Het verdriet van Lodz Senaat wil eindverslag plan-Simons ophouden BINNENLAND Oscar de la Renta strooit met ruiten ll CfiidaeSou/UMit DONDERDAG 24 OKTOBER i£ei( „Artsen laten asiel zoekers in kou staan' DEN HAAG De bereidheid van huisartsen om een aandeel te leveren aan de medische zorg voor asielzoekers lijkt te verminderen. Dat schrijft mi nister Van den Broek van buitenlandse zaken in een brief aan de Tweede Kamer. De minister spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling. In middels zijn hierover besprekingen begonnen met de Landelijke Huisartsen Vereniging. Het aantal asielzoekers met depressieve klachten, agressieve neigingen en/of gedragsproblemen neemt toe. Een woordvoerder van de Landelijke Huisartsen Vere niging zegt niet te weten waarop de uitspraak van de minister is gebaseerd. „Er is wel overleg gaande over de wijze waarop de medische hulpverlening in de toekomst gestalte moet krijgen, wanneer de nieuwe opvangcentra tot stand komen. Maar de politiek moet eerst maar eens duidelijk maken hoe die opvang er precies uit gaat zien". D66 kan op gebied van emancipatie nog leren DEN HAAG Ook binnen D66, naar eigen zeggen een emancipatiepartij bij uitstek, krijgen vrouwen te weinig kans. Verbetering hierin is niet ge makkelijk in een partijcultuur waarin het harmoniemodel voorop staat en waarin een nogal traditionele, manne lijke discussiestijl wordt gehanteerd. Dat schrijft Marie-Louise Tiesinga, lid van de Eerste Kamer voor D66, in een door acht vooraanstaande D66-vrou- wen geschreven boek met de titel „Emancipatie in de jaren negentig". Het boek, gisteren door Tweede-Ka merfractievoorzitter Hans van Mierlo aangeboden aan minister D'Ancona van WVC, is een verjaardagscadeau aan de dit jaar 25 jaar bestaande partij. Ziektekosten-stelsel verdeelt ziekenfondsraad DEN HAAG De ziekenfondsraad brengt van daag een verdeeld advies uit aan het kabinet over de uitvoerbaarheid van het plan-Simons per 1 ja nuari. De raad met 37 stemhebbende leden kent vertegenwoordigers van werkgevers, werkne mers, verzekeraars en de kroon. Vermoedelijk zullen de zeven kroonleden de beslissende stem uitbrengen. Volgens een woordvoerder van de ziekenfonds raad werd tot het allerlaatste moment met de kroonleden overlegd over hun definitieve stelling- name. Het is zelfs niet uitgesloten dat voorzitter en oud-staatssecretaris De Graaf de doorslagge vende stem heeft. Hij wilde vanmorgen vooraf geen uitspraak doen over zijn stemgedrag. Van de zeven kroonleden zijn de twee VVD'ers tegen in voering van het plan, de twee PvdA'ers stemmen vermoedeliik voor, dus hangt het advies vandaag af van de drie CDA-kroonleden waar De Graaf één van is. De uitvoeringsorganisaties, werkgevers en de par ticuliere ziektekostenverzekeraars zijn tegen uit voering van het plan-Simons per 1 januari. Zij vrezen dat de plannen onvoldoende zijn uitge werkt. De werknemers (met uitzondering van de MHP) en de ziekenfondsen verenigd in de VNZ zijn in meerderheid voor de invoering. Nu de verhoudingen zo wankel liggen is het maar de vraag of staatssecretaris Simons van Volksge zondheid zich eventueel zou laten overtuigen door een negatief advies van de ziekenfondsraad. De bewindsman heeft de afgelopen dagen herhaalde lijk gewezen op het feit dat beslist per 1 januari een begin wordt gemaakt met de basisverzeke ring. Het advies komt op een moment dat Simons de meerderheid van de Eerste Kamer moet over tuigen van de noodzaak van een snelle invoering. POOLSE INDUSTRIESTAD AAN VOORAVOND VERKIEZINGEN De parlementsverkiezingen in Polen, die aanstaande zondag worden gehouden, staan in het teken van de economische en sociale problemen die het land teiste ren. In Lodz, het centrum van de Poolse textielindus trie, geldt dat wel heel sterk. Een reportage vanuit de stad met het hoogste werkloosheidscijfer van Polen. Yves Saint-Laurent begroet zijn nichtje Lucie de la Falaise, die als laatste model in zijn nieuwe lente- en zomershow de bruids jurk draagt. foto: afp PARIJS Passievolle mu ziek, spetterende kleuren, fau na en flora, vriendelijke men sen en zelfs dictators uit het verleden. Deze ingrediënten van het leven op de Caraïben inspireerden de Amerikaan Oscar de la Renta tot een col lectie ter ere van de 500ste verjaardag van de ontdekking van zijn land. En wat mag de dagschotel dan wel wezen? Madrasruiten en nog eens ma- drasruiten. Na een serie broekpakken en tailleurs in kraakwit linnen, geserveerd met grote gouden oorringen, tulbanden (ook weer van ma drasruiten), lange, smalle spli- trokken met leren slavensan- dalen, en korte klokrokjes in zonnegeel, komt de 'plat de ré- sistance'. Tailleurs met een le ren ceintuur of met een regi ment gouden knopen, maar al tijd volgens hetzelfde basisre cept: madrasruiten. De voor malige dictators worden gepa rodieerd in een kaki en mari neblauwe tailleur met glinste rend geborduurde nep-emble- men. Soms moeten de ruitjes het veld ruimen voor de zwarte lingerie-look, vertegenwoor digd door strakke kanten bo dy's op korte strokenrokjes. En de overwinning wordt ge vierd met een wit jasje met ge borduurde ananassen als zak ken boven een paillettenrokje in ananaskleur. Van de Caraïben brengt De la Renta tenslotte nog een stel bonte vogels mee, gehuld in krappe, felgekleurde paillet- tenjakjes boven bijkleurende verenrokjes. Ungaro Voor Ungaro geldt ook: zonne brillen op. Eerst nog rustig aan met ensembles, shorts en jurk jes van zijden blue jeans, wit gebiesd en generfd en met een witte helm op het hoofd. Maar dan wordt het meteen span nend met stretch jasjes in knallend geel, fuchsia, ko ningsblauw of groen met zwarte biezen op zwarte stretch jurkjes, met gekruiste schouderbandjes op de rug. Een tropisch kleurengeweld breekt los met lycra bodysuits met noppen. Kan het wat rus tiger? Ja, eventjes. Met lange, gerimpelde jurken met water- verfbloemen en wuivende pof mouwen, het mandje voor de picknick aan de arm. Of, in een andere stijl, met zwarte bustierjurkjes en broekpak ken, waarvan elk naadje en elk randje met een andersge- kleurde felle bies wordt bena drukt. Natuurlijk mag het Ungaro- jurkje bij uitstek niet ontbre ken: van zwarte en witte kant met een boven de knieën hup pelend, gerimpeld strookje, als op het lijf zelf gedrapeerd. Ook Ungaro bezwijkt 's avonds voor de verleidingen van het oosten. Getuige daarvan is een zwarte, satijnen potloodpijpjes- broek onder een tafzijden jasje met kralenborduursel en een juweel van een beha. LODZ Ze is 53 jaar, mist een paar tanden, maar is goedlachs. Dorota Puzak, arbeidster bij de textielfabriek Dresso in het Poolse Lodz. „Wat ge beuren gaat, dat gaat ge beuren, daar doe je niets aan", zegt ze. Maar bang is ze we) Dresso gaat in de komende maanden 350 van de 600 werknemers ontslaan en als Dorota daarbij is, waar moet ze dan heen? „Ik ben te oud. Niemand wil me hebben. Toch moet ik werk zien te vinden, want van het pen sioen van mijn man hij heeft in de mijnen ge werkt kunnen we niet rondkomen". Op vijf minuten loopafstand van Dresso, dat middenin het centrum van het zwaargeha- vende Lodz gevestigd is, valt te zien wat Dorota en haar col lega's boven het hoofd hangt. Voor de deur van het arbeids bureau aan de Wolczanka- straat staan rokende mannen zwijgend te wachten. Even lichten hun ogen op als een bezoeker zijn auto parkeert, maar als blijkt dat het weer geen baas is die voor een paar uur een arbeider zoekt, staren ze weer verder in het niets, het hoofd in de kraag gestoken ter bescherming tegen de re gen. Binnen in het oude en grauwe gebouw wachten de werklozen op hun uitkering en wisselen ze op gedempte toon ervaringen uit. „Ik werk te bij een privé-onderneming. In- en uitvoer van tropische produkten", vertelt Jaroslav Baranski, 46 jaar oud. „Aan vankelijk liep de zaak heel goed, maar eind vorig jaar kwamen er problemen, de in komsten liepen terug, er moes ten mensen ontslagen worden en daar was ik er een van. Ik woon in een ander district en moet daar maandelijks naar een arbeidsbureau om een uit kering te halen en te laten zien dat ik bereid ben werk te aanvaarden, maar hier kom ik elke dag omdat ondernemers er heengaan als ze tijdelijk personeel zoeken. Nee, erg vaak komt dat tegenwoordig niet meer voor. Vroeger wel, maar ja, dat was vroeger". Baranski is bitter en versla gen. De verkiezingen van aan staande zondag laat hij aan zich voorbijgaan. Hij gaat niet stemmen, zegt hij, want hij kent geen van de kandidaten en hij vertrouwt ze evenmin. Zijn buurman knikt. Hij gaat ook niet. „Stemmen? Ik zou niet weten op wie". Dorota Puzak, bij wie de apathie nog niet heeft toegeslagen, gaat wel en weet ook precies op wie ze zal gaan stemmen: Par tij X Tyminski. Haar man ook. Waarom? „Ik zag ze gisteren op de televisie en deze mensen weten wat ze willen". 'Manchester' 'Het Manchester van Polen' is een treurige stad, een stille ge tuige van het wanbeleid van de communisten. Want zij wa ren het die zich na de Tweede Wereldoorlog volgens stalinis tisch recept op de zware indus trie wierpen en de lichte tex tielindustrie van Lodz ver waarloosden. Intussen bleef die wel de belangrijkste, om niet te zeggen de enige bron van werkgelegenheid voor de stad. Maar investeringen ble ven uit, efficiëntie was een vloek en van de markt had nog nooit iemand gehoord. Die communistische erfenis breekt de stad nu op. Met de komst van de markteconomie en het wegvallen van de bescherming door de staat, is de textielin dustrie overgeleverd aan de onbarmhartige wetten van vraag en aanbod. Bedrijfsslui tingen en massa-ontslagen zijn het gevolg: Lodz heeft het hoogste werkloosheidspercen tage van Polen: 16,3 procent van de beroepsbevolking, wat staat voor ruim 75.000 werklo zen, onder wie 38.000 vrou wen. Daarbij moeten we wel bedenken dat dit „nog maar het begin van de werkloosheid is". Lydia Marlicka, manager van het arbeidsbureau, ver wacht dat Lodz aan het einde van dit jaar 100.000 en halver wege volgend jaar 200.000 werklozen zal tellen. Bij ge brek aan banen biedt Marlicka veel scholing; computercursus sen, een cursus bankwezen en dergelijke. Aldus opgeleid en Voor de werkende vrouwen in Lodz staat er de komende maan den veel op het spel. foto: ap bovendien voorzien van een krediet van het arbeidsbureau, zouden veel meer werklozen de moed moeten hebben een eigen bedrijfje te beginnen, vindt Marlicka. „Ze zijn alle maal zo passief! Het ontbreekt ze aan initiatief, ze stellen zich helemaal afhankelijk van ons op. Maar goed, ik moet wel toegeven dat het opzetten van een eigen zaak niet eenvoudig is en de concurrentie moor dend. Een deel van de huidige werkloosheid is het gevolg van de faillissementen van pas op gezette privé-bedrijven". Het is eigenlijk nog maar heel kort geleden dat de inwoners van'Lodz in een andere we reld leefden dan nu. Toen klaagden ze ook, en ook niet zonder reden, maar over ande re dingen. Toen moesten ze uren in de rij staan voor win kels die niets hadden, nu zijn de winkels vol, maar de uitge stalde heerlijkheden voor ve len onbetaalbaar. Toen was er een partij waar iedereen op stemmen moest, nu zijn er tientallen waar niemand om gevraagd heeft. Toen was de staat overal, nu nergens. Het is niet gemakkelijk daar aan te wennen. Afkeer Marek Szekalski, regionaal lijsttrekker van de Democrati sche Unie de partij van oud-premier Mazowiecki maakt zich grote zorgen over de afkeer van de politiek die onder grote delen van de Pool se bevolking leeft, en die ertoe dreigt te leiden dat de opkomst bij de verkiezingen heel laag zal zijn. „De teleurstelling in de parlementaire democatie is gevaarlijk en wordt veroor zaakt door het naïeve geloof van de mensen dat direct na het einde van het communis me de levensomstandigheden zouden verbeteren. En door de politici die dat ook inderdaad beloofden". Dat Szekalski daar de spijker op de kop slaat, blijkt wel op het arbeidsbureau waar de lucht stijf staat van teleurstel ling en ingehouden woede. Een werkloze automonteur, die zich in zijn waardigheid voelt aangetast omdat zijn vrouw tegenwoordig het gezin moet onderhouden, vertelt dat hij niet wil gaan stemmen, maar zich „als Pools burger" toch eigenlijk wel verplicht voelt. Hij neemt nog een trek van zijn sigaret, kijkt goed om zich heen en fluistert dan: „Maar nooit meer Solidariteit, nooit meer. Daar heb ik twee jaar geleden op gestemd en wat heb ik nu? Vrijheid ja, maar geen werk en geen inko men. Ik zal je wat vertellen: Onder de communisten was het beter". CDA-voorzitter deelt kritiek op Kaland OOSTERHOUT CDA-partij- voorzitter Van Velzen deelt de kritiek op uitlatingen van CDA-fractievoorzitter Kaland in de Eerste Kamer over de Tweede Kamer. Van Velzen, die zelf lid is van de senaats fractie, vindt dat Kaland te recht wordt bekritiseerd over de kwalificatie 'stemvee' die hij toedichtte aan Tweede-Kamer leden van CDA en PvdA. De partijvoorzitter zei gisteravond op een spreekbeurt in Ooster hout het onjuist te vinden dat leden van verschillende Ka mers zo met elkaar omgaan. Pensioenfondsen hanteren nog steeds discriminerende bepalingen DEN HAAG Pensioenfondsen discrimineren vrouwen nog steeds. Dit blijkt uit recent onderzoek van de Emancipatie- raad en de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Emanci patie Economie. Tussen juni vorig jaar en juni dit jaar zijn 70 verplichte pen sioenregelingen van 68 fondsen doorgelicht. Alle 70 regelin gen bleken discriminerende bepalingen te bevatten, hetgeen in strijd is met het EG-verdrag. Bij 26 regelingen werden bepalingen aangetroffen die direct discrimineren. Zo werden bijvoorbeeld (gehuwde) vrouwen uitgesloten of gold een hogere toetredingsleeftijd voor vrou wen. Ook werden lagere pensioenen uitgekeerd aan vrou wen bij gelijke premies. SUSKE ENWISKE "TAZUUR EN TAZIJN" (c) Standaard UltgoverlJ/Wavary Productions WC ontploft Mevrouw Smeenk uit Arnhem bekijkt bijna wanhopig de rommel in haar wc, nadat gisteren voor de derde keer de wc-pot uit el kaar is gesprongen, wederom als gevolg van een ontploffing in de riolering. Het huis van mevrouw Smeenk staat op een indus trieterrein. De politie is een onderzoek gestart naar de mysterieu ze explosies in het ondergrondse afvoersysteem. FOTO' ANP Canada maakt weg vrij voor uitlevering van Luit jens OTTAWA Een Canadese rechtbank heeft gisteren de mogelijkheid geopend de ex- Nederlander Jacob Luitjens zijn Canadese staatsburger schap te ontnemen. Daarmee komt de weg vrij voor even tuele uitlevering van Luitjens, die in 1948 wegens collaboratie met de Duitsers tot levenslang is veroordeeld. De rechtbank oordeelde dat de 71-jarige Luitjens, gepensio neerd botanisch medewerker van de universiteit van British Columbia, moedwillig zijn oor logsverleden heeft verzwegen toen hij emigreerde en het Ca nadese staatsburgerschap aan vroeg. Een woordvoerster van het ministerie van justitie in Den Haag zei dat het wachten nu is op de ratificatie door Ca nada van een nieuw uitleve ringsverdrag. Het oude uitle veringsverdrag tussen Neder land en Canada moest worden aangepast omdat daarin niet werd gerept van oorlogsmisda digers. Luitjens, de 'Schrik van Ro den' wordt ervan beschuldigd te hebben deelgenomen aan razzia's en schietpartijen met dodelijke afloop in Drenthe tij dens de oorlog. Na de oorlog zat Luitjens enige tijd gevan gen in een Geallieerd krijgsge vangenenkamp. Hij ontsnapte naar Duitsland en reisde van daar naar Paraguay, vanwaar- uit hij in 1961 naar Canada emigreerde. DEN HAAG In december 1859 deed zich in de Neder landse politiek een tot op he den uniek gebleven feit voor: de Eerste Kamer bracht een kabinet ten val. Slachtoffer was de regeringsploeg onder leiding van premier J.J. Ro- chussen, die tevergeefs bij de Senaat had aangeklopt met het plan om een aantal nieuwe spoorlijnen te laten aanleggen. Nu het er, ruim 130 jaar Tater, naar uitziet dat een dreunende botsing tussen het kabinet en de Eerste Kamer over de nieu we zorgverzekering onvermij delijk is geworden, komt de mogelijkheid van een kabi netscrisis door toedoen van eèn Eerste Kamer opnieuw in beeld. De eerstverantwoorde lijke voor het nieuwe verzeke ringsstelsel, staatssecretaris Si mons van WVC, gelooft er echter geen snars van dat het tot een herhaling van de ge beurtenissen uit 1859 zal ko men en ook zijn collega-be windslieden en ambtelijke ad viseurs denken dat de soep in de Senaat uiteindelijk niet zo heet zal worden gegeten als zij nu door CDA-senator Kaland en de zijnen is opgediend. Niettemin wordt op en rond het Binnenhof allerwegen driftig gespeculeerd over de vraag hoe de confrontatie tus sen Simons en de Senaat zal aflopen. De standpunten van beide partijen lijken immers onverzoenlijk en zowel in de Eerste als de Tweede Kamer gaat menigeen ervan uit dat noch Simons noch de weer spannige CDA-senatoren tot enige concessie bereid zijn. Fractieleider Kaland heeft toch niet voor niets gezegd dat het plan-Simons hem een ka binetscrisis waard is? En Si mons trok toch niet voor niets zo fel en zelfverzekerd van leer in zijn 115 pagina's dikke antwoord op de zware kritiek uit de Senaat? Verdeeld stemmen De meest voor cte hand liggen de mogelijkheid is dat premier Lubbers persoonlijk het lot van zijn kabinet in handen van de Senaat legt, waarna de 27 leden tellende CDA-fractie voor dit machtswoord zwicht en mokkend met de voorstel len akkoord gaat. Dit is im mers al eerder vertoond in de kwestie rond de verhoging van het huurwaardeforfait. Een variant op het boven staande is dat de CDA-fractie verdeeld zal stemmen, en wel op een zodanige manier dat het wetsontwerp met een nipte meerderheid alsnog wordt aanvaard. In dat geval kunnen 'hardliners' als Kaland en Boorsma de rug recht houden en krijgen andere fractieleden, zoals CDA-partijvoorzitter Van Velzen en de oud-minis ters Van Dijk en Braks, de ge legenheid zich te beroepen op het belang van het behoud van de coalitie. Hierbij dient overi gens bedacht te worden dat in deze variant minstens 17 CDA-senatoren door de knie ën moeten. Op dit moment lijkt dat nog een onhaalbaar aantal. Een veelgehoord, maar in feite niet realistisch scena rio is het volgende: de Eerste Kamer verwerpt het plan-Si mons, maar het kabinet treedt niet af doch ontbindt de Eerste Kamer. Inderdaad biedt de grondwet een kabinet de mo gelijkheid naar dit middel te grijpen (het kabinet-Kuyper heeft er begin deze eeuw een keer gebruik van gemaakt), maar anders dan vroeger lost dit niets op. Vóór 1983 werd om de drie jaar de helft van de Eerste Kamer 'ververst', zodat tussentijdse ontbinding van de Kamer en verkiezing van nieuwe senatoren door de le den van de provinciale staten een Eerste Kamer in andere politieke samenstelling ople verden. Sinds 1983 wordt echter de uit 75 leden bestaande Eerste Ka mer om de vier jaar (direct na de statenverkiezingen) in haar geheel gekozen. Als nu alle Eerste-Kamerleden tussentijds door het kabinet naar huis worden gestuurd, rolt er dus een poosje later een Eerste Ka mer van precies dezelfde poli tieke structuur uit de provinci ale stembussen. Wel kunnen de partijen andere kandidaat senatoren naar voren schui ven: Kaland kan bijvoorbeeld vervangen worden door een Zeeuwse CDA'er die pro-Si- mons is. Maar dergelijke 'pa leisrevoluties' (de uitdrukking is van D66-senator prof. J. Vis, hoogleraar staatsrecht) zal geen enkele partij zich willen en kunnen veroorloven. ETA wee AN 'wee le Guar en do emaskt )e aans 1 een i paanse ïeuwe en het it jaar tiek ge gekor TIL Ontbinding van de Eei mer is ook in een aiï zicht niet zinvol. Een I bUWI' ke maatregel kan pas genomen als de voortgw^DB het plan-Simons door ste Kamer is geblokkerP kabinet zit dan echter porb€ ook met de gebakkerin ft want het door Simonvordt zijnen zo verfoeide uu|ep)an de operatie is dan al Lrjocj Een nieuwe Eerste Kaj nieuwe mensen doet da00 aan af. pmpl; TT- 1 F®"1 Uitstel Imeri Toch is 'uitstel' momejresidi de politieke discussie ioofd( zorgverzekering a la jers u het meest gebezigde wL t de wandelgangen van! ste Kamer valt bij de faatic ters van CDA, VVD erpel, i hoop te beluisteren en ze staatssecretaris na lan0orb« ken en duwen toch iaa^ zal gaan en zal instemn een pauze van drie n of misschien wel een h Zo krijgen de verze!e Sp; maatschappijen, de 'eek I fondsen en de instelliPn rac organisaties in de gezo^e de zorg meer tijd om zicljiserpn ongelooflijk ingewpht in nieuwe verzekering w voor te bereiden. niniste Nu nog roept SimonsIen Fr hardst dat uitstel mel°nez maanden „technisch embtge nistratief" absoluut ontren is: als de tweede faseras ge naar de nieuwe ver£gerin niet op 1 januari aaijeer °I wordt ingeluid, ontstaa°g vo jaar verlies, beweert 'ernari betekent dus dat de dPPuLi weer kan worden opgéeuze 1 januari 1993. En dromer weer in dat het planpze h' 1995 kan worden vol°gen zoals nu de bedoeling p hij i pas in 1996. Aan dezePe ring van Simons worjeekei Eerste Kamer weinig[mbez gehecht. „Als we vofid, 1 dat er een paar maanfnklij stel moet worden gegs pL daar heus wel een m<£ ont te passen", luidt de afhillei opvatting. Hier en da£fnt g< zelfs schamper opgemPbruil de staatssecretaris zicfp aL dramatisch opstelt: „ife- st' de indruk alsof demden doorbreken en het lalft gr' de vernieling gaat al?is is zin niet krijgt. En daPf go* tuurlijk flauwekul", eilige De Eerste Kamer hee wens nog een eenvoud^ machtig wapen achter a om Simons voor het £ns zetten en daarmee uitgum l dwingen: de senaal van CDA, VVD en nen weigeren een eindverslag over het te wetsontwerp in te Zoals bekend wordt wetsontwerpen vooi aan een openbaar del eerst een schriftelijke tussen regering en St; neraal gehouden. De fracties schrijven in eé lopig verslag' hun eerDND ties, de betreffende bur di man- of vrouw zendtjn di een 'memorie van aén a< terug en vervolgens kfibas: de zijde van de Kamén ee 'eindverslag', waaroreest. wordt gereageerd rondei 'nota naar aanleiding he li eindverslag'. Pas dartauff wetsontwerp rijp echt debat. De Eerste Kamer zoi week een met scepsis den voorlopig verslag mons en kreeg daaro] leden dinsdag de mei antwoord. De Kamer weer aan zet: het eii moet worden opgest< nu, als de Senaat dat weg niet doet om< vindt dat er nog ei over de antwoorden mons moet worden n, kan Simons noch daar iets tegen uitricl is een treiterig trucje, kan zeer effectief wordt immers vanzei bewerkstelligd. Zondj grote politieke schadi men diep in de hartei CDA-senatoren kijkt] precies wat ze willen. Door problemen met de expeditie van de bladen is de wekelijkse weekbladenrubrief dag uitgesteld.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 4