslautern, om dat het verschil de hoop le vend houdt over twee weken in het eigen stadion de zaken recht te kunnen trekken. De Duitsers ondergaan op de Bet zenberg doorgaans een ge- daantverwisseling en die heb ben ze hard nodig ook om Bar celona uit de meest lucratieve kwartfinales in de geschiede nis van het Europese voetbal te houden.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9